Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΚΠΕΜΠΩ SOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


bourique1983

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ.ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΕΠΑΦΕΣ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ,ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ 1.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΣΤΗΜΑ ΣΤΟ ΔΟΝΤΙ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΑΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΠΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ 2.ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΟΛΙΣ 7 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΗ ΣΥΛΛΗΨΗ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ?ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη πανικοβαλεσαι βρε κι εγω πηρα αντιβιωση χωρις να ξερω οτι ημουν εγκυος οπως επισης εκανα κι αλλα ''απαγορευμενα''.απλως παρε το γιατρο σου να σου πει πια αντιβιωση να παρεις..κι αυτο για να εισαι πιο σιγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην παρεις αντιβιωση τονια......πηγαινε να κανεις μια χοριακη....δειχνει απο την 7 μερα συλληψης...προς το παρον παρε κανα ντεπονακι.....περαστικα και περιμενουμε νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!

Υπάρχουν αντιβιώσεις, 2-3 εαν θυμάμαι καλά ,που μπορείς να τις πάρεις και στην εγκυμοσύνη.

Εγώ πήρα 4 φορές amoxil 500mg.Συμβουλεύσου το γιατρό σου κ μην αγχώνεσαι.:) χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το klaricid αντενδεικνειται στην εγκυμοσυνη. augmentin επιτρεπεται.ειναι πολυ νωρις παρολα αυτα. ρωτα το γυναικολογο σου. εγω εκανα ακτινογραφια τη 2 εβδομαδα της συλληψης!φαντασου αγχος που τραβηξα..αν ειναι παντως να παρεις αντιβιωση και μετα να σε τρωει..ασε το δοντι να σκούζει! (εγω για να ησυχάσω πήγα σε 3 γυναικολόγους, σε ακτινολόγο, σε δ/ντη πυρηνικής ιατρικής, μέχρι και στο Δημόκριτο έφτασα...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Και εμένα με είχε τσμπήσει μολυσμένη μέλισσα και είχα πάρει λίγο νωρίτερα από τη σύλληψη αντιβίωση. Όταν ρώτησα το γιατρό με ρώτησε τί αντιβίωση είχα πάρει και ότι η συγκεκριμένη αν ήταν να προκαλέσει πρόβλημα, θα ήταν αποβολή. Συμφωνώ ότι πρέπει να κάνεις άμεσα χοριακή και πάλι μην παίρνεις αντιβίωση. Κάνε υπομονή και περίμενε, ώστε να σε συμβουλέψει ο γυναικολόγος σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΙΑ Β-ΧΟΡΙΑΚΗ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΙΔΕΑ.ΤΑ ΛΕΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique καλημέρα..Απο πηγές ξέρω οτι καλο είναι να αποφεύγεται η λήψη φαρμακων όπως και της αντιβίωσης κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης.Πρέπει να λαμβάνεται μονο υπο τις οδηγίες του γυναικολόγου και για σοβαρό λόγο..Εγώ στον 2ο μήνα περίπου έπαθα ουρολοίμωξη..οπώτε μου έδωσε αντιβίωση amoxil 500gr..για 2 εβδομάδες..Τωρα ειμαι 6 μιση μηνών έχω κάνει εξετασεις και το μωρο μια χαρά.Μην ανησυχείς..όλα καλά θα πάνε.ο γιατρός θα σου πει τι ειναι να κάνεις..Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kopela mou sou eyxomai grigora na piaseis ena paidaki,,

oso gia tin antibiosi mipos prepei prota na rotiseis to giatro sou??

giati polla xapai de kanoun kako sto embrio alla de ta gnorizoume..aytoi kati parapano tha kseroun..perastika sou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...