Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ!!!!!!!


ValentinaGiannis

Recommended Posts

πραγματικά δεν ξερω τι να πω. Στενοχωρηθηκα αφάνταστα. Κ ελεγα οτι η δική μου η παλλινδρομη ηταν κατι το τραγικό. Σου ευχομαι συντομα να εχεις ενα αλλο αγγελουδάκι στην κοιλιτσα σου. Μας εδωσες ομως ενα καλό μαθημα. Να μην εχουμε διποτα δεδομενο κ να μην κανουμε βιαστικές κινησης. Οφειλω να σου ομολογήσω πως εγω με την δευτερη εγκυμοσυνη αρχισα να πιστευω οτι ειμαι εγκυος κ να κανω σχεδια κ ψωνια μετα την β επιπεδου γιατι μεχρι τοτε ετρεμα. Ευχομαι ο Θεος να σου δωσει 1 κ 2 κ 3 κ οσα παιδακια θελεις. Να σαι καλά γλυκια μου κ δυνατή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπημενη βαλεντινα...χιλιες ευχες αληθινες,χαρουμενες, γλυκιες ...για εσενα και την οικογενεια σου να συνοδευουν απο εδω και περα οχι μονο το 2009 αλλα ολοκληρη τη ζωη σας.το κουραγιο σου να εξωτερικευσεις το πονο σου,δινει κουραγιο σε ολες μας...φιλια πολλα και να μην ειναι μεγαλος ο πονος σου.ενα μικρο γλυκο αγγελακι ειναι εκει πανω και ξερεις πως ειναι για εσενα και για ολα τα παιδακια του κοσμου....και σιγουρα θα θελει να σε βλεπει γερη,δυνατη και πανω απο ολα χαρουμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαλεντινα ανατριχιασα......κοριτσακι μου να εισαι καλα και ο καινουριος χρονος να σου φερει ενα υγιεστατο μωρο... η μαρια σου ειναι ενα αγγελουδακι τωρα και απο κει πανω θα σου δινει κουραγιο....με αγγιξες παρα πολυ...να εισαι καλα κοριτσακι μου γλυκο....να ξερεις οτι κι αν δε σε γνωριζω ειμαι διπλα σου.....δεν σε λυπαμαι απλα σε νιωθω....οτι χρειαστεις ειμαι εδω...φιλακια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristw oles tis kopeles kathe mera niwthw kai dunatoteri kai poio kala.........euxomai s olon ton kosmo ugeia autes tis agies meres.....giati mono auto xreiazomaste ola t alla einai pragmata ulika.....filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε βαλεντινα τι κλαμα εριξα και ας μην σε ξερω αυτα δυστυχωσ ειναι θελημματα θεου οτι και να πω θαναι λιγο για να γιατρεψει τον πονο σου απλα ετυχε σε σενα μην το βαλεις κατω συνεχισε και ευχομαι ο καινουργιος χρονος να σου φερει ενα υγιεστστο μωρακι στην αγκαλιτσα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΣΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΒΡΑΧΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ........ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΣΚΟΠΟ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΛΑ ΠΑΛΕΥΩ.......Η ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΠΡΟΔΩΣΕ......ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΠΟΤΕ ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΖΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

valentina....den kserw oute kan pws na arxisw....to mono pou mou erxetai sinexeia sto mialo einai na sou pw sigxaritiria gia tin dinami psixis pou exeis...tha sou elega...prwta prwta na pas se ena papa na sou diabasei mia euxi iper ygeias...(oxi fisika giati exeis kati)alla tha sou dwsei ganini kai anakoufisi...pistepse me...allakse giatro...kai ksekina dinamika

euxomai to 2009...na erthei dinamika kai gera to mwraki sou kai na eisai sigouri oti i maria tha to prosexei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαλεντίνα και Ρανα με συγκίνησαν πάρα πολύ οι ιστορίες σας...

Περάσατε μια πολύ μεγάλη δοκιμασία. Όμως θα πω κάτι και εύχομαι να μην με παρεξηγήσετε. Καλύτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα. Ξέρω πως ακούγομαι

κυνική αλλά δεν είμαι.

Ο μεγαλύτερος σταυρός για μια μητέρα είναι να έχει άρρωστο παιδί που δεν πρόκειται να ιαθεί ποτέ του. Είναι μεγάλο μαρτύριο, επειδή δεν θα μπορέσει ποτέ να απολαύσει τις χαρές της μητρότητας.

Η θεία μου, πριν 18 χρόνια, γέννησε ένα καθυστερημένο κοριτσάκι. Τα βλέμματα οίκτου που εισπράτει από τους άλλους, τα τεράστια χρηματικά ποσά που έδωσε για να έχει η κόρη της βελτίωση, η τεράστια ανασφάλεια που νιώθει για το μέλλον του παιδιού της, όλα αυτά είναι μεγάλος σταυρός.

Ξέρω πως αυτό που σου λέω, Βαλεντίνα μου, δεν απαλύνει τον πόνο σου. Όμως πραγματικά καλύτερα έτσι που έγιναν τα πράγματα. Τώρα υποφέρεις αλλά ο χρόνος θα γλυκάνει τον πόνο σου. Και όταν στην αγκαλιά σου κρατήσεις ένα υγιέστατο μωράκι τότε όλα τα παλιά θα φαντάζουν σαν εφιάλτης.

Ευγνωνονώ τους επιστήμονες, οι οποίοι ανακαλύπτουν συνεχώς νέες και πιο ακριβείς μεθόδους κι εξετάσεις, ώστε να γεννιούνται υγιή μωράκια. Ίσως στο μέλλον να μην ανακαλύπτουν τόσο αργά τα προβλήματα των εμβρύων αλλά αρκετά πιο νωρίς.

Μέρες που είναι Βαλεντίνα μου απόλαυσε την οικογενειακή ζωή. Δυστυχώς η ζωή έχει και πικρά ποτήρια για να πίνουμε πότε πότε....

Καλά Χριστούγεννα και καλή δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΑΡΡΩΣΗΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΣΠΑΣΑ.....ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΣΣΟΡΕΥΤΙΚΑΝ ΜΕΣΑ ΜΟΥ Ο ΠΟΝΟΣ Η ΘΛΙΨΗ Η ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΣΗ...Η ΔΥΝΑΜΗ Η ΕΛΠΙΔΑ ΝΑ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ......ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.....ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΙΣΩ Μ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΑΡΧΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαλεντινα χαιρομαι που θελεις να προχωρησεις μπροστα και δεν σε πηρε απο κατω:) ηταν τραγικο αυτο που περασες αλλα μπραβο σου κοπελα μου που ησουνα τοσο δυνατη...δεν ξερω αν στη θεση σου θα εκανα το ιδιο......ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ ΤΟ 2009 ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ.:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τη μια ακούς τέτοιες ιστορίες και σου κόβονται τα πόδια... πονάς μέσα σου σαν να συνέβη σε σένα. Τουλάχιστον εγώ έτσι ένοιωσα. Και δυστυχώς ακούμε αρκετά συχνά τέτοια περιστατικά. Πρόσφατα άκουσα μια ακόμα τραγική ιστορία με δίδυμα.. Και είναι φυσικό κι επόμενο να φοβάσαι τόσο πολύ να προχωρήσεις, μήπως τυχόν σου τύχει κι εσένα μια παρόμοια τραγωδία...

Απ' την άλλη όμως βλέπεις τη δύναμη ψυχής της Βαλεντίνας κι αν μη τι άλλο, τη θαυμάζεις! Η καρδιά της και η ψυχή της το ξέρουν βέβαια, αλλά θα προχωρήσει παρακάτω κι όταν της το επιτρέψουν, θα προσπαθήσει ξανά!

Ο Θεός μας τα δίνει και μας τα παίρνει.. Γιατί; Θα’χει τους λόγους του. Ίσως για να εκτιμήσουμε περισσότερο το δώρο που μας δίνει;; Μπορεί…

Μετά την αποβολή και την παλίνδρομη που είχα (από τις οποίες και πόνεσα σωματικά και ψυχικά και ταλαιπωρήθηκα και έκλαψα κλπ κλπ αλλά δε συγκρίνονται όλα αυτά με αυτό που πέρασε η Βαλεντίνα) και τα προβλήματα που προκύψανε, υπάρχουν στιγμές που νοιώθω τόσο απογοητευμένη και αποθαρρυμένη, σε σημείο να πιστεύω πως δε θα τα καταφέρω ποτέ και καλύτερα να τα παρατήσω.

Αλλά έρχεται ο σίφουνας Βαλεντίνα και σε συνεπαίρνει! Και σου θυμίζει πως η ζωή συνεχίζεται! Μπράβο κορίτσι μου! Μπράβο σου!

Βαλεντίνα μου, μη σταματήσεις να ονειρεύεσαι! Τα όνειρα είναι η κινητήριος δύναμη του ανθρώπου! Την υγειά σας να’χετε κι είμαι σίγουρη πως κάπου παρακάτω, πρώτα ο Θεός, θα έχεις στην αγκαλιά σου ένα υγιές μωράκι, χαμογελαστό και μυρωδάτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...