Μετάβαση σε περιεχόμενο

kapnisma


valia2

Recommended Posts

εγω πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος κοντευα τα 2 πακετα,

τραγικη κατασταση :(

τωρα παλευω με τα "κυμματα της στερησης"΄...

ολες οι προσπαθειες ομως αξιζουν,

ακομη και η καταπιεση του εαυτου μας

γιατι τα μωρακια μας δεν φταινε σε τιποτα;)

καλο κουραγιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέληση θέλει, όπως και πολλά πράγματα! Να σκέφτεσαι την ζωούλα που έχεις μέσα σου και σίγουρα θα τα καταφέρεις! Είναι όντως άσχημη συνήθεια, ιδιαίτερα για τις γυναίκες. Πάντοτε ήμουν αντικαπνίστρια και πάντοτε όταν έβλεπα γυναίκες να καπνίζουν έλεγα, δεν αναρωτιούνται τί θα κάνουν στην εγκυμοσύνη; Επίσης και το παθητικό κάπνισμα είναι επιβλαβές όπως σου ανέφεραν οι κοπέλες και ιδιαίτερα στο πρώτο τρίμηνο, ελλοχεύει ο κίνδυνος της αποβολής. Σκέψου τί δώρο έχεις μέσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λινα μου βαλε τον εγωισμο σου μπροστα και ξεκινα εγω εχει 3 μηνες που ειπα τερμα ως εδω ηταν(καπνιζα 17 χρονια το λιγοτερο 1 πακετο την ημερα)αλλα πηρα αναποδες και ειπα οχι ως εδω φτανει δε θα με φαει αυτο εγω θα το φαω,να ξερεις θελει πολυ πεισμα και υπομονη γιατι δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα αλλα εσυ να εισαι σταθερη στην αποφαση σου.καλη επυτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kali egkimosini ki apo mena!

ego exo mpei ston trito mina kai pragmatika de mou leipei katholou to kapnisma!

prin apo to moro kapniza 2 paketa kathe mera. to apogevma pou ekana to test kai eida oti einai thetiko eipa tha kano ena tsigaro gia na dexto ti nea pragmatikotita kai itan to teleutaio mou. stin arxi eixa provlima. oli mera auto skeftomoun. meta suneiditopoiisa poso omorfo einai na skeftesai to moro sou anti ta tsigara pou den kaneis logo tou morou.

telos na sou po oti tha ekplageis apo tin kathari anapnoi pou tha exeis gia oso diastima den kapnizeis kai pragmatika to derma sou tha moiazei poli pio lampero!

kali ipomoni - oso diskolo ki an moiazei den einai!

se liges meres tha eisai perifani pou ekanes tin proti thisia gia to moro sou!

na sou pane ola kala!

ki edo tha maste na ta leme!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ VALIA.ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΓΙΑΤΙ Κ ΕΓΩ ΚΑΠΝΙΖΑ 2 ΠΑΚΕΤΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ. ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΟΥΝ ΤΟ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ.ΜΕ ΕΝΟΙΑΖΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΕΚΛΑΙΓΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΧΑΡΑ.ΑΜΕΣΩΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ.

ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ 19 ΕΒΔΟΜΑΔΑ..ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΡΟΜΕΡΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΝΑ ΜΗ ΚΑΠΝΙΣΩ..

ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ,ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΑΝΑΚΑΤΟΣΟΥΡΕΣ 4-5 ΦΟΡΕΣ ΕΜΕΤΟ ΚΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΜΥΡΙΖΩ ΟΜΩΣ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΣΑ ΤΡΕΛΗ..ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΛΩ.

ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΚΑΝΑ 3-4 ΤΣΙΓΑΡΑ ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ 2-3 ΡΟΥΦΗΞΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΣΒΗΝΑ.ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ.ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ,ΔΕ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΟΥΤΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΥΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟΣ ΜΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΩ Η ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ..

ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΒΑ ΕΝΟΙΩΘΑ ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΤΥΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΩ..ΕΜΑΘΑ ΧΘΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..ΣΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ..

ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΞΑΝΑΠΙΑΣΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ..

ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ..

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ..ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ..

ΜΙΑΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ Η ΑΔΕΛΦΗ ΚΑΠΝΙΖΕ 10 ΤΣΙΓΑΡΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ , ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΣΑΝ ΜΙΚΡΗ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΣΥΧΝΑ...

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ...ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΗ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!!!!

ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΕΝΑ ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑ...ΟΥΦ...ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ ΝΟΙΩΣΩ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...

ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

ΦΙΛΙΑ....:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα εκανα σκ@τ@:blush::S

Αποτυχια (μερικη)

Απο τοτε που το "εκοψα"(προχθες το μεσημερι) εχω καπνισει 7 τσιγαρα

4 εχθες 3 προχθες σημερα κανενα

Θα το σταθεροποιησω στα 3 τη μερα και μετα θα βαλω μπροστα την επιχειρηση ΜΑΧΑΙΡΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis χαίρομαι που προσπαθείς να κόψεις το κάπνισμα!

Ως καπνίστρια όμως θα σου πω ότι η μόνη τεχνική που βοηθάει είναι "ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ"! Κανένα τσιγάρο!

[b]Καλή δύναμη, σε καταλαβαίνω απόλυτα! Όλα όμως είναι στο μυαλό μας! Εάν πιστέψεις ότι θα τα καταφέρεις να δεις που πραγματικά θα τα καταφέρεις!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Boymama

se niwthw!

Egrapsa , (((meta ton prwto yperixo

kai prin na akousw kardia,)))

pws : ntrepomai alla den mporw na to

kopsw! Kati magiko pou enw eimai logiki

to tsigaro to exw erwteytei!

Erwtas omws!

Ethesa orio , otan tha akouga palmous apo to

mwro mou, tha to ekova!

Telika to ellatwsa...

Mono me tin logiki pleon

kapnizw 3-4 tsigara tin ebvomada

kai to thewrw spoudaio!!!

Eimai stin 9 ebvomada kyisis

kai oso proxwraei i egkymosyni

toso meiwnontai...

Stoxos to: KANENA!!!

Boymama den eimai "paradeigma"

alla me tin logiki sou kai mono

-----kopse to------- !!!

Mporeis!!!

Egw pou eimai i fun ton Marlboro

tha sou proteina kai esena

na kapnizeis SVISTA tsigara...

Min to anapseis, roufa to, krata to, myrise to!!!

Se mena epiase!!! ((((geloio, alla epiase)))

Kai min niwtheis enoxes...

Syntoma tha ta katafereis...!

Anamenoume nea sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari μου, και εγώ για να καφέρω κόψω το marlboro στην εγκυμοσύνη, κάπνιζα ΣΒΗΣΤΑ ΤΣΙΓΑΡΑ!!!!! Και σε μένα πέτυχε αυτή η μέθοδος! Τελικά δεν είμαι η μοναδική που "κάπνιζα σβηστά τσιγάρα"!!!

Εύχομαι να τα καταφέρεις και να σου πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολες αυτο που θελουμε ειναι ενα μωρακι και για αυτοπ κανουμε τρομερες θυσιες αλλαζουμε ολη μας τη ζωη ολες μας τις συνηθειες καλες και κακές.Προσαρμοζουμε τη ζωη μας αναλογα με τις αναγκες του παιδιου και για να γινει αυτο πρεπει να αρχισουμε απο την αρχη .Πρεπει να προσεχουμε τη τρωμε στη διαρκεια της εγκυμοσυνης τι πινουμε δεν παιρνουμε φαρμακα χωρις λογο και προσεχουμε γιατι αποτερος σκοπος μας ειναι το καλο του παιδιου μας.Εγω οσο παραξενο και να σας φανει επινα πολλους καφεδες (φραπε) 15 την ημερα ηταν και λογο δουλειας καποτε καπνιζα πολυ λιγο κανα δυο τσιγαρα ετσι για τη παρεα εκανα υγειηνη διατροφη δεν ξενυχταγα δεν επινα η μονη μου καταχτηση ηταν ο καφες .οταν λοιπον αρρωστησα (καρξινος του θηρωειδη)τα πηρα στο κρανιο ειπα κατσε εγω εκανα μια πολλη ησυχη ζωη και τωρα μου ηρθε αυτο; αλλαξα αρχιζα να κανω πακετο και οπως επισης σταματησα να τρωω και επινα παρα πολλους καφεδες ειχα σαλταρει δεν εβλεπα τι εκανα στον ευατο μου.Εφτασα 38 κιλα κατεληξα στο νοσοκομειο και με νευρικη ανορεξια , τοτε μιλησα με το γιατρο μου και μου ειπς γιατι τιμωρω ετσι τον ευατο μου εφοσον ειχα θεραπευτει θα επρεπε να ετοιμαζα τον οργανισμο μου για να γινω μαμα γιατι αυτο ηταν το μοναδικο πραγμα που ηθελα αλλα επρεπε να περιμενω 3 χρονια .Ηθελα αλλο ενα χρονο για αν βγω απο τη καραντινα και το πηρα αποφαση αρχιζα να τρωω ελλατωσα το τσιγαρο πηρα σε ενα χρονο 16 κιλα και εμεινα εγκυος .Κοριτσια το τσιγαρο μαχαιρι ουτε που το ζητησα μονο ενα φραπε την ημερα επινα με 2 αλλα πολυ ελαφρυ ησα να βλεπω το χρωμμα .Πιστευω οτι για να πραγματοποιησουμε κατι θελει στοχο και δεν πρεπει να αποκλειουμε καθολου απο κει.Σιγουρα θα ερθουν στιγμες αδυναμιες ανθρωπινο ειναι αλλα εκει βαζουμε και τη λογικη και το συναισθημα αν δεν μπορουμε να ελλατωσουμε τις οποιες καταχρησεις και μετα να τις κοψουμε τοτε πως μπορουμε να πεισουμε τα παιδια μας πως οτι και αν βαλουν σκοπο και στοχο μπορει να το πραγματοποιησουν; Ο γιος μου ειναι 5 ετων σχεδον καπνιζω 4 τσιγαρα περιπου την ημερα και πινω 2-3 καφεδες τη ημερα αλλα οχι παντα υπαρχει καιμερα που θα πιω μονο ενα. ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ.καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΗΜΟΥΝΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΠΝΙΣΤΡΙΑ..

ΤΟ ΕΚΟΨΑ ΣΧΕΔΟΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΚΑΝ ΕΓΚΥΟΣ!!

ΕΓΩ ΤΟ ΕΚΟΨΑ ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΙΚΑ..

ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΑΠΝΙΣΑ..

ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΡΟΛΟ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ

ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΕ ΠΟΤΕ..

ΚΑΤΑΆΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΜΗΝ

ΡΙΣΚΑΡΕΤΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ ΣΑΣ..

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ!!!

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ 3-4 ΤΣΙΓΑΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ

ΕΝΤΑΞΕΙ. ΜΠΟΡΕΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ..

ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΜΗΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ!!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΠΟΛΥ ΒΙΤΑΜΙΝΗ C...

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΙ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ...ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΝΕΥΡΙΑΖΑ ΚΑΙ ΚΑΠΝΙΖΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...

ΜΟΛΙΣ ΟΜΩΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΤΕΛΟΣ

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΕΜΙΣΩ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΥΣΙΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟΣΟ ΚΟΠΟ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.

10 ΧΡΟΝΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ.

9 ΜΗΝΕΣ ΥΠΟΜΟΝΗΣ ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΑ ΖΩΗ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to kalutero ap'ola einai na to kopseis maxairi.

an ksekinhseis me ena dyo meta den tha sou ftanoun.

kai oso to mwro tha megalvnei mesa sou toso megalytero kako tha toy kaneis..

toy aksizei arage kati tetoio?

eleos einai ntroph.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας καταρχην ενα τεραστιο πελωριο γιγαντιο με ολη μου την αγαπη κ εκτιμηση ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τις απαντησεις,αργησα λιγο κ ζητω συγνωμη για αυτο!Κοριτσια εμεινα στα 2 τσιγαρα τελικα δεν θελω να σας πω ψεματα,θελω να ειμαι ειλικρινης!!Τα χριστουγεννα ειχα αποβολη ημουν περιπου στην 7η εβδομαδα περασα πολυ ασχημες ωρες καταρχην πονουσα πολυ κ μου ελεγαν για εξωμητριο μαλλον αλλα δεν μπορουσαν να το δουν κα8αρα με ειχαν με ορους σε περιπτωση που εμπαινα χειρουργειο,τελικα δεν χρειαστηκε γιατι απεβαλλα,την αποβολη θα την ξεπερασω σιγα σιγα,αυτο που δεν θα ξεπερασω ειναι οτι η γιατρος στην ουσια με παρατησε κ αναγκαστηκα να παω νοσοκομειο,περασα ασχημα εκει καποιος γιατρος με αθλια συμπεριφορα την ωρα που απεβαλλα με εξετασε πολυ απαισια με πονουσε πολυ κ ουρλιαζα φωναζα τον αντρα μου αλλα δεν με ακουγε ηταν εξω δεν επετρεπαν να μπει μεσα,οταν του ειπα σταματα ποναω μου ειπε"ελα ελα δεν 8α ασχολουμαι ολη μερα μαζι σου"δεν μου εφτανε η στεναχωρια της αποβολης ειχα κ αυτο το οποιο ποτε δεν θα ξεχασω!!Κοριτσια ειλικρινα αν τυχει κ τον δω ποτε στον δρομο η οπουδηποτε θα αντιδρασω ασχημα ισως χασω κ τον ελεγχο!Οταν βγηκα επρεπε να παω εξω σε γιατρο αυτο ομως ηταν πολυ δυσκολο δεν ηθελα κανεις να με εξετασει.Πηγα τελικα σε καποιον γιατρο σε αλλη πολη ο οποιος ημασταν σε επικοινωνια ολες τις μερες που ημουν στο νοσοκομειο,μολις μπηκα μεσα κ ειδα εκεινη τη καρεκλα με επιασε υστερια ομως επρεπε να μεινω να με δει αν 8ελω απεξυση.Του εξηγησα τα παντα τι περασα κ να ναι καλα ο ανθρωπος μου φερθηκε αψογα κ δεν με πονεσε καθολου μα κα8ολου!Ημουν στο ιατρειο του μιαμιση ωρα!Κοριτσια εχετε καταλαβει κατι?Δεν προσπαθω να συνελθω απο την αποβολη αλλα απο την ασχημη αυτη συμπεριφορα κ το πονο που μου προκαλεσε,ο πονος εκεινος ηταν 1000φορες πιο δυνατος της αποβολης!Τωρα οργανικα ειμαι καλα ο γιατρος μου ειπε μετα απο λιγο καιρο να ξαναμεινω εγκυος ομως πρωτα πρεπει να ξεπερασω να μην θυμαμαι πια τι περασα εκει μεσα!Ολη μου η οικογενεια κανει τα παντα για αυτο με βοηθουν κ οι φιλοι μας.Δεν ξερω αν καποια κοπελα εχει περασει κατι παρομοιο,χριστε καμια να μην το περασει,αα δεν σας ανεφερα κατι αλλο με ειχαν σε ενα δωματιο που στα διπλανα ηταν κοπελες που μολις ειχαν γεννησει κ αλλες 8 που ειχαν αποβαλλει,την ημερα που εφυγα ηταν μαζι με 4 κοπελες με την διαφορα οτι πηγαιναν σπιτι τους με τα υπεροχα μωρακια τους εκει συνηδητοποιησα οτι ειχα αποβαλλει!Ημουν τοσο ευτυχισμενη που ημουν εγκυος κ ο καλος μου ολη μερα τραγουδουσε τωρα με το ζορι τον κραταμε να μην παει να βρει εκεινον τον απαισιο γιατρο!!Λυπαμαι που υπαρχουν αυτοι οι ανθρωποι που δεν σεβονται το πονο του αλλου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μου βαλια ξερω τι σημαινει να χανεις ενα μωρο και να μην εχει καν το περιθωριο να κλαψεις να θρηνησεις για το χαμο του μωρου που ειχες στα σπλαχνασου εστω για 7 εβδομαδες.Καταρχιν μη νιωθεις καμια απολυτως ενοχη δεν φταις σε κατι αν ηταν να ειχες ενα παιδι αρρωστο καλυτερα που το εχασες τωρα. Δωσε στον ευατο σου γλυκεια μου το χρονο να θρηνησει ναι κλαψε φωναξε σπασε αλλωστε δεν εσπασες ενα νυχι.Οι φιλοι και οι συγγενεις σιγουρα θα σε βοηθησουν μα αν εσυ δεν κανεις κατι για τον ευατο σου τοτε κανεις δεν θα μπορεσει να σε βοηθησει.Αυτο που δεν καταλαβα ειναι το εξης δηλαδη τι παει να πει σε παρατησε; και ο αλλος πως σου φερθηκε ετσι σε ποια πολη εισαι και σε ποιο νοσοκομειο ησουν αυτος γλυκεια μου πρεπει να τους καταγγειλεις γιατι εσυ ησουν ατυχη και εχασες τοιμωρο σου απο τους χ λογους ομως ποιος σου λεει εσενα οτι αυτοι δεν ειναι ικανοι να χασουν και αλλες μαμαδες τα μωρακια τους . Αν παλι δεν θελεις να μπεις στη διαδικασια αυτη πηγαινε μια μερα στο ιατρειο τους και το νοσοκομειο ειδικα στον δευτερο ριξτου μια ροχαλα και πες του εγω ασχοληθηκα μαζι σου καντον ρομπα τουλαχιστον να νιωσεις πιο καλα . ΙΣως χρειαστεις ψυχολογικη βοηθεια να ξεπερασεις ολη αυτη τη κατασταση και κοιτα απο το γυναικολογο που θα καταληψεις να εισαι οσο πιο κοντα γινετε και να εχεις απαιτησεις . συντομα θα ξαναγινεις μανουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

valia μου, κοπελα μου, λυπαμαι παρα πολυ για την περιπετεια σου!:(

προσπαθησε να φανεις δυνατη, να σταθεις στα ποδια σου κι ευχομαι συντομα να ερθει ενα γερο μωρακι στην κοιλιτσα κι επειτα στην αγκαλιτσα σου!

η ιστορια σου ειναι εξοργιστικη!!:angry: δεν εχω λογια γι αυτο το κτηνος που θελει να λεγεται και γιατρος!!!:angry: στη θεση σου δε θα τον συγκρατουσα τον αντρα μου, θα τον αφηνα να παει να του σπασει τα μουτρα!!! φανταζομαι πως το καλυτερο για σενα θα ειναι να αποστασιοποιηθεις οσο γινεται γρηγοροτερα απ' αυτη την τοσο ασχημη ιστορια, μα αν εχεις το κουραγιο, θα σου προτεινα κι εγω να τον καταγγειλεις (αν βεβαια υπαρχει ελπιδα να βρεις το δικιο σου!) για την ηθικη δικαιωση και μονο! κι ισως ετσι σωσεις μια αλλη κοπελα...:(

τι να πω... δε βρισκω λογια!!!:angry: σα δε ντρεπονται!! :angry: σταθηκες τοσο ατυχη μεσα στην ατυχια σου, βρε κοριτσι μου!:( μα και τοσο τυχερη... σκεψου να χρειαζοσουν χειρουργιο και να 'πεφτες στα χερια του...:side: Παναγια μου!!!

τι να πω... δε ξερω τι να πω...

προσπαθησε να τα αφησεις ολα πισω σου. κι ευχομαι ολοψυχα, συντομα να κρατας ενα μωρακι στην αγκαλια σου κι ολα αυτα να μοιαζουν μ'ενα κακο ονειρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:angry:mitsakii έγραψε:

valia μου, κοπελα μου, λυπαμαι παρα πολυ για την περιπετεια σου!:(

προσπαθησε να φανεις δυνατη, να σταθεις στα ποδια σου κι ευχομαι συντομα να ερθει ενα γερο μωρακι στην κοιλιτσα κι επειτα στην αγκαλιτσα σου!

η ιστορια σου ειναι εξοργιστικη!!:angry: δεν εχω λογια γι αυτο το κτηνος που θελει να λεγεται και γιατρος!!!:angry: στη θεση σου δε θα τον συγκρατουσα τον αντρα μου, θα τον αφηνα να παει να του σπασει τα μουτρα!!! φανταζομαι πως το καλυτερο για σενα θα ειναι να αποστασιοποιηθεις οσο γινεται γρηγοροτερα απ' αυτη την τοσο ασχημη ιστορια, μα αν εχεις το κουραγιο, θα σου προτεινα κι εγω να τον καταγγειλεις (αν βεβαια υπαρχει ελπιδα να βρεις το δικιο σου!) για την ηθικη δικαιωση και μονο! κι ισως ετσι σωσεις μια αλλη κοπελα...:(

τι να πω... δε βρισκω λογια!!!:angry: σα δε ντρεπονται!! :angry: σταθηκες τοσο ατυχη μεσα στην ατυχια σου, βρε κοριτσι μου!:( μα και τοσο τυχερη... σκεψου να χρειαζοσουν χειρουργιο και να 'πεφτες στα χερια του...:side: Παναγια μου!!!

τι να πω... δε ξερω τι να πω...

προσπαθησε να τα αφησεις ολα πισω σου. κι ευχομαι ολοψυχα, συντομα να κρατας ενα μωρακι στην αγκαλια σου κι ολα αυτα να μοιαζουν μ'ενα κακο ονειρο...

ΜΙΤΣΑΚΙ ΠΕς ΤΑ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙς ΑΝ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΟΣΕς ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕ ΓΙΝΕΤΕ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΘΗΚΙΑ .ΦΥΓΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ Η ΚΟΠΕΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΟΥ ΑΛΑΤΙΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΤΑ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΘΡΑΣΥΔΗΛΟΣ
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ!!Τι να του κανω του γελοιου τι να πω,το νοσοκομειο ηταν καλο κ οι νοσοκομες κ οι υπολοιποι γιατροι μονο αυτος ηταν απαραδεκτος,οχι δεν εχασα εξαιτιας του το μωρο αλλα την ωρα που αιμοραγουσα με εξετασε κ δεν επρεπε με τετοιο υφακι κ τροπο ο γελοιος με πεθανε με τρελανε στο πονο,αλλα τι να του πω το μονο που του ειπα οταν περνουσε εξω απο το δωματιο μου ηταν "αει να χαθεις αλογομουρη"κ να του κανω καταγγελεια θα γινει καλυτερος η θα με κανει εμενα να νιωσω καλυτερα?θελω να συνελθω απο αυτο για αυτο κ το αφησα κ το νοσοκομειο δεν μου φταιει οι υπολοιποι μου φερθηκαν αψογα κ ομολογω δεν το περιμενα, αυτοι με κρατησαν κ δεν του σπασα τα γυαλια να του βγουν κ τα ματια!Ειμαι παντως καλυτερα πηγα ταξιδι με τον αντρα μου και παραλληλα στο γιατρο κ ευτυχως πολυ καλος!!Σημερα γυρισαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΛΙΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΤΩΡΑ ΠΙΑ....

ΠΡΟΕΧΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΗΡΕΜΗ.... ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΕΥΚΟΛΑ.... ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟΥΣ (ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ) ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΚΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΟΥΣ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ.... (ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ...)

ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ..... ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ "ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑΤΑ".....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...