Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ


Recommended Posts

Καλημέρα Κορίτσια :cheer:

Θα ήθελα να σας ρωτήσω ο κύκλος μου είναι σταθερός 30-32 μέρες . Στις 12 Σεπτεμβρίου είχα μία αποβολή . Αδιαθέτησα κανονικά και μετά τον Οκτώμβριο αδιαθέτησα στις 13 και τώρα τον Δεκέμβριο στις 14 . Θα μπορούσατε να μου πείτε ποίες είναι οι γόνιμες μέρες μου για αυτόν τον μήνα ,πότε πρέπει να έρθω σε επαφή με τον άντρα περισσότερο , γιατί δεν μπορώ να καταλάβω :( . Θέλω να ξανα αρχίσω προσπάθειες για μωράκι και ελπίζω αυτή την φορά να πάνε όλα καλά όπως ελπίζω και για όλες τις κοπέλες που προσπαθούν , αυτός ο χρόνος να μας δώσει αυτό το πολύτιμο δώρο που τόσο πολύ θέλουμε . Φιλιά σε όλες και ευχαριστώ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΕΜΠΟΥΛΑ ,

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Ο ΤΕΛΕΩΤΑΙΟΣ ΣΟΥ ΚΥΚΛΟΣ ΗΤΑΝΕ ΣΤΗΣ 14 ΤΟΥ ΜΗΝΑ,

Η ΓΟΝΗΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΟΥ ΑΡΧΙΝΑΝΕ ΑΠΟ 29 ΔΕΚ.- ΜΕΧΡΙ 1 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ....

ΑΝ ΦΥΣΙΚΑ Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ 5-6 ΜΕΡΕΣ

ΞΕΧΑΣΕΣ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΣΟΥ???

ΠΑΝΤΑ ΤΗΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ ΠΑΝΟ ΚΑΤΩ ΣΤΗΣ 14 ΜΕΡΕΣ , ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ

ΠΕΡΙΟΔΟΥ....

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula mou kalimera...sou euxomai grigora na mas peis ta nea ta euxarista...nomizw oti se kathe ginaika oi gonimes meres diaferoun...alla stis perissoteres einai 14 me 16 as poume se mena o kiklos mou einai statheros kai mou erxetai i periodos meta apo 25-27 meres..panta...oi gonimes meres mou einai omws amesws meta tin periodo...diladi...7-10 mera..tote poianw...min agxwnesai..einai xeirotera...ksekiniste kante apolauste to...giati then tha ksanaerthei kai ase tis gonimes na doulepsoun mones tous!!!esi mono apolause to:;P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempoyla έγραψε:

Καλημέρα Κορίτσια :cheer:

Θα ήθελα να σας ρωτήσω ο κύκλος μου είναι σταθερός 30-32 μέρες . Στις 12 Σεπτεμβρίου είχα μία αποβολή . Αδιαθέτησα κανονικά και μετά τον Οκτώμβριο αδιαθέτησα στις 13 και τώρα τον Δεκέμβριο στις 14 . Θα μπορούσατε να μου πείτε ποίες είναι οι γόνιμες μέρες μου για αυτόν τον μήνα ,πότε πρέπει να έρθω σε επαφή με τον άντρα περισσότερο , γιατί δεν μπορώ να καταλάβω :( . Θέλω να ξανα αρχίσω προσπάθειες για μωράκι και ελπίζω αυτή την φορά να πάνε όλα καλά όπως ελπίζω και για όλες τις κοπέλες που προσπαθούν , αυτός ο χρόνος να μας δώσει αυτό το πολύτιμο δώρο που τόσο πολύ θέλουμε . Φιλιά σε όλες και ευχαριστώ .

Mpempoyla τις γονιμες μερες τις υπολογιζεις ακριβως 14 μερες πριν σου ερθει περιοδος αν εσυ εχεις κυκλο 30 ημερων οι γονιμες ειναι την 16η, αν ειανι 32 την 18η.

αν δεν εχεις σταθερο κυκλο θα τις ξερεις μονο οτν θα σου εχεται η περιοδος ποτε ηταν πριν ή μπορεις να κανεις τα τεστ ωορρηξιας.

αυτο που λενε για την 14η μερα ειναι ο μεσος οροσ για κυκλουσ σταθερουσ των 28 ημερων δηλ 28-14= 14 ταιριαζουν οι αριθμοι για αυτο και γινεται αυτη η συγχυση οτι ειναι 14 μερες αφου σου ερθει αλλα κανονικα ειναι14 μερεσ πριν σου ερθει!!!!!!!!:)

αυτο ειναι σιγουρο γιατι το συζητησα με δυο γιατρους και μου το ξεκαθαρισαν καλο ειναι να το ξεκαθαρισουμε ολες αυτο για να μην χανουμε τις καλες μερες νομιζοντας οτι ειναι αλλου:blush:

ελπιζω να βοηθησα λιγακι:P:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempoula γεια σου! Να κοιτάξεις το ημερολόγιο που έστειλε η sandrenia αλλά να μην περιορίσεις τις προσπάθειες μόνο στις μέρες που λέει :) Εγώ έμεινα έγκυος στην 19η ημέρα :woohoo: η οποία δεν θεωρείται γόνιμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες σας για τις απαντήσεις που μου δώσατε με βοηθήσατε πολύ . Ελπίζω σύντομα να έχω ευχάριστα νέα να σας πώ :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μπεμπουλα.μην αγχωνεσαι με τετιοα ,εγω το γιο μου τον επιασα την 21 μερα και μια φιλη μου την 5 μερα της περιοδου.κουφο ε...μην μετρας λοιπον και απολαυσε τις στιγμες ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ.ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΥΚΛΟ ΟΜΟΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΤΗΝ 21Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ.ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΣΟΥ ΕΙΤΕ ΜΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΕΙΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ.Ο ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΟΥΛΑΚΙ.ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...