Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

να σου ζησει ΜΑρκερ!!!!!!

καλα.... για παντα θα ειναι το μωρο σου..... μην το συζηταμε...

 

Σωσω δε μας ειπες για την αδερφη... ολα οκ;

εκει που πηγες και μαζεψες τα καλουδια σου τι ηταν;

σα φυτοριο;

 

ΜΑρντιο με γεια το μαλλι... και εγω πρεπει να τα κανω... να δουμε ποτε.

και να κουρεψω και τη ΜΑριαννα... οταν γινει καλα.

ρε συ... ακουω που ολες σας λιγουρευεστε μωρακια οταν παιρνετε αλλα αγκαλια κλπ.....

δε λεω ειναι πολυ γλυκο..

αλλα...

γιατι εγω δεν το εχω νιωσει ποτε αυτο;;;

καλα πριν τα δικα μου ολοι μου ελεγαν οτι το μητρικο φιλτρο κοιμαται κλπ...

αλλα και μετα, παλι δεν τρελαινομαι. οκ, θα παρω αγκαλια πχ το μωρακι των κουμπαρων οταν ερχονται σπιτι μας για να βγαλουν μπουφαν ή να ετοιμαστουν να φυγουν, ή το μωρο της φιλης μου που μου φτιαχνει τα μαλλια για να τη βοηθησω, αλλα αυτο μονο και τελος.

για τα δικαμου φυσικα και τρελαινομαι...

παλι σε χειμερια ναρκη το φιλτρο;;;;;;;

 

κατα τα αλλα...

η Μαριαννα ακομε τρελα μπουκωμενη. ο ορος παει συννεφο.

τελευταιος πυρετος 38,5 το μεσημερι.

αλλα τωρα που κοιμαται, ανησυχα παλι, ειπε την ποναει λιγο το αυτι της... κλασσικα εικονογραφημενα.

 

με τον αντρα αρχησαμε χθες τη διαιτα της νασα.  αντε να δουμε...

 

μακαρι να κοιμηθω το βραδυ.... μετα τις 2 που θα τη δωσω αντιβιωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

η διαιτα της nasa;;;;Που πάτε και τα βρίσκετε!!!

Εγω πάλι μη δω μωρό,νήπιο,παιδάκι λιγόνομαι....

Χθες ήρθε στη δουλειά ένα κοριτσάκι ίσα τις δικές μου και είχε τα μαλλάκια της πλεξούδα  φανταστική,τη φώναξα να τη δω και γίναμε αυτοκόλλητες...μέχρι να φύγει καθόταν εκεί κολλητή αγκαλίτσα....

Στο κομμωτήριο πάλι ήταν μια μαμά με τα παιδάκια της 3,5 χρονων και 1,5 χρονών και είχε και άλλο λέει στο σπίτι 3 μηνών!!!Και ήταν μόλις 32 ετών.....αυτά βλέπω και λέω κοίτα πόσες τα καταφέρνουν γιατί εγώ όχι;;;

Το χα από μικρή όμως...όσο θυμάμαι τον εαυτό μου το παιχνίδι μου ήταν να μαζεύω όλες μου τις κούκλες και να κάνω ότι είναι παιδιά μου και τα ετοιμάζω να πάμε βόλτα,να τα ταίσω να τα κάνω μπάνιο...και έβαζα πολλά στη σειρά...χα χα

Όταν μου είπε ο γιατρος μέσες άκρες δε μπορούμε να συλλάβουμε φυσιολογικά καταποντήστηκα...ένιωσα προς στιγμήν το όνειρο της μεγάλης οικογένειας να καταρρέει...

ευτυχώς όμως η ιατρική, η πίστη και η τύχη ήταν με το μέρος μας....

Βέβαια όταν ζητάω ακόμα ένα μωράκι υπάρχουν στιγμές που νιώθω άπληστη.Λέω μου χάρισε με τη πρώτη δυο υγιέστατα ενώ άλλα ζευγάρια προσπαθούν χρόνια για ένα ας κάτσω στα αυγά μου....χα χα

ότι γράφει του καθενός...η πορεία θα δείξει....

Και ο άντρας μου πάντως Vag όταν του δίνουν μωρό να κρατήσει το κρατάει σα μπιμπελό μη πέσει και του σπάσει και ψάχνει ποιος είναι δίπλα να το πασάρει...δε το χει...ίσως δε το χουν όλοι οι άνθρωποι αυτό του γουτσου γουτσου... τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα φιλεναδίτσες μου!

τι κάνετε;

 

μάρκερ να χαίρεσαι το αγοράκι σου!!!

απίστευτο δεν είναι;

μεγάλωσαν τα αγοράκια μας!

 

βαγκάκι περαστικά στα μωρά!

πολύ στενοχωρήθηκα που δε βρεθήκαμε...

αλλά είσασταν και άρρωστοι απ' ότι βλέπω...

 

σωσώ δες τα μέηλ σου.

σου έστειλα κωδικό κάρτας.

είναι οκ;

 

μαρντ, αφού το θέλεις τόσο πολύ,να κάνεις και τρίτο.

κι εγώ θέλω πολύ τρίτο.

απλά πρέπει να βρούμε έναν τρόπο να πείσουμε τους άνδρες μας... χαχαχα!!!

 

εμείς περάσαμε πολύ ωραία!

τα παιδιά ήταν πολύ καλά.

ο μεγάλος ήταν απίστευτα συνεργάσιμος!

ο μικρός κοιμότανε στα αεροπλάνα και στα λεωφορεία...

κοιμότανε τα βράδια πολύ καλά...

 

η βάφτιση ήταν υπέροχη!

η μικρούλα μας μια κουκλίτσα!!!

 

με την κουμπάρα μου περάσαμε τέλεια!

πήγαμε θεσσαλονίκη την Παρασκευή.

πήγαμε για φαγητό και ψώνια στο εμπορικό, για μασάζ στο κέντρο και μετά... τρίγωνα πανοράματος!!!

ααα!!!

αγόρασα και πουράκια Χ'Φωτίου!!!

χαχαχα!!!

 

αλλά, μόλις πάτησα το πόδι μου στο σπίτι μου... μου τηλεφώνησε η φίλη μου ότι πέθανε η αδερφή της...

34 χρονών.

9 χρόνια παιδευόταν με την κωλοαρρώστια...

οπότε, το πρώτο βράδυ ξενύχτησα και την Κυριακή ήμουν σε κηδεία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!

 

Μαρκεράκο μου να χαίρεσαι το πιτσιποπάκι σου!!!! Να τα εκατοστήσει και να πάντα γερός και χαρούμενος!!!!!

 

Χρόνια Πολλά και για το πιτσιρίκι της Χρυσούλας!!!!! Καλέ μπες να μας πεις τα νέα σου! 

 

Μα όλες πια κομμωτήριο; χαχα!!!! Πήγα και εγώ χθες και έκανα μεγάλη αλλαγή! Το χρειαζόμουν! Τα έκοψα αρκετά, έκανα φιλάρισμα και έντονες μύτες μπροστά και είμαι πλέον με αφέλειες! χαχα!!! Ο Χριστόφορος όταν με είδε γελούσε και είπε " πως είσαι έτσι; χαχα! " στην αρχή νόμιζα πως κορόιδευε αλλά μετά μου είπε πως του άρεσαν γι' αυτό γελούσε! Ο μικρός δεν συγκινήθηκε και ο άντρας είπε πως δεν του αρέσουν....αλλά με ακολουθούσε  από πίσω να με χουφτώνει και με πασπατεύει!   

 

Βαγκ περαστικά και στο Μαριαννάκι.... αχ Παναγία μου να φύγει η άνοιξη να ησυχάσουμε πια από τις αρρώστιες! 

Καλέ τί είναι αυτή η δίαιτα; Για πες λεπτομέρειες!!!! Εγώ ξεκίνησα πάλι Ντουκάν. Είναι η μόνη μέχρι τώρα που μπορεί να με δαμάσει! Έβαλα και τον Γιώργο στο παιχνίδι με μικρές παραλλαγές.... δηλαδή δεν θέλει καθόλου πίτουρο βρώμης και αντί μέρα παρά μέρα λαχανικά μαζί με το φαγητό, του δίνω κάθε μέρα. Οκ, μπορεί να χάσει λίγο πιο αργά αλλά μόνο που έκοψε λίπη και υδατάνθρακες νομίζω θα κάνουμε δουλειά! Το θέμα είναι πόσο θα αντέξει! Την είχε ξανακάνει και την πάλεψε 1 εβδομάδα....τώρα;  

 

Σωσώκα μου να το ξέρω βρε καλό μου και σου φέρνω ένα λιβάδι πρασινάδες για να σε κάνω ευτυχισμένη!χαχα!!!! Με το κινητό της νταντούς λάθος της. Υποτίθεται πως είναι εκεί για να προσέχει και να απασχολεί τα παιδιά. Και είναι και εκπαιδευτικός....να πεις πως δεν ξέρει πως να περάσουν το χρόνο τους; Οκ, και εγώ παίζω και δίνω και στα παιδιά (μου το αρπάζουν! ) αλλά τους αφήνω 5 λεπτά τον καθένα αλλά άλλο ο γονιός και άλλο ο ξένος. Καλά έκανες και της το είπες.

Κάνω κουλούρια Θεσ/κης να σου φέρω σε λίγο που θα έρθω!

 

Μάρντιο και εγώ σαν εσένα είμαι!!!! Τρελαίνομαι σε όλα τα μωράκια! Και τα κινεζάκια μου αρέσουν αλλά ειδικά για μαυράκια/σοκολατάκια κόβω φλέβες!!!! Είναι τα πιο γλυκά μωρά που υπάρχουν!!!!

Ασε τώρα που το λέμε μπορεί να μην ξεκινήσουμε αυτό το μήνα για το 3ο! Ο άντρας παρόλο που θέλει λέει άλλα 2, είπε μήπως να περιμέναμε λίγο. Τί να περιμένουμε ρε κουμπάρε, το τρόλεϊ; Εγώ θέλω τώρα να τελειώνω μια ώρα αρχύτερα από την κλεισούρα του σπιτιού. Αν περιμένω 1 χρόνο ακόμα την κάτσαμε την βάρκα. Θα ξαναβγώ στην αγορά εργασίας στα 40 και ποιος θα με πάρει τόσο μεγάλη; Όλοι θέλουν έως 30 - 35.... στο όριο είμαι ήδη. Μόνο αν με πάρει κανένα "σπίτι" για μαντάμ! χαχα! 

Εγώ θα τον βάλω κάτω το Σ/Κ και αν θέλει ας κάνει και αλλιώς! χαχα! 

 

Νανουκάκι λυπάμαι πολύ για την κοπέλα.... κρίμα..... 

Μπράβο που περάσατε ωραία! Αφού σε άφηνε και το μικρό και ήταν ήσυχος, μια χαρά!!!! Αντε τα κεφάλια μέσα τώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλού είναι τέλειο το μαλλί!!!Σου πάει πολύ σου δίνει τύπο...μην τον ακούς τον άντρα μας πειράζουν...εμένα μου πε ότι το χρώμα δε φαίνεται φυσικό!!!Ο κομμωτής που ξερε να κρίνει κιόλας...

Τέλεια φαίνονται τα κουλουράκια,αλμυρά είναι ε;

Και για τα αγόρια της παρέας δεν έχω λόγια....αλλά και λίγη κορδελίτσα ροζ την χρειάζεστε!!!Ασε πες στον άντρα τις αναβολές....στη βράση κολλάει το σίδερο....Μπράβο που "του ξεκίνησες" δίαιτα για την υγεία του πιο πολύ και ύστερα η εμφάνιση...οι πρώτες 2 βδομάδες είναι δύσκολες να τον ενθαρρύνεις...

Νανά welcome back χαίρομαι που πέρασες ωραία και δε σας ταλαιπώρησαν και τα αγοράκια σας....

Λοίπόν όταν βρεις τρόπο να ψήσεις τον άντρα σου για τριτεκνία να μου πεις και μένα τα επιχειρήματα να τα χρησιμοποιήσω.

Εγω τον έβαλα να μου φτιάξει λίστα με τους λόγους που δε θέλει άλλο παιδί για να τους αναιρώ έναν έναν...χα χα

 

Λόγος 1:είναι η κούραση...λες και τα μεγαλώνει μόνος...που ανάθεμα μια μέρα να χει ενδιαφερθεί για το τι θα φάνε,με τι θα ντυθούν,αν έχουν παπούτσια,τι θα παίξουν τίποτα...που τις ετοιμάζει το πρωί για το σχολείο μισή ώρα το μεσημέρι που τις βλέπει 16,00 που μαζευόμαστε με 17,30 που ξαναφεύγει και το βράδι που έρχεται 20,30 και 21,30 κοιμούνται...με 3 ωρες επαφή το 24ωρο που κουράζεται;;;;

 

Λόγος 2:Είναι λέει μεγάλος για μπαμπάς....τον Αυγουστο κλείνει τα 40!!έλεος άλλοι τώρα ξεκινάνε για οικογένεια....

Λόγος 3:Είναι λέει δύσκολα τα οικονομικά όσο θα μεγαλώνουν....δάνεια κάρτες δεν έχουμε δουλειά "σταθερή" πες έχουμε δικό μας κεραμίδι έχουμε...μεγάλη ζωή δεν κάνουμε...

 

Μη μου τον δικαιολογήσει καμιά....δικαιολογίες ανεδαφικές...γκρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλησπερα κ απο μας...νανα γυρισες καλο μου;;μπραβο που περασες ομορφα..

κριμα για τον μπρο της φιλης..πραγματικα κριμα..κ μεις ειχαμε προστες 1 κοπελα 34 χρ ,τριτη φορα αποπειρα με 3 παιδια..

την εβγαλε καθαρη..

τεσπα..

ο κοσμος πλεον δεν εκτιμαει τιποτα..

μαρκερ να χαιρεσια τον ανγγελουκο..πολυχρονος..

ρε βαγκ..ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΤΕ ΜΕ ΤΟΥς ΠΥΡΕΤΟΥς..

τι λετε για παιδια καλε;;

εγω βλεπω παιδι κ ουτε που το περνω αγκαλια..ζΖζ...

δε μου κανει καμια αισθηση..κανενα φιλτρο κ τ λοιπα..

το δεςυτερο το ρκανα να εχει παρεα το πρωτο κ τα σχετικα..

ενταξει..δε λεω χαριτωμενα τα παιδια ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΔΟΥΛΕΙΕς..ΧΑΧΑ...

 

μαντρ..μη το βπλεπεις ετσι..εγωιστικα..αν δε θελει ο νατρας μη το κανετε..θελω να πω ειναι σημαντικο να το θελουν κ οι 2!!

 

νανα θα δω τα μειλ μου..το μαλλι της μαριλου..αΠΛα τελειο..

εφαγα 1 τοστ και 3-4 παγωτινια..μιλαμε εχει ανοιξει τρελα η ορεξη μου

αυριο ερχεται η αλεξια.. ο λευτ ολη μερα δουλεια..κ η νταντου επισης..και α παρω κ παρασκ βραδυ τη βαρδια 1 κοπελας..

οτι ναναι..η αλεξια ειναι 6 μηνων εγκυος..δε θελει να ξερει το φυλο..

ετοιμαζω σε λιγο καιρο,κρεμα σωματος και κρεμα σωματος για μετα τον ηλιο..

χαχ..πορωαση ρε παιδια..

κ στα προσεχωε κρεμα χεριων..

αυρι οτ πρωι για καφε σε παιδοτοπο κ μετα σε κατι φιλες για καφε κ μετα επιστροφη γιατι δουλευω στις 3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα που ειναι και η Σωσω για να μη νιωθω τελειως ξενερουα με το πως αντιμετωπιζω τα παιδακια!!!

 

Μαριλου σου τα ειπα και με μέιλ..... μπραβο που τολμας τη φραντζα! αντε αφελειες για τις νοτιες!!!!!

 

Νανα τι καλοσωρισμα ηταν αυτο;;;;

πω ρε φιλε, τρελαινομαι με ταετοια...

και εδω την προηγουμενη βδομαδα εφυγε μια 35χρ με 3 παιδια! οταν γεννησε το 3ο καταλαβε για τον ογκο στο στηθος, εκανε επεμβαση κλπ αλλα μετα 3 χρονια εκανε μετασταση και.. παει...

εδω ενα μεσημερι που κοιμομουν με τη ΜΑριαννα οταν ειχε πυρετο, με λεει... μαμα οταν μεγαλωσω θα γινεις γιαγια σαν τη γιαγια Μαρια; ναι τη λεω... λεει... ναι, αλλα οι γιαγιαδες οταν γερασουν πολυ πεθαινουν. θα πεθανεις και εσυ;;;

και τι ηθελα και ειπα την αληθεια..... ναι τη λεω... ολοι οι ανθρωποι οταν γερασουν πολυ ή οταν αρρωστησουν πολυ και δεν αντεχουν αλλο πεθαινουν και πανε στο Θεουλη...

και δεν τους ξαναβλεπουμε ποτε;

οχι τη λεω...

 

το δεχτηκε.

αλλα σε 2 μερες οταν τους εκανα ντουζ το βραδυ το λεει στο ΣΠυρο...

η μαμα οταν μεγαλωσουμε θα γερασει και θα πεθανει και δε θα τη δουμε ποτε ξανα...

και μπηγει τα κλαμματα ο Σπυρος... δε θελω να πεθανεις κλπ κλπ...

αντε να τον ηρεμισω!

οτι δεν καταλαβε καλα η Μαριαννα και θα ειμαστε ολοι μαζι κλπ κλπ....

του εμεινε... καθε μερα το αναφερει.... δε θελω να πεθανεις.... δε θελω να πας στο Θεουλη, θελω να ειμαστε μαζι....

η ΜΑριαννα... ευτυχως τιποτα... εκτος αν το σκεφτεται μονη της και δεν το λεει....

 

γενικα λετε δεν ειναι καλο να ξερουν τα παιδια οτι ολοι θα πεθανουμε μια μερα; δε θα ειναι πιο ευκολο να δεχτουν καποια στιγμη που θα πεθανει κανενας παππους-γιαγια;;;;;

με τη συμπεριφορα του Σπυρου σα να μετανιωσα που ειπα την αληθεια, αν και οσο μπορω θελω να τους λεω τα πραγματα οπως ειναι.

 

α, και δε σας ειπα.... κολλησα την ιωση των παιδιων!!!!!

προτοτυπο!!!!!!

γυρισα απο τη δουλεια με ριγος, 38πυρετο, το απογευμα ξαναειχα 38,5, χαπακωνομαι....

εκοψα και τη διαιτα φυσικα...

τα λαιμα μου πονανε, 

να δω πως θα τη βγαλω....

 

Καλη Πρωτομαγια!!!!!

να περασετε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Vag τι εκατσες και ειπες στη μικρη...λογικο ενα τοσο δα μυαλουδακι να μη μπορει να το χωρεσει..εδω εμεις που εχουμε και καποια χρονια στη πλατη και δεν εχουμε συμφιλιωθει με την ιδεα της απωλειας απο οποιαδηποτε αιτια ειτε αρρωστια ειτε γηρατεια ποσο μαλλον ενα τοσο δα παιδακι που δεν εχει αισθησησφαιρικη για τα χρονια που θα ρθουν τις αναμνησεις που θα γεμιζει τις στιγμες που θα χορταινει με δικους του ανθρωπους.

Ενταξει ειπαμε να μη λεμε στυλ εγινε αστερακι και θα μας προσεχει να μαστε πιο ρεαλιστες αλλα εσυ ησουν γντουπ και κατω!

Θα το ξεχασουν με τις μερες....ελπιζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλο μήνα.

βολταρια σημερα

τα αγόρια κλασικά κατσίκια χαχα

απο υγεία καλα

έχω να πάω προσκλητήρια σήμερα.

περαστικά οικογενειακώς βαγκ

η μανα έχουμε πει απαγορεύεται να αρρωσταίνει

η μικρή καλύτερα σήμερα;

και εμάς έχουν τέτοιες απορίες και απαντω και εγώ την αληθεια. Εμάς βεβαια δεν είναι τόσο συναισθηματικά. Τα δεχονται καλά .

με είχαν ρωτήσει μετά απο παππούς και γιαγια τι γινομαστε; και τους απαντησα δεντράκια και χορταράκι χαχα μια χαρά το εξέλαβαν. Πάντως την έννοια του θανάτου την ξέρουν και την χρησιμοποιούν όταν βλέπουν παιδικά κλπ.

εχθές με ρωτούσαν τι θα γινουν μετά απο παιδιά και τους είπα μπαμπαδες

και μου λέει ο Στέλιος :θα έχουμε και παιδιά και του λέω

ναι θα κάνετε παιδιά και θα γίνεται μπαμπάδες

και τι μου απαντάει

τι λες τώρα ,η γυναικα μας θα κάνει παιδιά εμείς δεν κάνουμε παιδιά χαχα

έχουν πολύ πλάκα ώρες ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνα όλο ξεχνάω να σχολιασω

δλδ μετά απο τη χαρά γυρίσατε σε λύπη ε;

συνήθως έτσι συμβαίνει

τι να πω

ηρέμησε η γυναικα τουλάχιστον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

σας είπα ότι αποθηλάσαμε;

3 μέρες πριν να πάμε Ελλάδα.

από καιρό είχα σταματήσει να τον θηλάζω κατά τη διάρκεια της μέρας.

ε είπα να σταματήσω και τα βράδια.

όλα έγιναν πολύ ομαλά.

δεν το ζητάει καθόλου.

και ναι!!!!

χθες... δεν ξύπνησε καθόλου!!!

 

και αυτυχώ του αρέσει πολύ το γάλα.

πίνει και το φρέσκο.

 

δεν ξέρω αν σε αυτήν την ηλικία αντιλαμβάνονται τον θάνατο...

ο δικός μου λέει ότι η γιαγιά η Τούλα έχει πεθάνει.

χθες έλεγε στην κουμπάρα μου ότι πήγαμε στη γιαγιά την Τούλα και την καθαρίσαμε και της ποτίσαμε τα λουλουδάκια.

 

και όταν πηγαίναμε Ελλάδα μου είπε: "μαμά θέλω να πάμε στη γιαγιά την Τούλα να της ποτίσουμε τα λουλουδάκια".

 

και προχθές μου είπε: "μαμά, όταν θα κάνεις το κοριτσάκι, θέλω να το λέμε Τούλα".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera...δουλεια εγω..κομματια..7 βαρδιες σερι μεχρι τη κυριακη..κουραση..ηρθε η αλεξια χθες..ολα καλα..

γυρισαα 11,30 απο δουλεια..

εμεις καλα..

σημερα πρωι..

ταπ αιδια εννοειται κ πρεπει να ξερουν για το θανατο..

εγω της εχω πει..εχουμε κ πολλυς νεκρους αλλωστε..χαχα..

καποια στιγμη θα το καταλαβουν..ακομα ειναι μικρα αλλα δε θα τουςε φαινεται παραξενο αν τους λες το διο πραγμα..θελω να πω οτι θα το εχουν ανα κουσει..

βαγκ περαστικα..μπορει κ να ερθουμε σε 3 βδομαδες.χαχα..

χθες τσακισα κατι σοκολατες..κατι κρεπες..απαπαπ.τι ειναι αυτο καλε με μενα;;

θα τρελαθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

 

δεν ξερω κοριτσια παω πολυ ξενερα στη δουλεια 

βαριεμαι τη ζωη μου που λενε 

πρεπει να αρχισω να ψαχνομαι ή κατι να αλλαξει εκει

 

ενι γουει 

την κυριακη εχουμε το παρτυ μας

εμεις και εμεις θα ειμαστε

τα ξεφερφακια και οι κουμπαροι

γενικως 13 παιδια και 12 μεγαλοι 

δεν θα ετοιμασω πολλα ουτως η αλλιως πρωι θα το κανω

απο του χρονου πιο ανοιχτα

αυριο εχω πολλα τρεξιματα 

μαλλια , μετα για τις βαφτισης , οπως και σημερα το βραδυ θα το ξενυχτισουμε γιατι εχουμε να φτιαξουμε μπομπνιερες

μετα σουπερ μαρκετ -θα εμ παει ο πατερας μου γιατι δεν θα εχω αμαξι και μετα να ετοιμασω το σπιτι και τα φαγια για αυριο συν να παω να παρω την τουρτα το βραδυ

κουραστηκα απο τωρα μιλαμε

 

ο κως με τα απιδια εξοχικο ολη μερα

γιατι εδω θα σαλταρουν ολοι μεσα στο σπιτι

 

σωσω καλως δεχτηκες την αδερφη

βραδυνη τι ωρα γυριζεις και τι ωρα κοιμασαι; 

πολυ μανικι βρε παιδι μου - η αυπνια δεν αντεχετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο που αποθηλασατε βρε νανα 

σουπερ 

ειδες ολα μια ιδεα ειναι

 

φρεσκο θα τον αρχισω σε λιγο καιρο γιατι εχω ενα κουτι σκονη ακομα

 

για απογευμα αντικατεστησα τη κρεμα με ανθος αραβοσιτη 

ξετρελαθηκε

 

φαγητο τρωει το κανονικο το δικο μας αλλα αλεσμενο

σημερα εφαγε πρωτη φορα φακες

μια χαρα φτου φτου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες και καλό μήνα έστω και καθυστερημένα! 

 

Μάρκερ μου καλά να περάσετε στο πάρτι!!!!! Καλά κάνεις και δίνεις από το ίδιο φαγητό....όσο για το άνθος, σε ποιόν δεν αρέσει;;;; χαχα!!! Η κουνιάδα μου και τα 3 της παιδιά τα τάιζε νερόβραστα, ανάλατα και αλεσμένα και μετά που έκλειναν τα 2 χρόνια! Εγώ με τον Χριστόφορο σαν πρωτάρα έδινα νερόβραστα μέχρι τον χρόνο και μετά από το δικό μας και απλά ζουληγμένα με το πιρούνι. Του Γιάννη που ήταν και κακόφαγος και δεν έφαγε ποτέ κρέμα (δεν ξέρει τί έχασε! χαχα! ) ούτε αλεσμένο φαγητό, από 9 μηνών που άρχισε να κουτσοτρώει του έδινα από το δικό μας αλλά όχι αλεσμένο....του έφερνε αναγούλα. Του έδινα ζυμαρικό σουσαμάκι, ή τραχανά ή ρύζι, όλα πολύ καλά βρασμένα σε ζωμό κότας ή κρέατος ή σε ψαρόσουπα. Αυτά ήταν τα φαγητά του, άντε στο τσακίρ κέφι και 1 κομμάτι πατάτα φούρνου να την κρατάει στο χέρι. 

 

Βαγκ είστε καλύτερα με την Μαριάννα; 

Καλό είναι να γνωρίζουν τα παιδιά για το θάνατο αλλά μέχρι ενός σημείου..... δεν ξέρεις πώς θα το λάβουν στο μυαλουδάκι τους και τί επιπτώσεις θα έχει. Εμένα ο Χριστόφορος από την  μέρα που πέθανε ο παππούς του άντρα μου, έχει ξανά διαταραχές βραδινής ενούρησης.... ακόμα και τώρα δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα εντελώς και έχει περάσει ήδη ένα 2μηνο. Έχω φρικάρει με αυτό αλλά που θα πάει; Θα φτιάξει. Και απλά του είπαμε ότι πέθανε και δεν θα τον ξαναδούμε και οτι πάει στον ουρανό κοντά στον Χριστούλη. Φανταστείτε τί θα γινόταν αν τον έπαιρνα μαζί μου στην κηδεία και τον έβλεπε στο φέρετρο, όπως έκανε η κουνιάδα μου με τα παιδιά της (4 και 5,5 χρονών). Εντελώς κουλό και τρομακτικό και ανεπίτρεπτο το βρίσκω. Τέλος πάντων... εκείνα ήταν αναίσθητα και δεν επηρεάστηκαν ούτε σοκαρίστηκαν. Ο δικός μου όμως είναι ευαισθητούλης! 

 

Μάρντιο πολύ ωραίες οι πασχαλινές φωτογραφίες σας!!!! Πολύ ωραίος και ο παιδότοπος και φάνηκε να το ευχαριστήθηκαν οι κουκλίτσες σου!!! Και του χρόνου να είστε καλά!!!!

Τα κουλούρια ήταν Θεσσαλονίκης σε μίνι έκδοση, συνταγή της Σωσώς. 

 

Νανά μου, μπράβο που αποθηλάσατε τόσο ομαλά και με το δεύτερο ζουζούνι σου!!! Το έχεις!!!! Τουλάχιστον τον έμαθες κατευθείαν στο κυπελλάκι ώστε να μην χρειαστεί να κόβετε και το μπιμπερό αργότερα; 

 

Σωσώκα μου θα στρώσει το πρόγραμμά σας σιγά σιγά και θα ξαναμπείτε στους ρυθμούς σας. Τώρα που ήρθε η αδερφή λογικά δεν θα πάρεις την κοπέλα αυτές τις μέρες ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vag where are you;;;;πως ειναι το Μαριαννακι; δεν εφραψες χθες και λεω μη χειροτερεψε μη κακο.

Μαριλου και μενα 11 μηνων δε τα θελαν τα αλεσμενα ξεκινησα με τραχανα ειναι ακομα και τωρα ο αγαπημενος τους πρεπει ν χουν φαει κιλα...εμενα δε μου αρεσει καθολου εντωμεταξυ και για να δω αν καιει ισα ισα ακουμπαω το κουταλι στο στομα.χα χαεπισης κεφτεδακια τους εδινα και κρατουσαν στο χερακι γιουβαρλακια της ταιζα ετσι ξεκινησαμε.το απογευμα τοστακι ουτε τις κρεμες εφαγαν ποτε με ορεξη.πιο ευκολα το γιαουρτι.αυγο ποτε...τωρα τρωνε μονο το ασπραδι βραστο και αυτο οχι το καλυτερο τους .

Εμεις καλα...καθαρισαμε βεραντα στησαμε παιδοτοπο και την βγαζουμε στο μπαλκονι γιατι παιδοτοπο και κουνιες καθημερινως οικονομικα δε λεει.θελουμε καθε φορα 20 ευρω 2 παιδια 2 καφεδες αντε να ζητησουν και μια σαχλαμαρα κανα κερμα για τα κουνιστα...ε δε λεει...μια φορα την εβδομαδα καλα τους ειναι.

Αντε καλο ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα...ειμαι δουλεια..

εγω το πρωι παω 7 το πρωι μεχρι τισ 3...μετα κοιμαμαι,αν κοιμηθω,9,15-10.30 το βραδυ..

αφου κοιμηθηουν τα παιδια..και μετα παω 11 το βρασδυ μεχρι τισ 7το πρωι..κ μετα κοιμαμαι στισ 8 το πρωι κ ξυπναω 11,30 και ξανα κοιμαμαι το βραδυ..

προγραμμα..

συνηθεια..βεβαια μου βγαινει η κουραση..

χθες πηγαμε στην εξοχη σε 1 συναδερφισσας το σπιτι..1 χαρα..καθαρος αερας..

την αλλη παρασκ θα παμε να μαψωψουμε αμπελοφυλλα!

χαχ..

γυρισα,εκανα ψαροσουπα..ηρθε κ η θεια απο εσ νικη..κατσαμε μεχρι τισ 12,30..

το βραδτ για καφε σε κανενα παιδοτοπο..

η λαεξια με φουσκωμενη κξοιλια..οχι πολυ..

μαριλου κοπελα δε χρειαζεται αυτες τις μερες..χαχ..

ετυχε να μη την χρειαστουμε ως τετ που φευγει..

εχω να ετοιμασω τουρτα..

μαριλου θα μιλησουμε το απογ για το τι πραγματα θα κανουμε στο παρτυ!!

εγω σας ειπα οτι δινω φρεσκο κατσικισιο στα κοριτσια;;κ στα 2;;

το πινει κ η μαρθα..ως; τωρα τουλαχιστον..

μασρκερ..βαρεθηκες πουλακι μου;;θελεις ανανεωση;;παρε τα παιδια κ σας περιμενουμε κρητη..τι λες;;

ελα για αλλαγη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις παντως Σωσω Κρητη λεμε φετος για διακοπες.η Ελουντα να γυρισουμε τας Ανατολας η Αγια Πελαγια να γυρησουμε τας Δυσμας.

Που προτεινεις; Βασικα θελουμε καπου να χει ωραια θαλασσα διπλα στο δωματιο να ναι για οικογενειες και να χει κοντα πολη να πιεις ενα καφε να πας σε μια παιδικη χαρα.

Εχω παει μικρη Κρητη τη γυρησαμε με τους δικους μου αλλα με τοσο μικρα παιδια δε μπορουμε τις μακρινες αποστασεις.

Θα χουμε αυτοκινητο.

Απο το πρωι εξβω ειμαστε..καφε κουνιες ταβερνα παιδοτοπο σερι τα χουμε παρει χα χα...ποσα πραγματα να χωρεσεις σε μια Κυριακη!!!

Vag;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

βαγκάκι ελπίζω να είστε καλά.

 

μαριλού μπιμπερό του δίνω.

είχαμε ξεκινήσει αποθηλασμό από 9 μηνών.

 

ο δικός μου δε δέχεται τα κομματάκια.

ό,τι του δώσω, το φτύνει.

αυγό δεν τρώει.

 

έχει αρχίσει να βελτιώνεται και ο ύπνος του.

 

σωσώ λες να του δοκιμάσω κι εγώ κατσικίσιο γάλα;

το σιχαίνομαι μωρέ...

 

μαρντ μια χαρά η Κρήτη για διακοπές.

εμείς θα μείνουμε Κύπρο φέτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσούπρες!!!! Χρόνια πολλά στις Ειρήνες σας! 

 

Χθες πήγαμε το πρωί σε παιδότοπο με τον κολλητό του Χριστόφορου από τον παιδικό, γυρίσαμε στις 14:30 και φάγαμε, κάναμε μπάνια, ξεκουραστήκαμε και στις 17:30 ξανά στον ίδιο παιδότοπο αυτή τη φορά με την Σωσώ και την υπόλοιπη παρέα! Και αύριο το απόγευμα πάλι στον ίδιο παιδότοπο για τα γενέθλια της Γεωργίας!!!!!!!!!!!!!! χαχα!!!

Μας τα χάλασε και εδώ ο καιρός..... χθες και σήμερα ρίχνει ψιχάλες και είναι μουντός...... ήθελα να πλύνω και τα χαλιά των παιδιών αλλά θα το μεταφέρω για την επόμενη εβδομάδα. 

Την Παρασκευή γιορτάζει το Χριστοφοράκι μου!!!!!! Θα φτιάξω μεγάλα κεϊκ πόπς για να κεράσει στο σχολείο αλλά και να έχω και στο σπίτι. Γιορτή δεν του κάνω..... από τα Χριστούγεννα μέχρι τώρα έχω κάνει μεγάλο τραπέζωμα (άνω των 20 ατόμων) 6 φορές.... χώρια τα από εδώ και από εκεί. Φτάνει. Κουράστηκα. Δεν έχω και καμία βοήθεια και φεύγουν τουλάχιστον 200€ τη φορά. Η νονά του θα έρθει να του ευχηθεί και σκέφτομαι να της πω να έρθουν Κυριακή μεσημέρι να φάμε κιόλας....αυτό μόνο.  

 

Ξεκινήσαμε και για το 3ο!!!!! Ευχηθείτε μου!!!! χαχα!!!!! Αν και δεν περιμένω να μείνω από τον 1ο μήνα κιόλας αλλά όκ. Θα ξέρουμε στις 21 του μήνα που (δεν) περιμένω περίοδο!   

Ο Γιώργος μάλλον νομίζει οτι με τις 2 φορές "έπιασα" κιόλας και χθες έλεγε στον Γιαννάκη οτι σε λίγους μήνες θα έχει αδερφάκι! Ο Γιάννης ούτε που να το ακούσει! χαχα! Του λέω να κάνουμε ένα μωράκι να το έχουμε εδώ στο σπίτι και δεν θέλει!!! χαχα!!!! Ο Χριστόφορος πάλι, θέλει και λέει να κάνουμε μάλιστα 2 ακόμα, 1 κορίτσι και 1 αγόρι! 

 

Μάρντιο θα σας περιμένουμε λοιπόν το καλοκαίρι!!!! Κοίτα αν πάτε Ελούντα είναι μεν πιο γραφικά αλλά περισσότερο τουριστικό μέρος (αν δεν πας σε καλό εστιατόριο και πας σε τουριστική ταβέρνα δεν ξέρεις τί σκ@@@ θα σου σερβίρουν) . Θα είναι βέβαια πιο εύκολο από εκεί να γυρίσετε λίγο τα μέρη όπως Ζάκρος, Βάι, κλπ που είναι πολύ ωραία και έχουν απίθανη θάλασσα με υπέροχα πεντακάθαρα νερά. 

Αν τώρα πάτε Αγ. Πελαγία, είναι μόνο 20χλμ από το Ηράκλειο!!! Ναι μεν είναι τουριστικό μέρος αλλά μπορείς να είσαι σε 15' στο Ηράκλειο και να πάτε είτε για Κνωσσό και μουσεία (ειδικά το φυσικής ιστορίας είναι φανταστικό και θα αρέσει στα μικρά) είτε για φαγητό, είτε σε παιδότοπους, είτε να δείτε εμένα και τη Σωσώ!!!! χαχα! Θα κάνουμε τσιμπούσι φοβερό!!! χαχα!!!! Επίσης σε 30' από την Αγ. Πελαγία μπορείς να βρεθείς στις Γούρνες (είναι ανατολικά του Ηρακλείου) όπου είναι η πρώην αμερικάνικη βάση και εκεί έχει τον Θαλασσόκοσμο  (Creta Aquarium) επίσης υπέροχος, και έχει και άλλο ένα μουσείο με τρισδιάστατα αντίγραφα δεινοσαύρων που κάνουν ήχους και κινήσεις!!!! 

Τέλος, το αποφάσισα, και σύμφωνα με τις προϋποθέσεις που αναφέρεις ιδανικότερα είναι στην Αγία Πελαγία! Για κάθε πληροφορία είμαι εδώ!!!! 

 

Νανούκα, ναι είχα ξεχάσει οτι είχατε αρχίσει σταδιακά πριν καιρό τον αποθηλασμό..... είδες που φτιάχνει και ο ύπνος; Μια χαρά!!! 

 

Σωσώκα μου, μόνο τα κεϊκάκια να σου κάνω για αύριο; μήπως θες και κάτι άλλο; είμαι πολύ περίεργη να δω πως θα βγει η τούρτα με το σεμεδάκι!!!! 34 κλείνεις ε; Πωπωπω..... μεγάλωσες και εσύ! χαχα!!!! Μια χαρά πιπίνι είσαι!!!!! Μην μασάς!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουρτα με σεμεδακι;;; τι εννοει ο ποιητης;;; περιμενουμε αναρτηση στο blog.να με θυμηθεις να την τραβηξεις πριν βαλεις το κερι!!

Μαριλου με εψησες με Αγ.Πελαγια!!!

Εχω ακουσει και απο αλλου καλα λογια....

Ασε καλε τα τραπεζωματα δε κουραστηκες;;

Καλη επιτυχια ευχομαι ο Μαιος ο τυχερος!!

Και απο σενα θελω φωτο τα κεηκ ποπς δεν εχω ιδεα τι ειναι!!

Φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera 

 

εμεις εδω μια χαρα

φτου φτου γεικως νορμαλ - ο αντρας περναει προκλημακτηριακο μπορω να πω -ολο νευρα 

αλλα καλα

 

βαγκ ελπιζω να ειστε ολοι καλα

 

σωσω ετοιμα ολα για το παρτυ σου 

εγω εχω στματησει απο τα 16 μην πω να κανω παρτυ χαχαχα

παντως σε χαιρομαι 

λες να ερθουμε κρητη; κιτα να δεις το πιο μακρυνο που μπορω να μετακομισω ειναι μεχρι κιατο -1,5 ωρα απο αθηνα δλδ χαχαχα

 

Για διακοπες φανταζομαι πρεπει αν ειναι πολυ ωραια η Κρητη - να πατε να βρειτε κανα που να τα εχει ολα και θα περασετε σουπερ

5ανταημερη ειχα παει -καλα ηταν 

αλλα πολυ κουραση βρε παιδι μου

 

για μπιμπερο πιπιλα δεν σκαω καθολου

σιγουρα θα τα κοψει καποια στιγμη

 

μαριλου ευχομαι να κανετε την κορακλα τωρα και γρηγορα

ποιο σεμεδακι;

αληθεια δε θελει αλλο αδερφακι ε;

πωπω για τα πρωτα ειναι πακετο ενα νεο μωρο - εμας τα αγορια το εχουν παρει σουπερ - το υπεργαπανε το μικρο

εδω ο Νιος με παρακαει εδω 3-4 μερες να του κανουμε και αλλο λεει αδερφακι και να ειναι κοριτσακι και το θελει τωρα λεει χαχαχα

 

Μαριλου ψηστον εαν θες 3ο -ουτε  δικος μου ηθελε

τωρα μονο για το μωρο μιλαει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...