Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

egv φωτοδενειδα...ειναικ 6,30 το πρωι..σε λιγο σχολαω..κ δεν κοιμηθηκα χθες καθολου..

στριφογυρνουσα γιατι ο λευτ ξεκιναει τνη αλλη βδομαδα..κεπερεπ να δουμε το προγραμμα του να κανονισω ανμπορω βαρδιες ετσι ωστε ναχρειαζχομαστε τη κοπελα οσες λιγοτερες φορες..

τελικαμαλλον για 3 βδομαδες θακανωαπογ κ λιγα πρωινα..

βεβαια δε θα βλεπω τη μαρθα..ο λευτ θα κανει σπαστα..οποτε..

χαμος!!

εκει να δειτε ποτε θα κοιμαμαι...ΠΟΤΕ!!χαχα..δε μασαμε!!

μαριλου μακαρι να το ανοιγαμε αυτο το μαγαζι που λες..κατι θασκεφτουμε..

που θα παει!

καλο μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωσω σου στειλα φωτο εγω χθες μαζί με τα κορίτσια στο puppeta mail!Δεν τις πήρες;

Αχ δύσκολα τα ωράρια σας...

Μαρκερ έχουν διαφορά οι κόρες μου από μηνών μέχρι και σήμερα σταθερά 3 κιλά...ενώ γεννήθηκαν ίδιες στο βάρος.

Η Δημητρα η ξανθιά είναι φτερό στον άνεμο μετράς πλευρά...η Χρυσάνθη μου είναι μπαμπάτσικο παιδάκι...έχεις να πιάσεις,,καθεμιά έχει τη χάρη της....

και αυτό που είπες τα παιδιά γεννιούνται στο χαρακτήρα το πιστεύω απόλυτα γιατί το ζω...η μια ήρεμο πρόβατο καλοσυνάτο αγαπησιάρικο και η άλλη ανεξάρτητη τσαούσω γοργόνα!

Μη ρωτήσεις ποια είναι ποια...κάνει μπάμ!!

χα χα

Νανά όντως πολύ ανεπτυγμένος ο Μάριος...θα περάσει τον Ανθιμο στο μπόι να μου το θυμάσαι...και τσαρδηλιά στο μάτι....εκεί με το πατίνι είναι σα να λέει η επόμενη σκανδαλιά έρχεται......

Μαρκερ τι θα βάλεις στη βάφτιση;Στείλε μας φωτο...Σούπερ τα 7 κιλά αγνώριστη θα σαι...ματικό να βάλεις από μέσα!

Και γω ανανεώνω γκαρνταρόμπα και στυλ....ξέθαψα κάτι παντελόνια που μου κάνουν τώρα πάνω αλλά κάτω είναι φαρδιά και τα δωσα σε ράφτη και μου τα κανε στενά κάτω και έγιναν αγνώριστα!!

και κάτι πουκάμισα που δεν ήλπιζα να ξαναμπώ τα βαλα και μου ρθαν ωραία τώρα...Ανεβαίνει και η ψυχολογία βρε παιδί μου όταν έρχεσαι στα ίσα σου με τα κιλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααχχχχ... κιλα....

εγω εχω θεμα που ολοενα μεγαλωνει...

δε γινεται καθε βδομαδα να παιρνω βαρος.....

νιωθω σα μπαλονι... 

θα σκασω!

 

αυριο ή μεθαυριο που θα εχω και υπηρεσιακη δουλεια στα κεντρικα θα παω και στα πολυιατρια μας...

ελπιζω να πετυχω τον ενδοκρινολογο να κανω εξετασεις να δω τι γινεται...

η αδερφη μου λεει οτι δεν εχει σχεση αν τον Αυγουστο που εκανα εξετ.αιματος δεν εδειχνε προβλημα συο θυρρεοειδη..

τον Οκτωβριο που αρχισε το φουσκωμαμου μπορει να προεκυψε. και οτι υπαρχουν πολλες φορες που στο ειμα δε φαινεται κατι, αλλα υπαρχουν οζοι στο θυρρεοειδη που δημιουργουν προβλημα.

σκεφτομαι μηπως εχει να κανει και με τις ορμονες που πηρα για 2 χρονια σχεδον...

7 κυκλους κλομιφαινης, σπερματεγχυση, εξωσωματικη...

ολα αυτα επιβαρυνουν τον οργανισμο και μακροπροθεσμα...

βαλε οτι ειμαι 39....

μηπως αρχιζει και καμια κλιμακτιριος... μπορει η περιοδος να ερχεται κανονικα, ακομα, αλλα με τις θεραπειες γονιμοτητας σιγουρα σπαταλιθηκαν 2-3 χρονων ωαρια, μιας και στη σπερματεγχυση ειχα παθει και υπερδιεγερση...

νομιζω οτι τα ωαρια ειναι στανταρ αριθμος σε καθε γυναικα και οταν τελειωσουν... τελειωνουν...

απο την αλλη, οι οζοι ειναι καλοηθεις μονο;;;;

σκεφτομαι και τετοια και τρελαινομαι....

σιγουρα παντως ολο αυτο δεν ειναι απο φαγητο...

νομιζω οτι ολη η καγτασταση με εχει κανει και περισοτερο νευρικη και χωρις υπομονη και στο σπιτι και στη δουλεια...

 

σας τρελανα, ε;;

ειναι και νυχτα ο αντρας και μου'ρχονται διαφορα στου μυαλο...

σορρυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε Vag τι σε έπιασε χθες;;όλες οι αρρώστιες της γης πάνω σου θα ναι καλέ;;;ακου εκεί στερεύουν τα ωάρια μας επειδή σπαταλήσαμε για τεκνοποιία περισσότερα....πολύ με άρεσε Σαλονικιά μου ο τρόπος σκέψης σου...

εγω κλομιφαίνη πάντως παίρνω συστηματικά από τα 17 μου χωρίς αυτή δεν αδιαθετώ.ο γιατρός που μου τη συνέστησε είναι αδερφός της μάνας μου γυναικολόγος δε νομίζω να θελει το κακό μου.Μου είπε χίλιες φορές να παίρνεις κλομιφαίνη παρά αντισυλληπτικά. είμαι 33 φτου φτου 16 χρόνια δεν είχα κάποια παρενέργεια αλλά όπως λες και συ στο μέλλον φαίνονται αυτά.

φουσκώματα είχα και γω όταν ξεκίνησα τις ορμόνες τις εξωσωματικής έκανα και γω 4 κύκλους μόνο με ενέσιμες ορμόνες με φυσικές προσπάθειες και 1 η εξωσωματική.ξεκίνησα 58 κιλά και πήγα 62 στους 20 αυτούς μήνες που έπαιρνα τα φάρμακα.

δε νομίζω όμως ότι η απώλεια κιλών είναι ακατόρθωτη πια.απλά όταν δεν γυμνάζεσαι θέλει ράψιμο στο στόμα όπως λέει η μαρκερ.

ουτε ημίμετρα...πείνα...τουλάχιστον στην αρχή μετά το στομάχι συνηθίζει.

αλλά αξίζει...

νιώθεις μετά μια ευεξία να σου λένε όλοι πόσο κομψότερη σε βλέπουν,να μπαίνεις στα παλιά σου ρούχα,να πηγαίνεις στα μαγαζιά και εκεί που δε σου κανε το Large να σου φέρνει η πωλήτρια small,η σεξουαλική διάθεση ανεβαίνει.

σκεφτόμενη αυτά πείσμωσε και αμα θες θα τα καταφέρεις.

τώρα αν παίζει κάτι με το θυροειδή σου τσέκαρε το να τον ρυθμίσεις...θα χες όμως και άλλα συμπτώματα...καψες ριγη ανωμαλίες στη περίοδο...λέω εγώ τώρα...

αλλά και γω έλεγα δεν έτρωγα πολύ πως πάχαινα...και όμως είχα κάποιες συνήθειες που είχαν παγιωθεί....και τώρα βλέπω πως εκ του περισσού έτρωγα δε πείναγα ή το χα κάνει συνήθεια ότι τώρα πρέπει πχ να φάω το σάντουιτς.

και γνωμη μου θέλει ένα σοκ ο οργανισμός-ο μεταβολισμός για να πάρει μπρος...μετά μικραίνει το στομάχι δε ξέρω...πάντως δε πεινάς ούτε σκέφτεσαι λιχουδιές και φαγητά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Πάλι τα κιλά πιάσατε κουβέντα; Αχ μωρέ Βαγκάκι γιατί τα δραματοποιείς τόσο; Κάνε τις απαραίτητες ειδικές εξετάσεις του θυρεοειδή (Tsh, FT3. FT4) και έναν υπέρηχο να δεις ακριβώς που βαδίζεις. Μετά με καθοδήγηση ενδοκρινολόγου αλλά και με την δική μας συμπαράσταση θα δεις πως όλα θα επανέλθουν στα φυσιολογικά!!!! Μην μου στεναχωριέσαι!

Για τα της εξωσωματικής δεν γνωρίζω να σου πω...

Εγώ 6η μέρα σήμερα που ξαναμπήκα δυναμικά στην δίαιτα (χημική αυτή τη φορά) και είμαι ήδη 2,5 κιλά μείον! Άντε ακόμα 2,5 υπολείπονται από αυτά που πήρα πίσω και άλλα 5 που μου τα χρωστούσα από πριν! χαχα! έχω μέλλον! Βέβαια θέλω πριν γκαστρωθώ να τα έχω χάσει γιατί στην εγκυμοσύνη θέλω να έχω περιθώριο να βάλω μέχρι 8-10 κιλά. Οπότε σε 1 μήνα ότι κάνω, γι'αυτό βιάζομαι!

 

Μάρκερ και Μαρντιο μπράβο για τα κιλά σας!!!!!! Τέλεια!!!!!!

 

Λοιπόν στείλτε μου και εμένα καλέ φωτογραφίες να σας γνωρίσω!!!! Έφτιαξα mail!              32maryloo@gmail.com 

Στείλτε μου ότι έχετε ευχαρίστηση και θα ανταποδώσω!!! χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έγραψα το πρωί και δεν τα πήρε...

 

βαγκάκι μου για θυροειδή σε βλέπω γιατί σε διαβάζω μελαγχολική και δε μας έχεις συνηθίσει...

ο θυροειδής φέρνει και μελάγχολία.

είναι ύπουλος ο άτιμος και ειδικά αν έχεις τον χασιμότο που είναι αυτοάνοσος...

τη μια είναι υπερ, την άλλη κατά και την άλλη είναι μια χαρά...

 

μην πάει στο κακό το μυαλουδάκι σου...

 

μαριλού, θα σου στείλω να μας δεις.

 

και ναι, η δουλειά βοηθάει πολύ.

εγώ που δουλεύω και δεν είμαι καλά τον τελευταίο καιρό...

αλλά εγώ έχω κ το άλλο... δεν έχω κανέναν εδώ και νιώθω πολλή μόνη ώρες ώρες.

πλησιάζει και ο καιρός που θα πάω Ελλάδα και θα πρέπει να πάω στα μνήματα για να δω τη μαμά μου και με πονάει πολύ αυτό...

η πεθερά δε βοηθάει καθόλου, τα μαθήματα στο πλέξιμο έχουν σταματήσει εδώ και δύο μήνες...

δεν κάνω τίποτα για τον εαυτό μου και με έχει πάρει από κάτω...

 

θα μου περάσει,

όμως... χαχαχα.
 

μαρντ, όντως, η ξανθούλα σου είναι πολύ τσαχπινομωρό...

η Χρυσανθούλα φαίνεται πιο καλοσυνάτη...

 

σας ευχαρσιτώ όλες για τα καλά σας λόγια...

είδατε πόσο διαφορετικά είναι τα αγόρια μου;

αλλά έχουν ένα κοινό... είναι και οι δύο παίδαροι...χαχαχα

σωσώ για σένα ήταν αυτό.

 

ααα...

έχετε χαιρετίσματα από τη Χρυσούλα.

της έστειλα φωτό και μου απάντησε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε τη Χρυσούλα....και γιατί δε μπαίνει να γράψει;;;την αγαπάμε πες της....

Νανα Ανοιξη είναι ανέβα βρε κορίτσι...κοίτα στα ματάκια τα αντράκια σου δόξασε το Θεό που στα δωσε και ανέβα!!

Τώρα για τα μνήματα στενάχωρο είναι δε λέω αλλά τα αγαπημένα μας πρόσωπα που έφυγαν ή θα φύγουν ζουν πάντα στο μυαλό και στις καρδιές μας...και μόνη η σκέψη καμιά φορά μας φέρνει αναπόληση και η απώλεια στεναχώρια...

και με τη μοναξιά προσπάθησε να κολλήσεις με καμιά μαμά με συνομίληκα από το παιδικό ίσως ή τη γειτονιά και αρχίστε τα πάρε δώσε...βοηθάει πολύ νομίζω...και τα παιδιά περνάνε ωραία και εσύ ξεφεύγεις λίγο να πεις μια κουβέντα.ειδικά αν ταιριάξεις και με την άλλη είναι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αλήθεια είναι ότι έχει αρκετό καιρό να κανονίσω κάτι με μαμάδες από το σχολείο...

μπορεί να φταίω κι εγώ...

 

αλλά αυτό που μου λείπει πραγματικά είναι μια βόλτα με μία φίλη μου... χωρίς παιδιά...

κι εδώ δεν έχω φίλες...

 

αλλά κανόνισα έξοδο την Πέμπτη για φαγητό, με μία πρώην συνάδελφο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia σας

 

καλε πολλα σχολιασατε

 

βαγκ σωστη σε βρισκω 

ενα γενικο τσεκ απ που και που δεν κανει κακο

να του πει να σου γραψει πληρη ελεγχο και τα της υποφυσης και υπερηχο

λες να μπαινεις κλημακτηριο απο τωρα; 

πωπω και εγω νωρις θα μπω η μανα μου κατι παραπανω απο 40 μπηκε. 

 

δεν θα ελεγα οτι μου φαινονται πολυ τα κιλα

η κοιλια εφυγε 

 

παντως μαρντ μονο 4 κιλα απο τα φαρμακα  λιγα μου φαινονται 

μια φιλη ειχε παρει παρα πολλα

πωπω φιλεναδα μπαινεις small ζηλευω 

α παω πατατακια σημερα

 

μαριλου αντε ρε συ με το καλο να μεινεις εγκυουλα 

σου ευχομαι να μεινεις γρηγορα με μια καλη εγκυμοσυνη

8 κιλα μονο θες; δεν ξερω λιγα μου φαινονται τι α ταιζεις το μωρε καλε εσυ μπροκολα;χαχαχα

 

καλε εγ βαριεμαι για βολτα

προτειμω να ειμαι σπιτι μοη μου παλι

απαπα

αλλα την αλλη εβδ κανονιζω στριπτιτζαδικο με τις κουμπαρες μου- θα ξεσαλωσω η γυναικα

 

 

τωρα τα δικα μου

με παει το αυτοκινητο σαν μην πω τελευταια

παω να το παρω απο το παρκιν και τελικα μπαινω σε αλλο -πως δεν το πηρα -αφησα μεσα την τσαντα μου και με ψαχνανε στη δουλεια -πηγα την επομενη και την πηρα

παω τα παιδια κολυμβητηριο την παρασκευη και κλειδωνω τα κλειδια μεσα -μην ρωτησετε πως- μας πηγε ο κως και εγω τα ξεχασα μεσα- το κλειδωσε και ημουν και με τα 3 και δεν μπορουσα να γυρισω - ηρ και μου εφερε κλειδια

σημερα εκανα τη ΜΕΓΙΣΤΗ μαλακια. 

το τρακαρα μονη 

εβγιανα απο το παρκιν και λεω δεν θα με χορεσει - ανω οπιστεν να την παρω πιο ανοιχτα και τελικα το εκλεισα και εφαγα ολη την πισω πορτα ,το πισω φτερο και τον προφυλακτηρα.

ποση ειναι η ζημια δεν ξερω

αλλα μαλλον θα ειναι πολλα

να παω να κοιταχτω πουθενα;

μιλαμε αλλο πραγμα με φοβατε το ματι πλεον.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε marker ολα τα κουλα σου τυχανε...πως τα καταφερες ετσι...

Ελπιζω να μην ειναι πολυ η ζημια.

Οταν πρωτοπηρα το αμαξι μου πριν 11 χρονια καθε γρατσουνιτσα μυξοκλαιγα και στεναχωριομουν τωρα δεκαρα δε δινω οχι γιατι ειναι παλιο απλα επαψαν να με ενδιαφερουν οι λαμαρινες μετα παιδιων...αλλαγη φιλοσοφιας...

Ο αντρας μου παλι για μια γρατσουνια τρελαινεται!!

Μη στεναχωριεσαι κακες στιγμες...

Μπα σε καλο σας ολες με την κλιμακτηριο...

Μια που το πες ελεγχο υποφυσης που εγραψες τι εξετασεις εννοεις.

Εμενα οι πολυκυστικες λενε μπορει να οφειλονται σε κακη λειτουργια της υποφυσης αλλα δε το ψαξα ποτε εκτος απο μαγνητικη που εκανα ςτον αυχενα που εδειξε κοιλη μονο ασχετο με υποφυση φανταζομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα το αμαξι ειναι σχετικως καινουριο 

αλλα  μη νομιζεις και εγω δεν σκαω 

απλως ετυχε τωρα με τα της βαφτισης και σιγουρα αφτιαχτο στην εκκλησια δεν θα το παμε

καλα να ειμαστε

ο κως 300ε το κοβει

 

για θυροειδη και υποφυση κανει τον T3 ,T4 , FT3 , FT4 , TSH, FSH ,LH, προλακτινη , ΑCTH , GnRH και ΑDH 

αυτες ειναι οι βασικες ορμονες που εκρινονται και ελενχονται απο την υποφυση. μετα κανεις υπερηχο , θυροειδους ή του οργανου και οπως ειπες την τελικη μαγνητική 

 

σωστη η κοιλη στον αυχαινα ασχετη με την υποφυση. 

 

δεν φυγανε οι κυστες μετα εγκυμοσυνης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

μάρκερ, την πρώτη φάση με το αυτοκίνητο δεν την έπιασα...

αν είναι μόνο 300 ευρώ... δεν πειράζει...

 

εμάς μας κόψανε πάλι...

και μάλιστα μας κόψανε και αναδρομικά.

δεν πειράζει, την υγειά μας να έχουμε.

αλλά όταν σου έρχεται ένα, σου έρχονται μαζεμένα...

να περάσει κα ιτο ταξίδι στην Ελλάδα και να μπούμε σε πρόγραμμα πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!

Έλαβα τις φωτο από την Μάρντιο και την Νανούκα!!!! Σας έστειλα και εγώ των παιδιών και δικές μου, προ και μετά Ντουκάν να δείτε πως ήμουν πέρυσι! Μην τρομάξετε με το θέαμα...πάρτε καλού κακού ένα κουβαδάκι μπροστά σας μην τυχόν και κάνετε εμετό από το θέαμα! χαχα! Ήμουν κήτος! 

 

Λοιπόν Μάρντιο είσαι πολύ γλυκιά!!!! Τα κορίτσια σου κουκλίτσες!!! Η καστανή νομίζω σου μοιάζει περισσότερο ή κάνω λάθος; Αλλά ρε κούκλα, νερομπογιές χωρίς καν ένα μουσαμά ή μια πετσέτα από κάτω; Μπράβο τόλμη και μπράβο και στις μικρές που μάλλον είναι προσεκτικές!!!! 

 

Νανούκα μοιάζεις πολύ με τον άντρα σου!!!!! Πολύ ωραίο και ταιριαστό ζευγάρι είστε!!!! Φτού σας! Τα αγόρια υπέροχα! Το μικρό έχει πλάκα! χαχα! Αλλά και ο Άνθιμος σωστό αντράκι! 

Περικοπές και σε εσάς ε; Ουφ.... υπομονή.... θέλω να πιστεύω πως κάποια στιγμή θα στρώσουν τα πράγματα. 

 

Ρε Μάρκερ τίποτα άλλο;;;;; Παναγιά μου! Μακάρι να είναι μόνο 300€ αλλά δεν είμαι τόσο σίγουρη..... γιατί είναι και η βαφή που κοστίζει.....  αλλά να μπεις σε ξένο αμάξι ρε φίλη; χαχαχα!!!! 

Μια περίοδος ακόμα και βάζω μπροστά τις μηχανές!!! Πάω για κόρη!!!! (αλλά θα βγει αγόρι! χαχα!) Καλέ αν πάρω πάνω από 8-10 κιλά καταστράφηκα! Θα προσέχω πολύ, θέλω να πιστεύω,  αλλά δεν ορκίζομαι κιόλας! χαχα!!!!!!!!!!!!!!

 

Αντε Βαγκ και Μαρκερ στείλτε μου και εσεις φωτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριλού ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα κι εγώ μόλις σας είδα...

κι εσείς μοιάζετε πολύ σα ζευγάρι...

αφού, δεν μπόρεσα να καταλάβω ποιον μοιάζουν τα αγόρια σας!

τα οποία είναι ίδια μεταξύ τους και πολύ γλυκιές φατσούλες!!!

 

αλλά ρε φιλενάδα... μην ξαναπαχύνεις...

είσαι φοβερή τώρα!

είσαι μισός άνθρωπος!

φασίνεσαι και 10 χρόνια νεότερη!

μπράβο για την υπομονή σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egv την μΡΙΛΟΥ ΤΗΝ ΒΛΠΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ..ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ Δ..ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ...

παιδια εμενα δε μου λειπουν οι καφεδες..καθε μερα για καφες ειμαστε..

μου λειπει..να παω σε 1 διαληλωση..να μην εχω πΙΔΙΑ ΠΙΣΩ ΟΥΤς ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙς..χθες κατεβηκαμε πορεια απο το νοσοκομειο στο δυπε..κ ενιωσα αλλος ανθρωπος..

παλια πηγαινα σε διαδηλωσεις..οχι πολλες αλλα ηταν ωραια..

πεθυμησα σινεμα..

αυτα..τιποτε αλλο..ολα τα αλλα τα κανω με τα παιδια..κ πολυ περισσοτερα..

σαπουνια ταξιδια..

1 χαρα..

βαγκ ψαξε το θυρεοειδη..

εγω κλασικα στα κιλα..

σας σιχαινομαι που μπαινετε σε λαρτζ ρουχα..

μαντρ πηρα τις φωτο..τελειες..

α ρε νανα ..εισαι κ μακρυα..αν ημασταν κοντα ... θα ηταν καλα..χαα

αληθεια!

μονο τις κατασκ να πιαναμε..φτανει..

ο λευτ ξεκιναει δουλεια..δευτερα..τερμα τα ψεμματα..

βαριδες κ κοπελα!!

εγω θα ξεσκιστω στα απογ για 3 βδομαδες που θα ειναι πρωινα!

το απογ ενννοειται θα παμε για καφε..

το σαββ πρωι το παζαρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera

 

εχω πολλα νεα σημερα

αρχικα 

 

η Μαρια καλε εχω ξεχασει και ψευδωνυμο πια 

με τις μπομπονιερες ειναι εγκυος  6 μηνων στο 3ο

αγορακι ειναι το μπεμπουλακι

ολα πανε καλα 

εχετε πολλα χαιρετισματα

 

μετα

γεννησε εχθες το βραδυ μια ξαδερφη - γυναικα του πρωτοξαδερφου του αντρα μου

19 χρονων κοριτσακι ειναι φανταστειτε πριν μπει στο μηνα της ενα θεριο 3350

κουφαθηκα μιλαμε

τον εχουν παρακολουθηση για το αναπνευστικο του αν και ειχε κανει κορτιζονη

μπηκε και λιγο στο οξυγονο 

αλλα γενικως καλα

 

σημερα ηταν πολυ ηρεη μερα

 

εγω εχω τρελλο πονοκεφαλο 

του εμμετου οπως τον λεω

 

καλη καλη δυναμη με τις αυπνιες ρε συ

με το καλο να αρχισει δουλεια

και ολα θα τα βρειτε ειμαι σιγουρη

 

μαριλου φωτο δεν ειδα εγω αλλα για να το λενε τα κοριτσια

μπραβο για τα κιλα

 

τι αλλο; θα διαβασω και την πισω σελιδα και θα επανελθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vaggggggggg where are you;;;; δε μπηκες χθες...δε νομιζω να σαιοντως χαλια τοσο ε ψυχολογικως;;;

Μαρκερ ευχαριστω για τις εξετασεις.τα χω κανει αυτα τα περι θυροειδη προλακτινης υπερηχο.τις 3 τελευταιες δεν τις ξερω καθολου...θα τις googlaρω καποια στιγμη να δω τι αφορουν.

Να σας ζησει το ξαδερφακι και καλη δυναμη στο κοριτσακι να το μεγαλωσει.

Τη Μαρια που λες δε τη θυμαμαι με το καλο η κοπελα...

300αρα η ζημια ε;; τι να πεις...υγεια...

Νανα περικοπες ε; υγεια και σεις...μη το ψαχνεις...

Σωσω καλη σαιζον στο Λευτερη και καλα κουραγια και στους δυο!ακου της λειπουν οι διαδηλωσεις....μονο μια Σωσω θα χε τετοια λησμονια!!χα χα

Μαριλου οντως αγνωριστη κοπελια σου βγαζω το καπελο!!και τοσο χρυσοχερα να μπορεις να αντιστεκεσαι στα ωραια που φτιαχνεις!

Τα αντρακια σου πολυ μοιαζουν μεταξυ τους και με σενα..εμενα η καστανη που λες ειναι ιδια ο αντρας μου και η ξανθια ιδια η πεθερα μου....δε σου κρυβω αμφιβαλλω πολλες φορες για την προελευση των ωαριων!! Χα χα...

Καλα να ναι και ας μοιαζουν και στο γειτονα που λενε!

Ευελπιστω στο τριτο! Τι ωραια που ξεκινατε προσπαθειες...εμενα δε θελει ο αντρας αλλο....η μονιμη διαφωνια μας...ολο στο μπιρι μπιρι τον εχω και δε ψηνεται...

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρουσα!

χθες ειχαμε επισκεψη τα κουμπαρια με το βαφτηστιρι που σημερα γυρισαν Αθηνα, αργησαν να κοιμηθουν τα δικα μου, μετα ειχε Γκρεις Ανατομυ...

 

αλλα απο ιατρικης αποψεως σημερα πηγα στα κεντρικα μας που ειχε ομιλια για τον καρκινο του μαστου!

πολυ ωραια ηταν, αλλα αλλη κατραπακια παλι... ειμαι ομαδα υψιλου κινδυνου...

εστω και μια εξωσωματικη να εχεις κανει. βαλε και τις θειες μου που ειχαν ψιλοθεματακια με το αντικειμενο, μια θεια της μαμας μου ειχε πεθανει απο αυτο, η μαμα μου οταν ειμουν μικρη εκανε αποξεση, δεν ξερω τι ειχε ακριβως...

θα πρεπει να παρω να τις ρωτησω τι ειχαν να ξερω...

το καλοκαιρι που ειναι να κανω γυναικολογικο τσεκ απ θα παω τα αποτελεσματα απο μαστογραφια-υπερηχο σε μαστολογο. αυτη που μας μιλουσε σημερα ειπε οτι αν οχι καθε χρονο, μια στις τοσες πρεπει να τα βλεπει μαστολογος γιατι εχει αλλη εμπειρια το ματι του. ιδιως οι υψηλου κυνδυνου....

αχ..... περασαν τα χρονια... γερναμε.... θα αρχισουμε να μιλαμε για πιεσεις, χολιστερινες.... ζαχαρα...... ποσα χαπια παιρνεις εσυ;;;; εκεινο το ροζ το παιρνεις;;;

αντε καλη παρεα να ειμαστε να γερασουμε παρεα! με εμενα επικεφαλη ως γηραιοτερη!

Οκτωβριανες γιαγιαδες 2009!!!!!

 

οσο για σας...

ρε ΜΑρκερ... στα ορη στ'αγρια βουνα!

τριτωσε παντως...

αλλα και εγω την πρωτη φαση δεν την πολυκαταλαβα...

με το συναγερμο σου ανοιξες αλλο αμαξι;;;; ξερω οτι μπορει να συμβει...

ή ησουν σε παρκιγκ που αφησεις τα κλειδια στη μηχανη;;;;

 

ΜΑριλου με το καλο η κορη!

ποτε δεν ξερεις....

θα σε στειλω φωτο μετα...

 

Σωσω καλη αρχη για τη σεζον στον αντρα και καλα κουραγια σε ολους σας...

ρε συ... σε τι πορειες πηγαινες;;;;

μη με πεις οτι διαβαζεις ιντιμιντια;;;;

ή οτι συχναζες στα "μπαρακια" στο Τσιναρι;;;;;

αγριο νιατο!

 

Νανα ποτε ερχεστε; πες μου Πασχα!!!!!

πες πεςπες!!!

γιατι σημερα με ανακοινωσε ο αντρας οτι θα παμε για Πασχα στο χωριο στη Δραμα!

εγω δεν ειχα ορεξη να σας πω....

αλλα...

για μια δυο μερες θα παμε...

 

μαρντιο τοσα χρονια κλομιφαινη!!!! δεν το εχω ξανακουσει να σε πω την αληθεια...

τον αντρα μηπως να τον σουρωσεις κανενα βραδυ να τον αποπλανησεις;;;

 

η Χρυσουλα δεν εχει χρονο να μπαινει;;

κριμα... 

καλα να ειναι...

και η ΜΑρια 3ο!!!! με το καλο!!!

 

δε θυμαμαι αν ξεχασα κατι...

απο βδομαδα ισως χαθω γιατι πρπει ο συναδελφος που ειμαστε στο φραφειο να μου περασει στο νετμπουκ αλλο λογισμικο γιατι εχει windows xp...

τι βλακεια και αυτο...ετσι ξαφνικα να το ακυρωνουν...

τον ειπα αν δε μπαινει κανενα αλλο windows να βαλει linux. εχει καμια σας;

το δουλευα οταν ημουν στα κεντρικα... σχεδον ιδια ειναι. και φρι.

 

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!

 

Μάρκερ δεν έχω το mail σου γι' αυτό δεν είδες φωτογραφίες! Είχα γράψει το δικό μου στην προηγούμενη σελίδα και μου έστειλαν τα κορίτσια! Αντε ή στείλε μου να σου στείλω ή γράψε μου το mail σου να σου στείλω πρώτη!

 

Η ΜαρίαΖ θα κάνει 3ο αγόρι;;;;; Γερό να είναι και καλότυχο!!!! Να κάτι τέτοια βλέπω και αποθαρρύνομαι! χαχα! Καλά τα αγόρια αλλά και 1 κοριτσάκι δεν θα ήταν άσχημο!

 

Να σας ζήσει και το μπεμπάκι! Καλά πρόωρο και τόσο βάρος; Μπέμπαρος ζωή να 'χει!!!! Μήπως είχε διαβήτη κύησης η κοπέλα ή είναι φυσιολογικό; 

 

Βαγκ πήρα τις φωτο! Δεν σε είχα για ξανθιά! χαχα! Καστανή και μην πω αρκετά μελαχρινή σε είχα φανταστεί! Ωραίο ζευγάρι και εσείς!!!! Τα παιδιά υπέροχα! Η κόρη σου μοιάζει περισσότερο ε; Ο Σπυρέτος πρέπει να είναι του μπαμπά του, αλλά νομίζω σου φέρνει και εσένα λίγο!

Μου άρεσε πολύ η γεροντοανάλυσή σου! χαχα!!!! Εφ' οσον υπάρχει και οικογενειακό ιστορικό καλά κάνεις και το τσεκάρεις! Αν και απ'οτι ξέρω όλες πρέπει μετά τα 35 να κάνουμε ετήσια μαστογραφία μαζί το καθιερωμένο ΠΑΠ.  

 

Α! Μάρντιο δεν είδα τον σύζυγο και δεν μπορώ να πω! Πάντως δεν λές πως δεν είναι παιδιά σου! Το τούτο τους θυμίζει κάτι από εσένα! Εκτός και αν μοιάζεις και εσύ με τον άντρα! 

 

Σωσώκα μου πως πήγε η βάρδια; Αλλά τί λέω...τώρα θα κοιμάσαι! Θα σε πάρω τηλ το μεσημέρι....χθες στον παιδότοπο ξέχασε τα γυαλιά της η Αντωνία ή η Εύη. Τα πήρα να στα δώσω. Έφυγα από εκεί 9 πάρα! Κρατούσα και το βιβλίο μου και διάβασα όταν με εγκαταλείψατε! Τα παιδιά μια χαρά έπαιξαν και τελικά ο Γιάννης έφαγε εκεί το μεσημεριανό που του κρατούσα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τί έγινε; Ομαδική κοπάνα όλη η τάξη; Θα σας στείλω στον διευθυντή! χαχα!!!!

 

Σήμερα είναι το παζάρι που θα έχει και η Γεωργία πάγκο αλλά δεν θα καταφέρω να πάω. Θα κάνει η κουνιάδα μου τα γενέθλια του μικρού της και ανέλαβα να κάνω κάποια φαγητά και γλυκά! Όχι που θα μου ξέφευγαν! χαχα! Θα είναι νηστίσιμο τραπέζι αλλά επειδή τα παιδιά δεν τρώνε χταποδοκεφτέδες, και σουπιές και διάφορα τέτοια που θα έχει, θα βάλω ένα κοτόπουλο στο φούρνο με πατάτες για να φάνε τα παιδιά. Θα κάνω και φοντάν καρότο-ινδοκάρυδο που είναι νηστίσιμο και νόστιμο! Αλλά λέω να φτιάξω και ένα γλυκό με στρώσεις πτι-μπέρ και κρέμας ζαχαροπλαστικής για τα παιδιά γιατί ακόμα και η τούρτα θα είναι νηστίσιμη! Θα κάνει σάμαλι και απλά θα το διακοσμήσει ανάλογα. Αλλά δεν νομίζω να φάει κανένα παιδί κάτι τέτοιο.....   

Έχω να πάω να πάρω και το δώρο και να μαγειρέψω για σήμερα (μπάμιες με πατάτες), οπότε δεν θα κατέβω στο παζάρι.  

 

Καλό Σ/Κ και θα τα πούμε από Δευτέρα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα να περασετε Μαριλου.....ακου τουρτα σαμαλι σε παιδικο παρτυ!! Καλα εκανες με το πτιμπερογλυκο...το κανω συχνα και με ζελε απο πανω.

Γεωργια καλη επιτυχια στο παζαρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εχω τον Αγγελουκο με 39,5 πυρετο ολη μερα

τον ακουσε ο γιατρος και λεει οτι μπορει να παει για πνευμονια

ελεος αυτο το παιδι εαν δεν τον ειχα θηλασει δλδ τι θα γινοταν 

απο τη μια μερα στην αλλη

εχθες μια χαρα σημερα χαλια

 

μας εδωσε ζιναντολ και την κανει εμμετο 

με τα χιλια ζορια την ηπιε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε ΜΑρκερ ο μικρος...

καλα  παντως οντως... τετοια ακουω και δε στεναχωριεμαι οσο στην αρχη που δε μπορεσαν να θηλασουν τα δικα μου...

αλλα εμας τη ζιναντολ τη δινει στη ΜΑριαννα για ανωτερο αναπνευστικο και αφτια. τωρα που πρωτη φορα το Φερβρουαριο ειχε ακροαστικα την εδωσε κλαρισιντ που ειναι ειπε για κατωτερο αναπνευστικο.

περαστικα... καμια μασκα κανετε; εμεις την καναμε και με το νεφελοποιητη που ειχαμε αγορασει 35Ε απο το λιντλ. καλη δουλεια κανει.

 

ΜΑριλου μηπως να το κανεις επαγγελμα;;;;

καλυτερα απο κετεριγκ για τη φιλη σου...

 

ΜΑρντιο τελικα ολες κανουμε μπισκοτοτουρτα!

εγω πανω βαζω γκαρνι και πασπαλιζω χρωματιστη τρουφα

 

Σωσω καλη επιτυχια στο παζαρι.

 

εδω καλα...

σημερα ρεπο γιατι ηταν πρωι ο αντρας.

οταν γυρισε πηγα Μουστακα για τα δωρα των παππουδογιαγιαδων μιας και ειχε 20% για την επομενη αγορα.

με την επιστροφη πηρα τα δωρα για τα παιδια των νονων...

 

το βραδακι αφου παιξανε κατω με τα γειτονακια, καναμε με τη Μαριαννα ενα καλαθακι και ενα κουτακι για να βαλουμε πασχαλινα αυγα... προς το παρον βαλαμε κερια-αυγα.

θα κανουμε και αλλα να δωσουμε στη νονα τους οταν φερει τις λαμπαδες, στη νονα μου, στις γιαγιαδες και στη νονα του αντρα οταν παμε στο χωριο για το Πασχα.

 

αυριο δουλεια το πρωι... μετα βλεπουμε...

καλο σαββατοβραδο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...