Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!!!!

 

Καλά Σωσώ δεν παίζεσαι! Θήκες θα βάλεις; Πόσες; Πόσο θα πάει το μαλλί; 

 

Μαρκερ μου δεν είναι ότι καλύτερο να τραβιέσαι με τους γιατρούς αλλά πήγαινε ρε συ και ψάξε το. Αν είναι κάτι θεραπεύσιμο να γλυτώσεις από τις ταλαιπωρίες σου κάθε 3 και λίγο. 

Εγώ δεν ξέρω τί μπορεί να έχω. Ίσως και η κακή στάση του σώματός μου να παίζει κάποιο ρόλο. Δεν ξέρω... Τετάρτη θα δούμε! 

 

Βαγκ δεν σου κάνουν τα ρούχα σου; Σε είχα για πολύ φίτ και πολύ συγκρατημένη! Θα επανέλθεις, είσαι γατόνι εσύ! Δώσε το φταίξιμο στις γιορτές!

 

Ο μικρός μου ωστόσο βγάζει 2 τραπεζίτες πάνω και εκτός οτι τα χέρια του είναι συνέχεια στο στόμα και λίτρα σάλιου πέφτουν πάνω του, κάνει και ανήσυχο ύπνο πάλι. Μέχρι να στρώσει ο ύπνος του, κάτι γίνεται και πάλι από την αρχή.... ουφ.... αντε να βγούν επιτέλους αυτά τα 2 και μετά μένουν οι 2 κάτω τραπεζίτες και τέλος με τα δόντια. Θέλω να πιστεύω μέχρι να γίνει 2 χρονών να τα έχει όλα, διαφορετικά θα φρικάρω! 

 

Δυο μέρες τώρα που πηγαίνει σχολείο ο Χριστόφορος είναι ζωηρός.... μάλλον αποσυντονίστηκε με τις γιορτές... δεν ξέρω.... ειδικά χθες μπήκε και 1η φορά τιμωρία στη γωνιά της σκέψης....

ντράπηκα πολύ όταν μου τα έλεγε η δασκάλα.... και τον έβαλε να κάτσει μακρυά από τους κολλητούς του, και πάλι σαν το σκουλήκι τρύπωσε ανάμεσά τους χωρίς να τον πάρει κανείς χαμπάρι! Θα το λιανίσω! Του εξήγησα πως πρέπει να προσέχει στο μάθημα και να ακούει τη δασκάλα διαφορετικά δεν θα μάθει καινούρια πράγματα και δεν θα μπορέσει να δουλέψει όταν μεγαλώσει και κάπου δεν του άρεσε αυτό! χαχα! Όταν είπα δε, πως αν δεν είναι υπάκουος και ήρεμος δεν θα πάρει δώρα στα γενέθλιά του, νομίζω έστρωσε. Είπε "εννοείται μανουλίτσα πως θα είμαι καλό παιδί και θα ακούω την κυρία Ειρήνη και αύριο θα της ζητήσω συγνώμη!" χαχα! Για να δούμε σήμερα τί θα γίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://spider-puppeta.blogspot.gr/2014/01/2-1.html

ε το φοφορο...τελειος!!

κανω μπιφτεκια με πατατες...

ασε ρε μαριλου τα λεφτα..

εχω κ αλλες θηκες..

τα μισα μου δοντια ειναι απονευρωμενα..

μπορει κ παραπανω..

σκατα..μονο βιτρινα εχω..

τεσπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου σε κανουν τα παλια σου ρουχα, μια χαρα Σωσω...

εγω Μαριλου δυστυχως επαψα προ πολλου να ειμαι φιτ...

σνιφ....

πρεπει να χασω μια πενταρα το λιγοτερο!

χαλια... χαλια...

 

καλα για τον υπνο δε θελω καν να το σκεφτομαι... τι περασαμε τους πρωτους 10 μηνες!

οσο για το σχολειο, τους πιανει που και που η χαζομαρα...

και εμενα μου τα λεει μονος του ποτε τον μαλωνει και για πιο λογο καποια κυρια.

και η μαριανννα, αλλα μερικες φορες δεν την πιστευω γιατοι οι λογοι ειναι τελειως φανταστικοι...

αλλα σημερα μου ειπανε οτι το πρωι τους δωσανε να πιουν κιτρινο γαλα που ειχε γευση καραμελας!

δεν τους αρεσε και δεν ηπιαν καθολου!

φυσικατους ειπα να μην ξαναπιουν χρωματιστο γαλα, ουτε στο σχολειο ουτε πουθενα αφου ειναι μπλιαξ, οπως λενε...

ετσι και αλλιως πριν πανε σχολειο πινουν απο 300μλ γαλα στο σπιτι.

αλλα τη Δευτερα που θα τους παει ο αντρας θα ρωτησει τις δασκαλες τι χαζο γαλα τους δωσανε.

ως τωρα μια χαρα ηταν το προγραμμα διατροφης. τωρα τι καινουρια πανε να προσθεσουνε;

τους εκανε κανενας καμια νεα προσφορα και το δοκιμασανε;;;;

αντε να δουμε...

 

αυριο παλι δουλεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 

Ρε φίλη δεν ήξερα οτι είχες τόσο μεγάλο θέμα με τα δόντια. Πωπωπω.... και μισώ οδοντιάτρους! Το χειρότερό μου! Σε άλλους πάω χωρίς ενδοιασμούς, αλλά με τα δόντια μπρρρρρ! Τρέμω στην ιδέα και μόνο! Υπομονή! 

 

Βαγκ τα 5 κιλά δεν είναι τίποτα και απορώ πως δεν σου μπαίνουν τα ρούχα! Πάντως με 2-3 εβδομάδες  ντουκάν θα έχουν φύγει! Το θέμα είναι να το πάρεις απόφαση. 

Καλέ τί γάλα ήταν αυτό; Να το πείτε βέβαια στη δασκάλα. 

 

Ο Χριστόφορος χθες ήταν καλός στο σχολείο! Και μου είπε η δασκάλα πως παρόλο που προχθές δεν ήταν φρόνιμος και δεν πρόσεχε στο μάθημα, χθες που έκαναν επανάληψη του προχθεσινού μαθήματος, ήταν από τα λίγα παιδιά που σήκωνε το χέρι του σε κάθε ερώτηση της δασκάλας και ήξερε τα πάντα! Μου είπε πως είναι πολύ έξυπνος και έχει πολύ καλή μνήμη (λες και δεν το ήξερα! χαχα!κουκουβάγια!!) Εντάξει, τώρα το παιδί μου εξαφάνισε τη ντροπή που ένιωσε προχθές! χαχα! 

 

Ο Γιαννάκης χθες ξύπνησε μόνο 1 φορά αλλά το πρωί σηκώθηκε στις 6 και ήταν ανήσυχος. Ήπιε το γάλα του και μετά από κανένα 10λεπτο το έβγαλε όλο.... του έβαλα θερμόμετρο γιατί μου φάνηκε ζεστός και είχε δέκατα.... δεν θέλω να αρρωστήσει...θα φρικάρω περισσότερο.... τώρα είναι καλά αλλά δεν θέλει να φάει τίποτα. Δεν το πιέζω εννοείται.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη μου λες ρε μαριλου..αληθεια;;;για το γιαννακη λεω...

κ αυριο ειπαμε για καφε..εμεις πηγαμε παρκο με παρεα!

σπανακορυζο για σημρερα..

αν κ εφαγα πιτοειδη παλι σημερα!

για πρωινο..τιγκαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μαρθα σημερα με 1 γαλα το πρωι και μετα 1 γιαουρτι με μελι..κα μετα..τελος..

σπανακορυζο...δε θελεις;;κατεβα απο το τραπεζι..1 φορα..

στισ 4..μαμα πειναω..ελα παιδι μου σπανακορυζο..

δε θελω..της λεω ακομα μια φορα θα κατσεις να φας..μετα τελος..

στισ 6 παρα..μαμα πειναω..θα κατσεις να το φας ολο..(κρυο με φετα)..

δε τρωω..και της λεω τελος..γαλα τωρα το βραδυ..

και απο τις 6,30 με παρακαλει για γαλα..

θελει να κοιμηθει κ τετοια..

να δω ποιος θα νικησει στο τελος..καλα μπορει να ειμαι λιγο χουντα..αλλα οκ..

και το κανει σε σχεδον ολα τα φαγητα..

οποτε....θα σας πω ποιος νικησε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω-Μαρθουλα σημειωσατε χι!! Χα χα πλακα εχεις βρε Σωσω καλα κανεις βεβαια που επιμενεις και γω ετσι κανω αλλα υποκυπτουν πιο γρηγορα...

Μαριλου ετσι η ντουκαν ε; 5 στις 2 βδομαδες; εγω παλι αν δε βαλω φερμουαρ τελειως προκοπη δε βλεπω με ημιμετρα δε γινεται τιποτα.

Εδω εγω 2 κιλα εβαλα και δε μου μπαινει παντελονι που αγορασα το Σεπτεμβριο και χω φρικαρει.

Ωραια εκπομπη στον alpha για οσες μεινατε Σαββατοβραδο σπιτι και δε χτυπιεστε στα club...( λεμε και κανα αστειακι που και που)

Που ειναι αυτη η Νανα;;; ακομα; κι αλλα μελη εγραψαν mail για προβλημα ςυνδεσης και τους το ελυσαν.μιλαει κανεις μαζι της; κριμα να τη χασουμε ειναι κι απο τις σταθερες..

Καλο βραδι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι!

δεν πηγα σημερα στα κλαμπ Μαρντιο!!!

ειπα να κατσω μεσα σημερα!

χαχαχα... ανεκδοτο!

αλλα δε βλεπω Παπαδοπουλο....σκεφτομαι κατι κατι αλλο...

μιας και ηδη πινουμε το κρασακι μας...

ετσι για να αδειασει το ψυγειο...

 

Μαριλου περαστικα στο μικιο...

ε, κατι ξερουμε και μεις απο τα δικασας...

αλλα για μενα...

κλυτερα να εχουν πυρετο... μπουκωματα...

τον εμμετο δεν τον μπορω!

 

Σωσω γερα με τσαμπουκα!!!!!!!

μαζι σου!

δε θα μας παρουν τον αερα!!!!!

 

και εγω τα ιδια κανω...

αν δεν ειναι ο αντρας σπιτι που μου το χαλαει..

αλλα κερδιζω πιο ευκολα...

πριν πανε για μεσημεριανο υπνο ψωμολυσσανε και τρωνε...

το κομματι ειναι σκληρο καρυδι!

 

εδω καλα...

ολο το πρωι η Θεσσαλονικη ειχε λιακαδα χαρα Θεου και εμεις...τοπιο στην ομιχλη!

κατα τις 12 ειδαμε ηλιο!

 

τα παιδια πηγανε στα γειτονακια το απογευμα για παιχνιδι μιας και γιορταζε ο Γιαννης απο τα δικα τους διδυμα,,,

πηρανε τα δωρα που τους ειχε παρει ο αντρας και πηγανε μεχρι 10 παρα!

τελεια!

καλο αυτο που αρχισαμε..

μια σε μας ολα... ηρεμει και κανει καμια δουλεια η γειτονισσα. 

μια διπλα και ειμαστε τελεια εμεις!

λιγη αποτοξινωση!

 

αντε καλο και ζουζουνιαρικο Σαββατοβραδο!

για σενα το λεω πιο πολυ Μαριλου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera κ απο μας...ο πρωι πηγαμε παρκο...

τωρα το μεσημερι ειχαμε γλωσσα τηγανιτη..την οποια ειχε φαει την προηγουμενη φορα..τωρα εφαγε 1 κομματι κ λεει δε θελω..δε πειριαζει της λεω..κατεβα!

εχεις αλλες 2 φορες μεχρι να φας το φαγητο σου..μετα μονο γαλα..κ το απογ θα παμε παιδοτοπο..

εγω δεν αγχωνομαι παντως καθολου..

εφαγα κ τη σοκολατα μου..χχαα...σε 2 μερες ερχεται η θου με τα 3 παιδια!@!@

ε ρε γλεντια..

μαριλου πως παει ο γιαννης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teliκα της προτεινα να φαει αν θελει το φαγητο της αρετης...μοσχαρι,συκωτι,κουνουπιδι καροτο,μακαρονι..λεει ναι..της εβαλα αλατακι κ λεει..δε θελω..

δε θελεις;;δε θα κατεβεις!

και τελικα της το ταισα ολο..

γιατι δε θ τελειωναμε ποτε!

κ μετα ηπιε χυμο,εφαγε πιτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

 

τι κανετε; ολοι καλα;

 

για δοντακια διαβασα παιδικα

και για τα δοντακια της σωσως

 

παντως δεν ξερω τι λενε για μετα την εγκυμοσυνη και τα δοντια ή εαν εσας χαλανε πιο πολυ

εμενα τα δονται μου προς εγκυμοσυνων τα εφτιαχνα καθε λιγο και λιγακι

μετα εγκυμοσυνης ουτε καθαρισμο δεν χρειαζονται

 

τα κωλοδοντα παντως ειναι μεγαλο μπατζετ εαν χρειαστουν φτιαξιμο

 

και το αμαξι σας σωσω οντως χαλαει συνεχως

 

βαγκ συμασχουσα

εγω θελω τουλαχιστον 6 για να φτασω τα προ αγγελου και 10 για τα προ παιδιων 

χεσε μεσα

και τρωω σαν φοραδο ειναι λιγο

εχθες εφτιαξα πιτσα , γιουβαρλακια στα παιδια νουα αλα κρεμ για εμας και για γλυκο ετσι βρε παιδι μια μηλοπιτα

και τρωω τρωω τρωω 

εχω κανει μια κοιλια σαν να ειμαι 5 μηνων 

 

μια ειναι η λυση -ποιες ντουκαν και διαιτες κοριτσια - σορυ για οσες διαιτιαζεστε - ραψιμο θελει 

 

εχθες ολη μερα εξω 

σουπερ και τα 3 

\σημερα μεσα το ρπωι και τωρα θα παμε παιδοτοπο

 

στο φαι ειμαι μερκελ σωσω

αταιστα δεν μενουν οσο και να μην τους αρεσει

πλεον δεν ουρλιαζω αλλα ξεορυν οτι θα το φανε

ενα δακρυ μια μπουκια

τι να κανουμε αυτα εχει η ζωη αγορια μου τους λεω χαχαχα

 

το σκ εχω τραπεζωματα

και το σ και το κ 

ενα φαι θα φτιαξω και για τις μερες λεω

ή μπιφτεκι ρολο γεμιστο με πουρε και πατατες ή ρυζι και για τα παιδια γιουβαρλακια κλασικα

ή το νουα που εφτιαξα για δοκιμη για εμας που βγηκε πολυ ωραιο

 

ετοιμο και το δικο μας το ημερολογιο

θα τλειωσει ο μηνα και ακομα δεν το ειχα φτιαξει

 

με το καλο να ερθει η θουλη

 

εγω ειδα γκοτζιλα μαρντ χαχαχα

 

πηγαμε ντοκ τον μπεμπουα

μια χαρα το μαναρακι μου 

9 κιλα εφτασε και ποντους δεν θυμαμαι 

ετοιμα 2-3 δοντακια  - τα σκασμενα εκει στην ακρη καθονται και τον παιδευουν δεν λενε να βγουν και αυτα και ολο τα δαχτλα του τ μουλιαζει

στο εμβολιο ουτε κιχ - μονο μια τσαντηλα οταν εβαζε το φαρμακο

μια χαρα

 

σεξ βαγκ ακουω ε;

πωπω βαριεμαι εγω πειραζει;

μπραβο αντε και καποιος να το χαιρεται εδω μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω βαριεμαι καποιες φορες σεξ..χαχα...

εγω κανω κολιε..

σε 2 μερες ερχονται...η θου!

 

τελειααααααα!!

πηγαμε παιδοτοπο..

ποιο σκ εχεις τραπεζωμα μαρκερ;;που μας ερχεται;;

νανα θα κανεις λογαριασμο καλε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με Μάρκερ και το εφαρμόζω ράψιμο!Αλλιώς κιλό δε πέφτει...στο δικό μου σωματότυπο τουλάχιστον...

 

Βρε Σωσω ενός έτους παιδί το τάιζες μοσχάρι με συκώτι και κουνουπίδι καρότο μακαρόνι όλα αυτά μαζί βρασμένα αλεσμένα;;;Μάλλον όχι έ;Ταιριάζουν όλα αυτά μαζί και τα τρώει και η Αρετούλα;Αν ναι μη μιλάς καθόλου σου βγήκε το δεύτερο καλόβολο με το φαί τουλάχιστον.Με το καλό να δεχθείς την αδερφούλα.Θα κάτσουν καιρό;

 

Εδω ωραία μέρα σήμερα καφεδάκι το πρωί κούνιες μετά το μεσημέρι στο χωράφι του παππού ποδήλατο, ταίσαμε τις κοτούλες,ένα άλογο και ένα πρόβατο και πίσω σπίτι.

 

Καλή εβδομάδα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε, καλα μη με φαντζετστε και σεξοβομβα... και εγω βαριεμαι...

αλλα ειμαστε σε φαση εξαρσης... χιχι..

κατι το χαμαμ στα λουτρα, κατι οι γιορτες, κατι τα κοκκινα βρακια την Πρωτοχρονια.....

 

Μαρκερ ειμαστε στα ιδια!!!

και εγω θελω -10 να φτασω την εναρξη της εγκυμοσυνης!

και να φανταστειτε οτι ειχα βαλει 14!

απο αυριο ξεκιναω!

 

εμεις πηγαμε εκκλησια και μετα, κατα το μεσημερι ακουσε η Μαριαννα που μιλουσα με την αδερφη μου και ελεγε οτι της ηρθαν επισκεψη τα κουμπαρια τους...

με λεει. θαλω να τηλεφωνισω το νονο. τον πεθυμισα.

ετυχε να ειναι ο ανθρωπος στο εδω σπιτι και να μη δουλευει κιολλας...

και απο μονη της τον καλεσε για φαγητο!

καλα που ειχα φτιαξει 6 μπριζολες στη λαδοκολα!

με ρωτησε και εμενα, αλλα και να μην ειχα, φυσικα θα ελεγα να ερθει...

εκανα τακα τακα πιλαφι μπασματι, εβρασα και λιγο καλαμποκι, τυρακι, μια τεραστια μαρουλοσαλατα, κρασακι και μια χαρα περασαμε...

 

αυριο δουλεια και μετα... 3 μερες αδεια!!!!

γες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ρε βαγκ..να παρεις αδεια να ξεκουραστεις...

γιατι καλε;;

αγου τα τρωει η αρετη;να μην της τα βαλω;;χαχα!1

αηδια δε λεω..αλλα αφου τα τρωει...

 

εμεις καλα..κατεβηκα οδοντιατρο..

 

αυτριο γυναικολογο..κ το απογ ερχονται τα παιδιααααααααααααααα..

εννοειται θα ετοιμασψ 1 μπακλαβα για αρχη κ βλεπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

 

αντε βρε βαγκ καλη αδειουλα να εχεις 

τα παιδια να ειναι παιδικο και εσυ βολτα για καφε μιλαμε τελειο ζηλευω.

η Μαριαννα καλει και κοσμο ε; χαχαχα να μην την αφηνεις να μιλαει μνη της γιατι σε βλεπω να μην κανεις αλλη δουλεια

 

μπραβο βρε μαρντ πωπω τι ωραια και εσεις. βολτα χωρις πολλα εξοδα. και με νοημα

 

σωσω καλα και εγω στον μπεμπουλη οτι ναναι του βαζω μεσα

μιλαμε- μοσχαρι μπροκολο καροτο κρεμμυδι πατζαρι πατατα κολοκυθι γλυκοπατατα και φασολακι ηταν το σημερινο χαχα

αφου τα τρωει που λεει και η σωσω

συκωτι δεν εχω δοκιμασει η αληθεια ειναι- κανει;

 

ναι αυτο σκ εχω τραπεζωματα αλλα λεω να τους πω να ερθουν την αλλη κυιακη γιατι αυτο το σκ ειναι ανοιχτα τα μαγαζια και δε θελω να κλεισοτυμε μεσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συκωτι κανει...αλλα καλυτερα απο βιολογικο κρεας..γφιατι εκει μεταβολιζονται ολα..οσο βιολογικο μπορει να ειναι..οχι μεγαλη ποσοστητα γιατι βρωμαει..κ δε θα παρεις πολλα συκωτια και θα τα βαλεις καταψυξη..δεν κανει..

κ καλυτερα παει με το κοτοπουλο..

παντζαρι,ε;;δε της εβαλα ακομα..

χαχα...

εμεις κατσαμε σπιτι..εκανα μπακλαβα..ΚΟΛΑΣΗ ΛΕΜΕ....

αυριο το απογ ερχονταιιιιιιιιιιιιιι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχιζει ραδιο αρβυλα, οποτε τυχερουλες δε θα σας πριξω σημερα!

ειμαι και τοσο ψωφια...

δεν κοιμηθηκαμε μεσημερι και πηγαμε για ψωνια στο κοσμος!

ποδι μεση και πλατη πονανε τοσο πολυ!

και η πιστωτικη μου....

αλλα ωραια πραγματα πηρα, για μενα και τα παιδια.

αυριο η συνεχεια.

με το που θα τους παμε σχολειο ορμαμε και παλι...

 

τελικα ρωτησε το πρωι ο αντρας τι σόι γαλα τους εδωσαν την Παρασκευη.

η δασκαλα ειπε, με γκριματσα διαφωνιας, οτι εκαναν δοκιμη να τους δωσουν εβαπορε!

ελπιζω να μην τους ξαναδωσουν.

ο αντρας τους ειπε τα δικα μας να μην τα δινουν καθολου εβαπορε.

ουτως ή αλλως πριν πανε σχολειο πινουν απο 300μλ.

 

Σωσω καλως να δεχτεις τη Θουλη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας.ωστε ετσι η πιστωτικη,ε;;χαχα...

 

εμεις καλα..θα παω στο γυναικολογο το πρωι..κπροσπαθω να τελειωσω τους γιατρους πριν παω δουλεια..7 παρα παλι η μαρθα..ελεος δλδ@

εβγαλα κ ερπη..για ολα..κ για τη σουλεια..

τεσπα..αυριο το πρωι θα παω σε σεμιναριο τουρτας ζαχαροπαστας..εδω στο ηρακλειο..

να βελτιωθω!

κ θα σας πω τα μυστικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Δεν είναι καλά το Γιαννιώ μου.... 3ο 24ωρο με πυρετό.... ειδικά από χθες τα ξημερώματα κάνει 38,9 ως 39,1 κάθε 4 ώρες και εννοείται κάθε φορά πίνει αντιπυρετικό. Κάθε που του μπαίνει πυρετός παγώνουν και μπλαβίζουν τα χέρια του και τρέμει όλο του το κορμάκι.... τον τυλίγω καλά με κουβέρτες και τον έχω αγκαλιά και μετά από τουλάχιστον μισή ώρα ίσως ηρεμεί λίγο.... πολύ ταλαιπωρία.... και δεν κοιμάται καλά το βράδυ και την ημέρα το πολύ μισή ώρα.... και έχουμε κάνει και το αντιγριπικό εμβόλιο ε;

Τον πήγα χθες απόγευμα στον ΩΡΛ που είχε ραντεβού ο Χριστόφορος για τα κρεατάκια, και εξέτασε και το μικρό. Όλα καλά ο Χριστόφορος, έχουν σχεδόν εξαλειφθεί. Είδε το μικιό και τα αυτιά και τα λαιμά είναι τέλεια. Οπότε λέει είναι ίωση. Όχι αντιβίωση, μόνο αντιπυρετικό. Βήχα και μύξες δεν έχει και αφού τον είδε ΩΡΛ δεν τον πάω παιδίατρο. Υπολόγιζα πως τόσο πυρετό θα έκανε λόγω αυτιού ή λαιμού. Θα την πάρω τηλέφωνο μπας και μου δώσει καμιά τηλεφωνική συμβουλή. 

 

Βαγκάκι μου καλό είδες πως τρώγοντας έρχεται η όρεξη; χαχα! για τα γούτσου γούτσου λέω! Εμείς τώρα με το μικρό άρρωστο και εμένα που έχουν έρθει οι Ρώσσοι, πήραμε ρεπό από το σπόρ!

Εμένα μου αρέσει που κάλεσε τον νονό της η σουσού σου! Το εβαπορέ το σιχαίνομαι. Οκ, στα γλυκά δεν με χαλάει αν και εκεί τις περισσότερες φορές φρέσκο βάζω. Ο Γιαννάκης έτυχε τις προάλλες που πήγαμε στα πεθερικά να θέλει γάλα και η πεθερά δεν είχε φρέσκο. Βρήκε στο ντουλάπι ένα εβαπορέ λάιτ και του έφτιαξα. Μια χαρά το ρούφηξε! Ήταν βέβαια και νηστικός αρκετές ώρες αφού δεν του άρεσε το φαγητό της γιαγιάς. Οπότε πήρα 2 μικρά κουτάκια να τα έχω στην τσάντα του σε περίπτωση που είμαστε κάπου και δεν μπορώ να βρω φρέσκο, να έχει να πιει έστω αυτό. Μα δεν θα πάθει πράμα.....και εγώ εβαπορέ έπινα μέχρι όλο το δημοτικό. Μετά με δική μου πρωτοβουλία ξεκινήσαμε το φρέσκο στο σπίτι.... 

 

Μαρκερούλι έφτιαξες όλων των υπολοίπων τα ημερολόγια εκτός από τα δικά σου; Είσαι ψυχούλα μωρέ! 

 

Σωσώκα με το φαγητό σου βγάζω το καπέλο.... και σε όλες όσες το εφαρμόζετε.... εγώ ρε γαμώτο δεν μπορώ... υποκύπτω.... δεν θα μαγειρέψω κάτι άλλο αλλά λίγο ψωμί με μέλι ή γάλα με μπισκότα θα φάει αν τα ζητήσει. Ξέρω οτι κάνω λάθος και πρέπει όσο με παίρνει ακόμα να το διορθώσω. ουφ... άλλο μανίκι και αυτό.... 

Αντε ρε φίλη, καλώς να ορίσει η φαμίλια!!!! 

 

Μάρντιο η καλύτερη βόλτα είναι αυτή στην εξοχή!!!! Τέλεια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Μαριλού έτσι ο Γιαννάκης..Μια μεγάλη αγκαλιά και από μένα να του κάνει...Δίνε με εναλλαγή τα αντιπυρετικά μια depon μια Ponstan.Και μας μας είχε συνταγογραφήσει και το Brufen νομίζω μια φορά για αντιπυρετικό.Περαστικά σας...

 

Συμφωνώ με το τρώγοντας έρχεται η όρεξη....για το γούτσου γούτσου λέω και γω...χα χα

 

Και μένα εβαπορέ δοκίμασαν στο μαγαζί του πατέρα μου που το έχουν για τον καφέ αλλά δε το ήπιαν,αηδίασαν.

 

Αφού πίνουν σπίτι Vag γιατί να ξαναπιούν και στο πρωινό καλά λες.Εμας δίνουν γάλα με cornflakes αλλά φρέσκο όχι επώνυμο αλλά φρέσκο,έχει τύχει να δω τα κουτιά στα σκουπίδια που βγάζουν το μεσημέρι που πάω να τις πάρω.

 

Καλώς να τη δεχθείς την αδερφούλα και τα ανήψια Σωσω αν και με τον έρπη θα περιοριστούν τα φιλιά και οι αγκαλιές.πως μπορείς και τα παρακολουθείς όλα δε το χω καταλάβει ραπτικές,ζαχαροπλασικές,blog,κατασκευές,2 παιδιά,εξόδους,παζάρια,mammyland...σου βγάζω το καπέλο...

Μήπως έχει πέσει στα χέρια καμιά σας αυτές  οι handy stitch ραπτομηχανές χειρός http://www.skroutz.gr/s/2755933/OEM-Handy-Stitch.html πήρα αυτή και ενώ κάνει τρύπες στο γάζωμα δε περνάει τη κλωστή.Είδα και βιντεάκια στο you tube αλλά δεν έβγαλα άκρη.Μήπως κάτι δε περνάω σωστά.Είχε και οδηγίες μέσα αλλά στα αγγλικά και δυσνόητες πολύ.Θέλω να στενέψω κάτι μαξιλαροθήκες αλλά τζίφος...πάλι βλέπω να χρεώνομαι στο ράφτη...γκρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mh διανοηθεις κ παρεις ραπτομηχανη χειρος...

ειναι απατη..δε κανει δουλεια..δε κραταει στο γαζωμα..

πηρα κ γω κ την πεταξα..

απο τη γκρουπον..αλλα ολες ετσι ειναι..αληθεια..

καλε σιγα..ολα τα προλαβαινω..

τωρα πυο θα αρχισουμε δουλεια..αντε να δουμε//

συνταγη για παστελι

http://spider-puppeta.blogspot.gr/2014/01/blog-post_13.html

εμεις καλα..

ελα ρε συ ο γιαννακης....κριμα..

πολυ ταλαιπωρια..οσο για το νουνου το πιναμε μεχρι μεργαλοι..

και τωρα μπορω να πιω..

της μαρθας δεν της αρεσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...