Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

Απίστευτη η Μαριάννα!!!!!! χαχα! Έεεεεεεετσι!!!!!! Τα κοριτσάκια μάλλον πολύ πιο ξεπεταγμένα σε όλα!!!!

Τα παιδιά μου το κάνουν αυτό εδώ και καμιά εβδομάδα. Πιο πριν όταν ξυπνούσε ο Χριστόφορος για τουαλέτα δεν μας ενοχλούσε, πήγαινε μόνος του και γυρνούσε στο κρεβάτι του.... ε κάποιες φορές ερχόταν στο δικό μας αλλά σπάνια. Ο μικρός πάντα ξυπνούσε 1 φορά μέσα στη νύχτα αλλά δεν έκλαιγε. Με το που ξυπνούσε έλεγε χαμηλόφωνα και συνέχεια μέχρι να πάω,  " μαμά τσίσα!!!! " ή " μαμά γάλα!!!! " και έκανε ότι ήταν να κάνει, τον άφηνα στο κρεβάτι του και έφευγα. Τώρα; Τί έγινε δεν ξέρω.,... και χώρια που μου κάνει αυτές τις κόνξες μετά μέχρι να κοιμηθεί θέλει να τον έχω αγκαλιά και εγώ να κάθομαι στον καναπέ! Θα με τρελάνει....! 

Έχει μεγαλώσει αφάνταστα και η κοιλούμπα μου (σαν ετοιμόγεννη είμαι) και μήπως καταλαβαίνουν πως τελειώνουν τα ψέματα και θα καταφτάσει και το 3ο παιδί; Δεν ξέρω.... πάντως ο Γιάννης και καλά για αστείο κάθε μέρα δίνει και μια μπουνιά ή κουτουλιά "εντελώς κατά λάθος" στην κοιλιά μου και κάθε 3 και λίγο με ρωτάει πότε θα βγάλει ο γιατρός το μωρό..... και εννοείται να το κρατήσει κιόλας! χαχα! 

Για τα χαμστεράκια πεθαίνω καλέ!!! Αλλά λίγο μυρίζουν ε; Καλύτερα στον προθάλαμο. Εγώ στο γκαράζ το είχα. Και εννοείται δεν τα βουτάμε να τα πλύνουμε! Μην πάει το Μαριαννάκι και πει πως θέλει να το βαφτίσει γιατί πάει ο ποντικός! χαχα! Όσο για τα προσόντα τους, νομίζω πως όλα τα αρσενικά είναι έτσι μωρέ! Προχωράνε και τα σέρνουν στην κυριολεξία! 

 

Μάρντιο περνάς τα ίδια;;;;; Αχ Παναγιά μου!!!!! Υπομονή! Και τις προάλλες που πήγαμε παιδίατρο της το είπα και γέλασε πονεμένα και μου είπε ότι και η δική της κόρη (9 ετών! ) κάνει τα ίδια! Και δεν χρειάζεται λέει να είναι από τον ύπνο... και λίγο κουρασμένη να είναι πρέπει να μαντεύει η μαμά της, τι ακριβώς θέλει αλλιώς χαλάει τον κόσμο. Πωπωπωπω.... θα τρελαθώ αν δεν ηρεμήσει!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα κουκλίτσες μου!!!

 

sorry μαριλού, αλλά γέλασα πολύ με την περιγραφή σου!!!

τα λες πολύ ωραία... σαν τη βαγκ...

 

σίγουρα παίζει ρόλο ο ερχομός του 3ου.

υπομονή μάνα!

 

ευτυχώς, οι δικοί μου προτιμούν τον μπαμπά τους πολλές φορές.

οπότε μοιραζόμαστε στα "δύσκολα".

 

ο δικός μου δεν είχε σχολείο χθες.

γιόρταζε το Αρχιεπίσκοπος Κύπρου και το 'χουν αργεία για τα σχολεία...

πολύ βλακεία έτσι;

σήμερα τους κανονίσαμε (ο σύνδεσμος γονέων) να πάει οδοντίατρος και να τους μιλήσει.

είχαν θέμα την υγιεινή...

 

το Μαριαννάκι, Θεά όπως πάντα!!!

άκου τι σκέφτηκε, όμως, η σουσουράδα...

πολύ έξυπνο!

πάντως, θα σας κάψει...

 

εκελί που στέλνω τον Α "μαθήματα μαθηματικών και επιστήμης", ο δάσκαλός τους έχει κάνει αίτησή κοντά μας.

πριν ξεκινήσουν, είχαμε μιλήσει και του είπα για το γιο μου ότι είναι "δύσκολο" παιδάκια στην κοινωνικοποίηση και δε μιλάει εύκολα.

μου είχε διαβεβαιώσει ότι μέχρι το τέλος του πρώτου μαθήματος, θα του μιλήσει.

του είχα πει ότι είναι πολύ αισιόδοξος αλλά επέμενε.

 

χθες μου ξανατηλεφωνησε γιατί ήθελε να ρωτήσει κάτι και άδραξα την ευκαιρία και τον ρώτησα για το γιο μου.

η απάντησή του: "είναι απίστευτος στο πόσο δε μιλάει".

χαχαχα!

εγώ του το έλεγα αλλά δε με πίστευε!!!

φυσικά μου είπε ότι είναι εκεί... το κατάλαβε από κάποιες ερωτήσεις που του έκανε για να δει αν τον προσέχει...

μου είπε ότι είναι το φετινό του στοίχημα...

του είπα ότι ο ίδιος είναι πολύ ενθουσιασμένος με το μάθημα και μου είπε ότι "δεν του φαίνεται καθόλου"...

 

μαρντ, έμαθα και γι' αυτό το εκπτωτικό χωριό...

λέω την Κυριακή να πάμε Παρθενώνα και Σύνταγμα και το βράδυ θέατρο με τα κορίτσια και Δευτέρα ζωολογικό κήπο και εκπτωτικό χωριό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρω στις 11.00 Νανα ειναι το show με τα δελφινια να προλαβετε να στε εκει.

Και μεις σχολειο of today πολυουχος...

Φαση περνανε ολα μωρε...ενταξει ειναι κι ο χαρακτηρας που γεννιεται το παιδι( μη μου πει κανεις οτι διαμορφωνεται...2 παιδια ιδια ωρα απο τη κοιλια ιδια αντιμετωπιση και ειναι η μερα με τη νυχτα) αλλα ειναι και τα μεταβατικα σταδια αναπτυξης που θελουν υπομονη και ιδιαιτερο χειρισμο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έγραψα αλλα το,πέταξε το πρωι

Μαριλού μη σκας

μετά για να μην ξυπνάνε το μωρο

θα κοιμάσαι εσύ με τα μεγάλα και ο αντρας σου με το μωρ

τέρμα το σεξ για κάνα 2χρονο χαχαχα

νανα

εδώ για εμάς τους Αθηναίους είναι ωραία αλλα όχι και τόσο ουαου λόγο τιμης

αξιζουν πολλά πράγματα να πας να δεις

ο ζωολογικός ναι αλλα πολυ ακριβος

θέλεις πολλές ώρες και δεν ξέρω εαν μπορεί να βολευτεί το μωρο

μετά θα πάτε όντως για φαΐ στο εμπορικό που είναι διπλα στον χωολογικο

το μουσείο της Ακρόπολης

τι ελλινικο παιδικό μουσειο

το πλανηταριο

ο,φλοίσβος

γενικα έχει πολλά μέρη να πας

Κυριακή απόγευμα εαν είμαστε όλοι καλά φυσικά μπορούμε να βγούμε και όλοι μαζί , είτε παιδότοπο στυλ , ειτε κάνα εμπορικό , ειτε να έρθετε , ότι θελετε.

Μπράβο στη μαριαννα και στο παιδάκι που μαθανε τα τηλέφωνα. Και εμάς ξέρουν το δικο μας και του παππού . Λέω να προσπαθήσουμε να μάθουμε το αναλογικό ρολοι.

καλά να περασετε

τι ωραία αυτα με τους συμμαθητές.

εμείς εδώ ακομα,νοσοκομειο

εγώ με αντιβίωση κλασικά.

ελπίζω να καταφέρω να μπω και πιο μετά.

νανα στείλε το κιν σου εαν είναι να μιλησουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ μαρκερ.... τι της λες της κρητικιας;;;;;

κομενο το σεξ για 2 χρονια;;;;;

θες να ανεβασει πιεση;;;;;

αφου την ξερεις!

 

μην την ακους εγκυουλα....

ξερεις εσυ... τα παιδια σχολειο... το μωρο νανι και εσεις.... γλεντι!

δεν εισαι σαν και μας που περιμενουμε να πεσει η νυχτα βαρια για να κανουμε κατι!!!!

 

Μαρκερ περαστικα σας..

βλεπει ο αντρας σου τα ρεζιλικια της Εθνικης;;;;;

μα ταΝησια Φερόε;;;;

ΕΛΕΟΣ!!!!!!

απο ποια αλλη ομαδα θα χασουμε ακομα;;;;

και δεν τον διωχνουν τον #$%#@ τον ταχα προπονητη... και να διωξουν και αυτον που ειχε την ιδεα να τον προσλαβει!!!!!

αι στο καλο.,... συγχιστηκα!

 

Νανα ηρεμη δυναμη ο μεγαλος σου;;;

μακαρι να τον ξεκλειδωσει ο δασκαλος επιστημων...

σχολεια κλειστα και Κυπρο και Ροδο;;;

και τη Δευερα να φανταστω ταχα γιορτη μονο οπως εδω;;;

να το το 4ημερο...

εδω μας εδωσαν χαρτακι οτι Δευτερα το σχολειο θα λειτουργησει 8-9:30!!!!!

σιγα μην ξυπνησουμε πρωι πρωι, να τα ετοιμασω για 1 ωρα!!!

με τιποτα!!!!!

και μιας και εχουμε αδεια...

κανονιζουμε 2ημερακι με ενα αλλο ζευγαρι που εχουν συνομιληκο αγορακι...

ανελαβε η γυναικα του συναδελφου να βρει καταλημα... ασχολιοταν με τουριστικα παλια και εχει γνωσεις...

να δουμε...

παντως σχολειο δεν τους στελνω...

 

αυριο τελευται μερα δουλεια!!! μετα ξανα.... την αααααλη Δευτερα!!!!!

YES!!!!!

 

καλο σ/κ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγια μου μαρκερ θες να με πεθανεις; καλα λεει η βαγκ!και 500 παιδια να κανω το σεξ δεν κοβεται!ακομα και κυριακη πρωι που βλεπουν τα παιδια στο σαλονι παιδικα, εμεις ριχνουμε 1 ξεπετα του τεταρτου στην μουγκα βεβαια! χαχα!

χρονος για κοκο υπαρχει... για υπνο δεν εχω!

βαγκ καλα να περασετε στην εκδρομη!καλη ιδεα!αδεια θα παρετε και οι 2 να φανταστω ετσι; καλη ξεκουραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απαιχτη κρητικια!!!!

τα σεβη μου!!

 

εγω εχω μια νυστα.....

με το ζορι τα κραταω ανοιχτα τα ομορφα μπιρμπιλοτα ματια μου...

ετοιμασα σχεδον ρουχα κλπ....

τωρα ο αντρας ετοιμαζει τα ρουχα του και διαφορα αλλα....

φαρμακα φορτιστες, κρεμασταρια....

βρε του λεω... για 24 ωρες παμε!!!!

ολο το σπιτι θ ακουβαλησουμε;;;;;

το να τον πω...

 

εκανα κέικ για να πραρουμε μαζι, το πρωι θα ψησω και τυροπιτοειδη....

τελικα Αριδαια, λουτρα Ποζαρ θα παμε....

 

νυσταζω.... δεν κοιμηθηκαμε μεσημερι για.....

πηγαμε σκακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τα δικα μου σεβη Κρητικοπουλα....τελικα Vag οι εργαζομενες και εκτος σπιτιου μανες δεν εχουμε ελπιδα για μια"καλυτερη" ζωη!!!

Θα μας φαει το πηγαινελα και οι υποχρεωσεις....

Αλλα το λεει και η ψυχη σας βρε Μαριλου... ακου βλεπουν παιδικα και εσεις ανετοι....

Βαρια νυχτα που λεει η Vag και παλι εχει τυχει να μας την πεσουν κιολας....

Καλα να περασετε Vag!

Τελικα Νανα δε καταλαβα ποια περιοδο θα πατε Αθηνα τωρα η πιο πισω;

Εμεις θα τις παμε σε ενα ταπεινο Καραγκιοζη σημερα...δυστυχως απο θεαματα χολαινοιμε...

Αν ειδατε Αθηναιες κανα καλο παιδικι θεατρακι να μου το πειτε να το ψαξω που θα ανεβουμε Χριστουγεννα μηπως προλαβουμε καμια παρασταση πριν τις γιορτες.

Φιλια..καλη Κυριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα φιλια μας απο το ομορφο Λουτρακι Αριδαιας (λουτρα Ποζαρ)!

ο ξενωνας που μενουμε ειναι τελειος!

κατω σαλοκουζινα και πανω σοφιτα με ενα διπλο και ενα μονο κρεβατι ολα μεσα πετρα και ξυλο, τζακι... 80τμ και τιμη 45Ε χωρις πρωινο...

το μεσημερι σκασαμε στο φαγητο και το απογευμα καναμε το πρωτο μπανιο σε εσωτερικη ιαματικη πισινα!

τα παιδια δε θελανε να βγουνε!

τους πηραμε και μπρατσακια και κολυμπουσαν, κανανε βουτιες...

κλεισαμε και για αυριο το πρωι σε αλλη πισινα με καταραχτακι.

μετα λεμε να παμε να δουμε τους καταραρακτες της Εδεσσας...

μακαρι να μην εβρεχε ομως... ζεστος καιρος, υγρασια και ψιλοβροχο...

 

τα λεμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

τι κάνετε;

 

ρε μαριλού... ξεπέτα το 15λεπτο;

θα μας τρελάνεις;

χαχαχα!!!

 

Αθήνα θα πάμε μέσα στο Μάρτη.

Μάρκερ, θα χαρώ πολύ να τα πούμε!!!

ο αδερφός μου μένει Αιγάλαιο.

είστε κοντά;

 

εμείς πήγαμε θέατρο και είδαμε τον αλαντίν.

ήταν φοβερή παράσταση!

δεν περίμενα κάτι λιγότερο από αυτούς του συντελεστές.

 

βαγκ, τι ωραία εκδρομούλα... και τζάμπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Μαρτιο;;; καλε εγω νομιζα μιλουσαμε για το ερχομενο ΣΚ.Εχεις χρονο να ψαχτεις τι παιζει....θα σε ενημερωσω και μεις τι θα δουμε το Christmas...σκεφτομαι για πλανηταριο...μου παν αξιζει...

Vag απολαυσες χαλαρουιτα!

Σχολειο γιοκ σημερα...εκατσαν με τη μανα μου εγω δουλεια κανονικα...

Το μεσημερι γυρησα τις ειχε παρει ο αντρας μου μονος του κουνιες!

Πρωτη φορα στα 4 χρονια!

Λεω λες να επιασε τοπο το σαλιο μου που του μουρμουραω για βοηθεια;; οτι και να ταν μου αρεσε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισαμε...

καλα περασαμε...

τη Δευτερα το πρωι ξαναπηγαμε για χαμαμ... μετα ετοιμασαμε πραγματα και πηγαμε Εδεσσα... εριχνε ελαχιστη ψιχαλα. ισως ηταν και απο την πολλη ομιχλη...

ο καταραχτης πολυ ορμητικος. αρεσε στα παιδια... εντυπωσιαστηκαν. περασαμε και απο πισω του!

μπηκαμε και σε ενα μικρο σπηλαιο απο πισω αλλα η ΜΑριαννα φοβηθηκε. τα αγορια οχι.

φαγαμε και γυρισαμε...

το πρωι η Μαριαννα ηταν πολυ μπουκωμενη. τα πηγα σχολειο αλλα το μπουκωμα της ειναι χαλια! το απογευμα ανεβασε και 38,5

το γελιο ειναι οτι δεν αρρωστησε απο την εκδρομη... μαλλον ειχε κολησει την ιωση απο την ταξη και καλα που δε μας το εβγαλε στο  ταξιδι... σημερα μιλουσαν οι μαναδες και ελεγαν οτι την προηγουμενη βδομαδα ηταν χαλια τα δικα τους, ενα ειχε 40 ακατεβατο για 5 ημερες, αλλα ειναι τα αδερφια τους στο δημοτικο αρρωστα... σημερα απο την ταξη της ελειπαν 4 παιδια και αναμεσα τους και η κολητη της... αρα...

και αποψε αρχησε και ο Σπυρος να εχει μυξες και εμενα με τσιμπανε τα λαιμα μου...

αρχισε ο κυκλος μας λοιπον...

 

ΝΑνα ο Αλαντιν ειναι με κυπριακο θιασο; να δουμε τι θα ανεβασουν εδω τις γιορτες.

Πλανηταριο ειχαμε παει εμεις περισυ σε ενα διαδραστικο που τα παιδια το ευχαριστηθηκαν και ειχαν επιλεξει και τον αντρα απο ολους τους γονεις να ανεβει επανω.... γελιο ειχε!

αμα μεγαλωσουν ακομα λιγο θα μπορουν να μπουν και στις αιθουσες με τις προβολες 3d, με τον προσομοιωτη κλπ.

 

αυτα.... καλο βραδυ να εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

βαγκ, πλανητάριο έχει και στη Θεσσαλονίκη;

αν είναι, να πω στην κουμπάρα μου να πάμε.

 

όλες οι παιδικές παραστάσεις είναι από κυπριακούς θιάσους.

φυσικά, μπορεί να έχει και Ελλαδήτες ηθοποιούς.

μιλάνε καλαμαρίστικα πάντως... αν αυτό ήθελες να ρωτήσεις... χαχαχα!

απλά, μπορεί να πετάξουν κάποιες κυπριακές λέξεις ή εκφράσεις για να γελάσουμε...

στα περισσότερα που έχω πάει, κάνουν πολύ καλές δουλειές...

 

κι ο δικός μου έχει πολλές μύξες...

ελπίζω να μη χειροτερέψει...

 

μαριλού, θέλεις να πεις ότι ποτέ του δεν έχει πάρει κάπου μόνος του τις κόρες του;

απαράδεκτο να του πεις!!!

αλλά΄έστω και τώρα, δεν είναι εργά... χαχαχα!

καλή αρχή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα δεν τις παίρνει γιατί οι κόρες δε πήγαινουν όχι γιατί αυτός δεν θέλει ή δε μπορεί μερικές φορές. Είχουν πολύ μαμακίαση οι κόρες μου. Και σπίτι που είναι δεν τον πολυθέλουν να τους διαβάσει το παραμύθι πχ ή να κάνουν μια δραστηριότητα μαζί.

Εδώ μικρότερες άρρωστη ήμουν και τις έντυσα για να τις πάει κούνιες. Μόλις κατάλαβαν ότι δε θα πάω γύρησαν από την εξώπορτα της πολυκατοικίας πίσω!!

vag περαστικά σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

 

εμεις ακομα μπουκωμενοι - εγω και ο αγγελος 

αλα δεν ειναι για αντιβιωση ακομα - οποτε υπομονη - ειτε να χειροτερεψει ειτε να γινει καλα 

οι αλλοι 2 καλα

 

τους πηγα κολυμβητηριοπροχθες σε ενα νεο αλλα ο στελιος ουτε καν να μπει

ειχα και τον αγγελο κατακουραστηκα - οι εξεδρες ηταν ψηλα -επρεπε να ανεβοκατεβαινω με το ασανσαρ 

μπαινοβγαινε ολη την ωρα

εκλαιγε

μες την βρωμα το πατωμα εκει

οι ντουζιερες μαζι με το αλλαγμα

κυριολεκτικα τον τραβιξα απο τα μαλλια για να κανει μπανιο και λουστηκα και εγω

αφου επρεπ να κανουν μονα τους μπανιο και αρνιωταν να μπει 

δεν τους ξαναπαω - θα περιμενω να ανοιξει το παλιο

 

νανα ειμαστε διπλα

φυσικα και θα τα πουμε δεν το συζητω

θα ερθετε να φαμε πιουμε κλπ

και φυσικα πλανηταριο αξιζει

 

βαγκ μπραβο που περασατε ωραια

δεν εχουμε παει ποτε εδεσσα

πολυ θα θελαμε ομως

ας μεγαλωσει ο αγγελουκος λιγο ακομα 

και τελικως βγηκατε απο τη στοα;

 

πωπω αληθεια βρε μαρντ

ε θα βολευεται και ο αντρας σου να ειναι μαμακιες χαχα

θα τις εστελνα με το ζορι

 

καληνυχτουδια

θα δω το γκρεις των 11:30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω μολις ειδα το γκρέις...

τωρα θα περιμενω το κριμιναλ μάιντς...

μιλουσαμε με σκάιπ με τους πρωην συμμαθητες τους στη Βοστώνη και αργησανε να κοιμηθουνε...

νευριασε η Μαριαννα που ο σπυρος τους ειπε το ονομα του φιλου της του δημοσθενη και τοσο κλαμα που εριξε τωρα αν και την εριξα 20μλ ορο και οτριβιν την πιανει βηχας...

παντως ειναι απυρετη οποτε αυριο θα παει σχολειο γιατι βαρεθηκε σημερα σπιτι...

 

ΝΑνα εχουμε πλανηταριο καλε... τι μας περνας....

ΝΟΗΣΗΣ λεγεται μπες να δεις τι παιζει.

 

Μαρκερ ασανσερ απο τις κερκιδες στην πισινα;;; που κολυμπατε!!!!

ο ξαδερφος μου ειναι υπεθυνος γυμναστης σε ενα κολυμβητιριο καποιου δημου στην Αθηνα.... που δε θυμαμαι ακριβως... αν μαθω θα σε πω.

 

Μαρντιο ποτε οι κορες θα κολησουν με το μπαμπα τους;;; ετσι δε λενε;;;;

 

τελειωνει η μπαταρια... σας φιλω...

εγκυουλα.... γουερ αρ γιου;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

τι κάνετε κοριτσάκια μου;

 

μάρκερ, τέλεια που είστε δίπλα...

μόλις βγάλει το πρόγρααμμα η νύφη μου, θα σε ενημερώσω για να δούμε πότε θα μπορέσουμε να βρεθούμε.

 

αν καταφέρω να δω και την Ντομ, θα είναι τέλεια!

 

μαρντ, βολεύεται ο άνδρας σου με τη μαμακίαση... χαχαχα!

 

οι δικοί μου (ειδικά ο μεγάλος) θέλουν πολύ τον μπαμπά τους.

αλλά ασχολείται πάρα πολύ μαζί τους.

και τους ταΐζει και τους κάνει μπάνιο, και τους πηγαίνει βόλτες...

 

ρε τον Σπύρο... γιατί το έκανε αυτό στην αδερφούλα του;

ντράπηκε το κοριτσάκι μου...

πώς μπορείς και βλέπεις τηλεόραση τόσο αργά;

εγώ αν δεν κάνω κάτι (πχ να πλέκω) κοιμάμαι αμέσως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χιαρ αϊ έμ!!!!!! 

Βάγκ μου μπράβο που περάσατε ωραία!!!! Ξεκουραστήκατε!!! Ξεπιάστηκες κιόλας ή ακόμα ταλαιπωρείσαι; Περαστικά στα παιδιά.... αχ μωρέ ξεκίνησαν τα βάσανα..... τουλάχιστον είναι ελαφριάς μορφής.... 

 

Μάρκερ περαστικά και σε εσάς.... καλά ακόμα να γίνεται καλά; Πωπωπωπω.... και τί ταλαιπωρία ήταν αυτή στο κολυμβητήριο; Απαπαπα... 

 

Μάρντιο, θα συμφωνήσω με τα κορίτσια! Βολεύεται ο μπαμπάς!!! χαχα! 

Και εμένα είναι μαμάκιδες, αλλά μπάνιο τα κάνει ο Γιώργος, τα ντύνει όποτε χρειαστεί, παίζει μαζί τους σχεδόν κάθε απόγευμα  για καμιά ώρα και κάθε Κυριακή μου αδειάζουν τη γωνιά και πάνε βόλτα 2-3 ώρες το πρωί! 

Στο μπάνιο ειδικά ο Γιάννης δεν ήθελε τον μπαμπά του, αλλά τον έκανε με το ζόρι.... 2-3-5-10 συνήθισε πλέον  το παιδί. Και στις πρώτες βόλτες πήγαινε γκρινιάζοντας γιατί με ήθελε μαζί.... ε μετά πάλι συνήθισε και πλέον ανυπομονούν να έρθει η Κυριακή για την αντροπαρέα τους! χαχα! 

 

Εμείς είμαστε καλά! Τα παιδιά υπέροχα στο σχολείο και οι βραδινές σαχλαμάρες τους κόπηκαν ως δια μαγείας! Πλέον κοιμούνται σαν άνθρωποι και θα ξυπνήσουν μόνο για τσίσα και μετά καρφί στο κρεβάτι τους χωρίς μα και μου. Ακόμα και ο μικρός! φτου φτου μην τα ματιάσω! 

Εγώ ξεκίνησα βελονισμό, έχω πάει 3 φορές και χθες κοιμήθηκααααααα μετά από 2 εβδομάδες σχεδόν άυπνη!!!!!!!!!! Μου φαίνεται σαν όνειρο! Έχω δει αρκετή βελτίωση! Ακόμα 2 θα κάνουμε και βλέπουμε αν χρειαστεί καμιά ακόμα. 

Πήγα και στον γυναικολόγο. Όλα καλά! οι εξετάσεις μου πολύ καλές και το μωρό ήδη 1.050γρ! Θα κάνω λέει πάλι μεγάλο μωρό..... καλό ξέσκισμα λοιπόν ξανά! χαχα! 

 

Αυτά! Έπιασα την πάρλα και θέλω λέει να κάνω σήμερα λαχανοντολμάδες με κιμά, αυγολέμονο! Μιαμ μιάμ!!! Πήρα μια λαχανούκλα 4 κιλά και θα το κάνω όλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε εγκυουλα τι τα θες τα δυσκολα φαγητα στη κατασταση σου;;; τυλιγε φυλλο φυλλο 4 κιλα λαχανο!

Εγω ενα φαι στη ξεπετα κανω καθε μερα με τις ζουζουνες να χωνονται μεσα στα ποδια μου...και κανουμεια κουζινα χαος...

Κορες για σας που εχετε παει το πλανηταριο κανει και για τα δικα μου η ειναι μικρα και θα φοβηθουν; κατι Χριστουγεννιατικες παραστασεις που εχει συνηθως;

Μαριλου ετσι ο βελονισμος ε;θαυματα!

Βρε το Μαριαννακι μου το στεναχωρησε ο Σπυρετος...

Εμας μας εδωςε η κυρια σημερα τους ρολους μας για τη γιορτη

τη Χριστουγεννιατικη που θα γινει 17 Δεκεμβριοθ ημερα Τεταρτη πρωινη ωρα!

Της λεω δουλευουμε...λεει ε δε μπορειτε να παρετε αδεια λιγες ωρες;;;; της λεω και γω και σεις δε μπορειτε να θυσιασετε λιγες ωρες να την κανετε απογευμα;;;;τελος παντων...ευτυχως την προλαβαινουμε γιατι 19 ανεβαινουμε Αθηνα.

Θα ντυθουμε χριστουγεννιατικες μπαλες και εχουμε και μεγαλα ποιηματα...Λεει θα τα μαθουν εκει...

Για να δουμε...

Αυτα τα νεα μου...

Για τον αντρα μου εχετε πολυ δικιο...φορτωνω ωρες ωρες ασχημα μαζι του αλλα κουραζομαι και να μουρμουραω και να μη βρισκω απηχηση...εγω χαλιεμαι κι αυτος χαλαρουιτα...

Μαριλου τσουποτουλα η μπεμπα μας μπραβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυο μεριδες λαχανοντολμαδες στα Λαγυνα παρακαλω!!!

ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!!!

μπραβο ρε χρυσοχερα κρητικια!

εμενα η μαμα μου ολο με λεει ποτε θα αρχισω να φτιαχνω μονη μου λαχανοντολμαδες, ντολμαδακια και πιτες με φτιαχτο φυλλο... γιατι θα πεθανω κλπ κλπ κλπ....

ξερετε....

 

επιτελους κοιμασαι!!!

μπραβο και για τα αγορια σου και για το βελονισμο!

και εγω θα νκανω σιγουρα για αδυνατισμα μετα τις γιορτες.

 

Μαριλου εγω περισυ που τους ειχα παεισε διαδραστηκο στο πλανηταριο μια χαρα περασαν. και εμεις το ιδιο!

 

Νανα αν δεν κοιμομουν το διωρακι μου το μεσημερι και εγω στον καναπε θα κοιμομουν.....

 

εμεις εδω τα ιδια....μπουκωματα και μυξες συνεχως!

αρχισε και ο Σπυρος και ζηταει μονος ορο.

δεν εχει τα χαλια της αλλης. ακομα.

 

ενας συμμαθητης του Σπυρου καλεσε ολη την ταξη το Σαββατο στο σπιτι του για παρτυ γεννεθλιων... δεν ξερω καθολου ουτε το παιδακι ουτε τους γονεις... οπως και τους περισσοτερους βεβαια... ο Σπυρος ομως θελει να παει... αλλα θελει και η ΜΑριαννα... σκεφτομαι να τηλ τη μαμα του να τη ρωτησω αν υπαρχει προβλημα, εστω και τυπικα, να φερω και την αδερφη του... και ελπιζω να μπορω να κατσω και εγω γιατι σε ξενο σπιτι δε μου φαινεται σωστο να τα αφησω μονα τους...

εσεις που εχετε εμπειρια απο παιδικα παρτυ τι λετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω... αυτοί οι λαχανοντολμάδες... με τσάκισαν...

πόσο πολύ μου αρέσουν και δεν μπορώ να τους φτιάξω γιατί εδώ δεν έχει τέτοια λάχανα...

μία ολόκληρη κατσαρόλα στην Κύπρο παρακαλώ!!!

χαχαχα!!!

 

βαγκ, θεωρώ ότι σε τέτοια ηλικία περιμένεις ότι θα έχεις και γονείς και αδερφάκια.

η πρόσκληση αναφέρει μόνο τους συμμαθητές;

 

εδώ έχει έκθεση ο Τριβιζάς.

θα είναι ως το καλοκαίρι και θέλω πολύ να πάμε.

 

μαριλού πολύ καλά της είπες...

πόσες ώρες δουλεύουν και δεν μπορούν να θυσιάσουν ένα απόγευμα;

εμάς σατ δημόσια, πιάνουν δουλειά 7:30 και σχολάνε 1:05.

δε λέω, είναι δύσκολη η δουλειά τους... αλλά δουλεύουν 5 ώρες την ημέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα η προσκληση ειναι απο τις ετοιμες που γραφεις ονοματα, τοπο, χρονο και τηλ επικ.

απλα επιδη δεν την ξερω τη γυναικα λεω να τηλ για το τυπικο της υποθεσης...

ευτυχως θα ειναι και ενα αλλο παιδακι που με τη μαμα του εχουμε μιλησει κανα δυο φορες οποτε δε θα ειμαι τελειως ασχετη στην αρχη...

 

τι εκθεση εχει ο Τριβιζας;;; βιβλιων;;;

εδω τη Δευτερα το απογευμα στο γυμναστηριο του δημοτ.σχολειου εχει εκδηλωση δωρεαν. θα ερθει μια θεατρικη ομαδα και θα διαβασει παραμυθια. να ειμαστε καλα να παμε.

 

και ισως να βρεθουμε και με τη Σωσω την Κυριακη! γυρισαν απο Γερμανια και ΤΡιτη επιστρεφουν Κρητη. θα δουμε.

 

αποψει ειδαμε οικογενειακως το ΤΟΥ ΣΤΟΡΥ 2 στον Α. αργησαεν αν να κοιμηθουνε... ελπιζω το πρωι να μην ξυπνησουν νωρις σα να εχουν σχολειο...

αλλα ρε σεις.... με το που πηγε 10 στη δευτερη διακοπη γαι αδιαφημησεις και σε ολες τις επομενες ειχε μονο διαφημησεις παιχνιδιων!!!! βομβαρδισμος!!!!

και φυσικα ΟΟΟΛΛΛΑΑΑΑ θα τα παρουμε... τους ελεγα... γραψτο σε χαρτι μην το ξεχασεις!!!

 

αντε καλο βραδυ και καλο Σ/Κ να εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησοερα

 

μπραβο για το βελονισμο μαριλου

εχουμε φιλο φυσ/τη που ανει βελονισμο αυτιου και λεει οτι βοηθαει πολυ

εγω δεν τα πιστευω η αληθεια ειναι αλλα για να το λετε σιγουρα θα βοηθαει  μακαρι να σου περασει εντελως

 

βαγκ εννοειτε οτι δεν χρειαζεται να ρωτησεις 

ειναι αυτονοητο οτι θα παει ολη η οικογενεια 

πντα αι σε εμας ερχονται ολοι και εμεις συνηθως παμε ολοι 

εκτος εαν ειναι ωρα που δεν βολευει για το αγγελο που παμε μονο οι 3μας

περαστικα σας

 

μαριλου κακως κανουν το πρωι - σε εμας ολα απογευμα ειναι τα ιβεντ του σχολειου

καλα της ειπες

να τις πας πλανηταριο  

εδω ο αγγελος εκατσε και του αρεσε πολυ

οχι δεν θα φοβηθουμε - ειναι σαν μεγαλο σινεμα

 

μπραβο στον τριβιζα

αλλα πολυ ακριβα τα βιβλια του βε κοριτσια

εαν αγαπας τα παιδακια βρε φιλε μην κοιτας μονο να βγαλεις - κανε καμια καλυτερη τιμη χαχα

 

εμεις εδω γενικως αρρωστοι

πηγα τον αγγελο παιδιατρο παλι

θα παρει σολντεσανιλ και εαν δεν περασει ο βηχαν αντιβιωση \παει 3η εβδ τωρα

εγω εχω ακομα βροχικα - ακροαστηκε και μενα ο ανθρωπος - αβτιβιωση μεχρι δευτερα και εαν δεν περασει θα παρω πιο βαρια

ο  νικος βηχει και εχει φωνη γαιδαρου

ο κως ειναι μπουκωμενος και η πεθερα εχει βροχιτιδα

τελεια

μια ωραια αρρωστια ειμαστε χαχαχα

 

αυριο το βραδυ εχουμε εξοδο με τους νονους του στελιου για φαγητο

 

στη διπλανη ταξη εχουν μοιρασει ρολους

σε εμας ακομα τιποτα

και εχω ξεχασει να ρωτησω

θα παρω αυριο μια φιλη μαμα να μου πει μπας και εχουν ξεχασει τα χαιβανια τα δικα μου να μου το πουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε μπουκωμενα!!!

ολο το σόι χαλια;

κοιτα να πιασει και τους νονους!

 

τελικα προσπαθησα χθες το πρωι να παρω τη μαμα του εορταζοντος, αλλα δεν απαντουσε, τοσες δουλειες....

πηγαμε οι 3 μας, ειχατε δικιο παντως...

ειχαν κοινα γενεθλια και τα 2 αδερφακια, προνηπια κα 1ηδημ και φανταζεστε τι γινοταν!

ειχαν πολυ ωραιο, μοντερνο και μεγαλο σπιτι, στο ημιυπογειο ηταν τα παιδια και τα προσεχε μια γιαγια και μια θεια αν και ανεβαιναν και σε μας στη σαλοκουζινα αλλα και πανω στα δωματια!

χαμος!

 

το πρωι πηγαμε εκκλησια, σε αυτην που ειναι κοντα μας και βρηκαν συμμαθητες τους και εγινε....

 

και........

το απογευμα βρεθηκαμε με Σωσω και Θουλη!!!!!!!

ω, ναι!!!

ειδα την ασωτη!

περασαν καλα Βερολινο, εδω ολο στο τρεξιμο, η Μαρθα ολοκληρη κοπελα, η Αρετουλα επεφταν πανω στον πανικο τα αγορια πανω της, εκλαιγε λιγο την ελεγε η Σωσω ντροπη τους, πηγαινε τους εκανε το δαχτυλο... ντροπη σας... και ηρεμουσε στη στιγμη.

της Θουλης τα μεγαλα θερια μαζι με το ΣΠυρο αρχισαν τα τρεχαλιτα και τα παλεματα, καλα που δεν περιμαζευαν στο διαβα τους τον μικρουλη....

εφαγα απο τα χερακια της Σωσως γαλακτομπουρεκο!!! μιαμ! και μολις ειχε σιροπιασει και το κρυωνς στο μπαλκονι, μπακλαβα!

 

αχ... αυριο δουλεια.... δε θελω!!!!! καλα ημουν μια βδομαδα σπιτακι μου....

ευτυχως εχω να παρω αλλο ενα 3ημερο αρχες Δεκεμβρη και μετα ενα 10ημερο απο 29/12 και μετα.... πιο πριν, για Χριστουγεννα θα παρει ο αντρας για να μπορεσουμε να τα εχουμε σπιτι τις εβδομαδες των διακοπων...

 

να δω εμας ποτε θα αρχισουν να κανουν κατι για γιορτες, γιατι ολη τη βδομαδα ακομα με το πολυτεχνειο ασχολιοταν... εκοβαν τα γραμματα, τα κολουσαν στη σειρα και απο κατω τα εγραφαν μονοι τους τη λεξη ελευθερια που ειχαν κρεμασει στο πολυτεχνειο κλπ κλπ....

 

καλη εβδομαδα!!!  με πολυ κρυο εδω πανω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

εμείς έχουμε θέμα την ελιά.

έφτιαξαν ελαιώνες... τέλεις κατασκευές!

η δασκάλα τους είναι φοβερή... το ξαναλέω...

 

κορίτσια, πήγα στην Τριβιζά!

τι ποιότητα!!!

έφτασε 5 λεπτά νωρίτερα από το πραγραμματισμένο και ξεκίνησε το παραμύθι.

 

αλλά μεγάλη η χάρη του!

περίμενα 3 ώρες για να μου υπογράψει τα βιβλία!

ο Π με τα παιδιά φύγανε.

αλλά μιλούασε με το κάθε παιδί, του 'έλεγε να διαλέξει με πιο χρώμα θέλει να του υπογράψει το βιβλίο και η υπογραφή του ήταν ένα πουλάκι.

 

μετά πήγα στο σχολείο για να παραλάβουμε τα γλυκά/ αλμυρά και να τα συσκευάσουμε.

την Κυριακή πήγαμε στην εκκλησία και τα πουλήσαμε.

τα πήγαμε περίφημα!

βγάλαμε, σχεδόν, 500 ευρώ.

 

στολίσαμε και το δέντρο!

ω ναι!!!

πρώτγη φορά το στολίζω τόσο νωρίς!

αλλά μου το ζητούσε συνέχεια ο Α μου.

 

ο δικός μου θα είναι άνδρας στη γιορτή του... χαχαχα!!!

του δώσανε 2 τετράστιχα.

νομίζω ότι το ένα θα το πει μόνος του και το άλλο όλοι μαζί...

αυτό το μόνος του... πολύ με αγχώνει... χαχαχα!!!

 

καλέ, πόσο χρονών είναι η Αρετούλα;

τι ωραία που βρεθήκατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...