Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

γιατι καλε να απαγοευεται; δεν ξερω κατι να σου πω την αληθεια..

αλλα για το σιχτιρισμα σε καταλαβαινω....

τωρα με τα παιδια δεν μπορω να κανω και πολλα...αλλα πριν... ο Χρηστος ελεγε οτι θα με πλακωσει κανενας στο ξυλο καμια μερα...

ετυχε να πηγαινω στη μαμα μου και στο στενο πριν, μονοδρομος, εγω πηγαινα σωστα, μπηκαν δυο γυφτοι με ντατσουν! παλιατζιδες...

τον λεω κανε πισω εισαι σε μονοδρομο... οχι λεει κανε εσυ...

αλλα δεν ηξερε που επεσε... κλεινω τις ασφαλιες και περιμενω. βλεπω δεν κανει πισω και ανοιγω το παραθυρο για να ακουει και κανω οτι παιρνω αποτο  κινητο την αστυνομια!!! για ποτε εκανε οπισθεν και την εκανε!!!!! χιχι... αμ, πως!

 

οσο για το μαυρακι...σιγουρα ασχημο, αλλα τι να τακανεις... και εγω σκεφτομαι αν το εκαναν τα δικα μου θα τα αρπαζα να φυγουμε.... αν και ετυχε, απο τις τοσες φορες που ηρθαν στο τμημα, να ειναι ανοιχτη η πορτα των κρατητηριων και να χαιρετιουνται με τους αλλοδαπους! και απο αφρικη και Πακισταν ειχαμε μεσα... απλα τους ειχα πει οτι οσοι ανθρωποι ειναι απο την αφρικη επιδη εχει πολυ ηλιο και ζεστη μαυριζουν πολυ οπως εμεις μαυριζουμε λιγο το καλοκαιρι... το δεχτηκαν.

 

κοριτσια το επιδομα αυτο ειναι εφαπαξ και δε φορολογειται. μας ειχε δωσει και ο Καραμανλης οταν ηταν.

οι ενστολοι θα το παρουν μονο με κριτιριο το ακαθαριστο μισθο και θα ειναι ισοποσο σε ολους τους δικαιουχους ενω οι αλλοι θα το παρουν με κοινωνικα κριτιρια και ετησιο εισοδημα και θα κυμαινεται απο 400-1000Ε.

αλλα δυστυχως πανε παλι να το κανουν γελοιο. πηγαν οι συνδικαλισταδες και γκρινιαξαν και ανεβασαν το οριο στα 1800 αλλα θα παρουμε απο 400Ε. εμ, βεβαια... να μην το παρουν οι αξιωματικοι;;;;; ξεφτιλες...

λεγαμε με τον αντρα οτι καλυτερο θα ηταν να μη μας εδιναν καθολου αν ηταν να το δοσουν σε ανθρωπους που ειναι πραγματικα σε ασχημη κατασταση...

 

εμεις καλα. πηγαμε εκκλησια στους χαιρετισμους.

αυριο εγω πρωινη ο αντρας απογευμα...

ραντεβου το βραδυ δηλαδη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα

 

σημερα γενικως ας πουμε καλα

ειχα πολυ ανήσυχο υπνο ομως

 

τελο με τα βαφτιστηκα 

ευτυχως

 

τα πηραμε απο εκει που ειχα παρει του αλλου βαφτιστηριου

τα ιδια πραγματα και ακλυτερα 100ε φτηνοτερα

και θα παρω και κουστουμακι βαφτιστικο για να τον παω στην εκκλησια λινο απο την ιδια με 50ε κομπλε χωρις παπουτσια φυσικα. 

 

αα μια χαρα με το επιδομα 

δλδ εσυ θα το παρεις απο οτι καταλαβα. 

 

σημερα ειναι νυστικοι

μιλαμε 3 πατατες τιγανητες εφαγαν -ουοαου

 

μαρντ ναι την ειχες αναφερει την θεραπεια και στο ειχα ξαναπει τοτε οτι τα ιδια κανουμε και εμεις ειδικα οταν ειναι πολυ χαλια

σιγουρα θα υπαρχουν και νεες θεραπειες δεν διαφωνω αλλα πολλες φορες τα παλια φαρμακα που ειναι δοκιμασμενα ισως να ειναι καλυτερα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μακαρι βρε marker να καναν και σε μας δουλεια...εσας ο παιδιατρος σε τι περιπτωσεις σας τα εδινε; ωτιτιδα υγρο η αλλα;γιατι οι οδηγιες μεσα ηταν στο ενα γερμανικα μονο και στο αλλο γαλλικα και ουτε για τι ενδειξεις δινονται δε ξερω...

Σημερα πηγαινα ποδαροδρομο τις κορες μου και ενα συνομιληκοαγορι περασε το δρομο αφηνοντας το χερι του μπαμπα.μιλαμε το σαπισε στο ξυλο...κωλαριες τον σηκωνε απο το ενα χερι και με το αλλο βαρουσε.σοκαριστηκα...ενα μηχανακι περασε και του λεει φιλε ηρεμησε ενταξει δεν εγινε τιποτα.μονο που δε το διαολοστειλε που παρενεβει...

Τα κοριτσια μου κοιτουσαν εντρομες σε ολο το δρομο με ρωτουσαν τι κακο εκανε το αγορι.

Δε λεω να μη το επιπληξει ηταν πολυ σοβαρο αυτο που εκανε αλλα λεκτικα βρε παιδι μου...και αφου σε δημοσιο χωρο εβγαζε τοση μανια σκεφτειτε σπιτι του τι κανει...ηταν και Ελληναρας...

Marker καλοριζικα τα βαφτιστικα!

Vag σε καλη μερια το επιδοματακι σε καλη χρονικη στιγμη θα το δωσουν παντως και γι αυτους να ενισχυσουν το προεκλογικο τους αγωνα και για σας μιας και ερχονται γιορτες...

Καλο βραδι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε ας το δωσουν και οποτε και να το δωσουν καλη εποχη θα ειναι!

λενε για 9 Μαϊου. αλλα ως τις εκλογες θα εχει φαγωθει και δε θα το θυμομαστε!!!!! χιχι!

 

οσο για τον ελληναρα... ε, ρε τμημα ανηλικων που του χρειαζεται... αλλα απο το γιο του θα το βρει...

τι φταιει βεβαια το παιδι να μη γινει σωστος ανθρωπος λογω της κακοποιησης...

 

ΜΑρκερ και μενα ο Σπυρος τον τελευταιο καιρο υποσιτιζεται! 

το απογευμα που ξυπναμε, αντε να φαει 3 μπισκοτα ή μια μπανανα ή 1-2 τσουρεκακια μερεντας απο το φουρνο διαμετρου 5εκ και λεει φουσκωσα! και αυτα μεχρι το γαλα το βραδυ!

 

εδω καλα... το απογευμα που δουλευε ο αντρας, αφου εκανα τα γεμιστα για αυριο, τους εντυσα και καναμε προβα τα ποιηματα, Εθνικο Υμνο, ΜΑκεδονια Ξακουστη και Μανα μου τα κλεφτοπουλα.  τους τραβουσα βιντεο με τη μηχανη για να τα εχουμε...

καλα, οσο περνανε τα χρονια τοσο λιγοτερες φωτο τα βγαζω... στην αρχη.... προυτσ και φωτο που λενε... τωρα....

 

καλο Σαββατοβραδο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρντ θυμισε μου ολη την αγωγη ακριβως που σας δινει

γιατι εγω θυμαμαι κανα φαρμακο στα γερμανικα

η κλασικη αγωγη που μας δεινει παντα ειναι για βροχιτιδες εμας

ειναι :αντιβιωση , αερλιν αεριους , στα γονες κορτιζονες σπανιως και το μισο μισο οτριβιν με γκαραματ ή οτι αλλο βρουμε τεοιου τυπου. στο αυτι  μας δεινει κατι σταγονες για οποτε πονανε.

 

απαραδεκτος ο μπαμπας δεν το συζητω

αν και δε σου κρυβω οτι πολλες φορες εχει τυχει να τραβιξω κανα αυτι μπροστα σε κοσμο που δεν εχει ολη τη φαση απο πριν και να βλεπεις στο βλεμμα να αναρωτιουνται οτι και οι κορες σου χαχαχα

εγω πλεον με οσα μου εχουν κανει τα αγορια οταν βλεπω στο δρομο να ριχνουν και καμια οι γονεις συμπασχω πραγματικα.

τωρα εαν λες οτι το ξυλοφορτωσε τοσο πολυ - κακως πραγματικα.

 

πχ σμερα πηγαμε σε εμπορικο μεγαλο

ο Στελιος κλασικα νομιζει οτι βρισκεται στο χωραφι του 

κανει πως βλεπεις σκυλια ξελυτα για πρωτη φορα - ετσι 

το χρι του μελανιαζει απο το ποσο σφυχτα πρεπει να τον κραταμε για να μην μας σουρνει ή να μην χτυπησει κανεναν ανθρωπο ετσι σαν κατσικι που περπαταει 

και η αληθεια ειναι οτι θα χτυπησει αθελα του πολυ ασχημα κανα μωρο που περπαταει

2 δευτ τον αφησα για να ανοιξω την πορτα του αμαξιου, τν προειδοποιω να κατσει διπλα μου -  και ξεκινησε την τρεχαλα μεσα στον δρμο την ωρα που ξεπαρκαρε ενα αμαξι

εγω να ουρλιαζω τρεχω τον πιανω απο την μπλουζα και να του φωναζω 

-εμ και θα πεθανεις και θα εχει τυψεις και ο κοσμος -

αν με ακουγαν θα ελεγαν την αναισθητη χαχαχα

αλλα το κανει διαρκως , ειναι σαν να ξερω οτι θα συμβει αλλα ελπιζω πως αυτη τη φορα οχι.  

 

οποτε δεν τον διαιολογω για το ξυλο

αλλα για φαντασου να το κανει καθημερινως και καμια 300 φορες 

καποια στιγμη μπορει να ξεφυγει και ισως ωρα που δεν πρεπει

 

βαγκ και εμας 

οπως ο δικος σου

τι να πω ελπιζω μεγαλωνοντας να στρωσουν αν και δε το βλεπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον marker η αντιβιωση ηταν cotrim ( γερμανικα το φυλλαδιο μεσα) τα αλλα flagul (γαλλικα) zodilec και garamat.

Εγω δε τα χα ξανακουσει προ ωρλ.

Ο παιδιατρος απο αντιβιωση δινει augmentin αντε και κανα xozal .γι αυτο θεωρησα οτι ειναι εξειδικευμενη για το υγρο αγωγη.

Ναι οντως εχει φορες οπως περιγραφεις που σε φερνουν στα ορια σου τα μικρα...και αμα η φωνη δε πιανει...

Ευτυχως εμενα ισως επειδη ειναι και κορες μια φωνη στα ζορια αρκει.

Σημερα μου λεγε μια δασκαλα εχει μαθητρια πρωτης δημοτικου που της λεει οτι η μαμα της τη δερνει με τη ζωνη....βεβαια θα μου πεις σε αυτη την ηλικια τα παιδια πολλα λενε.Αλλα οταν την καλεσε να μιλησουν ηρθε ο μπαμπας μονο και της ειπε οτι η γυναικα του ειναι οξυθυμη και δεν εχει υπομονη και διαβαζει αυτος τη μικρη πια...οποτε μπορει να ναι και αληθεια...

Ακουω διαφορα τελευταιως..

Καλοκαιρι σημερα εδω...φαγαμε εξω και τωρα περιμενουμε τους νονους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια  καπο μας..εμεις καλουτσικα...τι να πω..

καποια στιμγη ημασταν σοτ παρκο κ βλεπω το αυτι της μαρθας..αιμα κ πυον ξεραμενο..κ εξω απο το αυτι..σαλταρα..το καθαρισα οταν πηγα σπιτι...

και ετρχε πολυ..πολυ ζουμι μεσα..

πηρα καλλειεργεια..

θα εβγαιεν τη παρασκ..

ενημερωσα τη γιατρο που την χειρουργησε..

μου ειπε οτι θελει να δει την καλλειργεια..

αλλα ηταν σκ..τελος παντων..την εφερα να την καθαρισει το αυτι που ετρεχε..

γιατι να ξεκινησουμε αντιβιωση σε βρωμικο αυτι,....δε λεει..

κ πολυ πιθανον να χρειαστει νοσηλεια..αν δεν την παισιε αυτο..

βγηκε κ τη παρασκ το μικροβιο...αλλο τωρα αυτο το μικροβιο..

κ ξεκινησαμε κ αντιβιωση κ απο το στομα κ βλπουμε..αν δ φυγει πρεπει να μπουμε μεσα..θα σαλταρω..τι θα κανω τα παιδια..φρικη!

ελπιζω να περασει..κωλο μικροβια..

κατα τα αλλα ειμαι δουλεια..απογ..το πρωι πηγαμε πικ νικ..

ολα καλα..

φαγαμε παιξαμε..χθες πηγαμε μαζεψαμε καλεντουλα..

κ πρεπι να βρω κ αλλη..

νανα ολα καλα;;

ρε μαντ  η φωτο δε κολαει..χαχα..πραγματικα κινεζακια..

κατσε να σας διαβασωκ ξνανα σχολαιζω σε λιγο..

καλε βαγκ ησουν αισθητικος;;

θα τρελαθω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακα κανεις που το εδειρε στο δρομο...δε το πιστευω..εννεοιται θα σχολιαζα..κ θα με εμπιανε κ η ψυχη..φαντασου ξυλο που τρωει σπιτι..

η αδερφη μενει σαντορινη γιατι δουλευει εκει..πηγε ομως να ξενοικιασει γιατι μαλλον θα παει θεσ νικη..

οποτε δεν ειχε νοημα να κραταει το σπιτι..

παιδια η απονευρωση τοσο παει!

εγω ετοιμαζω κουπες..καμια 500 ευρω μου ειπε..

σοκαριστηκα ..δε λεω!

ρε μαντρ...καλα ειναι τωαρα το παιδι;;

κ κατι αλλο θα σχολιαζα αλλα εχω σηκωθει κ 40 φορες..ρε πσιδια ..ολοι χανεται κιλα κ εγω βαζω...;;ντροπη!!χαχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τυμπανογραμμα Σωσω προ Χριστουγεννων και Αποκρεων δεν ειχε καμια βελτιωση γι αυτο ειπαμε σα τελικη λυση να δοκιμασουμε και την αγωγη του Σαραβακου.αν εννοεις με τις κοκκινιλες ναι καλα ειναι μια μερα κρατησε.

Αρχες Μαιου θα ερθει ενας ωρλ εδω που λειπει εξωτερικο προς το παρον να παρουμε και απο εκει μια γνωμη.

Θελω να πιστευω πως καλοκαιρι με πολλες βουτιες που λενε βοηθανε και χωρις μυξες να ξαναμπουκωνει θα καθαρισουμε...

Ελα βρε με τα κιλα φασεις περναμε ολες...με τα πανω μας τα κατω μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παλι βρε Σωσω με το αυτι;;;

τι επιλογες εχετε;

εγω ναι ειχα περασει στα τει αισθητικος... αλλα δεν... αφου δε με παει...

σταματησα γιατι ενω τα εκανα σωστα σαν τις αλλες, επιδη εγω πηγαινα με φορμες χυμα γιατι μετα ειχα προπονηση κλπ και αυτεες πηγαιναν με τακουνια και φουστες επαιρναν καλυτερους βαθμους!

 

εμεις σημερα μετα την εκκλησια πηγαμε σε ενα χωριο που εχει φαρμες με αλογα.

στην αρχη πηγαμε σε ενα που ειναι σαν σκηνικο γουεστερν και ανεβηκαν σε αμαξα . δεν ανεβηκαν σε αλογο γιατι δεν ηταν η γωνστη μας που εχουν αλογο εκει... θα ξαναπαμε αλλη φορα...

ειχε και γιαφορα ζωα που τα ταϊσανε τα παιδια, πονυ, γουρουνια τραγους κλπ οικοσιτα.

 

μετα πηγαμε σε ενα αλλο που εχει αναριχιση, στιβο δεξιοτητων που περνας με σχοινια, γεφυρες με ξυλα, τοξοβολια κλπ και ειχε και πισινα και παιδικη χαρα

 

ειδαμε και ενα αλλο που εχει καλυτερο χωρο για καφε των γονιων με την παιδικη χαρα διπλα περιφραγμενη κατω απο δεντρα.

στο τελευταιο δεν πηγαμε γιατι ηταν πιο μακρυα και ηδη ειχαν ψωφισει τα δικα μς και γκρινιαζαν. μια αλλη φορα...

 

ευτυχως ειδαμε οτι ειχαν πολυ κοσμο... καλο ειναι να δουλευουν οι ανθρωποι... να δινουν ζωη και στα χωρια του νομου..

 

θα σας στειλω φωτο...

 

αυριο δουλεια... τι ωρα θα σχολασω δεν ξερω... θα ερχονται τα μετρα για την παρελαση...

τα παιδια θα τα παει ο αντρας ντυμενα παραδοσιακα στο σχολειο, να πουν τα ποιηματα τους και μετα θα ξεντυθουν θα βαλει τζιν ο Σπυρος και τζιν φουστα η ΜΑριαννα... μες τη χαρα και οι δυο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vag τι  χαμογελαστά τα παιδάκια σου!Φτου σκόρδα πάντα έτσι να ναι.....

Αυτό το Μαριαννάκι τι φατσί!!Η αδυναμία μου....Σου μοιάζει πάρα πολύ....

Και ο Σπυρέτος όμως κοτζάμ αντράκι δείχνει...

Πολύ ωραίο το μέρος που πήγατε...και δω έχει φάρμα με πόνυ και ξέρω πάνε πληρώνεις κάτι συμβολικά και κάνεις βόλτα με τα αλογάκια.Αλλά μας είπαν έχει πολύ λάσπη να πάμε μόλις ανοίξουν οι καιροί.

Εσας φαίνεται υπερπαραγωγή...Μπράβο τους που το σκέφτηκαν και το υλοποίησαν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

 

βαγκ, τα παιδάκια σου είναι κουκλάκια!!!

& πώς τα έχετε καταφέρει;

η μικρή είναι ίδια εσύ και ο μικρός ίδιος ο μπαμπάς του!!!

και μην ξανακούσω για δίαιτο στο Μαριαννάκι...

 

σωσώ, τι κακό αυτό με τα σωληνάκια;

πολύ αγχωτικό.

ούτε εγώ κατάλαωα για τις κούπες...

συνήθως σε αποκρυπτογραφώ αλλά αυτή τη φορά δεν τα κατάφερα... χαχαχα!!!

 

μάρκερ, όποτε σε ακούω να μιλάς για τα αγόρια σου αγχώνομαι...

ο δικός μου είναι σχετικά υπάκουος, ευτυχώς...

 

κι εμείς πήγαμε σε ζωολογικό κήπο το Σάββατο.

και μάλιστα πήραμε μαζί μας και τα 2 παιδιά των κουμπάρων μας.

η κόρη τους είναι σαν τον Α. και ο γιος 3 ετών.

είχαμε πολύ πλάκα γιατί όλοι μας περνούσαν για πολύτεκνους και μας κοιτούσανε με πολύ θαυμασμό!!!

χαχαχα!!!

 

το Σάββατο ξυπνάμε και τι μου κάνει το μωρό μου;

έγραψε  το Α και μου είπε, μαμά είναι α, όπως λέμε Άνθιμος...

το μωρό μου μεγαλώνει και μαθαίνει να γράφει!

θα τρελαθώ!!!

 

σωσώ σε χρωστάω εντυπώσεις από τα προϊόντα σου αλλά τώρα βαριέμαι... χαχαχα!

έτσι για να μάθεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλυσπερα

 

μαντ κοιτα να δεις πανω κατω την ιδια μας δινει και εμας σε βαριες αναπνευστηκες λοιμωξεις 

to flagyl βεβαια δεν καταλαβαινω και εγω γιατι σας το δεινει αλλα  φανταζομαι θα εχει το σκοπο του

συνηθως κανουν καλλιεργει πρωτα για το flagyl τουλαχιστον 

 

 

τι λες τωρα βρε σωσω

γιατι τοσο πολυ η Μαρθα ρε συ 

αληθεια στεναχωριεμαι \κριμα το παιδακι περασε και χειρουργειο και γιατρεια δεν ειδε;

θα ηταν χειροτερα χωρις σωληνακια σου ειπε ο ντοκ;

δεν εχετε λοιμωξιολογο στο νοσοκ να την δει για ευαισθησια;

 

φαρμες αλογα ακουω

μπραβο σας βρε βαγκ

εδω εχουμε ενα αντιστοιχο αλλα κοστιζει ο κουκος αηδονι οποτε ουτε για στειο δεν θα τα βαλω να κανουν

αλλα παμε και εμεις πικ νικ καθε κυριακη τωρα τελαυταια σε παρκα εδω τριγυρο

 

εγω παλι ουτε μια φωτο δεν εχω δει απο κανενα 

στο Kermar@ath.forthnet κανε ενα κοπο και εαν δεν ερθει τοτε δεν μπορω μαλλον να λαβω

 

εχετε ωραιους ζωολογικους κηπους νανα εκει;

αμ εαν σας εβλπεαν με 4 παιδια ιδιας ηλικιας λογικο να φρικαρανε οι ανθρωποι χαχαχα

μπραβο που ειναι ηρεμος ο Ανθιμουλης σου. 

 

Η αληθεια ειναι πως ειναι πολυ ζωηροι Νανα 

τους εχω συνηθισει εγω πλεον 

και πραγματικα για τη σωματικη του ακεραιοτητα δεν φοβαμαι - εαν θες το πιστευεις 

σπανιως δεν προσεχουν - θα μπορουσα να τους αφησω να σκαρφαλωσουν σε δεντρο και ειμαι σιγουρη οτι θα εβρισκαν ασφαλη τροπο να κατεβουν. 

Τουλαχιστον ειναι εξυπνοι πολυ αυτο τους το αναγνωριζω -

ζωηροι αλλα πανεξυπνοι 

ελπιζω να την χρησιμοποιησουν σωστα την εξυπναδα τουλαχιστον . 

 

σημερα ειχε μια νυστα ο Αγγελος - ανοιξε τα ντεσιμπελ και δεν τα εκλεινε 

με ξεκουφανε με την γκριναι του απο τις 7:30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delivery to the following recipient failed permanently:

     Kermar@ath.forthnet

Technical details of permanent failure:
DNS Error: Domain name not found

 

αυτο μου εστειλε ΜΑρκερ οταν τα εστειλα. σορρυ...

θελεις να με στειλεις εσυ ενα στο vagman7@gmail.com  και να σε στελνω με απαντηση μπας και ερθει;;;

 

Νανα αντε αν επιθυμειτε, σας ευχομαι να γινετε οντως πολυτεκνοι!!!!

 

ευχαριστω για τα καλα σας λογια παντως...

 

κανανε γιορτες σημερα στα σχολεια;;;

εμεις δωσαμε τη μηχανη να τους βγαλουν φωτο και κανενα βιντεο οπως και τις προηγουμενες φορες και η μικρη κυρια του Σπυρου, η μαθητευομενη αρχισε να παιρνει ολη τη γοιρτη σερι μεχρι που γεμισε η καρτα και δεν ειχαν στην αλλη ταξη να βγαλουν τη Μαριαννα....

τι να πεις... λαθη γινονται...

απλα τωρα θα πω τις αλλες μαμαδες αμα θελουν να μου φερουν στικακια να εχουν τη γιορτη και αυτες να βλεπουν τα καμαρια τους...

 

τωρα ηρθε ο αντρας απο το μασαζακι του και μου εφερε τουλιπες για τη γιορτη μου....

να με χαιρεστε καλε!

 

αυριο παρελαση με τα παιδια και μετα μπακαλιαρο στη μαμα μου!!

το απογευμα τα πεθερικα να μου ευχηθουν.

εκανα μπουγατσα Σμυρνης, σα γαλατοπιτα θα την ελεγα, και νηστισιμο μωσαϊκο σαν κορμο αλλα το εβαλα σε φορμα μακρουλη στο ψυγειο και ολι με λαδοκολα στην καταψυξη...

εκανε και σπανακοπρασσοπιτα η μαμα μου...

 

καλα βλεπουμε τον Αδωνη στο σταρ... τρελο γελιο ο τυπος! 

χιλαλαϊχι!!!!!! ενυμπαντυ χομ;;;;!!!! ακατοικητο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na σε χαιρομαστε ρε φιλανεδα...πολυχρονη..τουλιπες ,ε;εδω 3 τα ξημερωματα..καλα ειμαστε..

οι θηκεςειναι οι κουπες..

νανα πες εντυπωσεις..χαχαχ..

λεει οτι δεν εχεισχεση το αν ειχε σωληνακια η οχι..το καλο με τα σωληνακια ειναι οτι παροχευιει..

κ δεν ποναει..αλλα μηπως επειδη ειναι ανοιζχτο μαζευει τα παντα;;

λεω εγω τωρα..

κ μενα τα ιδια μου γραφει οτανστελνω μειλ..εχω σιχτιρισει πολλες φορες..χαχα..

αυτιο τυμπακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

 

χρονια πολλα στην εορταζουσα μας

να σε χαιρονται ολοι Ευαγγελια μας

τα λουλουδια η αληθεια ειναι τα θεωρω πεταμενα λεφτα

αλλα μονο και μονο που σου πηρε κατι ειναι ευγενης πολυ

 

γιορτη κανανε μεταξυ τους παλι φυσικα και δεν θελανε ουτε με τζιν να τα παμε

οπως ειστε καθε μερα μας ειπαν

χεστηκα εγω τα εντυσα παρελαση χαχαχα

 

τι να σου πω βρε σωσω μεγαλο προλημα αυτο με τα αυτια της 

ελπιζω να περασει γρηγορα

 

θα δοκιμασω να σου στειλω 

το πιο πιθανο ειναι οτι ειναι ευμεγεθες για τα δεδομεα του μειλ μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vag χρυσοχερα μας πολυχρονη!! Γερη και δυνατη να καμαρωνεις τα καμαρια σου!!!

Μαρκερ και γω προσπαθησα σε αυτο το μαιλ και στο αλλο το tellas που μας ειχες δωσει και τιποτα.μηπως σε αυτο λειπει κατιστο τελος; πχ ath.forthnet.com ή gr.τσεκαρε το.

Εμεις πηγαμε στας εξοχας στο εξοχικο των γονιων μου εκει που κανουμε και τα γενεθλια.ωραια ηταν οικογενειακα.καναμε διαφορα ψαρια ψητα στη σχαρα.οι μικρες ποδηλατο κουνιες αυγομαζεματα και κυνηγητο με τις κοτες...χα χα

Αντε και του χρονου μας...υγεια σε ολα τα σπιτικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τις ευχες...

καλα να ειναι ολοι στις οικογενειες σας...

 

ρε Μαρκερ κανε κανενα μέιλ στο γκουκλ να σε δει ο Θεος... να μπορουμε να σου στελνουμε...

πως σε ηρθε να κανεις τελλας και φορθνετ;

καλα εκανες και τα εστειλες σχολειο με στολες.... για να χαιρονται και να θυμουνται την ημερα σαν διαφορετικη...

 

Μαρντιο μια χαρα στο εξοχικο... δεν ξερω αν χαρηκαν οι καημενες οι κοτες που σας ειδαν!

 

Σωσω καλα στο Τυμπακι;;;

 

εμεις πηγαμε παρελαση... τελειος καιρος, νταλα ηλιο με αερακι.

ειμασταν στο ξεκινημα γιατι μετα ειχε πιο πολυ κοσμο και κοντα στην εξεδρα ηταν αποστειρωμενη ζωνη.

ηταν εκει και κατι συναδελφοι απο τα κεντρικα για τα μετρα ταξης και τα λεγαμε...

αλλα χαλια παρελαση... ολο σχολεια, προσκοποι και οοολοι οι συλλογοι της πολης! ακομα και αντιπροσωπια γυφτων παρελασε!!!!! χεβ μέρσυ δηλαδη! με κοκκινες μακριες σατεν φουστες και γκρι, νομιζω μπλουζες... δε θυμαμαι καλα γιατι η φουστα εκλεβε την παρασταση!

και τελος μονο οι εφεδροι και 2 μοναδες απο τη ΣΣΑΣ και μια απο αεροπορια....

ουτε αστυνομια, λιμενικο, πυροσβεστες!

αισχος!

 

μετα μπακαλιαρο στη μαμα μου και πισω στο σπιτι για υπνο!

7 ξυπνησαμε!

ποσες αναπαντητες σε σταθερα και κινητα που τα ειχαμε κλειστα φυσικα!

ηρθαν και τα πεθερικα μου και τελος...

αντε και του χρονου να ειμαστε καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας εδω πολυ κρυο αλι

 

νι βρε κοριτσια νομιζα οτι εννοειτε χαχαχα

λειπει το .gr δεν το ειχα γραψει αληθεια;

 

εχω μειλ σε ολα τα γνωστα

τους κωδικους κλασικα δεν θυμαμαι χαχαχα

 

τι ωρα θα κοιμηθεις τωρα βαγκ δλδ;

καταλαβα εχει τρελιτσες σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια σας!!!

 

βαγκάκι μου γλυκό, χρόνια πολλά και καλά!!!σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!

 

κι εγώ να χαίρομαι τον Μαριούλη μου!!!

25η Μαρτίου θα γιορτάζω τη γιορτή του!

ήμουν έγκυος και είχα δει την Παναγία στον ύπνο μου... τον είχα και ταγμένο...

 

το μεσημέρι ήρθαν τα πεθερικά για φαγητό και το απόγευμα ήρθαν οι κουμπάροι.

του έφεραν lego, τη φάρμα.

ο Α ενθουσιάστηκε πιο πολύ!!!

χαχαχα!

και δεν το πήρε και πολύ στραβά που το δικό του δώρο ήταν πιο μικρό...

 

ωραία περάσαμε!!!

 

και σας είπσ ότι στα γενέθλια του Μ θα φέρω catering;

μου έδωσε την ιδέα μια συνάδελφος.

6 ευρώ το άτομο και περιλαμβάνει

σουβλάκι χοιρινό

σουβλάκι κοτόπουλο

γύρο σε πίτα

καβουροκεφτέδες

σπρινκ ρόουλς

κεφτέδες νηστίσιμους

πέννες

πατάτες τηγανιτές

σαλάτες

+30 ευρώ για τα μεταφορικά.

μια χαρά δεν είναι;

θα μου βγει 180 ευρώ.

 

και μόνη μου να τα έκανα, τόσα θα μου στοίχιζε... μη σας πω και περισσότερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα να το χαίρεσαι βρε το καμάρι σου!!!

Πότε είναι τα γενέθλια του;

Πολύ καλή τιμή...

Και γω από catering παράγγειλα στα γενέθλια πέρσι και συμπλήρωσα κάποια που έφτιαξα εγώ και η μαμά μου.

Εννοείται τόσα θα σου βγουν ΄και μόνη να τα αγοράσεις συν ο κόπος συν ο χρόνος και δε ξέρω εγώ δυσκολεύομαι να βρω αναλογίες όταν μαγειρεύω για περισσότερα από τα κλασικά άτομα και φοβάμαι μη δε μου βγουν και καλά και τελευταία στιγμή ψάχνομαι.

πχ πίτσα μου φερε ζεστή ζεστή 30 λεπτά πριν έρθουν οι καλεσμένοι.Αν την έφτιαχνα μόνη από το πρωι θα χε ξεραθεί.

Στο σπίτι θα το κάνετε;Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...