Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Lallouna μου λυπάμαι πολύ κοριτσι μου...πραγματικα δεν ξέρω τι να πω...κουραγιο κούκλα μου,όλες είμαστε διπλα σου.οταν μπορέσεις μπες να μας τα πεις,να ξαλαφρωσεις.

Σου στέλνω μια τεραααααστια αγκαλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λαλλουνάκι μου ό,τι και να πούμε εμείς είναι πολύ λίγο μπροστά στον πόνο σου...Κλάψε και ξέσπασε,είναι η πιο φυσική και ανθρώπινη αντίδραση.Ξέρω ότι μας διαβάζεις,να ξέρεις ότι είσαι στη σκέψη μου από το πρωί...Κουράγιο σε σένα και τον άντρα σου αλλά πιο πολύ σε σένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αδερφες μου δεν μπορω να σας πω αλλιως ετσι σας νιωθω,σας εθχαριστω ολες μα ολες σας!τμολις γθριδαμε απο το νοσοκομειο πηγαμε σημερ γιατι ειδα αιμα και θελαμε υο εμνρυο για να το στηλουμε για εξεταση να δουμε απο τι προηλθε η παλλιδτομηνση ολα παιζουν απο χρωοσοματικρς ανωμαλιρς ακομα και θρομβοφιλι σρ 15μερες θα ξερουμε τι εκανε το μπεμπακι να σταματησει η καρδουλα του!!,,εγω πως ειμαι ολες καταλαβενετε αθλια ρακος αδυναμη και με ενα μεγαλο γιατι!!καλο δας βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Λαλουνάκι ...  :ymsigh:  :ymsigh:  =((  =((  =(( 

όλα όμως θα γίνουν! θα δεις!

τώρα είναι δύσκολα

τότε θα είναι ένας κακός εφιάλτης που θα τον θυμάσαι καμιά φορά

σου στέλνουμε όλη μας την αγάπη μας  :-*  :-*  :-*  :-*  :x  :x  :x 

είμαστε εδώ για σένα!  [smilie=3some.gif]  [smilie=3some.gif]  [smilie=3some.gif]

μη το ξεχνάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lalluna μου δεν μπορώ να σε βγάλω από το μυαλό μου και το ίδιο γιατί νομίζω κατατρώει όλες μας. Τουλάχιστον να πάρετε απάντηση για να αποφευχθεί στο μέλλον. Εύχομαι σύντομα να καταφέρεις να πατήσεις στα πόδια σου και να έρθει ένα μωράκι που θα καταφέρει να απαλύνει τον πόνο σου. Πάρε το χρόνο σου κοριτσάκι μου και ξέσπασε, ώστε να μπορέσεις μετά να ηρεμήσεις. Ο χρόνος είναι ο μεγαλύτερος γιατρός. Σε φιλώ με όλη μου την αγάπη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!

lalluna μου μολις το διαβασα και σφιχτηκε η καρδια μου!τετοιες ωρες δεν ξερω τι να πω γιατι ξερω οτι τιποτα δεν μπορει να απαληνει αυτο που νιωθεις τωρα!μακαρι να παρετε απαντησεις ωστε την επομενη φορα να ξερετε! μια μεγαλη αγκαλια και απο μενα!!

 

capy kai αρτεμις επιτελους ηρθε η ακατανομαστη να ηρεμησετε!

 

τα φιλια μου σε ολα τα κοριτσια αλλα στεναχωρεθηκα με τη lalluna και δεν μπορω να πω πολλα!

 

εγω με τους μυκητες καλυτερα αλλα ακομα με ταλαιπωρουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lallouna κοριτσακι μου γλυκο,δε θα σου πω να μη στεναχωριεσαι γιατι ξερω οτι ειναι αδυνατον.θα σου πω μονο οτι σε νοιωθω,κοιτα σε παρακαλω πολυ τωρα να φροντισεις τον εαυτο σου,παρε οσο χρονο χρειαζεσαι για να συνελθεις,να ξεσπασεις (μη το κρατησεις μεσα σου)και εμεις να ξερεις οτι ειμαστε εδω για σενα.την επομενη φορα να ξερεις οτι το μωρακι που θα ερθει θα εχει ενα φυλλακα αγγελο κοντα του και ολα θα πανε καλα.(ετσι πιστευω και εγω για τη δικια μου,οτι η αδελφουλα της την προσεχε απο κει ψηλα και την εστειλε τοσο γρηγορα στην αγκαλια μας.)σε φιλω και να προσεχεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, 

 

Ξεκινάω με τη Lalluna: Είσαι μέσα στο μυαλό μου κι η αφορμή για να ξανακάνω την εξής ερώτηση: Γιατί οι γυναικολόγοι-εξωσωματικοί δεν εξαντλούν όλες τις περιπτώσεις με εξετάσεις?

Γιατί το κάνουν μόνο οι ενδοκρινολόγοι και μάλιστα τους κατηγορούν γι'αυτό? Δεν είναι αρκετά επίπονη και δαπανηρή η διαδικασία της εξωσωματικής από μόνη της? Πρέπει να κάνουμε "δοκιμαστικές" προσπάθειες????

 

Εχω εξοργιστεί...μετά από 4 γυναικολόγους που με έχουν εξετάσει, μόλις χθες έμαθα από έναν γιατρό που μου έκανε μια σειρά υπερήχων που μου σύστησε ο ενδοκρινολόγος, ότι έχω καρδιόσχημο μήτρα!! Επίσης, έχω ένα ινομύωμα περίπου 3 εκατοστών μέσα σε αυτήν!!! ΓΙΑΤΙ????

 

Δεν αγιοποιώ τους ενδοκρινολόγους αλλά προς Θεού, όλα πια για τα λεφτά?!!!!

 

Μία καθυστέρηση 6 ημερών με κάνει πιο εκρηκτική όπως καταλαβαίνετε, ειδικά όταν οφείλεται σε ένα κάρο φάρμακα που παίρνουμε "ψάχνοντας" και φυσικά χωρίς να ενδιαφέρει κανέναν από αυτούς το όποιο δικό μας κόστος.....!!!

 

Να είστε όλες καλά και να προσέχετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ matildaki μου την ίδια οργή έχω κ εγω .σήμερα βρέθηκα με μια γνωστή μου και μου είπε πως ετοιμάζεται για 3ηεξωσωματικη μετά από 2 αποβολές και όταν την ρώτησα αν έχει κάνει εξετάσεις θρομβοφιλίας δεν ήξερε καν τι είναι αυτό! !!!

Θύμωσα, νευρίασα, εκνευριστικα που μας εκμεταλλευονται ετσι.επισης το 2ο το έχασε και μετά ανακάλυψε πως είχε ουρεοπλασμα.ειναι δυνατόν?

Και εγώ γιατί να μην κάνω υστεροσκοπηση πριν από την πρώτη μου προσπάθεια? Για οικονομικούς λόγους? Στο κάτω κάτω ρώτησε με βρε γιατρέ και αν έχω τα λεφτά θα το κάνω. Όχι μετά την αποτυχία να μου λες ίσως αυτό, ίσως εκείνο. ...

Και εγώ οργισμένη είμαι γιατι είτε δεν μένουμε έγκυες είτε χάνουμε τα εμβρυακια μας ενώ υπάρχει τρόπος να αποφευχθεί αυτό και να μην πονάμε ψυχικά.

Συγνώμη για τα νεύρα αλλά πολλά γιατί τριγυρνάνε από το μυαλό μου όσον αφορά τα θέματα όλων μας εδώ μέσα. ...

Σας φιλωωωωωωω! !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ματιλντάκι μου έχεις απόλυτο δίκιο να εκνευρίζεσαι, αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση όλοι αυτοί οι γυναικολόγοι που έχεις επισκεφθεί να μην έχουν παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Και δεν έχει ευθύνη μόνο ο εξωσωματικός που θα έπρεπε ασφαλώς το πρώτο να κοιτάξει αλλά και ο απλός γυναικολόγος σου που πήγαινες για τον ετήσιο έλεγχο. Αυτό είναι από τη γέννηση και δεν προέκυψε τώρα!!! 

Προσωπικά σε όποιο γυναικολόγο κι έχω πάει και πίστεψέ με στο θέμα αυτό δεν ήμουν πολύ σταθερή λόγω συνεχών μετακινήσεων λόγω σπουδών (ανάθεμα αν έχω κάνει ετήσιο έλεγχο πάνω από δύο φορές στον ίδιο γιατρό), όλοι με τον πρώτο υπέρηχο μου έλεγαν έχεις μήτρα με οπίσθια κάμψη. Μου κάνει εντύπωση που δεν είδαν κάτι τέτοιο! 

επίσης ολόκληρο ινομύωμα 3 εκατοστά δεν το είδε κανείς; Τη σαλπιγγογραφία την είδαν;

Δεν φταίει η καθυστέρηση για τα νεύρα σου, αλλά η αδιαφορία των γιατρών!!! Ελπίζω σύντομα να βρεις τον άνθρωπο που θα ενδιαφερθεί και θα μπορέσεις να εμπιστευτείς για να φωλιάσει ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου!

 

Λαλλούνα μου οι σκέψεις μου είναι μαζί σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MATILDAKI εννοεις δικερη μητρα;;;στο σχημα της καρδιας;;;για να μην τα ξαναγραφω να σου πω πως η αδερφη μου εχει δικερη οπισθεια μητρα(δικερη στο χειροτερο βαθμο και εμεινε εγκυος με την πρωτη..και μαλιστα το μωρο εκατσε στο κερας που ηταν πολυ μικρο κι ομως ολα πηγαν καλα..μην αγχωνεσαι...πραγματικα ομως εντυπωσιακο που δεν στο ειχαν πει τοσο καρο...εμενα το ρπωτο που εψαξε ειναι αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lallounaki μου απο το πρωι το μυαλο μου γυριζει σε σενα...σε σκεφτομαι απιστευτα πολυ...δεν εχω κατι να σου πω απλα πως η σκεψη μου ειναι μαζι σου,η προσευχη μου μαζι σου ωστε να ναι το τελευταιο που σε βρισκει και φυσικα η αγκαλια μου ανοιχτη....κι εγω σαν αδερφες σας βλεπω εδω...πως αλλιως ...αφου ακουμπαμε τις ψυχες μας εδω μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια νομιζω οτι το προβλημα με τους γιατρους ειναι οτι αυτο που κανουν δε το βλεπουν σα λειτουργημα οπως θα επρεπε,οτι μπορουν με τη βοηθεια της επιστημης να χαρισουν ζωη και χαμογελα στους ανθρωπους.το βλεπουν αυστηρα σαν επαγγελμα πια,θα σου δειξουν την ωρα που εισαι εκει οτι δηθεν σε συμπονουν και μετα που θα φυγεις το εχουν ηδη ξεχασει.οταν θα κλεισουν την πορτα του σπιτιου τους σβηνουν ολα ,ουτε που σε θυμουντε.μας βλεπουν καθαρα σαν ΤΣΕΠΕΣ πατανε στο πονο μας και στην επιθυμια μας και αυτο ειναι ολο.στο τελος καθε προσπαθειας δε κοιτουν την αιτια η' την απογοητευση μας ,κοιτουν πιστευω τα εσοδα στο ταμειο τους.

 

οπως βλεπω ολες εχουμε αντιμετωπισει παρομοιες καταστασεις με γιατρους.ΚΡΙΜΑ  που πρεπει να στηριζουμε τις ελπιδες μας σε τετοιους ανθρωπους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,

χάθηκα γιατί έχω και γω ένα σωρό να σκέφτομαι..

 

lallouna τι να πω.. σε καταλαβαίνω απόλυτα.. το έχω περάσει 2 φορές και τώρα κάθε φορά που πάω για υπέρηχο η καρδιά μου σφίγγεται μήπως μου πουν πως τελειώσαν όλα... πάρε το χρόνο σου.. και ξαναπροσπάθησε... όταν κάτι το θες πολύ θα προσπαθείς μέχρι να το πετύχεις.. εγώ έτσι το βλέπω..

 

Εγώ έμαθα ότι έχω κοντό λεει τράχυλο και πρέπει να προσέχω και να είμαι χαλαρή (έχω ξεκινήσει και δουλειά από την προηγούμενη βδομάδα) και θα το παρακολουθούμε.. πάω στο γιατρό κάθε 15 μέρες και θα κάνω και τεστ α΄επιπέδου (σαν την αυχενική αλλά χωρίς τη μέτρηση πλέον του αυχενικού υγρού..)

Επίσης έκανα μικρή καμπύλη ζαχάρου κατόπιν υπόδειξης του ενδοκρινολόγου και ενώ το σάκχαρο νηστείας είναι 77, μετά από μια ώρα με 50γρ γλυκόζης πάει στο 182! άντε να πάμε και για διαβήτη κύησης γιατί λίγα είχαμε.. ο ντόκτορ είπε να μην πανικοβάλομαι να κάνω και κανονική καμπύλη και βλέπουμε..

 

αυτά... ελπίζω όλες να είστε καλά, σας διαβάζω συχνά απλά είμαι την περισσότερη ώρα ξάπλα και δεν γράφω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Daphne μου και γω με κοντο τραχηλο την πατησα....αλλα εφτασα με ακινησια 2 μηνων στις 36 εβδομαδες.

Νομιζω παρε χαρτι για επαπειλουμενη να κατσεις σπιτι.και καθιστικη δουλεια να κανεις η καθιστη θεση επηρεαζει αρνητικαμου ελεγε τοτε εμενα.εγω παρολη τη ξαπλα 2 μηνες καθε βδομαδα ολο κονταινε και κονταινε...μεχρι που εξαλειφθηκε και γεννησα.

Για το σακχαρο ακολουθα συμβουλες διαιτολογου περι διατροφης και ολα θα ρυθμιστουν...

Ελα να ανεβαινει το παρεακι....

Μας εριξες Lallunaki....και μενα στη σκεψη μου παντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια κι από μένα.

Δάφνη μου ακολούθησε τις οδηγίες γιατρού κι όλα θα πάνε καλά. Για το ζάχαρο ίσως χρειαστεί να κάνεις και τη μεγάλη καμπύλη γιατί κι εμένα έβγαινε κάπως τσιμπημένη αλλά η μεγάλη ήταν μια χαρά. Για τον τράχηλο τώρα θα συμφωνήσω με τη Μαρδιό, αν μπορείς να πάρεις κάποια άδεια γιατί δεν υπάρχει κανένας λόγος να κουράζεσαι. 

 

Λαλλουνάκι εννοείται ότι είσαι στη σκέψη μου... 

 

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες και ιδιαίτερα στο Λαλουνάκι που το σκεφτόμαστε!!!

έχετε πολύ δίκιο για τους γιατρούς

και την προηγούμενη για αυτό την άλλαξα 

είχα ιστορικό με ουρεόπλασμα και ούτε καν με έλεγξε ενώ το ζήτησα

τελικά ψάχτηκα μόνη μου και ναι είχα!

κατά τα άλλα μου έκανε σπερ/ση

γιατί κυρία μου;

αλλά από τον γυναικολόγο μου και το κέντρο στην Αθήνα όπου πήγα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη 

το μόνο που μου λένε όλοι (ακόμα και ο ομοιοπαθητικός μου) και εκνευρίζομαι είναι: δε χρειάζεται να κάνετε κάτι ... θα μείνεις μόνη σου έγκυος! 

ναι, αλλά πότε; στα 40?

είμαι ήδη 35

και τι αντοχές θα έχω που έχω και ένα σορό προβλήματα υγείας;

θέλω να τις αυξήσω τις πιθανότητες και αυτό κάνω 

(ξέρω, αγύριστο κεφάλι! ... ααχαχαχαχ)

 

όλα καλά θα πάνε κοριτσάκια!

για όλες!!!!

όπως λέει και η Δάφνηόταν κάτι το θες πολύ θα προσπαθείς μέχρι να το πετύχεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!

Από χθες πονάω πάλι πααααρα πολύ.περιοδο έχω από την Κυριακή αλλά μόνο καφετιά.γενικοτερα μετά την εξωσωματική αιμα δεν είχα στην περίοδο μου,πονάω πολύ πολύ πολύ κ έχω κ την κύστη.επισης από τον πόνο έχω διάρροια κ πυρετό.

Κ ερωτώ: τί να κανω?το μυαλό μου πηγαινει σε ενδομητρίωση αλλά εκτός αυτου δεν αντεχω να πονάω άλλο.σκεφτομαι να πάρω τηλ τον γιατρό μου κ να του πω πως δεν αντεχω άλλο...πρεπει να βρούμε άλλη λύση εκτός από τα αντισυλληπτικά.

Αυτά τα νεα μου!

Ήθελα να τα πω !!!!

Φιλακιααααα!!!

(lallouna μου μια μεγαααααλη πρωινή αγκαλιά από μένα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy μου φυσικά και να πάρεις το γιατρό σου να βρει λύση σωστή και να μην πονάς. Ενδομητρίωση όμως νομίζω ότι δεν έχει καφετιά το αντίθετο μάλιστα έχει μεγάλη ροή αίματος. Δεν είμαι σίγουρη όμως καλύτερα να ρωτήσεις. Αυτή η κύστη θα φύγει με την περίοδο ή με τα αντισυλληπτικά; Τα καφετιά αυτά μήπως έιναι κάποια ορμονική διαταραχή; Όποτε μου τύχαινε ο γιατρός μου έλεγε να μην επαναληφθεί 2ο κύκλο, αν επαναληφθεί θα ελέγξουμε ορμονική διαταραχή, αλλιώς δεν το αξιολογούμε. Θα περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα τον γιατρο Κ μου είπε να πάω το απόγευμα να μου δώσει παραπεμπτικο για αιματολογική ορμονική κ δείκτες ενδομητριωσης αν κ λέει οτι δεν φαίνεται να έχω κάτι τέτοιο. Μόλις τελειώσει η περίοδος θα κάνουμε υστεροσκοπηση να δούμε την μήτρα για πιθανό πολύποδα.

Προς το παρον περνω παυσίπονα κ ελπίζω να πάνε όλα καλά. ...

Έλεος με αυτά τα γυναικολογικα μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...