Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!

Από χθες που γύρισε ο άντρας μου, νιώθω πολύ καλύτερα!!

Μπορεί να έχασε τη δουλειά του αλλά μόλις μπήκα στο σπίτι και τον είδα, κατάλαβα πόσο πολύ τον χρειαζόμουν...

Capy μου,μπορείς να μου στείλεις το όνομα σε μνμ μην πέσω στον ίδιο?

Κάνε λίγο υπομονή, οι άνδρες δεν μπορούν να καταλάβουν την ανάγκη μας για μητρότητα...καμιά φορά όμως πρέπει να χαλαρώνουμε λίγο, έχουν δίκιο.

Sylvie, πως πέρασες στις διακοπουλες σου?

Με το σπίτι σας όλα καλά? Το καλοκαίρι είναι πολύ κοντά!!

Santaloxilo, είσαι η έμπνευση μας!! Έχεις κάτι αναμφίβολα...κρεμομαστε από τα χείλη σου η μάλλον από τα δάχτυλα σου, χιχιχι!

Stellina, σε καταλαβαίνω, νιώθεις διπλή ευθύνη αλλά πρέπει να ξέρεις πως αυτό που κάνεις είναι ήδη μεγαλειώδες!!

Στέλνω πολλά φιλιά σε όλες, εγκυουλες και μελλουσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσακια!!Πως ειστε?Εχω τον μικρο αρρωστουλη :((..Μεβροχιτιδα ωτιτιδα κ μολις μου κανε κ ενα εμετο..κ αν ξανακανει θα κανουμε εισαγωγη γιατι πρεπει να παρει σωστα την αντιβιωση..τωρα ειχε περασει γυρω στο μισαωρο που την ειχε πιει..

Στα δικα μας..

Στελλινα χαλαρωσε κοριτσακι..οσο πιο χαλαρη εισαι τοσο το καλυτερο..τα ανιψακια θελουν ηρεμιαα!!!!

Capy μου τι γιατρος ηταν αυτος? Πως λεγεται?εχω σπασει το κεφαλι μου να θυμηθω πως λεγοταν αυτος που ειχα παει..κ δ τον θυμαμαι με τπτ ηταν φιλικος πολυ..ειχα παει οταν ειχα κανει /ΝΚ πριν την εμβρυομεταφορα που σταματησα..καπου κοντα κατεχακη ηταν το ιατρειο του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συλβι μου πλησιαζει το καλοκαιρι κ ολα θα πανε καλα!!

Κοριτσακι μου τελειαα ολα μια χαρα!!!!!

Diaz μου το ξερω πως ειναι καλο σε σχεση με αλλα..αλλα το συγκρινα με το προηγουμενο..κ μοτ κανε τεραστια διαφορα..τωρα βεβαια. Ηταν κ πολυ κουρασμενος αυπνος συν αοο την ιωση..Δευτερα θα βγει η καλλιεργια κ βλεπουμε..

Αυτα κουκλες..εχω το βασανακι μου παρολη τη ταλαιπωρια του χοροπηδαει ..κοιμηθηκε κ 5.30-7 οποτε θα χουμε παρτυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sylvie μαζί μας βλέπω το καλοκαίρι να προσπαθούμε. Πρώτα ο Θεός πάντα. Εγώ όταν  ξεκίνησα την εξωσωματική ήμουν "φαβορί", αλλά 5 χρόνια μετά παιδί δεν έχω. Θα έπρεπε να είναι πιο επιφυλακτικοί όταν τα λένε αυτά γιατί η γονιμότητα εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. 

Diaz αν μπορούσα θα έκανα και αύριο την προσπάθεια, αλλά μέσα μου δε νομίζω οτι έχω ξεπεράσει την εμπειρία του εξωμήτριου. Ακόμα δεν έχει σταθεροποιηθεί ο κύκλος μου και αυτό με αγχώνει και με στεναχωρεί γιατί νιώθω πως αυτό το κεφάλαιο δεν έχει κλείσει ακόμα.

Santaloxilo από τη στιγμή που είσαι μικρή και οι γιατροί δεν σας βρίσκουν κάτι σοβαρό, ξέχασε το για ένα διάστημα και κοίτα να απολαύσεις το καλοκαιράκι και τον αντρούλη σου! Και να ασχοληθείς και με το σπίτι φυσικά. Πότε θα τελειώσετε από κει;

Capy έχεις εμάς για να σε ακούσουμε και καλά κάνεις και ανοίγεσαι. Δυστυχώς στις περισσότερες περιπτώσεις η εξωσωματική επηρεάζει και τη σχέση του ζευγαριού. Μεγαλώνουμε θεωρώντας οτι ένα παιδί είναι η φυσική εξέλιξη ενός ζευγαριού και όταν αυτό αργεί (γιατί σίγουρα θα έρθει) έρχονται τα πάνω κάτω και δεν ξέρουμε πως να το διαχειριστούμε. Ίσως ο άντρας σου βλέπει πόσο παιδεύεσαι και υποφέρεις και νιώθει πως δεν μπορεί να σε βοηθήσει. Κι εγώ θυμάμαι να έχω βγάλει πολλές φορές νεύρα στον άντρα μου, αλλά είμαστε άνθρωποι και είναι λογικό να λυγίζουμε. Σίγουρα είναι κάτι στιγμιαίο λόγω της πίεσης που νιώθουμε.Ίσως κάποιες φορές αρκεί μόνο μια αγκαλιά χωρίς λόγια...

Katerina πως είναι ο μικρούλης; Ελπίζω να γλιτώσει το νοσοκομείο. Περαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina μου μένω Θεσσαλονίκη κ ο γιατρός αυτος είναι εδω.περαστικα στον μικρούλη σου,ελπίζω να περάσει σύντομα.το σπέρμα να ξέρεις πως έχει απίστευτες αυξομειώσεις ειδικά οταν νοσεί ο άντρας η έχει πάρει αντιβιώσεις.οποτε μην ανησυχείς.μπορει να πάρει κ βιταμίνες με αντιοξιδωτικα κ σελινιο η να κάνετε 1 mix από goji,μυρτιλα,ιπποφαες,αρωνια κ άλλες υπερτροφες κ να τρώει κάθε μέρα μια χουφτιτσα μικρή το πρωί.επισης βοηθάει κ ο βασιλικός πολτός.

Santaloxilo ξεχασα να σου πω πως όσες φορές έχω κάνει την pregnyl μετά από 36 ώρες κάναμε ότι κάναμε

Σημερα με πήρε τηλ μια πολύ καλή φίλη μου που μενει μακρια μου κ είναι κ ψυχολόγος.ειναι 39,έχει αποβάλει 1 φορα,έχει κάνει σπερματεγχυσεις,εξ σωματικές αλλα τπτ...τον τελευταιο χρονο τα παρατησαν κ το πήρε απόφαση ότι δεν θα προσπαθήσει άλλο.της λέγαμε όλοι να μην τα βάλει κατω αλλά ήτανε κάθετη.σημερα μου ανακοίνωσε πως είναι έγκυος!!!!είναι 5 μηνών κ έχει αγοράκι!!!!ποοοσο χάρηκα δεν λέγεται!

Σας το γράφω για να παίρνουμε δυναμη από τέτοιες ιστορίες!

Όσο για μας ακομα δεν μιλάμε κ από το πρωί έχω πάλι πολλά καφέ υγρά.πηρα τον γιατρό μου γτ ειμαι στην 13η μέρα του κύκλου κ μου ειπε πως μπορεί να είναι λογω γόνιμων ημερων.αν συνεχιστουνε πάνω από 2 μέρες η πονέσω αρκετά να τον πάρω τηλ για να με εξετάσει.δεν το έχω πάθει ποτέ αυτό...

Σας ευχαριστώ όλες κ εύχομαι να μην πεσει ποτέ ξανά καμία από εμάς στα χερια τέτοιων τεράτων!

Σας φιλώ γλυκά

ps: rose μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου ομορφα!!!

sylvie και φραουλιτσα με το καλο να ξεκινησετε τισ προσπαθιες σας μακαρι να πανε ολα τελεια και στις δυο!!!!!!!!!!!!!

μαλτιδακι μου καλως τον δεχτηκες τον αντρουλη σου τωρα θα ηρεμησεις ποιο πολυ!!!!!!!!!

santaloxilo moy τωρα και με συνταγη γιατρου δωστου να καταλαβει χωρις ομως ανχος!!!!!

κατερινακι μου περαστικουλια για το μικρουλη σου μακαρι να γλυτωσετε το νοσοκομειο μην παιδευτει το νινι!!!!

κοριτσακι μου τελεια τα νεα σου μια χαρα το σπορακι σου μεγαλωνει ολα σουπερ θα πανε!!!!

capy μου μην στεναχωριεσε θα ηρεμησει ο αντρουλης σου δωστου λιγο χρονο!!!οπως ειπαν και τα κοριτσια ποιο πανω οι αντρες δεν καταλαβαινουν 100% την αναγκη μας για μωρακια υπομονη και επιμονη!!!!!!!!!!!παρτον μια αγκαλια και ολα θα πανε καλα!!μπραβο και στην φιλη σου με το καλο να δεχτει το μωρακι της!αυτο ακριβως επαθε και η κουμπαρα μου 10χρονια προσπαθιες με εξωσωματικες και αλλα πολλα αλλα τιποτα και μολις πηρε τις ενεσεις ξανα για εξωσωματικη επεσε ξαφνικα στο κρεβατι με τρομερους πονους στο στομαχι πηγανε στο γιατρο και η διαγνωση εγκυουλα 2 μηνων και τωρα εχει ενα κοριτσαρο 1,80 την βαφτιστηρα μου!!!!απο τετοιεσ γυναικες να περνουμε παραδειγμα κια να ηρεμουμε ολες μασ!!!

οσο για εμενα περιμενω την τεταρτη πως και πως που θα παω στον γιατρο!!!!!!!!!!!!!!!σας φιλω γλυκα ολες σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραα!!!

Ειχαμε ηρεμο βραδυ ευτυχως..

Α Θεσσαλονικη εισαι Capy μου..κριμα..θα βρισκα ποιος ειναι..εχει κ σελιδα γμτ κ απαντα σε ερωτησεις κιολας..θα το ψαξω κ θα το βρω..

Φραουλιτσα μου εγω εχω περασει εξωμητρια δυο μαλιστα,,ενα πριν τον γιο μου κ ενα μετα..Μια φιλγ μου δυο απανωτα πριν τα διδυμακια της,,Μανουλα θα γινεις!!Τα καφε υγρα παντως να ξερεις οτι ειναι σημαδθα ωορρηξιας στις μερες που εισαι.,γιαα να το ριξετε λιγο εξω :))))

Λαλλουνα μου πως νιωθεις???:))

Αχχ βρε κοριτσακια νιωθω τοσο περιεργα που γραφω εδω και γραφω και για τον μικρο μου..

Αν νιωθετε καπως να μου το πειτε να μη γραφω για τον μικρο..μπιρω να καταλαβω,,

Κ το λεω γιατι σε αλλο φορουμ ειχε γινει χαμος με μαμαδες μετα απο Ivf κ κοπελες που ηταν σε προσπαθεια,,

Capy ειμαστε της διατροφης γενικα τρωμε υγιεινα οχι λιπαρα τηγανητα κλπ κ ουτε καπνιζει πινει..ποια βιταμινη λες?

Παω να γυμναστω κ τα λεμε μετα..χαχα χτιζω κορμι φετος να με βρουν σε φορμα τα εμβρυακια τον Σεπτεμβρη!!!:))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μου μην ακουω χαζα να μας λες οτι σε απασχολει και για το μικρακι σου βεβαιως!!!!!!!!!!!!!!!!εμεις εδω δεν ειμαστε κολλημενες!!!!!!!!

η μεση λιγακη με ποναει καταταλα ειμαι καλα αλλα δεν μπορω να μεινω πολυ ωρα ορθια!!!!!!ολο ξαπλα ειμαι αν και να σας πω την αμαρτια μου βαρεθηκα στο κρεβατι αλλα κανω γλυκια υπομονη!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου είμαι τοσο στεναχωρεμενη...ο άντρας μου μολις μου δήλωσε ξεκάθαρα πως δεν θελει παιδί.ηθελε στην αρχή λέει κ τώρα μετά από όλα αυτά που περάσαμε δεν θελει.συγκεκριμενα μου ειπε να το σκεφτώ κ να δω κ εγώ τι θα κανω από δω κ πέρα...

Ειλικρινά δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω κ δεν ξέρω τι να κανω πια...απ την μια τον αγαπώ πολύ κ ήθελα το παιδί του κ μόνο αυτό..απ την αλλη βλέπει μόνο τα δικά του θέλω κ με έκανε πέρα. λέει αυτή τη ζωή θα κανω κ αν θελεις ακολουθείς.αν όχι κάνε ότι νομίζεις...

Τι να κανω κορίτσια μου γλυκά?τι να κανω?τιιιιι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CAPY μου καλημέρα, αντιλαμβάνομαι ότι η απόφαση του άντρα σου, σου έπεσε ως κεραυνός. Προσπάθησε να μείνεις ψύχραιμη και μη σε πιάνει πανικός.

Θεωρώ πως άντρας σου έχει πιάσει πάτο στην ψυχολογία του και το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τον αφήσεις αλλα και να τον βοηθήσεις να ανέβει.

Φυσικά μην εγκαταλείψεις τον εαυτό σου και τον στόχο σου. Λίγο πολύ αντιλαμβάνομαι και σε πια κατάσταση βρίσκεσαι εσύ. Εγω πρίν 2 χρόνια ξυπνούσα και κοιμόμουν μονο με αυτήν την ιδέα. Κάπου φταίμε και εμείς κάπου φταίνε και εκείνοι. 

Θα σου έλεγα να το αφήσεις κανα δυο μήνες, να βγαίνετε έξω να διασκεδάζετε, να ανέβει λίγο η ψυχολογία του και πιστεύω μετά θα στο ζητήσει και ο ίδιος. Πάντως γα να μπεις στην διαδικασία συζήτησης επι του θέματος νομίζω δεν θα βγει άκρη αλλά ίσως να γίνει και χειρότερα.

Κάνε λίγο υπομονή κοπέλα μου. Θα φτιάξουν τα πράγματα. Πιστεύω οτι αξίζει να του δώσεις λίγο χρόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!

CAPY μου προσπαθησε να ηρεμησεις!!!!!!!πολυ σκληρο βεβαια αυτο που ειπε αλλα δεν το εχει 100% καταλαβει τι εχει πει θα συμφωνισω με το μορουλι ακριβως σε οτι ειπε!!!!!!!!!!θελει χρονο να ηρεμησει πιεστηκε και ειναι λογικο οι αντρες δεν εχουν τις αντοχες τις δικες μας!!!!πρεπει να ηρεμησετε δωστου χρονο και βλεπεις και εγω πιστευω πως θα στο πει ο ιδιος να ξεκινησετε παλι!!!!!!!!!!!!χωρις καθολου πιεση ομως!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα!!

 

capy Μου μη στεναχωριεσαι κοριτσακι μου!!αυτα που περνας ειναι περαστικα και ολα θα φτιαξουν!δεν ξερω γιατι ο αντρας σου εχει πεισμωσει τοσο αλλα νομιζω οτι με τον καιρο θα του περασει!εγω ασπουμε ξερω τον αντρα μου και ξερω πως να χειριστω καποια πραγματα!εγω θα τον αφηνα να ηρεμησει και μετα θα καναμε μια κουβεντα απο καρδιας και θα βρισκαμε μια μεση λυση!τωρα εσυ ξερεις καλυτερα τι να κανεις!!καταλαβαινω οτι εχεις απογοητευτει αλλα δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι το ιδιο δυνατοι και οπως εχεις πει η δυνατη εισαι εσυ!αστο για λιγο καιρο γιατι ολο αυτο που περναμε ειναι ψυχοφθορο,να καταλαγιασει λιγο και μετα θα δεις τι θα κανεις! 

 

lalluna υπομονη κοριτσακι μου και πλησιαζει η τεταρτη που θα πας στο γιατρο!

 

katerina ειναι καλυτερα ο γιος σου?εδω ειμαστε μια παρεα και μπορουμε να μιλαμε για οτιδηποτε μας απασχολει!!

 

εμας τα μωρα μας φυγανε χθες πρωι πρωι και μου λειπουν παρα πολυ!

 

φιλακια σε ολα τα κοριτσια και θα τα λεμε συχνοτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy μου ειλικρινά λυπάμαι για όλα αυτά που περνάς και για την άσχημη κατάσταση που επικρατεί με τον αντρούλη σου, αλλά θα συμφωνήσω κι εγώ με το Μορούλι απόλυτα! Προφανώς έχει πιεστεί πολύ και σίγουρα κι η δική του περιπέτεια τον έχει επηρεάσει πολύ. Δώσε χρόνο στη σχέση σας, ρίξτε το λίγο έξω, περάστε καλά κι ανανεώστε τη σχέση σας. Αν δεν έχετε μια καλή σχέση τίποτα δεν μπορεί να γίνει. Οπότε δώστου χρόνο και θα συνέρθει πιστεύω. Δε νομίζω ότι το εννοεί ότι δεν θέλει παιδί. Το είπε πάνω στα νεύρα του και σύντομα θα αναθεωρήσει. Άσε να περάσει λίγος καιρός κι αν επιμένει στην απόφασή του μετά βλέπεις τι κάνεις. Για την ώρα υπομονή και καλή διάθεση. 

Γνώμη μου είναι να μην προσπαθήσεις να το κουβεντιάσεις τώρα, δεν είναι σε θέση να ακούσει. Βέβαια δεν χρειάζεται να δηλώσεις κι εσύ ότι συμφωνείς πως δεν θες παιδι, θα ήταν άλλωστε ψέμα, αλλά απλά ότι δίνεις χρόνο να ανανεώσετε τη σχέση σας. 

Ελπίζω να μην το κρατάει μανιάτικο πολύ καιρό και σύντομα να ξεθολώσει για να δει την όμορφή γυναίκα που έχει δίπλα του, που ερωτεύτηκε και παντρεύτηκε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι απο μένα,

Capy μου θα συμφωνήσω κι εγώ με τα κορίτσια δεν νομίζω ότι τα εννοεί πραγματικά αυτά που λέει απλώς ζορίστηκε και αντιδράει με πανικό όπως σχεδόν όλοι οι άντρες!! Συμφωνώ κι εγώ να ηρεμίσετε λίγο και οι 2 σας, να χαλαρώσετε λίγο το καλοκαίρι που έρχετε και όλα τα άλλα θα έρθουν. Άλλωστε όλες όσες έχουμε μπεί στον στίβο για παιδί ξέρουμε πολύ καλά ότι οι απογοητεύσεις , οι καθυστερίσεις, οι στεναχώριες και οι τσακωμοί είναι μέσα στα αναμενόμενα πλάισια! Δυστυχώς για εμάς δεν είναι αυτονόητο ή εύκολο τίποτα και πρέπει να παλέψουμε με νύχια και με δόντια! Αυτό όμως μας προπονεί για το μετά, για να είμαστε καλές μαμάδες! Θα δείς καλή μου όλα θα πάνε καλά, δώσε κι εσύ χρόνο στον εαυτό σου. Το χρειάζεσαι και το αξίζεις!

Σε φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσουδια!!!

Ο Αλεξανδρος καλα ειναι πινει ενα σωρο φαρμακα κ καθε φορα μαρτυρα το καημενο..αλλα οκ θα περασει..

Σας ευχαριστω για το ενδιαφερον!!

Λαλουνα μου ξεκουρασου κ κοιμησου οσο μπορεις γιατι μετα το 6-7ο δ θα κοιμασαι χαχα!!

Καπυ μου γλυκεια..δ ξερω το ιστορικο σας ηλικιες αν σας πιεζει ο χρονος κλπ..

Αν δ σας πιεζει θα συμφωνησω με τα κοριτσια..δωσε χρονο..ασε να περασει το καλοκαιρακι να χαλαρωσετε.,να χαλαρωσεις κ συ γιατι εισαι κ εσυ πολυ φορτισμενη..κ απο Σεπτεμβρη θα δεις ολα θα ναι καλυτερα..η ψυχολογια ειναι το 70% της επιτυχιας!!

Εμεις ειμαστε εδω για σενα σε οτι χρειαστεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγα γυναικολογο σηνερα εκανα τεστ παπ κ υπερηχο..ολα καλα!!

Μου λεει κανοντας υπερηχο η μητρα σου ειναι ετοιμη για ολα!!!

Συζητησα κ το θεμα του εξωσωματικου ..μου ειπε κ εκεινος ιπου εσυ νιωθεις καλα..

Θα παω να δω τον Μαντουδη την επομενη βδομαδα..κ βλεπουμε.

Πειτε μου ρε κοριτσακια εσεις σε ποιο κεντρο γιατρο πατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

capy μου κι εγω συμφωνω με τα κοριτσια..νομιζω οτι ειναι τεντωμενα τα νευρα με τοσα που του τυχαν και φυσικο ειναι να νιωθει ετσι..βασικα πιστευω οτι νιωθει οτι δεν μπορει να διαχειριστει τα τοσα που σας βρηκαν..μην καλις και μη δινεις βαση...αφησε κανα διμηνο να περασει ετσι χαλαρα και παμε παλι...ειμαι σιγουρη οτι θα του χει περασει ωςτοτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!Έχω μέρες να γράψω γιατί δυσκολεύομαι με το κινητό.

Κάπυ μου συμφωνώ με όλα τα κορίτσια που σου έγραψαν.Σκέψου πρώτον ότι οι περισσότεροι άντρες δεν το έχουν με γιατρούς και νοσοκομεία,εδώ ένα πυρετό ανεβάζουν και νομίζουν ότι ήρθε το τέλος του κόσμου γι αυτούς!Αν θυμάμαι καλά μάς είχες γράψει ότι στο νοσοκομείο εκτός των άλλων του έκαναν και κολονοσκόπηση,αυτή η εξέταση πονάει γιατί το ξέρω από το μπαμπά μου που την έχει κάνει κι εκτός αυτού σκέψου ότι οι άντρες δεν έχουν συνηθίσει να τους σκαλίζουν ούτε από εμπρός αλλά κυρίως ούτε από πίσω.Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι καθόλου ανθεκτικοί στον πόνο όπως εμείς οι γυναίκες.Και μετά λένε εμάς το αδύναμο φύλο!!!Δεν ξέρω τα ηλικιακά περιθώριά σου και κατά πόσο σε παίρνει να αφήσεις λίγο να ηρεμήσουν τα πνεύματα αλλά έτσι όπως τα περιγράφεις η ατμόσφαιρα είναι αρκετά ηλεκτρισμένη.Οπότε νομίζω ότι θα πρέπει να του δώσεις το χρόνο του να ηρεμήσει και όλα θα γίνουν.Επειδή έχω περάσει κι εγώ πριν 2 χρόνια το Πάσχα εγχειρισμένη η ψυχολογία μου δεν ήταν και η καλύτερη!Οπότε εν μέρει τον καταλαβαίνω...Ελάτε και πάλι κοντά σαν ζευγάρι και όλα θα γίνουν.Ίσως με λίγη παραπάνω προσπάθεια από πλευράς σου αλλά σίγουρα και ο άντρας σου θέλει να κάνετε μικράκια,αλλιώς ποιος ο λόγος να κάνετε οικογένεια;Σίγουρα δεν τα πιστεύει αυτά που είπε γιατί ήταν φορτισμένος και κουρασμένος από ότι πέρασε.Την υγεία σας να έχετε να προσπαθήσετε όταν ηρεμήσουν τα πνεύματα.Μην απογοητεύεσαι,καμιά φορά και οι άντρες λυγίζουν και γίνονται ευάλωτοι.Για ό,τι θες είμαστε εδώ...Σε φιλώ,θα επανέλθω και για τις υπόλοιπες,δε σας έχω ξεχάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

capy νομιζω πως τον επηρεασε και ο γιατρος που πηγατε τελευταια. Είναι και η ταλαιπωρια που περασε αυτές τις μερες με την υγεια του...όλα μαζι. Αφησε τον κανε πως το εχεις ξεχασει αυτό που σου ειπε. Κανετε σεξακι ,βγητε ,καντε βολτες και ισως να ερθει το νινακι από μονο του!!!!!!!!Αλλα εσυ από δικια σου πλευρα μπορεις να βλέπεις τις γονιμες σου κλπ αλλα όχι να του το τονιζεις συνεχεια το θεμα. Φαση είναι και θα του περασει...ηρεμησε και προσπαθησε να εισαι χαλαρη. σιγουρα δε τα εννοει αυτά που ειπε.Εμεις καλα ειμαστε σημερα ηταν τα 3μηνα της μανουλας μου πηγαμε χωριο,και μετα κοιμηθηκα 1,5 ωρα ημουν χαλια . Ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα. Εχω βγαλει από χθες μια αμοροιδα και υποφερω. Το θεμα είναι πως δεν εχω δυσκιλιοτητα αλλα προεκυψε λεει από την πιεση της μητρας, απ τα μωρα. Δεν είμαι κ στα καλυτερα μου.Αυριο εχω καμπυλη ζαχαρου, καλλιεργεια κολπικου και γενικες..Σας φιλω κοριτσακια μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki moy thelw na koimithw alla den mporw dustixws!!!!!egw piga sto emvryogenesis konta sto iasw einai emeina apolous euxaristimenh kai oxi giati petyxe i 2 alla itan polu kalo kai to klima kai xerane ti kanane!!!!!!!!!!!kai xairomai pou to agoraki sou einai kalutera!!!!!!!!!perastikoulia!!!!!!!!!!

stellina mou pws eisai vre mas eleipses!!!!!!!!!perimenoume nakousoume ta nea sou!!!!!!!!!!

mikaki mou omorfo xekourasoy twra xerw itan polu asxhmh mera alla kouragio kai na prosexeis ta ninakia sou!!!!kales exetaseis giaurio!!!!

sas filw olesssssssss!!!!egw opws vlepete den exw kai polla pragmata na kanw oti kai an thelete edw eimai gia oles sas!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καπυ μου θα συμφωνησω απολυτα κ εγω με τις προλαλησασες. Δωστου λίγο χρόνο να ηρεμήσει απο το θέμα της υγείας του και μετά ξαναμπαίνει στο προσκήνιο το θέμα του παιδιού. Προέχει τώρα η υγεία του και η υγεία της σχεσης σας.λιγη υπομονη και ο χρονος ολα τα γιατρεύει.

Μικακι μου δύσκολη μέρα ακούω οτι ειχες.κανε υπομονη για τα μπεμπακια σου.

Φιλια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ capy capy.... γνωριμο το σκηνικο με φρικαρισμενο αντρα που κουραστηκε και δε θελει να ακουσει για παιδι...

Συμφωνω με προλαλησασες οπως ειπε η Κατερινα αστε το καλοκαιρι να περασει και απο Σεπτεμβριο το συζητατε.3-4 μηνες πανω κατω δε θα κανουν τη διαφορα.ξερω πως θες μωρο και το θες εδω και τωρα αλλα αν η σχεση δεν ειναι σε καλη φαση του ζευγαριου ενα μωρο θα φερει πιο πολυ ενταση μια εγκυμοσυνη περισσοτερα νευρα και ολα ειναι αλυσιδα.

Μη στεναχωριεσαι και προσπαθησε να μπεις στη θεση του : ξαφνικα σου προκυπτει ενα θεμα υγειας που πρεπει να γυρισει η ζωη σου τουμπα να αλλαξεις συνηθειες και ταυτοχρονα νιωθεις και το βαρος οτι δε μπορεις να κανεις τη συντροφο σου ευτυχισμενη χαριζοντας της αυτο που τοσο θελει ενα παιδι.

Πολυ θελει ο ανθρωπος να ξεστομισει ακραιες κουβεντες;;;;Σου λεει σε αποδεσμευω να κανεις οτι νομιζεις...δε σημαινει οτι δε σε αγαπαει και δε νοιαζεται για τα θελω σου.οπως προειπε καποια κορη δε θα θελε να παντρευτει αν σκοπο δεν ειχε την οικογενεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...