Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σημερα καναμε κ το σπερμοδιαγραμμα..

Το 2009 ηταν 183 εκατ./μλ κ πρωτη ωρα 70% κινητικοτητα 3η 50 12η 35%..

Τωρα ηταν 48εκατ,/μλ 55% κινητικοτητα τη 1η ωρα κ 45 την 3η..

Πολυ μεγαλη διαφορα δεν εχει??

Το πρωτο το καναμε σε μεγαλο εργαστηριο..τωρα εδω κοντα σε ενα μικρο..

Λετε να παιζει κ αυτο ρολο;

Μου ειπαν στο εργαστηριο οτι ειναι καλο..εμενα σε συγκριση με το αλλο μου φανηκε απογοητευτικο..

Τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι δεν τα θυμαμαι αυτα..θα δω την Κυριακη που θα γυρισω απο τις διακοπες να σου πω τι γραφει εμας....απο χρονια σε χρονια αλλαζει και μεσα στην ιδια τη χρονια πολλες φορες..παιζοει ρολο αν περασε προσφατα καποια ασθνεια αν πηρε αντιβιωση οι μερες αποχης κτλ..μην αγχωνεσαι η κινητικοτητα σας που μας ενδιαφερει ειναι πολυ καλη...ο αριθμος θα βελτιωθει οπως και να χει και με τις επεξεργασιες που κανουν εκεινοι θα γινει τουρμπο...θα δω και θα σου πω...

κι εμας στις προγραμματισμενες 36 ωρες ελεγε..ουφ μυστηριο κι αυτο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εχει παρει αντιβιωση μεχρι ΜΣαββατο..περασε ιωση..κ ακομη δηλ κραταει.,κ ρωτησα αν παιζει ρολο πριν να παει κ μου ειπαν οχι.γκρρρρρ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βεβαιως κατερινακι μου και παιζει σημαντικο ρολο και το κρυωμα απο αυτο θα ηταν αλλα καλη ειναι η κινητικοτητα δεν θαχετε θεμα!ολα καλα θα πανε!!δεν φταιει απαραιτητα το κεντρο μην τρελλαινεσε παντως απο το 2009 μεχρι σημερα λογικο ειναι να αλλαξει ειναι σαν το προπο το σπερμα ποτε δεν ξερεισ τι θα βγει και ποσο!!!!ολα καλα κατερινακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

48 εκατομμυρια σπερμουληδες που κινουνται οι μισοι μετα απο 3 ωρες και σου φανηκε απογοητευτικο βρε Κατερινα μου;;;

Ε να παμε να πηδηχθουμε απο το παραθυρο...τα δικα μας ποτε δεν επιασαν διψηφιο νουμερο παντως και παλι θεμα δεν ειχαμε με σπερμα.πολυ σημαντικο ειναι να γινεται και η καλλιεργεια ταυτοχρονα για χλαμυδια ουρεοπλασμα και φυσικα αν υπαρχουν ανωμαλες μορφες.

Γιατι κανετε σπερμοδιαγραμμα αφου ετςι κι αλλιως πατε για εξωσωματικη;

Το ζηταει η επιτροπη;

Santaloxilo και prasini καλη επιτυχια.

Medimall λεγανε το κεντρο που πηγα και διαφημιζε στο site τωρα αυτο με την επιστροφη χρηματων.

Καλο βραδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου είμαι ήδη πιασμένη από την ξάπλα και δεν έχει περάσει ούτε η πρώτη μέρα...Το θέμα είναι ότι με έχει πιάσει τρελή συχνοουρία αν και δεν έχω πιει πολύ νερό,1,5 ποτήρι όλο κι όλο κι αυτό για τα φάρμακα.Το αποτέλεσμα είναι να έχω πάει αρκετές φορές τουαλέτα και φοβάμαι ότι δεν κάνει που σηκώθηκα τόσες φορές σήμερα που είναι πρώτη μέρα.Αφήστε που φοβάμαι μήπως μου φύγει κανένα ανιψάκι στη λεκάνη!!!Εκτός αυτού έχω πονάκια περιόδου χαμηλά στην κοιλιά,να είναι από τη νάρκωση άραγε;Θυμάμαι ότι εσείς οι εγκυούλες είχατε τέτοια πονάκια μερικές μέρες μετά την εμβρυομεταφορά αλλά για μένα που είναι η πρώτη μέρα είναι φυσιολογικό;Βάλαμε 3 εμβρυάκια 3 ημερών 8κύτταρα και τα 3.Ελπίζω να μην έκανα κάτι λάθος με το να σηκώνομαι για πιπί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα στελλινα μου καλως ηρθες στο κλαμπ της ξαπλας!!!μην φοβασαι δεν πεφτουν τα ανηψακια σου!!!!!!!!!μην εχεις καθολου ανχος ασε να κοιλισουν ετσι χαλαρα οι μερες ναι και πονακια θαχεις ειναι ολα φυσιολογικα!!!και οτι θες εμεις ειμαστε εδω παρεουλα και κουβεντουλα!!!!σε φιλω και ενα μεγαλο φφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μολις επιστρέψαμε σπίτι μετά από τον μαραθώνιο των εξετασεων/γιατρων!όλα καλα με τον υπέρηχο μαστού απλά άργησαν πολυ άργησα να με πάρουν μέσα κ περιμέναμε 1 ώρα!!!!γκρρρρ....

Μετά πήγαμε να δώσουμε αιμα για καρυότυπο κ ενώ είχα κλείσει ραντεβού μας είπανε πως δεν το κάνουν Παρασκευή γτ χρειάζεται επεξεργασία το αιμα την 1η μέρα κ μεσολαβεί σ/κ...απο Δευτέρα λοιπόν!!!2ο γκρρρρ...

Παμε στον ανοσολογο κ περιμενουμε 2 ωρες!κ ενώ έρχεται η σειρα μας κ χαιρόμαστε μπαίνουμε στο 1ο γραφείο όπου μας πήρε ιστορικό ένας νεαρός τρομερά ειρωνας κ αφού είδε 1 σακούλα με εξετάσεις δικές μας άρχισε να αμφισβητεί μια προς μια την κάθε εξέταση της αιματολογου...περιμεναμε 1 ωριτσα ακομα κ επιτέλους είδαμε τον καθηγητήηηηη...ισχυριστηκε ότι δεν έχω θρομβοφιλια κ ότι οι εξετάσεις μου ήτανε όλες άκυρες γτ δεν του αρέσανε τα κεντρα όπου τα εκανα κ μετά ελεγε άσχετα κ επέμενε να μάθει για ποιον λογο το ψάχνω τοσο κ ότι είμαστε νέοι κτλ κτλ...τελος μιλήσαμε με την γραμματέα η οποία μας ενημέρωσε ότι θα πρέπει να κάνουμε κάποιες εξετάσεις στο ιατρείο τους οι οποίες κοστιζουνε 1050€!!!!!φυσικά να αναφέρω ότι 2 ήτανε επαναληπτικές γτ ΜΟΝΟ το ιατρείο τους τις κάνει σωστά!!!

τέλος,πληρώσαμε 100€ κ φύγαμε...3ο γκρρρρ

Τι να πω ρε κορίτσια?έχει πάει κάποια από εσας σε αμοσολογο?ποια η εμπειρία σας?το κόστος?

Εμείς νιώσαμε πολυ μ@λ@κ ς...κ σαν να μην έφτανε αυτό ο άντρας μου πιάστηκε από τα λόγια του γιατρου αγανακτισμένος γιατρού με τις αποτυχίες κ το γιατρομανι κ άρχισε να μου φωνάζει ότι έχει βαρεθεί τους γιατρούς,ότι είμαι υστερική με το θέμα παιδιού κ είμαστε νέοι κ ότι αν συνεχίσουμε έτσι καλύτερα να μην κάνουμε παιδί...δεν μίλησα καθόλου...μπηκαμε σπίτι,έκανα ντουζακι κ ξάπλωσα κ σας γράφω...

Καταλαβαίνω την αγανάκτηση του αλλά είναι κριμα κάθε φορα πάνω στα νευρα του να λέει τοσο σκληρα πράγματα...

Απαίσια μερα...ελπιζω να αλλάξει συμπεριφορά γτ πλέον δεν έχω λόγια...

Σας φιλώ όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καπυ μου  μεγαλη ταλαιπωρια!!!!!εσυ να ηρεμησεις μην τον ακους καθολου τον αντρουλη σου απανω στα νευρα του τα ειπε μην το σκεφτεσε και χαλιεσε!δυστυχως μερικοι γιατροι για να το παιξουν εξυπνοι τα κανουν ολα αυτα και βεβαια και για τα λεφτα και φανηκε αυτο στο τελος με τις εξετασεις που σου εδωσε να ξανακανεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα του περασει capy κουραστηκε με το σημερινο με την ταλαιπωρια που περασε και ο ιδιος προσφατα λογικο να χει νευρα.και ο δικος μου θυμαμαι που οταν προσπαθουσαμε παντα μου λεγε και τι το ψαχνουμε τοσο και αστο και θα ρθει...αν τον αφηνα ακομα στην αναμονγ θα μουν

Δε ξερω ομως απο αυτα που ρωτας...

Stellina να σου παρουμε κοριτσακι μου κανα pampers να μησηκωνεσαι για τουαλετα καλο μου μη και χαθουν τα εμβρυα...βρε χαλαρωσε λιγο ολα τα κανεις τελεια!! Δε θελει τοση ακινησια...μη το πας στην υπερβολη θα φρικαρεις 2 βδομαδες.απο τη δουλεια σου πηρες αδεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy τι ταλαιπωρία ήταν αυτή; Ούτε εμένα μου αρέσει να κατακρίνουν συναδέλφους και κέντρα. Τουλάχιστον ας το έκανε πιο ευγενικά! Γιατί δεν πας και σε κάποιον άλλο; Μην πικραίνεσαι από την συμπεριφορά του άντρα σου. Και μόνο που περιμένατε τόσες ώρες λογικό είναι να του σπάσουν τα νεύρα. Δυστυχώς όλα αυτά φθείρουν το ζευγάρι, αλλά πιστεύω πως θα βρείτε το ρυθμό σας. 

St3llina μην έχεις τύψεις για την τουαλέτα! Δεν φεύγουν έτσι απλά. Είμαι σίγουρη πως η αδερφή σου νιώθει ήδη ευγνώμων με όσα έχεις κάνει μέχρι τώρα. Εσύ κοίτα να φροντίζεις τον εαυτό σου και τα μικρούλια θα κάνουν τη δουλειά τους!

Βρε mardio είναι εμφανές γιατί ο άντρας σου δεν θέλει άλλο παιδί: σε αγαπάει τόσο πολύ που φοβάται πως αν κάνεις γιο θα τον ξεχάσεις και θα ασχολείσαι μόνο μαζί του, ενώ τώρα τον έχετε στα όπα όπα τόσες γυναίκες!!

Santaloxilo εγώ δεν έχω κάνει σπερματέγχυση, αλλά όποτε έχω κάνει pregnyl (σε εξωσωματική και φυσικούς κύκλους)  ο γιατρός υπολόγιζε 36 ώρες. Ίσως είναι διαφορετικά στην σπερματέγχυση. Τι να πω;

Katerina μια χαρά είναι το σπερμοδιάγραμμα! Μπορεί να σου φαίνεται χαμηλότερο σε σχέση με το παλιό, αλλά παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες όπως η ίωση, το άγχος. Και όπως είπαν τα κορίτσια οι αριθμοί αυξομειώνονται συνεχώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα, ειμαι παρα μα παρα πολυ θυμωμενη!

Ειμαι θυμωμενη με ολο αυτο που περνας Capy, ολα ξεκινανε τον γιατρο που σε εστειλε σε αυτους τους γιατρους αν σε εστειλε καποιος αλλα ακομη και αν εσυ πηγες μονη σου θεωρω οτι ειναι αχρηστοι. Τα εχω παρει πολυ ομως μαζι τους. Με την συμπεριφορα τους και με τα κατηγορω τους και με την διψα τους για το χρημα αγνωωντας τις αγωνιες σου την ταλαιπωρια σου τις αναγκες σου και την δικη σου διψα για παιδι!

Θυμαμαι οταν πηγα την πρωτη φορα στο ανοσοβιολογο μου ειπε τουλαχιστον τρεις φορες οτι πρεπει να δω γιατρους "ανρωπους"" που θα ασχοληθουν μαζι μας!!! Δεν αντεξα και του λεω "αν ξερεις καποιον πεστον αλλα να ειναι ανθρωπος οπως λες" ευτυχως τους βρηκα ολους μπροστα μου!!!!

Μην τους υπολογιζεις, διεγραψε τους και ψαξε πρωτα καλα και ξεκινα! Αν και ο επομενος δεν βρει κλες τις εξετασεις σας οκ αλλα ρε φιλε μην κατηγορεις και μην ζητας χρηματα τρελα!!!!!

Mardio θα διαφωνησω μαζι σου με το θεμα αφου κανεις εξωσωματικη γιατι να ψαξουν το σπερμα; Ειναι πολυ σημαντικο να ψαχνουν και το σπερμα! Το σπερμα διορθωνετε το ωαριο οχι, το ενδομητριο ναι, καλο λοιπον ειναι να τα βλεπουμε ολα για καλυτερο αποτελεσμα.

Κατερινα το σπερμα καλο ειναι αλλα να ξερεις οτι ειναι προτιμοτερο στο ιδιο κεντρο να γινονται παντα οι εξετασεις.

Συγνωμη γι την τσαντιλα μου αλλα αυτο που περναει η Capy με εστειλε! Ελεος με ολους τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lallouna και Diaz συγχαρητήρια!!! Ηρεμία τώρα και απολαύστε το!!!

Είχα να μπω στο φόρουμ 2 εβδομάδες λόγω διακοπών και χρειάστηκα κανα μισάωρο να διαβάσω όλα τα νέα σας!!!

Εμείς πήγαμε στο γιατρό και αποφασίσαμε το καλοκαίρι που δεν θα δουλεύω να παμε Αθήνα για εμβρυομεταφορά τα 3 που έμειναν στην κατάψυξη. Ο γιατρός μου, μου είπε να μην μπούμε ακόμα στη διαδικασία εξετάσεων διοτι στο κάτω κάτω μια προσπαθεια κάναμε.. Ας ελπίσουμε οτι το καλοκαιρι θα είμαστε πιο τυχεροι!! Ματιλντακι μου σε είχα στο μυαλό μου όλες αυτές τις μέρες...Ένα πράγμα κατάλαβα από αυτή την εμπειρία, είμαστε πολύ πολύ δυνατες και δεν πρέπει να το βάλουμε κάτω!!Μπορεί να ακούγεται κλισε αλλά η πραγματικοτητα μας το επιβεβαιώνει κάθε μέρα!! Η ζωή παίζει περίεργα παιχνίδια μερικές φορές αλλά δεν πτοούμαστε!! Θυμάμαι ακόμα την ατάκα που μου λέγαν οι γυναικολόγοι όταν πηγαινα για εξέταση:καλώς το γόνιμο κορίτσι μας!! Και έτσι ήταν και να'μαι τώρα να προσπαθώ αυτό που για τις περισσότερες γυναίκες είναι αυτονόητο..Ο καθένας έχει να δώσει κάποιες μάχες στη ζωή του, αυτή είναι η δική μας!!! Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!πολλα τα μηνυματακια σας!!!!!!!

 

santaloxilo εχω κανει συνολο 4 σπερ/σεις και 3 εξωσωματικες και οταν εκανα την pregnyl μετα υπολογιζανε 36 ωρες!καλη επιτυχια κοριτσακι μου!

 

prasini καλη επιτυχια και σε σενα και ευχομαι να μην ταλαιπωρηθειτε αλλο!

 

capy Μου νομιζω οτι ο γιατρος ηταν απαραδεχτος και πιστευω οτι ολα τα κανει για τα χρηματα!πηγαινε και σε αλλον !!οσο για τον αντρουλη σου εχει περασει δυσκολα τελευταια και σιγουρα νευριασε με αυτα που εγιναν και ειπε μια κουβεντα παραπανω!!μην τον παρεξηγεις και θα δεις οτι θα πανε ολα καλα!!

 

stellina με το καλο να γαντζωθουν τα ανηψακια σου και να μεινουν εκει για τους επομενους 9 μηνες!!τωρα χαλαρα αλλα οχι υπεβολικα πραγματα!

 

katerinaki μια χαρα ειναι το σπερμ/μα!και οπως λενε και τα κοριτσια οι λογοι που μπορει να αλλαξει το σπερ/μα ειναι πολλοι!!

 

τα δικα μου νεα ειναι οτι ειδα το μωρακι μου και ειναι μια χαρα!ειχε το χερακι του στα ματακια του!!ο γιατρος μου ειπε οτι μαλλον ειναι αγορι αλλα δεν μπορει να μου πει με σιγουρια γιατι ο ομφαλιος λορος ειναι αναμεσα στα ποδαρακια του και δεν μπορει να δει καλα!

 

φιλακια στα κοριτσακια που ξεχασα!!παω στα μωρα γιατι αυριο πρωι πρωι φευγουν και μενει η σημερινη μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα!!! Πω πω μηνυματάκια!!!! Χαμός!

Κοριτσάκι μου αγοράκι - κοριτσάκι λίγη σημασία έχει! Γερό να είναι! Με το καλό! Είδες τα διδυμάκια έφεραν γούρι!

Στελλίνα μου με το καλό να έχεις μια τεράστια χοριακή στις 6/5! Μην αγχώνεσαι που σηκώνεσαι για πιπι. Δεν πέφτουν έτσι τα εμβρυάκια! Να είσαι αισιόδοξη και χαρούμενη. Όλα θα πάνε τέλεια! Μην έχεις άγχος κανένα!!! Δες ταινιούλες φουλ!!! Η καλή ψυχολογία είναι το άλφα και το ωμέγα! Κάνε το σταυρό σου κι όλα θα πάνε καλά!

Μίκα καλά κάνεις και κάθεσαι! Μην ρισκάρεις για κανένα λόγο!!!

Σανταλόξυλο για σπερματέγχυση δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά, αλλά στην εξωσωματική κάνω την pregnyl, σταματώ όλες τις ενέσεις και στις 36 ώρες γίνεται η ωοληψία. Κι από άλλη φίλη αυτό ξέρω ότι γίνεται. Τώρα τι να σου πω βρε κοριτσάκι. Πάντως όπως σου είχα πει και παλιότερα αν ο γιατρός δεν σου εμπνέει εμπιστοσύνη μην κάνεις άλλη προσπάθεια μαζί του. Τώρα που θα κάνεις την 3η σπερματέγχυση που θα την κάνεις; 

Κατερίνα μου με 48 εκ. είστε πλούσιοι!!! Εμείς με 1 εκ. και πάλι τα καταφέραμε, οπότε όλα καλά θα πάνε! Στην εξωσωματική λίγη σημασία έχει πόσα θα είναι, έτσι κι αλλιώς θα χρειαστούν τόσα όσα και τα ωάριά σου!! Όπως λέει κι η Μαρδιό η καλλιέργεια έχει σημασία, να είναι καθαρό από μικρόβια. Ωραίες κουβεντούλες λέει ο μικρός σου! Αλήθεια πόσο είναι; 

Capy μου πολύ εκνευρίστηκα με το γιατρό!!! Δεν είναι συμπεριφορά αυτή και πόσο εκνευρίζομαι όταν δεν υπολογίζουν τις εξετάσεις όταν δεν τις έχουν τσεπώσει οι ίδιοι!! αυτό το πράγμα με το λόμπι που δεν σ' αφήνουν να βγεις και μένουν τα λεφτά σε αυτούς είναι απαράδεκτο. Απλά πάρε από άλλον γνώμη. Δεν έχω να σου συστήσω αλλά ο συγκεκριμένος αντί να μείνει στην ουσία έμεινε στα λεφτά. Τραγικός. Για τον αντρούλη σου μη στεναχωριέσαι. Απλά κουράστηκε από την αναμονή, μην ξεχνάς ότι με τις διάρροιες ταλαιπωρήθηκε κι ο ίδιος πολύ, οπότε μην ανησυχείς. Όλα θα πάνε καλά! Απλά οι άντρες θέλουν το χρόνο τους. Δεν έχουν και πολλές αντοχές!

Φραουλίτσα μου εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι; Σκέφτεσαι να ξεκινήσεις σύντομα; Όποτε νιώθεις έτοιμη! Μην πιεστείς!!!

Φωτεινή μου καλή αρχή και καλά αποτελέσματα! 

Σίλβη εύχομαι να πάει καλά η προσπάθειά σας το καλοκαίρι!!! Να μην έχεις άγχος! Έχετε κατεψυγμένα ή ξεκινάτε διέγερση; Μακάρι να πάει καλά!

Ματιλντάκι το ίδιο ισχύει και για σένα! Όπως σου είπα όλα θα γίνουν και κάθε εμπόδιο για καλό!

Πράσινή μου είδες που ξεκίνησες κι εσύ!! Με το καλό να έχει θετικό αποτέλεσμα αυτή σας η προσπάθεια! Θετική σκέψη οκ;

Μαρδιό μου θα περιμένω με αγωνία τι σου απάντησαν από το κέντρο!!! Λογικά εκεί θα είναι τα εμβρυάκια σου! Αν θες πάντως κι αλλο παιδάκι θα βρεις τρόπο να πείσεις και τον αντρούλη σου! Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κι αθέμιτα μέσα χιχιχιχι πχ να βάλεις τις μικρές να ζητούν αδερφάκι! Πως να αρνηθεί μετά!!!!

Μορούλι και που να βγει ο παίδαρος! Τότε είναι που θα χάσετε τα μυαλά σας!!! Εγώ ευτυχώς μέρα με τη μέρα είμαι πολύ καλύτερα!!!Δόξα το θεό. Να δω και το ζουζούνι μου στον υπέρηχο για να ηρεμίσω λίγο παραπάνω!

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diazaki δεν θα κανω ακομα προσπαθεια στο ψαξιμο ειμαι..το Πασχα εδωσα ολες τις εξετασεις μου σε μια πρωτη μου ξαδερφη να τις παει στη Θεσ/κη σε ενα συναδελφο της(εκεινη ειναι καρδιοχειρουργος)και σημερα μου απαντησε πως της ειπε να μην κανω τιποτα περα απο σεξ ενα χρονο...δεν φαινεται κατι...αν παλι σε ενα χρονο δεν γινει τιποτα να παμε για εξωσωματικη..δεν ξερω τι να κανω...ρος το παρον ψαχνω γιατρο....

CAPY ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΙΑ θα συμφωνησω με τα κοριτσια..κι εγω γινομαι γκρινιαρα στις αρρωστιες..αυτος ο καημενος εχει περασει πολλα..εντομεταξυ εχω θυμωσει κι εγω με το γιατρο....θα ρωτησω κι ενα φιλο μας στρατιωτικο γιατρο ουρολογο αν υπαρχει καποιος καλος για την περιπτωση σας σε στρατιωτικο νοσοκομειο..ετσι κι αλλιως ολοι εχουμε προσβαση πια στα στρατιωτικα νοσοκομεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράστηκα με τους γιατρούς κ εγώ βρε κορίτσια!ψάχνω την αιματολογο τοοοσες μέρες(1 μήνα) να μου στείλει την εκθεση-γνωμάτευση της κ όλο με γραφει.τους σιχάθηκα πια!

Ο άντρας μου δεν μου μιλάει κ είμαστε σε ξεχωριστά δωμάτια όλη μέρα.οπου πηγαινω εγώ άλλου αυτος...του δίνω χρόνο να ηρεμήσει αλλά κουράστηκα να φροντίζω τους άλλους κ να μην τους στενοχωρω κ εμένα να μη μου στέκεται κανείς...δεν θέλω να είμαι εγώ η δυνατή της σχέσης,θέλω κ εμένα κάποιος να με στηρίξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy μου μη σε παίρνει από κάτω. Το ξέρω είναι δύσκολη η όλη κατάσταση πόσο μάλλον να είστε μαλωμένοι. Μπόρα είναι θα περάσει και όλα θα φτιάξουν. Εσείς γιατί κοιτάτε για αιματολόγο; Σας είπε ο εξωσωματικός; Πόσες προσπάθειες έχετε κάνει; Το αρχικό πρόβλημα το έχεις εσύ ή ο άντρας σου; Άστον πάντως να ηρεμήσει. Βγες κι εσύ με καμιά φίλη σου να χαζολογήσετε λιγάκι να ηρεμήσεις και μετά κουβεντιάζετε ήρεμα κι ωραία. Θα λυθεί το πρόβλημα. Κι αυτός αν σε δει να λυγίζεις να δεις που θα τρέξει να σε στηρίξει, αλλά τώρα λύγισε αυτός πρώτα. 

 

Σανταλόξυλό μου με εντολή γιατρού πλέον κοιτάξτε να το ευχαριστηθείτε!!! Χωρίς άγχος, χωρίς να μετράτε, χωρίς να σκέφτεστε!!! Εμείς που έχουμε τρομερό πρόβλημα στο σπέρμα και παρόλα αυτά αφού γέννησα είχαμε σύλληψη με φυσικό τρόπο και είδα και θετική χοριακή, ασχέτως αν δεν προχώρησε, αλλά φαντάσου ότι έγινε σύλληψη κι αυτό έγινε σε περίοδο που απλά μας είχε λείψει το σεξ και απλά το ευχαριστηθήκαμε. Οπότε μη σκας. Είναι σημαντικό να μην έχει κάποιος από τους δύο πρόβλημα. Όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz μου προσπαθούμε σχεδόν 3.5 χρόνια έχω πάρει 1 φορα ορμόνες με φυσική επαφή,1 φορα σπερματέγχυση σε φυσικο κύκλο κ 1 εξωσωματική με ορμόνες αλλά τπτ... Ούτε καν λίγο ανεβασμένη χοριακη.

πριν την σπερ/ση κ την εξω/κη καναμε πολλές εξετάσεις που μου συνέστησε ο ηιατρος μου.ΑΜΗ χαμηλή,ομόζυγη μετάλλαξη στο 677 ,οπότε ο γιατρός μου συνέστησε να παω στην αιματολογο αυτή.ειναι πολύ καλή ,μου εδωσε κ άλλες εξετάσεις όπου διαπιστώσαμε την θρομβοφιλια.

για ανοσολογο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για ανοσολογο ακουσα από ομοιοπαθουσες κ απο έναν προην συνάδελφο κ είπα να δοκιμάσω κ εγώ γτ δεν θέλω άλλη αποτυχια.ακουγα για εξετάσεις αντιπατρικων κτλ κ μου είπανε για τον συγκεκριμενο "κύριο" κ απορώ πως δεν τον έχουνε κράξει κ άλλοι...

Λυπάμαι που υπάρχουνε αυτοί οι εκμεταλλευτές του πόνου κ της επιθυμίας μας για ένα παιδί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy σου εστειλα μηνυμα...πολυ καλους αιματολογους εχει το Αλεξανδρα το ξερω απο συναδελφο που στην εγκυμοσυνη της την παρακολουθουσαν(δεν εχει σπληνα κι ειχε παρα πολλα θεματα)κι αν δεν ηταν αυτες(η γυναικες ειναι)θα ειχε πεθανει κι αυτη και το παιδι..μου τις συνεστησε για μια γνωστη μου με αλλο θεμα...πες μου λιγο τι ειδικοτα ψαχνεις αναλυτικα στο μηνυμα να δουμε τι μπορουμε να κανουμε...να ρωτησω και κατι εισαι Αθήνα;;κοριτσια σορι αλλα ξεχναω......σε φιλω προς το παρον...δες το μηνυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν σε φιλω προς το παρον...συμπληρωνω..δυστυχως κι εγω στη σχεση μας ειμαι η δυνατη και με πειραζει πολυ αυτο...τον τραβαω σε ολα εγω και φυσικα εγω μας σηκωνω απο ολα τα προβληματα που πιστεψε με ειναι παρα πολλα ενδεικτικα σου αναφερω πως οι γνεις του δεν με αποδεχτηκαν ποτε(ειμαστε απο το 2006 μαζι)πως με την αδερφη του δεν μιλαμε γιατι ειμαι πολυ λιγη για τον αδεφο της πως ζουμε μεγαλα διατηματα χωρια(περισσοτερο χρονο απο οτι μαζι)γιατι η δουλεια του ειναι μακρια και ειναι ενστολος και δεν παιρνει αποσπαση παντα πως φτιαχνουμε σπιτι και τρεχω εγω μεχρι και για το που θα βγει αποχετευση και φυσικα σε ολα τα θεματα παιδιου ετρεχα εγω..δεν λεω μου συμπαρειστατε γιατι συν της αλλης το δακρυ το εχει κορομπιλο ειναι απιστευτα ευαισθητρος..μολις λιγο ζοριστει κανει εμετους κτλ παθαινει κρισεις πανικου κτλ...για χρονια μουρμουριζα και τσακωνομουν μονη μου...τελικα το πηρα αποφαση...μιαβ ζωη ετσι θα γινεται..πλεον το ξερουν ολοι οι γυρω μας(οι τεχνιτες λενε στην οικοδομη καλως το αφεντικο και τον αντρρα της οταν παω...σκεψου)ειναι δυσκολο και για σενα το καταλαβαινω γιατι εχουμε πολλα στο νου μας αστο να περασει κι αυτο..θα μιλησουμε...σε φιλω..κοριτσια σορι που μπαινω ετσι γρηγορα αλλα εχω σογια εδω. αυριο βραδυ επιστρεφω σπιτακι μου..θα τα λεμε συχνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...