Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια μου!!δε σας ξεχασα,σας διαβαζω αλλα μου ειναι δυσκολο ωα γραψω!

ΜΙΚΑ λυπαμαι για τη μανουλα σου και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ξεφυγει απο τον κινδυνο!τι καλα που η αυχενικη ειναι μια χαρα!εγω πιστευω οτι τα μωρακια θα ειναι ενα και ενα!

labrinip σε καταλαβαινω οτι δε σου μενει χρονος αλλα ποτε ποτε να μπαινεις να μαθαινουνε τα νεα σου!χαιρομαι που ειστε ολοι καλα!

Morouli και εσενα τα νεα σου ειναι τελεια!μπραβο κοριτσι μου!με το καλο και στην κανονικη αυχενικη!δεν ειναι υπεροχο να το βλεπεις να κουναει χερακια-ποδαρακια?

prasini kai santaloxilo σας λεω οτι θα ερθει και η δικη μας σειρα!santaloxilo και εγω δεν πιστευω σε αυτα τα τεστ!

daphne με το καλο η επεμβαση του αντρουλη σου και καλα αποτελεσματα ευχομαι!με το καλο και εσυ να ξεκινησεις!

rosaki μου καταλαβαινω την αγωνια σου να δεις τη μπεμπα και για ολη τη διαδικασια αλλα θα πανε ολα καλα και μετα θα δινεις εσυ σμβουλες και θα λες την εμπειρια σου στις υπολοιπες!

natasaki τι κανεις εσυ?

συγνωμη αν ξεχασα καμια κοπελα αλλα ειμαι στη δουλεια!

 

εγω εχω ευχαριστα νεα!τελικα δεν ειναι πολυποδας και συνεχιζω κανονικα οπως τα ειχαμε προγραμματισει!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ολο ευχαριστα διαβασα σημερα κορες και πολυ μου αρεσε που δεν ακουσα πεσμενα κοριτσακια!

Morouli γερα με τσαμπουκα!!!

Λαμπρινη μπραβο για τη πρωτοβουλια σου και ελπιζω να βρισκεις χρονο να το ενημερωνεις και να πετυχει αυτο που εχεις φανταστει!!γραψε μας το link να παρουμε μια γευση...

Santaloxilo αυριο η μεγαλη μερα...δε ξεχνω....θα μπω για νεα!!!

Φιλια σε ολες. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

λεω να το αφησω ως τη Δευτερα,ολες τιςφορες με pregnyl αδιαθετησα 14 μερες μετα..σαν σημερα δηλαδη..οποτε λεω να το αφησω ως Δευτερα...αν και δε νομιζω να χρειαστει....θα περιμενω να αδιαθετησω και μετα θα παρω το γιατρο μου..αν μπορω παλι αυτο το μηνα θα ξαναπροσπαθησω χωρις προκληση δε φυσικο κυκλο...αυτα απο μενα πολλα φιλιααααααααααααααααααααααααααααααααααααα επετειος day  8 χρονια με τον καλο μου και δεν προκειτε να πεσω με τιποτα..ηταν η μορφοτερη μερα η συναντηση μαζι του πριν απο 8 χρονια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

morouli kai rose na ste kala.!!!!!!!!!!!!!!!!! για τη θετικη σας ενεργεια.

labrinip να μας δινεις συχνα τα φωτα σου και την εμπειρια σου.

morouli μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας

santaloxilo αφου δεν εχεις αδιαθετησει ,ολα καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! περιμενουμε τα ευχαριστα και ασε τα απαισιοδοξα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα ειναι να αδιαθετησω λογικα αν και εχω καταμπερδευτει καθως ναι μεν ειμαι 16 μερες μετα την πρεγνυλ αλλα το δευτερο ωαριο πρεπει να σπασε η Δευτερα 13/1 ή Τριτη 14/1(μαλλον Δευτερα αρα απο εκεινο το ωαριο εχουν περασει μολις 13 μερες ..οχι 14 ..αρα μπορει να ρθει κι αυριο...εγω ειμαι σιγουρη οτι δεν ειμαι οποτε δεν σκάω...απλά περιμενω να παρωτο ντοκ να δουμε τι θα κανουμε τον αλλο μηνα..λογικα θα με θελει δευτερη μερα περιοδου να δει τι παιζει στις ωοθηκες..μην εχω καμια κυστη κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

santaloxilo μην ακουω τετοια.γιατι εισαι σιγουρη οτι δεν εισαι???? αστα αυτα.μεχρι στιγμης ολα πανε καλα.

γιατι δεν κανεις την χοριακη?ο γιατρος δε σου ειπε να την κανει σημερα? καντην να ηρεμησεις κιολας και να δεις!!!!!!!!!!! καλα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

santaloxilo να ζησετε κοριτσι μου και να ειστε παντα ευτυχισμενοι!να περασετε ομορφα και μη στεναχωριεσαι και ολα θα γινουν!περιμενουμε τα νεα σου!

φιλακια σε ολα τα κοριτσακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Λαμπρινη να σου ζησει ο παιδαρος Νικολας και η μικρη σου! Πολυ εντυπωσιακη η περιγραφη σου για την γεννηση του μικρου, με συγκινησε πολυ. Δεν ηξερα οτι εχεις κανει τοσες πολλες προσπαθειες κοπελα μου. Θυμαμαι οτι μαζευαμε μαζι και ειχα καταχαρει που πετυχες, την μικρη με τον ιδιο τροπο την εκανες;

Τοσες αγωνιες, τοσες πικρες, τοσες απογοητευσεις ρε κοριτσια αλλα δεν το βαζουμε κατω!

Santaloxilo χρονια σας πολλα και πολυ ευτυχισμενα!!!!!! Καλη επιτυχια!

Κοριτσακι μπραβο ωραια τα νεα σου αρα δεν υπαρχει καθυστερηση βουυυυυυυρ!!

Rosaki δεν σου ειπα και το αλλο μαλλον, μαλλον εχουμε αγορακι!!!!!!!!!!!!!! Αντε να δω τι αλλο θα μου πεις στο ξαφνικο και θα πεσεις μεσα! Δυο στα δυο!!!

Mardio τι κανουν οι κορακλες σου! Η Μικα καλα ειναι;

Fifoulina πως εισαι, μου θυμιζεις εμενα και τις μεγαλες αποστασεις που κρατουσα απο το Mammy. Εμενα μου εκαναν πολυ καλο ευχομαι να σου κανουν και εσενα! Θυμαμαι ουτε που εμπαινα καθολου, μονο στοχευα σε κοριτσια και εψαχνα να δω αν τα καταφεραν τελικα και τιποτα αλλο! Οπως η rose , levou, lamprini.... Και χερομουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

 

Σανταλοξυλο να ειστε παντα ευτυχισμενοι και σας ευχομαι η επελαση των Ρωσων να μη γινει για εννια μηνες!

 

ΡοΖε κοντευει η ωρα! Ειναι λογικο να εχεις αγχος για τον τοκετο αλλα με τα μεσα που υπαρχουν σημερα ολα θα πανε καλα! Αλλωστε γιατι υπαρχει η επισκληριδιος; Για να μην ποναμε!

 

Κοριτσακι μου πολυ χαρηκα και για σενα! Ολα να σου πανε καλα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσιααα!!!!

santaloxylo να ειστε παντα ευτυχισμενοι κ αγαπημενοι κοριτσι μου!σου ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα!

daphne ολα καλα με την επεμβαση του αντρουλη σου?

rosaki μου πως νιώθεις?εχεις πονακια?αχ τι ωραια που σε λιγο θα κρατησεις αγκαλιτσα την μπεμπουλα σου!!!

Αχ βρε κοριτσια εγω ακομα να αδιαθετησω...εχω 4 μερες καθυστερηση,εκανα τεστ(καλου-κακου) κ βγηκε αρνητικο κ αναρωτιεμαι τι συμβαινει....ανυπομονω να μου ερθει,να κανω υπερηχο κ αιματολογικες κ αυτη την φορα να ξεκινησω επιτελους ενεσουλες!

Διάβαζα στο ιντερνετ προχθες για την υψηλη fsh σε συνδιασμο με την χαμηλη ΑΜΗ(αντιμουλεριος ορμονη) που εχω κ καπου ελεγε πως ειναι σημαδι προωρης εμμηνοπαυσης...ειμαι 33,5 κ αναρωτιεμαι τι συνεβη τον περασμενο μηνα ετσι ξαφνικα κ ανεβηκε η fsh μου ενω μεχρι κ τον προηγουμενο μηνα ητανε φυσιολογικη?εεε??τι???με πηρανε τα κλαματα,απογοητευτηκα...εχω κουραστει τοσο πολυ ψυχολογικα...κ ακομα δεν αρχισα... [smilie=sad8.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!

Λαμπρινη που να προλαβεις τωρα και με τα δυο παιδια λογικο ειναι...ασε περασε ο καιρος και ουτε που το καταλαβα!στειλε μας το λινκ να το διαβασω χρειαζομαι μια υποστηριξη τωρα γιατι φοβαμαι αρκετα.σημερα μπηκα στον μηνα μου και νιωθω ηδη εντονο πονο χαμηλα,πονο στην μεση και τα νευρα μου ειναι χαλια...εχω και το αγχος της γεννας και ειμαι αστα να πανε...

κοριτσακι μου μπραβο ολα μια χαρα πανε και ετσι να συνεχισουν!!!!αντε να δω ποσο καλα θα πανε με μενα εχω μεγαλη αγωνια και φοβο πλεον...

σανταλοξυλο να ζησετε και καθε ευτυχια ευχομαι που θα ολοκληρωθει με την θετικη χοριακη σας φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

μορουλι αγορακι λες να ειναι τελεικα?δεν ξερω πως μου ηρθε δεν το εχω ξαναπει σε καμια αυτο αλλα με σενα το ενιωσα ετσι ξαφνικα...αληθεια τι αλλο εχω πει και εχω πεσει μεσα γιατι δεν θυμαμαι :/

candycrash μια κουβεντα ειναι αυτη αλλα οταν πλησιαζει η ωρα τα σκεφτεσαι ολα πολυ διαφορετικα,μακαρι να πανε καλα για ολες μας!

capy οπως εγραψα και παραπανω σημερα ειμαι χαλια προσπαθω ομως και κανω υπομονη μεχρι την Τριτη να δουμε τι θα μου πει ο γιατρος...

κοριτσια βγαινω γιατι δεν ειμαι πολυ καλα ποναω θα τα ξαναπουμε,φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλησπερα!! Εχω παρα πολυ καιρο να μπω και να διαβασω τα νεα σας αλλα ειχα μεινει χωρις ιντερνετ παλι ολες αυτες τις μερες και ναι τελικα αποφασισα επιτελους να βαλω antivirus στον υπολογιστη να μην κολλαω συνεχεια ιους!! Διαβασα τα νεα σας και χαρηκα πολυ πολυ που ειναι κυριως ευχαριστα και χαρουμενα!!!

rosaki εφτασε ο καιρος κοπελα μου!! Με ενα πονο ευχομαι και με το καλο να κρατησεις αγκαλιτσα την γλυκια κορουλα σου!! Ειναι λογικο να φοβασαι αλλα προσπαθησε οσο μπορεις να εισαι ηρεμη.. Ολα θα πανε τελεια!!  [smilie=icon_flower:  [smilie=icon_flower:

Morouli ειναι υπεροχα που ειδατε το μωρακι σας που ολα ειναι καλα που οι εξετασεις ειναι τελειες!! Χαρηκα παρα πολυ!! Θυμαμα οταν πηγαμε κ εμεις για την β επιπεδου με πολυ αγωνια και τελικα εκεινη τη μερα μαθαμε οτι ειχαμε διδυμα!! Συναισθηματα που δεν περιγραφονται και που ποτε ποτε δεν θα ξεχαστουν!!

ΜΙΚΑ πολυ χαρηκα και για σενα κοριτσακι μου που ολα ειναι τελεια με τα μωρακια σου!! Λες να εχεις και εσυ ζευγαρακι;; Ετσι πιστευω οτι θα ειναι ενα κ ενα!! Απ τοι διαβαζω σε αφηνει ο γιατρος να κανεις "αγκαλιτσες" με τον αντρουλη σου.. Εμας μας το ξεκοψε με το που μαθαμε οτι ειναι διδυμακια.. Περαστικα και για τη μανουλα σου κοπελα μου ευχομαι ολοψυχα.. Προσπαθησε οσο μπορειςνα σκεφτεσαι θετικα..

Capy ευχομαι να βγουν τελειες οι αιμοτολογικες και με το καλο να ξεκινησετε!! Ολα να πανε τελεια!!

Koritsaki mou ευχομαι ολοψυχα καλη αρχη και σε εσενα και ολα μα ολα να πανε υπεροχα!!

Prasini καλα αποτελεσματα ευχομαι ολοψυχα!! Φουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουοουουουουουουουουουοουουου Κ εμας μας ρωτουσαν ποτε θα κανετε παιδακι αντε και απαντουσαμε καποια στιγμη θα το βαλουμε και αυτο στο προγραμμα, οτι ακομα δεν θελουμε η δεν θελει ο αντρας μου και αλλα τετοια..Για την εξωσωματικη δεν το εχουμε πει σε κανεναν απολυτως ουτε καν σε γονεις!! Δεν θελουμε κανεις να ξερει καποιοι ανθρωποι ειναι λιγο στενομυαλοι με αυτα τα θεματα.. Εγω εδω με τα κοριτσια βρηκα πολυ μεγαλη ψυχολογικη στηριξη και κατανοηση και σας ευχαριστω ολες μεσα απο την καρδια μου!! Η βοηθεια σας μου ηταν και μου ειναι πολυτιμη!! 

Δαφνη καλη επιτυχια με το χειρουργειο ευχομαι καθως και με το καλο να ξεκινησετε και συντομα να διαβαζουμε τα ευχαριστα!! 

santaloxylo χρονια σας πολλα χαρουμενα και ευτυχισμενα ευχομαι!! Να ειστε παντα μαζι, αγαπημενοι, ενωμενοι και συντομα η ευτυχια σας να συμπληρωθει καιμε το μπεμπεδακι σας!!

Mardio τι κανεις κοπελα μου;;Ειχες γεννεθλια η καταλαβα λαθος;; Αν ναι εστω και καθυστερημενα να τα 100στησεις να εισαι παντα χαμογελαστη και ευτυχισμενη και να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

Λαμπρινη χαρηκα που διαβασα νεα σου! Ειναι λογικο να μην σου περισευει πολυς χρονος πια!! Αλλα χαλαλι! Ευχομαι να καταφερεις να κανεις αυτο που λες με τη σελιδα σου! Οταν με το καλο ερθει η ευλογημενη ωρα να γεννησω και ολα Παναγια μου να πανε καλα σου εχω υποσχεθει οτι θα μπω να γραψω και εγω την ιστορια μου.. Δεν το ξεχναω..

 

Εμεις τη  Δευτερα εχουμε τον υπερηχο που σας ειχα πει και η αγωνια μου παλι χτυπαει κοκκινο.. Ευχομαι να εχω και εγω ευχαριστα να σας πω..

 

Φιλια πολλα σε ολες ελπιζω να μην ξεχασα καμια κοπελα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!εχει κρυο σημερα και καθομαι στο τζακι και πινω καφεδακι!

natasaki ευτυχως που εφτιαξες το ιντερνετ και θα μπαινεις πιο συχνα!χαιρομαι που εισαι καλα και εσυ και τα ζουζουνια σου και μην αγχωνεσαι και θα πανε ολα καλα με τον υπερηχο!περιμενουμε τα νεα σου!

rosaki λογικο να αγχωνεσαι αλλα πιστεψε με ολα θα πανε μια χαρα και συντομα θα κρατα αγκαλιτσα την μπεμπουλα σου και θα τη θυλαζεις!!περιμενουμε τα νεα απο το γιατρο!

capy μη σκεφτεσαι απο τωρα την εμμηνοπαυση!ο κυκλος μας δεν ειναι ο ιδιος καθε μηνα!αυτο το μηνα μπορει να μην εχεις πολυ καλο κυκλο και η fsh να ειναι υψηλη αλλα τον αλλο μηνα να ειναι στις φυσιολογικες τιμες!γι αυτο πριν ξεκινησουμε εξωσωματικη η σπερματεγχηση κανουμε ορμονικες!θα δεις που οι επομενες εξετασεις θα ειναι καλες!

 

τα κοριτσια που εχουν να μπουν πολυ καιρο να μπουν να μας πουν τα νεα τους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα ευχαριστω πολυ!μπηκα στον μηνα μου χθες και περιμενω την Τριτη τωρα να δω τι θα πει ο γιατρος...παντος χθες ημουν χαλια,πονουσα χαμηλα πολυ,πονουσε η μεση μου και ειχα πολλα νευρα!!!δεν ξερω τι με επιασε ετσι ξαφνικα φοβηθηκα αρκετα αφου λεω αν ειναι να ποναω ετσι οταν γεννησω πως θα αντεξω?μετα σκεφτηκα οτι θα ειναι χειροτερος ο πονος και απογοητευτηκα...βεβαια απο την αλλη δεν θα με αφησουν να υποφερω θα μου βαλουν τα καταλληλα φαρμακα...με το καλο αυριο να πας στον γιατρο τελεια θα ειναι ολα θα δεις,περιμενουμε νεα σου!

κοριτσακι μου μακαρι να ειναι οπως τα λες...ειναι μαλλον το αγχος της πρωταρας :P

οντως οι υπολοιπες που ειστε?γιατι χαθηκατε ετσι?

φιφουλινα ευχομαι να εισαι καλα και οποτε νιωσεις την αναγκη να μπεις εμεις ειμαστε εδω για σενα!!!!!!! @};- @};- @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, ναι εγώ είμαι! Βέβαια όχι τόσο κεφάτη όσο θα θέλατε (και όσο θα ήθελα), αλλά είμαι εδώ. Τρεις βδομάδες πέρασαν από το χειρουργείο. Έχω βγάλει πλέον τα ράμματα και πέρασα και τη διαδικασία της ρήξης του ενδομητρίου με πολλή έντονη αιμορραγία και πόνο (σαν 3 περίοδοι μαζί), δηλ. στην ουσία αποβλήθηκε ο,τι είχε δημιουργήσει η εγκυμοσύνη αυτές τις εβδομάδες. Για το εμβρυάκι δεν θέλω καν να μιλήσω... Κάνω μεγάλη προσπάθεια να συνέλθω ψυχολογικά, αν έχετε καμιά ιδέα πως να ξεμπλοκάρω είναι ευπρόσδεκτη. Νομίζω οτι θα ήμουν καλύτερα αν δεν είχα χάσει την σάλπιγγα μου γιατί είναι σαν μια επιπλέον απώλεια. Μέσα στην όλη φάση, βρε κορίτσια, συνέβησαν και κάποια πράγματα που μου "έδειξαν" ποιοι είναι πραγματικά φίλοι μου και ποιοι μπορούν (και ποιοι θέλουν) να με στηρίξουν... Θα ήθελα να αναφερθώ σε κάθε μία ξεχωριστά, αλλά θα το κάνω κάποια άλλη στιγμή που δεν θα είμαι τόσο φορτισμένη. Δεν μπορώ όμως να μην πω 'Καλη λευτεριά" στη Rose. Η επιμονή σου και η αισσιοδοξία σου είναι πάντα παράδειγμα για μενα! Ελπίζω να μην σας έριξα... Και για να ευθυμήσουμε λίγο, ο γιατρός μας έδωσε το ok για... τρελίτσες (άντε μπας και πάρουμε λίγο τα πάνω μας)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην καλη επιτυχια αυριο στο σανταλοξυλο!θα περιμενουμε εναγωνιως!Φιφουλινα δεν υπαρχουν πολλα να σου πει κανεις για μια τετοια απωλεια γιατι ειναι απωλεια και πρεπει να τη ζησεις οπως τη νιωθεις..να την κλαψεις και να τη δεχτεις. Το να σου πει καποιος πρεπει να γελας δεν πρεπει να νιωθεις ετσι η αλλιως ειναι ψεμα..προσπαθησε οσο γινεται σιγα σιγα να κοιταξεις μπροστα σε αυτο που σε περιμενει..καποια στιγμη να κοιταξεις αισιοδοξα το μωρακι που θα ερθει στη ζωη σας γιατι θα ερθει. Οταν εισαι ετοιμη χαμογελασε ξανα και ξεκινα.Θα χαρουμε πολυ να μας πεις τα ευχαριστα!Γνωρίζω κοπέλα που το έπαθε αυτό και μεμια σαλπιγγα μετα από λιγο έμεινε εγκυος και έχει αγκαλια το παιδάκι της τώρα..

Ροουζ καλή λευτεριά.Θα σου πω δυο πραγματα..καταρχην μην φοβασαι τον πόνο.Ο πόνος της γεννας είναι ο μόνος γλυκός πόνος που υπάρχει ειμαστε γεννημενες με ενα σωμα απολυτα εξοπλισμενο και σοφο και δυνατο ικανο να γεννησει. Μην φοβασαι,και μη φοβασαι τον πονο καθε συσπαση και πόνος θα είναι ενα βημα πιο κοντα στο μωρο σου..να ξερεις  ο,τι το μωρακι σου γνωριζει πολυ καλα το δρόμο για να τα κάνει όλα τελεια οπότε πρεπει να το εμπιστευτείς και να το βοηθησεις να βγει χαλαρώνοντας.Πρέπει να εμπιστευτείς και σένα.Ενημερώσου καλά μη βάλεις επισκληρίδιο πριν της ώρας της γιατι μπορει να σου διακόψει τον τοκετό και να καταλήξεις καισαρική.Ασε τα πραγματα να κυλήσουν όσο αντέχεις..και όσο παραμένεις ψύχραιμη.Είσαι κοντά στην πιο όμορφη στιγμή της ζωής σου!απόλαυσε την γιατί είναι μοναδικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιφουλινα καταρχην σε ευχαριστω πολυ για την ευχη σου και μεσα απο την καρδια μου ευχομαι συντομα να το ζησεις και εσυ!!!!

οπως λεει και η cuando ζησε την απωλεια σου οπως νιωθεις...παρε οσο χρονο σου χρειαστει αλλα για μενα μην το αφησεις για πολυ καιρο να σε παρει απο κατω!κοιτα την αληθεια καταματα και αντιμετωπισε την...εμεινες εγκυος(πολυ θετικο γιατι ξερεις οτι μπορεις και λειτουργησε ο οργανισμος σου) δυστηχως ομως ηρθαν ετσι τα πραγματα και ηταν εξωμητριο και εχασες την μια σαλπιγγα σου...καταλαβαινω ειναι πολυ οδυνηρο ολο αυτο και φανταζομαι ποσο μεγαλη ταλαιπωρια σωματικα και ψυχικα περασες και περνας!να ξερεις η καθε γυναικα που θελει ενα παιδακι και δεν ερχεται αμεσως ζει τον δικο της γολγοθα....ομως δεν εχει χαθει τιποτα εισαι καλα που αυτο εχει σημασια γιατι μπορει να ειχες παθει σοβαρο προβλημα και μπορεις να συνεχισεις την επομενη προσπαθεια σου!οποτε ανασκουμπωσου ξεκινα τρελιτσες με τον αντρουλη σου εφοσον σας εδωσε το οκ ο γιατρος και σκεψου σοβαρα το επομενο σας βημα!!!!δεν ειναι λογια παρηγοριας οσα σου γραφω εχω ζησει και εγω πολυ δυσκολες καταστασεις πριν μεινω εγκυος και οταν εμεινα στην αρχη της εγκυμοσυνης δεν ηταν ευκολα....δεν ξερω αν θυμασαι την υπερδιεγερση που ειχα παθει?πραγματικα πιστευα τοτε οτι θα πεθαινα,τοσο δυσκολα ηταν για μενα....

πριν μεινω εγκυος ειχα πει πολλες φορες οτι ισως ο Θεος δεν θελει να μου δωσει παιδι αλλα μετα σκεφτηκα οτι δεν εχω κανει το 100% που περναει απο το χερι μου για να δω αν ισχυει αυτο...αν το κανω και δεν ερθει ειπα εγω την προσπαθεια μου την εκανα!ετσι και εσυ δωσε το 100% εσυ και να ξερεις οτι θα ερθει μετα η βοηθεια που περιμενεις....η επιμονη μου και η αισιοδοξια μου οπως λες ηταν το κινητρο για μενα η πιστη που ειχα ομως πιστευω οτι με εφερε εδω που ειμαι!

Πιστεψε το λοιπον,επεμενε γι αυτο και θα ερθει ειμαι πολυ σιγουρη γι αυτο που σου λεω...εδω θα ειμαι οταν θα τα εχεις καταφερει και εσυ οπως τα καταφερε και η μορουλι μας!!!!να λεμε Δοξα το Θεο που ζουμε στο 2014 και εχουμε πολλες ευκαιριες να κανουμε το ονειρο μας πραγματικοτητα....

να μπαινεις να μας γραφεις οτι θελεις και οτι νιωθεις δεν μας ριχνεις καθολου για ολα ειμαστε εδω :x :x :x :x

cuando σε ευχαριστω πολυ και για τις συμβουλες σου,απλα ειπαμε ειναι ο φοβος της πρωταρας!πιστευω οτι οταν θα ερθει η ωρα μου θα με καθυσηχασει και ο γιατρος μου γιατι ηδη του ειπα τις ανησυχιες μου και μου ειπε μην φοβασαι τιποτα εμεις ειμαστε εδω....ειναι μεγαλη η ανυπομονησια και η αγωνια μου να δω και να ξερω οτι ειναι καλα η μικρη μου που θεωρω οτι θα τα ξεχασω ολα τα αλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Einai logikos o fovos tis protaras giati den xereis ti tha antimetopiseis alla tha sou elega na pistepseis se sena kai min afetheis san moraki sto giatro sou..einai kalo oti tha einai ekei gia na se voithisoun an xreiastei alla auti pou mporei na gennisei kai exei ti dinami na to kanei eisai esi.Sto leo giati o,ti nioseis tha einai fisiologiko ..vasika pistepse se sena kai na pas me dinami.siggnomi gia ta greeklish eimai se ipologisti pou den ehei ellinika.

Santaloxilo ti apegines?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose εχεις αποφασισει αν θες να είναι ο αντρας σου μαζι σου; Εγω πριν μεινω εγκυος ελεγα ότι το μονο ατομο που θα ηθελα μαζι μου είναι η μαμα μου αλλα τωρα λεω ΜΟΝΟ τον αντρα μου ο οποιος πιστευω ότι θα με βοηθησει πολύ. Είναι νομιζω σημαντικο να εχεις μαζι σου τον ανθρωπο σου γιατι περνεις κουραγιο και δεν τον περνας ολο μονη σου.

Santaloxilo εκανες χοριακη; Πες μας τα νεα σου!

fifoulina μου μακαρι να ηξερα να σου πω τα λογια που εχεις αναγκη να ακουσεις για να γαληνεψει η ψυχη σου και να παρεις δυναμη να συνεχισεις. Φοβάμαι όμως μηπως σου πω κατι που σε στεναχωρησει . Θα σου πω μονο ότι η δυναμη που εχουμε ολοι μεσα μας και που δεν ξερουμε ότι βρισκεται εκει, φαινεται στα δυσκολα και με ένα μαγικο τροπο καταφέρνουμε και συνεχιζουμε μεχρι να πραγματοποιηθουν τα ονειρα μας. Παρε το χρονο σου γιατι είναι πραγματικος γιατρος και συνεχισε όταν νιωσεις ετοιμη. Σου ευχομαι να ερθει η μερα που θα εχεις το μωρακι σου αγκαλια και θα προσπαθεις να θυμηθείς ποσο λυπημενη ησουν και δε θα μπορεις γιατι ο Θεος μας εχει χαρισει την ικανοτητα να ξεχναμε τα δυσκολα και να συνεχιζουμε.

 

Και μια ερωτηση μαλλον χαζη. Επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη να βαφουμε τα νυχια μας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cuando εχεις δικιο πιστευω οτι ολες εκεινη την ωρα βρισκουμε την δυναμη...οπως εχω περασει καποιες δυσκολες καταστασεις και τα καταφερα ετσι θα τα καταφερω και τωρα!!!

περιμενουμε απο την σανταλοξυλο χοριακη σημερα?ε τοτε φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

candycrash ο αντρας μου θα ειναι μαζι μου αλλα για να δει την γεννα αποκλειεται δεν το αντεχει...του ειπα να εισαι μαζι μου οσο μπορεις να αντεξεις και μετα να βγει...βεβαια θα δουμε εκεινη την ωρα πως θα ειναι τα πραγματα και αν ειναι εφικτο να γινει και αυτο!

οσο για τα νυχια εγω δεν τα εβαφα στις αρχες γιατι δεν κανει λενε οπως με την βαφη των μαλλιων...τωρα τελευταια ομως τα βαφω κανονικα και συγκεκριμενα κανω σελακ...αυριο που θα παω στον γιατρο θα τον ρωτησω κιολας αν κανει να ξανακανω η οχι γιατι εχουν χαλασει...κατα πασα πιθανοτητα ομως θα μου πει να μην τα κανω γιατι απαγορευεται στον τοκετο και δεν ξεβαφετε κιολας ευκολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσιακια!!

Fifoulina μου δεν ξερω τι να πω και αν μπορω να πω κατι για να σε κανω να αισθανθεις καλυτερα.. Ασε τον εαυτο σου να ζησει ολο αυτο που περασες και να ξεσπασει και σιγα σιγα προχωρα, κανε αγαπουλες με τον αντρουλη σου και μολις αισθανθεις ετοιμη προχωρας και στο επομενο βημα μια νεα προσπαθεια για να ερθει το μωρακι σας.. Να μπαινεις να μαθαινουμε τα νεα σου, μη λες οτι μας ριχνεις ειμαστε ολες εδω για σενα!

Rosaki πως εισαι;Σου εφυγε καθολου τοα γχος;; Ευχομαι να εχεις ηρεμησει, σκεψου οτι ολα θα γινουν για να κρατησεις στην αγκαλιτσα σου το θαυματακι σου!Ασε που οπως ειπες με τα καταληλα φαρμακα οι πονοι δεν θα ειναι δυνατοι..  Ολα θα πανε καλα τελειαθα δεις!! Λες να μην αντεξει ο αντρας ολο τον τοκετο;; Καλα θα δειτε βεβαια εκεινη την ωρα,,

Santaloxylo που εισαι; Περιμενουμε νεακια σου!!

 

Εγω εκανα τον υπερηχο που σας ελεγα (τελικα κολπικα) τα μωρακια δοξα το Θεο μια χαρα.. Εχουν γυρισει ηδη με τοκεφαλακι κατω και η μπεμπουλα ειναι αρκετα χαμηλα.. Ο τραχηλος με ανησυχει.. Ειναι 26mm. Ο γιατρος ειπε πολυ ξεκουραση, ηρεμια, περπατημα με μετρο..Κ ενα ουτροζεσταν καθε βραδυ. Να αντεξουμε λεει ακομα 6 εβδομαδες.. Του ειπα να κανουμε τις ενεσουλες για τους πνευμονες και μου ειπε οχι ακομα .. Ανησυχω πολυ ομως και φοβαμαι..

 

Τα τυπολοιπα κοριτσακιαπου ειστε; Φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!

rosaki μου πολλοι αντρες δεν αντεχουν και δεν τους δινω αδικο!εγω παντος αν δεν ειχα τον αντρουλη μου αυτες τις 12 ωρες που κοιλοπονουσα δε θα τα κατεφερνα!εμενα βεβαια ηταν διαφορετικα τα πραγματα και δεν μπορουσε ακομα και να ηθελε να ηταν μεσα!εκεινη την ωρα απο καπου αντλεις δυναμη και τα καταφερνεις!οπως λες ασε να δεις πως θα παει και τοτε αποφασιζει τι θα κανει!ο αντρας της αδελφης μου τραβουσε βιντεο στην καισαρικη των διδυμων.νομιζω οτι εδω δεν αφηνουν σε καισαρικη!

fifoulinaki πραγματικα σε καταλαβαινω απολυτα!η καθε μια μας βιωνει διαφορετικα αυτο που συμβαινει και αντιδραει διαφορετικα!παρε το χρονο σου αλλα προσπαθησε να συνελθεις γρηγορα και να συνεχισεις!μονο ετσι θα κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα!εμενα στις 16/2 θα κλεισω ενα χρονο απο τοτε που αποχωρηστηκα απο το κοριτσακι μου και δεν εχει περασει ουτε μια μερα που να μην το σκεφτω αλλα κανω την καρδια μου πετρα και προσπαθω να συνεχισω γιατι αλλιως θα τρελαθω και αυτο δεν ειναι σωστο ουτε για τον αντρα μου αλλα περισσοτερο για το παιδι μου!τα μωρακια μας δε θα τα ξεχασουμε ποτε αλλα θα απαληνει ο πονος μας αν παρουμε στην αγκαλια μας τα αδελφακια τους!ολοι πιστευουν οτι ειμαι πολυ δυνατη αλλα εγω ξερω τι αγωνα πρεπει να καταβαλω καθε μερα!αυτο που θελω θα το πετυχω!δεν ξερω αν σου φαινονται σκληρα αυτα που σου λεω αλλα για μενα ετσι ειναι μετα απο ενα χρονο που το βιωνω!ειτε φυσιολογικα ειτε με εξωσωματικη θα τα καταφερεις και θα κρατησεις στην αγκαλια σου το παιδακι σου!πρεπει ομως να το πιστεψεις και να μη σε παιρνει πο κατω!μια μεγαλη αγκαλια απο μενα!

santaloxilo τι εγινε?εκανες τη χοριακη?

καληνυχτα κοριτσακια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιφουλινα πολυ χαρηκα που εγραψες συμφωνω απολυτα με τα κοριτσια να βιωσεις τη στεναχωρια σου να πιασεις πατο για να ξαναςηκωθεις.οπως ειπε και η candycrash οταν θα εχεις πια τα παιδακια ςου θα λες μα εγω τα ζησα ολα αυτα αποκλειεται...

Οσο για τους ανθρωπους που μενουν διπλα μας στα δυσκολα δυστυχως η ευτυχως πρεπει να βρεθουμε στα ζορια για να τους καταλαβουμε....μη δινεις τοση βαση σε αυτα με τον αντρα σου να στε καλα και αγαπημενοι και θα τη βρειτε τη δυναμη για τη ςυνεχεια.

Rose να εισαι ψυχραιμη για να μπορεσεις να ςυνεργαστεις εκεινη την ωρα.θα βρεις δυναμη που ουτε και ςυ θα ξερεις οτι ειχες.ειπαμε θεα για μια μερα θα νιωσεις.δεν ειναι τοσο τρομερο...εγω μολις βγηκα ειπα τη πηγα και εκανα η τρελη που ςυμφωνησα για φυσιολογικο και το ιδιο βραδι κιολας που περπατουσα στο διαδρομο εκανα προσευχη να το ξαναζησω καποτε...

Οςο για τον αντρα μου στεκοταν απο εξω απο τη πορτα και καθε φορα που μπαινοβγαινε καποια μαια τον εβλεπα καταχλωμο...οχικουραγιο δεν επαιρνα αλλα ελεγα αντε να τελειωνουμε να του τα πανε να ηρεμησει!!! Χα χα...

Νατασα 32 εβδομαδων τις εκανα εγω τις κορτιζονες για τα πνευμονακια οσο πιο πιςω τοσο καλυτερα.ο γιατρος σου ξερει.

Κοριτσακι μου και για σενα θα γινει το ονειρο πραγματικοτητα συντομα...αμ τι μονο ο Μπουμπουκος και η Μανουλιδου θα ναι οι τυχεροι....ασε μας καλε...χα χα...

Santaloxilo τι εγινε τελικα;;;; με την αγωνια μας αφηνεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...