Μετάβαση σε περιεχόμενο

ενδομητριωση και σπερματεγχυση!!


kuklamino

Recommended Posts

γεια σασ κοριτσια!!εχω ενδομητριωση και την δευτερα κανω την πρωτη μου σπερματεγχυση.προσπαθοθμε 1 και μισο χρονο αλλα δεν εχει γινει τιποτα ωσ τωρα.φοβαμαι πωσ ουτε αυτη τη φορα θα τα καταφερουμε.εχει κανει καμια κοπελα σπερματεγχυση να εχει ενδομητριωση και να μεινει εγκυοσ?[smilie=tard.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα

Μπήκα να σου γράψω πως τον Ιουνη μετα απο 1,5 χρόνο προσπαθείων ο γιατρος μου μιλησε για την ενδομητριωση(ειχα κυστες που μοιαζαν με αυτο)εκανα τις εξετασεις και τελικα δεν ηταν ..Στο μεσοδιαστημα μιλησα με 4-5 γιατρους και μου ειπαν ολοι πως και να ειναι η συλληψη ειναι εφικτη με καθε τροπο...αρκει να κανεις ωορυξια..(να μην ειναι κλειστες οι σαλπιγγες)για να σε παει λοιπον ο γιατρος σου για σπερματεγχυση σημαινει πως η σαλπιγγογραφια σου εδειξε διαβατες σαλπιγγες...ή εστω μια απο αυτες...με αλλα λογια πας με τα ιδια ποσοστα οπως ολες μας για σπερματεγχυση...Σου γραφω στελνοντας μου ολη τη θετική ενεργεια..βγαλε απο το νου σου καθε δυσκολια και σκεψου θετικά..το ποσοστο της σπερματεγχυσης γενικα ειναι οπως μιας κανονικης συλληψης(εκτος αν εχεις παρει χαπια για προκληση πολλαπλης ωορυξιας...)Θετική ενεργεια και ολα καλα θα πανε καλα κοριτσακι μου!!!!Ο θεος μαζί σου καλη επιτυχία σου ευχομαι από καρδιάς!!!!εγώ ειμαι πια στα 2 χρονια προσπαθειων χωρις κανενα θεμα ουτε εγω ουτε ο αντρας μου...μη σκεφτεσαι λοιπον την ενδομητριωση...μια πολυ καλη μου φιλη με ενδομητριωση στο χειροτερο βαθμό εμεινε φυσιολογικά..αργησε αλλα εμεινε...θετική ενεργεια και καλά αποτελεσματα κοριτσι μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα santaloxilo!!χαρηκα πολυ που ειδα μυνηματακι!εγω εχω ενδομητριωση,εχω κανει και λαπαροσκοπηση πριν 2 χρονια.εχουμε κανει προσπαθειεσ απο τοτε αλλα δεν εχει γινει συλληψη.ο γιατροσ μασ συμβουλεψε να σκεφτουμε αλλουσ μεθοδους γονιμοποιησης γιατι γυναικεσ με ενδομητριωση εχουν μικρο ποσοστο συλληψησ φυσιολογικα.ετσι το πηραμε αποφαση και την δευτερα ξεκιναμε την 1η μας σπερματεγχυση ελπιζω και μοναδικη.μπορω να πω πωσ εχω απιστευτο αγχος!!!εσυ εχεισ κανει σπερματεγχυση η συνεχιζετε μονοι σασ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα το Γενάρη θα κάνουμε την πρώτη...εμενα πάντως και οι 3 που ειχα παει τοτε μου ειχαν πει πως αν ειναι ενδομητριωση αλλα ειναι οκ οι σαλπιγγες μπορει να συλλαβεις και φυσιολογικα..οκ οχι οπως στο να μην εχει ενδομητριωση αλλα μπορείς..για να σε παραπέμεπι σημαινει οτι μπορεις...να σκεφτεσαι θετικά να κανεις την προσευχουλα σου κι ολα καλα θα πάνε...πηρες καποια φαρμακα πριν για περισσοτερα ωαρια;;και pregnyl για να σκασουν στην ωρα τους;;;;;;την κανεις Αθηνα;Σόρι για τις ερωτησεις αλλα εχω μπει σιγα σιγα κι εγω σε αυτό το δρόμο...μεσα απο την καρδια μου ευχομαι να τελειωσουν τα βασανα σου και να ερθει το μπισκοτακι σου....να μη σκεφτεσαι αρνητικα ουτε να αγχωνεσαι αν ειναι να γινει θα γινει ετσι θα λες...καλη επιτυχια και περιμενω εντυπωσεις απο τη διαδικασια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

se eyxaristw polu gia tis eyxes sou euxomai kai gia sena na pane ola kala!!apo proseuxes allo tipota-to prohgoumeno sk phgame m ton kalo mou se ena monasthri kai parakalesame thn panagia na kanei to 8ayma ths.nai phra farmakA:gia 5 meres clomiphene kai ayrio 8a kane thn enesoula mou:pregnyl!!prox8es phgame kai ston giatro mas kai kaname ton yperoxo kai eixa 3 waria-mou pe pws pame kala.kai deytera prwi pame gia spermategxysh.nai sthn a8hna 8a thn kanw esu?pou 8a thn kaneis?8a sta grapsw th deytera ola analytika gia to pws 8a ginei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα

Εμείς έχουμε δική μας εκκλησία της Παναγίας ,αν θες στείλε μου σε πμ το βαφτιστικο ονομα σου και του αντρα σου να το διαβασουμε ..Σε καταλαβαινω απόλυτα τα ίδια κι εμεις κι εννοειται πως αν μου χαρισει η Παναγια ενα μωρο κι ειναι κοριτσια θα παρει και το ονομα της!!!Λοιπον κι εγω Αθηνα θα κάνω τη σπερματεγχυση..θα σου στειλει πμ καποια στιγμη αναλυτικα...ηθελα να σε ρωτησω εκτος απο αυτη τη θεραπεια(την εχω κανει 3 φορες και την ξερω κι οντως εισαι σουπερ εγω 2 εκανα καθε φορα)κάνεις και κάτι άλλο ;;πως ειναι η διαδικασία;;πας με το συζυγο και δινει κι αυτος το υλικο του ταυτοχρονα;;;;αυτος παιρνει κάτι;;;ααα να ρωτησεις επισης αν ερχεσαι μετα και σε φυσικη επαφη...(εμενα μου πε πως μετα τη σπερματεγχυση θα κανω και μια επαφη)πραγματικά ευχομαι καθε επιτυχια..περιμενω πμ σου!!!!κι αν ειναι ευκολο μου γραφεις που την εκανες και ποσο κοστισε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα

Εμείς έχουμε δική μας εκκλησία της Παναγίας ,αν θες στείλε μου σε πμ το βαφτιστικο ονομα σου και του αντρα σου να το διαβασουμε ..Σε καταλαβαινω απόλυτα τα ίδια κι εμεις κι εννοειται πως αν μου χαρισει η Παναγια ενα μωρο κι ειναι κοριτσια θα παρει και το ονομα της!!!Λοιπον κι εγω Αθηνα θα κάνω τη σπερματεγχυση..θα σου στειλει πμ καποια στιγμη αναλυτικα...ηθελα να σε ρωτησω εκτος απο αυτη τη θεραπεια(την εχω κανει 3 φορες και την ξερω κι οντως εισαι σουπερ εγω 2 εκανα καθε φορα)κάνεις και κάτι άλλο ;;πως ειναι η διαδικασία;;πας με το συζυγο και δινει κι αυτος το υλικο του ταυτοχρονα;;;;αυτος παιρνει κάτι;;;ααα να ρωτησεις επισης αν ερχεσαι μετα και σε φυσικη επαφη...(εμενα μου πε πως μετα τη σπερματεγχυση θα κανω και μια επαφη)πραγματικά ευχομαι καθε επιτυχια..περιμενω πμ σου!!!!κι αν ειναι ευκολο μου γραφεις που την εκανες και ποσο κοστισε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...