Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε να κάνω τεστ εγκυμοσυνης?


Recommended Posts

XELONITSA , ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ, ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΤΕΣΤ. ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΙΜΕΝΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΠΡΥΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πιο αξιόλογο τεστ με 2 μέρες καθυστέρηση είναι να δώσεις αίμα. Θα έχεις 100% σωστά αποτελέσματα ή φυσικά να δώσεις ούρα στο μικροβιολόγο. Αν πάρεις φαρμακείου, δε νομίζω ότι θα είναι έγκυρο 100%, εκτός αν περιμένεις λιγάκι. Καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας. Το στήθος μου δε λέει να σταματήσει να πρήζεται, θα δούμε. όλο λέω να κάνω το τεστ και όλο το αναβάλλω στο μυαλό μου. θα δούμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XELONITSA ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ! ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΒΓΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙΣ, ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΜΕΤΑ! ΠΑΝΤΩΣ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙΣ! ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις 2 ημέρες καθυστέρησης έδειξε σε'μένα το Clearblue.Πάντως έκανα και χωριακή την επόμενη ημέρα για σιγουριά εφ'όσον μου το ζήτησε η γιατρός μου..Βέβαια μεσολαβεί Σαββατοκύριακο, οπότε...χτύπα ένα τεστάκι και χωριακή απο Δευτέρα :laugh:

Καλά Αποτελέσματα!!!!!! Άντε να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΕΛΟΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΑ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΤΑ ΠΟΛΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΘΑ ΣΕ ΤΡΩΕΙ Η ΑΓΩΝΙΑ.ΚΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ:P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΜΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ!!ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΧΟΡΙΑΚΗ!!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΩ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw ekana self-clear

mia evdomada PRIN tin kathysterisi(!)

kai itan thetiko!

Epeita kaneis kai xwriaki, safws!

To afysika prismeno stithos to eixa k gw..

Min meneis me tin agwnia..

Farmakeio grigora kai steile mas nea!

Kali epityxia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΧΕΛΩΝΙΤΣΑ!ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΕΣΤ(ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΟΥΡΑ).ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 01-07 ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΤΟ ΕΚΑΝΑ 05-07 ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΡΟΤΑΤΟ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!!ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤ,ΠΕΡΑΣΑΝ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ.:) ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Β ΧΩΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ.:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΧΕΛΩΝΙΤΣΑ..

ΜΗΝ ΠΑΡΑΤΕΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΣΟΥ..

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ

ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ, ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΑΔΙΚΑ..

ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ CLEARBLUE ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΡΟΤΑΤΟ..

ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΑΚΗ..

ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ..

ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΦΟΒΕΡΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..

ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΕΣΤΑΚΙ, ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ

ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikol mou, egw paratirisa

poli megali diafora sto "priksimo"

tou stithous ( se sxesi me tin periodo).

Den itan fouskwma mono,

ginotan kai pio platy,

san na aplwnotan..

Amesws ksekinise auto kai se liges

meres anagkastika na allaksw soutien!!!

(tin Deutera exw giatro,

gia na mathw kai leptomereies)

Filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι να εισαι.Πηγαινε σε μικροβιολογο και κανε μια χοριακη.Ειναι η μονη σιγουρη.:) Θα κανω και εγω.Εχω καθυστερηση 20 ημερες.:)B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως θα σε συμβουλευα να περιμενεις λιγο.Ξερεις κι ο δικος μου κυκλος ειναι σταθερος,σταθεροτατος αλλα τυχαινε καποιους μηνες να καθυστερησει 5,6 μερες.Δε ξερω γιατι συμβαινει αυτο,ισως παιζει ρολο και το αγχος η'καποιοι αλλη παραγοντες.Και στις τρεις μου εγγυμοσυνες περιμενα 2 βδομαδες και μετα επαιρνα το τεστ.Και μετα κατευθειαν στο γιατρο για επιβεβαιωση.Το πρηξιμο στο στηθος ειναι σημαδι εγγυμοσυνης,ωστοσο ειναι και σημαδι οτι περιμενεις περιοδο.Κανε υπομονη λιγες μερες ακομα.Αν θελεις παιδακι σου ευχομαι ολοψυχα να βγει θετικο.Καλη τυχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρετη μου 20 μερες και δεν εκανες ακομα εξεταση!Πηγαινε κατευθειαν στο γιατρο.Αν εισαι εγγυος θ'ακουσεις και την καρδουλα του πιθανοτατα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας,

Είμαι καινούργια στη παρεα και θα ηθελα τη βοηθεια σας...

Έχω μια σχεση 5 χρόνια και πριν 2 μηνες αρραβωνιαστηκαμε....

Το θεμα ειναι οτι ειχαμε ενα ατυχημα (εσπασε το προφυλακτικο)και χρειαστηκε να παρω το χαπι της επόμενης μέρας..Κανονικα εχω σταθερο κυκλο 29 ημερων αλλα εχω καθυστερηση 4 μερες...Πότε να κανω τεστ εγκυμοσυνης???:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΩΤΑ ΑΠΌΛΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΝΙΣΤΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΙΑ Β-ΧΟΡΙΑΚΗ

ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΕΡΕΣ

ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ!

ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΑΥΤΗ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?

ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοειται...Εχω τρελαθει απο τη χαρα μου στη πιθανοτητα να ειμαι εγκυος...Εχω κατι πονακια χαμηλα στη κοιλια μου,καθυστερηση 4 μερες αλλα τιποτα αλλο...(!!!)

Απλα μου φαινεται περιεργο να μην επιασε το χαπι της επομενης μερας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ΤΟΤΕ ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ,ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΘΕΣ!!!

ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ GOOGLE ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΠΙ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ,

ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ!!

ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FAY 24 ΤΟ ΧΑΠΙ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΝΑ ΤΟ ΠΙΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΩΔΕΚΑ ΩΡΕΣ ΑΛΛΙΩΣ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΑΠΟΤΡΕΨΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...