Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσυνη


mairy90

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, μόλις μπήκα στην παρεα σας και θελω να με βοηθησετε. Λοιπόν, έχω ψιλοάστατο κυκλο, αλλά οχι πολυ μεγάλο. Τελευταία φορά αδιαθέτησα 3 Νοεμβρη και πριν λιγες μερες μου ήρθε περίοδος αλλά κρατησε μονο για μια μερα και μετα τιποτα. Ουτε πόνοι αυτη τη φορά ουτε τίποτα. Εχω κάποια ανακατωσούρα ακόμα και δε μπορώ να βλέπω καν φαγητά, αλλά κανένα άλλο συμμπτωμα. Υπάρχει περιπτωση να είμαι εγκυος ή η περίοδος μου μειώθηκε...τι να πω. Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ήταν έτσι και για αυτο λεω μηπως δεν είμαι. Εσεις τι λέτε?Πότε να κανω κανενα τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, μόλις μπήκα στην παρεα σας και θελω να με βοηθησετε. Λοιπόν, έχω ψιλοάστατο κυκλο, αλλά οχι πολυ μεγάλο. Τελευταία φορά αδιαθέτησα 3 Νοεμβρη και πριν λιγες μερες μου ήρθε περίοδος αλλά κρατησε μονο για μια μερα και μετα τιποτα. Ουτε πόνοι αυτη τη φορά ουτε τίποτα. Εχω κάποια ανακατωσούρα ακόμα και δε μπορώ να βλέπω καν φαγητά, αλλά κανένα άλλο συμμπτωμα. Υπάρχει περιπτωση να είμαι εγκυος ή η περίοδος μου μειώθηκε...τι να πω. Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ήταν έτσι και για αυτο λεω μηπως δεν είμαι. Εσεις τι λέτε?Πότε να κανω κανενα τεστ?

καλησπερα ΜΑΙΡΟΥΛΑ και καλως ηρθες.αν υποθεσουμε εστω και 30 ημερων κυκλο επρεπε να αδιαθετησεις χθες και να κρατησει κανονικα.εγω πιστευω πως μια χοριακη θα σε βοηθησει να δεις τι γινεται.εγω εκανα χοριακη 12 μερες μετα τη συλληψη και εννοειται χωρις καθυστερηση και ηταν 130 μοναδες.σου ευχομαι τα καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ Νίκη.....πήρα ένα τεστ απο το φαρμακείο και το έκανα και βγήκε θετικό!!Από Δευτέρα θα κάνω και μια χοριακή να το βεβαιώσουμε γιατί έχω αρχίσει και αγχόνομαι. Χάλια είμαι από χτες....ότι και να φάω το βγάζω και έχω και μια τρελή νύστα....μακαρι να μπορουσα να κοιμαμαι όλη τη μερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβοοοοοο!!!!πολυ χαιρομαι!!!ευχομαι να πανε ολα καλα μεχρι τελους!!!!!φανταζομαι εκανες χοριακη σημερα?τυχερο θα ειναι το μωρακι αφου το ανακαλυψες τη μερα της γιορτης μου!!!χιχιχιχιχιχιιιιι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΑΜΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΕΒΑΙΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΡΑ.Ο ΚΥΚΛΟΣ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΣΕΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΧΑΛΙΑ.ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΧΑ 50 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΗ,ΕΙΡΘΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΧΩ ΓΙΑ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΛΙΓΟ ΡΟΖ ΑΙΜΑ.ΟΧΙ ΣΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΚΟΥΠΙΖΟΜΟΥΝ.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Επεξεργάστηκε από NTIANA
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο εμένα, είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω σε κάποιο forum.., θα ήθελα να μου απαντήσει κάποια κοπέλα απο εμπειρία ή απο γνώση, στο πρόβλημα μου..!!

η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 13/11 στην συνέχεια ήρθαμε σε επαφή στις γόνιμες μέρες μου, χωρίς προφυλάξεις φυσικά..!! την Πεμπτη 5/12 είδα ένα ωραίο ροζ απαλό κόκκινο αιματάκι στο σκούπισμα, και απο εκεί και πέρα μέχρι και σήμερα έχω καφέ υγρά , αλλές μέρες πολύ λίγα, άλλες πιο σκούρα ή και πιο αχνά...σήμερα που σας γράφω είναι η 28η μέρα του κύκλου μου που κανονικά θα έπρεπε να μου έχει έρθει η περίοδος, να επισημάνω οτι έχω σταθερό κύκλο..και οτι όλες αυτές τις μέρες νιώθω μια μεταλλική γεύση στο στόμα μου , κουράζομαι πιο εύκολα, και νυστάζω..πονάκια έχω, αλλά ακόμα αίμα γιοκ..!!! τόσο να μοιάζουν τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης με της περιόδου??? υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος??

περιμένω με ανυπομονησία τις απαντήσεις σας..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα κορίτσια ειμαι καινούργια στην παρεα και θα ηθελα πολυ την βοηθεια σασ προασπαθω εδς 10 μηνες να κανω παιδακι .....τελεΥΤΕΑ φορα περιοδου ηταν 10-11 εχς σχετικα 28-30 μερεσ κυκλο εχει μια βδομάδα που ειχα το πρωι αναγουλες πονοκεφαλους πονο στην μεση και στην κοιλια και γενικα κούραση πολυ....ακομα περιοδο δεν εχω αλλα ουτε αυτα τα ροζ που διαβαζω οτι πολλεσ κοπελες εχουν ....δεν ξερω αλλα αυτη την φορα νιωθω καπωσ διαφορετικα οτι ισως εχει γινει το θαυμα.....αλλα σημερα δεν εχω κανενα συμπτωμα εκτοσ απο μια ελαφρια ενόχληση χαμηλα στην κοιλιά που ερχετε και φευγει ...τι λετε κοριτσια εχω καμια ελπιδα ?για τεστ λεω να το τρεναρω λιγο ακομα γτ δεν θελω να στεναχωρεθω παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω μήπως εγω ξέρω για τον εαυτό μου !!! Νομίζω ότι ειναι καλα σημάδια αυτά που έχεις!!! Αν έχεις σταθερό κύκλο κανε μια εξέταση της χοριακης !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για την απαντηση σου χρυσα απο οτι ειδα και εσυ στην αναμονη εισαι !!!αυτο το αιματακι που ειδες εσυ ειναι πολυ θετικο να ξερεισ μαλλον ηταν απο την εμφυτεψη απο το σπορακι.....παντος ολεσ οι κοπελεσ λενε οτι τα συμπτωματα ειναι ιδια με της περιοδου !!!εσυ θα κανεισ χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα στην παρέα..θέλω να σας ενημερώσω οτι τελικά αδιαθέτησα..!! όλα είναι ένα παιχνίδι του μυαλού..!! τι να πω..καλή επιτυχία σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κορίτσια ακομα στην αναμονή ειμαι με μικρα πονακια στην κοιλιά και μεση σκεφτομαι να κανω τεστακι αυριο....ηθελα να σας ρωτησω αν ολες ειχατε αυτεσ τισ κηλίδες αιμα που διαβαζω εγω δεν εχω προσ το παρον τπτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...