Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το γαλα μου μειωνεται δραματικα


Recommended Posts

Koritsia kalhspera.Πριν ενα μηνα εφερα στον κοσμο το αγγελουδι.Δυστηχως μπορεσα να τη θηλασω μονο μια βδομαδα γιατι αρρωστησα κ πηρα αντιβιωση.στο διαστημα αυτο το μωρο τρεφοταν με ξενο γαλα κ εγω εβγαζα το γαλα με το θηλαστρο και το πεταγα..μετα απο 20 μερες που εγινα καλα πηγα να τη θηλασω αλλα το γαλα μου βγαζει σταγονες δηλ γυρω στα 10 ml..ολοι μου λενε οτι δε θα επανελθει το γαλα τι να κανω κ θελω τοσο να τη θηλασωicon_mad.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει αρχικα το μπεμπακι

δεν θα με ελεγα ειδικη στο θεμα

αλλα θηλαζω αποκλειστικά τον μπεμπακο μου 6 μηνες τωρα

δεν καταλαβαινω πρωτον γιατι δεν θηλαζες ενω επεινες αντιβιωση

εγω να δεις ποσα κιλα αντιβωση εχω παρει

με την καισαρικη επαιρνα 2 εβδ αντιβιωση και ηταν ημερων το μωρο και μετα επαθα ιγμοριτιδα και πηρα αλλες 7 μερες

κανενα απολυτως προβλημα μου ειπε και η μαια και ο παιδιατρος

οσο για το τωρα

πιστευω οτι οσο περισσοτερο το βαζεις στο στηθος τοσο πιο γρηγορα θα επανελθει το γαλατακι

σιγουρα για αρχη μπορει να μην του φτανει αλλα λογικα με υπομονη και επιμονη σιγα σιγα θα επανελθει στο επιπεδο που θελει το μωρακι

ισως εαν παραλληλα εβγαζες και με θηλαστρο μετα τον θηλασμο

καλη επιτυχα μην το βαζεις κατω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα. Οντως υπαρχουν πολλες αντιβιωσεις που επιτρεπονται κατα τη διαρκεια του θηλασμου. Υπαρχει και site που ελεγχεις τι επιτρεπεται και τι οχι. :: WWW.E-LACTANCIA.ORG: Breastfeeding and drugs - Dr. Paricio, Chief of Pediatric Department of the Marina Alta's Hospital, 1992-2009 (Alicante, Spain) - Baby Friendly Hospital (UNICEF/WHO) from 1999. Τώρα όντως ειναι καλυτερο να βαζεις το μωρο να θηλαζει συνεχεια και το γαλα λογικα θα ερθει. Του δινεις συμπληρωμα ξενο γαλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαίρεσαι το μωράκι σου!

Συμφωνώ με τις κοπέλες. Εγώ θήλαζα 1,5 χρόνο και εννοείται είχε χρειαστεί να πάρω αντιβίωση. Απλά ο γιατρός μου έδινε συμβατή με τον θηλασμό και όλα καλά!

Τώρα βέβαια ότι έγινε έγινε....

Μην λογαριάζεις το θήλαστρο. Δεν βγάζεις την πραγματική ποσότητα που παράγεις. Εγώ δύσκολα έβγαζα λίγα μλ.

Βάζε το μωρό συνέχεια στο στήθος σου και ξεκίνα να κόβεις σιγά σιγά το συμπλήρωμα. Μίλα και σε σύμβουλο θηλασμού να σε βοηθήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...