Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Βασουλα μου περαστικά σε νιώθω νομίζω μιας κ μια ψιλό αδιαθεσία την έχω κ εγώ

Καλά τρελός αέρας εδώ μιλάμε

Άννα Μαρία πολύ γέλασα που δε συγκίνησε εσύ με τη γιορτή μαμάς εγώ πάλι με ότι αφορά το Βασίλη κ το θέμα μαμά λιώνω

Η κάθε χειροτεχνία του κ με συγκινεί σκέψου

Εμένα ο β με υποδέχεται με τρελή χαρά στο σχολείο κ αδιαφορία κατα την παράδοση βιάζεται να μπει στους φίλους του

Πάω να μαγειρεψω μιας κ έχει ησυχία εδώ

Φιλία σε όλες

Μωρουδενια πως ήταν το πάρτυ;;

Κα αυτό το σκ θα μάθει ο άντρας σου;;

...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου τι κανετε??

το παρτακι μας ηταν τελειο!!!καναμε τουρτα 3D ΤΟΝ ΜΠΟΜΠ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΗ!

ηταν φανταστικη!!!και ναιιιιιιιιιιιιιιι εσβησε το κερακι του ολομοναχος και μετα που χειροκροτουσαμε ολοι μαζι χαιροταν απιστευτα!και στα αγγλικα και στα Ελληνικα το τραγουδησαμε!

επισης ειχε 1 παιδακι λιγο πιοο μικρο απο αυτον και επαιξαν λιγακι!

 αλλα για φωτογραφιες δεν καθοταν!εκλαιγε! και περσυ το ιδιο εκανε!μαλλον κουραζεται απο το πολυ κοσμο!ειχαμε 25 ατομα και εκανα μπουφε με διαφορα.... τα του παρτυ!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ!!!

την Κυριακη στα γενεθλια μας ηταν και η γιορτη της μητερας και ο αντρας μου μου εφερε ενα μπουκετο ασπρα λουλουδακια! ακομη αντεχουν!<3

του χρονου ελπιζω να μου τα φερει μονος του ο γιος!τρελαινομαι!!!

επισης ειμαι σε αναμονη περιοδου για να δουμε..θα ερθει? πλεον εχουμε ελευθερες επαφες!

με τον Αντωνη βγαινουμε καθημερινα στη παιδικη χαρα!και μονο εγω τον κυνηγαω εκει...ολες καθονται στο κοσμο τους ειτε κλαινε ειτε οχι!μα πως το κανουν???????????????γκρρρρρρρρρρρρρρ!

 Σας διαβασα λοιπον ολες!!!ευτυχως λιγα γραψατε!!!

Μαγδα μου τι σοκ περασες με το Βασιλη??? ποπο Δοξα Το Θεο ολα καλα!! αχ θελουν πολυ προσοχη!!!

Βασω μου χαιρομαι που ολα καλα με την αυχενικη και φυσικα γερο να ναι πανω απ ολα ...αλλα καλο ειναι να κανεις αγορακι αφου εχεις ηδη μια κορουλα!ο γιος ειναι ερωτας!!χιχιιχιι

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ κοντευεις ε???ποτε εχεις ΠΗΤ? ο αντρεας αρρωστουλης ηταν παλι ? απο τον παιδικο κολλαει ε? αλλα του αρεσει απο οτι βλεπω
!επισης λογικο ειναι να παρεις κι αλλα βρεφικα γιατι ειναι κοριτσακι!ξερεις ροζουλια και τετοια!ααχαχχαχαχχα σε πειραζω γιατι μου ελεγες δε μου αρεσουν τα κοριτσιστικα!

Κατερινα να χαιρεσαι τον αντρα σου!!!και εσυ δουλειες μπολικες εχεις!

Κατερινακι μου και εγω εβγαλα τα καλοκαιρινα!την ειδα και εγω την καρτουλα τελεια ειναι!!! ο μικρουλης σου μεγαλωσε πολυυυυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έγινε καλε που χαθηκατε όλες;;

Εγώ δουλειτσες κ το απόγευμα θάλασσα φάγαμε αμμοβολη τρελό αέρα αλλά καλά ήταν Χάχα ο μικρός απόλαυσε κάστρα κ πύργους με άμμο γύρισε κ 8 έπεσε ξερός αφού είχε λυσαξει

Εγώ συνεχίζω συναχωμενη γκρρρρ αύριο στο νέο πλέον μαγαζί Άι να δώ πόσες μετακομισεις θα ζήσω ακόμα Χάχα

Αυτά τα νεακια μου

Βασουλα αγοράκι;; Τέλεια δεν υπάρχει μεγαλύτερος έρωτας θα με θυμηθείς

Μωρουδενια μπράβο για το παρτάκι σας απόλαυσε κ ο μικρός σου κ εγώ φέτος θα του κάνω με συμμαθητές

Πάω για μπάνιο κ νάνι πίνω κάτι χάπια για συνάχι κ είμαι σα φυτό κ μάλιστα ραδίκι

Φιλιαααααααααα ....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εμείς μια χαρά!

Ουφ, συνέχεια νιώθω κουρασμένη με το παραμικρό, και οι δουλειές παίρνουν αναβολή για την επόμενη μέρα... Έχω και το σχολείο, αλλά απ' την άλλη, μόνο που σκέφτομαι ότι θα μένω συνέχεια σπίτι, απελπίζομαι...

Μάγδα, καλά, πριν λίγους μήνες δεν είχατε μετακομίσει; 

Περαστικά για το κρύωμα...

Θάλασσα όταν λες, εννοείς πήγατε για κολύμπι ή μόνο βόλτα; Εγώ δε νομίζω να κάνω ούτε ένα μπάνιο φέτος!

Μαρίνα μια χαρά το παρτάκι σας! Την τούρτα την έφτιαξες εσύ; 

Μόνο ένα παιδάκι είχε στο πάρτι; Για πες τι έφτιαξες; (ξερογλείφομαι, χαχα!)

Στην παιδική χαρά κι εμείς κυνηγάμε τον Αντρέα συνήθως. Εγώ φοβάμαι πολύ τη τσουλήθρα, δηλαδή τη σκάλα της τσουλήθρας και διάφορα παιχνίδια με ύψος, που έχουν και τσουλήθρα. Εκεί είμαι συνέχεια από κάτω, και όταν ανεβαίνει τη σκάλα στέκομαι πίσω του και τον προσέχω. 

Ο Αντρέας είχε κάνει 3-4 φορές διάρροια την Πέμπτη, και μετά το Σαββατοκύριακο είχε λίγες μυξούλες. Τίποτα το φοβερό. Περνάει πολύ ωραία στον παιδικό πάντως! 

Ρουχαλάκια για το νεογέννητο θ' αγοράσουμε αναγκαστικά, γιατί αυτά που έχουμε είναι χειμωνιάτικα. Αλλιώς, θα φορούσε αυτά του Αντρέα, άλλωστε τα περισσότερα είναι σε ουδέτερα χρώματα, γιατί ούτε το στερεότυπο "γαλάζιο για αγοράκι" μου αρέσει. Βέβαια, έχουμε και πολλά γαλάζια, απ' αυτά που μας έφεραν...

Σας φιλώ κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαγδουλα παλι μετακομιση?αντε ας ελπισουμε να ναι η τελευταια!πηγατε παραλια ε...σας αρεσει απ οτι θυμαμαι!εγω παντως δεν τρελαινομαι!κυριως οταν καλοκαιριασει για τα καλα και ο ηλιος καιει με τιποτα δεν μπορω να παω θαλασσα!νομιζω θα λυποθυμησω ακομα και κατω απο ομπρελλα!περσι νομιζω 2 φορες πηγαμε!φετος δεν νομιζω ουτε και γω να παω!εκτος κι αν πηγαινουμε αργα απογευμα για τη μικρη περισσοτερο γιατι ουτε και ο αντρας μου ειναι φαν!

Αννα Μαρια εισαι 7 μηνων λογικο να κουραζεσαι περισσοτερο τωρα!εγω 3 ειμαι και νιωθω λες και ειμαι ετοιμογεννη!χαχα!α σου ειπα οτι με το καλο το μωρο αν ειναι αγορι λεγαμε θα το βγαζαμε Γιωργο (το ονομα του πατερα μου) και Χαρικλεια (το ονομα της μητερας μου) αν ηταν κοριτσι!βασικα μεγαλη μου επιθυμια ηταν να βγαλω τη μαμα μου γιατι ο μεγαλος μου αδελφος δεν θα τη βγαλει και μαλλον ουτε ο μικρος αρα εγω ηθελα να βγαλω το ονομα της!ο μπαμπας μου βγηκε στο 2ο μωρο του αδερφου μου, τον ονομασαν Γιωργο!ειπαμε να το βγαζαμε Χαρη ή Χαριλαο αλλα δεν ειναι ακριβως το ονομα της μαμας και δεν το θελει και η ιδια!μαλλον για Γιωργο παμε και μεις!χαχα

Μαρινακι να σου ζησει ο παιδαρος!εσβησε και το κερακι!μια χαρα....το διασκεδασε!δεν του αρεσουν οι φωτο?εμας η δικη μας μην της πεις φωτο αμεσως παιρνει ποζα!χαχα

Ημουν 3 μερες με αδεια μιας και ημουν ερειπιο!σημερα καταφερα να ερθω δουλεια πραγματικα ημουν ερειπιο!κουρελι....δεν μπορουσα καν να περπατησω!Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία παει περασε κι αυτο!

Κοριτσια το 2ο μωρο το νιωθετε πιο νωρις?εννοω σαν φτερουγισμα κατι....γιατι τις τελευταιες μερες κατι νιωθω και διερωτομαι αν απο τοσο νωρις ειναι το μωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!εδω και εγω...βγηκαμε βολτουλα!εβγαλε αερα παλι και κρυο!

Βασω εγω τον Αντωνη που ηταν και πρωτο τον  ενιωσα 16η εβδομαδα...εσυ ποσο εισαι? οοχι και εμενα το ιδιο μολις του λες φωτο ποζαρει και γελαει...στα γενεθλια δεν ηθελε μετα που σβησαμε τη τουρτα να κατσει αλλο με ολους τους συγγενεις να βγουμε!μαλλον ειχε κουραστει!!!

Μαγδα τελεια να παιζει στη θαλασσα!!!αχ αντε να ερθει ο αλλος μηνας να παμε για μπανακι κι εμεις

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ασε και εγω συνεχεια απο πισω του τρεχω!!ποτε εχεις πΗΤ? και ναι φυσικο ειναι να κουραζεσαι και εγω το ειχα αυτο στην εγκυμοσυνη απο την αρχη!!!

 

εγω περιμενω περιοδο ολο λεω ηρθε και ολο δεν...βρε λετε???εκανα τεστακι την ημερα που περιμενα αλλα αρνητικο!βιαστηκα ξερω!!! ετσι και στον Αντωνη ειχε βγει αρνητικο την ιδια μερα και μετα απο 10 ημερες ηταν στο Θεο η χοριακη! οποτε περιμενω και βλεπουμε!2η ημερα καθυστερησης σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε; 

Εμείς είμαστε καλά, αν και εγώ νιώθω τρομερή κούραση. Έφτιαξα γεμιστά σήμερα, και τα είδα όλα! Σκούπισα την κουζίνα, λίγο το ένα, λίγο το άλλο, νιώθω τώρα λες και έσκαβα όλο το βράδι... Τουλάχιστον, έφτιαξα αρκετά και δε θα έχω μαγείρεμα αύριο.

Ο Αντρέας μια χαρά με τον παιδικό, προς το παρόν τα θετικά που είδα είναι ότι βλέπει πολύυυυ λιγότερη τηλεόραση, όχι μόνο επειδή λείπει το πρωί μέχρι το μεσημέρι, αλλά και δε ζητάει και ο ίδιος! Π.χ. σήμερα, μέχρι τώρα δεν είδε καθόλου κινούμενα σχέδια. Μια-δυο φορές ζήτησε, αλλά του είπα ότι τώρα θα φάμε, τώρα θα πάει βόλτα, κ.λπ., και δε ζήτησε ξανά! Επίσης, έμαθε τη σημασία του συγυρίσματος, και κάθε λίγο λέει τραγουδιστά "συγυ-ίζουμε, συγυ-ίζουμε". Βοηθάει λίγο στο συγύρισμα, και μετά, φυσικά, τα κάνει όλα χάλια, αλλά τουλάχιστον, μπαίνει στο νόημα! Κατά τα άλλα, δεν είδα κάποια άλλη αλλαγή, αλλά πιστεύω ότι είναι παιδάκι που ξέρει αρκετά πράγματα και έχει αρκετά αναπτυγμένο λόγο, οπότε δεν περιμένω να δω κάποια θεαματική διαφορά. 

Εν τω μεταξύ έχω έναν προβληματισμό: όταν ήμουν έγκυος στον Αντρέα, παρήγγειλα σε ένα φίλο μας αγιογράφο μια εικόνα του αγίου Ανδρέα. Τώρα, θέλω να παραγγείλω μια εικόνα του αγίου Γεωργίου σε μπούστο, όχι με δράκους, κ.λπ., αλλά έχει αρχίσει να κάνει εικόνες και ένας άλλος φίλος μας. Ρώτησα τιμή και τους δύο, και ο πρώτος μου είπε 120 ευρώ, ενώ ο δεύτερος είπε 120 χωρίς χέρια (δηλαδή να μην έχει ο άγιος χέρια, όχι να τη φτιάξει αυτός χωρίς να χρησιμοποιήσει τα χέρια του), και 150 με χέρια, όπλα, κ.λπ. Το θέμα είναι ότι ήθελα να παραγγείλω από το δεύτερο, γιατί έχει τρία παιδιά και μεγαλύτερη ανάγκη από τον πρώτο που είναι εργένης, ενώ επίσης, η γυναίκα του είναι αυτή που μας φέρνει ρούχα για τον Αντρέα. Ακόμη, η γυναίκα του μας πρότεινε, σε περίπτωση που τελικά η κουμπάρα μου δεν μπορεί να βαφτίσει το καινούριο μωρό, να το βαφτίσουν αυτοί. Οπότε, όλα κλίνουν υπέρ του δεύτερου, αλλά το σκέφτομαι ρε κορίτσια, 30 ευρώ είναι αρκετά, αγοράζω δυο σετ ζιπουνάκια για τη Γεωργία και σ' αυτή τη φάση προέκυψαν πολλά έξοδα... Να παζαρέψω ντρέπομαι, λέτε να πάρω τη γυναίκα του που είμαστε πολύ καλές φίλες να της πω ακριβώς τον προβληματισμό μου; 

Βάσω κι εγώ δεν είμαι και πολύ φαν της θάλασσας. Τον Αντρέα πάντως, τον παίρνουμε αργά το απόγευμα, δηλαδή σχεδόν πριν τη δύση του ηλίου. Προηγουμένως είναι πάααρα πολύ επικίνδυνος ο ήλιος, και φυσικά, δεν υπάρχει περίπτωση να σηκωθούμε απ' τις εφτά η ώρα να τον πάμε!

Χαχα, κι εσείς Γιώργο; Πήξαμε στους Γιώργους και τις Γεωργίες σ' αυτό το ποστ!!! Το Χαρίκλεια, να σου πω την αλήθεια, δε μ' αρέσει καθόλου, αν και, μπορείτε να το κάνετε Χαρά. Αλλά το Χαρίλαος είναι εντελώς άλλο όνομα. Εντάξει βρε, στο τρίτο!

Εγώ τον Αντρέα τον ένιωσα στις 19 εβδομάδες και τη Γεωργία νομίζω στις 17 ή και λίγο νωρίτερα. Εσύ πόσο είσαι τώρα;

Μαρίνα ΠΗΤ έχω 16 Ιουλίου. 

Άντε, λες να είσαι κι εσύ εγκυούλα;;; Χεχε, κράτα μας ενήμερες.

Ουφ, θέλω να συγυρίσω και να ξεσκονίσω το σαλόνι, παρ' όλο που δεν είναι ιδιαίτερα ακατάστατο (για τα δικά μας δεδομένα, βέβαια). Και μετά έχωω και σχολείοοοο... Αφήστε, χτες έμαθα κάτι και στεναχωρέθηκα πολύ: ένας μαθητής μας που είχε πρόβλημα με ναρκωτικά, ενώ είχε ξεφύγει και πήγαινε και σε κάποιο πρόγραμμα απεξάρτησης, ξανακύλισε τώρα... Μιλάμε για ένα πάρα πολύ καλό παιδί και πολύ καλό μαθητή, πανέξυπνο, αλλά δυστυχώς έχει αυτό το πρόβλημα... Τον πήραμε τηλέφωνο άπειρες φορές και δεν το σηκώνει, ο βοηθός διευθυντής του έστειλε μηνύματα στο κινητό και δεν απάντησε, και τελικά πήγε σπίτι του ο άνθρωπος και τον βρήκε. Μίλησαν πάρα πολλή ώρα και του υποσχέθηκε ότι τουλάχιστον δε θα αφήσει το σχολείο, αλλά δεν έρχεται καθόλου. Τα είχε φτιάξει με μια συμμαθήτριά του, που έχει κι αυτή αρκετά προβλήματα, άλλης φύσεως όμως, κι αντί να τον βοηθήσει αυτή η σχέση, τον πήγε πολύ πίσω, ενώ αναστάτωσε και την κοπέλα, και ούτε αυτή έρχεται σχολείο... 

Ουφ, ελπίζω να συνέλθουν, γιατί είναι και οι δύο εξαιρετικά παιδιά.

Σας φιλώ κόρες, τα λέμε μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANNA MAΡΙΑ δε ξερω...παντως προσπαθειες αρχισαμε και οποτε ειναι να ερθει ας ερθει...αλλωστε ειναι ο πρωτος μηνας μονο! εσυ ποτε εκανες τεστακι? αντε με το καλο κοντευεις!!! τα κοριτσακια εχουν λενε πιο γρηγορη εξελιξη...θα μας λες διαφορες! ναι καλο κανει ο παιδικος... και εσυ δε θα τα εχεις και τα 2 μαζι...θα λειπει το πρωι ο μεγαλος και θα εισαι πιο ανετη!!!

και εγω αυτες τις μερες νιωθω τρομερη κουραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα συνεχιζω να μαι κομματια κ σημερα δε μου φτανε το συναχι αδιαθετησα κιολας νωριτερα αλλα λογικο με τοσο βαρος κ κουραση που τραβηξα αυτες τις μερες

Μετακομισαμε απο μαρκοπουλο κορωπι πριν ενα μηνα αλλα το καταστημα ηταν πολυ μικρο κ ηθελε κ ανακαινηση κ τωρα πηγαμε δυο στενα πιο κατω αλλα σε τεραστιο ελπιζω η τελευταια μετακομιση μου για καιρο

Σιδερωσα 500 πλυντηρια δεν ειχα κ την τηλεφωνικη μου παρεουλα κ σκυλοβαρεθηκα σνιφφφ

Πηγαμε θαλασσα βολτα ειχε αερα πολυ κ ετσι δεν καναμε μπανιο το ξεραμε εξαρχης αλλα αραξαμε στην αμμο κ επαιξε ο μικρος κ χαλαρωσα

Εγω παλι εχω παθος με θαλασσα μονο λεπια δεν εχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια μου λες να χεις μωρακι κοριτσακι μου αντε φυσηξτε η εγκυουλες..

Βασουλα κ το γιωργος ειναι ομορφο αλλα κ το χαρις απο χαρικλεια για να δουμε αγορακι θα χει παρειτσα η ιωαννουλα..

Εγω δουλευω κ σαββατο κ ηδη εχω φρικαρει σνιφφ

Αννα μαρια μου πολυ καλο που πΑει με ορεξη ο αντρικος σημαινει περνα καλα

Σας αφηνω ο μικρος ξυπνιος κ με ταιζει φυστικια γιατι ειμαι λεει ψιψινελ

Που να κοιμηθει 3-6.30 κοιμηθηκε για μεσημερι σε 10 λεπτα τον παω για νανι κ ο θεος βοηθος!!!

Σας σκεφτομαι...!

Φιλιαααααααα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Καλά είστε; Εμείς καλά, δόξα τω Θεώ! Τα μωράκια μου καλά, εγώ καλούτσικα. Έχω τα ψυχολογικά μου σκαμπανεβάσματα, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα σ' αυτή τη ζωή..χαχαχαχα. Ώρες ώρες πάντως, μου φταίνε όλα και έχω συχνά πολλά νεύρα.

 

Άννα Μαρία, είναι κοινωνικό παιδάκι ο Αντρέας σου και γι' αυτό του αρέσει τόσο πολύ ο παιδικός σταθμός. Είσαι τυχερή γιατί άλλα παιδάκια δυσκολεύονται πολύ να προσαρμοστούν. Κρίμα για τον μαθητή με τα ναρκωτικά. Δύσκολα ξεμπερδεύει κανείς από αυτά. Θέλει μεγάλη δύναμη και πολλή βοήθεια. Μακάρι να πάνε όλα καλά. Όσο για την εικόνα, η αλήθεια είναι ότι 30 ευρώ είναι αρκετά. Καλύτερα να το συζητήσεις με τη φίλη σου. Με τη γιορτή της μητέρας ούτε εγώ συγκινούμαι ιδιαίτερα.. Είμαι λίγο γαϊδούρα σε αυτά. Εμένα μου ετοίμασε ο Πάνος ένα κολιέ από το οποίο κρεμόταν μια κορνιζούλα με τη φωτογραφία του. Το είχε τυλίξει και σε συσκευασία δώρου! Το είχε κρύψει για να μου το δώσει την Κυριακή! Μου είπε να κλείσω τα μάτια μου, άνοιξε τη συσκευασία, έβγαλε το κολιέ και μου το κρέμασε το λαιμό! Σήμερα που πήγαμε στο ποδόσφαιρο, πήγε και έκοψε ένα λουλουδάκι και μου το πρόσφερε! Ξέρει να φέρεται στις γυναίκες το αντράκι μου!

 

Κατερινάκι, πολύ ωραία η σκέψη σου να δώσεις τα ρουχαλάκια σε ανθρώπους που τα έχουν πραγματική ανάγκη! Θέλω κι εγώ να κάνω ένα ξεσκαρτάρισμα, αλλά η αλήθεια είναι ότι βαριέμαι πάρα μα πάρα πολύ... Σε λίγες μέρες που θα χαλαρώσω με τη δουλειά ίσως να βρω την όρεξη. Η Αλεξάνδρα πολλά βράδια ξυπνά μέσα στη νύχτα αλλά δεν σηκωνόμαστε από το κρεβάτι. Κάποιες φορές αργεί πολύ να ξανακοιμηθεί. Άλλες είμαι πιο τυχερή. Από τη στιγμή που θα ξανακοιμηθεί όμως, ξυπνά στις 11.30 με 12. Πάλι καλά. Εγώ πάντως δεν κοιμάμαι καθόλου καλά γιατί πηγαίνω αργά για ύπνο και άμα τύχει και ξυπνήσει την ώρα που πηγαίνω, μετά πάει 6-7 το πρωί για να κοιμηθώ. Ειλικρινά απορώ πώς αντέχω.

 

Μαρίνα, να χαίρεσαι το γιόκα σου! Είχε επιτυχία το πάρτι σας ε;; Εύχομαι να είσαι εγκυούλα και να μας πεις ευχάριστα νέα σε λίγες ημέρες!

 

Μαγδούλα, τα έχετε παίξει με τις μετακομίσεις βρε παιδί μου. Ελπίζω αυτή να ήταν η τελευταία μετακόμιση. Πήρες λαχτάρα με το χτύπημα του Βασιλάκη! Ευτυχώς που δεν ήταν κάτι σοβαρό. Τι ωραία που πήγατε παραλία. Ανυπομονώ να έρθει για τα καλά το καλοκαιράκι. Του Πάνου του αρέσει πάρα πολύ η θάλασσα. Της Αλεξάνδρας δεν της άρεσε πέρυσι. Για να δούμε φέτος τι θα γίνει.. Εγώ δεν τρελαίνομαι αλλά τα μπάνια μου προσπαθώ να μην τα χάνω.

 

Κατερίνα μου, δεν ξέρω γιατί, αλλά όποτε σκέφτομαι γενικές μου έρχεσαι στο μυαλό. Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου! Ξεκουράζεσαι καθόλου τώρα που σταμάτησες τη δουλίτσα; Πέρασα πάρα πολύ ωραία με τη γυναικοπαρέα. Πέντε παρά το πρωί μαζεύτηκα στο σπίτι μου... χιχιχιχιχιχιχιχι. Και οι παντρεμένες έχουν ψυχή!

 

Βασουλάκι, είναι λογικό να κουράζεσαι τόσο. Στην αρχή της εγκυμοσύνης ήμουν κι εγώ ερείπιο. Από τον τέταρτο μήνα και μετά πετούσα. Ούτε που καταλάβαινα πως ήμουν έγκυος. Μάλλον αγοράκι;; Τέλεια! Ωραίες οι κόρες, αλλά και οι γιοι είναι όλα τα λεφτά. Εγώ άκουσα τον Πάνο στην 20η εβδομάδα και την Αλεξάνδρα στην 17η.

 

Αυτά φιλενάδες μου! Σας φιλώ όλες! Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Ανθη μου ολοι μας εχουμε τα πανω και τα κατω μας....αρκει να μην μας παιρνει ο κατηφορος!ολα θα βρουν το δρομο τους θα το δεις!αμα εχουμε υγεια ολα γινονται!μην ανησυχεις για τιποτα!μα ειδες τον Πανουλη?σωστος κυριος!θα ειναι πολυ ρομαντικος με τις γυναικες!να σου πω την αληθεια ακομα δεν μπηκα στην ιδεα οτι θα κανω γιο!δεν ξερω πως θα ειναι...οταν γεννησω με το καλο νομιζω θα δω ακριβως πώς μεγαλωνουν και τα αγορακια!

Αννα Μαρια επειδη λειπει και το πρωινο γι αυτο ο μικρος δεν ζητα κινουμενα σχεδια!Καλυτερα....!μπραβο του παντως που προσαρμοστηκε αμεσως!ξερω παιδακια που σωριαζονταν στο πατωμα αν πηγαιναν μετα τα 2 παιδικο γιατι ειχαν συνηθισει σπιτι ειτε με την μαμα ειτε με τη γιαγια!να σου πω την αληθεια εμενα το ονομα της μαμας μου, μου αρεσει!οκ δεν θα την ελεγα ακριβως Χαρικλεια ή Χαρις ή Χαρα ή Χαριλεια λεγαμε!στο τριτοοοοο?χαχα!και τριτο αν με βοηθησει Ο ΘΕΟΣ να κανω θα πρεπει να βγαλω απ την οικογενεια του αντρα μου!αυτο ειναι το δικαιο!Κριμα για το μαθητη σας με τα ναρκωτικα....!δυσκολες καταστασεις αυτες και δυστυχως μονο αν μπει σε καποιο κεντρο απεξαρτησης ισως δει διαφορα!απο μονος του ισως ξανακυλησει παλι!οσο για την εικονα που λες σιγουρα καλυτερα να την αγορασεις απο τον 2ο αλλα και 30 ευρω ειναι αρκετη διαφορα!Ισως αν συζητησεις με τη γυναικα του να γινει κατι με την  τιμη!

Μαγδουλα ειναι καλο που ο Βασιλακος κοιμαται το απογευμα!ξεκουραζεσαι και συ!και μας κοιμαται η Ιωαννα απ τις 1 μεχρι τις 2μιση με 3 συνηθως!ο ανιψιος μου παντως που ειναι 3 χρονων και 2 μηνων απο 2μιση χρονων σταματησε το μεσημεριανο υπνο και ειναι πολυ δυσκολο!

Μαρινακι αντε μακαρι να σαι εγκυουλα!ενα μεγαλο φουυυυυυ απο μενα!και σε σενα Μαγδουλα το ευχομαι το συντομοτερο να σαι εγκυουλα να κανουμε ολες παρειτσα!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε;

Εγώ καλά είμαι. Το βράδι ξύπνησα τεσσεράμιση περίπου, και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ. Τελικά, κατά τις εξήμιση, έδιωξα τον άντρα μου γιατί άρχισε να ροχαλίζει. Δεν είχε σκοπό να φύγει, αλλά ξύπνησε και το μωρό εκείνη την ώρα, οπότε βρήκε ευκαιρία και την έκανε μ' ελαφρά. Ευτυχώς ο Αντρέας ξανακοιμήθηκε, και τα κατάφερα κι εγώ και κοιμήθηκα λίγο. Μετά σηκώθηκα και του έκανα πρωινό για τον παιδικό, και μετά ξανακοιμήθηκα μέχρι τις έντεκα χεχε!

Ευτυχώς σήμερα δεν έχω μαγείρεμα, ήθελα να τακτοποιούσαμε με τον άντρα μου τη βιβλιοθήκη που είχε ξεχαρβαλωθεί και την έφτιαξε κι είναι όλα τα βιβλία κάτω στο πάτωμα, αλλά πήγε σούπερ μάρκετ... Θέλω να καθαρίσω και κανένα δωμάτιο, αλλά θέλω να προετοιμαστώ και για το Κατηχητικό που έχω αύριο, να δω τι θα προλάβω μέσα σε λίγη ώρα. 

Καλά, χτες βράδι με έκανε ρεζίλι ο πανηλίθιος ο άντρας μου. Ξαπλώνουμε με τον Αντρέα για να τον κοιμήσω. Ο μικρός είχε λίγο βήχα, λέω στον άντρα μου, μήπως να του δώσουμε σιρόπι, λέει αυτός, άστο ακόμα λίγο να δούμε πώς θα πάει, αλλά πήγε να φέρει το σιρόπι να το έχουμε εκεί κοντά μας. Πάει στην κουζίνα που έχουμε τα φάρμακα, να με φωνάζει απ' την κουζίνα, ποιο σιρόπι να φέρει, κ.λπ. Του λέω, και ψάχνει να βρει σύριγγα. Εν τω μεταξύ, ο Αντρέας κι εγώ, εκείνη την ώρα, τραγουδούσαμε το "Χριστός Ανέστη", κι ο άλλος απ' την κουζίνα αρχίζει να φωνάζει "πού έχεις σύριγγες;". Εγώ δεν ήθελα να διακόψουμε το τραγούδι μας, αφού κάναμε προσευχή ουσιαστικά, σκέφτομαι "ε, πόση ώρα κρατάει το Χριστός Ανέστη; θα του πω μετά". Αλλά αυτός να συνεχίζει "ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΡΙΓΓΕΣ;;;;; ΣΟΥ ΜΙΛΑΑΑΑΩΩΩΩΩΩ!!!!! ΔΕΝ ΑΚΟΥΥΥΥΥΣΣΣΣΣ;;;;;;; ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! ΣΟΥ ΜΙΛΑΑΑΑΑΩΩΩΩΩΩ!!!!!! ΣΟΥ ΜΙΛΑΩΩΩΩΩΩΩ" και πάει λέγοντας. Ε, τελικά, κάποιος γείτονας μας χτύπησε τον τοίχο. Ρεζίλι μ' έκανε ο πανήβλακας. Βέβαια, δεν ήταν και τόσο αργά, έντεκα παρά ήταν, αλλά υπάρχουν και άνθρωποι που ξυπνάνε πεντέμιση και έξι η ώρα, δε γίνεται να έχουν τον άλλο να ουρλιάζει μες στη νύχτα, επειδή βαριέται να έρθει στο δωμάτιο απ' την κουζίνα να πει μια κουβέντα. Τέλος πάντων, να δω πόσες φορές τη μέρα θα  συνεχίσει να με συγχίζει. Τώρα έφυγε τσαντισμένος, γιατί λέει, εξαφάνισα ένα ειδικό βουρτσάκι που αγόρασε απ' τα Τζάμπο, για να μαζεύει μικρά σκουπιδάκια. Όρεξη το είχα το μικρό βουρτσάκι, έλεος.

Ο μαθητής που σας έλεγα ήρθε χτες στο σχολείο μαζί με την κοπέλα του. Δε μιλήσαμε, γιατί τους είδα την ώρα που φεύγαμε, αλλά ήταν ένα βήμα τουλάχιστον.

Ανθή, μοιάζουμε στο θέμα "γιορτή της μητέρας"!!! Πάλι καλά, νόμιζα ότι είμαι η μοναδική!

Πολύ τζέντλεμαν ο Πανούλης πάντως! Ο Αντρέας τις προάλλες όλο ανέφερε μια Τζουλιάνα, σας το είπα; Είναι ένα κοριτσάκι απ' την τάξη του!

Εν τω μεταξύ, σήμερα το πρωί λέει, δεν ήθελε να πάει στο Μανιταρούλη, γιατί δεν έχει παιδάκια. Του λέω, καλά πού πήγαν; "Φύγανε" μου λέει. "Και κάθεσαι μόνος σου με τη δασκάλα;" τον ρωτάω. "Έφυγε κι η δασκάλα" μου απαντά, και όντως έχει πάει ταξίδι η δασκάλα, και τώρα τους κάνει μια άλλη κοπέλα. "Κι εσύ τι κάνεις" του λέω "κάθεσαι και κοιτάς τον τοίχο;" και μου λέει ναι... Μετά, βέβαια, έτρεχε ν' ανοίξει την πόρτα για να πάει όσο πιο γρήγορα γίνεται στο Ματιαούλη!

Πολύ χάλια ο ύπνος σου πάντως... Μακάρι να στρώσει ο ύπνος της Αλεξάνδρας.

Βάσω κι εγώ ακριβώς έτσι, δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι θα κάνω κοριτσάκι! Και σε δυο μήνες γεννάω, χαχα!

Για την εικόνα θα πάρω τη γυναίκα του παιδιού, να δούμε τι θα γίνει.

Σας φιλώ όλες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια....σημερα εκανα σολωμο!!!φανταστικος!!!ο μικρος ψιλοεφαγε αλλα θα του ξαναδωσω και το βραδυ... ααα δεν σας ειπα εχω χασει 7 κιλα!!!!!!!!!!!!! πηγαμε παιδικη χαρα το πρωι και ηταν εκει ο δημαρχος και τον επαιρνε αγκαλια...γλυψιμοοοοοοο!!! τους συγχαθηκα αντε να περναν οι εκλογες !!! ενταξει μιλαμε για πολυυυ παιχνιδι!!! και μολις γυρναει σπιτι θα φαει κι εμενα.... πειναει μαλλον απο το πολυ τρεξιμο!!!αχαχαχαχχαχχαχ

ANNA MAΡΙΑ τι γελιο εριξα με τον αντρα σου!!!αχαχαχχαχχαχαχαχα και αυτο με το βουρτσακι!μα κοιτα γιατι θυμωνουν...εγω τον λεω εισαι ιδιος ο Αντωνης μη σου πω πως ο Αντωνης εχει πιο πολυ μυαλο!παντα μωρα μενουν οι αντρες!!! λεει και το Χριστος Ανεστη μπραβο το ζουζουνι σου!!!

 

Ανθη μου ολοι τα εχουμε τα σκαμπανεβασματα!!!χαιρομαι που ειστε καλα!!!

 

Βασω μου πολυ νωρις μου φαινεται η 12η για να το νιωθεις...μαλλον η μητρα ειναι...αφου εμενα κατι συσπασεις που εχω οταν εχω περιοδο τις καταλαβαινω.... μετα την εγκυμοσυνη μαλλον το εντερο καποια πραγματα δεν ειναι οπως πριν!

 

Μαγδα προσπαθεις και εσυ για 2ο? αντε με το καλο λοιπον............κι εγω τρελαινομαι για θαλασσα!!!περιμενω να ερθει ο αλλος μηνας πως και πως και αν μπορουμε να πηγαινουμε καθε ΣΚ θα ειναι τελεια!!!

 

φιλια πολλα σε ολες!!παω να τον κοιμισω γιατι εχω λατζα και συμμαζεμα

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ανοιξω νεο ποστ???καλοκαιρι εχουμε πλεον....

να προτεινω τιτλο???

''παιχνιδι στην αμμο με τα μωρακια μας και παγωμενο καφε΄΄΄τι λετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, τελικά δεν καθάρισα, αλλά έφτιαξα μαρμελάδα φράουλα και κουράστηκα. Μέχρι να τις πλύνω, να τις κόψω, να μετρήσω τα υλικά, να την προσέχω μην ξεχειλίσει... Και φυσικά, βοηθός ο Αντρέας! Να με βοηθήσει στο πλύσιμο, μετά να βάλει ζάχαρη, μετά να ανακατέψει... Χαμός! Όταν ζεστάθηκε η κατσαρόλα τον έδιωξα μην καεί. Σε κάποια φάση την ώρα που τις έκοβα, έρχεται και ζητά φράουλα. Του λέω ότι είναι για μαρμελάδα, και μου λέει "όχι για μαμεάζα, μόνο να τις φάω". Τελικά του έδωσα μία και ικανοποιήθηκε! 

Που λέτε, πρόσεξα ότι έχει αρχίσει να βοηθάει το σχολείο. Π.χ. άρχισε να μαζεύει τα παιχνίδια του! Του λέω 'συγυρίζουμε", που το λένε στο σχολείο (απ' αυτόν το άκουσα!) και τρέχει να μαζέψει. Όχι πάντα, βέβαια, αλλά βλέπω ότι πιάνει! 

Εν τω μεταξύ, μας έβαλαν χτες την καρτέλα πληρωμής στη τσαντούλα του. Έλεγε 120 ευρώ εγγραφή και 150 δίδακτρα. Εγκεφαλικό κόντεψα να πάθω. 120 ευρώ η εγγραφή;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Είπαμε με τον άντρα μου να τους δώσουμε σήμερα την εγγραφή, και από βδομάδα τα δίδακτρα. Πλήρωσε όταν πήγε να πάρει τον Αντρέα, και λίγη ώρα μετά πήρε τηλέφωνο ο διευθυντής και του είπε ότι η εγγραφή είναι 20 ευρώ, όχι 120, οπότε, τα άλλα εκατό τα κρατάνε για τα δίδακτρα, και τους χρωστάμε 50!!!!!! Αλλά, οκ, δεν είμαι και τόσο χαζή, αφού το είδα που έγραφε 120! Εκτός κι αν είμαι όντως τόσο χαζή!

Μαρίνα ο άντρας μου δεν έχει εγκέφαλο, έχω πεισθεί πλέον γι' αυτό. Ή, αν έχει, είναι τόσο μικροσκοπικός, που δεν μπορεί να λειτουργήσει. Σήμερα είπαμε να προσπαθήσει όλη η οικογένεια να μειώσουμε τις φωνές και συμφώνησε. Για να δούμε... 

Ο Αντρέας ξέρει το Χριστός Ανέστη, το Πάτερ ημών, και διάφορα άλλα τραγουδάκια, είτε ολόκληρα, είτε στίχους. Το ποιηματάκι για τη γιορτή του σχολείου το έχει μάθει σχεδόν! Το καινούριο που κάνει τώρα, είναι να τραγουδά κάποιο τραγούδι σαν ξεκούρδιστος ή να αντικαθιστά τα φωνήεντα με ένα φωνήεν, π.χ. το α ή το ου. Δεν μπορεί, βέβαια, να τα αντικαταστήσει όλα, αλλά είναι εμφανές ότι κάνει αυτήν την αντικατάσταση! Επίσης, αλλάζει τα τραγούδια και τα λέει στον πληθυντικό (τις πιο πολλές φορές σε δικό του πληθυντικό, βέβαια, π.χ. να ζήσεις Αντέηδες και χόνιες πολλές, μεγάλοι να γίνεις με άσπγιες μαλλιές). 

Καλά, για το δήμαρχο δεν το συζητώ! Ο δικός μας πάντως, είναι μονίμως έτσι, είναι πολύ απλός, ανακατεύεται με τον κόσμο, και κάνει πολύ έργο. 

Το σολωμό εγώ δεν τον προτιμώ καθόλου. Οι περισσότεροι σολωμοί είναι ιχυθοτροφείου, αφού δεν ευδοκιμούν στη Μεσόγειο, και μεγαλώνουν σε ακατάλληλο περιβάλλον, με ακατάλληλες τροφές, με αποτέλεσμα να έχουν διάφορες καρκινογόνες ουσίες στο σώμα τους. 

Αυτό με το έντερο που λες, έχει πλάκα που μετά τη γέννα, επανέρχονται τα έντερα στη θέση τους, και νομίζεις ότι είναι το μωρό που κουνιέται. Εγώ στην αρχή λέω "μα καλά, δε γέννησα;" Μετά φυσικά κατάλαβα ότι είναι τα έντερα!

Ο νέος τίτλος εμένα τουλάχιστον δε με αντιπροσωπεύει, γιατί ούτε παγωμένο καφέ πίνω, ούτε και στην παραλία θα πάω καθόλου, κλαψ. Πάντως, σίγουρα ο νέος τίτλος θα πρέπει να έχει αναφορά σε παραλία! Τουλάχιστον, παραλείψτε τον καφέ! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκρρρ, τώρα μόλις είδα ότι, ένα πουκάμισο που σιδέρωσε χτες η μάνα μου κι ήταν απλωμένο σε μια καρέκλα της κουζίνας και το χρησιμοποιούσε ο Αντρέας για κρυψώνα, είπα στον άντρα μου να το μαζέψει για να μη τσαλακωθεί, και πού το έβαλε; Στην καρέκλα της τραπεζαρίας. Στη ντουλάπα, ας πούμε, δεν έπαιζε με τίποτα ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ο σωλομος ομως συστηνεται και για εγκυες και για παιδια και για ολους γιατι εχει πολλα ω3 λιπαρα!!!εκτος του οτι ειναι πεντανοστιμος! τωρα το τι τρωμε δεν το ξερουμε ουτως ή αλλως!!!

ωραιο μερος βρηκε για το πουκαμισο!αχαχχαχχαχαχ γιατι δεν πινεις καφε?λογο κυησης?? εγω μολις εκανα ενα παγωμενο φραπε!!! και παω και για ενα τσιγαρακι...μονο με το καφε κανω....ας το χαρω γιατι αν μεινω εγκυος παλι κοβεται για καιρο...αφου μετα τη κυηση ακολουθει απαραιτητα θηλασμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καφέ πίνω ένα τη μέρα, κάθε πρωί, κι αυτό νες ζεστό, ακόμα και το καλοκαίρι! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, λίγο πριν γεννήσω έκοψα κι εκείνο το ένα, και μετά, λόγω του θηλασμού δεν έπινα, γιατί μια φορά που ήπια, ο μικρός έκανε σαν τρελός! Όταν σταμάτησα το θηλασμό, είπα να μην ξαναρχίσω τους καφέδες, αλλά δεν άντεξα, κι έτσι άρχισα και π΄λαι να πίνω ένα τη μέρα, κι επειδή ήταν καλοκαίρι, ήταν φραπέ! Αλλά φέτος το καλοκαίρι δε νομίζω να πιώ, αφού θα θηλάζω. 

Όσο για το σολωμό, γενικώς προτιμώ τα μικρά ψαράκια, που είναι ό,τι καλύτερο! Ο σολωμός δε μ' αρέσει και πολύ για να είμαι ειλικρινής.

Επίσης, είδα ότι και τρία λεξικά που είχε πάρει ο Αντρέας απ' το γραφείο και τα έφερε στην κουζίνα, όταν του είπα να τα μαζέψει, τα έβαλε στο τραπέζι της τραπεζαρίας... Και η πλάκα είναι ότι τον είδα που πήγαινε να τα βάλει στον καναπέ, και του είπα ότι δεν είναι εκεί μέρος για τα βιβλία! Και φαίνεται θεώρησε ότι το τραπέζι της τραπεζαρίας είναι πιο κατάλληλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Καλά είστε; Αύριο δουλεύω πάλι. Έκτακτο. Μετά θα πάω στο κομμωτήριο και το απόγευμα έχουμε 2 πάρτυ. Το ένα το κάνει η αγαπημένη του Πάνου (ο έρωτάς του) και το δεύτερο η ανιψιά μου. Εντωμεταξύ, είπα στον Πάνο ότι θα αγοράσω ρουχαλάκι για τη Μαριέλα και μου είπε ότι δεν θέλει να της πάρω ρούχα, αλλά barbie. Τα ρούχα, λέει, δεν θα την εντυπωσιάσουν..Χαχαχαχαχαχα. Πού τα βρίσκει και τα λέει αυτό το παιδί; Εντωμεταξύ πρέπει να ξυπνήσω στις 9.30 το πρωί και αν τυχόν κοιμηθώ στις 7 δεν ξέρω πώς θα τα καταφέρω να κάνω μάθημα. Θα μου πείτε να κοιμηθώ νωρίτερα.. Δυστυχώς το βιολογικό μου ρολόι έχει πλέον απορρυθμιστεί εντελώς. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να νυστάξω πριν τις 4 το πρωί, όση κούραση και να έχω.. Πρόβλημα και αυτό.

 

Άννα Μαρία, ερωτεύτηκε και ο Αντρίκος;; Χαχαχαχαχαχα. Ερωτύλος και αυτός! Γέλασα πάρα πολύ με τις περιγραφές που έκανες για τον άντρα σου. Λίγο πολύ, όλοι οι άντρες έχουν τον κάλο τους. Τι να τους κάνουμε;; Όσο για γιορτές μητέρας κλπ, όντως μοιάζουμε. Εγώ γενικώς δεν δένομαι ούτε με αντικείμενα. Δεν φυλάω πράγματα γιατί προτιμώ να πετάω παρά να φυλάω. Τα παπουτσάκια από το βαφτίσια του Πάνου τα χάρισα και της Αλεξάνδρας τα πήγα πίσω για να πάρω μεγαλύτερα και να τα βρει μπροστά της. Το μπουφάν από τα βαφτιστικά ρούχα του Πάνου το είχα πάει πίσω και πήρα καρεκλάκι για το αυτοκίνητο. Έκανε κοντά 200 ευρώ. Κρίμα ήταν να το κρατήσω. Είμαι αρκετά γαϊδούρα... Άστα.

 

Μαρίνα, έχεις ακόμα καθυστέρηση;; Άντε, μακάρι να μην εμφανιστεί η περίοδος. Μου αρέσει κι εμένα ο παγωμένος καφές. Όσο για το ποστάκι μας, έχεις δίκιο. Είναι καιρός να το κάνουμε καλοκαιρινό! Για τίτλο δεν έχω έμπνευση. Αν μου έρθει κάτι, θα προτείνω.

 

Βασούλα, έχεις δίκιο. Το πιο βασικό είναι να έχουμε την υγεία μας. Δυστυχώς, όμως, εμείς οι άνθρωποι γκρινιάζουμε εύκολα.. Εμένα μου λείπει λίγη ηρεμία, λίγη μοναξιά. Δεν μπορώ να είμαι non stop. Είναι κάποιες φορές που γυρνάω από τη δουλειά και νιώθω ότι θα εκραγεί το κεφάλι μου μέσα στο σπίτι. Είναι πολύ νωρίς ακόμα για να ακούσεις το μωράκι σου.. Λίγη υπομονή ακόμα και θα κάνει αισθητή την παρουσία του!

 

Μαγδούλα, πού είσαι;; Μόνο γέλωτα είχαμε από σένα σήμερα!

 

Αυτά φιλενάδες μου. Πάω να κάνω κανένα τσιγαράκι στη βεράντα και να πιω λίγη σαγκρία. Η ώρα της χαλάρωσης. Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά, αν και εγώ αισθάνομαι συνέεεεχεια πάρα πολύ κουρασμένη... Φαντάζομαι είναι φυσιολογικό στη φάση που είμαι... Ουφ, πώς θ' αντέξω άλλους δυο μήνες; :(

Ο Αντρέας είναι στους γονείς μου. Τον πήγαμε κατά τις δώδεκα και μετά εμείς συνεχίσαμε για κάτι ψώνια. Δώδεκα και σαράντα παίρνει τηλέφωνο η μάνα μου: θα έρθετε να τον πάρετε όταν τελειώσετε τα ψώνια; Της λέω "μα αφού τώρα τελειώνουμε, για μισή ώρα στον φέραμε;" Άμα ήταν, τον παίρναμε μαζί μας στα ψώνια, δεν ήταν αυτό το θέμα. "Ε, ξέρεις, δεν έχω τίποτα να τον ταΐσω". Κάθε με κάθε φορά έχουμε το ίδιο θέμα. Της παίρνουμε τον Αντρέα και μετά παίρνει τηλέφωνα για να ρωτήσει αν θα  πάμε να τον πάρουμε και τι θα φάει το μωρό. Της λέω "καλά, εσείς δηλαδή θα μείνετε νηστικοί; Τι θα φάτε;". "Εεεε, δεν ξέρω, έχουμε λίγο κοτόπουλο από προχτές". Δηλαδή, έλεος, δεν μπορεί να βράσει λίγα μακαρόνια για το μωρό; Είναι τόσο δύσκολο; Στο κάτω-κάτω, της λέω, ας μας το έλεγε απ' την αρχή ότι δεν έχει φαγητό, να μην της τον πάμε. Αλλά κάθε φορά, θα μας πει να της τον πάμε, μόλις πάει το μωρό αρχίζει τα "πόσο τον πεθύμησα" ή αν δεν τον πάμε κανένα Σαββάτο ή καμιά Κυριακή πρωί λέει "μα γιατί δεν τον φέρατε;" και μετά αρχίζει τα τηλεφωνήματα ότι δεν έχει φαγητό.

Τέλος πάντων...

Ακούστε φάση χτες στο σχολείο: κάναμε συνεδρίαση για απουσίες και είχαμε την περίπτωση μιας μαθήτριας που είχε ξεπεράσει κατά πολύ το όριο απουσιών. Είχε 41 επιπλέον απουσίες, και οι περισσότερες έγιναν από δική της ανευθυνότητα, π.χ. σηκώθηκε και πήγε ταξίδι στη Θεσσαλονίκη, ενώ ήξερε ότι έχει πρόβλημα απουσιών, γιατί είπε ότι είχε κόψει από πριν το εισιτήριο και δε γινόταν να μην πάει. Τέλος πάντων, τη λυπηθήκαμε, επειδή και έξυπνη είναι, και θέλει του χρόνου να δώσει παγκύπριες, και κυρίως, επειδή έχει πάρα πολλά οικογενειακά προβλήματα και δε θέλουμε να της δώσουμε τη χαριστική βολή εμείς, και η πλειοψηφία είπε να την παραπέμψουμε στις εξετάσεις Σεπτεμβρίου, αντί να την αφήσουμε στάσιμη από τον Ιούνιο. Δηλαδή, δεν έχει δικαίωμα να δώσει εξετάσεις τον Ιούνιο, αλλά θα πάει κατευθείαν Σεπτέμβρη, πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να γράψει δέκα σε όλα τα μαθήματα, ενώ τώρα, σε πολλά έχει περάσει ήδη απ' τα τετράμηνα και σε άλλα μπορεί να χρειάζεται ένα δύο ή τρία από τις εξετάσεις. Όταν τελείωσε η συνεδρίαση, την πήρε ο διευθυντής τηλέφωνο, γιατί της είχε υποσχεθεί ότι θα την ενημερώσει απ' το ίδιο βράδι για την απόφαση του συλλόγου. Την παίρνει, δεν το σηκώνει. Την ξαναπαίρνει, το ίδιο. Την παίρνει η γραμματέας από το σταθερό, το ίδιο. Ξεκινάμε να φύγουμε, την παίρνει απ' το αυτοκίνητο, πάλι δεν απαντά. Τελικά σε κάποια φάση στα μισά του δρόμου, λέει να την πάρει τελευταία φορά, οπότε το σηκώνει. Τη ρωτάει γιατί δεν απαντούσε, και του λέει "έτρωγα". Τόοοση αγωνία είχε... Της λέει τους κανονισμούς για τις απουσίες, της λέει χίλια δυο και τελικά της ανακοινώνει την απόφασή μας. Εγώ πραγματικά περίμενα ότι θα του έλεγε χίλια ευχαριστώ και θα πανηγύριζε, αλλά όοοοχι. Τι του είπε; "Μα κύριε, το Σεπτέμβρη πρέπει να γράψω δέκα σε όλα τα μαθήματα. Δε θα τα καταφέρω. Εεε, αφού δε με αφήσατε στάσιμη, δε γίνεται να δώσω εξετάσεις απ' τον Ιούνιο για να τελειώνουμε;". Και αυτή η συζήτηση συνεχίστηκε για κανένα τέταρτο, αυτή να του λέει να δώσει τον Ιούνιο, γιατί δε θα τα καταφέρει το Σεπτέμβρη, κι ο διευθυντής, με άκρα ηρεμία, να της λέει ότι της κάναμε χάρη ουσιαστικά, κι ότι δεν τίθεται θέμα για Ιούνιο. Απορώ πώς μπόρεσε και κρατήθηκε τόσο ήρεμος! Στο τέλος, όταν έκλεισε το τηλέφωνο, του ανέβηκε η πίεση! Μα έλεος, δηλαδή, τι άλλο θέλουν, να γράφονται στο σχολείο και να έρχονται τον Ιούνιο να παίρνουν απολυτήριο;;; 

Σας αφήνω για να φάμε, τα λέμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανήλθα! Είχα κάνει κοτόπουλο με λεμόνι, σκόρδο και ρίγανη στη γάστρα και πουρέ με λίγο σκορδάκι (αλλιώς δεν τον τρώει ο άντρας μου!) και μπαχαρικά! Μιάμ! Τέλεια γίνανε!

Ανθή πολύ γέλιο ο Πανούλης! Χαχα, άκου "δε θα την εντυπωσιάσουν τα ρούχα'!!! 

Σε καταλαβαίνω που λες για τον ύπνο. Είχα κι ένα φίλο που είχε το ίδιο πρόγραμμα μ' εσένα. Κοιμόταν πάντα κατά τις έξι το πρωί... Κάποια στιγμή είχε φτάσει να κοιμάται πιο αργά, κατά τις οκτώ, και αποφάσισε να αλλάξει το πρόγραμμά του, και κάθε μέρα κοιμόταν και μια ώρα πιο αργά, για να κάνει κύκλο, και να φτάσει σε κάποια φάση να κοιμάται κανονικά το βράδι. Κάποια στιγμή τα είχε καταφέρει να κοιμάται στη μία και του λέω "άντε, επιτέλους τα κατάφερες και κοιμάσαι νορμάλ ώρα" και μου λέει "μπααα, πολύ νωρίς είναι, θέλω να το κάνω να κοιμάμαι στις τέσσερις..." Ντόινγκ!!! Αυτός, βέβαια, ήταν εργένης, οπότε είχε την πολυτέλεια να κάνει όλα αυτά, ενώ εσύ με δύο παιδιά και κανονική δουλειά... δύσκολο πολύ... 

Τελικά, όντως όλοι οι άντρες είναι ίδιοι και όλοι έχουν κάλο... Χτες, όταν τελειώσαμε τη συνεδρίαση, πήγα τουαλέτα πριν φύγουμε, κι ο διευθυντής με έψαχνε, κι άρχισε να φωνάζει: "ΜΑΡΙΑΑΑΑΑΑΑ....!!!! ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ;;;;;;; ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!! ΠΟΥΥΥΥΥ ΕΙΣΑΙΙΙΙΙΙ;;;;;;". Ευτυχώς κάποιος του είπε ότι είμαι στην τουαλέτα και σταμάτησε, αλλιώς θα έπρεπε ν' αρχίσω να τσιρίζω απ' την τουαλέτα "ΕΙΜΑΙ ΤΟΥΑΛΕΤΑΑΑΑΑ"!!!!

Για τα αντικείμενα που λες, εξαρτάται, κάποια πράγματα δε θέλω να τα πετάξω, αλλά δεν μπορώ να πω ότι βάζω τα κλάματα όταν βλέπω τα πρώτα παπούτσια του Αντρέα ή τα βαφτιστικά του. Αλλά δε θα τα επέστρεφα ή θα τα πετούσα! Τώρα, το μπουφάν αν δεν το φόρεσε, είναι λογικό να το επιστρέψεις! 

Κι εγώ αισθάνομαι ότι δεν μπορώ να είμαι non stop. Να δούμε πώς θα είναι με τα δύο παιδιά... 

Σας φιλώ κοριτσάκια, θέλω να κάνω ένα μπανάκι, και μετά θα πάω Κατηχητικό. Έχω ετοιμάσει υλικά για ένα πολύ ωραίο κολλάζ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...