Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Ο Αντρέας πήγε νωρίτερα σήμερα στο σχολείο, κατά τις οκτώ και τέταρτο περίπου. Έμεινε δύο ώρες, και όταν πήγε ο μπαμπάς του να τον πάρει, έκλαιγε και δεν ήθελε να φύγει! Το πρωί που ξύπνησε, τον ρώτησα αν θέλει να πάει στο Μανιταρούλη, και μου είπε ναι. Μετά μου λέει "πάλι θα πάμε τον Ματιαούλη! Μα πόσες φο-ές;" και ανοίγει και τα χεράκια του ερωτηματικά!

Εγώ νυστάζω και ζαλίζομαι, δεν κοιμήθηκα καλά, ξύπνησε ο Αντρέας στις εφτάμιση, και σηκώθηκα για να του φτιάξω γάλα και πρωινό για να πάρει μαζί του στο σχολείο, και μετά ούτε που κατάλαβα αν ξανακοιμήθηκα. Σε κάποια φάση έπεσα σε αφασία, αλλά δεν είμαι σίγουρη αν κοιμήθηκα... 

Σήμερα είναι μια βροχερή και καταθλιπτική μέρα, αν και, πρέπει να παρακαλάμε για βροχές!

Ανθή δίκιο έχεις να έχεις νεύρα. Να σου πω την αλήθεια, όμως, εμένα δε με ενοχλεί καθόλου να είναι το σπίτι βομβαρδισμένο! Οκ, προτιμώ να είναι συγυρισμένο, βέβαια, αλλά αν γυρίσω απ' το σχολείο και είναι ακατάστατο, δεν υπάρχει περίπτωση να συγυρίσω! Καλά, το ξέρω, βέβαια, ότι έχεις ένα κόλλημα με την τάξη!

Όπως είπε και η Βάσω, ο άντρας σου δεν μπορεί να κοιμήσει τον Πανούλη; Ή μήπως ο μικρός θέλει μόνο εσένα; Ο Αντρέας για τον ύπνο ζητά εμένα, αλλά αν λείπω, έχει τύχει να τον κοιμίσει κι ο άντρας μου, αν και, τις περισσότερες φορές, τον κοιμίζει ο Αντρέας!

Κι ο Αντρέας έχει τύχει να κοιμηθεί αργά το απόγευμα. Κάποιες φορές, αν δεν έχει κοιμηθεί μεσημέρι, τον παίρνει ο ύπνος όπως παίζει ή όπως παρακολουθεί κινούμενα σχέδια, κι ο άντρας μου μπορεί να τον αφήσει και μέχρι τις εφτάμιση... Την Αλεξάνδρα τουλάχιστον, γιατί δεν την κράτησε ο άντρας σου για να κάνεις εσύ τις δουλειές σου;

Έχεις δίκιο για το κόψιμο της πάνας. Κι εγώ αυτό πιστεύω, ότι αν δεν είναι έτοιμο το παιδί, δε γίνεται τίποτα. Έχω την εντύπωση ότι ο Αντρέας δεν είναι έτοιμος, αλλά θα κάνουμε πάντως μια προσπάθεια, και μπορεί και να με εκπλήξει!

Ρόδος και Κεφαλλονιά, ακούγονται τέλειες οι διακοπές σας! Εγώ δεν έχω πάει ούτε στη μία, ούτε στην άλλη. Ο άντρας μου πήγε και στα δύο νησιά, και του άρεσαν πάρα πολύ. Στην Κεφαλλονιά πήγε στον άγιο Γεράσιμο, που έχει το όνομά του, και στη Ρόδο επισκέφθηκε ένα φίλο του, και έκαναν πάρα πολλές εκδρομές.

Βάσω εγώ προτιμώ να μου κάνουν το σίδερο, και δε με νοιάζει για το συγύρισμα!!! 

Μάγδα κι εγώ έφτιαξα χτες κέικ σοκολάτα-βανίλια, αλλά μου κάηκε από πάνω. Στους πόσους βαθμούς τα ψήνετε ρε κορίτσια τα κέικ, και τον τελευταίο καιρό όποτε φτιάξω, μου καίγεται από πάνω... Ο Αντρέας δεν ήταν σπίτι εκείνη την ώρα για να με βοηθήσει, και τώρα που έβαλα φασολάκια στο φούρνο, προτίμησε να δει Πέππα αντί να με βοηθήσει...

Ευχαριστώ για τις συμβουλές για την πάνα!

Χαχα, τώρα ο Αντρέας τραγουδάει το Κοκοράκι! Το έχει μάθει κι αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες μου απο μια νυσταγμενη μανουλα αλλα δε θα κοιμηθω να σας γραψω κ να συμαζεψω..

Ανθουλι μου σε τσιτωσαν οι ατιμοι ε!!

Για τον υπνο εγω γινομαι τουρκος ετσι κ πω δε θα κανουν κατι κ το κανουν θυμωνω τρομερα

Παλια καποιες φορες το χαν κανει αλλα τους μιλησα κ συνετηστηκαν πριν θυμωσω για τα καλα

Γενικα σε θεματα διαπαιδαγωγησης μπορει να με παραξενη αλλα οποιος με βοηθα θα το κανει οπως θελω αλλιως δε θελω καθολου βοηθεια γιατι ποιο πολυ ταλαιπωρια θα ναι παρα βοηθεια πχ ο υπνος που λεει κ το ανθουλι

Για το βομβαρδισμενο τοπιο δε με πειραζει καθολου στο σπιτι γιατι προτιμω να παιζουν οσο λειπω να ξεσαλωνουν παρα να κανει καμια δουλεια κ να της φυγει απο την προσοχη οποτε εχω πει λυσαξτε κ οταν ερθω θα τα φτιαχνω εγω

Τωρα για σιδερο οποιος πιστος πει για βοηθεια μεσα μαμα πεθερα λεω παντα ναι το σιχαινομαι αλλα σπανια βρισκω εθελοντες χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ανθουλι ο β ειναι απο τα παιδακια που κ μωρο περπαταγε διπλα κ δεν εφευγε ποτε του χα πει περναν αμαξια κ θα πεθανεις στο δρομο αν σε πατησουν κ οτι αν απομακρυνθεις ισως χαθεις κ δε σε βρισκω κ δε μου κανε λαχταρες ουτε φοβισμενο παιδι το λες ομως οτι φοβαται κ δε ξεκολα ειναι σε μια ακτινα παντα κοντα μου αλλα οχι κολλημενος

Μονο μωρο θυμαμαι στη θαλασσα ειχε αρχισει κ ετρεχε ανεξελεγκτα καποτε κ του κρυφτηκαμε με τον αντρα μου κ οταν σταματησε μας εψαχνε κ δε μας ειδε πλανταξε κ δε το ξανακανε χιχι σα χτες το θυμαμαι ειχε φτασει στην αλλη ακρη της παραλιας ειχαμε παρατησει τα πραγματα κ τον ακολουθουσαμε κρυφα

Του γινε ομως μαθημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κεφαλονια κ ροδο εχω παει

Κεφαλονια ειναι ονειρεμενη κ η ζακυνθος επισης η εστω ηταν προ σεισμου δε ξερω αν αλλαξε κατι πανεμορφη καταπρασινη κ ο μυρτος μια απο τις ποιο αγαπημενες μου παραλιες

Ροδο ειχα παει 5ημερη κ αυτη πανεμορφη αλλα δεν εχω δει παραλιες φανταζομαι οτι θα ναι σουπερ λεω φετος να παμε προς τα κει

Πειτε κανα αλλο νησι προτασεις

Βασουλα μου να σου στειλω κεικ κοκονα μου μου παν βγηκε κ καλο χιχι

Πως παει η ιωαννουλα τωρα με την ποπη;;

Εμεις παρασκευη εχουμε ψυχολογο τι καλα!!

Αννα μαρια στους 190 το ψηνω σε μετριο δλδ φουρνο στο πανω κατω κ τον εχω προθερμασμενο για μια ωρα ψησιμο

Εξαρταται κ απο τη κουζινα βεβαια βαλε πιο κατω το ταψακι ισως;;!

Βρε τον αντρικο του κανε η εντυπωση η διαρκεια στο μυαλουδακι τους τωρα το ξεμπερδευουν το χτες το σημερα το καθημερινο αφου παει ευχαριστα κομπλε

Εγω απειρες φορες κοιμαμαι την ωρα που κοιμιζω βασιλη επισης σκ ξυπνα ο μικρος κ παιζει καμια ωρα διπλα μου κ εγω λαγο κοιμαμαι

Χτυπαει τηλ θα ξαναμπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα κι εγώ νυστάζω, αλλά σε λίγο πρέπει να φύγω για το σχολείο, και θα περάσω κι απ' το σούπερ μάρκετ να πάρω τα σάντουιτς των μαθητών... :(

Εμάς ο Αντρέας είναι από τα παιδάκια που τρέχουν και δεν τα νοιάζει, απλά, αν είμαστε σε άγνωστο μέρος, κοιτάει και λίγο πίσω του. Αν είμαστε στην εκκλησία, στην παιδική χαρά, κάπου που ξέρει, τέλος πάντων, ούτε που θα ασχοληθεί. Πάντως σίγουρα δεν είναι απ' αυτά τα παιδάκια που μένουν σταθερά σε ένα μέρος.

Αυτό που κρυφτήκατε, μας το είχε κάνει η μάνα μου μια φορά. Μας είχε πάει στην παραλία βόλτα με τον αδελφό μου, κι εμείς τρέχαμε μπροστά, οπότε σε κάποια φάση κρύφτηκε πίσω από ένα φοίνικα, κι εμείς την ψάχναμε. Πήγαμε, λοιπόν, σ' έναν πλανόδιο που πουλούσε μαλλί της γριάς και ποπ κορν και του είπαμε "χάσαμε τη μαμά μας" και μας έβαλαν αυτός κι η γυναίκα του να καθίσουμε εκεί μαζί τους μέχρι να εμφανιστεί η μάνα μας. Φυσικά σε λίγα λεπτά ήρθε και μας πήρε, και μας είπε ότι το έκανε επίτηδες, για να μην τρέχουμε και μας χάσει... 

Το κέικ εγώ το έψησα στους 180 ή και λίγο λιγότερο. Το ταψί το είχα βάλει χαμηλά, πιο χαμηλά θα έπρεπε να το βάλω στον πάτο του φούρνου. Είναι πολύ δυνατός ο φούρνος μου, αλλά και πάλι, δε δικαιολογείται να τα καίει... 

Ο Αντρέας και όταν μέναμε στους γονείς μου, τα πρώτα πρωινά που ξυπνούσαμε, μου έλεγε "μα πάλι είμαστε στον παππού και τη γιαγιά. Μα πόσες φο-ές;". 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακουω χατζηγιαννη να εισαι εκει..!

Κ ο μικρος παιζει τουβλακια κ τραγουδα παραλληλα εχει πολυ πλακα

σε λιγο θα τον κοιμησω κ θα λιωσω κ εγω...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια ειμαι με αμυγδαλιτιδα που την κολλησα δεν ξερω, με ποναει ο λαιμος μου δεν μπορω να καταπιω και σημερα ειδικα το πρωι ειχα υψηλο πυρετο που δεν επεφτε με τιποτα. Παω νανκοιμηθω γιατι ειμαι εξαντλημενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και 2 τελευταία για γλυκές καληνύχτες...!

"Το παρελθόν ειναι ιστορία,το μέλλον μυστήριο και το παρόν δωρο..."

"Οι δυνατές εμπειρίες δεν ειναι ποτε γαληνιες..."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Ούτε σήμερα έχω τα κέφια μου, δυστυχώς... Έχω συνέχεια νεύρα, ο Πάνος με εξαντλεί, το σπίτι με εξαντλεί, όλα με εξαντλούν. Τέλος πάντων. Ελπίζω να βρω σύντομα τις ισορροπίες μου!

 

Άννα Μαρία, μεγάλη υπόθεση που ο Αντρέας προσαρμόστηκε τόσο εύκολα στον παιδικό. Άλλα παιδάκια -ειδικά στην ηλικία του Αντρέα- κάνουν ολόκληρες ιστορίες. Τον Πάνο τον κοίμισα εγώ γιατί ο άντρας μου τον έβαλε να κοιμηθεί αλλά δεν ξάπλωσε δίπλα του. Του έλεγε να κοιμηθεί απλά. Ο Πάνος, όμως, στεναχωριόταν και έτσι πήγα εγώ. Είχε γυρίσει από τη δουλειά πριν λίγο και έπιασε καναπέ. Την Αλεξάνδρα την κράτησε για να συγυρίσω και να κοιμίσω τον Πάνο. Στον καναπέ πάντα. Τέλος πάντων. Δεν λέω, από το πρωί λείπει αλλά και εγώ πόσο να αντέξω; Εντωμεταξύ η μικρή ξυπνάει και χαράματα και μετά κάνει 2 ώρες να ξανακοιμηθεί. Το αποτέλεσμα; Χτες κοιμήθηκα από τις 7.30 το πρωί μέχρι τις 11.30. Ε πόσο να αντέξω; Και τσαντίζεται κιόλας αν τον ξυπνήσω για να πάει στον καναπέ στην περίπτωση που ροχαλίζει...Τέλος πάντων...Ας μην συγχυστώ πάλι. Το κέικ το ψήνω στους 185. Το βάζω 20 λεπτά στην κάτω αντίσταση και μισή ώρα πάνω κάτω. Δεν μου έχει καεί ποτέ. Για δοκίμασε και αυτόν τον τρόπο ψησίματος.

Ο Πάνος όταν ήταν μικρότερος έπαιρνε δρόμο και δεν κοιτούσε ποτέ πίσω του. Μια φορά του κρυφτήκαμε για να τρομάξει και δεν το πήρε χαμπάρι ότι λείπαμε γιατί απλά δεν γύρισε ούτε μια στιγμή πίσω για να μας αναζητήσει... Θυμάμαι τα χρόνια αυτά με φρίκη...

 

Κατερινάκι μου, τι είναι αυτό που σε βρήκε βρε παιδί μου;; Δεν σε φτάνει το τρέξιμο με 3 παιδιά έχεις και τον πυρετό...Περαστικά βρε φιλενάδα μου!

 

Μαγδούλα, η μαμά μου πάντα -ή τέλος πάντων σχεδόν πάντα- κάνει αυτό που λέω εγώ. Και η πεθερά μου σε γενικές γραμμές. Το μόνο πρόβλημα που έχω με την πεθερά είναι ότι βρίσκω πάντα το σπίτι ένα μπάχαλο και τρελαίνομαι. Αφού να φανταστείς, άνοιξα ένα ντουλάπι και άρχισαν να μου πέφτουν στο κεφάλι οι μαρκαδόροι του Πάνου, καθώς και άλλα παιχνίδια...Τυχερή είσαι που ο Βασιλάκης δεν απομακρύνεται ποτέ από κοντά σου.

Η Ρόδος αξίζει ως προορισμός. Πηγαίνω εκεί κάθε χρόνο γιατί η πεθερά μου είναι από Ρόδο. Οι παραλίες είναι υπέροχες και υπάρχουν πολλές επιλογές για εκδρομές και βόλτες.  Έχω ακούσει και για τη Σίφνο ότι είναι πολύ ωραίο νησί, αλλά σίγουρα δεν έχει τις επιλογές της Ρόδου.

 

Βασούλα, τι κάνουν τα παιδάκια σου (εντός και εκτός κοιλιάς);;; Την αυχενική την έκανες;; Άντε να δούμε αν έχεις κοριτσάκι ή αγοράκι. Το Ιωαννάκι σου πώς τα πηγαίνει με τον παιδικό;

 

Αυτά και για σήμερα κοριτσάκια. Καλό βράδυ σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Ανθη μου λιγη ξεκουραση χρειαζεσαι πιστευω και ολα θα ναι καλυτερα!σε λιγο καιρο που θα πατε και τις διακοπουλες σας ολα θα μοιαζουν  διαφορετικα!θα δεις...!ειναι λογικο να εξαντλεισαι με 2 παιδακια στο σπιτι και δουλεια!και γω ξερω οτι θα δυσκολευτω αλλα εχω και τη μαμα μου κατω και θα βοηθα οσο μπορει!και οι νονες της μικρης που ναι διπλα θα δινουν ενα χερι βοηθειας στις αρχες τουλαχιστον μεχρι να βρουμε τα ποδια μας! Η μικρη με την Ποπη, να κτυπησω ξυλο ειναι μια χαρα!Ουτε πως συνεβηκε ολο αυτο πριν 2 μηνες!της αρεσει και ζητα να παει κιολας!την αυχενικη θα την κανω τη Δευτερα 12 Μαιου!Ο Θεός και Η Παναγια να βοηθησουν να πανε ολα καλα!

Αννα Μαρια να σε ρωτησω κατι βαζεις ενεσεις ακομα?τις κλεξαν εβαζες?τις αντιπηκτικες?επειδη εγω στην Ιωαννα εβαζα μεχρι και την προηγουμενη μερα πριν γεννησω!τωρα βαζω προς το παρον καθημερινα, για να δουμε μεχρι ποτε...!

Καγκουρακι περαστικα κοριτσι μου!πως την κολλησες την αμυγδαλιτιδα?ζορι γιατι εχεις και τα 3 παιδακια που φοβασαι μην τα κολλησεις και εχεις και να τα φροντιζεις κιολας!

Μαγδουλα το τραγουδι του Χγιαννη το να εισαι εκει ειναι απ τα αγαπημενα μου!λατρεμενο τραγουδι!παλι καλα που ο Βασιλακος σου ειναι κοντα σου οταν βγαινετε!εμας η Ιωαννα αλωνιζει απο δω κι απο κει χωρις να νοιαζεται αν ειμαστε εκει ή οχι!μια φορα θυμαμαι πηγαμε πιτσαρια και πηγε σε διπλανο τραπεζακι που ειχε ενα ζευγαρι ανω των 50 και της μιλουσαν!εκεινη την ωρα θα εφευγαν και της ειπαν να σε παρουμε μαζι μας?και χωρις κανενα δισταγμο εδωσε το χερι της να φυγει μαζι τους!Βεβαια οι ανθρωποι για αστειο το εκαναν αλλα ανετα φευγει με αγνωστους χωρις να διαμαρτυρεται!στο σχολειο ευτυχως ειναι μια χαρα!το χει ξεπερασει και ειμαι και γω ξεγνοιαστη πλεον γιατι την βλεπω οτι περνα καλα!δεν ξερω κι ουτε θα μαθω ποτε τι ακριβως εγινε τοτε!τελος καλο ολα καλα ομως!αυτο εχει σημασια!Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εγώ χάλια, δεν κοιμήθηκα πάλι... Ξύπνησα απ' τις έξι, δεν ξανακοιμήθηκα μέχρι τις εφτάμιση, ευτυχώς σηκώθηκε ο άντρας μου κι έκανε το γάλα του Αντρέα, αλλά μετά έπρεπε να σηκωθώ εγώ για να του ετοιμάσω σάντουιτς και φρούτο για τον παιδικό... Γκρρρ... Λες και δεν μπορούσε ο άντρας μου να κάνει το απλούστατο, να βάλει δυο φέτες ψωμί με μαρμελάδα και να κόψει πέντε φράουλες... Πράγμα που ούτως ή άλλως κάνει κάθε μέρα. Λες και για τον παιδικό είναι διαφορετική η προετοιμασία... 

Μετά δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ, ή ίσως κοιμήθηκα κανένα τέταρτο... Χάλια είμαι, ζαλίζομαι τρομερά... Είχα και ραντεβού στο γιατρό στις έντεκα, και όταν άνοιξα το κινητό για να τον πάρω να το αναβάλω, είδα ότι είχα κλήση απ' αυτόν. Τελικά του προέκυψε καισαρική, και το αλλάξαμε για σήμερα το απόγευμα, αφού δεν υπάρχει περίπτωση να πάω σχολείο. Άλλωστε, και που πηγαίνω σχολείο, τζάμπα πηγαίνω, κάνουμε επανάληψη και αισθάνομαι πραγματικά ότι κάνω μάθημα σε μια άδεια τάξη, ενώ έχω μέσα δέκα μαθητές...

Καγκουράκι περαστικά... Πωπω, αμυγδαλίτιδα;;; Πώς την κόλλησες;

Ανθή κι εμένα όλα με εξαντλούν... 

Κι ο άντρας μου σήμερα το πρωί, καθόταν στον καναπέ με τα χέρια σταυρωμένα πίσω απ' το κεφάλι, εγώ ετοίμαζα το πρωινό του Αντρέα, δεν μπορούσα να ανοίξω και να κλείσω τα τάπερ γιατί τρέμανε τα χέρια μου, κι αυτός είχε και απαιτήσεις και φώναζε. Οκ, πρώτη εγώ φώναζα, δηλαδή, αλλά αφού στο κάτω-κάτω, αυτός σηκώθηκε, γιατί έπρεπε ντε και καλά να σηκωθώ κι εγώ, αφού ήμουν χάλια; Βέβαια, έκανε μετά ένα σωρό ψώνια, πλήρωσε το λογαριασμό του νερού, πήρε το μωρό απ΄τον παιδικό, και θα μαγειρέψει... Πάλι καλά... 

Εγώ το κέικ το ψήνω στον αέρα. Λέτε αυτό να φταίει;

Βάσω ενέσεις έβαζα κλεξάν και χεξαλέν, που είναι το ακριβώς αντίστοιχο της κλεξάν, απλά άλλη μάρκα και τη δίνει το νοσοκομείο. Τις σταμάτησα αρκετά νωρίς, πριν τελειώσει το πρώτο τρίμηνο. Στον Αντρέα τις είχα σταματήσει τη 17η εβδομάδα περίπου, τώρα αρκετά νωρίτερα. Απ' όσο ξέρω, δεν κάνουμε ενέσεις τις μέρες πριν γεννήσουμε, γιατί μπορεί να προκληθεί σοβαρή αιμορραγία. Μετά τη γέννα, έκανα και πάλι για μια βδομάδα.

Κι ο Αντρέας κάπως έτσι, δεν τον νοιάζει να φύγει με τον πρώτο τυχόντα! 

Σας φιλώ κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, ευτυχώς ξάπλωσα λίγο την ώρα που μαγείρευε ο άντρας μου και ξεκουράστηκα κάπως. Κάπως όμως... 

Ακούστε ατάκα ο Αντρέας: όταν φάγαμε, είδα ότι κατουρήθηκε, οπότε λέω στον άντρα μου να τον αλλάξει. Αυτός άρχισε να γκρινιάζει, κ.λπ., και τελικά τον έβαλε στην αλλάχτρα για να τον αλλάξω εγώ. Με βλέπει ο Αντρέας και μου λέει "εσύ θα με αλλάτσεις;" "ναι" του λέω. "Δεν μπο-εί ο μπαμπάς;"...!!! Αλλά άλλο να σας τα γράφω, κι άλλο να τα ακούτε. Το ύφος του είναι όλα τα λεφτά!!! 

Ακούστε (ή μάλλον, διαβάστε) και ένα μαργαριτάρι μαθητή μας: "Άχρηστος είναι αυτός που δεν πιστεύει στο Χριστό"!!! Κατά το ά-θεος, προφανώς! Του λέει ο καθηγητής εκείνης της ώρας, "καλά ρε παιδάκι μου, τόσα χρόνια, όποτε σε λένε άχρηστο, εσύ καταλαβαίνεις ότι σου λένε ότι δεν πιστεύεις στο Χριστό;;;"!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

σαν να μας ανοιξε λιγο ο καιρος σημερα μακαρι να κρατησει εχω βαρεθει να μαζευω και να ξαναβγαζω μπουφαν,χθες πηγα πηρα την απολυση μου που φυσικα εγραφε 27/4 ουτε καν 28 που νομιζαμε τελοσπαντων εβγαλα και καρτα ανεργιας και θελω να παω στο ικα καποια στιγμη για να δω τα ενσυμα μου γιατι μαλλον δικαιουμε ταμειο ανεργιας και ποσο βαριεμαι τη χαρτουρα και τις ουρες,πρεπει να δικαιουμε  για 5 μηνες γιατι να τα χασω,αρχισα να καθαριζω την κουζινα μου σιγα σιγα να αρχισω γενικη λεω μονο μην μας πλακωσει παλι στις βροχες δεν θα το αντεξω..

 

Αννα Μαρια μια χαρα τα παει με το σχολειο ο Αντρικος τον στελνεις κι εσυ πιο ευχαριστα αφου τον βλεπεις να παει τοσο χαρουμενος ,θυμασαι τα δικα μου περσυ που ο Δημητρης γαντζωνοταν πανω μου ;με μιση καρδια τον αφηνα,γιατι βαζεις πρωινο απο το σπιτι δεν τα ταιζουν εκει;εγω τα κεικ τα ψηνω στους 175-180 πανω κατω,δεν εχω καψει ποτε κεικ μηπως ειναι δυνατος ο φουρνος σου να χαμηλωσεις λιγο τους βαθμους;πως συνδυασε ετσι τις λεξεις ομως ο μαθητης σου δεν παιζεται χαχαχα

 

Κατερινακι περαστικα σου συντομα ευχομαι κρυωσες ή κολησες καμια ιωση;δυσκολα με τα παιδια και να εισαι και αρρωστη....

 

Ανθη μου μην απογοητευεσαι ρε κοριτσι αντε κοντευουν οι διακοπες θα ξεκουραστεις και θα γεμισεις τις μπαταριες σου κι εγω εξαντλουμαι με το παραμικρο ειδκα το πρωι ,για τη Ροδο δεν ξερω δεν εχω παει αλλα η Κεφαλλονια ειναι τελεια εχει υπεροχες παραλιες οπως και η Ζακυνθος αγαπημενοι προορισμοι

 

Μαγδα μου που να δεις και τα αλλα πλεκτα  που εφτιαξα λεω να κανω ενα μπλογκ να τα βαζω  εκει για να τα βλεπετε γιατι εδω δεν βλπεω να καταφερνω να ανεβασω φωτο

 

Βασω με το καλο η αυχενικη σου,τα δικα μου παλι δυσκολα θα πηγαιναν με καποιον ξενο και γενικως δεν εφευγαν απο κοντα μου οταν ηταν μικρα γιατι πλεον τα μεγαλα εξαφανιζονται και ζητανε ολο και πιο πολυ να ειναι με τους φιλους τους ειδικα ο Νικος ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μαναρακια γυρησα κ σας διαβαζω κ παρηγοριεμαι

Ανθουλι μου κ εγω νιωθω πολυ συχνα αυτα που περιγραφεις πχ

Νιωθω οτι ολα μα ολα περνανε απο μενα δουλεια δουλειες σπιτι παιδι

Εχω πολυ συχνα τασεις φυγης

Παντα η μαγδα ερχεται σε 1000στη μοιρα χαχα

Αλλα συνηθισα ποια κ δε με παιρνει απο κατω

Να σου πω οταν με πιανουν τα υπαρξιακα μου σκεφτομαι πως εχουμε υγεια πως υπαρχουν πολυ τραγικες περιπτωσεις κ ανεβαινω

Υπαρχουν φορες που ξεχναω να φαω να κατουρησω σε νιωθω απολυτα κοριτσακι κ εσεις εχεις κ δυο

Εγω με ενα κ ζοριζομαι η αληθεια ειναι οτι εγω δεν εχω κανενα να πω κρατα τον λιγο να κανω κατι μονη μιας κ τον κρατα η πεθερα τα απιγευματα που μαι δουλεια δε θελω να επιβαρυνω η μαμα μακρια αρα αστα βραστα

Υπομονη εσυ σε λιγο θα καθεσαι απο δουλεια η οχι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα ποτε ηρθε ο καιρος κ για τη δικη σου αυχενικη αντε να μια χαρα θα ναι ολα

Τι καλα που παει η μικρη ευχαριστα κ μενα παει με πολυ κεφι ο μικρος

Ηρθε ο συζηξ θα ξαναμπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ παλι κ συνεχιζω νομιζω το μεγαλυτερο ποσοστο αντρων δουλευει κ ερχεται μετα κ δε ξεκολαει απο τον καναπε

Ο δικος μου ειναι μια ομαδα μονος του πχ

Υπαρχουν φορες που θα κανει γενικη στο σπιτι εξωτερικες δουλειες φαι παιδι τα παντα κ θα νΑι κ κεφατος

Υπαρχουν φορες παλι που θα γυρησει απο τη δουλεια καλη ωρα σαν κ σημερα κ δε θα κουνησει ουτε δαχτυλακι

Τι να πεις αντρες!!!

Αιμε κ εγω διαιωνισα κ το ειδος!!!

Εμεις ομως πρεπει να μαστε ντουρασελ γκρρρ

Καγκουρακι μου περαστικα ελπιζω να μη κολησουν κ τα παιδακια σου

Μα τις κωλοιωσεις δε φευγουν μα εδω δε λεει να καλοκαιριασει ακομα βγηκα να απλωσω με αμανικο κ ξιλιασα μιλαμε!!

Αννα μαρια αναγουλιαζεις μωρε κ η κουραση δε βοηθα

Για το μαθητη δεν εχω λογια πιστευω κ τον β να ρωτησω ξερει τι παει να πει

Ο αντρικος συνεχιζει κεφατος..;

Εγω σημερα γυρησαμε απο δουλεια βγαινει απο το αμαξι ο μικρος στον κηπο εγω φορτωμενη σα γαιδαρος του λεω μη τρεξεις θα πεσεις κ θα κλαις

Ενοειται επεσε μη με πειτε γρουσουζα απλα προνοητικη στα χαλικια ηταν αναμενωμενο

Πεφτει κατω εγω συνεχιζω του ριχνω ενα βλεμμα κ μπαινω σπιτι αυτος θρηνουσε πεσμενος κατω μετα απο λιγο σηκωθηκε κ ηρθε τεσπα λιγο ματωσε στο γονατο αλλα τι μου ειπε δε κλαιω που επεσα κλαιω που δε με σηκωνες

Του λεω οταν πεφτεις ενω σε εχω προειδοποιησει θα σηκωνεσαι μονος σε αλλες περιπτωσεις θα σε σηκωνω κ θα σε φροντιζω εγω

Με κοιταει σκουπιζει τα ματακια κ λεει συγνωμη μαμακα

Ελιωσα μετα κοιμηθηκε κ το σκεφτομουν κ το λυπηθηκα του πηρα παγωτο οταν ξυπνησε ανκ το ειχε ξεχασει ειπε στο μπαμπα του επεσα που τρεχα αλλη φορα θα προσεχω..

Χαχα

Τι πλακα εχουν!!!

Η μαμα μου λεει ημουν σκληρη που της το πα το περιστατικο..

Τωρα ζωγραφιζει κ τραγουδα δηθεν αγγλικα κατι δικα του

Χατζηγιαννη εγω λατρευω γενικα βασουλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου ναι φτιαξε μπλογκ ισως ετσι το πρωωθησεις κ σαν δουλειτσα

Κ εμενα σε ξενο ενω ειναι φιλικος μιλα σε ολους φιλα αγκαλιαζει να φυγει μαζι με ξενο μακρια απο κ κλειεται !!!

Εδω ελεγα να παει στο σχολειο να τον παετι καποιος δικος μου οχι τοσο οικειος του β τοτε ομως του το χα πει κ μου χε πει μπα να ρθειτε μαζι μου χεις πει δε παμε μονοι με ξενους χαχα

Την ειχα πατησει μονη μου δηλαδη

κ τελικα ειχα παει εγω κ τον ειχα παρει

Αλλα νεα δε μου ρχονται

Σας φιλω...'

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Πήγα γιατρό το απόγευμα. 1400 πήγε η κυριούλα! 

Κατερίνα δεν έχω χειρότερο απ' τη χαρτούρα και τις ουρές... Τραύμα μου έμεινε από την εμπειρία μας στην ελληνική πρεσβεία. Εκεί που εμάς ζητάνε ένα χαρτί, εσάς ζητάνε δέκα. Τι ήταν αυτό το πράγμα... 

Θυμάμαι πέρσι που ο Δημήτρης δεν ήθελε να πάει σχολείο. Ο Αντρέας πάντως, το πρωί ξυπνάει και βιάζεται να πάει!

Μίλησα και στο τηλέφωνο με τη δασκάλα του, και μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλός για πρώτες μέρες, αν και ακόμα σηκώνεται, δεν έχει μπει δηλαδή στο κλίμα της τάξης, αλλά είναι πάρα πολύ φυσιολογικό αυτό για τις πρώτες μέρες.

Η αλήθεια είναι ότι νιώθω λίγες τύψεις που τον στέλνω στον παιδικό, του τύπου "καλά, δεν μπορώ εγώ να τον προσέχω και τον στέλνω αλλού;" ή "δεν μπορώ εγώ να του προσφέρω τίποτα και να του μάθω τίποτα και πρέπει να πάει αλλού να τα μάθει;", αλλά είναι χαζομάρες όλα αυτά. Ούτε το χρόνο έχουμε εμείς, ούτε την υποδομή του νηπιαγωγείου, αφήστε που σίγουρα, δεν έχουν μια τάξη γεμάτη παιδάκια για να παίζει. Μάλλον έχω επηρεαστεί από κάτι σούπερ μαμάδες που κυκλοφορούν σε διάφορες ομάδες του διαδικτύου και καταδικάζουν τους παιδικούς σταθμούς, ότι και καλά είναι για τις "τεμπέλες". 

Το πάνω-κάτω τι είναι ρε κορίτσια; Εγώ στον αέρα το ψήνω το κέικ. Μέχρι πριν λίγο καιρό, δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Τώρα άρχισε να μου τα καίει... Ουφφ.... Μάλλον θα το βάλω στους 150 την επόμενη φορά.

Ο παιδικός που πηγαίνει ο Αντρέας δεν προσφέρει καθόλου φαγητό. Παίρνουν τα παιδιά απ' το σπίτι. Το προτιμώ να σου πω την αλήθεια. Κάποιοι σταθμοί δίνουν και χαζομάρες, π.χ. δημητριακά, γαλοπούλα, έτοιμο χυμό και τέτοια και δεν το θέλω καθόλου. Ακολουθούν το πρόγραμμα του δημόσιου νηπιαγωγείου που δεν προβλέπει φαγητό για τα παιδιά.

Μάγδα κι ο δικός μου άντρας νομίζω είναι ομάδα από μόνος του. Π.χ. σήμερα σηκώθηκε εφτάμιση, έκανε το γάλα του Αντρέα, τον άλλαξε, τον έντυσε, ξεκίνησαν να πάνε παιδικό, έκανε κακά ο Αντρέας, γύρισαν πίσω, τον άλλαξε, τον πήγε στον παιδικό, πήγε σούπερ μάρκετ και στον ψαρά, μετά πήγε και πλήρωσε το νερό, πήρε τον Αντρέα, πήγε φρουταρία, έφτιαξε πατάτες τηγανιτές και ψαράκια τηγανιτά και τσιπούρα ψητή για τον Αντρέα, έβαλε πλυντήριο, το άπλωσε, πήγε τον Αντρέα βόλτα για να κοιμηθεί, και θα πλύνει φυσικά και τα πιάτα. Άλλες μέρες, είναι όλη μέρα κολλημένος στον υπολογιστή...

Δεν είπα ότι αναγουλιάζω, είπα ότι ζαλίζομαι!

Εγώ τον Αντρέα συνήθως δεν τον σηκώνω, σηκώνεται μόνος του, και συνήθως, όταν χτυπήσει, δε θέλει αγκαλιές. Αν τον πάρουμε αγκαλιά, συνήθως κατεβαίνει και κάθεται κάπου μόνος του, κάτω από κάποιο τραπέζι τις περισσότερες φορές, μέχρι να του περάσει. Γενικώς δεν είμαι απ' αυτές που είναι όλη μέρα πάνω απ' το παιδί, κι άμα πέσει, του λέμε "ουουου, σιγά το πράγμα" και δεν το παίρνει κι αυτός στα σοβαρά. Οι γονείς μου πάλι, είναι υστερικοί... Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί περπατήσαμε, κι ο αδελφός μου κι εγώ 16.5 μηνών. Το μόνο που φοβάμαι πάρα πολύ είναι οι σκάλες.

Ακούστε ατάκα σήμερα ο Αντρέας: ήθελε ντε και καλά να δει Πέππα το γουρουνάκι και του λέω, "καλά θα σου βάλω, θα είσαι καλό παιδί;". "Ναι" μου λέει. "Εντάξει" του λέω "κάνε ένα σφουγγάρισμα και θα σου βάλω Πέππα". Και τι μου απαντά; "Μα δεν μπο-ώ να σφουγγα-ίσω. Είναι μεγάλη η σκούπα. Δε φτάνω να τη πιάσω"!!!  

Όσο για το μαθητή μου, είναι περίπτωση, αλλά και οι άλλοι δεν πάνε πίσω! Προχτές είπα σε μια τάξη να κρατήσουν κάποια βιβλία, γιατί θα τα χρειαστούν και του χρόνου, κι έρχονται χτες και μου λένε "κυρία, αυτά τα βιβλία που μας είπες, τι τα ήθελες;". Αφήστε το άλλο: κάνουμε επανάληψη για τις εξετάσεις, και γράφω στον πίνακα τι θα διαβάσουν από κάθε κείμενο. "Να τα γράψουμε;". "Εσύ τι λες; Γιατί τα γράφω;" "Ε, ξέρω 'γω κυρία, είπα μήπως τα γράφεις για να ξεμουδιάσει το χέρι σου"... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναλαμπη κα καλη επιτυχια στον αντρα σου στις εκλογες εμας βαζει μια θεια του β θα την ψηφισω εστω κ αν δεν ξερω σε τι κομμα βαζει χαχα

....!

Παμε για νανι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Καλά είστε; Εγώ καλούτσικα. Σήμερα έπρεπε να διορθώσω αλλά δεν διόρθωσα τίποτα. Τα παιδιά κοιμήθηκαν και έτσι μια φορά κι εγώ έπιασα ΚΑΝΑΠΕ ! Έχασα και όλα τα κιλάκια που πήρα μέσα στο χειμώνα και νιώθω πολύ όμορφα με τον εαυτό μου! Κατά τα άλλα τα ίδια.

 

Άννα Μαρία, ο άντρας σου βοηθάει πάρα πολύ! Δεν πρέπει να έχεις κανένα παράπονο! Ο δικός μου βοηθά κάπως τα ΣΚ αλλά η βοήθεια συνοδεύεται και από γκρίνια..Μεγάλωσε η ζουζουνίτσα σου! Ανυπομονεί και αυτή να γνωρίσει τον όμορφο κόσμο μας! Καλά, ο μαθητής σου δεν παίζεται. Μου θύμισες που ρώτησα κι εγώ τι σημαίνει η λέξη φιλαυτία και ένας μαθητής μου είπε ότι σημαίνει αγαπώ τα αυτιά μου..Χαχαχαχαχαχαχαχα! Ό,τι να'ναι! Ο Αντρίκος είναι πολύ κοινωνικό παιδάκι! Κοινωνικό και πανέξυπνο! Το πάνω κάτω στον φούρνο είναι οι δυο γραμμούλες (μία πάνω και μία κάτω). Αυτό το σχήμα έχει. Ο αέρας είναι πιο δυνατός.

 

Κατερινάκι, σκέφτεσαι να αρχίσεις σιγά σιγά τις γενικές;; Μεγάλη απόφαση και αυτή. Ωραία ιδέα να φτιάξεις μπλογκ για να προωθήσεις την δουλειά σου. Εγώ δυστυχώς το χάνω το επίδομα του ΟΑΕΔ γιατί παίρνουμε ένα ένσημο την ημέρα. Πέρυσι δούλευα 5 μέρες και τα συμπλήρωσα τα ένσημα. Φέτος, όμως, μου έβαλαν τις ίδιες ώρες σε 3 μέρες και δεν συμπληρώνονται...Πάω να σκάσω.Τέλος πάντων..Την υγειά μας να έχουμε..

 

Μαγδούλα, εγώ δεν σε βρίσκω σκληρή με τον Βασιλάκη. Καλά έκανες γιατί πρέπει και αυτά να μάθουν να μας ακούν. Ούτε εγώ τα σηκώνω όταν σκοτώνονται ενώ προηγουμένως τους έχω προειδοποιήσει. Δεν είναι ο δικός σου άντρας μια κατηγορία μόνος του. Όλοι οι άντρες είναι μια κατηγορία μόνοι τους. Δεν υπάρχουν αυτά τα πλάσματα.. Χρειάζονται όμως και αυτοί, κακά τα ψέματα..

 

Βασούλα, εύχομαι τη Δευτέρα να πάνε όλα τέλεια με την αυχενική σου! Ο καιρός περνά πάρα πολύ γρήγορα τελικά..Το λέω συχνά αυτό γιατί είναι κάτι που μου προκαλεί άγχος.. Δεν θέλω να γεράσω...Μου τη δίνει. Μπράβο στο Ιωαννάκι σου που πηγαίνει με χαρά στον παιδικό. Με κάτι θα είχε στραβώσει τότε. Πάει, πέρασε. Αυτό έχει σημασία. Εσένα βοηθά ο δικός σου άντρας;;

 

Ο Πανούλης με έχει πεθάνει στα κοπλιμέντα. Λιώνω μιλάμε. Μου λέει χτες : "Είσαι και πολύ γκόμενα μαμά"..Χαχαχαχαχαχαχαχα! Του λέω, στον πατέρα σου πες το..Μετά μου έκανε και πρόταση γάμου. Χαχαχαχαχαχα. Του εξήγησα πως δεν γίνεται να παντρευτεί την μανούλα και μετά με ρώτησε αν γίνεται να παντρευτεί τη Μαριέλα. Του είπα πως μπορεί αλλά μετά είχε άλλες απορίες. Αναρωτιόταν πού θα την βρει όταν φτάσει σε ηλικία γάμου...Χαχαχαχαχαχαχα! Ερωτύλος μου βγήκε..

 

Αυτά φιλενάδες μου και για σήμερα. Πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

σημερα ειναι μια μουντη και βροχερη μερα....!και να σου λεει εχουμε Μαιο!βεβαια εμας στην Κυπρο δεν εχει βρεξει, πολυ λιγο εως και καθολου!ετσι χρειαζομαστε τις βροχες!αλλα εμενα δεν μου αρεσει αυτος ο καιρος!μπλιαχχχ!

Αννα Μαρια μεγαλωσε η ζουζουνα!ποτε γεννας ειπαμε?τελη Ιουλιου?

Ανθη μου ο Πανος τελειος με τις ατακες του!ερωτας με τη μανουλα...αληθεια υπαρχει διαφορα στη σχεση μεταξυ γιου και μαμας και κορης με μαμα?εσυ που εχεις και απ τα 2 φυλα δωσε λιγο τις εντυπωσεις σου!εμενα ο συζυγος μου οταν εχει χρονο με βοηθα!τωρα που μαι εγκυος περισσοτερο απο πριν ειναι η αληθεια!απλωνει ρουχα, βαζει πλυντηρια, κανει μπανιο τη μικρη, το πρωι θα στρωσει και τα κρεβατια, καποτε πιανει και τη μικρη μονος του να την παει βολτα για να ξεκουραστω λιγο...!αυτα τωρα που ειμαι εγκυος!πριν δεν εκανε τοσα, οκ βοηθουσε αλλα περισσοτερο με το μωρο οχι με τις δουλειες του σπιτιου!καποτε σχολανει αργα κιολας και κανει μπανιο τη μικρη και την κοιμιζει!το μονο που ζοριζεται ειναι να ασχοληθει με το ταισμα της!

Μαγδουλα κτυπησε ο Βασιλακος...ουτε και γω το βρισκω σκληρο αυτο που εκανες γιατι και γω το κανω...!οταν την προειδοποιησω οτι θα κτυπησει και δε με ακουσει και τελικα πεσει δεν θα την σηκωσω, αμα ειναι μικρο το κτυπημα!μια μερα πηρε μια καρεκλιτσα μικρη δικη της ανεβηκε πανω και ανοιξε το συρταρι με τα μαχαιροπηρουνα!της λεω θα πεσεις και θα κλαις!τιποτα αυτη...χανει την ισορροπια της και επεσε!εκλαιγε αλλα δεν τη σηκωσα!της λεω στο ειπε η μαμα σηκω τωρα και να μην το ξανακανεις!τοτε σταματησε αμεσως και πηρε και την καρεκλα στη θεση της!ηταν η τελευταια φορα που το εκανε!

Κατερινακι εσενα ειναι μεγαλυτερα, δικαιολογημενα να ζητουν να φευγουν κι απο σας!εμενα η μινιατουρα που οποιος της φωναξει τρεχει δεν το καταλαβα ποτε!γι αυτο και πανικοβληθηκα προχθες που τη χασαμε λεω αν την πηρε καποιος και δεν το πηραμε ειδηση? Καλη επιτυχια και στον αντρα σου στις εκλογες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Ευτυχώς κοιμήθηκα και ξεκουράστηκα!

Όπως είπε και η Βάσω, γίνεται χαμός από βροχή! Πριν έριχνε καρέκλες. Πάλι καλά, δηλαδή, γιατί δεν έβρεξε φέτος.

Ανθή καλά έκανες που έπιασες καναπέ! 

Ο άντρας μου κάνει πολλά στο σπίτι, αλλά μην ξεχνάς ότι δε δουλεύει. 

Καλά, ο δικός σου μαθητής είναι πολύ προχωρημένος! Ο δικός μου αποκλείεται να έκανε έναν τόσο δύσκολο συνδυασμό! Άντε να έλεγε "φιλάω τ' αυτιά μου".

Θα το δοκιμάσω αυτό το πάνω-κάτω, να δούμε τι θα βγει την επόμενη φορά που θα φτιάξω κέικ.

Καλά, πολύ γέλιο ο Πανούλης!!!! Κι ο Αντρέας μια-δυο φορές μου έχει πει "είσαι όμοφη μαμά".

Βάσω μέσα Ιουλίου γεννάω.

Κι ο Αντρέας κάνει τέτοια ακροβατικά με καρέκλες. Μια φορά που ήμασταν στους γονείς μου, πήρε ένα χαμηλό σκαμπό, ανέβηκε πάνω, έβαλε ένα άλλο πιο χαμηλό δίπλα, και τα έκανε σκαλιά κι ανεβοκατέβαινε. Όποτε πήγαινε να χάσει την ισορροπία του, ακουμπούσε στο τραπεζάκι μπροστά του. Ε, κάποια στιγμή μπερδεύτηκε, πήγε να πιαστεί απ' το τραπεζάκι, αλλά ήταν γυρισμένος αλλού, κι έτσι κατέληξε με το κεφάλι στο πάτωμα. Είχε χαλί, βέβαια, και δε χτύπησε, ούτε και έκλαψε, γιατί πολύ σπάνια κλαίει όταν χτυπάει, κι εγώ του είπα απλά "είδες που στο 'λεγα ότι θα πέσεις;". Ο πατέρας μου πάλι, έκανε σαν τρελός.

Ουφ, με πήραν τηλέφωνο πριν από λίγο απ' τον παιδικό, και μου είπαν ότι ο Αντρέας έκανε δύο φορές διάρροια. Τι να τον πείραξε πάλι... Ίσως το μούσμουλο που έφαγε το πρωί, αν και, γενικώς τρώει μούσμουλα και δεν παθαίνει τίποτα. Έτσι κι αλλιώς, σε λίγο θα πήγαινε ούτως ή άλλως ο άντρας μου να τον πάρει.

Αφήστε ρε κορίτσια, από προχτές το βράδι ακούγεται στο σαλόνι μας ένα σφύριγμα. Δεν μπορούμε να καταλάβουμε από πού προέρχεται. Δεν είναι από ηλεκτρική συσκευή ή πρίζα, δεν είναι απ' έξω, δεν είναι από σωλήνες νερού, δεν ξέρουμε από πού είναι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια εγω ειχα μια σχεδον ομορφη μερα δλδ συνεβησαν ομορφα πραγματακια που μου φτιαξαν πολυ τη διαθεση κ δυο συεναχωρΑ το ενα ειδικα η γιαγια παλι στο γιατρο εξελισεται γρηγορα σημερα ειχε πρηστει το μισο προσωπο τρεμω στην ιδεα ποσο θα βασανιστει

Ανθη ουτε εγω θελω να γερΑσω ουτε να πεθανω ουτε να δω αγαπημενους μου να πεθαινουν τρεμω το θανατο δε φοβαμαι τιποτα παρα μονο αρρωστιες κ θανατο..

Ειμαι πολυ ευαισθητη σ αυτο το κομματι..

Το δευτερο ειναι οτι δε πηρα τη θεση αυτη τη φορα με πειραξε βλεπω πως κανω περισσοτερα ολο μαγδα κ μαγδουλα ακομα κ σπιτι ολο περνουν κ ρωτανε κ τελικα εγινε καποιος που ειδικα τον τελευταιο καιρο κανει ουτε τα μισα απο οσα εγω ..δε ξερω πως να το πω αλλα αυτη τη φορα στρΑβωσα γιατι νιωθω πως αξιοκρατια πουθενα δεν υπαρχει

Καθε εμποδιο για καλο..

Με παρηγορησατε που μου πατε οτι δεν ημουν σκληρη τι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...