Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Καλησπερα τσουπρες αυτη η βδομαδα ειναι αφιερωμενη σε μενα φιλεναδιτσες εχω Αδεια!!!!

σκ περασαμε ομορφα ειχε η βαφτηστηρουλα μου γεννεθλια το παρτυ το καναμε εδω δηλ πανω στα πεθερικα κ ψησανε στο μπαρμπεκιου σε μενα ηταν τελεια 50 ατομΑ ολο νεολαια καλες 2 το διαλυσαμε

εφαγα τρελα γλυκα φαγητα ολο τρωω τωρα τελευταια τεταρτη περιμενω περιοδο ηδη ποναω γκρρρρρ

φυσατε ωρε κοριτσια χαχα

κυριακη παλι με κοσμο ολη μερα ηρθε μια ξαδελφη του αντρα που ταιριαζουμε τρελα για καφε οι ανιψιες μου η πεθερα λιγο στον κηπο εκανα κ δουλειες παει η μερα!!

ο μικρος χτες εκανε δεκατα σημερα περδικι αλλα δε το πηγα σχολειο μην εχει υιο κ κολησει κ τα αλλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια μου θα ακουσεις κ καρδουλα κ θα τρελαθεις εδω εχω ξεμυαλιστει με καγκουρακι κ σενα θελω μια παραγγελια ομως μια εξαδα λειπαρ χαχαχα

κοιτα μη κουραζεσαι τωρα κακομοιρα μου οσο για τον αντρεα θεμα χρονου ειναι ουτε ο β ηθελε εδω κ ενα μηνα καθε μερα μου ζηταει ενα μοεμπακι να το φροντιζει χαχα

καγκουρακι μου δουλευε ο συζηξ κ επηξες μωρε μοναχουλα σου

εγω παλι λεω γιοκακι ετοιμαζεις. Εγω εχω μεικτες τις ντουλαπες αλλα γενικα σιχαινομαι τα ρουχα το σιδερο κ τα σιναφι χτες σιδερωνα 2 ωρες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μου κ εγω θελω να παω μακ αρθουρ ειχε τιποτα αξιολογο η μπα;;

μηπως κατι τον προβληματιζει κ ξυπνα τον γιοκα σου μιλησατε;;

βασουλα μου ποτε θα πατε για τις ραφες να τελειωσει κ αυτο το βασανο μωρε;

εγω παλι σημερα εμαθα εχει καρκινο μια θεια του αντρα μου που της εχω αδυναμια στο στηθος κ ειμαι να σκασω κυριολεκτικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω φυσιομερ του δινω κ κανει μονος του το πουλακι μου..

αλεξ τα παμε λιγο κ μεσω σμς θα σε παρω κ τηλ.

ελατε να κραξω λιγο το συζηξ να γελασουμε

παμε παλια να κανω υπερηχο στο β νωρις πολυ ακομα οποτε βλεπει ο αντρας μου τον λωρο κ αρχιζει να χοροπηδαει εχω γιο εχω γιοοοοοοο

του κανει η γυναικολογος λορος ειναι καλε ετσι κ ηταν πουλι δε θα κανες γιο αλλα ελεφαντα. !!!

εσκυψε ο β το κεφαλι λυπημενος οποτε γυρναει κ του κανει αμα δεις ομως πιο κει θα δεις κ το πουλι σας!!ακομα θυμαμαι την τσιριδα του αντρα μου ειχε παρει αγκαλια την καρμεν γυναικολογο κ τη φιλαγε χαχα

λοιπον θα ξαναμπω μετα ο β θελει λεει χαζακια δλδ χαδακιΑ για να κοιμηθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι εγινε εδω τι υπεροχα νεα ειναι αυτα!!!!!!!λιγο ελειψα και διαβαζω συνταρακτικα νεα!!!!Αννα Μαρια μπραβο κοριτσι μου πολυ χαρηκα να εχεις μια τελειομηνη,καλη εγκυμοσυνη ευχομαι με το καλο,ποτε θα πας γυναικολογο;εγω ειχα πολυ νωρις συμπτωματα και στα τρια φυσιολογικο ειναι που νιωθεις ετσι ,ειδες τα λεοπαρ πρεπει να πεις στην πεθερα σου να στειλει σε οσες θελουν να γκαστρωθουν γιατι αν παρουν απο μονες τους δεν νομιζω να πιασει η πεθερα σου ειναι ειδικη σαυτα μαλλον,μην ανυσηχεις για τον Αντρεα μια χαρα θα δεχτει το αδερφακι του θα εχουν και μικρη διαφορα ηλικιας και θα παιζουν ωραιοτατα...να χαιρεσαι τη μαμα σου πολυχρονη!!

εμεις τα ιδια, ηρεμια δεν εχω οπως παντα,δουλειες διαβασματα,πλεξιμο,ζουμπα,μαγειρεματα και παει λεγοντας για το ποτε περνανε οι μερες δεν καταλαβαινω ποτε αρχιζει η βδομαδα και φτανει σκ χαμπαρι δεν παιρνω,σημερα βρεχει εδω και μας κρυωσε λιγο,παλι καλα που κρατησε και τοσο ,αδιαθετησα κιολας χθες σταματησα παλι τα αντισυλλιπτικα για να δω πως θα παει ο κυκλος μου αυτη τη φορα μου ηρθε κανονικα στον επομενο θα δουμε,ηρθε και η μαμα μου χθες και σε λιγο θα την παω στην αδερφη μου να δω και λιγο τον μικρο Δημητρακη

Κατερινακι να χαιρεσε το κοριτσακι σου πολυχρονη και γερη να ειναι ,με υγεια να υποδεχτεις το μπεμπακι σου!!!

Ανθη μου κι εγω το κανω αυτο αν πω κατι μετα γινεται γιαυτο δεν ξαναμιλαω ,πως πατε απο ιωσεις ,ο Δημητρης μου ακομη μυξες εχεις δεν μπορει να βγαλει τα φλεγματα ριχνουμε ορο συνεχεια ...συμφωνω με τα φυσηματα μην παρουν κι εμας που δεν θελουμε μονο χαχαχαχα λες;;μηπως ειδε καποιο κακο ονειρο και τρομαξε ο Πανουλης;

Μαγδα να περασεις καλα στην αδεια σου ,καλη ξεκουραση ε καλα ειπε ο ανθρωπος αφου ειδε κατι να κρεμεται φανταστηκε οτι θα ειναι πουλι χαχαχα ,κριμα για την θεια ευχομαι να το ξεπερασει

Βασω πως ειναι η Ιωαννουλα;πως παει το σχολειο;

Αλεξανδρα μη μιλας φτου φτου καλα να ειναι η μικρη,θα μπω να δω τις δημιουργιες σου,εγω δεν εκανα ακομη τιποτα για blog που λεγαμε ....

θα τα πουμε παω να ετοιμαστω να παμε στην αδερφη μου...αντε ολες για λεοπαρ !!!!!!

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Είμαι στο σχολείο και κάνω το μοναδικό κενό μου και είπα να σας γράψω.

Μάγδα μια χαρούλα περάσατε πάλι!

Περαστικά στο Βασιλάκη.

Ο καρκίνος στο στήθος συχνά είναι ιάσιμος, ειδικά αν τον προλάβουν σε αρχικό στάδιο. Μακάρι να πάνε όλα καλά με τη θεία του άντρα σου.

Σήμερα πήγε ο πατέρας μου στο Ογκολογικό για εξετάσεις για τον καρκίνο του προστάτη και τα βρήκαν όλα καλά, ευτυχώς! Άλλωστε το γνωρίζαμε ότι δεν είναι επιθετικός καρκίνος.

Καλά, πολύ γέλασα με τον άντρα σου! Εμάς, όταν μας είπε ο γυναικολόγος ότι είναι αγόρι, λέει στον άντρα μου "καμάρι ο μπαμπάς", και του κάνει ο άντρας μου "μπα, η Άννα-Μαρία είχε τρελαθεί για αγόρι, εγώ δεν έχω πρόβλημα"!

Κατερίνα ευχαριστώ για τις ευχές!

Γυναικολόγο θα πάω στις 27 του μήνα, γιατί τώρα δε θα φαίνεται τίποτα. Χοριακή δεν πήγα ακόμα να κάνω, γιατί είναι πολύ νωρίς και θα είναι πολύ χαμηλή, και δεν ξέρω αν έχει νόημα. Λέτε να πάω;

Δουλειά έπιασες εσύ ή ακόμα;

Σας αφήνω, θα τελειώσω με τη γιορτή του Πολυτεχνείου, για να τρέξω το διάλειμμα να βρω μαθητές για συμμετοχή. Κλασικά, ο άλλος με τον οποίο μοιραζόμαστε τη μείωση ωρών απλά βρίσκει τα βιντεάκια και τα προβάλλει κι εγώ βρίσκω τα κείμενα, γράφω τα συνδετικά, βρίσκω τους μαθητές, τους κάνω τις πρόβες και ετοιμάζω το πρόγραμμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννα Μαρια εγω δεν εκανα χοριακη σε καμια απο τις τρεις μου εγκυμοσυνες,μονο τεστ και μετα πηγαινα γυναικολογο κατα την 7η βδομαδα,παλι μονη σου ετοιμαζεις τη γιορτη;δεν αρχισα ακομη δουλεια γινονται ενστασεις αυτες τις μερες και μετα θα μας ειδοποιησουν ,χαιρομαι που πηγαν ολα καλα με τον μπαμπα σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα!!!

Κοιμηθηκαν τα ζουζουνια μου, η Αγγελικη ειχε πυρετο τωρα το βραδυ να δω τι νυχτα θα εχουμε, της εδωσα στις 7 deppon που ειχε 38.4 και τωρα που κοιμηθηκε ειχε 37.7. Ο μικρος ταρζαν μια χαρα πηγαμε και για baby swimming το μεσημερι και ολοι τον χαζευαν που του αρεσει τοσο πολυ και χαιρεται και οταν του ελεγε η δασκαλα να χτυπαει τα ποδαρακια του τα χτυπαγε μονος του ενω στα προηγουμενα μαθηματα του τα κραταγα και του τα χτυπουσα εγω. Εντωμεταξυ μια που με ειδε με το μαγιω μου λεει αγορι εχεις, τι να πω δεν ξερω πως βγαζουν τα συμπερασματα αλλα ειναι η τριτη που μου το λεει τις τελευταιες δυο βδομαδες. Απο τους υπερηχους που με ρωτησατε δεν εχω καταλλαβει κατι με σιγουρια, ισως και ο γιατρος επειδη δεν θελω να μαθω δεν εστιαζει εκει, τωρα οταν μετραει το ποδι το μηριαιο οστο τις δυο τελευταιες φορες στο ιατρειο του δεν ειδα τιποτα, στην β επιπεδου σαν κατι να ειχα δει αλλα μπορει να ηταν και ο ομφαλιος λωρος ή καποια σκια του υπερηχου.

Ανθη μου καλα αποτελεσματα σημερα!!! Αυτο που κανει ο Πανουλης ειναι τωρα μια βδομαδα που μου το κανει και η Αγγελικη, ενα δυο βραδια την αφησαμε, τωρα την παω και εγω στο κρεβατι της αλλα συνηθως ερχεται παλι το πρωι κατα τις 6 οπου και μενει. Απο δικαιολογιες παντως αλλο τιποτα μια θελει νερο, μια δεν της αρεσαν τα σεντονια και ηθελε αλλα, χθες μου ειπε οτι ειδε κακο ονειρο και τι ρωταω τι ειδες και κου απανταει κακο λυκο!! οποτε η καποια φαση περνανε ή για σενα τουλαχιστον επειδη ειναι προσφατος και ο παιδικος και η αλλαγη που ειχε στα ωραρια του σημαντικη ισως να ειναι και απο αυτο.

Αννα μαρια να χαιρεσαι την μαμα σου και πολυ ευχαριστα τα νεα και για τον μπαμπα σου. Για τον Αντρικο μην ανησυχεις οταν το δει με το καλο και αφου θα τον εχεις προετοιμασει και εσυ ολο αυτο το διαστημα μια χαρα θα το δεχθει το αδερφακι του. Θυμαμαι οταν εμεινα εγκυος στον Νικολα η Αγγελικη ηταν λιγο πριν κλεισει τα δυο, της μιλαγαμε συνεχεια αλλα ποτε δεν εδειχνε εδιαφερον και πολλες φορες οταν της ελεγα να χαιδεψει την κοιλια μου μου ερειχνε κατι γερες. Οταν γεννηθηκε ο μικρος απο την πρωτη μερα του δειχνει και του εχει μεγαλη αγαπη, ποτε δεν ηταν επιθετικη και αντιδραστικη. Χθες μαλιστα γυρναει και του λεει Νικολακι μου εισαι πολυ ομορφος! Χοριακη εγω ειχα κανει στην Αγγελικη και στα διδυμα που δεν προχωρησαν, στον Νικολα και τωρα τεστ και μετα την 6 η βδομαδα στον γιατρο.

Μαγδα κοιτα να ξεκουραστεις αυτη την βδομαδα που εχεις αδειουλα, ειναι καλα τωρα ο βασιλακης σου δεν εχει καθολου πυρετο ετσι? Πλακα που ειχε ο αντρας σου αφου γιο λαχταρουσε ο ανθρωπος τι να πει οτι ειδε ειπε! Καρμεν λεγεται η γυναικολογος σου ξερω και εγω μια αν θες μου κες σε ποια περιοχη εχει ιατρειο? ευχομαι να πανε ολα καλα και για την θεια και να το ξεπερασει!

κατερινα μου ευχαριστω και για τις ευχες! Και εδω απο το μεσημερι και μετα πολυ βροχη, ασε οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε αχ μου φαινεται πρεπει να με συμβουλεψεις για το τι με περιμενει σε λιγο καιρο και πως θα τα βγαλω περα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Γύρισα απ' το σχολείο, έφαγα, έπαιξα λίγο με τον Αντρέα, του έδωσα γάλα, τον κοίμισα, και κάθισα λίγο στον υπολογιστή πριν πάω να ξεραθώ.

Με καθησυχάζετε μ' αυτά που μου γράφετε για τη χοριακή. Νομίζα ότι θα μου γράφατε κάτι του στιλ "τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Δεν έκανες χοριακήηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Και λες ότι είσαι έγκυοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;"

Όταν έκανα το τεστ το Σάββατο το πρωί, λέω στον άντρα μου, πάμε αμέσως στο μικροβιολόγο για αναλύσεις. Μετά που το ξανασκέφτηκα, λέω άσε καλύτερα, είναι πάρα πολύ νωρίς, θα βγει μικρό το νούμερο, και μετά θα θέλει ο γυναικολόγος να ξανακάνω, έτσι είπα καλύτερα από Δευτέρα. Αλλά τώρα που κάνω κι άλλες σκέψεις, νομίζω ότι δε χρειάζεται, γιατί ένα καραμπινάτο θετικό τεστ στις πέντε μέρες καθυστέρησης δεν πιστεύω να λέει ψέματα.

Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε έκανα κατευθείαν χοριακή χωρίς τεστ, στον Αντρέα έκανα δύο τεστ, ένα το βράδι κι ένα το επόμενο πρωί, χοριακή στο καπάκι που ήταν 900 μονάδες, και ξανά χοριακή όταν πήγα στο γυναικολόγο και μου είπε να κάνω χοριακή κάθε δύο μέρες, μέχρι να πάει πάνω από 1000 μονάδες. Ευτυχώς τη δεύτερη φορά είχε εκτοξευθεί και είχε φτάσει σχεδόν 10 000!

Καγκουράκι περαστικά στην Αγγελικούλα. Κι ο Αντρέας μας κάνει κάτι τέτοια, πυρετό για μια μέρα μόνο και μετά περδίκι!

Καλά, σας έχω πει πόοοοσα λογάκια λέει ο Αντρέας; Μιλά ασταμάτητα, κάνει προτάσεις, και μοιάζει να γνωρίζει τα πάντα! :P Αναγνωρίζει κάποιους αριθμούς, νομίζω τους περισσότερους μέχρι το 9, αν και κάποιες φορές μπερδεύεται, αναγνωρίζει το Α, το Ε, το Ο και το Ι, κι όταν βλέπει γράμματα, επειδή μόνο αυτά τα τέσσερα ξέρει, λέει "αοιε αοιε αοιε"! Ξέρει πολλά χρώματα, συγκεκριμένα το κόκκινο, το κίτρινο, το πράσινο, το μπλε, το ουρανί (γαλάζιο), το πορτοκαλί, το άσπρο, το μαύρο, το καφέ, το μπεζ και νομίζω και το λιλά.

Επειδή συνέχεια του λέμε "Αντρέα μου" νομίζει ότι αυτό είναι το όνομά του, κι όταν τον ρωτάνε πώς τον λένε, απαντά "Αντέα μου". Έχει μάθει και τα δικά μας ονόματα. Εμένα με λένε "Αμαΐα" και τον άντρα μου Μάκη. Τι σύμπτωση! Αυτό είναι τ' όνομά του! Όταν τον ρωτήσεις τι είναι η μαμά λέει "κοΐτσι" και τι είναι ο μπαμπάς λέει "αγόι" ή "αγοάκι". Το ίδιο λέει και για όποιον άλλο τον ρωτήσεις και ποτέ δεν τα μπερδεύει!

Έχει μάθει μερικά τραγουδάκια, π.χ. ένα που λέει "Μπούλου μπούλου κάμηλε, να πάμε στα Βαρόσια, να πάρω του Αντρέα μου μαντήλια με τα κρόσια" (Βαρόσια είναι η Αμμόχωστος) κι ο Αντρέας λέει "Μπούλου κάμηλε α πάμε α Βαόσια, Αντέα μου κόσια"!

Κάθε μέρα κάνει μεγάλη πρόοδο, συνθέτει προτάσεις, π.χ. λίγο πριν κοιμηθεί τον έβαλε ο άντρας μου στον καναπέ και λέει "εδώ κάθεται μαμά σας"! Και όντως, εκεί καθόμουν πριν από λίγο!

Σας έπρηξα, αλλά είπα να σας πω τα κατορθώματα του Αντρίκου!

Καληνύχτες!!

Επεξεργάστηκε από Θέλω να γίνω μαμά!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!τι κανετε;σημερα εριξε μια βροχη...δεν προλαβαινε να τα τραβηξει το σιφωνι στην βεραντα..λεω εχει γουστο να πλημμυρισουμε...Τα νεα μας....Το Σαββατο βγηκαμε με τον αντρουλη και ενα αλλο ζευγαρι,πηγαμε σε ενα μεζεδοπωλειο που τραγουδουσε ενας φιλος,ωραια ηταν αλλα ή εχω ξεσυνηθίσει ή εχω μεγαλωσει..δεν μπορω το ξενυχτι...Την Μικρη την κρατουσε ο αδερφος του αντρα μου και του ειοε 12-1 θα γυρισουμε,ωραια λεω εγω,περναγε η ωρα,2-3,τελικα φυγαμε 4!!δεν ειχε εξαερισμο και με ειχε πιασει το κεφαλι μου απο την καπνα.γυρισαμε σπιτι,βρηκα την Κωνσταντινα στο κρεβατι μου,ουτε την ειχε παρει χαμπαρι ο θειος που κοιμοταν στον καναπε ,την πηγα στο δικο της γιατι βρωμοκοπουσαμε και ξεραθηκα...σε 3 ωριτσες βεβαια σηκωθηκα γιατι ξυπνησε η Κωνσταντινα ακι ολη μερα ημασταν χαλια και εγω και ο αντρας μου,πρεπει να ηταν και μαπα τα ποτα.Κατα τα αλλα,ησυχα!!!

Κατερινα την σκεφτομουν αυτες τις μερες την Μαρινα αλλα θυμηθηκα που ξεκινησε δουλεια και λεω γι αυτο θα χαθηκε,φιλια αν ξαναμιλησετε!!Ντουλαπες ε;κουραγιο!!φυσα φυσα!!!!περαστικα στην Αγγελικουλα,ελπιζω γρηγορα να γινει καλα και να μην κολλησετε οι υπολοιποι..Εγω λεω κοριτσακι οτι περιμενεις..αν και θα ηταν ωραιο να εχεις αγορακι μιας και θα ειναι κοντα με τον Νικολα,η Αγγελικη τι λεει;ανυπομονει; Ησουν εγκυος και σε διδυμα;κριμα που δεν προχωρησε..

Αννα Μαρια να χαιρεσαι την μαμα!!πως περασατε στην εξοδο;;εγω συμπτωματα ιδιαιτερα δεν ειχα,ουτε ζαλαδες εκτος απο 2 φορες στο μετρο που ενιωθα να χανομαι,και λιγη ευαισθησια στις θηλες απο απο τον 2ο μηνα και μετα.Σημερα ενιωθα σαν να μου ερχεται περιοδος ,δηλ μια ελαφρα ενοχληση χαμηλα,λιγος πονος στην μεση,ειμαι στην 13 μερα,να ειναι οι γονιμες τωρα;δεν το καταλαβαινω παντως ποτε ειναι...και ο κυκλος δεν ειναι και πολυ σταθερος,απο 26-29 μερες.εσεις το καταλαβαινετε;;Καλα ο Αντρεας σιγα σιγα θα το συνηθισει,εχεις πολλους μηνες ακομα!!για την χοριακη εγω ειχα κανει τεστ,αλλα ειχα αρκετες μερες καθυστερηση,και εκανα και χοριακη να το σιγουρεψω,πρωταρα τωρα,δεν το ειχα συνειδητοποιήσει!!Ο γιατρος δεν μου ζητησε παλι χοριακη αλλα ειχα παει σιγουρα μετα την 6η εβδ.Μπραβοσ τον Αντρικο,ποσα ξερει...και το λιλα!!!πολυ γελασα με το Αντρεα μου!!

Ανθη ερωτηση κρισεως: Δεν σκεφτεσαι καθολου για 3ο;;Τι επαθε ο Πανος και χαλασε ο υπνος;

Βασω θελω 2ο,ελπιζω να ερθει συντομα!!εσυ εκανες τις εξετασεις που ελεγες;

Μαγδα μου ολο πονακια λες ,λες να ...Ετσι ελεγε και η Αννα Μαρια!!μακαρι!!!τελειο το σκ σας,να περασεις ομορφα και αυτην την βδομαδα στην αδεια!!!Ευτυχως δεν ηταν κατι σοβαρο με τον Βασιλη!!Ελπιζω να πανε ολα καλα με την θεια!!!πολυ γελασα με τον συζυγο,ηθελε γιο ε;αλλα τι νομιζε οτι θα γεννηθει και πληρως ανεπτυγμενο το οργανο;;χαχα

Κατερινα κα ακομα ταλαιπωρειται ο Δημητρης με τα φλεματα ε; Και στην Κωνσταντινα μεχρι να καθαρισει..ειδα κι επαθα.πλεκεις εσυ,ραβω εγω..αστα...εγω κοιταω για καμια ραπτομηχανη γιατι ειναι πολυ κουραστικο και κανω πολλες μερες.αν θυμαμαι εδινες σε ενα μαγαζι τα κοσμηματα σου;πως πανε;;

Φιλια σε ολες !!Καληνυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;; Εγώ είμαι καλά, αν και ο Πανούλης σήκωσε πυρετό το βράδυ. Συμβαίνει κάτι περίεργο με τον πυρετό...Την περασμένη Τετάρτη σήκωσε το βράδυ 38.2. Την επομένη ήταν όλη μέρα απύρετος (τον έστειλα και σχολείο και ποδόσφαιρο) και το βράδυ ανέβασε ξανά 37.6. Το πρωί ξύπνησε απύρετος και δεν σήκωσε πυρετό ούτε το Σάββατο, ούτε την Κυριακή. Σήμερα σήκωσε ξανά το βράδυ 39. Εντωμεταξύ αν δεν πιάσω το μετωπάκι του δεν καταλαβαίνω ότι έχει πυρετό. Είναι ευδιάθετος και δεν έχει κανένα άλλο σύμπτωμα. Σας φαίνεται φυσιολογικό όλο αυτό;; Μήπως να μην τον στείλω σχολείο λίγες μέρες έστω και αν είναι απύρετος;;; Σήμερα πάντως δεν έχει σηκωθεί ακόμα για να έρθει στο κρεβάτι μου και η ώρα έχει πάει 4 παρα δέκα. Είναι όμως και ο πυρετός στη μέση... Άννα Μαρία θα ακούσεις και καρδούλα, θα δεις και χεράκια και ποδαράκια και όλα! Έρχεται και το δεύτερο γιοκαρίνι σου!!! Ή μήπως κορουλίνι;;;;;;; Θα δούμε! Βασουλάκι πότε θα πάτε την Ιωάννα για να της κόψουν τις ραφές;; Πώς τα πάει με το σχολείο; Προσαρμόστηκε;; Μαγδούλα κοίτα να ξεκουραστείς όσο περισσότερο μπορείς στην άδειά σου!Ωραία περάσατε το ΣΚ!! Εύχομαι ό,τι καλύτερο για τη θεία του άντρα σου........Μακαρι να το ξεπεράσει η γυναίκα. Το πρόλαβε σε αρχικό στάδιο τουλάχιστον; Εγώ στο μακ άρθουρ βρίσκω πραγματάκια. Κυρίως όμως ψωνίζω στα παιδιά από το lapin. Μου αρέσουν πολύ τα ρούχα του lapin και στο μακάρθουρ τα βρίσκεις σε πιο ανθρώπινες τιμές. Κατερινάκι οι ιώσεις πάνε και έρχονται. Τα συναχάκια και οι μυξούλες είναι σχεδόν μόνιμη κατάσταση αλλά τώρα ο Πανούλης έχει και πυρετό όπως έγραψα και παραπάνω....Αυτά να'ναι μόνο.Μακάρι να έχει φτιάξει ο κύκλος σου και να μην χρειαστεί να ξαναπάρεις αντισυλληπτικά. Το είδες το ανιψάκι σου;; Τι κάνει το ζουζούνι;;;Τα αντράκια σου τα όμορφα; Αυτά τα νέα μου και για σήμερα κορίτσια. Πάω να κοιμηθώ. Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε ξέχασα να σχολιάσω την δεύτερη σελίδα που γράψατε και θα παρεξηγηθώ...Χαχαχαχαχαχα. Κατερινάκι περαστικά στην Αγγελικούλα σου. Φαίνεται κυκλοφορεί ίωση με πυρετό...Δελφινάκι τον έκανες και τον Νικόλα σου! Δεν μας βοήθησες με τα υπερηχογραφήματα...Η αγωνίας μας παρατείνεται! Αλεξάνδρα ζηλεύω που βγήκατε και ξενυχτήσατε. Έχω καιρό να το κάνω.....Αν σκέφτομαι για τρίτο;;;;; ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ !!!!!!! Ούτε να το σκέφτομαι δεν μπορώ για την ακρίβεια. Είμαι σούπερ καλυμμένη και υπερπλήρης με τα δυο μου σκαθαράκια. Δεν θα άντεχα να ξαναπεράσω ξενύχτια με νεογέννητο και θηλασμούς κλπ κλπ κλπ....Τελείωσα εγώ από αυτά. Δεν έχω άλλες αντοχές. Άννα Μαρία πολύ καλά τα νέα του μπαμπά σου! Μακριά η παλιοαρρώστια. Καλά μιλάμε ο Αντρίκος σου είναι φοβερός ! Είπαμε. Γνήσιο παιδί μαμάς φιλολόγου-θεολόγου! Να του δώσεις ένα γλυκό φιλάκι από μένα! Νομίζω πως τώρα δεν έχω ξεχάσει τίποτα. Φιλάκια ξανάααα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Είμαστε στην κλινική και πριν λιγο βγήκε η μικρή απ το χειρουργείο. Τελικα την υπνωτισαν, ολα πηγαν καλα Δόξα Το Θεό και Την Παναγία. Έκλαιγε απίστευτα και τγν ώρα που την πηγαν στο χειρουργείο αλλά και όταν τελείωσε και την έφεραν. Μπήκα μαζί της μεσα μέχρι να κοιμηθεί. Ουφ απιστευτο μου φαίνεται πως στεκομαι δυνατή μετά απο ολα αυτα.μη χειρότερα όμως! Ας ευχηθουμε να ναι η τελευταια ταλαιπωρια που περνα!

Αννα μαρια ολα καλα και θα πανε κι ο Αντρεας μια χαρα θα το παρει.θα τον προετοιμασετε κιόλας.

Ανθη κοιταω τις ώρες που γραφεις και διερωτομαι πως κρατιεσαι ξυπνια.χαχα! Ο Πάνος είναι καλύτερα? Καλα αυτό που ειναι ευδιαθετος οταν έχει πυρετό το κανει και μας η Ιωαννακαποτε!

Αλεξάνδρα μου σου ευχομαι απο καρδιας να ρθει σύντομα και το δεύτερο μωρό.

Κα1 ολο δουλειες εισαι, παντως με 3 μωρα και να κανεις τοσα πολλά πράγματα καθημερινά μπράβο σου!

Μαγδουλα εισαι με αδεοα? Τυχερη:) ο αντρας σου γιο ηθελε και εκανε τετοια χαρά . δικαιολογημενα! Χαχσ! Εμενα παλι ήθελε κοριτσακι εξ αρχης!

Καγκουρακι ειναι καλα η Αγγελική? Υποχώρησε ο πυρετός? Τι γλυκια που ειναι με τον αδερφο της:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εγώ είχα μια σχετικά γεμάτη μέρα σήμερα, πήγα το πρωί τον Αντρέα στη μάνα μου, πήγα για την ένεση, πήγα στη Δημοτική Βιβλιοθήκη και άλλαξα βιβλία, επέστρεψα σπίτι, καθάρισα το δωμάτιό μου, μαγείρεψα, έκανα κάποιες ετοιμασίες για τα παιχνίδια που θα παίξουμε αύριο, ξεκουράστηκα λίγο, άρχισα να ετοιμάζω κάτι του σχολείου, και τσουπ! ξύπνησε ο Αντρέας. Τώρα είμαι χάλια, ζαλίζομαι, ανακατεύομαι, αισθάνομαι τρομερή κόπωση, ένα χάλι... Έχω δίωρο με μια τάξη, αλλά ευτυχώς δεν ήρθε ούτε ένας μαθητής, κι έτσι έχω δύο ώρες κενό!!! Είπα να καθίσω να σας γράψω, αλλά ήρθε ένας καινούριος συνάδελφος και θέλει να του δείξω κάτι, έτσι μάλλον θα ξαναμπώ απ' το σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα και ναι εφτιαξα την ντουλαπα με τα παιδικα ρουχα, πολυ ρουχο βρε κοριτσια αντε να αρχισω να δινω τιποτε σιγα σιγα γιατι χωρος δεν υπαρχει. Μαζεψα ολα τα καλοκαιρινα του Νικολα και της Αγγελικης, της Αγγελικης θελω να πιστευω οτι καποια θα της κανουν και του χρονου, εβγαλα και οσα ειχα σε 0-3 φορμακια και εσωρουχακια για να αρχισω να πλενω σιγα σιγα. απο αυτα τα περισσοτερα ειναι ή ουδετερα λευκα,κιτρινακια, ή ροζ, μπλε ελαχιστα. Ε ετσι ειναι στο πρώτο οτι ηταν απο δωρα ηταν ροζ στο δευτερο ελαχιστα τα δωρα ελαχιστα και τα μπλε.

Αννα Μαρια με τοσες δουλειες που εκανες το πρωι πως να μην κουραστεις ποσο μαλιστα τωρα που υπαρχει και ενα σπορακι στην κοιλιτσα. Ευτυχως που σου εκατσε καλα το διωρακι αυτο. Ο Αντρικος λαλιστατος, ολα τα λεει πια το παιδι μια χαρα συνενοηστε!!!!

Αλεξανδρα καλα περασατε στην εξοδο σας αλλα και εγω πια τοσο ξενυχτι δεν το αντεχω με τιποτα. Η αγγελικη ηταν ευτυχως ολο το βραδυ και το πρωι απυρετη οποτε μπορει να ηταν ή απο κουραση ή λογω του καιρου, φθηνα την γλιτωσαμε. Εγω πριν την πρώτη εγκυμοσυνη δεν καταλαβαινα γονιμες μερες μετα τις καταλαβαινα κυριως απο τα υγρα και καποιε φορες καταλαβαινα και τηβ ωορρηξια σαν εναν πονο στιγμιαιο.

Ανθη μηπωςα δεν προλαβαινει να ανναρωσει τελειως ο Πανουλης και ξανα τον πιανει πυρετος? καλα θα κανεις για μια δυο μερες να τον κρατησεις σπιτι.

βασω μου πηγαν ολα καλα με την Ιωαννουλα, αυτο ειναι το τελευταιο που την ταλαιπωρει ετσι? να της δωσεις ενα μεγαλο φιλη.

αντε φουουουουου απο μενα και καλο βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! ΤΙ ΥΠΕΡΟΧΑ ΝΕΑ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ, ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΘΑ ΠΑΝΕ! Ειδες; Μονο να την κακολογεις την πεθερα, ηξερε αυτη τι εκανε με τα λεοπαρ! Αμα μας ερθει κι εμας η ωρα μας θα σου πω να μου τα στειλεις, προς ωρας στειλε κανενα καλσον συσφιξης που εχω γινει βοδακι! Μπραβο για τον μπαμπα σου! Εγω παντως χοριακη δεν εκανα, τεστ θετικο σπανια κανει λαθος!

Μαγδα μου ελπιζω ολα να πανε καλα με τη θεια, στο στηθος συνηθως ειναι θεραπευσιμο... Να ξεκουραστεις τωρα που καθεσαι!

Κατερινες μου ομορφες τι κανετε κι εσεις και τα βλασταρια σας;

Ανθη μου περαστικα στον Πανουλη, αν ανεβασει παλι μιλα με το γιατρο καλυτερα...

Βασω μου Δοξα τω Θεω τελειωσατε με ολα!

Εμεις καλα, αλλα παλι αφου σας διαβασα και σας σχολιασα, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, φευγω τρεχοντας!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Είχα μια φουλ μέρα σήμερα.

Το πρωί πήγα στην κλινική για την ένεση, και μετά μαζευτήκαμε στο κατηχητικό, όλα τα κορίτσια του Δημοτικού, και παίξαμε διάφορα παιχνίδια. Τους άρεσε πολύ! Κατά τις έντεκα το διαλύσαμε, αλλά τα δύο δίδυμα Αιγυπτιάκια μου, ήρθαν έντεκα παρά δέκα. Ίσως μπερδεύτηκαν, ίσως δεν μπορούσαν να τις φέρουν νωρίτερα. Με ρώτησαν τι ώρα να πούνε στον μπαμπά τους να έρθει να τις πάρει, και τους είπα στις εντεκάμιση, για να παίξουμε και λίγο. Κράτησα και τις άλλες τρεις μικρούλες δικές μου, οι μεγάλες φύγανε, και παίξαμε κανένα σαραντάλεπτο ακόμα. Τα άλλα τρία κορίτσια μένουν απέναντι από την εκκλησία, έτσι κατά τις δώδεκα παρά είκοσι ήρθε η γιαγιά τους και τις πήρε. Λέω, τώρα θα έρθει και ο μπαμπάς των Αιγυπτίων. Η ώρα, όμως, περνούσε, και πουθενά δε φαινόταν. Εγώ εν τω μεταξύ, είχα κουραστεί και ένιωθα πολύ άσχημα. Πάει δώδεκα, πάει δώδεκα και είκοσι, πουθενά. Τους λέω να τηλεφωνήσουν, δεν είχαν κινητό. Τους δίνω το δικό μου, δε θυμούνταν τον αριθμό. Τελικά αποφάσισα να τις πάω εγώ σπίτι τους, γιατί θα περιμέναμε για πάντα εκεί πέρα. Κλειδώνω την πόρτα της αίθουσας, κι απ' έξω έχει ένα βαρύ κάγκελο που πρέπει να το κλείνω και να το κλειδώνω με λουκέτο. Τους ζητάω να με βοηθήσουν να κλείσουμε το κάγκελο, το τραβάνε με δύναμη, γκραααααγκ!!! βγαίνει το μισό έξω απ' τη ράγα, έμεινε ανοιχτό κατά πέντε εκατοστά περίπου, και δεν μπορούσα να βάλω το λουκέτο, ούτε και να το τραβήξω και να το κλείσω. Να φορτωθώ το κάγκελο και να το βάλω στη θέση του δεν έπαιζε με τίποτα. Πάω στο σπίτι μιας κυρίας της επιτροπής που μένει δίπλα, έλειπε στην κηδεία της πεθεράς της. Τελικά πήρα τηλέφωνο στο σπίτι του ιερέα, και μου είπε η παπαδιά να το αφήσω έτσι και θα το φτιάξουν αυτοί. Εν τω μεταξύ, οι μικρές μου ζήτησαν συγγνώμη που το χάλασαν, αλλά τους είπα ότι δε φταίνει αυτές, γιατί πραγματικά δεν έφταιγαν.

Τελικά τις πήγα σπίτι τους, μένουν σε μια παλιά πολυκατοικία, ανέβηκα πάνω μαζί τους για να σιγουρευτώ ότι υπήρχε κάποιος στο σπίτι να τους ανοίξει, ήταν η μάνα τους, μου άνοιξε, επέμενε να με κεράσει κάτι, ήπια ένα νερό, αλλά με τούτα και με κείνα, μία παρά δέκα πήγα σπίτι.

Έφαγα, τάισα Αντρέα, κοίμισα Αντρέα, άλλαξα και έφυγα γραμμή για τη μάνα μου, όπου συναντηθήκαμε με το θείο και τον ξάδελφό μου, και πήγαμε και οι τέσσερις σε κάτι συγγενείς στη Λευκωσία που πρώτη φορά τους γνωρίζαμε. Είναι η οικογένεια ενός Κύπριου ποιητή, του Κύπρου Χρυσάνθη, που ήταν δεύτερος ξάδελφος του παππού μου. Καθίσαμε κανένα δίωρο, μέχρι να γυρίσουμε, κ.λπ., πήγε έξι το απόγευμα.

Μιλάμε, γύρισα σπίτι πτώμα. Κάθε απόγευμα, κατά τις πέντε με έξι, με πιάνει αυτό που σας περιέγραψα και χτες και γίνονται χάλια. Μετά ευτυχώς περνάει, αλλά σήμερα ήταν το κάτι άλλο...

Ο Αντρέας έχει μυξούλες αυτές τις μέρες, και γίνεται μάχη να του σκουπίσουμε τη μύτη.

Σήμερα το πρωί του λέω "τι ώρα είναι;" και μου λέει "παρά είκοσι"!!!!!!!!!!!!!!!

Τώρα το βράδι κοιτούσε κάτι εικονίτσες, και είχε μία του αγίου Αρτεμίου, ο οποίος στις εικόνες μοιάζει πολύ με το Χριστό. Ο Αντρέας επέμενε ότι είναι ο "Τιτούηςμας" (Χριστούλης μας), τον βλέπει που κρατούσε σταυρό και κάνει "Κατάει ταβδο Τιτούηςμας". Μετά έβαλε κάποιες εικόνες στο πάτωμα και πάτησε κατά λάθος μια εικονίτσα του αγίου Ιωάννη του Προδρόμου. Του λέω να την πάρει από κάτω, και κάνει "Ουπ. Ινώμη Πτόπτομε" δηλαδή "ουπς! Συγγνώμη Πρόδρομε"!!!!!!!!!! Μιλάμε για μεγάλη περίπτωση αυτό το μωρό!!!

Σας αφήνω γιατί άπλωσα σεντόναρο και πάει μεσάνυχτα, κι είμαι χάλια.

Α, έχετε χαιρετισμούς από την Πόπη, που έμπαινε παλιότερα.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας ηρεμια βλεπω σημερα,

Χριστινακι τρεχεις, ειστε ολοι καλα?

Αννα Μαρια τι επεισοδιακη μερα που ειχες ειδικα με το καγκελο. Τρελαινομαι να διαβαζω τα οσα λεει και κανει ο Αντρεας.

Εγω τα ιδια πηγαμε κολυμβητηριο με τον μικρο, η Αγγελικη πηρε αυτοκολλητο στην μπλουζα στον παιδικο γιατι εφαγε γρηγορα το φαγητο της, κοσμοιστορικο γεγονος αυτο για την Αγγελικη γιΑτι τρωει λιγο και μετα πρεπει να την ταισεις και το μπεμπακι στην κοιλια κουνιεται και αυτο οποτε το θυμιθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!τι μου κανετε?ησυχιες επεσαν τις τελευταιες μερες!Χριστινακι κι εσυ δεν προλαβαινεις ε?τρεχει η μερα και δεν την προλαβαινουμε!εγω σχολανω στις 3 και παω σπιτι και ποτε νυχτωνει δεν παιρνω ειδηση!προτιμω την θερινη ωρα που η μερα ειναι μεγαλυτερη και η νυχτα μικροτερη!Αννα Μαρια τι γλυκα τα Αιγυπτιακια!δεν εχεις εσπερινο καθε μερα?ωωωω εχεις και συγγενη ποιητη?γι αυτο και κληρονομησες το ταλεντο που γραφεις και εσυ διηγηματα και ιστοριες!εγω παντως δεν κατεχω καθολου!ο Αντρεας λαλιστατος!χεχε!20 ειναι τα γενεθλια του?2 χρονων κιολας απιστευτο!Καγκουρακι η Αγγελικουλα σαν την Ιωαννα ειναι, τρωει λιγο και αργα και πειναει μετα απο λιγο!βεβαια απο βρεφος δεν ηταν φαγανο μωρο ειναι η αληθεια και παρακαλαω το δευτερο αν θελει Ο ΘΕΟΣ να το στειλει να τρωει πιο ευκολα!βεβαια αν ειναι κατι που της αρεσει θα το φαει με χαρα αλλα αν ειναι οσπρια ή κρεας πρεπει να την απασχολαμε για να φαει!πλεον εγω εμαθα τον τροπο της και τρωει πιο ευκολα, το ιδιο και στο σχολειο!Εγω χτες πηγα κι εκανα τζελ νυχια, μετα αισθητικο και μετα περασα απ το δερματολογο να δει τις κηλιδες ξανα γιατι εχω τρελη φαγουρα και επειδη προσπαθω και για μπεμπε δεν μπορω να παρω και οτιδηποτε!μου ειπε οτι μετα τα Χριστουγεννα ισως να φυγουν, μπορει να παρει και παραπανω γιατι απ τη μερα που βγηκαν παιρνει περιπου 12 βδομαδες να υποχωρησουν!τα νευρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

Εγώ κλασικά, μία αισθάνομαι κούραση, έχω ζαλάδες και αναγούλες, μία μια χαρά.

Πήγα το πρωί για την ένεση, ψώνισα μοσχαράκι και τώρα θα το φτιάξω στη γάστρα με πατάτες, καρότα, και ίσως και αρακά.

Θέλω να κάνω και μια ψευδοκαθαριότητα στο σαλόνι, εννοείται το σφουγγάρισμα θα βάλω τον άντρα μου να το κάνει, γιατί είναι μεγάλος ο χώρος και δεν μπορώ με τίποτα.

Καγουράκι κι εμάς ο Αντρέας τρώει, αλλά μετά αρχίζει και παίζει, και στο τέλος τον ταΐζω για να τελειώνουμε. Χτες έτρωγε μακαρόνια, από κάποια φάση και μετά του φεύγανε, οπότε άρχισα να τον ταΐζω εγώ, αλλά διάλεγε αυτός τα μακαρόνια, και ήθελε οπωσδήποτε το μακαρόνι που διάλεξε!

Βάσω έχουμε δύο συγγενείς ποιητές, ο ένας είναι ο Κύπρος Χρυσάνθης, βλ. Εθνικό Κέντρο Βιβλίου / Από το 18ο αιώνα μέχρι το 1935 και ο άλλος ο Γιάννης Λέφκης, βλ. Εθνικό Κέντρο Βιβλίου / Από το 18ο αιώνα μέχρι το 1935 Ίσως να έχω κληρονομήσει κι εγώ κάποια απ' τα γονίδιά τους!

Εγώ νύχια δεν κάνω ποτέ, θέλω να τα έχω κομμένα πάρα πολύ κοντά, και ποτέ βαμμένα. Χτες προσπαθούσαν τα Αιγυπτιάκια να με πείσουν να μου κάνουν μανικιούρ, κι εγώ προσπαθούσα να τις πείσω ότι δε θέλω! Και την αισθητικό την έκοψα, κάνω τις αποτριχώσεις μόνη μου!

Ο Αντρέας ευτυχώς τα όσπρια τα τρώει, αλλά όχι νερόβραστα. Γενικώς είναι μερακλής με το φαγητό του, του αρέσουν οι σάλτσες, κ.λπ.

Χριστίνα άσε, κι εγώ βοδάκι είμαι, ξεκινάω με δύο κιλά επιπλέον από την προηγούμενη εγκυμοσύνη. Την περασμένη φορά άρχισα με 57 κιλά, τώρα έχω πάει 59, ααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!

Σχολίασα μόνο ό,τι έχει αυτή η σελίδα, γιατί πάω για μαγείρεμα.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

τι κανετε;εμεις καλα ησυχα,αυριο εχουν γιορτη στο σχολειο για το πολυτεχνειο κι ετσι σημερα δεν ειχαμε διαβασματα,χαλαρωσαμε λιγο, τα μεγαλα σημερα γραφουν τεστ στα αγγλικα εχω αγωνια για το πως θα τα πανε ειδικα για τον Γιωργο,πολλα τεστ γραφουν και στο σχολειο αυτο τον καιρο,ο Γιωργος σημερα εγραψε στα μαθηματικα μου ειπε πως ηταν ο μονος στην ταξη που πηρε αριστα οι αλλοι πηραν μπραβο το εχουν στα μαθηματικα φαινεται τα παιδακια μου μαλλον πηραν απο τον αντρα μου γιατι εγω δεν τα μπορω καθολου ουτε τωρα ουτε οταν ημουν μαθητρια ...εδω εχει συννεφια αυτες τις μερες ψυχρουλα και υγρασια ,τα καλοριφερ στο φουλ...

Αννα Μαρια τι να πω ο Αντρεας ειναι τρελα το τι λεει το στοματακι του τρελαινομαι!!!σιγουρα εχεις παρει γονιδια μαρεσει παντα να σε διαβασω τα γραφεις τοσο περιγραφικα ,μια χαρα και το κατηχητικο σου πολυ γλυκα κοριτσακια ακουγονται τα Αιγυπτιακια,γιατι καλε να σε μαλωσουμε για την χοριακη απο οτι ειδες οι περισσοτερες δεν καναμε,ακου βοδακι με 59 κιλα εγω που παιζω στα 60-61 δηλαδη ειμαι βοδαρα;χαχαχα μια χαρα εισαι οσα και να παρεις θα τα χασεις

Κατερινακι περαστικα στην Αγγελικη πως ειναι καλυτερα;τωρα για το τι σε περιμενει θα δεις σε λιγο μην τρομαζεις λιγη οργανωση θελει απλα οταν ειναι ολα μικρα τρεχεις λιγο περισσοτερο και δεν εχεις πολυ χρονο για τον εαυτο σου οσο μεγαλωνουν ομως αλλαζουν τα πραγματα ειναι πιο ανεξερτητα βοηθανε το ενα το αλλο κι ετσι ειναι πιο ευκολα τα πραγματα,εχει τυχει πολλες φορες ο Γιωργος να σκουπισει τον Δημητρη στην τουαλετα,να του βαλουν νερο κτλ απο μονα τους χωρις να γκρινιαζουν κανουν πολλα πραγματα και με βοηθανε κιολας πιστευω οτι κι αυτα καταλαβαινουν πολλες φορες ετσι πιστευω θα γινει και με σενα

παω να τους παρω απο τα αγγλικα και συνεχιζω μετα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνεχιζω...

καλα γραψανε μου ειπαν κανανε ειπαν μερικα λαθακια θα δουμε την Τριτη λοιπον....

Βασω τι ωραια που ανανεωθηκες χρειαζεται που και που αν κι εγω νυχια δεν κανω γιατι συνεχεια με τα νερα και τις δουλειες δεν μου κρατανε για πεντικιουρ πηγαινα καποτε αλλα τωρα τα κανω μονη μου κι αυτα ,για αποτριχωση μπικινι παω μονο πλεον και θελω να παω κιολας αυτες τις μερες,ειχα βγαλει κι εγω εξανθηματα με την ονομασια που εβγαλες κι εσυ μια φορα οταν γυρισα απο διακοπες με ειχε πειραξει καποιο μικροβιο απο την αμμο και μια φορα παλι απο τα ζωα αλλα ειχα λιγα κι οχι σε ολο το ωμα εσυ εισαι καλυτερα;η Ιωαννουλα πως ειναι,ελα μπορει το δευτερο να τρωει πιο καλα,κι ο Γιωργος ηταν πολυ δυσκολος με το φαγητο κι ακομα ειναι αλλα ο Δημητρης και ο Νικος οχι

Χριστινακι φανταζομαι κι εσυ το ποσο βοδι θα εισαι σαν την Αννα Μαρια;χαχαχα πως ειναι ο Δημητρακης;

Ανθη μου καλυτερα να τον κρατησεις σπιτι για λιγες μερες να συνελθει,το ποδοσφαιρο πως παει;η φραουλιτσα πως τα παει με το περπατημα;o ανηψουλης μου μια χαρα ειναι μεγαλωνει εβγαλε 5 δοντακια λιγες μυξουλες ειχε κι αυτος ευχαριστω που ρωτας

για να τελειωσω το μηνυμα σηκωθηκα οχτακοσιες φορες ουφ επιτελους μια να φανε το ενα μια το αλλο,ελπιζω να μην ξεχασα κατι τα λεμε παλι παω να φτιαξω κανενα νηστισιμο να εχουμε να τρωμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, είμαι σχολείο κι έχω κενό. Κάθισα να αλλάξω κάτι στη γιορτή, και επί τη ευκαιρία, είπα να σας γράψω.

Ο Αντρίκος είναι αρρωστούλης σήμερα, είχε από χτες μυξούλες, και έκανε και λίγα δέκατα, όχι πάνω από 36.9, όμως. Σήμερα το μεσημέρι ανέβασε 37.5. Φαγητό δεν ήθελε, δώσαμε νουροφέν, γιατί το ντεπόν δεν του κάνει τίποτα, και τον κοίμισα. Σε κανένα μισάωρο ξύπνησε, δεν ξανακοιμόταν, και ήθελε γάλα. Του έφτιαξε ο άντρας μου, το πίνει, και τον έβλεπα ότι κουτουλάει. Λέω, άντε, μόλις πιεί το γάλα θα κοιμηθεί. Αμ δε, μόλις το ήπιε, άρχισε τις τούμπες μες στην τρελή χαρά.

Τώρα μου λένε ότι ούτε φαγητό έφαγε, ούτε φρούτο, μόνο λίγο ψωμοτύρι...

Ουφ...

Κατερίνα μια χαρά θα τα πήγαν τα αγόρια σου στο τεστ!

Κι εγώ αυτό πιστεύω, ότι όταν έχεις πολλά παιδιά, βοηθάει το ένα το άλλο. Π.χ. στην εκκλησία έρχεται μια οικογένεια με πέντε παιδιά. Ο μεγαλύτερος πηγαίνει γυμνάσιο και η μικρότερη είναι δυόμιση-τριών χρονών. Πιστεύω ότι, τουλάχιστον στο χώρο εκείνο, εγώ κουράζομαι πιο πολύ με τον Αντρέα, παρά η μάνα αυτής της οικογένειας, γιατί αν φύγει το μικρότερο κοριτσάκι, θα πάει ένα από τα μεγαλύτερα παιδιά να το κυνηγήσει κι όχι η μάνα, αν θέλει κάποιο παιδί κάτι θα του το δώσει κάποιο άλλο, κ.λπ., ενώ εγώ πρέπει να τα κάνω όλα μόνη μου.

Σας αφήνω κόρες, θα τα πούμε το βράδι μάλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννα Μαρια καπως ετσι γινεται οταν ειναι ομως ολα μικρα ειναι πιο δυσκολα ,οσο μεγαλωνουν ειναι καπως καλυτερα αλλα φυσικα οι δουλειες του σπιτιου δεν τελειωνουν ποτε οχι πως με ενα παιδι τελειωνουν αλλα με δυο και ποσο μαλλον με τρια παιδια και πανω ειναι πολυ πιο δυσκολα τα πραγματα οταν το ζεις μονο τοτε το καταλαβαινεις ειναι στιγμες που δεν σταματαω καθολου ειδικα τις μερες που εχουν σχολειο,να διαβασουν, να φανε ,να κανουν μπανιο, να ετοιμασω τσαντες,κολατσιο για το σχολειο ,τα ρουχα τους και αλλα πολλα γενικως σταματημο δεν εχω το βραδυ που πανε για υπνο ξεκουραζομαι και πλεκω φυσικα.....Κατερινα εσυ αυτα μην τα διαβαζεις μονο τα καλα να βλεπεις χιχιχιχι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, όταν λέω ότι η άλλη κουράζεται λιγότερο από μένα, εννοώ εκείνη την ώρα στην εκκλησία, όχι γενικώς! :)

Πάντως, το παν είναι η καλή οργάνωση, τόσο όταν είναι μικρά τα παιδιά, όσο κι όταν μεγαλώσουν. Π.χ. μια συμμαθήτριά μου ήταν πέντε αδέλφια, τρεις κόρες και δύο αγόρια, τα αγόρια μικρότερα. Όταν εμείς ήμασταν 12, η μεγάλη αδελφή ήταν 15, η τρίτη 9, ο τέταρτος αδελφός ήταν νομίζω γύρω στα 5, και ο μικρούλης ενός. Ήταν μια πάρα πολύ οργανωμένη οικογένεια, κάθε αδελφή είχε κάθε μέρα να κάνει κάποιες δουλειές. Π.χ. το βράδι η μία έβαζε τα πιάτα στο πλυντήριο, η άλλη έκανε σκούπα την κουζίνα, η άλλη καθάριζε το τραπέζι, έτσι δεν πέφτανε όλα πάνω στη μάνα τους, αλλά ούτε και τα κορίτσια φορτώνονταν με υπερβολικές δουλειές, και έμαθαν και νοικοκυριό και μαγειρική κι απ' όλα. Φαντάζομαι ότι όταν μεγάλωσαν τα αγόρια, θα ανέθεταν και σ' αυτά κάποιες δουλειές.

Ουφ, σήμερα δεν είμαι χάλια όπως τις προηγούμενες μέρες. Λέτε να μην πηγαίνει καλά; :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...