Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρελάθηκε η περίοδός μου!


sousou

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

είμαι καινούριο μέλος της όμορφης παρέας σας κ καταρχήν να σας πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για όσες (κ είναι πολλές...) απορίες μου - αλλά και ψευδαισθήσεις, του στυλ " τώρα που αποφάσισα ότι θέλω να κάνω μωράκι, τώρα θα έρθει" :laugh: - έχουν λυθεί χάρη σε εσάς!

Είμαι 31 χρονών κ προσπαθούμε με το σύντροφό μου εδώ και 2-3 μήνες για ένα μωράκι ( κ όπως καταλαβαίνεται κάθε μήνα έρχεται κ η απογοήτευση). το θέμα είναι το εξής: ενώ εμένα πάντοτε η περίοδός μου ήταν ρολόι, κάθε 27 μέρες, από τότε που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες έχει τρελαθεί. παράδειγμα: το νοέμβρη μου ήρθε στις 9 του μηνός, δηλ, τη 18 μέρα. στη συνέχεια, πάλι το νοέμβρη, είχα μερικές σταγόνες αίμα στις 26 του μηνός, δηλ 17 μέρες μετά την έναρξη της περιόδου.

τώρα για το δεκέμβρη η περίοδος μου ήρθε στις 30 ημέρες ( κ η έξυπνη ήμουν σίγουρη ότι ήμουν έγκυος). κ άντε τώρα να υπολογίσω γόνιμες μέρες!

Τί να συμβαίνει άραγε? έχει συμβεί σε καμία σας να απορρυθμιστεί η περίοδος της από τη στιγμή που άρχισε ελεύθερες επαφές? :woohoo:

περιμένω με ανυπομονησία τις απαντήσεις σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sousou mou kalos irthes stin parea mas..na sou eyxitho grogora na kaneis ena gero moraki...

sinexise tis prospatheies sou k mi agxonesai,,,

osos gia tis gonimes meres sou kaliterA pigaine na miliseis me ton giatro sou na se katatopisei..

kali epitixia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΑΣ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ.ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΜΕΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera! Ektos apo to agxos pou anastatwnei

ton kyklo mas, exw diavasei, apo

diafora koritsia oti kai meta apo eperxomeni

syllipsi , mporei na yparksei aima.

Synithws den ginetai antillipto

kai to thewroume "periodo"..

Kalytera na rwtiseis ton giatro sou

loipon

kai sou euxomai NA PANE OLA KALA!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σουσού και εγώ τώρα ξεκίνησα τις προσπάθειες..μάλλον παίζει ρόλο το άγχος..αλλά καλύτερα ρώτα ένα γιατρό και χαλάρωσε,όπως προσπαθώ και εγώ να χαλαρώσω(και ας κοιμάμαι και ξυπνάω με τη σκέψη ενός μωρού)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλωσήρθες κι εσύ sousou, μαλλόν είμαστε πολλές που έχουμε τις ίδιες απορίες! έχω το ίδιο πρόβλημα εδώ και εννιά μήνες που προσπαθώ να μείνω έγκυος, η περίοδός μου τρελάθηκε κι εμένα!μόνο μία φορά σε όλους αυτούς τους μήνες ήταν συνεπής!παρεπιπτόντως, σήμερα περιμένω και έχει ξεκινήσεει πόνος στην κοιλιά εδω και μία εβδομάδα! ο γιατρός δεν έδωσε και σε μένα σαφή απάντηση.μου είπε ότι μεταξύ 25 και 32 ημερών θεωρείται φυσιολογικός κύκλος και δεν χρειάζεται να ασχοληθώ παραπάνω!το κακό είναι ότι ΄δεν μπορούμε έτσι να υπολογίσουμε τη γόνιμη μέρα, γι'αυτό μου είπε ότι πρέπει να κάνουμε έρωτα μέρα παρά μέρα όποια μέρα του κύκλου κι αν είναι!δύσκολο, για να μην πω ακατόθρωτο!

ελπίζω να μην χρειαστεί για πολύ να μετράμε μέρες για την περίοδό μας αλλά εβδομάδες εγκυμοσύνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...