Μετάβαση σε περιεχόμενο

το μωρο μου ειναι.....βοδακι


Recommended Posts

κορίτσια μόλις γύρισα από το dopler το μωρό μου έχει βάρος .....2300gr

ο γιατρός που έκανε τον υπέρηχο μου είπε ότι είναι πάνω από το συνηθισμένο και ότι το έχω καλοαναθρεμμένο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera afroditi..me to kalo na sou erthei..more mprabo baros pou exei..poso bdomadon eisia??

ego stin 27 ebdomada to moro itan 1200grm..

sto giatro sou to ekanes???poso se pire...

ego akoma de to xo kanei..de me eipe tipota..k eimai stin 30 bdomada:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eimai 32 eudomadwn kai 3 hmeres.paw sto attiko gia tous uperixous kai ekei tha gennisw kiolas edwsa 25e .tha kaneis opou nane kai esu .pantos ola fisiologika ta brike kai exei parei kai thesh.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to alo pou mou eipai o giatros ...oti h koilia mou einai gia 37 eudomadwn .komatia me ekane.kai meta den me pisteuoun otan lew oti den mporw na parw ta podia mou ...e me toso baros dikio exw .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο πρωτο παιδί είχα και εγώ μεγάλη κοιλιά. Μα πολύ μεγάλη κοιλιά!!! Ειχα βέβαια και πολλά κιλά πάνω μου, πρησμένα πόδια και ό,τι άλλο μπορείς να φανταστείς! Τελικά γεννήθηκε 3740 γρ και 52εκ.

Τώρα θεωρώ ότι έχω μικρή κοιλιά. Το μωρό την 35η εβδομάδα ήταν 2500γρ και 48εκ. Ψιλή και αδύνατη αλλά πάντα σε φυσιολογικά πλαίσια! Οπότε το μόνο που θέλω είναι να φτάσει τα 3 κιλα πριν γεννηθεί με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη της μοδας ειναι μου φαινεται τα μεγαλα μωρα και μενα μου τον ειχε βρει μεγαλο αλλα στην τελευταια εξεταση μου ειπε οτι επανηλθε στα φυσιολογικα του. Γκαζωνουν λεει καποια και καπου στον 8 μηνα φρεναρουν. τωρα ειμαι στην 33 βδομαδα και ειναι καπου 2400. Καλυτερα μικρουτσικο να βγει ελεγα να μην παιδευτω πολυ αλλα δεν ακουει τη μαμα του απο τωρα:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια, εμενα παλι σε καθε εξεταση μου λεγανε οτι ειναι πολυ μεγαλο και τελικα γεννηθηκε 3 κιλα. Δεν μπορουν με ακριβια να υπολογισουν το βαρους και πολλες φορες οι αποκλεισεις με την πραγματικοτητα ειναι μεγαλες επειδη ο τροπος υπολογισμου του βαρους βα σιζεται στο υψος.Ετσι ενα ψηλο παιδακι το υπολογιζουν και βαρυ ενω μπορει να μην ειναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den kserw koritsia .an miasei ston patera tou .....thn ebapsa.ekeinos gennithike 4 kila!!!oti einai psilo einai tha doume sto telos kai gia to baros pantos pisteuw oti einai sto gonidio tha miasei ston patera tou.kai egw den piga pisw 3300 gennithika alla einai fisiologiko.telos panton as parei oso thelei alla fobame oti tha taleporithw sthn genna .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά για αυτό έχεις τις ενοχλήσεις που μας έγραφες, μην ανησυχείς για την γέννα, ο άντρας μου γεννήθηκε στις 42 εβδ 4700:ohmy: και δεν ταλαιπώρησε κ πολύ την μάνα του!

Ολα καλά λοιπόν, άραξε και στο κρεβάτι γιατί φαντάζομαι θα σε πεθαίνει η μέση σου!:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...