Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΒΟΗΘΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΙΩΣΕΙΣ Ή ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΟΣ?


labrinip

Recommended Posts

Καλημερα! Μιας και ξεκιναει ο παιδικος σε λίγο σκεφτηκα να προστατεψω την μικρη μου 3,5 ετων με καποιο φυτικο πολυβιταμινουχο σιροπακι που λεει οτι τονωνει το ανοσοποιητικο, περυσι κολλησαμε 3 -4 ιωσεις και ταλαιπωρηθηκαμε φετος ενοψει και του δευτερου μωρου που ερχεται λεω να ειμαστε πιο προφυλαγμενοι, εχει δει καμια αποτελεσμα με τετοιου ειδους βιταμινες? Αν εχετε να προτεινετε κατι ? απο διατροφη στιβω πορτοκαλια δινω φρουτα αλλα δεν αρκει νομιζω. Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Κι εγω της δίνω πολλά φρούτα και λαχανικά. Επίσης της έδινα σταγόνες εχινατσεα που βοηθούν το ανοσοποιητικό. Θήλασε και περίπου για ένα χρόνο. Μεχρι να πάμε παιδικό δεν είχε πάρει τίποτε περισσότερο από depon. Με το που πήγαμε παιδικό τα είδαμε όλα :)) Γινόταν της τρελής. Μεχρι να συνέλθει από τη μία ίωση και να ξαναπάει παιδικό, ξανακυλούσε!

Δεν θέλω να σε απογοητέψω αλλά και με τον γιατρο μου που το συζήτησα και με φιλες, πρέπει να κάνει τον κύκλο της από ιώσεις μέχρι να χτίσει αντισώματα. Θα είναι λίγο δύσκολο αλλά θα χρειαστείς υπομονή και βοήθεια!!!!!!!!

ΥΓ: Μέχρι και ανεμοβλογια περάσαμε φέτος - και οι δύο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εαν το παιδακι ειναι φιλάσθενο τιποτα δεν το πιανει δυστηχως

εμας 3 χρονιες πανε παιδικο

απο 4 μηνων κολουσαν οτι πετουσε στον αερα

εχυν παρει τις απειρες αντιβιωσεις και γενικα φετος ηταν λιγο καλυτερα 4 χρονων δλδ

τι να σου πω

και εμενα ο ντοκ μου ειπε οτι τιποτα δεν κανουν

εξετασεις αιματος κανουμε να βλεπουμε οτι ειμαστε καλα

και κατα τα αλλα καλη μας αντιβιωση , φλιξο ,αερολιν , ορος αυτα τα ολιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σου Λαμπρινή. Για τα συμπληρώματα δεν ξερω αλλά υπάρχουν ομοιοπαθητικά σκευάσματα για τα παιδιά, για ενίσχυση του ανοσοποιητικού. Υπάρχει ομοιοπαθητικός παιδίατρος στο Χαλάνδρι για να μιλήσεις σχετικά. Εμεις σε αυτον παμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

γενικότερα , απο την εμπειρία που έχω αποκτήσει απο τη δουλειά μου, τα συμπληρώματα παρέχουν στοιχεία, πχ βιταμινες κλπ, στον οργανισμό που δεν τα παίρνει απο την συμβατική τροφή, είτε επειδή κάνουμε λάθος επιλογές , είτε επειδή δεν περνάει απο το χέρι μας, με δεδομένη την υποβαθμισμένη ποιότητα της τροφής.

επίσης ο οργανισμός, είτε μικρός είτε μεγάλος, με το κατάλληλο καύσιμο , έχει την ανάλογη λειτουργία. Επομένως, τα συμπληρώματα έχουν βάση να οδηγούν σε έναν πιο δυναμωμένο οργανισμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...