Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Εγω οτι πραγματα εχω της μπεμπας τα εχω κατω στην μαμα μου κ μπορει να τα πλυνουμε μαζι μαλλον μετα το Πασχα πρωτα ο Θεος.

Δεν ξερω αλλα δεν θελω κατι στο σπιτι μας πριν ερθει η μπεμπα μας.

Υπερβολη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aurora μου δοκίμασε το και μακάρι να καθαρίσει.Μαρακι το έχω ακούσει αυτό που λες,υπερβολή δεν είναι βρε ο καθένας εχει τα πιστεύω του. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως νιωθεις Μαρακι.Αν ομως εχεις τοση ανησυχια η ανασφαλεια η αγχος μην πιεζεσαι.Εγω τωρα τελευταια αφησα τον εαυτο μου ελευθερο να χαιδευω την κοιλια κτλ,πριν φοβομουν μην παθει κατι και δεν ερθει και με συγκρατουσα... Τωρα χαμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτως η αλλως μεχρι να μας ερθει η κουνια της μπεμας δεν εχω να τα τακτοποιησω.εχουμε μια ντουλαπα κ του μωρου τα θελω ξεχωριστα.

Ονειρακι που γεννας ειπαμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα η μαμα μου εχεις τετοιες προκαταληψεις κ μου τις μεταδιδει θελοντας κ μη.

Οσο με το χαιδεμα της κοιλιας ειναι το αγαπημενο μου απ'την αρχη κ ας ειναι μικρουλα ακομα(η κοιλιτσα).αλλα παει να μου το κοψει κ αυο ο γυναικολογος γιατι λεει οτι ειναι οτι χειροτερο στις συσπασεις οταν εχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω επισης.προχθες ξεχαστηκα κ το εκανα μπροστα στον γυναικολογο κ με εκραξε λιγο αλλα δεν με ενοιαξε.δεν μπορω να το κοψω με τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε μα ειδικα όταν κουνιεται το μωρο τα χέρια μου πάνε αυτόματα δεν προλαβαινω καν να το σκεφτώ!Καλά δεν το συζητώ όταν πετάγονται καρουμπαλακια δεξια αριστερα,ε τι να μην το χαιδεψω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια τι μου κάνετε μες στο βράδυ είμαι και μόνη μου με τις πίτσες,τα παγωτα και τα goody's και δεν χορταίνω και το τελευταιο καιρό με τίποτα!!!!!!Μαράκι και γω είμαι προληπτική και φοβάμαι πολύ αλλά το στήσαμε το δωμάτιο γιατί ο αντρας μου δεν μπορούσε να περιμένει!!!Aurora προσεχτικά με τη χλωρίνη!!Δεν το ήξερα οτι δεν κάνει να χαιδευουμε την κοιλίτσα μας,δεν γίνεται όμως αυτό ρε κορίτσια!!!!!!!!!Ουτε εμείς θα πάμε πουθενα το πάσχα θα ερθει η μαμά μου λίγες μερες γιατί λογικά ο αντρας μου θα δουλευει το σαββατο η τη κυριακη!!!!!Εγω θέλω να φαω σικωτακια τηγανιτά αλλά δεν ξέρω αν κάνει εχω ακούσει οτι απαγορευεται το σικώτι στην εγκυμοσύνη,ξέρετε καθόλου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια?ευχαριστω για τις ευχες.ωραια περασαμε στη βαπτιση χτες μονο που δεν μπορουσα να συμμετεχω.. τα κανε ολα ο αντρουλης μου.μονο που ειχε λιγο κρυο ελπιζω μν την αρπαξα  κουραστηκα κ σημερα ξυπνησα με πονους στη κοιλια κ φοβηκα κ αρχισα πηρα παλι μαγνησιο.αποτι βλεπω ετοιμασιες στο φουλ!!τελειες φωτο ομως!εγω ακομα δεν αρχισα πλυσιμο περιμενω να καλυτερεψει λιγο ο καιρος.niki τι καλα ηρθε ο καιρος να ρθουν σπιτι τα μωρακια σας!!κοριτσαρα φτου φτου!!με το καλο κ ο γιος!!katerina  maria christi αφου το ευχαριστηθηκατε το φαι μν το σκεφτεστε καθολου!!εγω δυστυχως δεν μπορω να φαω οσο θελω εχω καουρες ξινιλες κ μουρχεται το φαγητο πανω.σοβαρα δεν κανει να χαιδευουμε τη κοιλια?το κανω συνεχειααα απο την αρχη!συνεχεια ομως!πασχα εμεις εδω οικογενειακα.μαγειριτσα κ τετοια δεν τρωω αλλα λεω να κανω παραγγελια κατσικακι στη γαστρα!μαγειριτσα κανει η μαμα μου με κοτοπουλακι αλλιως ουτε να τα δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ έτσι έχω ακούσει για το συκώτι αλλά απο την αλλη πιο παλιά τρωγανε πολυ για το σιδηρο,υποθέτω οτι μπορούμε να φάμε μια φυσιολογική ποσότητα.Επισεις αν έκανε τοσο κακό δεν θα μας το είχε πει ο γιατρος? Αυτό με την πείνα το εχω και εγώ τον τελευταιο καιρό :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aurora τα ρουχα ισως επιδεινωνουν την κατασταση με τη μουχλα αλλα πρεπει να προυπαρχει το προβλημα επρεπε να το πληρωσει κ αυτος τωρα ειναι καποιοι τειχοι που βγαζουν ουτως η αλλως υγρασια.συκωτι κ γω ετσι διαβασα αλλα πιστευω σε λιγηποσοτητα

δεν πειραζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοριτσια!!!! Ειπατε για γλυκά, παγωτα κ goodys!!! Απαγορευμενα για μενα! Υπομονη κανω να γεννηθει ο μπέμπης κ μετα θα φαω ενα σκασμο γλυκά κ παγωτα!!!! Αχ κορίτσια την επόμενη Δευτέρα μπαίνω στον 9ο!!!! Κατερίνα να μας φερεις καλα νεα αύριο απο τον γιατρο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Και σήμερα έχει καλό καιρό! Για το συκώτι το έχω ακούσει αλλά ο γιατρός δεν μου έχει πει κάτι και έχω φάει μερικές φορές. Για το χάιδεμα στην κοιλιά δεν κάνει όταν η γυναίκα έχει πρόβλημα με συσπάσεις. Αν δεν έχουμε τέτοιο θέμα καλό κάνει η επαφή με το μωράκι! Για το αν θα βάλετε πράγματα του παιδιού ή όχι στο σπίτι είναι θέμα του καθενός και δεν πρέπει να καταπιεζόμαστε! Εγώ δεν είμαι καθόλου προληπτική και άλλωστε αν παναγία μου πάθαινε κάτι το μωρό (φτου και μακριά) θα πληγωνόμουν το ίδιο είτε είχα πράγματα είτε όχι. Σε περίπτωση τοκετού τώρα θα χρειαζόταν σίγουρα θερμοκητίδα αλλά θα ήταν καλά (στις περισσότερες περιπτώσεις). Ένα μωράκι θεωρείται πρόωρο αν γεννηθεί πριν τις 37 εβδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...