Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερινακι 3000 ειναι ολα μαζι γιατρος,κλινικη,αναισθησιολογος,μαια.Ξερω,ειναι νορμαλ,αλλα δεν θα τα εχουμε... Οποτε η θα πληρωσουν  οι δικοι μου και δεν τους περισσευουν,ηδη εδωσαν αρκετα ως τωρα,η θα παω νοσοκομειο με προσευχες κι οτι γινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλακι μια χαρα ειναι το βαρος αφου εισαι κι εσυ μικροκαμωμενη και οντως οι μετρησεις συνηθως εχουν αποκλιση.

Ονειρακι αυτο με το χταποδι θεϊκο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλια ολα καλα με το μωρακι σου!!!! Θα γεννηθει κ θα εχει σωματαρα!!! :-) Thagia πολυ καλα εκανες κ ψωνισες με τετοιες τιμες!Μεγεια!!!!! Ονειρακι ακομη γελάω με το χταποδι!!! Aurora αφου μπορούν να σε βοηθησουν οι δικοι σας οικονομικά μια χαρα!!! Κατι ειναι κ αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!αυπνιες σημ.. πηγαμε τελικα στο γιατρο μεγαλωσε κ η δικια μας μπεμπουλα 1272 γρ!φυσικα με το που πηγαμε να την πιασουμε εικονα με 3d μας γυρισε παλι πλατη!!ε μα να μν θελει καθολου φωτο σαν τον πατερα της κ αυτη!!αλλα μας στεναχωρησε λιγο, ο πλακουντας βρισκεται γυρω απο το λαιμουδακι της κ μας ειπε ο γιατρος οτι ειναι πολυ πιθανη η καισαρικη.καταλλα μονο εξετασεις αιματος μουδωσε ουτε για καμπυλη μουπε ουτε για doppler.παντως βρε παιδια εγω σε καμια αναρτηση με το τι πρεπει ναποφευγουν οι εγκυες δεν βρηκα τον ταραμα κ μαλιστα σενα αρθρο το ανεφερε κ ως πηγη βιταμινη D ισως τον επεξεργαζονται τι να πω!niki με το καλο ο γαμος σας!κ συντομα κοντα σας τα διδυμακια σας!!χαιρομαι που ολα πανε καλα!!thagia οντως ευκαιρια για ακομα ενα φορεματακι!!πολυ καλες τιμες μια χαρα!!afroditi αυτο με το οικονομικο το σκεφτομαι κ γω κ θελω μες τον μηνα να επισκευθω εναν γιατρο του νοσοκομειου να δω λιγο τι παιζει κ κει. εμας εδω παλι με καισαρικη σου βγαινει καμια 800ε.τωρα θαμουπεις που 800 κ που 2500!κ οι δικοι μας οι καημενοι δεν ειναι για πολλα οσο μπορουν βοηθαν βεβ αλλα δυσκολοι καιροι!aurora κ μενα τα ιδια με πιανουν κατι τρελα ωρες ωρες κ αρχισα παλι μαγνησιο μουγραψε κ αναρρωτικη καλα μολις το ανεφερα στα αφεντικα μου τρομος τους επιασε  [smilie=toothy5.gif]​  ε τουλ να μην πηγαινω απογευματα τωρα θα το συζητησω πως κ τι αυριο αν κ ο γιατρος με ειπε δυσκολα δινουν τωρα αναρρωτικη,stalitsa εσυ βρηκες τελικα ακρη με τις επιτροπες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Kryst μου κ καισαρικη να κανεις δεν πειράζει! Σημασια εχεις να γεννηθει το μωρακι σου κ να πανε ολα καλα!! Μεγαλωσε ε;;; Καμπυλη δεν θα κάνεις καθολου;;; ούτε doppler;; Οσο για τις αναρρωτικες μεσω τηλεφωνου μου ειπαν που λειτουργουν κ θα παει ο άντραςαμου απο εκει να δουμε τι θα γινει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοριτσια!

πως ειστε σημερα? ολα καλα? εμενα με κλωτσαει δυνατα η μπεμπα μου οποτε ειμαι πολυ χαρουμενη!! μαλλον βοηθαει και η σοκολατα στη χαρα...

aurora ειναι δυσκολο να αποφασισεις! και στα νοσοκομεια ομως εχει καλους γιατρους και μαιες... για τις συσπασουλες ξεκουρασου και ολα θα πανε καλα!

thagia μια χαρα τα ψωνια σου! εκανες και την βολτα - γυμναστικη σου!!

kryst μου μπραβο στη μπεμπουλα σας την κοπελαρα πλεον!! μην ανησυχεις για την καισαρικη! οντως ειναι επεμβαση αλλα στην τελικη αυτο που μετραει δεν ειναι να ειναι γερα τα μωρακια μας?? η καισαρικη δεν σε κανει λιγοτερο μανουλα!!!

Niki η ωρα η καλη! να ειστε παντα ευχτυχισμενη και να χαιρεστε τα αστερακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! ΝΑΤΑΛΙΑ πιστεύω ότι το βάρος του μπέμπη σου είναι σούπερ! Και μένα τόσο ήταν στις εβδομάδες σου και ο γιατρός μου είχε πει ότι ήταν ιδανικό βάρος και όλα φυσιολογικά! Άντε με το καλό και το doppler! THAGIA ζηλεύω! Θέλω και γω να πάω Τουρκία! Ελπίζω να τα καταφέρουμε όταν θα μεγαλώσει λιγάκι η μικρή! Εσένα πόσο θα σου στοιχήσει ο τοκετός που θα γεννήσεις στο δημόσιο? ΟΝΕΙΡΑΚΙ κλαίω με το χταπόδι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AURORA εγώ στη θέση σου θα το συζητούσα με το γιατρό για καλύτερη τιμή ή για δόσεις!! KRYST μεγάλωσε η μπέμπα σου!!! Τι ωραία! Δεν πειράζει αν χρειαστεί να γεννήσεις με καισαρική! Το κορίτσι σας να είναι καλά! Έχω την ίδια απορία με την ΣΤΑΛΙΤΣΑ! Μου φαίνεται περίεργο να μην κάνεις doppler και καμπύλη! Είναι σημαντικές εξετάσεις! FUN με τη σοκολάτα χαίρεσαι και εσύ και η μπέμπα σου!!!! Κορίτσια σήμερα θα πάμε στο γιατρό και ελπίζω όλα να είναι καλά! Θα τα ξαναπούμε αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες! THAGIA με γειά τα πραγματάκια, τι καλά που ψώνισες με τόσο καλές τιμές, αλίμονο σε εμάς! :-) AURORA το ποσό των 3000 δεν είναι καθόλου μικρό και σε καταλαβαίνω απόλυτα, ειδικά τέτοιες εποχές. Γενικότερα και τα δημόσια έχουν καλούς γιατρούς γιατί σκέψου πόσες γέννες κάνουν καθημερινά (αυτή την εντύπωση έχω). Το θέμα είναι ότι όταν σε παρακολουθεί ο γιατρός σου και τον εμπιστεύεσαι δεν παίρνεις εύκολα αυτή την απόφαση. Αλλά γενικότερα και εγώ είμαι της άποψης να το συζητήσεις αρχικά με τον γιατρό σου, δεν είναι ντροπή. KRYST η μπεμπούλα σου έγινε κορίτσαρος, μπράβο! Όσο για την καισαρική μην στεναχωριέσαι το βασικό είναι να είναι μια χαρά η μπέμπα. Μου κάνει εντύπωση που δεν σου έχει πει για καμπύλη και ντοπλερ, εγω θα τον ρωτούσα στην θέση σου. KATERINA περιμένουμε και τα δικά σου νέα...     

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fun οχι δεν με απασχολει η καισαρικη σιγουρα η μπεμπουλα μου ναναι καλα πρωτα απολα!!αλλωστε παντα πας κ με την πιθανοτητα να κανεις καισαρικη.αλλα το οτι γυρισε ο πλακουντας.βεβ ο γιατρος μου μουπε δεν ειναι ανησυχητικο κ τον ακουσε καλα.ελαντε μονο ζαχαρο εχει στις αιματολογικες.natalia θα τον ρωτησω οταν παω τα αποτελεσματα.ντοπλερ ποτε γινετε κ γιατι ειναι?εγω τωρα ειμαι στην 28η.katerina καλα αποτελεσματα!περιμενουμε νεα!stalitsa εστειλα την πεθερα μου σημ τελικα στον εοπυ κ θα με παρουν τηλ λεει να περασω επιτροπη εχω νουμ 60 οτι κ να σημαινει αυτο!αλλα πρεπει να παω εγω για εξεταση?ο γιατρος μειπε στελνεις κ αλλον για υπογραφη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!

 

Νικη με το καλο ο γαμος!!!

 

kryst μηπως εννοεις ο λωρος οτι ειναι γυρω απο το λαιμο;

Για τον πλακουντα δε το εχω ξανακουσει.. αν παντως κατι σε ανησυχει παρε και μια δευτερη γνωμη, ειδικα αν σου λενε κατι τετοιο ενα ντοπλερ πρεπει να γινει!!!

 

Εγω σημερα θα παω στο γιατρο και θα τον ρωτησω αν θα κανουμε μαι το ντοπλερ,γιατι με τον προηγουμενο γιατρο μαζι το καναμε στο ιατρειο του..

Θα μου γραψει και την καμπυλη, αν και οταν ηρθε η σταλιτσα σπιτι μετρηθηκαμε μετα το φαγοποτι και ειχα 98, πολυ καλα δλδ!!!

 

Θαγια μεγεια τα πραγματακια, τι τυχερη που εισαι που εχεις ευκολη προσβαση στη Τουρκια και ψωνιζεις φτηνα... και απο ποιοτητα τι λενε αυτα που πηρες;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κριστ μου τι δικαιολογητικα ειχε μαζι της η πεθερα σου?τι της ζητησαν για να σου κλεισει ραντεβου για επιτροπη?για να στειλω τη μαμα μου καιγω.σταλιτσα πες μας καισυ τι θα πουν στον αντρα σου μπας και βγαλουμε ακρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kryst για την doppler κι εμενα η γιατρος μου ειπε δεν θα κανω.. και επειδη ανησυχησα και ρωτησα ουτε οι φιλες μου στην κοζανη και στην κερκυρα εκαναν... μαλλον ειναι θεμα γιατρου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,Aurora και εγώ θεωρω οτι πρέπει να συζητήσεις με τον γιατρό σου το θέμα της αμοιβής του,ίσως να του τα δώσετε λιγα λιγα?Kryst μου μην ανησυχεις όλα θα πάνε καλά με την μπεμπουλα σου,και αν χρειαστεί καισαρική δεν πειραζει,το καλυτερο για τα νινακια μας.Καμπύλη δεν θα κάνω ουτε εγώ αλλά doppler θα κάνω στις 22 του μήνα,ρωτά τον γιατρό σου μπορεί να ξέχασε να στο αναφερει.Κατερίνα περιμένουμε νέα απο το μπεμπακι σου σημερα :-) :-) Φιλακια σε όλες τις κοιλιτσες :-D :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα mariela μπορει τωρα που το λες πανω στη ταραχη μου μπορει κ να καταλαβα λαθος παντως θα ξαναρωτησω σιγουρα.niki πηγε με το χαρτι που μου γραψε ο γιατρος με αιτιολογια συσπασεις κ κινδυνος προωρου τοκετου κ το βιβλιαριο δεν ειχε κατι αλλο κ θα με παρουν τηλ.τι θα ζητησουν εκει δεν της ειπαν.τωρα αποτι καταλαβα σε καθε μερος διαφορετικα θελουν κ ουτε κ αυτοι ξερουν τι κ πως.αφου ρωτησα στο ικα τι θελει για τις 56 μερες κ με λεει ε μπορει σε ενα μηνα να αλλαξουν κ δεν μουπε.oneiraki οπως λες η μπεμπουλα ναναι καλα!fun εγω υπεθεσα γινεται σε πιο μεγαλη βδομ γιαυτο δεν ρωτησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!!!!! :) Καταρχήν να σας πω ότι ούτε εγώ θα κάνω ντόπλερ, δε το ζητάει ο γιατρός! Το υγρό το ελέγχει κάθε φορά με τον δικό του υπέρηχο όπως και το μέγεθος του μωρού.

Κατερινάκι δεν πληρώνεις απολύτως τίποτα και σκέψου ότι στη γέννα έρχεται ακόμη κι αν δεν εφημερεύει ενώ σε άλλα νοσοκομεία νομίζω είναι όποιος σου τύχει, αλλά αν θέλεις να δώσεις κάτι στο γιατρό είναι θέμα του καθενός.Εμείς θα του δώσουμε κάτι σίγουρα!

Mariela έχει και κανονικά όλες τις μάρκες αλλά τα περισσότερα είναι τούρκικα και έχουν καλό βαμβάκι! Καμία σχέση ας πούμε με τα κινέζικα!

 

Σήμερα πήγα στο ΙΚΑ.Την άλλη Παρασκευή σταματώ από την δουλειά! (56 μέρες πριν την Πητ). Γιούπιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μετά θα αρχίσω το δωματιάκι του μπέμπη! Έχω τόση όρεξη να το κάνω παραμυθένιο!!!!!!!!! Κατερινάκι περιμένουμε νέα από την μικρή σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Μόλις γυρίσαμε απτον γιατρό μας! Η μπεμπούλα είναι πολύ ζωηρούλα και με το κεφαλάκι κάτω ακόμη! Αν και ο γιατρός λέει είναι νωρίς ακόμα και γυρίζουν τα μωράκια! Το βάρος της 1650γρ! Μεγάλωσε το μωρό μου. Μας είπε πως τα είδε όλα πολύ καλά και τον τράχηλο μου επίσης. Στις 17 θα τον ξαναδώ και στις 31 θα κάνω το τελευταίο doppler. Μου έδωσε και τις κλασσικές εξετάσεις αίματος και ούρων. Ρώτησα για την σεξουαλική επαφή και μας είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να σταματήσουμε εφόσον όλα είναι καλά. Ρώτησα αν μπορεί ο άντρας μου να είναι παρόν κατά τη διάρκεια του τοκετού και μου είπε πως φυσικά και θα είναι. Την Κυριακή θα πάω στο σεμινάριο για το μητρικό θηλασμό στην Αγ. Παρασκευή όποια θέλει μπορεί να δηλώσει συμμετοχή. Αυτά από μένα!!! Τα ξαναλέμε σύντομα! Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια τα νέα απο την μπεμπουλα που έγινε ολόκληρη κοπελα!!Και μένα ο γιος μου με το κεφάλι κάτω ηταν την τελευταία φορά που τον είδαμε,τώρα θα τον ξαναδουμε στις 22 που θα κάνουμε το doppler.Σήμερα μου ήρθε απο το Λητώ μια πιπιλα chicco και ενα μπιμπερο mam,στειλτε τους mail να σας τα στείλουν και εσάς :-D :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα..

 

Τα νεα απο το γιατρο μας ειναι καλα οπως παντα μεχρι τωρα!

Ο νεαρος ειναι 1500γρ τον ταιζω καλα λεει ο γιατρος, μεχρι στιγμης ειναι με το κεφαλακι κατω..

Ο τραχηλος ειναι καλος. Καναμε και ντοπλερ και ηταν μια χαρα, οποτε δε θα χρειαστει να κανω και εξωτερικα :)

Μου εγραψε την καμπυλη και μια γενικη αιματος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina mariela  τελεια ολα μια χαρα!!μεγαλωνουν τα μπεμπακια!!δηλ κανει κ ο ιδιος ο γιατρος ντοπλερ?oneiraki που τα βρισκεις ολα αυτα με τα μειλ?!:)στο πεδιο ""ενδιαφερομαι για" ειχες γραψει κατι?εγω  εστειλα 3-4 μειλ σε καποιους αλλα απο πουθενα τπτ ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...