Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου???? Τι κάνετε???? Σήμερα είναι η μέρα των μέτριων νέων μάλλον... :/ εγώ είδα λίγα καφέ υγρά και σήμερα και για μερικές μέρες ακόμη οριζοντιόθηκα! Βέβαια μου έκανε καλό γιατί σήμερα δεν είδα τίποτα αλλά έχω πονάκια... Ουφ!! Τι γίνεται;;; Ο γιατρός μου σε κοπέλες που είδαν κι εκείνες καφε, δίνει τα γνωστά ορμονικά χαπάκια utrogestan που εγώ δε θέλω να πάρω.... Στο εξωτερικό δεν δίνουν ούτε κατά διάνοια τέτοια χάπια, εδώ τα έχουν καραμέλες... Δεν ξέρω τι να κάνω, προς το παρόν δοκιμάζω τη λύση ξάπλα, αν επανέλθουν θα επικοινωνήσω με το γιατρό...

Mimi μην αγχώνεσαι, η αρχή της εγκυμοσύνης για την καθεμιά μας κρύβει και μια δυσκολία! Η καθυστερημένη σύλληψη είναι πολύ πιθανή.. Έχω φίλη που είχε περίοδο μια βδομάδα πριν από μένα και ημερολογιακά στην εγκυμοσύνη είναι μια βδομάδα πριν από μένα ενώ θα έπρεπε να είναι πιο προχωρημένη.. Ο γιατρός παρόλα αυτά δεν την άγχωσε καθόλου!! Σου κάνω κι εγώ αιτημα!!!

Christy αυτά τα δημόσια νοσοκομεία μας είναι άστα να παν!! Καλά έκανες και πήγες έξω! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thagia θα ηταν πολυ χειροτερα αν εβλεπες κοκκινο αιμα, το καφε ειναι παλιο και απλα τωρα βγαινει.

Λογικα αυριο και μεθαυριο θα εισαι καλυτερα.

Ξεκουρασου οσο μπορεις και ολα θα πανε καλα!

Και εγω ξερω απο τον τωρινο μου γιατρο οτι τα ουτροτζεσταν δεν ειναι αποδεδειγμενο οτι κανουν καλο και βοηθουν καπου..

Οποτε κατ εμε καλυτερα να τα αποφυγεις οσο μπορεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έγινε ρε κορίτσια??μας μάτιασαν??mimi μου μη στεναχωριέσαι,μπορεί να ναι απλά μια καθυστερημένη σύλληψη,σου είπε ο γιατρός πόσες μέρες φαίνεται οτι έχεις διαφορά??thagia έχω μια φίλη που είχε καφέ τις πρώτες εβδομάδες και τώρα απο μέρα σε μέρα γεννάει,οπότε μην φοβάσαι απλά ξεκουράσου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιμι μου... καλή μου! Σου στέλνω μία πολύ ζεστή αγκαλιά. Μαζί θα τα περάσουμε όλα, εδώ είμαστε και σε νιώθουμε τόσο πολύ...

Ο υπερηχος σου έγινε νωρίς, μαλιστα πολλοί λένε πως δεν είναι εύκολο να βρεθεί και η καρδούλα αφού η σύλληψη μπορεί να έχει γίνει καθυστερημένα (δεν έχει σημασία το πότε είχατε επαφή αλλά πότε συνάντησε το σπερματοζωάριο το αυγουλάκι σου).

Οι τιμές της σημερινής χωριακής ήταν καλές;

Εγώ δεν έχω κανει καν χωριακή και δεν ξέρω τι γίνεται.

Επίσης βρε κορίτσια, σήμερα με έπιασε ένα σούβλισμα χαμηλά στα αριστερα, για περίπου 20 λεπτά, σαν να ερχόταν και να έφευγε κάθε τόσο και λιγάκι. Δεν ήταν ανυπόφορος πόνος αλλά ήταν έντονος και ξάπλωσα.

Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσαρες μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την συμπαράσταση! Η τιμες της χοριακης ηταν 22505 κ νομιζω οτι ειναι καλα επιπεδα, αλλα θα την συγκρινουμε με την μεθαυριανη!

thagia μου ξαπλα οσο μπορεις κ θα περασει, ειναι συνηθισμενο αλλα περαστικο. Κ γω καφε ειχα μονο, οποτε καλα λεει κ η mariela!

Ναι συμφωνω, καθε εγκυμοσυνη κρυβει τις δυσκολιες της!

Φιλια πολλα σας εκανα φιλες οποτε περιμενω τα σχολια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ mimi τι όμορφο ζευγάρι??????[smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif]Θα έρθει και το μωράκι σας και θα ολοκληρώσει την ευτυχία σας!!!!!!!!!Θα ξαναπας για υπερηχο η απο τη χωριακη θα το ελέγξετε?Alessia ρωτησα τον γιατρό για τα πονάκια και μου είπε οτι είναι φυσιολογικά!!!!πότε εχεις γιατρό εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mimi έχω σκαλώσει, αφου είσαι κανονικά 6 εβδομάδων και 5 ημερων και το μηχάνημα αν κατάλαβα καλά σε βγάζει τόσο,γιατί η γιατρός ήταν συγκρατημένη?δεν γίνεται η καρδούλα να ακουστεί αργότερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλές μου!! χαχα όντως λέτε να μας μάτιασαν;;; Mimi είστε τόσο όμορφο ζευγάρι κι ήσουν πραγματικά ωραία νυφούλα!!!!! Να είστε πάντα αγαπημένοι!! Να έχεις θετική σκέψη κι όλα θα πάνε καλά!!!!

Σας έβαλα κι εγώ μια φώτο μας να μας δείτε, σε λίγες εβδομάδες θα σας βάλω και του γάμου!! Στείλτε μου αίτημα γιατί αλλιώς δεν φαίνεται!

Ευχαριστώ που με κάνατε να ηρεμήσω με τα παλιοκαφέ...... Χθες που ήμουν όλη μέρα ξάπλα δεν είδα ούτε σταγονίτσα οπότε και σήμερα ακολουθώ την ίδια συνταγή!

Alessia αυτόν τον πόνο τον έχω κι εγώ συχνά, δεν νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό... Κυρίως όταν κουραζόμουν ή όταν ήμουν αρκετή ώρα όρθια με έπιανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλα σας λόγια, τα μωρα μας μακαρι να ειναι υγιή κ εξυπνα!

Τα υπολοιπα θα τα καταφερουν σιγουρα μονα τους!

Αχχχχχ μακαρι να μας πανε ολα καλα...

Ναι christi μου δεν ξερω, απλα ειναι πολυ σχολαστικη η γιατρος μου

λογω του οτι δεν ξερουμε την ακριβη ημερομηνια της συλληψης.

Δεν φταιει κ αυτη, ειχα πετυχει αγαρμπο γιατρο στην πρωτη μ επισκεψη που

ειχα την αιμορραγια, γιατι δεν ειχα τον χρονο να ψαξω που να παω

κ με αγχωσε πολυ.

Αυτη μου ειπε οτι αν μαθουμε την μερα της συλληψης ειναι λογικη η εξελιξη μας (εμενα κ του μωρου μου!!!)

Αυριο θα επαναλαβω την χοριακη μου κ θα την συγκρινουμε με την χτεσινη, οποτε

εκει θα παρουμε την απαντηση που θελουμε!

thagia εισαι μια κουκλιτσα κ συ κ ο αντρουλης σου!!!!!!

Φανταζομαι το μαναρακι σας απ οπου κ να παρει θα ναι πολύ τυχερο!!!!!

Alessia μου σ ευχαριστω για την αγαπη σου, σας ευχαριστω ολες που με στηριζετε...

Ναι ειναι φυσιολογικος ο πονος, μεγαλωνει η μητρα νομιζω.

Εμενα με αφησε τωρα, αλλα πηγα προχτες στην γιατρο με τις απορίες που μαζεψα κ μια απ αυτες ηταν αυτοι οι πονοι χαμηλα

στην μητρα. Ρωτα τον γιατρο σου μην ντρεπεσαι, εμενα με εβαλε η πεθερα μου να το ρωτησω αυτο, αλλιως θα ντρεπομουνα

οτι ρωταω χαζα πραγματα κ αυτονοητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ΄σται καλά βρε κορίτσια, ησύχασα κάπως!

Μίμι περιμένουμε τη τιμή της νέας χωριακής, να χαρούμε όλες μαζί!

Christi87 θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο σε 10 μέρες, πρώτη επίσκεψη σε μαία σε 2 εβδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κ γω ανυπομονω!!!!

Εμενα βρε κοριτσια με παρακολουθουν στενα οι γιατροι που πηγα, κ η γιατρος που τελικα διαλεξα με θελει καθε βδομαδα!

Καλο απ τη μια, αγχωτικο απ την αλλη.

Αντε Alessia μου να μετραμε μαζι σου αντιστροφα μεχρι τον πρωτο σου υπεροχο υπερηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Χάθηκα τελευταία γιατί δεν είχα ιντερνετ στο σπίτι! Είδα ότι έχουμε και άλλα καινούργια μέλη! Εύχομαι και στις καινούργιες φίλες μία υπέροχη εγκυμοσύνη!!! Εγώ είμαι καλά μόνο που κάνω εμετούς και έχω καθημερινά ναυτίες. Έκανα τις εξετάσεις μου και την Δευτέρα θα πάω στο γιατρό ξανά. Thagia μου διάβασα ότι είχες λίγο αιματάκι. Όλα καλά τώρα? Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς περισσότερο!!! Μη στεναχωριέσαι για τα μαλλιά κάποια λύση θα βρει η κομμωτριά σου για να φαίνονται όμορφα!!! Alessia είναι φυσιολογικό να έχεις πονάκια που και που αν επιμείνει ο πόνος καλύτερα να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου! Μίνι μην αγχώνεσαι μια χαρά θα πάνε όλα! Christi πως είσαι? Από συμπτώματα πως τα πας? Κορίτσια μου καλό μήνα να έχετε και να χαμογελάτε κάθε μέρα!!! Περιμένω νέα σας! Σας φιλώ!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήναααααααα σε όλες μας!!!!!!!!!!!!!!!! Mimi σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Το παιδάκι μας θα είναι μελαχρινάκι σίγουρα! Χιχι!! Περιμένουμε τα αποτελέσματα της χοριακής λοιπόν!!!!

Κατερινάκι μας έλειψες!! Να σκέφτεσαι ότι οι εμετοί δείχνουν ότι το μωράκι είναι μια χαρά και μεγαλώνει και γι΄αυτό σε παιδεύει λιγάκι!!! Εγώ είχα λίγο παλιό αιματάκι όπως μου είπε και κάποια από τα κορίτσια αλλά με την ξάπλα είμαι μια χαρά από χθες!!!

Αχ κορίτσια πάλι καλά που είμαστε εδώ και μιλάμε!!!!!!!!!! [smilie=happy7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα να έχουμε με καλά νεάκια για όλες μας!!!!!!!!!!!Κατερίνα εγω απο συμπτώματα έχω πρησμένο στήθος,πονάκια χαμηλά στη κοιλιά και εχθές ξεκίνησαν έντονες ναυτίες και εμετοί!!!μια χαρά θα είσαι thagia μη το σκέφτεσαι καθόλου!!!!!!σήμερα έχει γιατρό η mariela νομίζω,περιμένουμε νεα!!Έχω αύριο το πρωί υπέρηχο αλλά δεν θέλω να παω ρε κορίτσια,φοβάμαι!!!:S:S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας!!

Mimi τι κουκλια ειστε εσυ και ο αντρας σου ρε;;

Να ζησετε ευτυχισμενοι και με το καλο να ερθει το μπεμπακι σας να σας ολοκληρωσει!

thagia ειδες που εισαι καλυτερα; μπραβο!!

Θα σε προσθεσω και εσενα για να δω τη φωτο σας!!!

Να βαλω κα εγω μια; ευκολο ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα να έχουμε με καλά νεάκια για όλες μας!!!!!!!!!!!Κατερίνα εγω απο συμπτώματα έχω πρησμένο στήθος,πονάκια χαμηλά στη κοιλιά και εχθές ξεκίνησαν έντονες ναυτίες και εμετοί!!!μια χαρά θα είσαι thagia μη το σκέφτεσαι καθόλου!!!!!!σήμερα έχει γιατρό η mariela νομίζω,περιμένουμε νεα!!Έχω αύριο το πρωί υπέρηχο αλλά δεν θέλω να παω ρε κορίτσια,φοβάμαι!!!:S:S:S:S

Να μη φοβασαι!! να εισαι αισιοδοξη και ολα θα ερθουν οπως τα θες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις πήρα τις εξετάσεις, έχω χαμηλό ουρικό οξύ και βγήκε θετικός ο ένας δείκτης της ερυθράς.. Αλλά μάλλον είναι αυτός με τα αντισώματα γιατί είχα κάνει εμβόλιο παλιά... Το IGG δεν είναι τα αντισώματα;;; Γνωρίζετε;;;;

Christy όλα θα πάνε τέλεια, θα το δεις και θα είσαι ξετρελαμένη αύριο!!!!!!!!!

Mariela βάλε κι εσύ, εύκολο είναι!! Από το προφιλ σου κάνεις δημιουργία άλμπουμ και κάνεις upload φωτο απο τον υπολογιστή σου!..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thagia τι κουκλια ειστε και εσεις;

φτου σας, με το καλο ο γαμος σας παιδια!!

Καλο μηνα δεν ειπα...ΚΑΛΟ ΜΗΝΑΑΑΑΑ[smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβάμαι μήπως δεν πάνε καλά τα πράγματα!!!!!Τhagia τέλειοι είσαστε,με το καλό το μωράκι σας και ο γαμος σας!!!!!!!!Θα θέλουμε και του γάμου μετα!!!!!Τα igg είναι καλό να τα έχεις είναι τα παλιά αντισώματα για το ουρικό οξύ δεν ξέρω τίποτα!mariela δεν είχες γιατρό σήμερα?αααα θα βάλω και γω φωτό νομίζω!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Raf123 ποτε θα μας αποκαλύψεις το φύλο;;;; Ποτε θα κρυφοκοιτάξεις το χαρτάκι;;;;;
    • Καλά έχω κοιλιά που είχα στην πρώτη στον 6 μήνα. Αλλά και στον δεύτερο είχα γενικά πολύ μεγαλύτερη κοιλιά απ το πρώτο.  Ευτυχως λόγω διατροφής για τον διαβήτη δεν έχω πάρει κιλά μόνο τούρλωσα 🤣🤣🤣🤣 Γύρω στις 18 με 20 εβδομάδες θυμάμαι κι εγώ αλλά ανυπομονώ… μου αρέσει αυτή η αίσθηση!!!!!
    • Εμένα έχει κόψει γεύματα με γάλα.. πίνει τη μισή ποσότητα πλέον απ' ότι έπινε πριν. Πάει πολύ καλά το blw! Τρώει τα πάντα μόνος του και δε κάνει gagging αλλά εννοείται ότι κάθε φορά γίνεται σα λαδοποντικας 🤣 γιατί τρίβει τα μαλλιά του στα λάδια 🤯 οπότε σχεδόν μετά το μεσημεριανό κάνει μπάνιο 🤣  Πέρασε όντως ο καιρός.... Κι ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το ζω και δεν είναι όνειρο.... 💙  Δεν είμαστε σίγουροι αν θέλουμε 2ο παιδί, ίσως μετά από 3-4 χρόνια.... Ήταν πολλά τα χρόνια που κάναμε εξωσωματική οπότε θέλουμε λίγο να ηρεμήσουμε και να ευχαριστηθουμε αυτό που ζούμε τώρα! Να ξεπεταχτεί ο μικρός και βλέπουμε...   
    • καλημέρα κορίτσια πως είστε ; Εγω θα έλεγα να παρεις αυτήν που σου άρεσε και αν είναι και η πιο οικονομική ακόμα καλύτερα 😊
    • Κι εμένα! Τούρλα! Κι επειδή δεν είχα εμετούς, τα χω πάρει τα 3.5 kg μου. Δε θέλω να ξέρω πόσο θα πάει αυτό το τρίμηνο με τους ρυθμούς που τα παίρνω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...