Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε??? Έχω μέρες να μπω...απολαμβάνω τις τελευταίες μέρες με τον γιο μου γιατί 12 Φεβρουαρίου επιστρέφω στη δουλειά..ίσως; όμως μου δώσουν κάτι άδειες χρωστούμενες κ καθίσω ακόμη ένα μήνα!! Μακάρι!!!! Ο μικρός δόξα το Θεό καλά είναι, πλέον τρώμε κ γιαουρτάκι το απόγευμα κ ξεκινήσαμε κ αρνάκι..

Μαρία μου συλληπητήρια!! Να είστε καλά να τη θυμόσαστε!!

Kryst μου με το καλό η βάπτιση!!

Κατερινάκι μου επιτέλους να τακτοποιηθείτε!!

Ελπίζω κ οι υπόλοιπες να είστε καλά κ τα μωράκια σας!!! Σας φιλώ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?τα μωρακια μας?εμεις ειμαστε καλα δοξα τω Θεο.προσπαθει να μπουσουλησει κ δινει τα χερακια για αγκαλιτσα.δοντακια ακομα τιποτα.γαλα μου πινει μονο με χαμομηλακι μεσα.κατερινα μαζευτηκατε?τωρα θα ειναι πολυ καλυτερα με την μαμα σου εκει.σταλιτσα μακαρι να σου δωσουν αδεια γιατι ειναι δυσκολο να τον αφησεις.εδω εγω λεω σιγα σιγα να πηγαινω στο μαγαζι για λιγες ωρες κ το σκεφτομαι πολυ.δεν θελω να την αφηνω λεπτο.μεγαλος ερωτας λεμε.σας βαζω ενα λινκ με λαικες βιολογικων προιοντων γιατι μου ειπαν οτι ειναι πιο σιγουρα βιολογικα απο οτι στα καταστηματα.

http://www.organiclife.gr/el/online-guide/item/attika/organic-bazaar-attika.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Σταλιτσα μακαρι να μεινεις αλλον ενα μηνα.Ρε μανουλες για πειτε οσες θα δουλεψετε συντομα τι θα κανετε με τα μωρακια;;Πρεπει κι εγω να δουλεψω απο Άνοιξη και συγγενεις να την κρατησουν δεν υπαρχουν κι εχω τρελαθει...δε θελω να την αφησω!Και πανω στις λεξουλες και στα βηματα απαπα!Αλλα μαλλον θα αναγκαστω...

Μαρια καλο αυτο με τις λαικες.Εδω Κέρκυρα υπαρχει ενα βιολογικαδικο μονο που εχει τα παντα αλλα απο εξυπηρετηση και τιμες ειναι δραμα.

Οι εξετασεις ηρθαν απτο εξωτερικο;;;;;;

Κατερινα πως παει στο νεο σπιτι;;

Η μπεμπα μου εχει κρεμαστει απο πάνω μου και δε θελει κανεναν αλλον παρα μονο για λιγο και αναγκαστικα.Ακομα κι οταν κοιμαται μεσημερι και απογευμα θελει να ειμαι εκει αλλιως ξυπνάει και κλαιει!Δε μαφηνει να κανω τιποτα!

Τωρα αρχισε να πιανεται απο επιπλα για στηριγμα.Δαγκωνει τα παντα με δυναμη και δειχνει να την ενοχλουν τα δοντακια.Απλωνει χερακια για αγκαλια,σηκωνει το χέρι δυστυχως σαν ναζιστικα χαχαχα για να χαιρετησει και κουναει το κεφαλι δεξια αριστερα σαν να λεει οχι,αλλα απο χαρα.Ξεκινησαμε φαγητο και κομματια πανω στο δισκο,καλα παει,όλο και περισσοτερα τρωει.Εφαγε επισης μπακαλιαρο,κινοα,φακες,αρακα,ντοματα και τωρα θα φαει συκωτι και αυγό κροκο.

Οπου ναναι θα πάμε γιατρο για μετρησεις κτλ.Κοψαμε πορτοκαλι,ακτινιδιο και μανταρινι γιατι τα υποπτευομαι για αλλεργια,ακομα ψαχνομαι.

Κατερινα29 το θηλαστρο πριν κλεισει δίμηνο το μωρο μπορει να κάνει υπερπαραγωγη η και μειωση παραγωγης.Κατα ταλλα αν χρησιμοποιεις πολυ συχνα νοικιαζεις νοσοκομειακο αν οχι με ενα ηλεκτρικο του εμποριου εισαι οκ.Πρωτα να θηλαζει το μωρο και πιο μετα θηλαστρο αν αυτο ειναι εφικτο.

Αν θελεις κατι αλλο ρωτα.

Περιμενω νεα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!! Τι κάνετε; Πώς είναι τα μωράκια σας; Η μπεμπούλα μου είναι πολύ ζωηρή και όλη μέρα τρέχω πίσω της! Μπουσουλάει πολύ γρήγορα, είναι συνέχεια όρθια και κάποιες στιγμές στέκεται όρθια χωρίς να κρατιέται. Τρώει ότι της δίνουμε εκτός από πορτοκάλι που δεν της πολυαρέσει. Επίσης ξεκίνησα να της δίνω πολύ μικρά κομματάκια μανταρίνι και μπανάνα. Έχουμε πια 5 δοντάκια και ετοιμάζεται να βγει και το 6ο. Τώρα πια κοιμάται μαζί μας γιατί δεν θέλει να πάει στο κρεβάτι της, μόλις την βάζουμε σπαράζει! Τώρα πια θηλάζω μόνο πρωί και βράδυ. Aurora αν υπάρχει ανάγκη να δουλέψεις μη νιώθεις άσκημα! Ήδη είναι 9 μηνών η Νεφέλη! Άλλες μανούλες αναγκάζονται πολύ νωρίς να δουλέψουν ενώ εμείς είχαμε την ευκαιρία να είμαστε αρκετό καιρό με τα μωράκια μας! Η μαμά σου ή πεθερά δεν μπορούν να στην κρατάνε; Η επόμενη λύση είναι άλλη κοπέλα ή βρεφονηπιακός. Με το σπίτι όλα οκ απλώς ακόμα δεν έχουμε τακτοποιήσει όλα τα πράγματα επειδή η μπέμπα τρώει όλο μας τον χρόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταλίτσα μου μακάρι να καταφέρεις να πάρεις ακόμα ένα μήνα! Αν όχι μη στεναχωριέσε θα προσαρμοστείτε σιγά σιγά στη νέα κατάσταση! Μαρία μου μια χαρά η μπεμπούλα σου! Όπου ναναι θα αρχίσει το μπουσούλημα και δε θα την προλαβαίνεις! Έχεις πάει σε λαική με βιολογικά; Είναι φθηνότερα απτου σουπερ μάρκετ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Aurora μου θα καθήσει 9 μήνες ο άντρας μου από τη δουλειά. Άδεια πατρότητας λέγεται... όσο για τον μικρό κάνει ότι κ η δική σου!!! Αν λοιμηθεί το μεσημέρι κ σηκώθω ξυπνάει αμέσως...άγχος αποχωρισμού λέγεται αυτό που περνάνε!! Κατερινάκι μου κ εγώ τον κυνηγάω..λέω να του φτιάξω μπιφτεκάκι κ να του το δώσω στο χέρι να το φάει..εσένα τα φρούτα τα τρώει κομματάκια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γειά σας! Stalitsa τελικά θα σου δώσουν 1 μηνα ακομα αδεια? Κορίτσια είναι θεμα η επιστροφη στην δουλειά... γιατι το δεσιμο με τα παιδακια μας γινεται όλο και πιο ισχυρο! Και εγω σκεφτομαι σιγα σιγα να αυξησω τις ωρες αλλα δεν ειναι και τοσο ευκολο γιατι και οι δυο γιαγιαδες δουλευουν οπότε δεν εχουμε βοηθεια σε καθημερινη βαση. Aurora τελεια η μπεμπα! Εχει ερωτα μαζι σου ε? Εμενα παλι ο μικρος ειναι πολυ προσαρμοστικος, καθεται με όλους και τρελενεται για κοσμο και γνωριμίες. Πολυ κοινωνικος και εξωστρεφης. Το μονο που εχει εμφανισει τωρα τελευταια εαν δεν ειμαι εγω δεν κοιμαται, αλλα δεν γκρινιαζει απλα όταν ερχομαι κοιμαται ξερός! χαχα Κατερινάκι σιγα σιγα θα τακτοποιηθειτε μην αγχωνεσαι! Τυχερο να είναι το σπίτι και να ειναι όπως το θέλετε! :-) Εαν ηρεμη στο κρεββατι σας καλα κανετε και την εχετε κοντα σας την ψυχουλα. Περνανε διαφορα και αγχος αποχωρισμου και βλεπουν και ονειρα. Εγω κορίτσια ψιλο φοβαμε να του δωσω κομματακια.  Δεν ξερω μαλλον ειναι δικο μου θεμα.. Δεν πνιγοντε ε? Κατ' τα άλλα ο Σωκρατάκος τρεχει μπουσουλώντας και περπαταει απο επιπλο σε επιπλο και χωρις χερια πλεον, εχει πολυ πλακα!!! Τρωει τουμπες αλλα εχει μαθει να πεφτει. Μια φορα μονο χτυπησε λιγο δυνατα το κεφαλακι του και απο τότε προσεχει παρα πολυ!  Και εχει ξεκινησει να λεει διαφορες λεξουλες!!!Επίσης πλεον τρωει την φρουτοκρεμα με βρωμη, κρεατοχορτοσουπα, γιαουρτακια και κρεμες.  Ειναι τελεια αυτη η περιοδος γιατι ειναι ανθρωπάκια πλεον. Ποσο γρηγορα μεγαλωνουν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε; Σταλίτσα μου της δίνω μικρούτσικα κομματάκια από μπανάνα, μανταρίνι χωρίς φλούδα και σήμερα έφαγε μπισκοτάκι νουτρίτσια ειδικό για μωράκια απτον 6ο μήνα και ξετρελάθηκε! Το γρατζουνούσε σιγά σιγά! Σκάσαμε στα γέλια! Ναταλία μου φοβερός ο μπέμπης!!! Περπάτησε πάρα πολύ γρήγορα!!!!!! Μπράβο!!!!! Η δικιά μου τρέχει μπουσουλόντας, στέκεται κάποιες στιγμές όρθια χωρίς να κρατιέται και περπατάει πέρα δώθε αλλά κρατόντας με τα χεράκια της τα έπιπλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Έχω μέρες να γράψω αλλά διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι πολύ που είστε καλά κι εσεις και τα ζουζούνια σας!!!Μεγαλώνουν οι ψυχούλες μας.....!!!!Κι εμείς είμαστε καλά αν εξαιρέσουμε τον ύπνο βέβαια και δυστυχώς έχουμε θέμα με την δυσκοιλιότητα.Εχω δοκιμάσει τα πάντα και εχω κόψει πολλές τροφές αλλά τίποτα!!!Μπουςουλάει πολύ γρήγορα και πιάνετε απο τα έπιπλα για να σηκωθεί .Αρχίζουμε και αυγουλάκι αύριο.Πώς το δώσατε πρώτη φορά;;;;Κομματάκια κι εγώ να πω την αλήθεια φοβάμαι να δώσω....Α! Βγάλαμε κι ένα δοντάκι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?εμεις μια χαρα δοξα τω Θεο.ακομα δοντακια τιποτα.μα γιατι τοσο πολυ?απο φαγητα τρωμε ευχαριστα φρουτοκρεμα κ οχι πολυ το μεσημεριανο.της εδωσα κ κροκο αυγου αλλα μετα απο λιγες μερες γεμισαμε σπινθουρακια κ προσπαθω να καταλαβω αν την πειραξε αυτο η κατι αλλο.της εδωσα κ λιγες φακες.οι εξετασεις μεσα σ'αυτον τον μηνα λογικα θα βγουν πρωτα ο Θεος.μακαρι να ειναι καλες.κομματακια φοβαμαι κ εγω να δινω.δεν ξερω πως θα το κανει.το μπισκοτακι απλα το κραταει κ το γρατζουναει κ εμενα.aurora ειναι δυσκολο να την αφησεις το καταλαβαινω απολυτα.κ εγω το σκεφτομαι.εμενα δοξα τω Θεο ειναι πολυ κοινωνικη,παει σε ολους,χαιρεταει,δινει χερακια για αγκαλιτσα κ τωρα ξαναλεει τις πρωτες λεξουλες οπως αγκου κ κακα.α πριν λιγες μερες που ξυπνησε μου ειπε μαμα μαμ.τι γλυκουλικα που ειναι.ολη την υπολοιπη μερα λεμε τατατατατατα κ θελω να της ρουφηξω τα χειλακια.ακομα μπουσουλημα οχι απλα καθεται στα γονατακια κ σπρωχνει μπρος πισω.να πω την αληθεια φοβαμαι να την αφηνω κατω.περπατημα παμε τρεχοντας αλλα να την κραταμε.μηπως εγω δεν κανω καλα που δεν την αφηνω?απλα οσες φορες την εχω κατω,χτυπαει το κεφαλακι κ φοβαμαι πολυ.στην λαικη ακομα δεν εχω παει αλλα νομιζω ειναι πιο οικονομικο.κοριτσια οσες ειστε απο αθηνα μηπως εχετε να προτεινετε κατι για νυφικο μακιγιαζ οικονομικο ομως?εχω αρχισει το ψαξιμο για ολα κ εχω μπλοκαρει.ναταλια ο ανταρτης σου θα περπατησει πρωτος απο οτι φαινεται.κατερινακι κ εμεις απο 3 μηνων κοιμομαστε μαζι κ δεν θελω με τιποτα να την βαλω στην κουνια.μ'αρεσει πολυ.ξυπναει πρωτη κ μου τραβαει μαλλια,με γρατζουναει κ με σκαρφαλωνει.κ να θελω να κοιμηθω φοβαμαι μην με περασει απο πανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Ναταλία τους παίρνω κάθε μέρα τηλέφωνο κ όλο λένε θα με ειδοποιήσουν αυτοί τι θα γίνει...σκέψου ότι αύριο τελειώνει το εξάμηνο κ δεν με έχουν πάρει ακόμη!!! Αν με πάρουν κ μου πούνε να πάω την Πέμπτη δεν υπάρχει περίπτωση να πάω!! Το μωρό που θα το αφήσω?? Είναι ΖΩΑ!!!!!!!! Μαράκι όλα καλά θα πάνε με τις εξετάσεις!! Μην αγχώνεσαι!! Κατερίνα θα το δοκιμάσω αυτό με τα φρούτα!!! :-) Πεταλουδάκι κ εμένα δυσκοίλιος είναι!! Κάνει σπάνια κακά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά δεν επιστρέφω για δουλειά την Πέμπτη αλλά σε ένα μήνα!!!!!! Γιούπιιιι!!!!!!! Μαράκι μεχρι πόσα χρήματα θέλεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πολύ χιόνι σήμερα! Πεταλουδάκι τον κρόκο του αυγού εγώ το ρίχνω στην κρεατοχορτόσουπα και το τρώει μια χαρά. Μαράκι καλά αποτελέσματα να σας έρθουν! Σχετικά με το νυφικό μακιγιάζ μπορώ να σου συστήσω την κοπέλα που με έβαψε στον γάμο μου. Νομίζω ότι πλήρωσα 80 ευρώ αλλά το σημαντικό είναι ότι βάφει τέλεια! Αν σε ενδιαφέρει πεσμου να σου στείλω τα στοιχεία της.Σταλίτσα κάθε πότε κάνει κακά δλδ; Χαίρομαι που κατάφερες να κερδίσεις ακόμη ένα μήνα! Τα κομματάκια να είναι πολύ μικρά και η μπανάνα γινομένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεταλουδακι γαλα πινει αρκετο η λιγο;Καμια φορα κανει δυσκοιλιοτητα κι αυτο.

Ναταλια ο σουπερ γιος σου εχει γινει παιδακι κανονικοτατα!

Μαρια καλα αποτελεσματα και γρηγορα!

Κατερινα σειρα σας για περπατημα!

Σταλιτσα τελεια που θα κατσεις λιγο ακομα!

Πήγαμε γιατρο σημερα.8.700 και 74 εκ.Πηρε 440γρ μετα απο καιρο.Ειχε αρχισει να αδυνατιζει τον 8ο και τωρα ξανακανε κοιλιτσα.Και τρωει μονο 300γρ φαγητο συνολο τη μερα!

Κομματακια τρωμε κανονικά εμεις.Και αλεσμενα και κομματια.Αρχισα μπανανα,πορτοκαλι και μανταρινι πριν μηνες και τωρα της δινω κοτοπουλο,μπροκολο,καροτο,πατατα,μπανανα,ψωμι,φασολακια,ψαρι,ιλα μπαστουνια η μεγαλα κομματια και τα δαγκωνει και μασαει.Οπωσδηποτε να δειτε βιντεο με τις οδηγίες για πνιγμο,αχρειαστες ναναι!Μας την ειπε και η γιατρος για τα φρουτα.Τα βραζουμε γιατι δεν τα ετρωγε αλλιώς αλλα δε μενουν βιταμινες αρα ποιο το νοημα;

Σήμερα μπουσουλησε μισο μετρο και ειπε μαμα αν και κατι αλλο εννοει φυσικα,αλλα καλο κι αυτο,ολο γκαν γκαν,εκει,μπαμπα,εγω ημουν στην απέξω!

Εχει πολλα νευρα και οταν δε γινεται το δικο της κλαιει και φωναζει.Η γιατρος ειπε να μην περνάει παντα το δικο της,οχι ομως και να την αφηνουμε να κλαιει ωρα.Και να της βαζουμε κλασσικη μουσικη μπας και ηρεμησουν τα νευρα της!!!

Επεσε και απτο κρεβατι και τρόμαξε πολυ,ούρλιαζε μετα η καημενη.Δε χτυπησε,λιγο μονο στο μαγουλο εχει ανεπαισθητο μελανιασμα.Φοβηθήκαμε κι εμεις πολυ...

Αυριο θα παμε σε μια γνωστη με κοριτσακι 6 μηνων... τρεμω μην της την πεσει ο Ταρζαν μου!Εμενα τραβαει μαλλια,δαγκωνει,κανει πανικο.Και φωναζει σαν αγοράκι που παιζει ξυλο με Spiderman και τετοια...

Ακομα δεν ξερω αν θα παω στο μαγαζι.Μαμα πεθερα δεν παιζει να βοηθησουν και ειναι δυσκολο να την αφησω σε ξενο ατομο!!!!

Εφαγε συκωτι μοσχαρισιο σημερα,ειναι λιγο χλωμη και για να γλιτωσουμε τις εξετασεις αιματος φροντιζουμε το σιδηρο μας!Θα φαει αυγο απο βδομάδα, τωρα δοκιμαζω εγω μπισκοτο με γαλα μεσα να δω αν την πειραζει μεσω θηλασμου στην αλλεργια.

Αυτα τα νεα μας... Παω για νανι οπου ναναι θα φωναξει για γαλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Petaloudaki εαν τρωει φρουτοκρεμα μηπως να δοκιμαζες με βρώμη;Στο λεω γιατι εμενα εκανε σκληρα κακα και απο τοτε που δοκιμασα την βρωμη εκτος του οτι αδειαζει ενα γεματο μπολ εχουν αλλαξει και τα κακα του.Καλοστεριωτο το δοντακι σας!!! Μαρακι σπιθουρσκια ειχε γεμισει και ο δικος μου πολυ ψιλα δεν φαινοντουσαν αλλα στην αφη τα καταλαβαινες. Και εγω νομιζα οτι ηταν απο το αυγο αλλα τελικα ηταν απο το σαμπουαν-αφρολουτρο. Δοκιμασε να σταματησεις για λιγο το αυγο και αν δεν περασουν θα καταλαβεις αν την πειραζει η οχι. Καλα αποτελεσματα ευχομαι! Να μας ενημερωσεις. Αυτη η κινηση που κανει μπρος πισω ο δικος μου την εκανε λιγο πριν ξεκινησει να μπουσουλησει. Μπραβο Σταλιτσα, απολαυσε αλλο εναν μηνα! Μπορεινα χρειαστω και εγω την μακιγιεζ Κατερινα μου, βεβαια η γαμοβαπτιση ειναι τον Ιουλιο. Τελεια απο βαρος και υψοε η μικρη Aurora! Εμεις εχουμε σημερα παιδιατρο, να δουμε απο μετρησεις πως

θα παμε. Πολυ δυναμικη η μικρη ε;;; χαχαχα Όντως απο τωρα πρεπει να τους βαζουμε ορια γιατι δοκιμαζουν τις αντοχες μας πολλες φορες. Σας φιλω προς το παρόν! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?σταλίτσα κάπου εκεί που είπε κ η κατερίνα σκεφτόμουν.αν μπορείς κατερινάκι στείλε μου τα στοιχεία της.επειδή έχουμε κ το φτιάξιμο του σπιτιού προσπαθώ απο όπου μπορώ να μαζευτώ.κορίτσια το σκέφτομαι πάρα πολυ με τα κομματάκια κ αγχώνομαι.μπορούν κ τα δαγκώνουν η τα καταπίνουν αμέσως?κ γίνεται αν δεν έχουμε ακόμα δοντάκια?aurora δείχνει την δύναμη της απο τώρα ε?θα σας βάλει τα δυο πόδια σε ένα παπούτσι?μια χαρά δυναμική γυναικάρα.σταλίτσα τι ωραία έχεις ακόμα να χορτάσεις τον μπεμπούλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια! Πολλα τα νεα σας και τα κατορθωματα των ζουζουνιων! Το πιοευχαριστο ομως ειναι της σταλιτσας που κερδισε ακομα ενα μηνα με το αγορακι της!η δικια μου η μαιμου ολη μερα ειναι στην τσιτα . Μπουσουλαει πολυ γρηγορα πια, πιανεται απο παντου και σηκωνεται αφηνει τα χερακια και προσπαθει να κανει βηματα , πηγαινει απο επιπλο σε επιπλο και αλωνιζει ολο το σπιτι! Δηλαδη δεν μπορω να την αφησω ουτε δευτερολεπτο! Πεφτει συνεχεια με τον κωλο με τα μουτρα αλλα δεν μπορω να την ακινητοποιησω σε ενα σημειο μπας και γλιτωσω καμια τουμπα! Στο παρκο δεν καθεται ουτε στιγμη και δεν θελει ουτε την περπατουρα γιατι την εμποδιζει να πιανει τα παντα και να τα τραβαει! Οσο για τα υπολοιπα.... υπνος γιοκ!ουτε τη μερα ουτε τη νυχτα! Χτες ειχε εξαντληθει τοσο το απογευμα που την πηρε ο υπνος την ωρα που προσπαθουσε να την ταισει η πεθερα μου. Θα γινει απο εκεινατα παιδακια που κοιμουνται σε αστειες στασεις σαν να τελειωσε η μπαταρια! Επισης φαι γιοκ! Δεν τρωειτιποταααα . Ουτε φρουτο ουτε λαχανικο ουτε κρεας ουτε κρεμα ουτε γιαουρτι... την ξεγελαω και τρωει 2-3 κουταλιες τραχανα μονο. Εχω δοκιμασει ολους τους τροπους ολατα τροφιμα και ολα τα μαγειρεματα... βαρος φυσικα και δεν βαζει.. αλλα πραγματικα δεν νομιζω οτι μπορω να κανω κατι. Ισως ζοριζεται με τα δοντακια γιατι απο οτι λεει ο παιδιατρος τοτε περνανε περιοδους αφαγιας!

Επισης σημερα θα κανει το πρωτο της ταξιδι με αεροπλανο! Θα παμε ταξιδακι και ελπιζω να την ευνοησει η αλλαγη περιβαλλοντος μπας και φαει - κοιμηθει! Να δουμε πως θα την παλεψουμε 3 ωρες πτηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε; Η μικρή μου είχε γκρινίτσα χθες! Από φαγητό καλά πάμε. Από ύπνο μαζί μας. Χθες της έδωσα και ψωμάκι και βούτηξε το δάκτυλο της στην τούρτα της γιαγιάς!! Aurora μου μια χαρά η μικρή σου από ύψος κ βάρος! Ούτε η δική μου την έτρωγε τη φρουτόκρεμα κ γιαυτό της έβαζα μια κουταλιά κρέμα και το έτρωγε. Τώρα σταμάτησα την κρεμα και της βάζω ένα μπισκοτάκι νουτρίτσια κ την τρώει πάλι. Δοκίμασε και συ και να δεις που θα της αρέσει! Ναταλάκι όποτε θέλεις θα στο δώσω είναι εγγύηση η κοπέλα. Αν θες μπορεις στο φβ της φωτο του γάμου μου για να δεις πως βάφει. Μαράκι θα σου στείλω τα στοιχεία της κοπέλας! Αν θες να δωσεις κομματάκια ξεκίνα με λίγη μπανάνα και πάτα τη με τα δακτυλα σου. Μανταρίνι καθαρισμένο απτη φλούδα σε πολύ μικρά κομμάτια. Fun καλό ταξίδι και να περάσετε υπέροχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.μεγαλωνουν τα μωρακια μας.σταλιτσα ευτυχως ενας μηνας ειναι αρκετος.τα μωρακια σας ειναι σουπερ.μαρια καλα αποτελεσματα.εμεις σημερα ειχαμε γιατρο καναμε εμβολιο κ θα ξανακανουμε σε 4 μηνες.ειμαστε 9760 κ 76 ποντους εχουμε 7 δοντια περπαταει απο επιπλο σε επιπλο με τον υπνο παμε καλυτερα.αυγο θα φαμε τον αλλο μηνα εμεις.φαγητο του δινω κανονικα χωρις να το αλλεθω ενα μηνα τωρα.αιγα σιγα μαθαινουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες και μωράκια!Πώς είστε;;Εμείς μια χαρούλα!Μαράκι εύχομαι τα αποτελέσματα της μπεμπούλας να είναι καλά!Σταλίτσα μια χαρούλα που θα μείνεις με το ζουζούνι σου ενα μήνα ακόμα....μπράβο!!Aurora θηλάζω πρωί-βράδυ και μεσα στη μέρα τρεις φορές αλλα από λίγο.Παίζει ρόλο;;;;Από φρούτα και λαχανικά έκοψα πατάτα , καρότο , μήλο, γλυκοπατάτα, και μπανάνα.Ναταλία έβαζα βρωμη στη φρουτόκρεμα αλλά τίποτα και την έκοψα γιατί φοβήθηκα μήπως έφταιγε και αυτή.Είναι και χειμώνας και δεν έχω πολλές επιλογές ....Υπομονή, ελπίζω σύντομα να στρώσουν τα πράγματα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ από εμένα!! Όλα καλά κ από εμας!! Είμαι πολύ χαρούμενη που θα απολαύσω το αγγελουδι μου ενα μήνα ακόμη!!!!! Σήμερα του έφτιαξα μπιφτεκάκι κ το έφαγε κομματάκια!!! :-) Χαίρομαι που όλα τα παιδάκια μας μεγαλωνουν κανονικα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Θανάσης ετοιμος για το νηπιαγωγειο η μου φαινεται;;;;Να τον χαιρεσαι!!!

Πεταλουδακι καποια μωρα εμφανιζουν δυσκοιλιοτητα οταμ δεν πινουν πολυ γαλα,ειδικα το μητρικο βοηθαει πολύ! Και γενικα πρεπει να παιρνουν αρκετα υγρα.Νερακι πινει;Επισης τα συμπληρωματα σιδηρου και οι τροφες με πολυ σιδηρο μπορει να φταινε.Εγω της εδωσα λιγο συκωτι 3 μερες σερι να δω αν την πειραζει και την ταραξε!

Βρωμη και κινοα δινω κι εγω που λενε βοηθάνε λογω φυτικων ινων αλλα δεν ειδα αλλαγη της προκοπης... Δεν της αρεσει καιωτι ακτινιδιο!Η γιατρος ειπε και το ωμο ελαιόλαδο βοηθαει.

Σταλιτσα το μπιφτεκι στο φουρνο;Εγω εκανα με λαχανικα τριμμενα μεσα και βρωμη στον ατμο και δεν της αρεσε καθολου.

Βγαζει το 5ο δοντάκι και χθες ολο εκλαιγε η καημενη.Βρηκα και γιατι δεν σηκωνεται ορθια!Το τραπεζάκι και το κεφαλαρι του κρεβατιου ειναι πολυ ψηλα για τα χερια της και την δυσκολευουν αντι να βοηθάνε. Μόλις ακουμπησει πανω μου σηκωνεται σφαιρα!Θα παραγγειλω τραπεζακι δραστηριοτητων να σηκωνεται να παίζει.

Θα την παω στο Καρναβαλι σημερα ελπιζω να της αρεσει!

Καλη Κυριακη τσουπρες και μπεμπακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πραγματικά έτοιμος για το νηπιαγωγειο ο Θανασάκης χαχαχα. Να τον χαίρεστε Θανάσης μου! Εμείς ειμαστε 9 κιλά και 74.5 ποντους και σε πεντε 4 μερούλες κλείνουμε τους 9 μήνες. Εμας παλι μας εχει βοηθησει πολύ η βρώμη στο εντεράκι... Επίσης οταν ειναι να κανει κακα, λεει κακα και όταν τα κάνει, λεει πουφφφφ επειδη μυρίζουν και κανει γκριματσα!!! χαχαχα Εχει πολυ πλάκα. Α και εχω ξεκινησει να τον βαζω στο γιο γιο, ξερω ειναι πολυ νωρίς αλλα κανει κακα σε βαθυ καθισμα και ετσι εκεινη την στιγμη που μου λεει κακα και τον βλεπω να σφιγγεται τσουπ του βαζω το γιο γιο. Κορίτσια συνεχίζετε να αποστειρώνετε ακομα το νερό, να το βράζετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...