Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?θανασης μου 9100?ουαου.ποσο γεννηθηκε?απο τωρα θα τρωει οτι τρωτε εσεις?πρωτη φορα το ακουω.κ λαδερα κ ολα?αυγουλακι κροκο μονο σε εμας το ειπε?εμενα μου ειπε οτι το ασπραδι εχει αλλεργιογονα συνηθως κ οχι ο κροκος.ελπιζω να μην κανατε πυρετουλη το βραδυ.κοριτσια εμεις στο κρεβατι κοιμομαστε ακομα.φοβαμαι να την βαλουμε στην κουνια κ απ'την αλλη μ'αρεσει που κοιμομαστε μαζι.καθε μερα μας ξυπναει η μπεμπουλα μας με λογακια,χαδακια,ναζακια.την αλλη φορα ξυπνησα γιατι μου τραβαγε τα μαλλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα.ευτυχως πυρετο δεν καναμε.μαρακι θα τρωει οτι κ εμεισ απλα θα του μαγειρευω χωρια χωφις πολλα πολλα.φοβαμαι κ εγω μην μου εμφανισει αλλεργεια καπου κ ειναι εντονο το επεισοδιο.γςννηθηκε 2400.χθες κοριτσια εφαρμοσαμε την τακτικη να κλαει.σπαραξε η καρδια μου δεν αντεχα πανω απο 2 λεπτα.εχουμε κ την κουνια στο δωματιο μας γιατι ειμαστε σε δυαρι.(ξεχασα να σας πω οτι ψαχνουμε κ εμεις για να μετακομισουμε).κ ο μικρουλης με εβλεπε κ σπαραζε.παντως αυτο που κανει πολυ περιεργο βρε κοριτσια.στα καλα καθουμενα αρχικα με κλειστα ματια σηκωνεται ορθιος κ κλαιει.τι γλυκουλα η μικρη μαρια οταμ θα αρχισει να λεει κ μαμα θα λιωνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θανασης μου λεει μαμα κ μπαμπα αλλα αυτες τις μερες με γραφει εμενα κ λεει ολη μερα μπαμπα.αυτο που λες το κανει κ εμενα.οπου κ αν κοιμαται στα καλα καθουμενα θα κατσει καθιστη κ θα αρχισει τα κλαμματα με παραπονο χωρις να εχει ξυπνησει καλα καλα.μαλλον ονειρακια θα βλεπουν.οσο για αλλεργια οταν βαζεις καποιο καινουργιο λαχανικο να το δοκιμαζει για δυο μερες για να ξερεις ποιο ειναι.δηλ θα τρωει κ χοιρινο η οτι αλλο κρεατικο φτιαχνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ο ιατρος για ονειρα μου ειπε.ναι μπορει να φαρι αρνι,χοιρινο απλα ειπε ο ιατρος καλυτερα το μοσχαρι γιατιωεχει περισσοτερο σιδηρο ενω το αρνι κ το χοιρινο ειναι πιο φτωχα σε βιταμινες κ ιχνοστοιχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες! Λοιπόν εμεις εχουμε πολλά νέα αυτή την φορά! Αυτος ο μήνας από 7ο προς 8ο ήταν πολύ εποικοδομητικός με πολλες εξελίξεις! Προχθές κάναμε τα πρωτα 3-4 βηματακια από το ένα επιπλο στο άλλο!!! Αρχικα στέκόταν όρθιος χωρις να πιάνετε για αρκετη ώρα και μετα εκει που δεν το περιμενα, πολύ φυσικά και χωρις πολλά πολλα τον βλεπω να πηγαίνει κύριος από το ένα επιπλο στο άλλο! Το ξανα επιχείρησε χθες αλλα δεν του βγηκε εφαγε τουμπιτσα, όμως στέκετε κανονικοτατα. Τελικα ειχε δικιο η παιδίατρος που μας ελεγε ότι αυτος από τον 8ο μηνα θα ξεκινησει τα βηματακια (εγω μεταξυ μας δεν το πιστευα) Επίσης βγαλαμε επιτελους και το πρωτο μας δοντακι!!! Και εκτός από μαμ και μπα μπα μπα μπα περασαμε και στα δισύλαβα "κακα" και "εκει". Και όσο αναφορα την ομιλία διαβαζα ότι ξεκινάνε αρχικα τα μονοσύλαβα μπα μπα μπα και μετα σταδιακα περνανε στα δισυλαβα και τρισύλαβα. Όλα τα μωράκια εχουν αυτή την διαδρομή. Σήμερα εχουμε παιδιατρο να δουμε πως πηγαμε στην αναπτυξη και εμβολιο, ελπιζω να μην κανει πυρετο! Αυτά τα νέα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Σήμερα κάναμε εμβόλιο και ελπίζω να μην κάνει πυρετό! Η γιατρός την βρήκε τέλεια. Μου είπε να προσέχω μην χτυπήσει γιατί είναι υπερκινητική. Από βάρος 8150 και από ύψος 71. Από φαγητό μας έβαλε δημητριακά δλδ φαρίν λακτέ, γιαουρτάκι, κρόκο αυγού και ψάρι. Ναταλία μου θα μετακομίσουμε τέλος του μήνα. Έχει αρκετή γκρίνια και άστατο ύπνο ένα μήνα τώρα που βγάζει δοντάκια! Συγχαρητήρια για το πρώτο σας δοντάκι! Τώρα θα τα βλέπεις να σκάνε ένα ένα! Έκανε βήματα;;; Μπράβο το κουκλί!!! Μαρία μην αγχώνεσαι με το βάρος αν η γιατρός βρήκε καλά το παιδί. Απλά να το ελέγχεις συχνότερα πχ 2 φορές το μήνα. Θανάσης μου και η δική μου τώρα δεν τον θέλει τον υπνόσακο. Την νύχτα ίσως σου ξυπνάει επειδή υποφέρει απτα δόντια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Μεγαλώνουν βλέπω τα ζουζούνια μας και όλο νέα επιτεύγματα είναι!!!Εμείς είμαστε μια χαρούλα αν εξαιρέσουμε βέβαια τον ανήσυχο ύπνο....Το εμβόλιο δεν πείραξε την μπέμπα καθόλου.Είναι 7.900 και 72 πόντους.Από δόντια τίποτα στον ορίζοντα ακόμα....Εχουμε μια δυσκολία στο μοσχαράκι, μάλλον δεν της αρέσει.Μου είπε να δώσω και φαρίν λακτέ.Έδωσε καμία βρώμη στο μωράκι της;;;;Μου είπαν ότι είναι καλή για τα μωρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μεγαλο προβλημα η μουχλα!Ευτυχως εμας καθαρισαν τα παντα πριν γεννησω.Ο αντρας μου δηλαδη περασε τα παντα χλωρινη και ξαναβαψαμε.Καλο κουραγιο με τη μετακομιση!

Ναταλια θα μας τρελανει ο γιος σου :-) Μπραβο!

Μαρακι οι εξετασεις απο εξωτερικο ακομα;;Για φαγητο δεν ειναι να αγχωνομαστε,αλλα τρωνε πολυ,αλλα λιγα,αλλα ελαχιστο.Το γαλα ναναι καλα...

Πεταλουδακι Βρωμη δινω εγω συχνα,εχει σιδηρο και βοηθαει στις κενωσεις.Με μηλο η και αχλαδι.Με νερο ειναι χαλια και γαλα δεν εχω δικο μου περισσευμα ουτε δινω ξενο.

Εμεις ειμαστε "σε συναγερμο".Κρυωμενος με πυρετο ο αντρας μου ελπιζω οι γυναικες να τη γλιτωσουμε...

Η μπουμπου μου στεκεται ορθια οταν της κραταω τις παλαμες η ειναι στη στρατα.Στα επιπλα αρνειται.Γελαει συνεχεια και ξεκαρδιζεται και τρελαινομαι!Χορευει οταν ακουει μουσικη και κανα δυο φορες "τραγουδουσε"!

Περναει ομως και φαση προσκολλησης στη μαμα.Οταν δεν ασχολουμαι μαζι της γκρινιαζει συνεχεια και στον υπνο ξυπναει απειρες φορες για στηθος.

Θα φαμε ψαρι,ντοματα,αρακα και φακες αυτο το μηνα.Αρακα ξεκινησαμε.Εχει μειωσει παρα πολυ το φαγητο παντως!Αν δεν της δωσεις 3-4 φορες τη μερα απο λιγο δεν τρωει σχεδον τιποτα.Δοκιμασα και κοτοπουλο,καροτο και αρακα κομματακια.Τα πατησε,τα πεταξε,αλλα απτο πιατο στο στομα δεν πηγαν!Μονο καροτο που της εβαζα εγω στο χερι να εξεχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άστα aurora μου! Ευτυχώς μετακομίζουμε το σάββατο να τελιώσει αυτό το μαρτύριο! Η δικιά μου τρώει το φαγητό, την κρέμα και το γιαούρτι αλλά δεν της αρέσει η φρουτόκρεμα οπότε προσπαθώ να της δίνω φρούτα με διάφορες πατέντες. Σήμερα ήπιε χυμό από μανταρίνι και της άρεσε! Τι γνώμη έχετε για τα βιολογικά φρούτα; Κοντά μας έχει μόνο στο σούπερ μάρκετ και συνήθως είναι χάλια. Παραγινομένα ή χαλασμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες κ κουκλακια.Εμεις παλι το βραδυ δεν κλεισαμε ματι,τον ειχα ολη νυχτα αγκαλια κ στο κρεβατι μας αλλα δεν ηρεμουσε.Κατερινα ευτυχως βρηκατε γρηγορα σπιτι.Εμεις ψαχνουμε ποσο καιρο,εχουμε βαλει κ μεσιτη αλλα τιποτα δεν βρησκουμε αυτο που θελουμε.Εμεις τα τρωμε ολα κ τα φρουτακια.Παιρνω βιολογικα απο τον βασιλοπουλο.Κατερινα μου εδωσες ιδεα για χυμο δεν το ειχα σκεφτει να του φτιαξω χυμο.Βεβαια το σουπερ εχει συγκςκριμενα φρουτα κ λαχανικα βιολογικα οπως καροτο κολοκυθακι,μπανανα,μηλο,αχλαδι.Αυτα βρισκω εγω.τοη εχω δωσει μανταρινι,ακτινιδιο αλλα οχι βιολογικο.κατα τ'αλλα τα ιδια.τωρα παιρνει ο μικρος εναυπνακο εγω επλυνα το χαλι γιατι ειχα κοσμο κ πατησανε κ βαζω το μωρο εκει ριχνω βεβαια ενα παπλωματακι αλλα κ παλι δεν ηθελα.θα κανω μια μακαροναδα κ στις 4 εχουμε ραντεβου με μεσιτη να δειξει ενα σπιτι.ξυπνησε ο μικρος αυτο ηταν 15 λεπτα κ κλαει γεια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Έχω μια κορούλα 4 μηνών και θα ήθελα να μου πείτε ότι γνωρίζετε σχετικά με τον θηλασμό το τσιγάρο κσι τον καφέ . ευχαριστώ πολύ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θανάσης μου τα ίδια παιρνάμε με τη μπέμπα τα βράδια!Δεν ψάξαμε για σπίτι θα πάμε στο σπίτι του θείου μου πάνω απτη μαμά μου για να είμαστε πιο κοντά και να έχω και περισσότερη βοήθεια με τη μικρή! Κατερινάκι να χαίρεσαι την κορούλα σου και καλώς ήρθες στην παρέα μας! Η εγκυμοσύνη και ο θηλασμός για μένα δεν συνδιάζονται με το κάπνισμα. Πριν μείνω έγκυος έκανα 6-7 τσιγάρα τη μέρα αλλά το έκοψα μόλις πήρα την χοριακή στα χέρια μου. Τώρα αν δεν μπορείς να μην καπνίζεις για όσο θηλάζεις κόψε το θηλασμό γιατί θα περνούν χίλιες δυο βλαβερές ουσίες στο μωρό. Καφέ μπορείς να πίνεις φίλτρου μια φορά τη μέρα αλλά όχι όταβ είναι να θηλάσεις. Εγώ πίνω καφέδες ντεκαφ και είναι μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θανασης μου ειναι η ηλικια ομορφη αλλα δυσκολη για τα μωρακια μας!Σας εχει κοντα ομως,κανετε το καλυτερο!Μακαρι να βρειτε και σπιτι γρηγορα.

Κατερινα εγω παιρνω σχεδον τα παντα βιολογικα και λαχανικα και φρουτα και κρεας και κοτοπουλο.Απο Βασιλοπουλο και απο βιολογικαδικο.Πανακριβα ολα αλλα τι να κανεις... Δωστε τους κομματακια το μανταρινι χωρις τη μεμβρανη ομως.Η δικια μου τρελαινεται!

Κατερινακι29 καφε μπορεις να πινεις αλλα με μετρο.Αν σαρεσει και πινεις καθε μερα μια κουπα δε θα κανει κακο εκτος αν παρατηρησεις υπερενταση στο μωρο.Το ιδιο και με το τσαι.

Τσιγαρο φυσικα καλυτερα να το κοψεις αλλα αν δεν αντεχεις ως 5 τη μερα λενε οι οδηγιες.Καλυτερα να καπνισεις ενα μετα απο θηλασμο για ναναι μακρια απτον επομενο.Στις δυο ωρες η νικοτινη μειωνεται περιπου 50% και στο γαλα περναει ελαχιστη.Δυστυχως ομως περνανε τα υπολοιπα χημικα του τσιγαρου.Λενε επισης οτι ισως μειωνει λιγο την παραγωγη σου.Εγω κανω τρια τη μερα και με τυψεις αλλα ωρες ωρες φρικαρω απτα αγχη μου και θελω το 5λεπτο στο μπαλκονι... Το βασικο ομως να ξερεις:ποτε μεσα στο σπιτι!!!Επισης μαλλια πιασμενα οταν καπνισεις και αμεσως μετα πλυσιμο δοντια,χερια,προσωπο,αλλαγη μπλουζας.Τα ρουχα και το δερμα βγαζουν νικοτινη ωρες μετα το τσιγαρο!Γιαυτο οι καπνιστριες δεν πρεπει να κοιμουνται μαζι με το μωρο.Αυτα για να ελαχιστοποιησεις το κακο.... Να χαιρεσαι το μωρο σου και καλως ηρθες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?εγω δυστυχως εχασα κ την αλλη μου γιαγια κ ειμαι πολυ στεναχωρημενη.τουλαχιστον προλαβα να την δω λιγο στην εντατικη βεβαια χωρις να με καταλαβαινει.πηγα πατρα για 3 ωρες.εμεις ευτυχως εχουμε σπιτι πανω απο την μαμα μου αλλα σε κανα δυο τρεις μηνες πρωτα ο Θεος θα το ξενοικιασουμε κ θα φτιαξουμε καποια πραγματα οπως κουζινα,ηλεκτρικα κ τετοια.κ κοιταμε να κανουμε ισως κ την γαμοβαπτιση κοντα με τα γενεθλια της μπεμπουλας μου πρωτα ο Θεος.γενικοτερα πολυ τρεξιμο κ αγχος.εμεις δινουμε βιολογικα,ευτυχως εχω ενα καταστημα εδω στο περιστερι.αλλα της παιρνω μονο τα λαχανικα κ τα φρουτα.κρεας εχω χασαπικο απεναντι απο το σπιτι μας κ τα παιρνω φρεσκα.κατερινακι29 να σου ζησει το μωρακι σου.εγω ως καπνιστρια δεν θα επετρεπα στον εαυτο μου να καπνιζω κ να θηλαζω.εγω εβγαζα με θηλαστρο τον πρωτο μηνα κ δεν εκανα ουτε μισο.κ ισα ισα δεν μπορουσα να μυριζω ουτε τον αντρα μου.δυστυχως ομως λογω νοσηλειας τοτε κοπηκε το γαλα κ δεν μπορεσα να το συνεχισω.aurora δεν ηξερα οτι πρεπει να αλλαζω μπλουζα καθε φορα που καπνιζω τωρα.κ το μωρο κοιμαται μαζι μας κ ειμαστε κ οι δυο καπνιστες.βλακεια κανουμε?να ρωτησω κατι κοριτσια.δινετε νερακι η γαλατακι σε πλαστικο μπιμπερο η εκπαιδευτικο ποτηρακι?κ οταν βαζετε μπροκολο το βαζετε ολοκληρο η μισο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ο κινδυνος για τα μωρα απτο τσιγαρο ειναι απο ρουχα,αναπνοη,μαλλια και δερμα,ενω ο,τι περναει απτο γαλα σε μικρη ποσοτητα καταληγει στο στομαχι τους και οχι στο αιμα.Οχι οτι ειναι οκ να καπνιζουν οι θηλαζουσες,απλα ο κινδυνος ειναι μεγαλυτερος απτα υπολοιπα.Οι επισημες ιστοσελιδες θηλασμου και ο παγκοσμιος οργανισμος υγειας εδωσαν αυτες τις οδηγιες,τα διαβασα και σας τα γραφω.

Μπροκολο εγω κοβω οσα τουφακια θελω,οχι ολοκληρο η μισο.Νερο με ποτηρι πινει,κυπελο κανονικο,τα εκπαιδευτικα δεν τα θελει!

Θαχετε χαρες μαζεμενες αν και με αγχος!Ολα να ερθουν οπως τα θες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστουμε πολυ aurora μου.κ εσυ οτι επιθυμεις,να χαιρεσαι το παιδακι σου.εδωσα πρωτη φορα μπροκολο σημερα κ το εβαλα ολο.λετε να μην εκανε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια?διαβαζω τα νεα σας συχνα.αλλα λογω τρεξιματος δεν προλαβαινω να σχολιαζω :( εμεις δοξα το θεο ολα καλα με την μπεμπουλα μας!λεμε για βαπτιση 21 φεβρουαριου.τωρα η αληθεια ειναι φοβαμαι λιγο τις ιωσεις πουναι σε εξαρση εκεινο τον καιρο κ αποτι θυμηθηκα κ γω φεβρουαριο οταν ημουν εγκυος αρρωστησα.. maria κα μεις για γαμοβαπτιση σκεφτομασταν στην αρχη αλλα μας ειπε δεν γινονται πλεον ηρθε αυτη η οδηγια απο τη μητροπολη.καλε τι πειραζει που τς εδωσες εμας ο γιατρος μας ειπε μπορει να τρωει πλεον απολα εκτος ελιες αγγουρι καροτο ωμο κ ξηρους καρπους.βεβ κ αυγο κ ψαρι δεν μας ειπε ακομα.κ το καημενο τοκανα μια φορα φασολακια σκετα με κρεατακι κ μαλλον τουρθε βαρυ τα ξερασε επι τοπου αλλη χαζη κ γω.κ φαριν λακτε απο τον 6 κ τωρα δινω κ μπισκοτοκρεμα.κ το νερο με κουταλακι το δινω με το εκπαιδευτικο δεν το καταλαβαινει.ο γιατρος μουπε να μαθει να πινει απο δικο μας αλλα αυτη με το ποτηρι το κανει μπρθθθρρρ! :) γενικα δεν της πολυαρεσει.κοριτσια εγω δεν δινω βιολογικα.μηπως ναρχισω?ο κουμπαρος μας πουναι γεωπονος μουπε οτι η φλουδα κρατα κυριως τα φαρμακα αλλα τωρα με προβληματισατε.. κ γιαουρτακι δεν τρωει με τιποτα ομως!!aurora βρωμη δινεις κανονοκη η αλεσμενη?εγω πηρα της holle α΄λλα ακομα δεν εδωσα χωρις βρασιμο τρωγεται ας πουμε σε φρουτοκρεμα?katerina καλα κανατε δεν κανει καθολου καλο η μουχλα κ θασαι κ πιο κοντα στη μαμα σου.θανασης υπομονη φανταζομαι την κουραση σου αλλα μερικα μωρακια αργουν λιγο να στρωσουν στον υπνο.εγω παλι την κοιμιζω στην αγκαλια βαζοντας τραγουδακια.καποια στιγμη χτυπησε το κεφαλι της στο ξυλο κ εριξε ενα κλαμα ποση ωρα εκανε να παρει αναπνοη καλα τα χρειαστηκα!ολο το βραδυ μετα δεν εκλεισα ματι!γενικα πεφτει αγαρμπα πανω σταχερια χτυπαει κεφαλι κ ουτε μπουσουλαει να πεις επιτοπου τα παθαινει.εμεις θα αλλαξουμε σπιτι καλοκαιρι αν δεν παρουμε μεταθεση οποτε θα αλλαξουμε κ πολη!:)katerinaki29 να σου ζησει το μωρακι σαν φανατικη αντικαπνηστρια θα σου λεγα να το κοψεις μαχαιρι!!ειναι ευκαιρια τωρα πουχεις κ ενα τοσο σημαντικο λογο.ξερω ειναι δθσκολο καπνιζα κ γω αλλα τωρα ουτε να το δω δεν θελω.καφε εγω επινα κανονικο κ σε εγκυμοσυνη κ οταν θηλαζα αλλα πιο αραια.βεβ δεν μπορεσα να θηλασω κ πολυ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρυστ μου αλλο παλι και τουτο;;Νεα οδηγια απο Μητροπολη και χαζομαρες.Τους χαλανε οι διπλοπληρωμες;;Δεν ντρεπονται!

Βρωμη τη μουλιαζεις κανα δυωρο,η τη βραζεις 5' η στο μουλτι με τα φρουτα ωμη που διαλυεται.

Ειναι πολυ κινητικα τα παιδακια μας τωρα και κουτουλανε παντου.Η δικια μου ειναι νταλικιερης,πρεπει να πονεσει για να κλαψει αλλα της περναει αμεσως.Τα καγκελα της κουνιας ειδικα ταχει μετρησει με το κεφαλι :-). Παντα ομως δε βαζω!Αποταν διαβαζα για ασφυξια σε μωρα ειπα ας κουτουλαει καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα.τι κανετε;μαρια συλλυπητηρια.κ ο θανασης πεφτει αγαρμπα.στην κουνια εχω παντα αλλα την κατεβαζει κατω δυο φορες χτυπησε στην κουνια κ τρεχανε αιματα απο το στομα του.ειναι πολυ νευρικος χτυπιεται κ οτι πιανει στα χερια του το τραμπουκιζει.με ρωταει η μαμα μου κανει το παιδι κουπε πε κκ της λεω τι κουπε πε αυτος ειναι ταλιμπαν σιγα μην κανει κουπε πε τον κραταμε ολη μερα κ περπαταει πηγαινει στα ντουλαπια τα τραβαει,τραβαει τις καρεκλες,χτυπαει το ψυγειο.κ το βραδυ εννοειται καθε μιση ωρα εχουμε κλαματα.τι να κανουμε υπομονη.γερα να ειναι.το μονο που σκεφτομαι κ τρελαινομαι πως θα το αφησω στην πεθερα να παω για δουλεια τον ιουνιο.γιατι να μην ειναι κ η δικια μου μαμα εδω;την περιμενω ομως θα ερθει την αλλη εβδομαδα να μας δει.βρωμη δεν δινω.που βοηθαει;για υδατανθρακες;ειπα στη μαμα μου να φερει τραχανα.κ εγω ειμαι αντικαπνηστρια κ με πιανει τρελα οταν ερχονται τα πεθερικα βγαινουν εξω για τδιγαρα κ μετα μπαινοην μεσα κ φιλανε το μωρο,τα χερακια του κ αυτο μετα τα βαζει στο στιμα του.φευγουν κ το μωρο μυριζει τσιγαρο.ειμαι υπερβολικη ε;αλλα δεν μαρεσει καθοκλου το τσιγαρο κ ποσο μαλιστα να το μυριζει ενα βρεφος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?θανασης μου σε ευχαριστω.kryst στην μητροπολη βουλιαγμενης κ εμενα μου ειπαν οχι γαμοβαπτιση μαζι.στον προφητη ηλια στον πειραια το δεχονται.απλα θελουν να τα παιρνουν δυο φορες μου φαινεται.τα εχουμε ισοπεδωσει ολα.εμενα κοριτσια ακομα δεν μπουσουλαει,ουτε δοντακια.καθεται μονη της αλλα βαριεται κ μετα καθεται μπρουμυτα κ γκρινιαζει για να παω.δεν θελει να καθεται μονη της καθολου στο παρκο.γατζωνεται πανω μου οταν την παιρνω αγκαλια.κ γενικα τρομαζει παρα πολυ ευκολα,οχι μονο οταν κοιμαται αλλα κ οταν καθεται ξυπνια.θανασης μου τι ζιζανιο ειναι αυτο?δεν μπορεις να τον αφηνεις στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Σήμερα ήταν η μετακόμιση μας και είμαστε πολύ κουρασμένοι. Πρέπει όλα αυτά να ξαναμπούν στη θέση τους και να καθαριστεί και το παλιό σπίτι. Νιώθω εξαντλημένη με όλα αυτά συν του ότι η μπέμπα ακόμα δεν κοιμάται καλά τη νύχτα. Κατά τα άλλα είμαστε καλά! Μαράκι λυπάμαι πολύ για τη γιαγιά σου! Να ζήσετε να την θυμόσαστε! Και γω προσπαθώ να της δίνω βιολογικα φρούτα και λαχανικά και της δίνω τα απλά μόνο όταν δεν βρω βιολογικά όπως τα αχλάδια που συνήθως δεν έχει. Κρέας μας φέρνει ο μπαμπάς μου που έχει κρεοπωλείο. Με το καλό η γαμοβάπτιση! Και μεις σκεπτόμαστε να βαπτίσουμε τη μικρή στα γενέθλια της. Όταν της βάζω στο φαγητό μπρόκολο κόβω όπως η AURORA όσα τουφάκια θέλω. Ποτηράκι δεν της έχω δώσει ακόμη πίνει απτο μπιμπερό νεράκι και χυμό μόνη της! Κρυστ με το καλό η βάπτιση!! Αν φοβάσαι τον καιρό γιατί δεν περιμένετε την άνοιξη έτσι θα ελαχιστοποιήσετε και τις πιθανότητες βροχής! Τι να σου πω τώρα για τα βιολογικά μπορεί και να είναι μπαρμπούτσαλα όλα αυτά! Που ξέρουμε ότι όντως είναι βιολογικά? Αν θες δώσε αν όχι δεν έγινε και τίποτα! Εμείς με τα κανονικά μεγαλώσαμε και δεν πάθαμε και κάτι. AURORA μου τώρα πια μεγάλωσαν τα παιδάκια μας δεν κινδυνεύουν τόσο από ασφυξία! Εγώ της έχω πάντα γιατί σηκώνεται και κοπανιέται ο χούλιγκαν! χαχαχα όλο χτυπάει και γω σκάω!!!! ΘΑΝΑΣΗΣ ΜΟΥ ακριβώς τα ίδια τραβάω! Όλη μέρα κοπανιέται και το βράδυ γκρίνια! Βέβαια έχει βγάλει και 5 δόντια μέσα σε λίγο καιρό οπότε μάλλον υποφέρει τι να πω υπομονή και θα στρώσουν! Για το τσιγάρο δεν μπορείς να τους βάλεις να κάνουν και μπάνιο κάθε φορά που κάνουν τζούρα αλλά τουλάχιστον να μην καπνίζουν μέσα στο σπίτι. Δεν νομίζω ότι παθαίνουν κάτι τα παιδιά τόσο εύκολα μην αγχώνεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανοην τα μωρακια;Κατερινα τακτοποιηθηκατε;πως της φαινεται της μικρης το νεο σπιτι;εμεις καλα ο μικρος βγαζει 4 δοντια πανω κ εχει γκρινια κ ποναει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς μετακομίσαμε την παρασκευή και τώρα προσπαθούμε να βαλουμε μια τάξη στο χάος! Ευτυχώς που μένουν από κάτω οι γονείς μου... Κατά τα άλλα καλά! Η μπέμπα ακόμα έχει θέμα με τον ύπνο. Ελπίζω μόλις τακτοποιηθούμε να μπει σε μια σειρά. Κατερινάκι το θήλαστρο εγώ το αγόρασα αλλά το χρησιμοποίησα το πολύ 10 φορές. Όχι δεν κάνει κακό τουλάχιστον απόσο ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...