Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

ΚΑλημέρα κορίτσια μου!!

Χάθηκα κι εγώ... Εμείς καλά είμαστε, τρώμε φρουτάκια το πρωί και λαχανικά το μεσημερακι και τωρα θα βαλω και το κρεατακι!! :) Έχουμε και δυο δοντακια κάτω και είναι έτοιμα να σκάσουν τα δυο πάνω αλλά δεν γκρινιάζει πολύ ο γλυκούλης μου! Έχω ένα πρόβλημα όμως βρε κορίτσια, δε θηλάζει όσο πριν γιατί χορταίνει και το στήθος πολλές φορές πάει να σκάσει με αποτέλεσμα να τον ταίζω με το ζόρι.. θα στρώσει άραγε αυτό;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα!

κι εμεις ξεκινησαμε κρεμουλα και φρουτακια αλλα δεν τα πολυτρωει... Petaloudaki εμεις τρωμε ρυζαλευρο το απογευμα μπας και χορτασει και κοιμηθει αλλα τζιφος!!! παλι ξυπναει 8-10 φορες το βραδυ!!! Σκεφτομαι να κανω αυτα που λεει το βιβλιο κοιμησου παιδι μου..Αν αντεξω βεβαια να την ακουω να κλαει..Πλεον ζαλιζομαι μεσα στη μερα απο την κουραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!thagia μην αγχώνεσαι για το στήθος, θα προσαρμοστεί σιγά-σιγά στις ανάγκες του μωρού.Σε λίγο καιρό δεν θα έχεις τόσο πολύ γάλα αφού ο μπεμπάκος σου τρώει και κρεμούλες!!!Θα έχεις τόσο όσο θέλει το μωρό.Fun κι εγώ τα ίδια....Πήρε το βιβλίο μια φίλη μου και της είπα να το διαβάσει πρώτα αυτή και αν είναι καλό να το πάρω κι εγώ.....αν και δεν θέλω μωρέ να την αφήσω να κλαίει.Μια φορά που το δοκίμασα έγινε χειρότερη η κατάσταση, σαν να είχε σοκαριστεί το παιδί και ήθελε μόνο αγκαλιά!Εσένα από ότι θυμάμαι δεν θέλει και πιπίλα!Εμείς με την πιπίλα κάτι γίνεται.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι δεν θελει καθολου πιπιλα !!! το διαβασα λιγο και ελεγε να το αφηνεις να κλαει ελεγχομενα δλδ οχι πανω απο 3 λεπτα στην αρχη και νομιζω 7 αργοτερα!! οχι με τις ωρες.. απλα δεν καταλαβαινω πως να το ηρεμησεις χωρις αγκαλια η στηθος...ακομα κι ο γιατρος με μαλωσε και μου ειπε οτι πρεπει καπως να κοιμηθει το παιδι γιατι με μια ωρα συνεχομενη μονο δεν ξεκουραζεται..και πραγματι ολη μερα νυσταζει και γκρινιαζει.. δεν θελει και τις στερεες καθολου και εχω σκασει απο το αγχος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημπερα κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς στολίσαμε χθες! Η μπέμπα μας είναι μια χαρούλα! Τρώει φρουτόκρεμα και κρεμουλα βανίλια. Πιάνει το μπιμπερό της και πίνει νερό (και μετά της πέφτει)!!! Κάθεται καθιστή πολύ άνετα και παίζει μέσα στο πάρκο της με τα παιχνίδια της. Το αγαπημένο της είναι ένα λαγουδάκι που έχει τραγουδάκια και χορεύει. Από δοντάκια ακόμα τίποτα αλλά τα ούλα της είναι πρησμένα. Στις 24 του μήνα έχουμε εμβόλιο και θα ξεκινήσουμε και τα λαχανικά! Χθες ήταν η πρώτη φορά που έκατσε μόνη της καθιστή στο μπανάκι της χωρίς να την κρατάμε! Κάθε μέρα την ερωτευόμαστε και πιο πολύ! Σταλίτσα καλοστέριωτα τα δοντάκια! Πεταλουδάκι με το καλό να ξεκινήσετε κρεμούλα! Μαράκι χαίρομαι που όλα πάνε καλά με τη μπεμπούλα! Thagia υποτίθεται ότι θα ρυθμιστεί μόνο του το στήθος! Εγώ το παθαίνω σπάνια αυτό γιατί ποτέ δεν είχα πολύυυυ γάλα! Μπορείς να βγάζεις λιγάκι με το θήλαστρο για να ανακουφίζεσε ή με το χέρι! Fun χαρά στο κουράγιο σου! Εμένα ξυπνάει 1-2 φορές και κουράζομαι! Προσπάθησε να μην την αφήνεις να κοιμάται πολύ κατά τη διάρκεια της μέρας για να νυστάζει πιο πολύ το βράδυ. Ούτε η δικιά μου θέλει πιπίλα! Ποτέ δεν την ήθελε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Μαζευόμαστε σιγα σιγα... Και εμείς πολύ καλά ειμαστε!!! Εδώ και μια εβδομαδα πιάνετε από τα καγκελα της κουνιας του και κάθετε μονος του, μια μερα μπαίνω στο δωμάτιο και τον βλέπω να έίναι καθιστος και να βαζει δυναμη στα χερια για να σηκωθεί! :-) Επίσης εχει ξεκινησει να ψιλο μπουσουλάει να διανυει μικρες αποστασεις με προσπάθεια... χεχε Καλο είναι το μαναρακι μου!!! Stalitsa και Thagia καλοστεριωτα τα δοντάκια, εμεις ακομα δεν εχουμε βγαλει αλλα είναι ετοιμα να σκασουν... Petaloudaki να σου πω δεν είδα καμια τρελη διαφορα στον υπνο με τις κρεμουλες εμενα από τον 4ο μηνα εχει το ιδιο πρόγραμμα (εκτος εξαιρεσεων βεβαια), δηλαδή κοιμάται κατά της 20:30 αφου εχει φαει, τρωει κοιμισμένος κατά της 12:00 και το παίρνει σερυ μεχρι της 6 το πρωι. Αυτές τις μέρες είναι λίγο ανήσυχος το βράδυ μπορει να ξυπνήσει 1-2 φορες και τον παίρνω στο κρεββατι αναμεσα μας, υποθετω ότι τον ενοχλουν τα ουλακια του! Πάντως κορίτσια μου καταλαβαινω απολυτα πως είναι να μην μπορεις να κοιμηθείς σερυ αλλα εγω προσωπικα δεν θα εφαρμοζα σε καμια περιπτωση αυτή την μεθοδο με το κλάμα. Εγω και ο αντρας μου προτιμάμε χίλιες φορες να κοιμαται μαζι μας για να είναι ηρεμος παρα να τον αφηνω να κλαιει στην κουνια του εστω και ένα λεπτο. Το βιβλιο το ξερω το εχω διαβασει μεσα στις ακρες και το μονο που εφαρμοσα ενστικτωδώς βεβαια γιατι το εκανα πριν το διαβασω είναι να τον αφηνω στον ρηλαξ ή στην κουνια του και όταν παραπονιέται να τον σηκωνω και ξανα κατω αυτό αρκετες φορες. Και σε εμενα λειτουργησε σε καποια αλλα παιδακια δεν λειτουργει γιατι το κάθε παιδακι είναι ξεχωριστο και θελει άλλη αντιμετωπιση. Δεν χρειαζεται να πιεζουμε τα παιδια μας για να κάνουν κατι αντιθετο από αυτό που εχουν ανάγκη. Καταλαβαίνω οτι πολλες φορες δεν εχουμε κουραγιο και φτανουμε στα ορια μας αλλα αργα η γρηγορα γινονται ολά! Σουπερ η μικρη Κατερίνα! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξεχασα να σας ρωτησω εσας τρώει την φρουτοκρεμα ευχάριστα? Ρωταω γιατι εμενα δεν του πολυαρέσει, ξινίζει το μουτρακι του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες κ μωράκια!!! Σας ευχαριστώ για τα δοντάκια!!!!! Επίσημα έχουμε 2 δοντάκια κάτω!!!!! :-) Από φαγητό τρώμε το πρωί φρουτάκια που τα αλέθω κ το μεσημέρι χορτόσουπα...από βδομάδα θα βάλουμε το κοτοπουλάκι!! Πιο πολύ τρώει τη χορτόσουπα παρά τα φρούτα!! Θάγια για το στήθος εμένα πίνει όπως πριν αλλά όχι τόσες πολλές φορές!! Όσο για τον ύπνο που λέτε κορίτσια εμένα κατά τις 10 θα κοιμηθεί(με το στήθος) αλλά ξυπνάει κανά 2 φορές σίγουρα να πιει λίγο γαλατάκι κ ξανακοιμάται! Το πρωί θα ξυπνήσει κατά τις 10. Κάθε μέρα τον πάω να κάνει κούνιες σε ένα πάρκο κ έχει πολλά παιδάκια!!! Ξεφεύγω κ εγώ από το σπίτι!! Βέβαια ο χρόνος τα απογεύματα είναι περιορισμένος για κάνω μαθήματα οδήγησης, μετά να μαγειρέψω κλπ οπότε περνάει η μέρα χωρίς να το καταλάβω!! Τον σεισμό τον καταλάβατε??? Κατερίνα μου κ του χρόνου να είστε τέσσερις να στολίσετε το δεντράκι!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Ναταλάκι όχι δεν της αρέσει η φρουτόκρεμα με το ζόρι την τρώει! Αγόρασα babylino αλλά είχε μόνο μικρές συσκευασίες στο 3 που φοράμε. Σταλίτσα τι ωραία! Η δικιά μου δεν έχει βγάλει ακόμα. Σε πονάει στο θηλασμό; Ευχαριστώ για τις ευχές αλλά για μας είναι πολύ νωρίς για δεύτερο μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα δεν με πονάει καθόλου!! Προσπαθώ να του δώσω το στήθος όταν εχει ανοίξει πολύ το στόμα!! Πλάκα έκανα για το δεύτερο παιδάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Ωραία γιατί ένα άγχος τοχω για όταν βγάλει δόντι! Αν πάντως του χρόνου είμαστε 4 εσύ θα φταις! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να μην είστε 4...αλλά μπορεί να είναι στην κοιλίτσα σου!!!!! :-) Θα πω εγώ τον Προκόπη!!!!! Πάντως αν τύχει κ μείνεις έγκυος ενημέρωσε με για να κλέισουμε ίδιο δωμάτιο αυτή τη φορά!!! Να μην πηγαινοερχόμαστε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?τα μπεμπακια μας?εμεις καλα δοξα τω Θεο.μεσα σε 18 μερες πηραμε 800 γραμμαρια.αλλαζουμε κ το ενα φαρμακακι γιατι δεν την καλυπτουν με τιποτα κ προς το παρον παιρνουμε τρια.ελπιζουμε να την καλυπτει αυτο.κατερινακι χρονια πολλα να χαιρεσαι την γιορτη σου κ την οικογενεια σου με υγεια πανω απ'ολα.επισης ειμαστε σε μια ερευνα για ασφαλεια.της εχουμε μια στην ing αλλα ειναι προγραμμα μονο για μετροπολιταν.λεμε για ευρωπικη πιστη.ξερετε αν ειναι καλη?κοριτσια να ρωτησω α μπιμπερο τα πλενεται με σαπουνι πιατων κ μετε?εγω τα αφηνω λιγο κ μετα τα βαζω στο ψυγειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Μαράκι μου σευχαριστώ πάρα πολύ που με θυμήθηκες! Χαίρομαι που είναι καλά ημπεμπούλα σου!! Από ασφάλειες δεν ξέρω πολλά για να σε βοηθήσω! Ελπίζω το καινούργιο φαρμακάκι να την καλύψει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε?? Μαράκι ο άντρας μου είχε χρόνια στο αυτοκίνητο την Ευρωπαική Πίστη κ όταν είχε ένα ατύχημα δεν τον βοήθησε καθόλου!!! Κ έτσι έφυγε!!! Αλλά για θέμα υγείας δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι καλή!! Ψάξτε το καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Κορίτσια θα κάνετε στα μωρα το καινούργιο εμβολιο μηνιγγιτιδας μου είναι 4 δόσεις και στοιχίζει 120 η δόση: Τι σας έχουν πει οι παιδίατροι γιαυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Σήμερα κάναμε εμβόλιο κ ο Αριστοτέλης μου γελούσε!! Ο παιδίατρος έπεσε από τα σύννεφα!!! Δεν περίμενε τέτοια αντίδραση!! Γενικά τον βρήκε πολύ καλό κ σε λίγες μέρες θα του δώσω μοσχαράκι!! Το κοτόπουλο το τσακίζει κάθε μέρα!! Τρελαίνεται!! Κατερίνα μου εμένα δεν μου ανέφερε κάτι ο παιδίταρος για αυτό το εμβόλιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?οι τρεις μας μειναμε?τα υπολοιπα κοριτσια?κ εμεις καναμε το εμβολιο σημερα.ελπιζω να μην ανεβασει πυρετουλη.κατερινακι εγω οταν ρωτησα την παιδιατρο μου ειπε μετα απο εναν χρονο πρωτα ο Θεος να το κανουμε.σε λιγο καιρο κλεινει εναν χρονο το εμβολιο στην αγορα κ θα περιμενουμε να δουμε πρωτα στατιστικες,πιθανες παρενεργειες,ποσοστα επιτυχιας κ τετοια.εγω το ψιλοφοβαμαι να σου πω την αληθεια.κοριτσια να ρωτησω,κοτοπουλα απο που προμηθευεστε για τα μωρακια?βιολογικο λεει τιποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό λέω να κάνω και γω. Να αφήσουμε να περάσει κανάς χρόνος πρώτα κ μετά! Εμένα είναι κρεοπώλης ο μπαμπάς μου οπότε απαυτην την άποψη είμαι ήσυχη! Από φρούτα κ λαχανικά προτιμώ βιολογικά εκτός αν δε βρω και από γάλα και κρέμα της φρεζιντερμ που είναι βιολογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες και μπεμπάκια!Τί κάνετε; Δεν είχαμε Ίντερνετ στο σπίτι αυτές τις μέρες και δεν μπορούσα να γράψω...Κατερίνα χρόνια σου πολλά αν και λίγο καθυστερημένα !!Σου εύχομαι ότι επιθυμείς και να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και την μπουμπού σου!!!Μαράκι μια χαρά η μπεμπούλα, σούπερ το βάρος της!!Εύχομαι να μην την επηρεάσει και το εμβόλιο!!!Σταλίτσα του καλοάρεσε το εμβόλιο του Αριστοτέλη!!(χα!χα!)Απίστευτος....!!!!Καλή επιτυχία και με το μοσχαράκι . Εμείς εμβόλιο την άλλη εβδομάδα και αρχίζουμε επιτέλους και κρεμούλες....Πήγα στα τζάμπο και πήρα τα απαραίτητα σύνεργα γιατί προβλέπεται μεγάλη "μάχη" με την κρέμα(χι!χι!)

Για το καινούριο εμβόλιο κορίτσια να πω την αλήθεια δεν θέλω να της το κάνω τουλάχιστον προς το παρόν.Και την τελευταία φορά που πήγαμε στην παιδίατρο και την ρώτησα μου είπε όχι, οπότε δεν θα το κάνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Που χαθήκατε??? Πέρισυ τέτοιες μέρες έπαιρνε φωτιά το foroum από τις συζητήσεις μας!! Εμείς καλά είμαστε!! Εγώ αδιαθέτησα κ έχω πολύ αίμα αλλά καθόλου πόνο!!! Ο μικρός με δάγκωσε στο στήθος κ πονάω πολύ!!! :-( Από φαγητά καλά πάμε!! Δόξα το Θεό ότι του δίνω το τρώει!! Petaloudaki άσε πολύ γέλιο στο εμβόλιο!!! Τι να πεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πραγματικά αυτό έλεγα στον άντρα μου.. Γλίτωσα όλο το άγχος των πρώτων χοριακων!! Ο οποίος αφού βγήκα από τον γιατρό, καμιά ώρα μετά με κοίταξε όλο απορία και μου είπε "δηλαδή είσαι έγκυος" 😂😂😂
    • Και μένα στην 6η Ακουγόταν αχνά και μου είχε πει να πάω σε 10 μέρες για να την ακούσω δυνατά κ να την ευχαριστηθώ 😂 Σκέψου πόσο θετικό είναι που «έφαγες» ήδη τις πρώτες εβδομάδες που περνάνε βασανιστικααα αργα μέχρι τον πρώτο υπέρηχο!! Ούτε θα καταλάβεις ποτε θα πας για αυχενική 🥰 Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! 
    • Κορίτσι μου... Λοιπόν... Θα σου μιλήσω μέσα από την καρδιά μου ως άτομο με ιστορικό διατροφικής διαταραχής. Ορθορεξια, νευρικη βουλιμία και παραλίγο νευρική ανορεξία. Και μάλιστα πριν πολύ λίγα χρόνια. Ως ένα άτομο υστερικό με το γυμναστήριο και τη διατροφή (εξ ου και η διαταραχή) μετά τη βιοχημική και την παλινδρομη παράτησα τα πάντα. Φοβόμουν να γυμναστώ μην συλλάβω και κάνω κακό στο μωρό. Η εγκυμοσύνη προχωρούσε και εγώ μέσα σε όλο το άγχος που γράφω παραπάνω στην Girly, αγχωνομουν και για τα κιλά. Άκουγα διάφορα, κυρίως ότι στο τέλος βάζεις τα κιλά αέρα κλπ. Τα πολλά κιλά τα έβαλα στο δεύτερο τρίμηνο λοιπόν, και στο τέλος δεν έβαλα σχεδόν τίποτα!! Σύνολο 14 κιλά τρώγοντας ο,τι πραγματικά μου έλειψε τόσα χρόνια με αυστηρές διατροφές που έκανα. Βέβαια το άγχος άγχος!! Όταν γύρισα σπίτι από το μαιευτήριο είχα χάσει ήδη τα 7 κιλά. Μέχρι 40 ημερών χωρίς καμία προσπάθεια, μόνο από το θηλασμό είχα χάσει αλλα 4. Μου έμειναν δηλαδή 3 κιλά τα οποία τα έχασα και μαζί με αυτά και άλλα 6 ξεκινώντας ξανά λίγο γυμναστήριο και διατροφή.  Σε νιώθω όσο δεν πάει, αλήθεια!! Αλλά αν επιλέξεις να θηλάζεις θα κάνεις τόσο μεγάλη καύση θερμίδων, που με ελάχιστη προσοχή το πιθανότερο είναι να χάσεις περισσότερα από όσα πήρες!! Μην ξεχνάς, τώρα είναι και τα υγρά, εγώ είχα κάνει απίστευτη κατακράτηση, φαινόταν ακόμα και στο πρόσωπο μου. Τώρα ακόμα και ο γιατρός με ρωτούσε σήμερα πως έχασα τόσα πολλά κιλά και είμαι πιο αδύνατη από ποτέ 😂
    • Η τελευταία παράγραφος είναι του δε ποιντ! Ακριβώς αυτά τα λογια της τελευταία παραγράφου βάλε στο μυαλό σου κορίτσι μου! Ζηστοοοοοοοοο 🙏🤰
    • Γενικά και από την κόρη μου αν ήμουν πχ 34+1 εγώ όπως είχα διαβάσει και έβλεπα στις εφαρμογές έλεγα είμαι 35η εβδομάδα. Εκείνος μέχρι να τελειώσει η εβδομάδα (34+6) έλεγε 34η. Έτσι τις μετρούσε δηλαδή. Αλλά ναι, ειδικά στην αρχή θυμάμαι ότι άλλαζαν συνέχεια οι εβδομάδες. Μετά την αυχενική σταθεροποιήθηκε, μάλλον επειδή ήταν αρκετά μεγάλο το μωρό για να είναι πιο ακριβείς οι μετρήσεις. Δεν είναι άνθρωπος που θα κρυφτεί, γενικά του έχω απεριόριστη εμπιστοσύνη και γι'αυτό τον ρώτησα δεύτερη φορά αλλά μου είπε είναι φυσιολογικό τώρα στην αρχή να μην ακούγεται δυνατά.  Στην κόρη μου δεν χάρηκα ούτε μια μέρα. Ειδικά μέχρι την αυχενική πήγαινα με κλάματα κάθε εβδομάδα για υπέρηχο και ήμουν βέβαιη ότι είχα αποβάλει... Έπειτα όταν άρχισα να την νιώθω, αν κάποια μέρα ήταν πιο ήσυχη, ξανά φόβος και άγχος. Την σκουντουσα, είχα βρει τραγούδια στο YouTube που έλεγαν ότι κάνουν τα έμβρυα να κινούνται, έπινα παγωμένο νερό, έτρωγα σοκολάτα ενώ με αναγουλιαζε... Ο άντρας μου με μάλωνε, το έχεις πρήξει το μωρό μου έλεγε!! Και το αποτέλεσμα; Θυμάμαι μια εγκυμοσύνη σαν μια μαύρη περίοδο που απλά ήθελα να τελειώσει και να φτάσω στην γραμμή τερματισμού με ένα υγιές και ζωντανό μωρό. Βλέπω τώρα φωτογραφίες με φουσκωμένη κοιλιά και με πιάνει το παράπονο... Λες και αν δεν χαρώ για το θαύμα αυτό και κάτι πάει στραβά, θα πονέσω λιγότερο... Έχετε όλες δίκιο, είστε υπέροχες, δεν έχω λόγια.... Θα σκέφτομαι θετικά, αξίζει στο σπορακι να του στέλνω θετική ενέργεια!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...