Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξενυχτι πολύυυυυ....αλλα παλεύετε..

επισης αν θηλασετε ειναι καπως ζορι,εμενα δεν την πιανει την θηλη δυσκολευετε και βγαζω γαλα με ηλεκτρικο θηλαστρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξενυχτι πολύυυυυ....αλλα παλεύετε..

επισης αν θηλασετε ειναι καπως ζορι,εμενα δεν την πιανει την θηλη δυσκολευετε και βγαζω γαλα με ηλεκτρικο θηλαστρο..

Βαζε και το μωρο στο στηθος τωρα που θαχεις την ησυχια σου να μαθει να συνηθισει.Μακαρι να παει καλα να μην παιδευεσαι μονιμα με θηλαστρο.Κι εγω αυτα τα αγχη εχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη Μεγαλη Εβδομαδα κοριτσια.τι κανετε?

Να σας ζησει το μωρακι σας dorothy,γερο κ καλοτυχο ευχομαι.προσπαθησε να το θηλασεις κανονικα,ειναι το καλυτερο.

Κοριτσια εγω απο χτες εχω κατι πονακια οταν γυρναει κ κλωτσαει η μπεμπα στην γραμμη του μπικινι κ νιωθω οτι κατι μου γραντζουναει τον κολπο-τραχηλο δεν ξερω ακριβως.επισης θελω πιπι μου καθε 10-20 λεπτα κ αν κρατηθω λιγακι ποναει η κυστη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!! 

Μαράκι συλλυπητήρια για τη γιαγιάκα σου, να έχει καλό παράδεισο εύχομαι!

Ντόροθυ να σου ζήσει ο μπέμπαρος, ολόκληρο παιδί βγήκε καλέ!! Επέμεινε με το στήθος, όλα δυσκολεύονται στην αρχή!

Εγώ πήρα σήμερα εξιτήριο από το νοσοκομείο, ο υπέρηχος μας έδειξε τον μπέμπη δυόμιση κιλα τελικά και επειδή έφτασα και στις 36 εβδομάδες με έβγαλε και ανα 8 ώρες θα παίρνω χάπι για τις συσπάσεις και θα είμαι ξάπλα μέχρι και το Πάσχα, μετά χαλαρώνουμε! Έχω βέβαια αρκετές συσπάσεις αλλά ελπίζω να κρατηθεί ακόμη λίγο ο βιαστικός μικρούλης μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία να ειδοποιείς τον γιατρό σου σε κάθετι παράξενο που βλέπεις! Εγώ κόντεψα να την πάθω. Μπορεί να μην είναι τίποτα αλλά μπορεί και να σημαίνουν κάτι, εκείνος θα ξέρει να σου πει! Πιπί θέλω κι εγώ συνέχεια πάντως!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Σήμερα ήμουν στη δουλειά αλλά έτσι και αλλιώς δεν κουράζομαι γιατί κάθομαι. Μετά πήγα για καφέ με την κουμπάρα μου και μετά χαζεύαμε την κοιλιά μου και χαιδεύαμε την μπέμπα που κουνιέται συνέχεια!DOROTHY να σας ζήσει και να τον χαίρεστε!!!!!!!!!!! Τελικά γιατί με καισαρική? ΟΝΕΙΡΑΚΙ  καλορύζικο το καρότσι με το καλό να το εγκαινιάσει ο μπέμπης!!!! THAGIA μια χαρά ο μπεμπάκος!!! Όλα θα πάνε καλά!!!!! ΜΑΡΑΚΙ υπομονή με το κατούρημα!!! Το μπεμπάκι πιέζει την κύστη μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dorothy να σας ζησει ο μπεμπης σας!!Υπομονή με τον θηλασμό!Στο μαιευτήριο δεν σε βοήθησαν?Thagia όλα καλά θα πάνε!Κατερινακι ευχαριστουμε πολυ :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,Μαρακι συλληπητηρια για την γιαγια σου.

Dorethy να τον χαιρεστε τον παιδαρο σας,μην μαθεις με το θηλαστρο γιατι θα δυσκολευτείς και εσυ αλλα και ο μικρος όταν θα το βαζεις στο στηθος,υπομονη και επιμονη

θελει να θυμασαι ότι ολες μπορούμε να θηλασουμε

Thagia αν δεν κανω λαθος εχουμε ακριβως ιδια πητ 5 αυγουστου ειχα και εγω τελευταια περιοδο , να δουμε ποια θα γεννησει πρωτη αν και λενε ότι τα αγορακια γενικοτερα

βιαζονται να βγουν , ξεκουραση και υπομονη μια βδομαδουλα ακομα να παρουν λιγο βαρος τα μικρούλια και μενα μου ειπε ότι εάν δεν με εχουν πιασει οι πονοι μεχρι τις 20

να παω να μου βαλει πονους , και αυτό για να μην γεννησω στον δρομο..

οσο για την συχνοουρια άλλο τιποτα συνεχεια περα δωθε είμαι , και δυσπνοια εχω αλλα όχι οσο τον προηγουμενο μηνα εχει κατεβει η μπεμπα και δεν δυσκολεύομαι τοσο στην αναπνοη.

Dopler ουτε και μενα μου ειπε να κανω αλλα μου μετρησε το αμνιακο και ηταν μια χαρα

Αυτά από μενα σας φιλω και προσοχη σε όλα τα σημαδια

καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!!

Dorothy να σου ζησει ο κουκλος σου!! Παντα γερος και δυνατος να ειναι και να εισαι και εσυ καλα να τον χαιρεσαι!!! Μηπως για τον θηλασμο να μιλησεις με μια συμβουλο θηλασμου μπας και σε βοηθησει??

Thagia μου κανε μια υπομονη και θα βγει το μωρακι!!! Τα δυσκολα περασαν!!Τωρα εχετε και διαγωνισμο με την Ioanna !

Εγω ειμαι πολυ χαρουμενη! Ειχα κατι συσπασουλες το μεσημερι οποτε πηγα να μου κανουν καρδιοτοκογραφημα.. τελικα ολα οκ, ειδαν και τον τραχηλο μου ειναι ακομα κλειστος 2,5εκ και το καλυτερο απο ολα.. η μπεμπα μου εκανε τη χαρη και γυρισε με το κεφαλακι κατω!! Οποτε ηρεμησα και εγω και τωρα περιμενουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia θα ηρεμησεις σπιτακι σου τωρα!Πες στον μπεμπη μετα το Πασχα ναρθει οποτε θελει!Κι εγω ολη μερα εχω συσπασεις και πονακια.

Μαρια καλως ηρθες στο κλαμπ... Τα ιδια εχω κι εγω!

Ντοροθυ μαζι θα μαθετε,εχει δικιο και ο μπεμπης να τσαντιζεται εχεις κι εσυ που παιδευεσαι.Δες κανενα βιντεο οδηγο θηλασμου αν θελεις,η ψαξε μια συμβουλο θηλασμου στην περιοχη σου.Ολα θα φτιαξουν!

Μολις εφτιαξα τη βαλιτσα για την κλινικη!Ουφ παει κι αυτο... Τελικη ευθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun τι ωραια νεα!Ειδες;;Γυρισε η μπουμπου!

Ιωαννα και Thagia εγω 4/8 τελευταια περιοδο αν και εχω σκασει οτι δε θα φτασω 11/5,νομιζω θαρθει νωριτερα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι aurora!! ειδες τι κοριτσι εχω? μαλαμα!!! δεν πειραζει και να μην φτασεις την ΠΗΤ σου..ακομα καλυτερα!!!κανε πασχα και μετα με το καλο να σου ερθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dorothy να σας ζησει ο αγοραρος!!δεν πιανει ευκολα ε?υπομονη θελει αποτι εχω ακουσει.αχ εγω εχω κ μικρες εισερχουσες θηλες.με την καισαρικη πως εισαι?πολυ νωρις βγηκες καλο αυτο.fun γυρισε κ η δικη σου μπεμπουλα,ωραια πηρε θεση!maria κ γω τα ιδια κ μαλιστα καμια φορα με πονα τοσο που καμπουριαζω στο περπατημα.κ πολυ τουαλετα!!tηagia σπιτακι κ ηρεμια τωρα υπομονη μεχρι το πασχα.ioanna με το καλο κ η δικη σου μπεμπα!!katerina κ γω καμια φορα καθομαι κ χαζευω το πως κανει εξωγκοματα η κοιλια καθε φορα που γυρνα κ κλωτσα!αμα δεν σε κουραζει η δουλεια σου οκ γιατι να μην πηγαινεις?!κ μενα καθιστικη ειναι απλα επειδη εχει πολυ αγχος γιαυτο ηθελα να σταματησω αλλιως θα συνεχιζα λιγο ακομα.aurora πανετοιμη για τη μεγαλη μερα!εγω ακομα δεν την εκανα.ασε που αμα παρω ολα αυτα βαλιτσαρα θελει μονο οι πανες πιανουν ποσο χωρο!!τωρα εχω γιατρο μετα το πασχα ανυπομονω δεν περνα ο καιρος.ο γιατρος  μουχε πει οτι εφοσον βλεπει καλη την αναπτυξη δεν χρειαζεται ντοπλερ τωρα τι να πω.επισης για να κανω θελει σε ιατρειο θεσνικη να παω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? DOROTHY θήλασε το μωράκι όσο και όπως μπορείς! Είμαι υπέρ του θηλασμού και θέλω να θηλάσω και γω αλλά θα κάνουμε ότι μπορούμε και ότι γίνει. Υπάρχουν γυναίκες με μικρή ή εσωτερική θηλή που το μωρό δεν μπορεί εύκολα να την πιάσει, γυναίκες με λίγο γάλα (άρα υποχρεωτικά θα πιει και μπουκάλι αν δεν επαρκεί), γυναίκες που έχουν γάλα μόνο στο ένα στήθος και χίλιες δύο άλλες περιπτώσεις. Δεν χρειάζεται να νιώθουμε ενοχές. Κάνουμε ότι μπορούμε και προχωράμε! ΙΩΑΝΝΑ κοντεύεις και σύ!!! Άντε με το καλό και το κοριτσάκι σου! Μακάρι να αρχίσει και η δική μου να κατεβαίνει λίγο πιο χαμηλά για να αναπνέω καλύτερα! FUN είδες που στα λέγαμε??? Και μένα είχε γυρίσει και δεν το είχα καταλάβει! Καλά κάνεις και χαίρεσαι!!!!!!!!! Όλα θα πάνε καλά!!!!! AURORA έχεις δυνατούς πόνους? Εμένα δεν μου έχουν ξεκινήσει ακόμη οι συσπάσεις. Έτοιμη και η βαλίτσα σου ε? Μπράβο και γω σχεδόν έτοιμη την έχω. Αν θέλεις ξαναπές τη λίστα σου για να δω αν έχω ξεχάσει τίποτα! KRYST αν γεννήσεις σε ιδιωτικό δεν χρειάζονται πάνες για το μωρό στα παρέχουν όλα εκεί. Στο δημόσιο δεν γνωρίζω! Ναι έχει φοβερή πλάκα όταν την νιώθω να κουνιέται έντονα! Τώρα πια την χαζεύουν όλοι γιατί μεγάλωσε! χαχαχα! ONEIRAKI καλό τελικά το καρότσι? THAGIA μου πώς είσαι σήμερα? Καλύτερα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! τι κάνετε;;;;;

Ονειράκι με γεια το καρότσι!!!!!! Άντε να γεμίσει εύχομαι και να κάνετε βολτούλες!!

Μαρία δε μου έχει πει, όποτε έρθει ο μπεμπούλης! Τον ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να φτάσω κ 40 εβδομάδες και μου είπε ναι ειδικά με τα χαπάκια που παίρνω για τις συσπάσεις τα οποία βέβαια θα σταματήσω την επόμενη εβδομάδα!

Ιωάννα ναι μαζί είμαστε τι σύμπτωση! Αν σου βάλει πόνους στις 20 λογικά θα είσαι πρώτη γιατί εγώ ως τότε θα παίρνω τα χαπάκια για να είναι ήσυχη η μήτρα μου! 

Fun τι ωραία που γύρισε η μπουμπού σου, είδες άδικα αγχωνόσουν! όλα καλά θα πάνε!!!!!! 

Aurora μήπως ετοιμάζεται κ η δικιά σου;;;; Πρόσεξε μέχρι την Κυριακή να κλείσεις τις 37 κ είσαι οκ μετά!!!

Κρυστ έτσι λίγες μέρες υπομονή ακόμη. Κι εμένα οι θηλές μου έτσι είναι, μικρούλικες κ κατα μέσα. Αντε να δούμε!! Μακάρι να τα καταφέρουμε!!

Κατερινάκι σήμερα δεν πετρώνει τόσο συχνά, χθες γινόταν χαμός επειδή απο τον ορό που είχα πήγα σε μισο χαπάκι ανα 8ωρο κ μάλλον ήταν μέχρι να συνηθίσει η μήτρα. Σήμερα ηρέμησε πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή Μεγάλη Εβδομάδα με ηρεμία και όχι εκπλήξεις εύχομαι! MARAKI μου συλλυπητήρια και από εμένα, έχω χάσει και εγώ την γιαγιά μου και μπορώ να καταλάβω πως αισθάνεσαι. Να την έχεις πάντα στο μυαλό σου για να την κρατάς μέσα σου ζωντανή. Καλή δύναμη σου εύχομαι! DOROTHY, γλυκιά μανουλίτσα να σου ζήσει ο παίδαρος!!! Να είναι πάντα γερός και καλότυχος και εσείς καλά για να τον χαίρεστε! Αυτή είναι η ζωή κάτι πεθαίνει και κάτι γεννιέται... Ωχ ξεκίνησα τις φιλοσοφίες πάλι, οι ορμόνες θα φταίνε!!! :-) MARAKI συμφωνώ με την Thagia καλό είναι να ειδοποιήσεις τον γιατρό σου, ίσως χρειάζεσαι πολύ ξεκούραση. THAGIA τι μήκος τραχήλου έχεις με τόσες συσπάσεις? FUN είδες που αγχωνόσουν τελικά η μπέμπα σε άκουσε. :-)Κορίτσια εγώ σήμερα θα φτιάξω την βαλιτσούλα μου, γιατί ο μπέμπης βιάζεται. Μακάρι να φτάσω την 36η εβδομάδα και να μην χρειαστεί θερμοκοιτίδα το πλασματάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FUN είδαμε στον υπέρηχο το Σάββατο ότι είναι χαμηλά ο μπέμπης και πιέζει τον τράχηλο με αποτέλεσμα να έχει μικρύνει το μήκος του. Ο γιατρός μου είπε με ξάπλα θα μπούμε στο μήνα μας. Και έτσι σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και για να φάω. Μια μέρα πριν τον υπέρηχο ένιωθα πολύ έντονη πίεση χαμηλά και κατάλαβα ότι έχει κατέβει. Έχουμε ραντεβού την Πέμπτη να δούμε που βρισκόμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλια καλα κανεις και ξεκουραζεσαι να παρει λιγο βαρος ακομα.

Κατερινα τα πονακια και οι συσπασεις δεν ειναι τοσο εντονα που να λεω αυριο γενναω αλλα νιωθω οτι ειμαι κανα δυο εβδομαδες μακρια.Οπως λεει και η τhagia να κλεισουν οι 37  και μετα την περιμενω.

Θα σου γραψω τη λιστα οταν παω σπιτι το απογευμα.

Προσπαθω να βαλω φωτο τη συρταριερα που βαλαμε αυτοκολλητακια και δε μαφηνει,ολο λεει ειναι μεγαλη αν και την εκοψα.

Ντερμπυ εχουμε παντως με ποια σειρα θα γεννησουμε.χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THAGIA χαίρομαι που πας καλύτερα!! ΝΑΤΑΛΙΑ ελπίζω να μείνει το μπεμπάκι όσο περισσότερο γίνεται! AURORA θα περιμένω να μου τη στείλεις να την συγκρίνω με τη δική μου να δω τι έχω ξεχάσει! Όντως έχουμε ντέρμπι! Σε λίγες μέρες θα αρχίσουμε σιγά σιγά! Εύχομαι εύκολες γέννες και κυρίως γερές μανούλες και μπεμπάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!! Ωραία μερα έχει σήμερα στην Αθήνα!! Fun πολυ χάρηκα που γυρισε το μωρακι σου! Aurora έτοιμη η βαλίτσα ε; αντε με το καλο το μωρακι τωρα!!! Εγω αυριο εχω ραντεβού με τη γιατρο κ ανυπομονώ να δω το μπεμπουλη μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...