Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρακι μου συλλυπητήρια!Να ζησετε να την θυμοσαστε!Ουτε εμένα με εχει εξετάσει κολπικά ακόμα ο γιατρός.Ναταλία μου ξάπλα και ξεκούραση και όλα θα πάνε καλά!Kryst μου και εμένα σαν της γιαγιάς είναι τα σουτιεν του θηλασμού :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια συλλυπητηρια!Ειναι πολυ ασχημο να χανεις παππουδες,αλλα οπως ειπε και η Κατερινα να μην ταλαιπωρουνται ειναι βασικο!Ναστε καλα να την θυμαστε.

Η Κρυστ εχει απολυτο δικιο για την περιτυλιξη και εγω αυτα ξερω απτο γιατρο μου.

Οσο για την εξεταση δεν ανησυχω,απλα ανυπομονω να μαθω που βρισκομαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλες καλημερα!!καλη μεγ. εβδομαδα,τι κανετε?σημ ανοιξα κ ειδα ενα πασχαλινο ανοιξιατικο  φορουμ!!δυστυχως αποτι βλεπω δεν την γλιτωνω θαρρωστησω.. σημ θα παω κ τελευταια στη δουλεια να κλεισω κατι εκκρεμοτητες κ παραδιδω.μαλλον απο κει θα κολλησα το αφεντικο μου ηταν αρρωστο.ελπιζω μονο να το περασω ελαφρα αυτη τη φορα.καταλλα η δυσπνοια συνεχιζεται.εχω την εντυπωση οτι η μπεμπα με κλωτσα μεχρι το στομαχι!εχει καμια τοσο ψηλα ενοχλησεις?δεν θαπρεπε να κατεβει η κοιλια?ετσι μουπαν τουλ οτι μετα κατεβαινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλες καλημερα!!καλη μεγ. εβδομαδα,τι κανετε?σημ ανοιξα κ ειδα ενα πασχαλινο ανοιξιατικο  φορουμ!!δυστυχως αποτι βλεπω δεν την γλιτωνω θαρρωστησω.. σημ θα παω κ τελευταια στη δουλεια να κλεισω κατι εκκρεμοτητες κ παραδιδω.μαλλον απο κει θα κολλησα το αφεντικο μου ηταν αρρωστο.ελπιζω μονο να το περασω ελαφρα αυτη τη φορα.καταλλα η δυσπνοια συνεχιζεται.εχω την εντυπωση οτι η μπεμπα με κλωτσα μεχρι το στομαχι!εχει καμια τοσο ψηλα ενοχλησεις?δεν θαπρεπε να κατεβει η κοιλια?ετσι μουπαν τουλ οτι μετα κατεβαινει.

Πωπω χρωματα το φορουμ!Ζαλιστηκα!

Καλημερα!

Κι εγω ακριβως ετσι ειμαι Κρυστ.Τα ποδια της τσουπρας χτυπανε στομαχι και πλευρα αρκετα συχνα.Και δυσπνοια εχω αλλα κυριως σε περπατημα,ανηφορες και σκαλια.Αλλα εχω τοσο πολλη δυσπνοια που ρωτησα καρδιολογο και μου ειπε ακομα και το αγχος μπορει να στο κανει.

Σιγουρα τα μωρακια σπρωχνουν παντως!Αυτο λεω κι εγω,ποτε θα κατεβει δηλαδη;Διαβασα 36-37 εβδομαδες περιπου γινεται εμπεδωση του κεφαλιου και περιμενω να νιωσω το "σπρωξιμο"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!

μαρακι μου συλληπητηρια.. Να ζησετε να την θυμαστε.

Κατερινα -aurora κι εγω πολυ κλαμα! Οτι νευρα εχουν αλλες εγκυουλες εγω το βγαζω σε κλαμα!!!

kryst προσοχη!! Αντε ξεμπερδευε με τη δουλεια να κατσεις στο σπιτακι σου να ξεκουραστεις !

Τα σουτιεν που πηρα απο το h &m δεν ειναι σαν γιαγιας!~!! και επισης παρηγγειλα και ενα απο το asos πολυ ωραιο!!

Ολες ανησυχειτε για περιτυλιξεις και εμπεδωσεις και εμενα η κυρια δεν γυρναει!!! αχ ! ολο αγχος θα ειμαστε μεχρι να βγουνε!!

Χτες μου εφεραν την κουνια και την συρταριερα - αλλαξιερα!! ειναι τελεια!!!! το δωματιο της μπεμπας γινεται σιγα σιγα το πιο ομορφο του σπιτιου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή μεγάλη εβδομάδα! Μην το παρακάνετε με τη νηστεία όσες σκοπεύετε να νηστέψετε. Εγώ συμβολικά δεν θα φάω κρέας μόνο. Το γάλα δεν θα το κόψω για φέτος. KRYST δεν έχεις κάνει κανένα doppler? Αν όχι εγώ στη θέση σου θα το ζητούσα απτο γιατρό μου. Όντως το επικίνδυνο είναι να δεθεί κόμπος ο λώρος! Πάρε βιταμίνες και ξεκουράσου μπας και γλιτώσεις το κρύωμα! Δεν είναι περίεργο που νιώθεις κλωτσιές ψηλά γιατί τεντώνει τα πόδια της και φτάνει ως το στομάχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AURORA είδες? Ωραίο το Ανοιξιάτικο φόρουμ! Και γω δεν αναπνέω εύκολα πια! FUN πότε πήγες τελευταία φορά στο γιατρό? Σου είπε ότι δεν έχει γυρίσει ή από μόνη σου το καταλαβαίνεις? Ρωτάω γιατί και γω νόμιζα πως δεν είχε γυρίσει και όταν πήγαμε για ντόπλερ ήταν με το κεφαλάκι της κάτω. Καλορύζικα τα καινούργια σας πράγματα και με το καλό να τα χρησιμοποιήσει η μπέμπα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ καλη Μεγάλη Εβδομάδα κοριτσια μου!!!! Εγω δυστυχώς δεν θα νηστεψω επειδή κανω διατροφή κ πρέπει να τρωω κρεας! :-( Μεγάλη Παρασκευή εννοείται πως δεν θα φαω!!!! Fun μεγια τα πραγματακια σας!! Aurora οντως πολυ όμορφο το foroum!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα ειχα παει στο γιατρο πριν 2 εβδομαδες αλλα την νιωθω ακομα στα ιδια ακριβως σημεια οποτε υποθετω οτι δεν εχει γυρισει..απλα προβληματιζομαι γιατι δεν εχω κανει ντοπλερ και αποτι διαβαζω η ισχυακη προβολη μπορει να οφειλεται σε ελλειψη αμννιακου υγρου.. Αυτο με το ντοπλερ δεν το βλεπουν?? αντε να δουμε τι θα κανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FUN δεν γνωρίζω αν η ισχιακή προβολή σχετίζεται με την ποσότητα αμνιακού υγρού αλλά στο ντόπλερ φαίνεται και μετριέται η ποσότητα του. Μου φαίνεται παράξενο που δεν σε έβαλε να κάνεις μιας και είναι απτις "υποχρεωτικές" εξετάσεις κύησης. Να φανταστείς ο δικός μου γιατρός ζητάει δύο ντόπλερ. Το τελευταίο το έκανα πριν καμιά δεκαριά μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,Καλη Μεγάλη Εβδομαδα να έχουμε :-D Σε λίγο θα ερθει το καρότσι μας :-D :-D Kryst μου και εμένα τα πλευρα μου ειδικα κάθε πρωι με πονανε και όταν πάω να γυρίσω πλευρό πονάει η κοιλιά μου.Δυσπνοιες έχω που κ που όταν ξαπλωνω και όταν κουραζομαι.Ayrora δλδ όταν γίνει η εμπέδωση θα το καταλάβουμε?Και εγω μονο κρέας δεν θα φάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειρακι μου αλλες ψιλοπονανε τη στιγμη της εμπεδωσης και αλλες δεν παιρνουν χαμπαρι.Ρωτησα το γιατρο αν θα το καταλαβω και μου ειπε θα το καταλαβεις γιατι θα νιωθεις σαν ναχει μπει το κεφαλακι της στον κολπο και θα φοβασαι μη γλιστρησει εξω και θα σε δυσκολευει στο περπατημα!Τοοοσο καλα!...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun με γεια τα επιπλα!Μπορει και ναχει γυρισει η μπεμπα σου,δεν το καταλαβαινεις.Στο ευχομαι!Εχεις παντως χρονο μην αγχωνεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ώρες ώρες νιώθω κάποιες κινήσεις του χαμηλα,αρκετα χαμηλα.

Ονειρακι εγω νιωθω κατι σαν τσιμπηματα συχνα.Δεν παλευονται ειναι χειροτερα απο πονος.Σαν σουβλια,σαν τσιμπημα,πεταγομαι!Δε θα βγει η σουσουραδα;... Θα τη φαω!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες!!!!!!!!!!!!!!!!!

[smilie=love2.gif]

Γεννησαμε..ηρθαμε και σπιτακι μας!!!!!

Τελικα καισαρικη.. αλλα δεν πειραζει γιατι ειναι καλα το παιδακι μου και μονο αυτο με νοιαζει! Περασα απο ολους τους πονους και τελικα πηγαμε καισαρικη!

ειναι ενας κουκλοςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3970!!!! 52 ποντους!!!! ΕΥΤΥΧΙΑ !!!!!!! [smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοπελα μου!Να σας ζησει και ναναι γερος και τυχερος ο αφρατουλης!Κι εσυ βρε θηριο τριτη μερα και βγηκες;;Πως και σαφησαν;;Πολυ χαρηκα,μπραβο,τελεια!Να τον χαιρεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τεταρτη γεννησα και χτες ηρθαμε.. Σ ευχαριστω πολυ AURORA!!!  [smilie=love10.gif]

Ααααα οκ.Μπερδευτηκα,θυμομουν μαλλον το Σαββατο που ειχες ξαναπαει.

Καλα ξενυχτια τωρα!Να μας λες πως εισαι και τι κανετε να προετοιμαζομαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...