Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια!thagia βιαζεται να σας δει το μωρακι σας.ευτυχως το καταλαβατε εγκαιρως.ολα καλα να πανε!κ γω πολυ φοβαμαι μην ερθει νωριτερα κ εχω κ συσπασεις που τις καταλαβαινω αλλα θελω 1 μηνα ακομα τουλαχιστον.katerina με γεια τα ρουχαλακια σας ακουγονται μουρλια!κ γω oneiraki δεν εχω παρει πολλα ακομα.ουτε στο δικο μας τζαμπο εχει μεγαλη ποκιλια οταν ειχα παει δεν βρηκα πικε.aurora ειδα χτες το βιντεο του παιδιατρου πολυ καλο αλλα  ελεγε οχι κρεμα με ψευδαργυρο.της φρεζυντερμ ομως εχει :/ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Κρυστ κρεμες και λοσιον σωματος λεω να μη βαλω κανα διμηνο εκτος αν δω το δερματακι ξηρο.Μαλλον για αρχη λεει κι αυτος,υποθετω!

Χθες βραδυ τρελαθηκα απτο φοβο μου!Εκανε η μπεμπα μια κλοτσοπατιναδα πολυ δυνατη σαν να χτυπιοταν και με τα δυο ποδια,η κοιλια μου πηγαινοερχοταν τρεις φορες.Και ξαφνικα τιποτα,καμια κινηση.Τρελαθηκα απτο αγχος!Κλωτσησε μετα απο λιγο και ησυχασα.

Εχω ενα "πιασιμο" περιπου πιο μεσα απτους προσαγωγους εδω και λιγες μερες.Ναναι επειδη ανοιγει η λεκανη;Δεν ειναι προσαγωγοι,το νιωθω σαν μυες η οστα γυρω απτον κολπο.Τοχετε νιωσει καθολου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και οι κρεμες για συγκαμα εχουν ουτε απαυτες δηλ?κ μενα τελευταια μου ριχνει τρελλες κλωτσιες η κοιλια μου κανει εξωγκοματα αναλογα πως γυριζει μεχρι κ γω η ιδια κουνιεμαι καμια απο το τρανταγμα!!το ειχα αναφερει στο γιατρο μηπως δυσφορει το μωρο για κατι κ κλωτσα τοσο δυνατα γιατι κ γω ειχα τρομαξει.μουπε ειναι φυσιολογικο.τωρα αν σε ανησυχει κανε μια ερωτηση στο γιατρο σου.τετοιο πονο που λες δεν εχω παρατηρησει,εμενα με πιανει πονος ψηλα με πιεζει κ με δυσκολευει στην αναπνοη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!! Μεγια τα ρουχαλάκια Κατερίνα μου! Kryst εμένα η γιατρος μου ειπε οτι μπορω να βαλω κρεμουλα κανονικα αλλα μετα τις πρωτες 20 μερες! Aurora κ εγω εχω αυτό τον πονο πολλες μερες τωρα!! Χθες πηγαμε για περπάτημα με τον άντρα μου κ περπατησα 50 λεπτα..ρεκορ έκανα αλλά μετα δεν μπορουσα να κουνηθω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!! Σας ευχαριστω ολες για τη συμπαρασταση! Ναι σε δημοσιο νοσοκομειο ειμαι κ ο μπεμπης ειναι 2200 ακομη συμφωνα με τον υπερηχο. Μου ειπε οτι πρεπει να ειναι 2500 κ πανω για να μη χρειαστει νοσηλεια οποτε το καθυστερουμε! Με τον ορο ομως ηρεμησαν οι συσπασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια,Thagia όλα καλά θα πανε,ξεκούραση μέχρι να μεγαλώσει ο μπεμπης σου :-) Aurora αυτός ο πόνος με πιάνει και εμένα καποιες φορες,ίσως είναι επειδή εχει αλλάξει και το κέντρο βάρους μας,έτσι μου είχε πει ο γιατρός τουλάχιστον.Χαχαχαχαχα stalitsa 50 λεπτα???και μετα ήθελες να πας 3 χιλιομετρα βόλτα με την aurora :-p :-P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? AURORA δεν έχω τέτοιο πόνο. Εμένα η μέση με πιάνει και δυσκολεύομαι πολύ στην αναπνοή ιδιαίτερα μετά το φαγητό! ΣΤΑΛΙΤΣΑ μπράβο που περπάτησες αρκετά! Κάνει πολύ καλό! Εγώ δυσκολεύομαι και κάθε 5 λεπτά κάνω διάλειμμα! THAGIA μου σευχαριστούμε που μας ενημερώνεις για την κατάστασή σου για να μην ανησυχούμε!!! Όλα θα πάνε καλά με τον μπεμπούλη! Νομίζω πώς τώρα παίρνουν 30γρ την μέρα άρα γρήγορα θα φτάσει στο ασφαλές βάρος του!!! Ξεκουράσου και υπομονή! KRYST και μένα μου ρίχνει η μπέμπα κάτι δυνατές και τα βλέπω όλα για λίγο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THAGIA μου όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι καθόλου, και να βγει τώρα πολύ λίγο θα χρειαστεί θερμοκοιτίδα. Αν και με τόσο ξάπλα θα κρατηθεί ο μπέμπης και θα φτάσει 2500. Εγώ κορίτσια την Παρασκευή το βράδυ είχα συσπάσεις και ένιωθα έντονη πίεση χαμηλά. Ήμουν αρκετά ψύχραιμη πήρα τον γιατρό μου και με είδε χθες, ο μικρός έχει έρθει πολύ χαμηλα και ο τράχηλος έχει μειωθεί, είναι βέβαια κλειστός (πάλι καλά). Μου είπε μόνο κρεβάτι για να φτάσουμε την 36η εβδομάδα και θα είμαστε καλά. Επίσης θα κάνουμε ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονάκια του εάν χρειαστεί να γεννηθεί προωράκι. Αυτά τα νέα μας... Όσο για τις κρέμες ξέρω ότι τον πρώτο καιρό δεν τις συνιστούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόρίτσια μια ερώτηση επειδή όπως έχουν ερθει τα πράγματα θα χρειαστεί να πάρω τα σουτιέν θηλασμού από Internet και λέω να τα παραγγείλω σήμερα. Να τα πάρω 1 νούμερο μεγαλύτερο? Επίσης εάν πάρω 2 σουτιεν είναι καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΤΑΛΙΑ μου ξεκουράσου όσο περισσότερο γίνεται και μην σηκώνεσαι απτο κρεβάτι! Σου είπε ο γιατρός σου μέγεθος τραχήλου? Για σουτιέν θηλασμού εγώ πήρα απτο H&M. Μοιάζουν με κανονικά σουτιέν και δεν είναι σαν της γιαγιάς όπως άλλα θηλασμού που έχω δει. Η τιμή είναι από 15-20 ευρώ το ένα. Αν είναι στείλε μια φίλη ή τον σύζυγο να σου πάρει! Σαν μέγεθος εγώ τα πήρα φαρδιά για καλό και για κακό. Καλύτερα να μου είναι λίγο μεγάλα παρά να με στενεύουν. 2 είναι μια χαρά για αρχή να δούμε πώς θα πάει και ο θηλασμός και αργότερα αν χρειαστεί παίρνουμε και άλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από 2,8 εκατοστα που ήταν την προηγούμενη εβδομάδα πήγε 2 μέσα σε μια εβδομάδα!!! Πήγα στο Η@Μ της περιοχής μου και δεν είχε, οπότε λέω να παραγγείλω 1 από Internet και βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι μικρός ο τράχηλος αλλά όχι πάρα πολύ! Με ξάπλα θα είσαι μια χαρά!!!! Αφού δεν είχε δεν πειράζει πάρε απτο ιντερνετ και βλέπεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω δυο σουτιεν πηρα για αρχη και βλεπουμε,ανετο αλλα οχι μεγαλυτερο νουμερο.

Ναταλια τα κλασσικα,ξερεις,ξεκουραση και ψυχραιμια.

Τι εγινε παλι ξαφνικα και διαβαζω βιαστικη δραστηριοτητα απτις εγκυμοσυνες της ομαδουλας μας;Μας επιασε η Ανοιξη και βιαζονται τα μπεμπακια;;

Να σας πω κατι;;Ο γιατρος μου δεν μου εχει κανει ουτε μια κολπικη εξεταση ουτε εχει δει τραχηλο,τιποτα!Ουτε nst.37+2 εβδομαδων εχουμε ραντεβου για nst και ελεγχο τραχηλου.Πολυ χαλαρος!Κι εγω σκαω μονη μου γιατι δεν ξερω αν πλησιαζουμε!Λυσσαω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AURORA ο γιατρός βλέπει και τη θέση του μωρού στο υπερηχογράφημα! Αν το έβλεπε χαμηλά ή είχες συσπάσεις θα έβλεπε τον τράχηλο! Και μένα την τελευταία φορά δεν τον κοίταξε. Αν ανησυχείς όταν θα ξαναπάς ζήτησε του να σε δει. Σήμερα με έχει πιάσει το συναισθηματικό μου. Δεν ξέρω τι έχω πάθει. Τρέχουν τα μάτια μου από μόνα τους... Κλωτσάει και η μπέμπα που την στεναχωρώ αλλά δεν το κάνω επίτηδες. Δεν έχω κάτι απλά με έπιασε στο άσχετο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AURORA ο γιατρός βλέπει και τη θέση του μωρού στο υπερηχογράφημα! Αν το έβλεπε χαμηλά ή είχες συσπάσεις θα έβλεπε τον τράχηλο! Και μένα την τελευταία φορά δεν τον κοίταξε. Αν ανησυχείς όταν θα ξαναπάς ζήτησε του να σε δει. Σήμερα με έχει πιάσει το συναισθηματικό μου. Δεν ξέρω τι έχω πάθει. Τρέχουν τα μάτια μου από μόνα τους... Κλωτσάει και η μπέμπα που την στεναχωρώ αλλά δεν το κάνω επίτηδες. Δεν έχω κάτι απλά με έπιασε στο άσχετο!

Κατερινακι εγω ετσι ειμαι τρεις μηνες τωρα,ειχα ηρεμησει για λιγο και τωρα ξανα τα ιδια.Οι ορμονες μας τρελαινονται και μας τρελαινουν.Λιγο υπομονη...

Ξερω οτι κοιταζει τη θεση αλλα βρε παιδι μου ουτε ναχει μια ιδεα;;;35+2 με ειδε και ειπε δε σε εξεταζω ακομα,ειναι νωρις.Γκρρρρρρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia μου θα πάνε ολα καλα!!! Υπομονή!!! Ναταλια μου εγω πηρα 2 σουτιέν ενα νούμερο μεγαλύτερο. Κατερίνα μου κ εμενα με πιάνουν τα συναισθηματικα μου!!!! Σκέφτομαι διάφορα για τη γεννα κ τον μπέμπη! Ονειρακι μου μια χαρά αντεξα 50 λεπτα! :-) Aurora μου αν ο γιατρός έβλεπε κάτι θα σε εξεταζε κολπικά! Μην ανησυχείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.εγω δεν εχω ευχαριστα νεα.χθες το βραδυ ''εφυγε'' η γιαγια μου κ στεναχωρηθηκα πολυ.μεχρι πριν 20 μερες εμενε για 2 μηνες στο πατρικο μου κ επειδη ηταν σχεδον κατακοιτη κ με αννοια δεν την επαιρναν καποιο απ'τα αλλα της παιδια κ αναγκαστηκαν να την πανε σε ιδρυμα,αλλα δεν αντεξε.

thagia μου λιγο υπομονη ακομα,λιγο εμεινε,ξεκουρασου κ ο μπεμπης θα μεγαλωσει οσο πρεπει.εμενα ο γυναικολογος μου ειχε πει να παμε στα 2300 γραμ.περιπου πρωτα ο Θεος κ ειμαστε καλα.aurora κ εμενα δεν ειναι πολυ υπερ της κολπικης εξετασης χωρις να υπαρχει σημαντικος λογος λογω λοιμωξης κ μικροβιων.κοριτσια εγω ανησυχω λογω οτι η μπεμπα μου εχει περιτυλιξη στο λαιμουδακι,τι γινεται οταν προσπαθει να τεντωθει η να γυρισει πλευρο.ειναι ηδη με το κεφαλακι κατω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! ΜΑΡΑΚΙ έχουμε και τη γιαγιά μου με άνοια και καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις! Τα συλλυπητήρια μου. Να είστε καλά να τη θυμάστε! Ίσως για εκείνη να είναι καλύτερα έτσι... Κατάκοιτη και με άνοια σκέψου και εκείνη δεν θα ήταν χαρούμενη. Προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι στην κατάστασή σου! AURORA μην σκέφτεσαι αρνητικά μια χαρά είναι έτσι και αλλιώς η μπέμπα σου έφτασε σε επιθυμητό βάρος και δεν κινδυνεύει το μαναράκι! ΣΤΑΛΙΤΣΑ καλά έκανες και γω τα πήρα λίγο πιο μεγάλα για καλό και για κακό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε εμενα ακομα μεξετασε κολπικα για τραχηλο κ μαλιστα την τελευταια φορα εγω τον ρωτησα ουτε μου το ανεφερε.κ ουτε για ντοπλερ.natalia οσο μπορεις ξεκουραση.εγω πηρα δυο εγκυμοσυνης προς το παρον αλλα σαν αυτα της γιαγιας :)  ειναι ανετα αλλα αποτι ειδα οχι μεγαλυτερο νουμερο αποτι φορουσα αλλα εμενα δεν μεγαλωσε κιολας.πηρα κ αυτο που βαζεις σαν προσθετο κουμπωμα το οποιο με βολεψε κ σε σουτιεν που φοραω katerina λογικο οι ορμονες μας κανουν παρτι κ γω αν εχουμε καποια εστω μικροενταση με τον αντρα μου βαζω τα κλαματα ενω παλιοτερα το αγνοουσα.maria συλληπητηρια.για την περιτυληξη επειδη ρωτησα κ τους δυο γιατρους μουπαν μες τη μητρα δεν εχουν κανενα προβλημα τα μωρακια γυρναν ενστικτωδως απο την αλλη.απλα την ωρα του τοκετου αν ακομα ειναι ετσι κανουν καισαρικη.προβλημα ειναι αν δεθει ο ιδιος ο ομφαλιος κομπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...