Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι εννοούσα αν κάνει να βάφω τα νύχια μου με απλό βερνίκι στο σπίτι. Καλά κάνεις ΜΙΝΙ και πας βόλτα προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι μέχρι την Πέμπτη. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα με έχει πιάσει μία αδιαθεσία, δεν θέλω να φάω τίποτα όλα μου ξυνίζουν ενώ νιώθω το στομάχι μου να ψιλοπονάει. Δεν μπορώ να ησυχάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα !!

Mimi αν φτασεις στο σημειο να συζητας για αποξεση σκεψου το καλυτερα και παρε και μια δευτερη γνωμη.

Ξερω οτι ο οργανισμος αποροφα ενα σακο που δεν προχωραει.

πχ αν ειχες διδυμα και το ενα απο τα δυο μωρα δεν συνεχιζε τι θα σου εκανε η γαιτρος; μερικη αποξεση;;;; οχιιιι, το σωμα σου απλα θα απορροφουσε τον αδειο σακο.

Σκεψου το και παρε και αλλες ιατρικες γνωμες.

Αν θες σου στελνω τα στοιχεια του γιατρου μου, δεχεται ερωτησεις και απανταει με μειλ..

Κατερινα το αλκοολ δεν εχει αποδειχτει οτι ειναι ακινδυνο για τα εμβρυα.

Ο δικος μου γιατρος ειναι καθετος στο μονο πραγμα που μου ειπε ΟΧΙ!

Καλα βεβαια δεν καπνιζα κιολλας οποτε δεν εχω πολλους περιορισμους!

Για τα νυχια επισης δε νομιζω να εχει γινει καποια ερευνα ωστε να ξερουμε αν ειναι ασφαλες η οχι.

Γενικα εγω σ αυτα ειμαι πολυ επιφυλακτικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εχθές το βράδυ είχα αιμορραγία... Όχι πολύ αίμα αλλά είχα λερώσει αρκετά το βρακί μου. Έπαθα πανικό. Ήρθα και οι γονείς μου στο σπίτι. Πήρα τον γιατρό μου και επειδή ήταν εκτός Αθηνών θα τον δω σήμερα το μεσημέρι. Στεναχωρήθηκα πολύ και δεν ξέρω τι να υποθέσω. Όπως και να έχει δεν μπορώ να κάνω κάτι τώρα. Θα σας στείλω τα νέα μου το απόγευμα και ελπίζω να μην είναι άσχημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina, πώς ήταν το αίμα; Εντονο κοκκινο η καφετι; Μην πανικοβληθεις, οσο μπορείς, η αιμοραγία είναι σύνηθες στα αρχικά στάδια της εγκυμοσύνης και την έχουν αρκετές γυναίκες.

ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΟΥΛΕΙΕΣ μέχρι να σε δει ο γιατρός σου, είναι πολύ σημαντικό.

Αν δεν κάνω λάθος μπαίνεις στην 8η εβδομάδα τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι σήμερα θα με δει. Όχι ΜΙΝΙ δεν πονάω σωματικά τουλάχιστον.... Αλλά είμαι πολύ αγχωμένη. Θέλω να δω το γιατρό. Και ότι είναι να το μάθω τουλάχιστον. Εσύ πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina, πώς ήταν το αίμα; Εντονο κοκκινο η καφετι; Μην πανικοβληθεις, οσο μπορείς, η αιμοραγία είναι σύνηθες στα αρχικά στάδια της εγκυμοσύνης και την έχουν αρκετές γυναίκες.

ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΟΥΛΕΙΕΣ μέχρι να σε δει ο γιατρός σου, είναι πολύ σημαντικό.

Αν δεν κάνω λάθος μπαίνεις στην 8η εβδομάδα τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να μην ειναι κατι, αφου δεν πονας...

Εγω καλα ειμαι προετοιμαζομαι ψυχολογικα, κατα τ αλλα μια χαρα!

Να μας ενημερωσεις οπωσδηποτε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ΑΛΕΣΙΑ στην 8η είμαι. Ήταν κόκκινο προς ροζ. Όχι πάρα πολύ αλλά το βρακί είχε έναν μεγάλο λεκέ. Δεν κάνω δουλειές. Εννοείται ΜΙΝΙ θα σας ενημερώνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τι εγινε ρε κοριτσια;

μας ματιασανε;

Κατερινα ξεκουρασου κοριτσι μου και ολα θα φτιαξουν.

Εχω ακουσει το σεναριο οτι καποιες γυναικες στην αλλαγη μηνα εχουν λιγο αιμα, ας ηταν λοιπον αυτο.

Περιμενουμε νεα απο το γιατρο σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πήγα στο γιατρό. Κάναμε υπερ και το μωρό είναι μια χαρά. Η καρδούλα του χτυπάει δυνατά και έχει μεγαλώσει. Είναι 2,5 εκατοστά. Μου είπε ο γιατρός ότι πολλές φορές συμβαίνει μια ελαφριά αιμοραγία. Όχι μου λέει ότι χαιρόμαστε γι'αυτό αλλά ούτε και μας στεναχωρεί αφού το μωρό είναι καλά. Μου είπε να ξεκουραστώ κάποιες μέρες στο σπίτι. Ειλικρινά τρόμαξα φοβερά κορίτσια. Ελπίζω όλα να πάνε καλά σε όλες μας!!! Σας υπερευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας! Είστε τόσο καλές και χαίρομαι που σας γνώρισα και που θα περάσω μαζί σας μερικούς τόσο διαφορερικούς όμορφους μα και δύσκολους μήνες....[smilie=hello.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπραααααβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το καλυτερο νεο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αντε κ ανησυχησαμε παρα πολυ...

Κατερινακι μου να προσεχεις πολυ!!!!

Σε ειχα εγνοια ολη μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, είχα μέρες να μπω γιατί ήμουν στη μαμά μου..! Μου λείψατε~!!!!!! Αχ διάβασα τα μνμτα με τη σειρά και πανικοβλήθηκα αλλά ευτυχώς Κατερίνα είχε αίσιο τέλος η περιπέτεια σου! Ξεκούραση τώρα ε!!!! Εμένα με βοήθησε πολύ και δεν ξαναείδα καφέ εδώ και μια βδομάδα ακριβώς!!

Μιμή σε σκέφτομαι συνέχεια και εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν! Αυτό με την απόξεση το γνωρίζω κι εγώ ότι μετά πιάνεις ξανά κατευθείαν μωράκι, δύο φίλες με τέτοια περίπτωση κατευθείαν μετά είχαν και πάλι μωράκι κι όλα κύλησαν καλά ως το τέλος! Όπως και να έχει καλά κάνεις και προετοιμάζεσαι αλλά τίποτα δεν τέλειωσε...!! Η ελπίδα είναι αυτή που πεθαίνει τελευταία....

Εγώ κορίτσια είμαι πολύ ταραγμένη γιατί μια γειτόνισσα μας έχασε το μωρακι πριν λίγες μέρες ενώ ήταν στον 5ο μήνα και πήγαιναν όλα καλά και μια ξαδέρφη μου γέννησε την προηγούμενη βδομάδα και ενώ όλα πήγαν καλά το μωράκι δεν τα κατάφερε και πέθανε μετά από λίγες ώρες... Είναι τόσο φριχτό αυτό το δεύτερο.... :( Δεν ξέρω τι να κάνω, δεν της έχω τηλεφωνήσει ακόμη, τα λόγια δεν μπορούν να κάνουν τίποτα νομίζω....

Σκεφτόμουν τελικά ότι ό,τι είναι να γίνει θα γίνει και ποτέ δεν πρέπει να είμαστε σίγουρες για τίποτα.... Ουφ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλή εβδομάδα σας εύχομαι! Σευχαριστώ πολύ ΜΙΝΙ μου που με σκεφτόσουν!!! Και γω να ξέρεις πως σε σκέφτομαι και ελπίζω να ακούσουμε ένα καλύτερο νέο και από σένα αυτή τη βδομάδα!!!Ναι ΑΛΕΣΙΑ μου θα προσέξω και θα ξεκουραστώ!!! ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου και γω το ίδιο εύχομαι μόνο ευχάριστα να ακούμε από δω και πέρα!!! ΜΑΡΙΕΛΑ μου ευχαριστώ ελπίζω να μην ξαναδώ αίμα!!! Γειά σου THAGIA μου! Θα ξεκουραστώ όπως έκανες και σύ!!! Σε παρακαλώ προσπάθησε να μην επηρεάζεσαι απ'αυτά που ακούς απ΄τους γνωστούς και την οικογένεια!!! Να σκέφτεσαι θετικά και ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά για όλες μας! Ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι! Όταν είπες στο γιατρό για το αίμα σου έδωσε κάτι σε φάρμακα ή σου είπε μόνο να ξεκουραστείς?Περιμένω νέα σας κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα ξέρω ότι ο γιατρός μου αν του πεις για ο,τιδήποτε έχει να κάνει με καφέ υγρά ακολουθεί μια τακτική, κρεβάτωμα επ αόριστον και utrogestan! Δεν τον πήρα καν τηλέφωνο να του το πω γιατί αυτά τα χάπια δε θα τα έπαιρνα σε καμία περίπτωση.. Βέβαια δεν ήταν τόσο τρομακτικά τα υγρά γιατί ήταν σαν μια ιδέα στο εσώρουχο και δε με τρομάξανε τόσο πολύ.. Πάντως αν σου έδωσε τα συγκεκριμένα ψάξτο λίγο! Στο εξωτερικό δεν τα δίνουν ούτε για αστείο στις εγκύους! Εδώ τα παίρνουν πάρα πολλές κοπέλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά μου έδωσε τα utrogstan. Εγώ δεν θέλω να τα πάρω βρε Thagia μου. Ούτε τα αγόρασα! Απλά δεν ξέρω τι θα μου πει ο γιατρός αν του πω ότι δε τα πήρα. Εσύ τι λες να κάνω? Γενικά δεν θέλω να πάρω χάπια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια είμαι πολύ ταραγμένη γιατί μια γειτόνισσα μας έχασε το μωρακι πριν λίγες μέρες ενώ ήταν στον 5ο μήνα και πήγαιναν όλα καλά και μια ξαδέρφη μου γέννησε την προηγούμενη βδομάδα και ενώ όλα πήγαν καλά το μωράκι δεν τα κατάφερε και πέθανε μετά από λίγες ώρες... Είναι τόσο φριχτό αυτό το δεύτερο.... :( Δεν ξέρω τι να κάνω, δεν της έχω τηλεφωνήσει ακόμη, τα λόγια δεν μπορούν να κάνουν τίποτα νομίζω....

Σκεφτόμουν τελικά ότι ό,τι είναι να γίνει θα γίνει και ποτέ δεν πρέπει να είμαστε σίγουρες για τίποτα.... Ουφ.....

Thagia, μας έκανες τη καρδιά περβόλι τώρα... ξέρω κι εγώ περιπτώσεις που έχασαν το μωράκι σε προχωρημένο μήνα, όχι όμως στη γέννα, αυτό με τρομοκρατεί. Πόσο απρόβλεπτη είναι η εγκυμοσύνη.. Εύχομαι και οι δύο οικογένειες να έχουν τη δύναμη να το ξεπεράσουν με τον χρόνο και πολύ σύντομα να έχουν ένα υγιές μωράκι.

Στεναχωρέθηκα τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...