Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 Νο 41: Φθινοπώριασε...κάθε κατεργάρης στο πάγκο του...


Recommended Posts

μη λες για το χρσιτ χωριο γιατι 22-23-24 θα παρουμε μερος κ μεις με σαπουνια σε 1 χριστ χωριο εδω στον αη γιαννη..αλλα βλακεια που σας απαγορευασαν...ημαρτον..

εμεις μαλλον σπιτι θα την βγαλουμε..κλαψ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 945
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ελα βρε Σωσωκα πήγατε κοτζαμ Σουηδία δε πιάνεται;;;Τόσες μέρες αλωνίσατε Βόρεια Ελλάδα!Σκέψου ότι κάνατε τις Χριστουγεννιάτικες διακοπές σας λίγο νωρίτερα...

Υγεια να υπάρχει και έχετε καιρό μπροστά σας να πάτε και άλλα ταξίδια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα ηρθαν κατι φιλοι κ κατσαμε εδω..παραγγειλα μετα με τον αντρα μου..ωραιοτατα..

μαρκερ το μειλ!!

αυριο το πρωι θα παω 1 βολτα απο τζαμπο..

και αυριο το απογ ειναι το παζαρι μας..για καλο σκοπο..αντε να δουμε πως θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

εμεις περασαμε ενα πολυ ομορφο σκ η αληθεια ειναι

πολυ ηρεμο

τα παιδακια και τα 3 ηταν ηρεμοτατα

φτου φτου αντε και την αλλη εβδ

ειχαμε παρτυ και εχθες και σημερα

σημερα την ειπα και σε μια γνωστη με ενα παιδακι που ειναι μεσα στη μιζερια και την κακομοιρια - ε δεν μπορω να ακουω αλλες κουλαμαρες σορυ κιολας. σε ενα σπιτι μενειμ ε τα πεθερικα , 3 ανθρωποι προσεχουν ενα παιδακι 1,5 χρονων και ολη την ωρα ποσο ταλαιπωρειτε.

ενι γουει κακως ασχολουμε αλλα βαριεμαι να τους ακουω πραγματικα.

νανα νομιζω οτι τα βαζουν και με το ζορι για υπνο - το ιδιολεει και η πεθερα οτι κοιμαται 2ωο το πρωι. αλλα μολις ξυπνησει στο μισαωρο τον νανουριζει και ξανακοιμαται. της ειπα να το κοψει και οταν ξυπναει τελος ας κοινηθει το μεσημερι μετα.

βρε μαρντ πολλα λεφτα οι στολες - τι λες τρα. πραμγατικα εγω μπορει να μην τις πηγαινα , θα επρεπε να εχει στολες το σχολειο. σιγα τη διαφορα που εχουν τα παιδακια πια. δδλ τωρα θες 100ε για ολα . ε οχι για 1 ωρα τοσα χρηματα

και το χωριο τι ειαι παλι αυτο;

αλλο και τουτο παλι.

σωσω σου στειλα απαντηση. γενικα το αντιβαιρους εαν εχει πιθανοτητα για ιιο δεν τα δεχεται τα μειλ. ξαναδοκιμασαι παλι.

ωραια ιδεα η τουρτα - δεν θα μου πηγαινε στο μυαλο να φτιαξ κατι τετοιο.

καλε ναι ο μπεμπης ακομα καθεται στο ρηλαξ. ειναι πολυ καλο το ρηάξ αρχικα

της κικο με γουβα οχι με πλατη στεθερη και ειναι παρα πολυ ανετο

ο μπεμπης μαρντ και εμας φαρδυς πλατης επεσσε απο τον καναπε που ειχαμε το ρηλαξ - ειναι τοσο καλο ομως το μικρουλη

ολοι το καλο και ομορφο μωρο λενε.

αφου ειναι χαχα

ηδη καθεται καλυτερ στο πωπο 2 μερες τωρα.

αντε να δουμε

δεν ξερω εγω παβτα τους ρωταω σε ολα

τι θελουν εαν του αρεσει κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τα δικα μου κοιμοταν στα ριλαξ για μεσημερι μεχρι 10 μηνων!!!

ρε ΜΑρντιο τοσα λεφτα στον παιδικο;;;;;

εμενα η ΜΑριαννα δε χρειαζεται καν στολη, νοικοκυρα, ο Σπυρος καλικαντζαρος (με ρωτησαν πο δασκαλες του αν συμφωνω ή αν εχω ρουχα για κατι αλλο) βρηκα στη σοφιτα απο τις ανηψιες μου μαυρη μπλουζα και κολαν, ενα μαυρο καλτσον θελω για να ραψω κουδουνακια για σκουφι και μια ουρα να φτιαξω...

οσο για δωρα τους δινει ο παιδικος απο μια σακουλα με πραγματακια (ο Δημος δηλαδη) και οι δασκαλες φτιαχνουν κατασκευες-δωρακια. μας ζητησαν να παμε βαζακια στιλ νουτελα μικρη με το καπακι, 2 κλαδακια ψευτικο ελατο και αχρηστα cd και πριν λιγοκαιρο οτι κορδελες ειχαμε απο μπομπονιερες και ειπαν στον αντρα οτι θα φτιαξουν χιονομπαλα!!!!! περιμενω να τη δω!!!!

ΝΑνα η μαμα μου περασαν ωραια στην εκρδομη χθς στη Δραμα. φαγανε στο νησακι αλλα μετα που πηγαν ονειρουπολη ηταν ηδη κουρασμενες οι γιαγιουλες και κρυωναν και στη μια ωρα φυγανε...

εμεις σημερα πηγαμε εκκλησια, καναμε αρτοκλασια μιας και ειναι οι γιορτες των παιδιων και του Χρηστου μετα και μετα περασαμε απο την Αγγέλων Πολις στα λουτρα Λαγκαδα. μικρο αλλα καλο. πηγαμε στο σπιτι του Αγιου Βασιλη και βγηκαμε φωτο, 3Ε, μας εδωσαν γλυφιντζουρι, ζωγραφισαν, δεν πηγαμε στο ταχυδρονμιο και σε κανα 2 ακομα σπιτακια γιατι πονεσαν τα αφτια της ΜΑριαννας. φυσικα φορουσε σκουφο αλλα δε γλυτωσαμε την αντιβιωση....

απο αυριο... αδεια!!!!!!!

θελω μια μερα να παω για καφε σε συναδεφισσα, μια να κανω μαλλια, μια να κανω μποτε, μια να παω για χαμαμ με τον αντρα... και μια να παμε για ψωνια!!!!!

και λεει ερχονται χιονια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

χθες είπανε ότι την Τετάρτη μπορεί να χιονίσει και στη Λευκωσία!

ουάου!!!

αν και την τελευταία φορά που χιόνισε στη Λευκωσία, εγώ ήμουν στην κλινική και έκανα απόξεση...

τέσπα...

μάρκερ κι εγώ αυτό το ρηλάξ έχω αλλά ούτε λόγος για να κάτσει ο μπέμπης... νομίζω ότι 4 μηνών το μάζεψα.

έχει 2 βράδια που πίνει το γάλα στο μπιμπερό.

από 90 μλ περίπου.

σωσώ η δίαιτα λέγεται slimming world.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ok για τη διαιτα νανα...και χθες..παραγγειλαμε που σας ειπα...

και το βραδυ μου εκατσε βαρυ μαλλον ο κοτογυρος...δε τρωω τετοια εγω..αλλα πηρα απο το λευτ λιγο..και σηκωνομαι 2 τα ξημερωματα και κανω εμμετο..μπορει κ 4η φορα στη ζωη μου..και μετα επινα συνεχεια νερο..

τα κακα μου καλα..δεν ειναι γαστρεντ..μαλλον κατι θα πμε πειραξε..δε ξερω..σημερα..κακοκεφη..τεσπα..

μαρκερ το αντιβαιρους λεει ο λευτ οτυι ειναι καλο..σου στελνω τωρα μια φωτο να δουμε..

αν την παρεις ενημερωσε...

η μαρθα εβηχε χθες 2 ωρες...

μετα τιποτα..η μπεμπα μυξες..καλσικα πραγματα για ολους..κ σημερα ειναι το παζαρι..

αντε να δουμε..

για τα αμεα εδω στο ηρακλειο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

σήμερα γίνανε Έξαλλοι οι γονεις με τη μουσικού. Φώναζε όλη την ώρα. Πολύ γέλιο.

έλεγε στο 3χρονο , "έχουμε πρόβα τώρα με φωνες , εαν δεν σου αρεσει σήκω και φυγε , θα κάνουμε αλλον Ιωσήφ, και το παιδάκι έχει πρόβλημα κάνει λογοθεραπειες έχει κάτι με την συγκέντρωση κλπ"

α ρε μάνα σα χθες το θυμάμαι και αυτο. Όλα για καλό τελικά. Εμάς τώρα δεν πολυκαθεται αλλά σίγουρα θα τ κρατήσουμε λίγο ακόμα.τσουκου τσυκου θα το πιεί. Εγώ λέω να κόψω και τον βραδυνό θηλασμό πια.

περισσότερη ώρα τρωμε γιατι μετά πίνει και καμια 150αρια ξένο.

έλα ρε συ , σε πείραξε ο γύρος.

περαστικά οικογενειακώς.για τη φωτο στείλε πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!

Μάρκερ να χαίρεσαι το Νικόλα σου! Λίγο καθυστερημένα βέβαια!

Καλέ πάει καλά η τύπισσα στη μουσική;;;;; θα την είχα ξεμαλλιάσει αν μιλούσε έτσι όχι μόνο στο παιδί μου, αλλά σε οποιοδήποτε παιδάκι.

Ριλάξ ε; Ο μικρός μου ταλιμπάν το σταμάτησε 3 μηνών όπου τότε έκοψε και τους πολλούς ύπνους. Από τότε ξεκίνησε να κοιμάται μόνο 2 φορές μέσα στη μέρα από μισή ώρα. Φρίκη!

Φανταστείτε πως 4 μηνών καθόταν μόνος στον ποπό του χωρίς βοήθεια και 5 μηνών (έχω και βίντεο) πιάστηκε από το δίχτυ του πάρκου και σηκώθηκε όρθιος!

Ο Χριστόφορος καθόταν μέχρι 5-6 μηνών σίγουρα στο ριλάξ αν και τον τελευταίο καιρό σηκωνόταν και καθόταν στον ποπό του, δεν ήθελε με τίποτα να ξαπλώνει. Εκείνος 6 μηνών σηκώθηκε όρθιος στο πάρκο (επίσης έχω ντοκουμέντα!)

Καλέ τί εύκολα που αποθηλάζετε τα μωρά σας!!!! Πολύ σας χαίρομαι! Ούτε ταλαιπωρείστε ούτε και τα μωρά φρικάρουν! Τί καλά παιδάκια!!!! Μπράβο σας!!!!

Σωσώκα πάλι καταγίνεσαι με τα παζάρια;;;; Είμαι σίγουρη πως ακόμα έχεις πράγματα στις βαλίτσες μια που προτιμάς την χωριογύρα! χαχα! σε πειράζω! γυρουλού μου εσύ!!! Αφού μπορείς και τα κάνεις μπράβο!!!! Είσαι σίγουρη ρε για το 3ήμερο με τον πάγκο και τα σαπούνια;;;; Θα έχει κρύο, ίσως να μην βγάλεις ούτε τα έξοδά σου, και θα αφήσεις και τα 2 παιδάκια παραμονές μόνα τους; Ξάσου (που λέμε εμείς οι Κρητικοί), ότι θες κάνε! Η τούρτα πινιάτα θα μπορούσε ίσως να γίνει καλή αλλά μου φαίνεται σαν κέικ κομμένο στη μέση που έβαλες μέσα γκοφρέτες... η ιδέα καλή αλλά εγώ την τούρτα την θέλω τούρτα! Με το ζουμερό παντεσπάνι και την πολλή κρέμα (ότι γεύση και να είναι!). Είμαι λίγο ξενέρα αλλά προτιμώ την γεύση παρά την όψη. Λοιπόν, μίλησα με μαμα-ευα και είπαμε μέχρι τέλος της εβδομάδας να πιούμε πρωινό καφέ. Μπορείς Παρασκευή πρωί σπίτι μου;

Νανά τί καλά που θα χιονίσει! Φτάνει το χιόνι μέσα στην πόλη; Εγώ καημό το έχω που για να πιάσουμε χιόνι πρέπει να εξοριστούμε στον Ψηλορείτη.

Βαγκ εσάς πρέπει να το στρώνει κιόλας ε; Αχ πολύ ρομαντικός και χουχουλιάρικος καιρός!!!! Αρκεί να μην έχεις δουλειές και υποχρεώσεις που να σε αναγκάζουν να βγεις από το σπίτι.

Α! Δεν σας είπα! Έκανα τις προάλλες κάτι ντόνατς ψημένα στο φούρνο που πραγματικά δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τα αγοραστά που είναι πνιγμένα στα τράνς λιπαρά! Μιλάμε τέλεια, πανεύκολα και καθόλου ανθυγιεινά!!!!

Ρε κορίτσια έχω φάει ένα κόλλημα τώρα τελευταία....κάνω το λάθος και συγκρίνω τα παιδιά μου...δηλαδή τον Γιάννη με τον Χριστόφορο στην τότε ηλικία. Ο Χριστόφορος 18 μηνών μιλούσε σχετικά καλά και έλεγε και ξεχώριζε τα χρώματα, και 21 μηνών έχω βιντεάκια που κάνει ολόκληρη κουβέντα. Όχι μόνο προτάσεις μεγάλες αλλά χρησιμοποιούσε σωστά και τους χρόνους! Τώρα ο μικρός που είναι 21 λέει προτάσεις μέχρι 3 λέξεις. Ξέρει τα πάντα, καταλαβαίνει τα πάντα, εκτελεί ότι του πω, επαναλαμβάνει οτι του πω αλλά προτιμά να μην ανοίγει κουβέντα. Τα χρώματα τα ξέρει και ο μικρός, όχι όλα αλλά τα βασικά και αυτά κάποιες φορές ίσως τα μπερδέψει στα λόγια. Τα δείχνει σωστά όμως όταν τον ρωτάω και όταν έχει διάθεση να μιλήσει. Λίγο τσούκος μου φαίνεται...ενώ είναι πιο ζωηρός απ'οτι ήταν ο μεγάλος, μου δείχνει οτι τεμπελιάζει στο θέμα της ομιλίας. Λίγο στεναχωριέμαι αλλά θα μου περάσει. Δεν νομίζω να είναι κάτι.

Επεξεργάστηκε από maryloo28
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου!

τι κάνετε;

επιτέλους, μας ανάψανε τη θέρμανση στη δουλειά.

σήμερα έχω και το τελευταίο μάθημα πλεχτού πριν τις γιορτές.

ξεκίνησα και 2η ζακέτα γιατί στην πρώτη έφτασα σε ένα σημείο που δεν ήξερα πώς να συνεχίσω και είπα να μη χάνω χρόνο.

μάρκερ, η δασκάλα έχει δικά της παιδιά;

σωσώ όταν διάβαζα το μήνυμά σου.. έτρωγα... με είχες φτιάξει... χαχαχα!

μαριλού, το ξέρεις ότι το κάθε παιδί έχει το δικό ρυθμό... ε;

χαχαχα

ο α και τριών χρονών μπέρδευε τα χρώματα.

και τώρα μπορεί να μπερδευτεί στο μέτρημα.

κ τι να κάνω;

δεν μπορεί όλοι να είναι άριστοι...

ούτε εγώ, ούτε ο μπαμπάς του είμασταν άριστοι μαθητές...

άσε, που μπορεί και να μην έχει καμία σχέση...

πες συνταγή για ντόνατς φούρνου!!!

σας έχω πει ότι έχω πεθυμήσει μπακλαβά;

σαν τρελή θέλω να φτιάξω... αλλά θα τον φάω όλο μόνη μου και το σκέφτομαι...

μετά το μπιμπερό μια χαρά πίνει και το δικό μου γάλα.

επίσης, δεν έχω προσπαθήσει να του δώσω εγώ το μπιμπερό.

δεν ξέρω αν θα το πιάνει από μένα.

μετά το χρόνο θα του προσθέσω κι άλλο γεύμα ξένο.

το πρωινό μάλλον.

αν και χθες δεν του έδωσα μπιμπερό γιατί ήταν πρισμένο το στήθος.

σας είπα ότι την Παρασκευή δε θα πάω δουλειά;

θα μείνω σπίτι με τον ανδρούλη μου και είπαμε να πάμε να φάμε τα δυο μας... σούσι.

το δοκιμάσαμε προχθές στον γείτονα για πρώτη φορά κ μας άρεσε πολύ.

άρεσε και στον α πολύ.

αυτουνού θα του το πάμε take away... χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας..γυρισα απο παζαρι..εγω πηγα καλουτσικα...

ολα καλα..αλλα απο ολα τα παιδια μαζευτηκανε 1500 ευρω!!απιστευτο!

μαριλου θα τα παιρνω κ τα παιδια στο παζαρι..το μεγαλο δλδ..χθες την πηρα τη μαρθα..και πουλουσδαμε μαζι..που λεει ο λογος!

ειπα αν δε καθοταν καλα θα ερχοταν ο λευτ να την παρει..αλλα εκατσε σουπερ!

συνταγη για ντονατς..τωρα!!

παντως και χθες ημουν καλα..κατι με πειραξε μαλλον..\

ρε μαριλου η μαρθα ειναι 4 και ψιλομπερδευει τα χρωματα..

τι μας λες τωρα..

το καθε παιδι ειναι διαφορετικο...χαραλωσε!

παρασκ πρωι...εκτος απροοπτυ...ναι!

μαρεκ εγω εκανα λαθος το μειλ σου!!οτι ναι!

πρεπει να ετοιμασω 1 diaper cake gia to apog!για 1 συναδερφο του λευτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

ευχαριστω μαριλου

καλα και εγω θα συγκρινω σιγουρα δεν το συζητω

αφου και τωρα το κανω

τι να σου πω δεν μου φαινεται κατι ανυσηχητικο , νομιζω μετα τα 3 πρεπει να ασχολησε ιδιαιτερως με το λογο

αληθεια σηκωθηκαν τοσο μικρα μονα τους χωρις βοηθεια;

τι να σου πω τα αγορια δεν τα θυμαμαι καθολου , μονο οτι περπατησαν 11 μηνων.

μπραβο στα αγορια σου

ουτε εμας κοιμαται πολυ εκει κανα μισαωρο 2 φορες την ημερα , πρωι μεσημερι.

γεκνικως πολυ καλο μωρακι

ακομα γεμιζει το στηθος νανα;

πωπω εμενα καθολου , λεω να δοκιμασω να βγαλωνα δω εαν εχει τιποτα που δε νομιζω να μαζεψω παραπανω απο 20ml

γενικως δεν με νοιζει η αληθεια ειναι για το γαλα γιατι ειναι και αρκετα φαγανουλης , αφου τον πρηγουμενο μηνα πηρε 600γρ και μια εβδ δεν ετρωγε και καλα με την ιωση.

ναι εχει μια κορη μουσικου νανα.

πες συνταγη θελω και εγω

καλα τα κουλουρια σου τα εφτιαξα στις γιορτες των παιδιων στολισμενα με ζαχροπαστα και ολες μου ζητανε τη συνταγη.

σωσω στειελε τις φωτο το εχ ετοιμο το ημερολογιο

μπραβο για τα χρηματα

μου αρεσει που παιρνεις τη μεγαλη μαζι , μαλλον και εγω θα το εκανα,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια...χαθηκα...δε προλαβαινα να γραψω απο τη δουλεια....

Vag να χαιρεσαι την ΜΑΡΙΑΝΝΑ σου τη γλυκια για χθες δε θυμαμαι αν σου γραψα ευχες στο mail η γαιδουρα...πανεμορφη οικογενεια ειστε!! Ειναι καλυτερα τα αυτακια τους;

Με ενημερωσαν οτι εστειλαν τα photobook χθες.παραγγειλα και ημερολογιο ετοιμα τα δωρα για τις δασκαλες αν και με το φετινο φιασκο ξενερωσα και να τα δωσω..

Μαριλου οπως το πες...κακως συγκρινεις και αγχωνεσαι..εδω εμενα διδυμα και η μια ειναι γλωσσου και η αλλη μουγκοθοδωρος....ειναι στο παιδι δεν εχει να κανει με σταδια αναπτυξης σαφως διαχωρισμενα για καθε ηλικια.οποτε ωριμαζει του καθενος ο εγκεφαλος..

Σουσι ακουω Νανα χαμαμ ακουω Vag αυτα ειναι....πραγματοποιηστε τα σχεδια σας!!!! Ζηλευω!!!

Σωσω μπραβο για το παζαρι αξιες οι Κρητικοπουλες..περαστικα στα παιδια.

Μαρκερ και μενα ετσι το στηθος σιγα σιγα αδειαζε δε φουσκωνε ουτε χαπια που λενε χρειαστηκε να παρω.και δε ξερω τι εφταιξε εκανα πολλες αντλησεις αλλα ολες με το θηλαστρο οποτε εβαζα παιδι στο στηθος δεν επιανε θηλη και ηθελα να φανε που ηταν μικρουλες.

Πεθυμησα Μαρακι Ζακυνθινο.Χρυσουλα.Ντομ που ειναι καλε αυτες οι κορες; μιλαει καμια;

Καληνυχτω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας...ο αντρας λειπει για ματσ και γω αδδειαζω το ψυγειο...χαχαχ.οτι δεν εφαγα σε 2 μερες τα εφαγα τωρα...

εδω δφυσαει...ναι ρε βαγκ..την μαριαννα!!

νανα θα με βρισεις που θα ρωτηδω αλλα ποτε εκανες αποξεση;;

επρεπε να θυμαμαι;;

αυριο θα παω να δω 2 σπιτια..τα οποια ειναι κ τα 2 στα συμβολαια σχεδον..αλλα το πηρα ζεστα το θεμα..φτασαμε τοσο κοντα σε 1 σπιτι...αλλα δε το κλεισαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συν ολα τα αλλα θα αγορασετε και σπιτι ρε Σωσω;;;

αφου δανεια δε δινουν οι τραπεζες. εχετε καμια ακρη;;;

ρε συ... δεν ειχε χασει η Νανα τα διδυμα;;;;

δεν ξεχνιεται... αλλα εσει το κεφαλι σου το εχεις γεματο με τοσα!!!

Μαρκερ η μουσικου που λες ειναι στον παιδικο ή σε δραστηριοτητα;;;

οπως και να ναι... λες και θα ανεβασει ερο στο Μπροντγουεϊ!!!!!

Μαρντιο και με το δικιο σου χαλαστηκες... και εγω σημερα πηρα απο το τζαμπο τα κεραμικα κεφαλια Αη Βασιλιδες για τις δασκαλες... για την κ. Ειρηνη, την αγαπημενη μας απο περισυ, την πηρα εινα μεγαλο και θα το γεμισω με μπισκοτα που θα κανω και σοκολατακια. για την αλλη κυρια του Σπυρου πηρα ενα μεσαιο και για τις 2 της ΜΑριαννας 2 μικροτερα. στα μικρα μονο σοκολατακια χωρανε.

ευχαριστω για τις ευχες σας κοριτσια. χθες πηγαμε στη νονα μου που γιρταζε και αυτη χθες.

σημερα εκανα ριζα και κουρεμα στη φιλη μου... την Παρασκευη εχω μποτε. αυριο μολις παμε τα παιδια σχολειο καφε με τις 2 καλες μου συναδελφισσες!!!! ετοιμα τα φτιαρια και οι αξινες!!!!!

να δω ποτε θα παμε για χαμαμ... μαλλον Πεμπτη.

πρεπει να βρω και κουδουνακια στρογγυλα να ραψω στο καλτσον που θα φοραει για σκουφο ο καλλικαντζαρος-σπυρος...

ουρα λεω να φτιαξω με ενα δικο μου καλτσον μαυρο. το ενα ποδι θα το κραταω ισιο και το αλλο θα το γυρναω γυρω γυρω του και θα το ραψω αραια αραια να μη χαλαει..

να δω αν θα φορεσει τα ολομαυρα ο Σπυρος... μονο τη μπλουζα του δοκιμασα να δω αν του κανει, το κολαν δεν ηθελε να το βαλει... να δουμε...

μαλλον παλι η κ. Ειρηνη θα τον πεισει στις προβες να τα φορεσει...

σημερα οι κυριες της ΜΑριαννας εφτιαχναν ενα τζακι για το σκηνικο...

χθες για δωρα που θα μς δωσουν εβαφαν πρασινες κουκουναρες και κολουσαν χρωματιστες χαντρες και γινοταν ωριαο χριστουγενιατικο δεντρο.

στου Σπυρου εκαναν χιονομπαλες και τα βαζακια και με βαση cd με κολημενη ασημοσκονη στη μεση ρεσω και κλαδακια ψευτικου δεντρου. τελεια φαινοταν!

απο καιρο τελικα... οχι μονο χιονι δεν εχουμε αλλα το πρωι νομιζα οτι χαλασαν οι εξωτερικοι αισθητιρες των θερμομετρων! ειχε πολυ αερα, αλλα εδειχναν 9 βαθμους! τελικα σωστα εδιεχναν...

οποτε λενε στα καναλια... χιονια, παγετους... πανικος... εμεις εδω πανω εχουμε χαρα Θεου!!!

καλο βραδυ...

Α! Μαριλου.... μην τα ξαναλεμε... τη συνταγη παρακαλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχ....σορυ ρε νανα...ξεχναω πολυ ευκολα...τα παντα ομως~!

και δω φυσαει βαγκ...

κουδουνακια βαγκ εχει το τζαμπο..

καλο καφε αυριο...και καλο θαψιμο..τελεια θα ειναι!!χαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

σωσώ ώρες ώρες νομίζω ότι είσαι εκτός τόπου και χρόνου...

εδώ έχει ψωφόκρυο!!!

ευτυχώς, μας ανάψανε τη θέρμανση στη δουλειά.

τόσες μέρες μας είχανε χωρίς θέρμανση...

βαγκ, μπράβο για τη φαντασία σου!

να μας στείλεις φωτό να δούμε τα καμάρια σου.

κι ο δικός μου έχει τη γιορτούλα του σήμερα.

ανυπομωνώ να τον καμαρώσω!

προχθές είμασταν στην πεθερά μου και λέει:"αν με καλέσετε, θα έρθω κι εγώ"

"γιατί θέλεις κάλεσμα;", της είπα...

"ε ναι, πρέπει να με καλέσει ο εγγονός μου".

το γύρισε στον εγγονό...

ε δεν άντεξα κι εγώ και της είπα: "πέρσι όσες φορές σε καλέσαμε, δεν ήρθες"

ε μα...

εγώ σκέφτηκα να τις φτιάξω από μία πλεχτή καρφίτσα.

είναι η δασκάλα, η διευθύντρια και η βοηθός.

σωσώ μη μου πεις ότι κι ο δικός σου είναι Ολυμπιακός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

10 σημερα δουλεια

αλλη μια εβδ και τελος και φετος

ανυπομονω μην πω χαχα

εμεις ολοι καλα

σημερα τσακωθηκαν ο κως με το νικο τι πρωτοτυπο , δεν ηθελε ο νικος την μλπουζα που του εβαζα ο κως και εγινε χαμος

αστον ρε χριστιανε να βαλει οτι θελει - πωπω βαριεμαι τη φασαρια

ο μπεμπουας ξυπνησε στις 4:00 του εβαλα πιπιλα και μετα 5:30, τον πηρε ο κως μετα

βαγκουλα δεν θυμαι ρε γμτ εαν σου ευχηθηκα

χρονια πολλα και πολυευτυχισμενη η Μαριαννα σου

εγω δεν θα τους παω τιποτα για χριστουγεννα μαλλον εκτως εαν βρω να φτιαξω τιποτα δεν ξερω

για τη μουσικη ειναι εξωσχολικη δραστηριοτητα

μετα τη γιορτη θα παρω τηλ στο δημο και εαν μου πουν καμια μλκια του στιλ παλι οτι ειναι η καλυτερη δασκαλα δεν θα τους ξαναπαω,

σιγα να μην τα πηγαινω να ακουνε φασαρια και φωνς ολη την ωρα

ωρια παντως η ιδεα σου με τα αγιοβασιλακια - μπορει αν την ακολουθησω

σωσω σημερα θα τυπωσω και λογικα σαββατο θα στα στειλω.

μακαρι να βρειτε σπιτι οπως τ θελετε πραγματικα. μην βιαστειτε αφου ειναι αγορα.

νανα με το καλο να καμαρωσεις τον Ανθιμουλη σου

καλα να περασετε σημερα στη γιορτη

θελει καλεσμα η πεθερα ε;

ε καλα την επομενη φτιαξε της προσκλητηριο.

ελεος ρε συ

κατι τετοια κυολα λεει ωρες ωρες και η δικη μου και λεω , μα καλα χαζη ειναι;

τι να πεις , μαλλον σκεφτονται οτι επειδη ειναι πεθερες δενθα τις θελουμε.

εχω πολυ καλο μωρο σας ο εχω πει ε;χαχαχα

κανει κουπεπε και παλμακια

λεει αντε , μπαμπα και νταντα

να ρωτησω ξερει καμια για την αριστεροχειρια;

ειναι και τα 2 αγορια και μαλλον και ο μπεμπουας οπως τον βλεπω

δνε ειχα δωσει σημασια μεχρι που διαβασα οτι στο σχολειο ακομα και τωρα τα πιεζουν να γραψουν καλα

οχι με το δεξι αλλα με τον τροπο των δεξιων

εγω παντως δεν τους πιεζω καθολου οπω θελουν γραφουν και γραφουν και αρκετα καλα εχω να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω σε ζηλευω που εχεις παιδια αριστεροχειρα...ειμαι κ γω!!

προσπαθησα κ τη μαρθα αλλα μπα....χαχα...

κριμα...τι να σε πουμε καλα;;

ολα τα παιδια κανονικα ειναι οπως κ να γραφουν..εδω φυσαει...και βρεχει..αναψαμε θερμανση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Καλέ Βαγκ χρόνια πολλά για την κουκλίτσα! Δεν το έχω με τις γιορτές όταν δεν έχω κάποιο κοντινό πρόσωπο να γιορτάζει.

Μα ζηλεύω απίστευτα που κάνουν τα παιδάκια σας Χριστουγεννιάτικη γιορτή με τόσες πολλές δραστηριότητες! Μπράβο!!! Εμείς τίποτα... :( μόνο τέλος του χρόνου γιορτούλα.

Καλά Σωσώ με την Μάρθα πήγες;;; Με τόσο κρύο;;; Αμάν!!! Δεν τα βγάζω με τέτοιο ψωφόκρυο έξω για κανένα λόγο! Μπράβο πάντως για το ποσό!!!! Πολύ καλή βοήθεια! Αύριο βράδυ έχω ραντεβού για τον Χριστόφορο με ΩΡΛ και σκέφτομαι να το ακυρώσω λόγο κρύου....

Πήγα λαϊκή το πρωί και γκαγκάνιασα! Είχα το ένα χέρι χωρίς γάντι για να μπορώ να πληρώνω και να ανοίγω τις σακούλες και δεν το ένιωθα! Πονούσε πάρα πολύ από το κρύο. Με το που γύρισα σπίτι άναψα κατευθείαν την φωτιά!

Μ@λ@κία μου που συγκρίνω αλλά γλινεται χωρίς να το θέλω. Ναι και σηκώθηκαν νωρίς και περπάτησαν νωρίς. Ο Χριστόφορος 10,5 έκανε τα πρώτα βήματα μόνος του και 11 πήγαινε κανονικά. Το μικρό το σποράκι την μέρα που έγινε 9 μηνών έκανε 2 βήματα (από τραπεζάκι στον καναπέ) και μετά από 2 εβδομάδες, δηλαδή 9,5 μηνών πήγαινε σφαίρα! Αλλά στην ομιλία όπως είπε και η Μάρντιο (έγραψες με την ατάκα σου!) μουγκοθόδωρος! χαχα!!!

Νανά πλάκα κάνεις πως δεν είχατε θέρμανση στη δουλειά;;; Πωπωπω... πάλι καλά δηλαδή που την έβαλαν τώρα ε; Σούσι τα δυο σας την Παρασκευή; Τέλεια!!! Και εμείς πήγαμε με τον Γιώργο τις προάλλες και φάγαμε στα γρήγορα οι 2 μας (σε ψησταριά όχι πουθενά σούπερ) αλλά ήταν 1η φορά που δεν είχα μαζί μου παιδιά και μου άρεσε πολύ! Έφαγα το κοτοπουλάκι μου με ηρεμία!

Λοιπόν γράψτε συνταγή φανταστική για τα ντόνατς (12 τεμάχια) :

1 κ.σ. βούτυρο

3/4 φλιτζανιού γάλα

2 φλιτζάνια κοσκινισμένο αλεύρι (ο.χ.)

2 κ.σ. ζάχαρη

1/2 κ.γ. αλάτι

μισή μικρή πατάτα βρασμένη και λιωμένη (περίπου 40γρ)

1 αυγό

1 φακελάκι ξηρή μαγιά

2 βανίλες

ΓΙΑ ΕΠΆΛΕΙΨΗ: 1/2 φλιτζάνι λιωμένο βούτυρο

1)Ανακατεύουμε όλα τα υλικά και το αλάτι το βάζουμε τελευταίο πάνω από το αλεύρι.

2)Αφήνουμε στα ζεστά το ζυμάρι να φουσκώσει (το αφήνω σκεπασμένο με μεμβράνη και 1 πετσέτα στους 50-70 βαθμούς στο φούρνο για 15' και γίνεται αφράτο!)

3)Ανοίγουμε φύλλο 1 δάχτυλο με τον πλάστη και κόβουμε με κουπ-πατ το μέγεθος που θέλουμε. (διάμετρος 8εκ. βγάζει 12 ντόνατς) Αν θέλουμε κόβουμε και στη μέση μικρή τρύπα με μικρό κουπ-πατ.

4)τα βάζουμε στη λαμαρίνα αφήνοντας κενά και αφήνουμε στο φούρνο στους 70-80 βαθμούς για 15' να φουσκώσουν και ψήνουμε στους 190 για περίπου 15 λεπτά (να ροδίσουν).

5) Όπως είναι καυτά (μην φοβηθείτε αν είναι λίγο σκληρό το εξωτερικό, μετά μαλακώνει με το βούτυρο) τα περνάμε 1 γρήγορη βουτιά από το λιωμένο βούτυρο και μετά ή βουτάμε σε ζάχαρη κρυσταλλική με λίγη κανέλα ή ρίχνουμε μερέντα ή λιωμένη σοκολάτα επάνω.

Και την επόμενη μέρα είναι καλούτσικα. Αλλά δεν θα μείνουν γιατί θα φαγωθούν όλα! χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ οι αριστερόχειρες θεωρούνται εξυπνότεροι από τους δεξιόχειρες! Αστε τα παιδιά να διαλέξουν να γράφουν όπως θέλουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα εκανα το ντοναντς...βγηκαν καλα!!πηγη εχουμε μαριλου;;να τα βαλω στο μπλογκ..κ παρασ αν πιουμε καφε..θα σου φερω ακομα 1 ατομο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ γρηγορη ρε Σωσω! με τη μια την εκανες τη συνταγη!

εγω εκανα μαι δοση χριστουγεννιατικα μπισκοτα αλλα δε βλεπω να μενουν για πολυ...

θα βαλω λιγα στα δωρα των δασκαλων, η μαριαννα θελει αυριο να κερασει την ταξη της... πανε...

το σ/κ θα πρεπει να φτιαξω κιαλλη δοση.

τοτε θα κανω και μαρεγκες με τα ασπραδια που περισσευουν...

ΜΑριλου οταν λες κρυο... ποσο εννοεις;;

γιατι την προηγουμενη βδομαδα ανεβηκε Φαρσαλα-Λαρισα ο αντρας της ξαδερφης μου απο το Τυμπακι και τα ειδε ολα λεει απο το κρυο!

ειστε καλομαθημενοι τυχερουληδες.....

και εγω το κρυο δεν το μπορω...

οταν εβγαινα εξω περιπολιες, τα παγωμενα βραδια του χειμωνα ελεγα στους συναδελφους οταν η θερμοκρασια ηταν κατω απο -5 να μη με υπολογιζουν... δεν μπορουσα ουτε να σκεφτω.. ενιωθα να παγωνει ο εγκεφαλος μου!

οσο για τους λουκουμαδες... σιγουρα θα τους κανω...

Μαρντιο εγω ρουχα τους ετοιμαζω απο το βραδυ για το σχολειο.

αλλα φυσικα αν ειναι να σκυλιασει το πρωι κανενα και να γινει πανικος... φυσικα θα βαλει αλλο...

σημερα φυσικα καλα περασαμε με τις συναδελφισσες...

μετα πηγα να ρωτησω στο τυπογραφειο ποσο θα βγει να τυπωσει το ημερολογιο...

0,25 η σελιδα, γυαλιστερη και 1,5 το σπιραλ. οποτε για 13 σελ και σπιραλ βγαινει 4,75 το ενα.

δηλαδη οσο τα πηρε η Μαρτνιο και την προσφορα.

αλλα ο αντρας... τσιναει πολυ... του φαινονται ακριβα. γιατι για 12 που θελω βγαινει 57Ε

νευριασα... δηλ καλα ειναι οταν οι θειες μου οποτε ερχονται ή παει η μαμα μου κλπ ολο φερνουν δωρα, λεφτα για τα παιδια ή η θεια μου που ειανι θεσνικη να τα αβγα, τα σπανακια και τα αμπελοφυλλα ετοιμα κατεψυγμενα για πιτες και φαγητα...

οτι μπορει η καθεμια μας δινει συνεχεια.

εμεις να μην τις κανουμε 5Ε δωρο;;;;

αυριο που θα παμε για χαμαμ στην Απολλωνία (ειναι πιο φθηνα απο Λαγκαδα) που θα ειναι χαλαρος θα προσπαθησω να τον μεταπισω....

καληνυχτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να τον μεταπησεις βαγκ..εχεις δικιο..να μη παρουν κ αυτοι 1 ημερολογιο;;

και δε θα παρουν ημερολογιο με τσοντα..με τα παιδια σας θα παρουν..πολυ καλη η σκεψη σου..καλε πηρες το πμ μου;;

εγω ετοιμαζω κατι μπισκοτακια για τα παιδια...αλλα πολυ δουλεια βρε παιδι μου..τωρα ξεκουραζονται στο ψυγειο..αυριο η συνεχεια κ μετα στο μπλογκ..οποτε ξεμπερδεψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...