Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 Νο 41: Φθινοπώριασε...κάθε κατεργάρης στο πάγκο του...


Recommended Posts

Μπράβο Νανά βουρ για το τρίτο τώρα που ήρθε η περίοδος!Πρώτη φορά το ακούω το βαρβαρογλυκό!

Και μενα μετακομίζουν τα παιχνίδια στο δέντρο...χθες φτιάξαμε και αστεράκια τρισδιάστατα και τα κότσαραν πάνω...τους έβαλα να κολλάνε πάνω κουμπάκια,φτερά,πούλιες,λατέρνες τα καναν...χα χα

Σωσω το Micky τον ξανακατεβάζω μήπως έκανα κάτι λάθος αν και δε νομίζω.Το part 2 πες του έχει κάποιο θέμα.Και τα ζουζούνια από ότι διάβασα έκλεισε το rapidshare και γι αυτό δε μπορώ να τα κατεβάσω.Του γραψα και στα σχόλια πως μπορω να τα κατεβάσω τώρα.Βρε να μη το χω πάρει είδηση τόσο καιρό ότι τα ανέβασε να τα κατέβαζα νωρίτερα...Δε το πες και συ και γω ρωτησα πολλές φορές και λέω μη γίνομαι κουραστική....Και τα ανέβασε τον Ιανουάριο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 945
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!!!!!

Ήρθε η Σωσώκα το πρωί με την Αρετούλα! Τί καλό κοριτσάκι!!!! Και ο Γιαννάκης όλο φιλάκια της έδινε! χαχα!

Ευχαριστώ για την επιβράβευση!!! Και εγώ νιώθω άλλος άνθρωπος πραγματικά! Μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και άνεση κινήσεων! Αλλά φανταστείτε πως προ 6μήνου ήμουν.... 102!!! Τώρα είμαι 71 και θέλω να δω στην ζυγαριά το 6 μπροστά! Έστω και 2 κιλά να χάσω ακόμα να πάω 69 θα είμαι ευχαριστημένη! Εξάλλου το σκαρί μου είναι τέτοιο και ποτέ δεν ήμουν κάτω από 65 κιλά....(στα 20 μου).

Ωραία η "βαρβάρα"! Είναι σαν χυλός από κόλλυβα! Εμείς σε κάθε μνημόσυνο που φτιάχνουμε κόλλυβα πάντα θα κάνουμε και χυλό! Πρόσφατα έμαθα και εγώ πως υπάρχει σαν γλυκό!

Tablet & psp διαβάζω για Χριστουγεννιάτικα δώρα!!! Καλέ νωρίς δεν είναι για τέτοια; Στο δημοτικό τί θα θέλουν; Καλά στο Γυμνάσιο μηχανάκι και στο λύκειο αμάξι έτσι όπως πάμε! χαχα! Εμένα πάλι ο Χριστόφορος δεν ζητάει συγκεκριμένα παιχνίδια καθότι δεν του αρέσει η τηλεόραση και δεν βλέπει τις διαφημίσεις. Βέβαια τον υπολογιστή και το κινητό τα παίζει στα δάχτυλα. Γενικά όμως μου ζητάει μηχανές και τρακτέρ. Έχουμε αρκετά τέτοια και δεν θα του πάρουμε και άλλα...κανένα εκπαιδευτικό παιχνίδι λέω, θα δω. Ο Άγιος Βασίλης μπορεί να ακούσει την παραγγελιά του αν συνεχίσει την καλή διαγωγή!

Νανά θα ξανανιώσεις τώρα με την περίοδο! Μην βιαστείς καλέ για το 3ο νινί! Άσε να περπατήσει τουλάχιστον ο Μάριος και μετά βάλε μπροστά.... θα ζοριστείς με μωρό στην αγκαλιά και μωρό στην κοιλιά! Εγώ λέω σε κανένα 4-5 μήνες να βάλω μπροστά, όταν γίνει δηλαδή ο Γιαννάκης 2. Για να δούμε θα πετύχουμε την κόρη ή πάλι μαντράχαλος θα μου βγει; Μάλλον το δεύτερο! Δεν πειράζει, καλά είναι και τα τσουτσούνια!

Μάρντιο μου αφού το ζήτησαν οι κόρες επιβάλλεται να τους κάνεις αδερφάκι! Αν θυμάμαι καλά έχετε καβάντζα... οπότε βούρ!!!! Πείσε τον σύζυγο και με το καλό!!!!

Αφου οι τσούπρες μόνο μετακομίζουν στολίδια και δεν γκρεμίζουν είναι μιά χαρά! Άστες να το ευχαριστηθούν! Καλή ιδέα για στολίδια δια χειρός ... παιδιών! Θα το επιχειρήσω!

Τελικά θα κάνω το βήμα να στολίσω Σάββατο μεσημέρι μαζί με τον Χριστόφορο όταν θα κοιμάται ο Γιάννης. Θα το βάλω σε γωνία που να μην έχει πολύ εύκολη πρόσβαση. Θα φτιάξουμε φέτος και μπισκοτένια σπιτάκια.... και τα εύκολα με τα πτι-μπερ αλλά και από τα άλλα που θα ζυμώσω - πλάσω - ψήσω και θα στήσω. Να δούμε πως θα βγούν! Κουραμπιέδες δεν κάνω φέτος. Πολύ παχυντικοί, γεμάτοι βούτυρα και ξηροκάρπια. Μόνο μελομακάρονα και μπισκοτάκια θα κάνω.

Τί θα φάτε σήμερα; Εγώ έχω από χθες λίγους ντολμάδες (τα μικρά δεν τους άγγιξαν) και θα κάνω και μια μακαρονάδα με λαχανικά που αρέσει σε όλους! Εγώ υδατάνθρακες δεν τρώω οπότε κανένα κοτοπουλάκι στη σχάρα θα χτυπήσω. Αύριο λέω να κάνω ψαρόσουπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι κανετε;

δεν σας εχω διαβασει...

προσπαθω να σας διαβασω....κολλαει το ιντερνετ...

και τωρα ευχομαι να τα καταφερω να κανω αποστολη...εκει συνηθως με πεταει....

να ξερετε οτι σας σκεφτομαι, και μου λειπετε....

ευχομαι να ειστε ολες καλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε Χαρα! μακαρι να μπορεις να μπαινεις στην παρεα μας!!

φιλια!

Μαρντιο αδερφακι θελουν οι τσουπρες;;;;

ολα ετσι λενε και οταν ερθει... το τι γυμνασια του κανουν.....

καλα ρε συ, απο περισυ, φετος τα θυμηθικες στα ζουζουνια;;;;

αφου του τα ειχα δωσει οταν ειχαμε βρεθει πριν ενα χρονο!

ενα ωραιο καινουριο που βλεπουν τωρα τα δικα μου στο utube ειναι το ο Τζέικ και οι πειρατες. τιναι disney και το παιζουν και στο disney channel. ειναι στιλ Ντορας. με δοκιμασιες. πολυ καλο.

ΜΑριλου δεν ηξερα οτι και στην λεβεντογεννα κανετε Βαρβαρα!

τελικα εχουν δικιο οτι οι κρητικοι εχουν πολλα κοινα με τους μακεδονες!

Νανα τι τις θες τις σερβιετες;;;

χρησιμοποισε ταμπον! εγω εδω και 20 χρονια εχω σωθει!

οσο για τη νεα διαιτα....

πως δηλαδη μετρας τις αμαρτιες;;;; και αδυνατιζεις αν τις εξομολογηθεις;;;;;

για πες λεπτομεριες...

εγω τωρα ειμαι λιγο καλυτερα αφου πηρα μεσημερι-βραδυ παναντολ κολντ εντ φλου.

το πρωι στη δουλεια ημουν.... χαλια... λαιμος πονουσε τρελα και χανοταν η φωνη μου κεφαλι να το χτυπανε σφυρια!

πηγα στα ιατρεια μας... ιωση. δεν ειμαι για αντιβιωση. πηγα και στον οφθαλμιατρο με την ευκαιρια...

το γηρας ερχεται!!!!!

εχω 1 βαθμο υπερμετροπια και στα 2 ματια!

αλλα δεν ειμαι για γυαλια. ακομα.... θα χρειαστω σε 4-5 χρονια!

ακομα κανει καλη εναλλαγη το ματι κοντα-μακρυα και η βαθμολογια μου ειναι ακομα 10/10.

εμεις παλι μετρα και επιφυλακη αυριο... εγινε επετειος και ο Αλεξης... αντε και του χρονου και ο Φυσσας... ολο το φθινοπωρο ειμαστε επιφυλακη πια! το παρακαναν...

σας καλυνυχτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρντιο

καλα ρε συ, απο περισυ, φετος τα θυμηθικες στα ζουζουνια;;;;

αφου του τα ειχα δωσει οταν ειχαμε βρεθει πριν ενα χρονο!

.

Μα δεν είπε βρε Vag ότι τα ανέβασε εγώ όλο ρωτούσα πότε θα τα βάλει και περίμενα θα με ενημέρωνε να μπω στο blog,πέρασε ο καιρός δε ξαναρώτησα λέω μη γίνομαι κουραστική...Το rapidshare δυστυχως έκλεισε και δε μπορώ τώρα να τα κατεβάσω,εκτός αν τα ανέβασε και κάπου αλλού θα μας πει η Σωσω.

Σας ευχαριστώ και τις δυο πολύ πάντως για το κόπο σας και ελπίζω κάπως να μπορώ να τα κατεβάσω τελικά.

Χαρά welcome μη χάνεσαι...Στα μπλέ το βλέπω το tickeraki...Σιγούρεψες για αγοράκι τελικά;Πως είναι η εγκυμοσύνη σου;Ο μεγάλος με το σχολείο έστρωσε;

η Ντομ βρε παιδιά η Χρυσούλα;Μαύρη πέτρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας!

χρόνια πολλά στον νικόλα της Μάρκερ!

έχουμε κανέναν άλλο;

βαγκ, δεν μπορώ τα ταμπόν.

παθαίνω κολπίτιδες.

εν τω μεταξύ, τρέχει πάρα πολύ!

το βράδυ σηκώθηκα και πλήθηκα!

χαρουλάκι μου, να μπαίνεις πιο συχνά!

το μπεμπεδάκι σου τι κάνει;

ο Στεφανάκος πώς πάει με το σχολείο;

συνήθισε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρεται χαιρεται..δε σας εχω γραψει..τρεχω κ δε φτανω..παζαρι,πιτες με 18 φυλλα...μαριλου ετοιμαζω ακομα μια σημερα..

σας ειπα οτι προσπαθω να μπω στην ταπερ γουερ;;

ασχετο..

εννοω θελει να κανεις παραγγελια μεγαλη στη αρχη,..αλλα οκ..

εχω καλες φιλες αλλωστε..

ολο κ κατι θα παριε απο καμια..

εμεις καλα..μυξες και οι 2..κλασικα..

καλε τι πσπ ακουω;;πατε καλα;;

μαντρ τελικα εχεις απορια για το κατεβασμα;;

να το πω στο λευτ αν ειναι..

εμεις δεν τη ρωταμε.οτι τηε φερει..που θα εχει κ αποψη..μη τρελαθουμε..

ακομα κανουμε 5-6 βηματα..δοντια ουτς λογος..χαρα εισαι καλα;;αγορι ρε συ;;

πωπωπω..του τσουτσουνιου..

η ντομ καλα ;;

κανενα νεο;;

και γω δεν εχω αδειασει να παρω κανενα τηλ..

να χαιρεσαι το νικο μαρκερ..οκ για τις φωτο..κουτσου κουτσου θα σου στελνω..ειδατε τη τουρτα;;

οχι πολυ καλη αλλα οκ.

πρεπι να ενημερωσω κ το μπλογκ..τοσο καιρο καθεται..

ti allo;;

η αρετη μαμακιαση..αλαλ νορμαλ πραγματα..

νανα περιοδος ,ε;;

αυτα ειναι..αντε βουρ για το τριτο..

εμεις δε σοτλισαμε δεντρο..ασε που εχουμε 1 ποκετ δεντρο..απο τη σακουλιτσα το βγαζεις στολισμενο και το μαζευεις παλι ετσι..

γιατι καλε μαρκερ δε μου το χες για τη διαιατα;;χαχαχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω το rapidshare που είχε ανεβάσει τα ζουζούνια έκλεισε.Ηθελα να ρωτήσεις το Λευτέρη αν τα χει ανεβάσει και κάπου αλλού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

ευχαριστω

να το χαιρομαι το διαμαντι μου

καλο παιδακι ο Νικολας

ο Στελαρας γκρινια βρε παιδι μου πολυ

του εφτιαξα και τα κουλουρακια μονογρμμα με ζαχαροπαστα κοκκινη

βγηκαν παρα πολυ καλα

τελικα τους πηγα μουστακα να δουν τι θα φερει ο αγιος και διαλεξαν πιστες

οτι να ναι αλλα πιστα χοτγουιλς να ειναι

εα παιζουν στο κινητο το psp ειναι ακριβως το ιδιο , την ιδια αποβλακωση προκαλει οπως η τηλ και το κιν. δεν εχει διαφορα πιστεψτε με.

η ντομ καλα ειναι

εχει πελαγωσει λιγακι αλλα τα καταφερνει

γεια σου χαρα

δεν προλαβαινω να παρω τηλ ρε γμτ

χαιρομαι που ειστε καλα

τα ταμπον τα συχαινομαι βρε κοριτσια

μια φορα εβαλα και τα πεταξα.

αντε νανα καλως σου ηρθε η περιοδος

αντε και γαι την κορακλα σε 2-3 χρονια

μπραβο για το περπατημα καλα τρεξιματα και καλους δρομους τωρα πια

για τα δντια εχει πει τιποτα ανυσηχητικο ο ντοκ;

εμενα μου ειπε οτι αυτο το μηνα πρεπει να κατσει καλα στον πωπο

αλλα δεν τον βλεπω βρε κοριτσια ολο μπαλατζαρει και ξαπλωνει

δεν πεφτει μπροστα αλλα ξεπλωνει πισω

στο ρηλαξ σηωνεται και καθεται στον πωπω μονος τους αλλα εκει εχει γουβα

για δεν τα κατεβαζεις απο το γιουτιουμπι μαρντ να τελειωνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ να χαιρεσαι το Νικολα!!!!!

γερος και δυνατος να ειναι...

καλα και η μανια τους με τα αμαξακια...

εμεις ειμαστε πλέιμομπιλμανικακσ!

Σωσω επανηλθες;;;;

η τουρτα ειναι αυτη που δεν εφαγα;

φακ!

οσο για τις πιτες με 18 φυλλα;;;

η μαμα μου κανει με 12 νομιζω. αυτη τα ανοιγει...

γενικα δε μ'αρεσουν οι πιτες που εχουν φυλλο μονο πανω-κατω και στη μεση ολη μαζι τη γεμιση...

καλομαθημενη...

ΝΑνα χαμος με την περιοδο, ε;;;

δεν την μπορω καθολου!

καθε μηνα τα ιδια...

ΜΑρντιο τι κανουν οι κουκλες;;;; εσεις τι ζητησατε απο τον Αγιο;;

εγω σημερα τους εδειξα απο το σάιτ του μουστακα αυτα που ειχα διαλεξει αν τους αρεσουν...

γενικα ο Σπυρος θελει ΟΛΑ τα πλειμομπιλ... δεν εχει θεμα..

η αλλη...barbie maripoza, lalaloupsi, pepa pig tv, και επιμενει στο μακρυ, ως τα παπουτσια φουστανι...

θα παω αυριο να τα παρω απο μουστακα που εχει την δωροεπιταγη 20%για την επομενη αγορα.

θα παρω του Αγιου, των πεθερικων και της μαμας μου. αναλογως ποσο θα βγει το ποσο, θα αφησω το ενα για να το αγορασω δωρεαν με τη δωροεπιταγη την αλλη βδομαδα. σωστα;;;;

τελειωσε και η επιφυλακη του "αλεξη"...

ο αντρας πηγε στο γειτονα που γιορταζει...

στο σχολειο της ανηψιας μου, Λυκειο Αμπελωνα Λαρισας, κανανε αποχη λεει για να τιμησουν τον Αλεξη!!!!! ε, οχι!

παραγινε το κακο. αν ηθελαν να τον τιμησουν να πηγαιναν στην εκκλησια να αναβαν κερι και οχι να χανουν μαθηματα!

το καναμε και αυτο επετειο....

τελος παντων...

καλο σ/κ να εχουμε ολοι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

κοιμήθηκα καλα γιατί σηκώθηκε κι ο π δύο φορές.

αγόρασα ένα καινούριο μανό που λέει ότι διαρκεί πολύ.

για να δούμε.

γιατί τα άλλα δεν άλλα δεν αντέχουν πάνω από δύο μέρες κ βαριέμαι να τα βάφω.

κι εγώ λατρεύω σπιτικες πίτες.

έχεις δίκιο για τον αλέξη βαγκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάρκερ, ακόμη κάθεται στο ρηλάξ;

μάλλον είναι αγγελούδι ομπέμπης σου.

ο δικός μου είναι πολύ ζωηρός.

τώρα προσπαθεί να μπουσουλίσει.

κι ο δικός μου αν είναι σε κλίση το σώμα του θα καθίσει.

αν είναι ξαπλωμένος, δεν μπορεί να καθίσει.

κάνει τη μισή διαδρομή... χαχαχα

κι εμείς πήγαμε στο γείτονα που γιόρταζε κ φάγαμε σούσι.

δοκιμάσαμε πρώτη φορά καιμας άρεσε.

ακόμη κ στον α άρεσαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

ευχαριστω βαγκ

ναι αμαξακια δωσε τους και ειναι χαρουμενοι ευτυχως δλδ

για τον αλεξη δεν θα σχολιασω γιατι εγω εχω πολυ αντιθετη γνωμη για ολα αυτα

στεναχωριεμαι δε λεω που χαθηκε μια ψυχουλα αλλα πραγματικα πιστευω οτι δεν το εκανε επιτιδες ο αστυνομικος να τον σκοτωσει.

ενι γουει συμφωνω μαζι σου βαγκ

συμφαιρει βαγκ ο μουστακας μπορει να αφιερωσω χρονο να παω σημερα και εγω να τα παρω

μπραβο βρε νανα για τον υπνο

εμας εχει στρωσει δενεχω παραπονο

8:30-6:00(6:30) περιπου

τι το ελεγα

εχθες εφερε τουμπα απο το ρηλαξ που το ειχα στον καναπε

ακουσα ενα γκτουπ και εβαλε τα κλαματα

ταραχτηκε μωρε το μικρουλη

αλλα καλα μετα απο λιγο γελουσε

ειναι παρα πολυ ηρεμο μωρακι γενικως

δεν μας ενοχλει καθολου

καθεται στο ρηλαξ

δεν θα μπουσουλησει σιγουρα ο δικος μας

μπρουμυτα δεν του αρεσει καθολου γυριζει αμεσως ανασκελα

εαν τυχων γυρισει μπορουμυτα τσαντιζεται και γυριζει παλι ανασκελα

στον πωπω σπανιως θελει να καθεται

θελει ή ξαπλωμενος ή ορθιος τελειως

δεν ξερω με ανυσηχει λιγακι η αληθεια ειναι αλλα ειναι και τεμπελης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε μαρκερ μια χαρα ο μπεμπης...τι να σε ανησυχει φυσιολογικοτατος ακουγεται.και μενα δε μπουσουλησαν κατευθειαν στα γονατα και μετα ορθιες.Μη βαζεις το ρηλαξ στο καναπε πανω.την πατησα και γω γι αυτο στο λεω.Και δε την ειχα και δεμενη μεσα και προσγειωθηκε στο πατωμα με το ρηλαξ καπελο.....

Σωσω ενταξει τα ζουζουνια τα κατεβασε ο αντρας μου.βεβαια ειναι τραγουδια μονο εγω ηθελα video.ξερει καμια που να τα βρω μαζεμενα; στο youtube πρεπει να κατεβαζεις ενα ενα.

Εμεις vag ειπαμε ζητησαμε μωρο στη κοιλιτσα της μαμας απο τον Αγιο.χα χα.

Βασικα λεω να μη παρω κατι εξτρα ακομα χθες τους πηρα χριστουγεννιατικες κατασκευες.θελω να τους παρω και μποτακια.τις εχω με τα σπορτεξ και γλυστρανε στη βροχη.μας ζητησαν απο το σχολειο για τη καθε στολη της γιορτης 30€. Εγκεφαλικο παθαμε...+ 5€ το παιδακι για να ανταλλαξουν δωρα και κερασματα εμεις...

Και γω απληρωτη απο το Μαιο...καταλαβαινετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απαράδεκτες να ζητάνε τόσα λεφτά για τη στολή στις μέρες μας.

εγώ ξεκίνησα να κάνω ντουλάπες κ ξυυπνησε ο μοκρός.

μπορείτε να μου πείτε γιατί στη γυναίκα κοιμάται δύωρο κι εδώ εικοδάλεπτο;

κ να φανταστείτε ότι έχει ακόμη δύο μωρά κ τους έχει όλους σε ένα δωμάτιο.

τυχαίνουν φορές να πάω κ να κοιμάται ο μικρός ενώ δίπλα του παίζει η φρόσω με τα παιδιά.

μάρκερ μια χαρά είναι το μωρό, να μην αγχώνεσαι.

επειδή τα δίδυμα ήταν πιο προχώ σε όλα, σου κακοφαίνεται.

κοίτα να απολαύσεις τον ηρεμούλη σου κ άσε τα άγχη στην άκρη.

το απογ θα πάμε στα γενέθλια της ξαδετφούλας του π.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα..νανα πες μου σε παρακαλω την διαιτα που κανει η κυπρος...

καλα ρε παιδια σορυ αλλα ρωτατε τα παιδια σας τι θελουν....στις μερες μας;;εγω νομιζω δε θα ρωτησω ποτε..οτι τους φερει..σιγα να μη τους ρωτησω..οτι μπορω τελος παντων..

το απογ κ μεις γενεθλια..

βαγκ δικιο για αλεξ..για την καταληψη ..κριμα στο παιδι μεχρι ρκρι που δε παει..και η μανα εκανε κ αλλο παιδι και πεσαν να την φανε..

ντοροπη τους..

και καλα που πηδηχητηκε μετα το θανατο του γιου της..και τι να κανει;;

τεσπα..εκνευριζομαι..

εγφ δε ξερω τι θα τους φερει ο αη βασιλης..

θα δειξει..κεναν τρουφακια..

εβαλα μεσα και μουσλι..μου το δωσανε..

μετα εφαγα σοκολατα..1 χαρα..

βαγκ οι αλλη τουρτα κοψαμε..δεν την εβαλα ακομα στο μπλγκ!

πιο απλη..εννοιεται!

καλα 7 μηνων κ καθονται στο ριλαξ;;εμεις 6 μηνων τα μαζεψαμε ολα αυτα..

αντε ρε μαντ..μπραβο για τα ζουζουνια..

νανα...λες να φταιξω μανο;;χααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ δε πηδήχτηκε η μάνα του Αλεξ με εξωσωματική το κανε...είναι δυνατόν 51 ετών και να το κανε φυσιολογικά;;;Και πολύ καλά έκανε φυσικά η γυναίκα!!Σίγουρα δεν αναπληρώνει το άλλο της αλλά είναι μια παρηγοριά.Και συνέντευξη της έχω διαβάσει και είναι πολύ αξιόλογη κυρία.

Κρίμα για ότι συνέβει αλλά και γω πιστεύω δε πρέπει να τα ηρωποιούμε όλα γιατί στο τέλος θα χρησιμοποιούμε τη λέξη ήρωας για τον καθένα μας που παίρνει ένα μαχαίρι και μαχαιρώνει,ένα πιστόλι και σκοτώνει,μια χειροβομβίδα και πετάει,ξύλα και πέτρες και καταστρέφει τη περιουσία του άλλου για να βγάλει από μέσα το μένος του...

Είδες βρε Νανα πως την πάθαμε με τις στολές...Πριν 2 βδομάδες μας έδωσε ένα χαρτί και έλεγε όσοι θέλουν να συμμετέχουν στη γιορτή να το πουν τωρα γιατί θα έρθει μοδίστρα για στολές χωρίς να πει κόστος χωρίς τίποτα.Και λέω και γω καραμελίτσες θα τις ντύσει σιγά θα βάλουν ένα σελοφάν και μια κορδέλα πόσα να ζητήσει 10-15€;λογικό...Και έρχεται χθες το χαρτι με το 30αρι...Εντάξει καλά να ναι και να κάνουν γιορτές και να τις βλέπουμε να τις καμαρώνουμε δε λέω αλλά βρε κοπέλα μου ας μου λεγες εμένα πως θες να ντυθούνε και θα βαζα τη μάνα μου που πιάνει το χέρι της να μου τα ράψει!!!Η νονά μας που είναι νηπιαγωγός έραψε στολές αστεράκια για 10 κοριτσάκια με 35€ όλα μαζί.Και τους είπε απλά βάλτε όλα άσπρη μπλούζα και τζηνάκι και θα πιάσουμε πάνω τα αστεράκια.

Και είναι κάτι που το βάζεις για μισή ώρα.Να πω ότι θα το αποσβέσω...Εγω πάντως τα μποτάκια τους τα πήρα σήμερα δε γινόταν με τα σπορτέξ κάθε φορά που έβρεχε βρεγμένες οι καλτσούλες.Το σκασα το 100αρι αλλά είναι κάτι που θα το βάζουν κάθε μέρα έχει ένα αντίκρυσμα..

Περσυ ζήτησε να πάρουμε όλοι από ένα παραμύθι να ανταλλάξουν δώρα τα παιδάκια.Και μεις πήραμε βιβλία με cd και μας έδωσαν αυτά τα βιβλιαράκια του ευρώ τα χάρτινα τα μικρά με το ένα παραμύθι μέσα.Εντάξει λες ότι μπορεί ο καθένας...και γω 5€ έδωσα για το καθένα.Και φέτος είπε για να μη γίνει το ίδιο να δώσουμε όλοι λεφτά και να τα ψωνίσουν εκείνες.Ηθελα να ξερα εκείνοι σαν σταθμό δεν μπορούσαν να βάλουν 2€ να πάρουν ένα συμβολικό δωράκι;;;30-40 παιδάκια είναι όλα κι όλα,ήμαρτον δε θα πεφταν έξω....

Με χάλασε το story...Και δεν είναι και η πρώτη φορά που τα ζητάνε όλα από τους γονείς.Μίλησα και με άλλες μαμάδες του σταθμού,εγκεφαλικό κι αυτές...Είπαν να μιλήσουμε όλες τη Δευτέρα να πιέσει τη μοδίστρα να κάνει κάτι καλύτερο γιατί μας έφερε εξ απροόπτου.

Σωσω και Νανα καλά να περάσετε στα γενέθλια!Εγω περιμένω μια φίλη mammylαντέζα οικογενειακώς. Εχουμε γεννήσει την ίδια μέρα και ώρα σχεδόν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ρε μαντρ...και μενει ροδο η κοπελα;;και δε ωρισκεστε συχνα;;καλη φαση..και γω πολυ καλες φιλες απο μαμυ εχω..την μια την εκανα κ κουμπαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.πήγ

αμε εκκλησία.

έχει έναν αέρα... δεν είναι να κυκλοφορεις...

σωσώ η τούρτα πολλή έξυπνη ιδέα αν κ από εμφάνιση δεν έλεγε κ πολλά...

με το μπερδόν πάντα... χαχαχα

τι να σου πω για η δίαιτα...

είναι κάτι σαν γκρουπ θέραπι.

μαζεύονται μια φορά τη βδομάδα. ζυγίζονται, ανταλλάσουν συνταγές...

επιτρέπονται απεριόριστα φρούτα, λαχανικά, ρύζια, μακαρόνια... χωρίς λάδια κ βούτυρα.

έχουν ένα δικό τους λάδι σε σπρέι.

βασικά όλα τα φαγητά επιτρέπονται αρκεί να μην έχουν λάδι.

μετά μετράς αμαρτίες.

επιτρέπονται 15 αμαρτίες τη μέρα.

πχ δύο κομματάκια κιτ κατ έχουν 5 αμαρτίες.

κάπως έτσι λειτουργεί.

θέλεις να σου στείλω ένα βιβλιαράκι που έχουν;

στειιλε μου τη διεύθυνση σου με μέηλ για να σου το στείλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε καλα ρε νανα δε θα την βρω στο γκουγκλ;;;και παει καλα η διαιτα;;πως λεγεται ξερεις;;

οντως απο εμφανιση δεν ελγε πολλα..και εχει μεγαλη προοπτικη αλλα που να τα προλαβω ολα..βασικα εγω ηθελα αρκουδακι τουρτα..ευκολο κ αυτο..

και ειχα αγορασει κ τοσες ζαχαροπαστες..

αλλα ...τελικα αυτο ηταν πολυ γρηγορο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Σωσω πως την κέρασες αυτή τη τούρτα;;;;;;Εσπασε η πινιάτα και άντε μετά όλοι πιάστε γκοφρετάκια και φάτε;;;Δε λέω έξυπνη ιδέα και ειδικά στα μικρά θα άρεσε φαντάζομαι το περιεχόμενο..

Ωραια περάσαμε χθες κάναμε και κατασκευές καλά ήταν...Σημερα πολύ κρύο πήγαμε σε ένα "Χριστουγεννιάτικο χωριό" που έφτιαξαν αλλά δεν άξιζε....Πρέπει να χεις ένα πορτοφόλι γεμάτο για το καθετι πληρώνεις και πολλά όχι συμβολικά...Δε νομίζω να δουλέψει.Το έστησε ο ίδιος που κάνει το Χριστουγεννιάτικο χωριό στα Τρίκαλα.Ολοι οι γονείς απογοητευμένοι.Μπήκαμε σε ένα τρενάκι και μια ρόδα χαλάσαμε 12€!Για να δεις τη φατνη και καλα διαδραστική μπορούσες να παίξεις μέσα 5€ το άτομο.Και λέω στην είσοδο μπορώ να μπω να ρίξω μια ματιά αν κάνει για την ηλικία μας και να σου πω αν θα μείνουμε και μου λέει απαγορεύεται...Μα τι φοβήθηκε μη μείνω μέσα με τα παιδιά και τον άντρα μου από έξω να περιμένουν.Κανένας δεν έμπαινε δε θα πάει καλά αν δε λογικευτούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...