Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ΟΥ-9ΟΥ-10ΟΥ 2010!ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΤΡΙΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ!!!


Recommended Posts

πήγα και στον γιατρό και να τελικά έχω αγοράκι:-) τα εχασα λίγο και ρωτησα τον γιατρο 3 φορές για να το σιγουρεψουμε :blush:ρε κοριτσια σκεφτομαι κατι πραγματα χαζα..αν γινω σαν αυτες τις μαμαδες που εχουν αδυναμία στους γιους λετε να αδικώ το κοριτσάκι μου?αν και τωρα δεν μπορω να καταλαβω πως θα ειναι να αγαπώ και αλλο παιδάκι όσο το εμμελάκι..τεσπα περιμένω να κανω την β επιπεδου και να αρχισω να ψωνιζω από τα αγορίστικα.(και εχω τόσο ωραια ρούχα για κορίτσια με τις ετικέτες ακόμα,τυχερή η κολλητή μου που εκανε πριν λίγες μέρες κορίτσι)η εμμελεια χαρηκε λίγο αμηχανα όταν της είπα ότι θα εχει αδερφό και μου είπε το αλλο που θα κανεις θα είναι κοριτσάκι...χαχαχακαι χτες στο ασχετο μου λεει μαμα που ξερεις ο ριτσαρντ(οπου ριτσαρντ το μωρό μας ,του εβγαλε και ονομα χαχα)μπορει να ειναι τελικά κοριτσι:o..αν και δειχνει να εχει συνηθισει λόγω της πεπας το γουρουνακι που εχει εναν αδερφο τον τζωρτζ και μου λεει οτι και εγω θα παίζω ετσι με τον αδερφό μου σαν την πεπα.ολη μερα τον χαιδευει και του μιλάει και του λεεί τι θα παιζουν μαζι.μακαρι να τα θυμάται όλα αυτα όταν γεννηθεί.

Μεσα σε όλα έχω αρχίσει να μαθαινω και νοηματική γλώσσα κάτι που ήθελα εδώ και πολλά χρόνια αλλά δεν μπορούσα.επιτέλους κάνουν και στην πόλή μας και κανω εντατικά μαθήματα να τελειωσω τον πρωτο κυκλο πριν γεννήσω. κανω και πολλά μαθηματα στο γραφείο γιατί εχω βγάλει πρόγραμμα να τελειωσω τελη ιανουαρίου και μετα να κάτσω..ετσι λεω τουλάχιστον

Αυτα εν συντομία φιλενάδες.θα μπω κάποια στιγμη να σχολιασω αν και με την μικρή εδω τα πρωινα τα χερια μου ειναι δεμενα και το λαπτοπ δικό της.εχει γινει χακερ μιλάμε:-p

να ειστε όλες καλα με τα ζουζουνακια σας.φιλακια κουκλιτσες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερίζω τα πλήθη....

Σταυρούλα και αγορομάνα τελικά ε;;;χα χα πολύ ωραία βρε συ θα έχεις την ευτυχία να μεγαλώσεις και διαφορετικού φύλου παιδάκια να μας λες αν υπάρχουν διαφορές.Αν και γω αυτά με τα ο γιος στη μάνα και η κόρη στο πατέρα δε τα πιστεύω.Είναι στο παιδί!

Όσο για αυτά που σκέφτεσαι έχοντας 2 παιδιά θα σου πω ότι η αγάπη πολλαπλασιάζεται δε μοιράζεται...Το καθένα το λατρεύεις για τις ιδιαίτερότητες του..Μια χαρά θα τα πας.Περαστικά σας οικογενειακώς...Νωρίς την σταματάς από παιδικό αλλά φύλαγε τα ρούχα σου που λένε...

Αλεξ περίοδο κανονική είδες στη 14η μέρα ή κόκκινη κηλίδα που λένε ότι βλέπουν κάποιες στην ωορηξία;Αν είναι 2 φορές περίοδο τον ίδιο μήνα πέρασε μια επίσκεψη από γυναικολόγο.Και η αδερφή της Φωτεινής μου λεγε έχει τέτοια θέματα αλλά δε θυμάμαι αν μου πε αν το ψαξε παραπάνω και τι φταίει.Πάλι μπορεί να ήταν τυχαίο γεγονός...παρακολούθησε το...

Ο άντρας μου της την είπε της δασκάλας το πρωι για τις στολές.Του είπε να μιλήσει στη διευθύντρια αυτή υπάλληλος είναι....Δε κατάλαβες τα 30€ πάνε στη μοδίστρα όχι για κάποιο φιλανθρωπικό σκοπό.Δεν τις είδαμε βέβαια τις στολές την Παρασκευή θα μας τις δώσουν αλλά δε χρειαζόταν τετοιες υπερβολές,ας βάζαν κάτι ομοιόμορφο με αξεσουάρ από jumbo.

Το Χρυσανθάκι πολύ μύξα δεν έχει βελτίωση...όλο "ε τι" όλο έτσι λέει σα κάτι γέρους...αλλά ο άντρας μου λέει κατάλαβε ότι ανησυχούμε και μας δουλεύει κάποιες φορές όχι όλες...

Αχ το πετικάκι με τα μπαλόνια....η Δήμητρα χθες ήθελε να ανέβει στη ρόδα στο λουνα παρκ.Μολις ξεκινησε ο χεστης δε κουνούσε το κεφάλι να δει αριστερά δεξιά.Ακούνητη...κατα τα άλλα ατρόμητη και φωνακλού.

Μάγκυ πάλι αδειούχα;Ολόκληρη βδομάδα;Εμεις θα παμε mec στο χωριο αν είναι πάμε όλες μαζί να φέρουμε και Αλεξ με πετικάκι εμείς που θα μαστε κοντα.Θέλετε να κλείσουμε τη προσφορά από groupon ή πάμε εκεί και βλέπουμε πως έχει η κατάσταση;

Συζητήστε το αφού θα βρεθείτε και ενημερώστε με.Ισχυει για 6 μέρες η προσφορά.

Φιλάκια!!Πολύ χάρηκα που γράψατε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Καλησπερα κουκλιτσες μου 1η μερα αδειας στεφθηκε με επιτυχια εφυγα πρωι κ γυρησα βραδυ εμεινε κ το κντ απο μπαταρια κ ετσι ο μουρμουρης μπαμπας εβραζε στο ζουμι χωρις να μπορει να μας παιρνει τηλ χαχαχα

βεβαια οταν γυρησα μου κανε μια πλακα ο ατιμος με ακουσε ολη η γειτονια

γυρναμε απο τη μαμα ολα σκοτεινα στο σπιτι λεω θα ναι στα πεθερονια οποτε ετοιμαζα στον κατω οροφο γαλα ο μικρος ετοιμαζε την πραματια για υπνο μιας κ ειχε νεα αποκτηματα ανεβαινω πανω να ξεντυθω κ μπαινω στην κρεβ/ρα να ξεντυθω κ πριν ανοιξω το φως καθομαι στο κρεβατι ακρη πεταγεται ο συζηξ κουκουλωμενος ξαφνικα στο τσακ γλιτωσα την ανακοπη!!!ουρλιαξα κ ειχα ταχυκαρδια κ αυτος γελαγε στα πατωματα!!!γκρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον τα νεα εχουν ως εξης πηγα στη μαμακα μου το πρωι μετα ενα ονειρεμενο καφεδακι μια θεα ολη την αθηνα κ υπεροχη παρεα μετα ριβερ γουεστ λυσαξανε τα μικρα ηταν κ στολισμενα σουπεεεερ λατρευω τα χριστουγεννα!!!

μετα ηρθε ο στρατουλης μου παλι τον κακομαθε τον β δυο τσαντες δωρα αμαξια ελικοπτερα ενα τηλεκατευθυνομενο που το σερναμε σε ολο το εμπορικο κ τωρα κοιμουνται αγκαλια..

χωρια λιχουδιες κ.α.

μετα φαγαμε φαγακι μανουλας καφεδακι κ γυρησα

καλο αλλα λιγο...

Θα σχολιασω αυριο πρωι πρωι γιατι τωρα Δυσκολο σημερα τωρα θα φαω σουβλακι να στρωσω κερνα ο προισταμενος

Μας λυπηθηκεκαποιος λεει οτι ολη μερα τον παραμελησα ουφφφφφ

μαζι μου δεν κανει κ χωρια δε μπορει γκρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A ρε Μαγδουλα πολυ γελαγα με τα σχολια σου...Τι καλο αλλο λιγο καλε που σε λιγο θα σε εψαχνε η Νικολουλη;;Αφου δεν γκρινιαξε ο αντρουλης και σου εκανε και πλακιτσα παλι καλα!!!Γεμισε δωρακια ο Βασιλακης ε;μια χαρα,αφου ειναι το καλυτερο παιδι!!αα Αυριο το πρωι κατα τις 11 θα ειμαι Γλυφαδα,εχω μια συνεντευξη,αν δουλευει ο συζυγος ελα καμια βολτουλα!!

Μαρια καλα με 30 ευρω τι θα τους ραψει;;Ελεος δηλαδη!!Καλε τι κηλιδα,κανονικη περιοδος...ασε διαβαζα κι εγω για κατι πολυποδες και τρομαξα...Θα κλεισω ραντεβου στον γυναικολογο γιατι πρεπει να κανω και το παπ,ποσες μερες μετα την περιοδο γινεται;;

Σταυρουλα τι ανησυχεις βρε;;Τοσο ωριμο παιδι που ειναι η Εμμελεια αποκλειεται να εχεις προβληματα!!Μ'αρεσει ομως που διατηρει τις επιφυλαξεις της για το φυλο!!χαχα ακου Ριτσαρντ!!!Περαστικα σας κιολας,αλλα γιατι την σταματας απο τωρα;κι εκεινη θα βαριεται μεσα στο σπιτι κι εσυ θα κουραζεσαι!Μπραβο και γιατα μαθηματα!!

Εμεις παλι σημερα πηγαμε σχολειο και δεν ηθελε να μπει στην ταξη γιατι ηταν ο μικρος φοβος και τρομος....Τελικα την πηραν αγκαλια και εκλαιγε και με φωναζε...ουφ...μια χαρα ημασταν..αμαν!!!Οταν πηγα να την παρω το μεσημερι η διευθυντρια εβγαζε εκεινη την ωρα τον μικρο αυτον εξω απο την ταξη και τον πηγαινε τιμωρια στο γραφειο της μεχρι να ερθει η μαμα του...Η Κωνσταντινα μου ελεγε οτι την εσπρωχνε και οτι δεν θελει να παει σχολειο....Της ειπα να ειναι λιγο πιο δυναμικη,ε δεν θα την κανει ενα παιδακι οτι θελει...Στο σπιτι επαιζε με τα κουκλακια της και εκανε την δασκαλα και ενα το μαλωνε με το ονομα του αγοριου..Καταλαβαινεται....

Καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ελειψα φιλιναδες μου

ονειρο ζω μη με ξυπνατε !!!χαχαχα ποσο τέλεια ειναι να χεις αδεια!!!!

καταρχην σχολιαζω σταυρουλα ναιιιιι μαθαμε το φυλο αγορι!!!! Σουπερ κοριτσαρα κρατα τη συνταγη γιατι εγω κ το δευτερο γιο τον θελω να μου πεις το μυστικο χιχι

η εμμελεια του δωσε κ ονομα χαχα

στανταρ θα τον αγαπαει σα μανουλα ετσι ημουν κ ειμαι εγω ακομα με ινα σκεψου το συνδρομο μαμας δε το χω ξεπερασει ποτε παντα σε παιδι μου θα τη βλεπω κ ας εχουμε μονο 2 χρονια διαφορα

το καθε φυλλο εχει τη χαρη του πιστευω τα κοριτσια φρου φρου κ αρωματα κ φιλεναδες μας κ τα αγορια το στηριγμα η δυναμη μαςστα αντρακια παιζουν πισι αμαξια αυτοκολητοι αυτοι οι δυο νταλε κουαλε

πηγαμε σουπερ μαρκετ το πρωι σημερα παλι αμαξακια του πηρε κ ας εχει 100 χαχα χαζομπαμπας

τους εκανα ενα κεικ τωρα με σοκολατα λιωμενη τελειο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξακι τα παμε κ τηλεφωνικος εμεις πως πηγε καλε η συνεντευξη;;

καλα σου πα ανελαβε δραση οχι το παλιοπαιδο να μας εκφοβιζει το παιδι κ αυτες στον κοσμο τους..

εμεις γιορτη παρασκευη στης 20 δε ρωτησα ωρα να δω πως θα το κανω με τη δουλεια γαμωτο που μου ζητησε κ αλλαγη μια συναδελφος ουφφφ κ θελω να την εξυπηρετησω

ο αντρας μου ολη την αλλη βδομαδα αδεια

σημερα ο μικρος εκανε ναζακια το πρωι για το σχολειο αλλα μονο για λιγο βασικα ηθελε να παμε παλι βολτες καλομαθε χτες χαχα

εφτιαξε ενα υπεροχο ημερολογιο σημερα

εχει κ ποιημα 4 σειρες ακομα δε το μαθε παντως σημερα το φερε μονο την υποκλιση κανει καλα χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουσκακι αν ειναι παμε παρεα μεκ ενοειται απλα να μη δουλευω δευτερα τεταρτη απογευμα κυριακη κ 27 καθομαι 24 ημιαργια στειλε να μου πεις να κανονισουμε κ με αλεξ

Ελπιζω να ναι τουλαχιστον ωραια η στολη να κανετε αποσβεση στα λεφτουδακια σας

Ποτε θα πατε ωριλα αθηνα;;;

τωρα που ξεκινησατε μης σ ε αγχωνει για τα αυτακια αφου το ψαχνετε ολα καλα θα πανε

εγω εκλεισα οφθαλμιατρο 16/1 για ολους μας ειχα μυωπια κ πολυ φοβαμαι μην ειναι κληρονομικη να δει το μικρο να δω κ εγω αν ακομα ειμαι 100/100 μετα το λειζερ νιωθω παντως οτι βλεπω μια χαρα να δει κ το συζηξ που δεν εχει παει ποτε

δυστυχως τα ανοιχτα ματια ειναι πιο ευαισσθητα απο τα σκουρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε τουιτακο σας πηρε κ σας σηκωσε με τις ιωσεις άλλα νομιζω νωρις σταματατε σχολειο μωρε θα βαρεθει ολη μερα σπιτακι κ εσυ θα βαρυνεις οσο περνα ο καιρος βοηθεια εχεις;;

νοηματικη μπραβω κοριτσι μου κ εγω κ η ινα θελαμε παντα να ξερουμε το λεγαμε κ παλια να παμε να μαθουμε καποτε εσυ ειδικα στο αντικειμενο σου θα ναι κατι εξτρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας....δε προλαβα να μπω το πρωι και τωρα γραφω απο το κινητο γιατι ο συζυξ καπαρωσε λαπιτοπι να δει ολυμπιακο.σα τη Μαγκυ νιωθω πως γραφω ολα μαζι...συνθηματικα...χα χα Μαγδουλα μου εσυ!!

Αλεξ σα πολυ τσαμπουκας δε μας βγηκε ο συμμαθητης;;; Μηπως παραεισαι μαλθακη και συ;; πες στη δασκαλα να ειναι πιο προσεκτικη ακου εκει να φοβιζει το πετικακι μας ο μπουλης!!!

Το παπ γινεται 12η μερα μετα τη περιοδο.αν μη κακο ειναι πολυποδακι δε θα το δειξει ομως το παπ.κανε ενα γενικο τσεκ αφου προσπαθειτε και για μπεμπε να ναι ολα καθαρα εκει κατω.

Μαγκυ 22 του μηνα Κυριακη θα μας δει ο ωρλ γιατι 23 φευγει κρητη και μας βλεπει κατ εξαιρεση στο ιατρειο του στο ψυχικο πρεπει να παμε.εγω θα ελεγα mec πρωτα ο Θεος να πηγαιναμε 27 αφου θα σε αδειουχα τοτε.Κυριακη θα γινεται πανικος και παραμονη.Απογευμα αν παμε εμεις που ερχομαστε απο μακρυα μεχρι να ρθουμε θα πρεπει να φυγουμε.καλυτερα πρωι να χουμε χρονο μπροστα μας να το γυρησουμε.το συζηταμε παλι...

Στο καφε με τη θεα πιατο θα βρεθουμε για αρχη και μετα βλεπουμε.

Και τη Χρυσανθουλα ειχε τυχει να τη παρω οφθαλμιατρο και τη μετρησε και του ελεγε και τι εβλεπε στο πινακα και τα λεγε το σκασμενο πεντακαθαρα....

Σημερα πηγαν στο θεατρακι για προβα με το σχολικο...ενθουσιασμος που μπηκαν στο σχολικο ολη μερα γι αυτο μιλουσαν.η Χρυσανθη αψογη λεει η Δημητρα δεν εβαλε γλωσσα μεσα της και δε συγκεντρωνοταν σε τιποτα...επιασε το πιτσι πιτσι μετη κολλητη της τη Μαργαριτα!! Ειναι ενα ντουετο αχτυπητο...εστρωσε ομως δε μπορω να πω...εχει κοψει τις παραξενιες.το Χρυσανθακι εγινε πιο επιμονο αλλα νομιζω τσατιζεται επειδη θελει να μιλησει και δε μπορει να πει αυτα που θελει...σημερα ηθελε να τη παει ο μπαμπας Σουζη....

Εκλεισε και η συνεταιριστικη μας τραπεζα σε μια νυχτα! Σαλος εδω την πηρε η alpha. Αλλα δε θα μπορεσει να απορροφησει ολους τους εργαζομενους τα δανεια οσοι ειχαν θα ναι με δυσμενεστερους ορους μετοχες οσοι ειχαν θα τις ανταλλαξουν με της alpha που η τιμη ειναι στα αναθεμα...πολυ προβληματισμενοι ολοι.αν βλεπεις να κλεινουν ιδιωτικες επιχειρησεις του βεληνεκους μιας τραπεζας τα τοπικα μαγαζακια που πανε;;; παγωμενη η αγορα....και γω ακομα απληρωτη με τα διαδικαστικα τους.τωρα μου παν θα περασει το θεμα μου απο συμβουλιο τη παρασκευη.αι να δουμε...κοιταξτε ποσα εγραψα....Αλεξ τι συνεντευξη πηγες; καληνυχτω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια αγαπες πηγαμε κ αφησαμε το παπακι σχολειο ο συζηξ ρεπο

κ ηρθαμε αναψαμε τζακι κ απολαμβανουμε καφεδακι κ κεικ που γινε φανταστικο

μαρουσκακι εκλεισε για 27 το κλεινουμε απο τωρα πρωτα ο θεος αν ειναι για το μεκ αν θες δες για εισητηρια η παμε κ αλλου οπου θελετε..

να το πουμε κ σε αλεξ να παμε ολες παρεα!

εμεις γιορτη στης 20 αλλα εγω δουλευω το απογευμα πως θα το κανω αγχωνομαιιιιιιι

αλλα νεα δεν εχω το απογευμα θα παμε βολτα στης ινας μαλλον

μπρρρρ κρυο εξω 4 βαθμοι λεει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια από τη παγωμένη Ρόδο!!!!!

Φωτεινή μη το ξεχάσω να χαίρεσαι την αδερφούλα σου!Και γιορτή και γενέθλια κοντά κοντά έχει ε;Τώρα το συνδύασα...Πολύ την πάω αυτή τη κόρη...Ματς Μουτς να της δώσεις από μένα....

Πολύ κρύο κόρες....

Πήραμε τις στολές χθες.Εντάξει περιποιημένες είναι δε μπορώ να πω βελουτε με μακρύ μανικάκι και φουρό κοντό αλλά στενες βρε παιδί μου τσιμα τσιμα για τωρα τις έφτιαξαν;;Σκεφτομουν μηπως αγόραζα φτερά και τις έντυνα πεταλουδίτσες πχ τις απόκριες αλλά μέχρι τότε δε νομίζω να τους μπαίνουν.

Και μενα το λένε ωραια το ποίημα σπίτι μάλιστα η Δήμητρα λέει και το μέρος της Χρυσάνθης...βρε σταμάτα μέχρι εδώ εσυ τίποτα αυτή...παρλαπίπας..Κανουν και χορευτικό όπως οι μπαλαρίνες με τα χεράκια πάνω ενωμένες...θα λιώσω η μάνα...Εχει 2 μέρες τώρα που τα πάνε στο θεατράκι για πρόβα με το σχολικό και όταν τις παραλαμβάνω το μεσημέρι έχουν τόσο ενθουσιασμό που μπήκαν στο σχολικό...δε ξέρω και γω πως τους φαίνεται....μαγικό χα χα

Κατα τα άλλα καλά είμαστε...πλάνα περί Αθήνας κάνουμε...Μάγκυ εννοείται και η Αλεξ με το πετικάκι θα τους φέρουμε εμείς....all together...27 νομίζω βολεύει εργάσιμη καθημερινή δε θα χει τόσο κόσμο όσο παραμονές και Κυριακή.

Να ζητήσεις άδεια δε γίνεται για 20 του μήνα;Αλλα είπες σου χε ζητήσει κάποια να την αντικαταστήσεις ε;μμμμμμμμ...επιβάλλεται να πας...θα βρεθεί λύση όμως μην αγχώνεσαι...

Η Χαρά που είναι καλέ;Ακομα περιμένουμε φωτο από το bazzar σας!!Φωνη θα βάλω για επανασύνταξη!Ο άντρας πότε φεύγει;Θα κάνει γιορτές εδώ;

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν για το mec τα ψαξα αν κάνουμε προπληρωμή είναι 10€ το παιδί και 4€ ο ενήλικας για εισοδο και μπορείς να μπεις σε 35 παιχνίδια να φωτογραφηθείς με Αγιο Βασίλη κλπ και ισχυει για οποια μέρα παμε τελικά δε δηλώνεις ποια μερα θα πας και αν πάμε επι τόπου είναι 12€ το παιδί και 5€ ο ενήλικας.Μικρή διαφορά.

Εχει και για ανέργους ειδική τιμή,δε ξέρω αν έχεις κάρτα Αλεξ.

Αλλα ξερω γω μωρα παιδιά έχουμε μην αρρωστήσουν φτου φτου και δε κάτσει να πάμε και μας μείνουν τα εισιτήρια.Και σεις οι Αθηναιες θα πατε λογικά κάποια στιγμή,εμείς 29 επιστρέφουμε.Δε ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δείτε και αυτά : 14 Δραστηριότητες λεπτής κινητικότητας και όχι μόνο.. ~ Παιδί και Εργοθεραπεία τα βρήκα ψάχνωντας για τη Χρυσανθούλα και λέω μήπως σας ενδιαφέρουν να ασχολείστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κορες η αδεια μου εκπνεει αλλα εστω για λιγο ξανανιωσα

ποσο πισω μας παει η δουλεια η κουραση η ρουτινα μια βδομαδα τωρα ειμαι αλλη μαγδα αλλη μαμα κ συζηγος,το σπιτι λαμπει κ εγω ειμαι ξεκουραστη απολαυσα υπνο παιχνιδια

ο αντρας μου το πρωι ειπε οτι θα προτιμουσε να κανε δυο δουλειες προκειμενου να μαι σπιτι τοσο γελαστη κ ομορφη ολη μερα(κ θυμηθειται καλο λογο λεει μονο πασχα κ γιορτες χαχα)

δε λεω ξεφευγεις με τη δουλεια αλλα χανεις κ πολυτιμο χρονο απο ομορφα πραγματα

με επιασε μου φαινεται η πολυλογια σημερα πηρε μεταθεση ο καλυτερος μου φιλος απο εκει που μασταν μαζι τον στελνουν μενιδι στου διαλου τη μανα χλμ κ μακρια μου

ειναι το στηριγμα μου κ τωρα θα ναι τοσο μακρια ειμαι να σκασω κ αυτος εκλαιγε ειναι ξαφνικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ω βρε Μάγκυ πολύ λυπάμαι που χάνεις τον κολλητούλη..Ελπίζω να κρατήσετε επαφές και έξω από τη δουλειά. Ετσι και γω από τη προηγούμενη πρώτη μου δουλειά στο λογιστικό γραφείο το κολλητό μου τον έκανα νονό της Χρυσανθούλας μου οπότε δε χάσαμε επαφή και απο τη προηγουμενη δουλειά μου με μια κοπέλα που ταιριάζουμε βρισκόμαστε για παιδότοπους και καφεδάκια και μιλάμε και στο τηλέφωνο συχνά.Αμα θέλει ο άνθρωπος δε χάνεται...

Ποσο δίκιο έχεις για την εργαζόμενη μάνα...και γω το καλοκαίρι που δε δούλευα ένιωθα άλλος άνθρωπος.Πάλι έκανα ένα σωρό πράγματα μέσα στη μέρα αλλά πιο ήρεμα όχι με το άγχος...Το ιδανικό είναι να δουλεύει η μάνα 4-5 ώρες τη μέρα.Τώρα αν λείπεις όλο το πρωινό σαν εμένα στη καλύτερη και στη χειρότερη σπαστό σαν εσένα ή με κωλοωράρια όπως η Χαρά πχ άντε να νιώθεις ξεκούραστη και να χεις διάθεση και για άλλα πράγματα. Αλλα έτσι που μας έχουν φτάσει αν δε δουλεύουν και οι δυο σύζυγοι προκοπή δε γίνεται...

Οι ξαδέρφες μου στην Αμερική νομίζω σας το χω ξαναπεί δουλεύουν από το σπίτι η μια web designer και η άλλη σχεδιάζει ασφαλιστικά προγράμματα και έχουν από 3 παιδιά η καθεμιά και όλο φωτο με ασχολίες και δραστηριότητες που τα τρεχουν εδω και εκεί ανεβάζουν στο fb και έχουν χρόνο και για το τζοκινγκ τους και για τα μποτε τους και κατι σπιταρωνες τεράστιες..Ετσι θα πρεπε να ναι και δω.

Αυριο η γιορτούλα μας!!Χθες τους δοκιμασα τις στολές...Είναι γλυκές καραμελίτσες....έκαναν μια χαρα και ποζα και στησιμο...οι αδερφες Τατα!Ανυπομονω...

Ηρθαν και τα φωτοβιβλία που σας έλεγα ότι παράγγειλα που είναι το παραμύθι και ηρωας το παιδι σου.Πολύ ωραία...συγκινητικά και έχει και dvd το παραμύθι.Μιλάμε πάγωσαν στη θεα της μουρίτσας τους στο έλκηθρο του Αι Βατίλη και στο σπίτι των καλικαντζαρων...Πολύ γέλιο...Προσεγμένη δουλειά ιδανική επιλογή για δωράκι σε κολλητούς...αρκεί να χετε φωτο από το παιδάκι.Και μπορείς να φτιάξεις διάφορα παραμύθια με ήρωα το παιδί σου όχι μόνο Χριστουγεννιάτικα.

Δε μπαίνει καμιά να chataρουμε που δε περνάει η ωρα στη δουλειά....!!!

Αντε καλό ΣΚ!!!Παρασκευάρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ παλι ισως ο κολλητος μου τη σκαπουλαρε στανταρ δε θα χανομασταν μαρακι οντως αν θες βρισκεις τροπο κ εγω απο αλλη δουλεια ακομα κρατω επαφες

σαν τη φιλια τιποτα στον κοσμο

σημερα μονο μαγειρικη εκανε ενα μικρο ζουζουνι μου κανα τηλεφωνικη παρεα ολη μερα οτι καλυτερο!!!!

σε λιγο θα φαμε κ θα παμε βολτα με συζηξ

αλλα νεα ησυχα

μαρακι ανυπομονω να ρθετε πολυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα παω αμερικη κ εγω να δω ασπρη μερα μου φαινεται!!

θελω φωτο απο τις σουσουραδες εμεις γιορτη 20-12 ωρα 7-9

Με αι βασιλη κ δωρα ειπα στην κοπελα δε μπορω για αλλαγη λυπηθηκα αλλα ο β προεχει

θα μπω το βραδυ αν με αφησουν τα αντρακια ρουπι δε με αφηνουν γκρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες!!! Εχουμε αρρωστησεις οικογενειακως…Πιο καλα ειμαι εγω με λιγο συναχακι,ο συζυγος μπουκωμα και βηχα και η μικρη ειχε κατι μυξουλες και σημερα εκανε και πυρετο 38,7, ευτυχως με ένα ντεπον επεσε!! Κατά τα αλλα χθες πηγαμε στην γιορτη του σχολειου…Χαλιαααααα!!!!!!!!!!Καθολου οργανωση…ειμασταν τωρα στο αθλητικο κεντρο,ειχαν βαλει καρεκλες και τα παιδια θα καθονταν μπροστα οπου θα εβλεπαν τον θιασο και ανα ομαδες θα τα φωναζαν να κανουν διαφορα,εμας ηταν νανακια ντυμενα στα κοκκινα,άλλος παιδικος ηταν καλλικατζαρακια στα μαυρα,άλλος στα πρασινα…Φυσικα γινοταν χαμος.τα παιδια ηθελαν και τις μαμαδες και που να τα αφησουμε μονα τους και να μην τα βλεπουμε…Οι δασκαλες ειχαν πει ότι είναι υπο την ευθυνη μας…εμενα καθισε στην αρχη μια χαρα αλλα μετα ηρθε ο συμμαθητης ο γνωστος και πλακωνοταν και με ένα άλλο παιδακι οποτε μετα με ηθελε διπλα της…Όταν τα πηραν να κανουν τα δικα τους η Κωνσταντινα με εψαχνε κλαμμενη όπως τα περισσοτερα!!Τα μικροφωνα δεν δουλευαν οποτε δεν τραβουσαν την προσοχη των παιδιων..ενας χαμος..Οποτε πηρα την μικρη και ανεβηκαμε στις κερκιδες οπου ηταν και αλλοι φιλοι μας με τα παιδια και παιξανε λιγακι.Τι να πω..καλυτερα να το εκαναν στο σχολειο μονο με τα παιδια και να το ευχαριστηθουν παρα αυτό το πραγμα…αα στο τελος μας εδωσαν και δωρακι αυτην την μπαλα με το παπακι που είναι για το μπανιο,ότι πρεπει για 3+ !!χαχα

Μαγδα μου παει η αδειουλα ε;τωρα με το νέο ετος παλι αδεια;Παντως τη απολαυσες!!Η συνεντευξη πολύ καλα πηγε ,πολύ καλο γραφειο,εδειξαν ενδιαφερον καθως ειμαι νεα λεει,θελουν να επενδυσουν πανω μου να παω για σεμιναρια πανω στην δουλεια,ο μισθος πανω από τον βασικο,με δωρα κτλ ΑΛΛΑ!! Επειδη δουλευουν με εταιρειες το ωραριο ξεκινα από τις 9 αλλα δεν τελειωνει στις 5 ποτε,αλλα στις 7-8.καθε μερα…πως θα γινεται τωρα αυτό;;θα γυρναω σπιτι βραδυ,θα κοιμαται η μικρη,τι θα προλαβαινω να κανω μετα από 10-11 ωρες δουλειας;; Θα πας και τον Βασιλη οφθαλμιατρο;Εγω σας ειπα ότι πηγα και εφτιαξα γυαλακια γιατι ειχε πεσει η μυωπια μου όμως τωρα που τα πηρα δεν τα βλεπω καθαρα τα γραμματα στην τηλεοραση και με κουραζουν…πρεπει να παω παλι μην εχουν κανει κανενα λαθος…

Μαρια μου περα από εκεινη την μερα με το παρτυ που δεν μας εδιναν καμια σημασια γενικα δεν εχω παραπονο..Τωρα δεν πρεπει να την πειραζει την Κωνσταντινα αλλα της εχει γινει ψυχολογικο…Την άλλη φορα παμε δεν ηθελε να μπει εμενα στην ταξη γιατι τον εβλεπε,και αυτος εκλαιγε γιατι ηθελε την γιαγια του!!Τωρα τον μικρο αυτόν τον στελνουν από το πρωι στον βρεφικο,όχι μονο εξαιτιας μας!!Βεβαια χθες εμαθα από μια φιλη μου που παει η κορη της στο βρεφικο ότι δαγκωσε ένα παιδακι εκει…Εκλεισα ραντεβου για παπ την Πεμπτη,θα κανω και υπερηχο να δουμε τι παιζει…Παλι καλα που είναι περιποιημενες οι στολες αλλα και το 30αρι στις μερες μας είναι καπως…Το εμαθαν το ποιημα τους ε;μπραβο ,αντε με το καλο να τις καμαρωσεις!!!!Κι εγω σαν τις ξαδερφες σου θελω να γινω!!!!!

Κοριτσια εγω δυστυχως 27 δεν μπορω για το μεκ…Εχει κλεισει η αδερφη μου να παμε στο badmington να δουμε τον Καρυοθραστη….Κανονιστε το εσεις μια και δεν εχει και πολλες μερες ελευθερες η Μαγδα και θα κανονισουμε και κανενα Mall που είναι κοντα.

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ολη μερα!!!!Αλεξ μου περαστικα κοριτσακι μου ολο να σε παρω θελω κ ολο κατι κανω

χτες ημουν στα μερη σου αγ δημητριο πολυ ομορφα στολισμενα ηταν χαμος απο κοσμο ημουν με συζηξ γιαυτο δε πηρα πολυ ωραια περασαμε

σημερα ολη μερα κανω δουλειες σνιφφ το απογευμα θα χουμε εξοδο το ζευγος ο μικρος στα πεθερονια αι να δουμε που κ τι θα κανουμε θα ναι λεει εξοδος για τα γεννεθλια μου αυριο

Αλλα νεα δεν εχω εγω

φτου γαμωτο για 27 αλεξ ηθελα κ σενα αλλα ο καρυοθραυστης θα ναι σουπερ!!!

για την γιορτουλα οι μεγαλες γιορτες θελουν κ πολυ οργανωση μωρε αφου δεν το χαν κακως το καναν ετσι

εμας θα ναι κλειστη απο οτι καταλαβα θα σας πω εντυπωσεις

ανοιχτη μεγαλη κανουν τελος χρονιας σε αμφιθεατρο με θεατρικα κ τετοια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!

Μάγκυ μου πολύχρονη και πάλι!

Είμαι ενθουσιασμένη από τη χθεσινή γιορτούλα μας σας έστειλα φωτο και αύριο θα ψάξω πως ανεβαίνουν τα βίντεο με rapidshare γιατι δε το χω να σας ανεβάσω τα καμάρια μου που έδωσαν ρέστα ειδικά η Χρυσάνθη.

Το story ήταν σε ένα ζαχαροπλαστείο με καραμελίτσες,ζαχαρωτά,μελομακάρονα και κουραμπιέδες μπήκαν 3 καλικάντζαροι και φάγαν τα γλυκά και 3 μάγειροι μετά έπρεπε να τα ξαναφτιάξουν όλα μέχρι τη νύχτα των Χριστουγέννων...

Οι δικές μου βγήκαν σε 3 χορευτικά..Η Χρυσάνθη άψογη είπε το ποίημα ωραία στηνόταν με πόζα,σε ένα χορευτικό ήταν η αρχηγός.Δε το περίμενα μας ξάφνιασε όλους ευχάριστα...Τραγουδούσε δυνατά τα τρίγωνα κάλαντα...Συγκινήθηκα η δόλια μάνα και γκάριζα και γω τα κάλαντα από κάτω να της δώσω ώθηση...βραχνιασα σήμερα...Η άλλη όλο νάζι με το χέρι στο στόμα όλη την ώρα της γιορτής το ποίημα το πε ένα συνοθύλευμα και δε τραγουδούσε ενώ σπίτι μας είχε ξεκουφάνει τόσες μέρες με το Αι Βατίλης έρχεται ξανά...Μετά κάθησε στο σκηνικό για να που τα άλλα παιδάκια ποίημα μας μπάνισε στο πλήθος της έκανε ο παππούς της σαχλαμάρες και άρχισε και αυτή και χαιρετούσε και έβγαζε τη γλώσσα...χαιβάνι...

Τα δωράκια τα χαμε και πήγαμε σήμερα και τα αλλάξαμε ήταν ντόμινο.Η Δήμητρα διάλεξε τι άλλο καγιόν....και η Χρυσάνθη ένα σκουφάκι με τη Ντόρα....το μωρό μου.

Μετά πήγαμε κάναμε τα γενέθλια του παππού σπίτι.Το πρωί πήγαμε με Φωτεινή σε μια εκδήλωση που κάναν οι μαμάδες της Ρόδου ένα γκρουπ από fb είναι από ότι κατάλαβα που κάνουν διάφορες δράσεις για τα παιδιά...Ενας Αι Βατίλης γέμισε τις τσέπες τους καραμέλες....το κλου της ημέρας!!!

Αλεξ κρίμα που ηταν φιάσκο η γιορτή σας,λογικό με τόσο μικρά παιδιά δε κάνεις σε γυμναστήριο όλοι οι παιδικοί μαζί.Εδω εμάς 19 παιδάκια ήταν που έπαιρναν μέρος και όλο η διευθύντρια φώναζε κάντε ησυχία να απολαύσετε τα παιδιά σας.

Περαστικά σας κιόλας...Φυλαχτείτε να στε καλά τις γιορτές.

Δε πειράζει για mec θα βρεθούμε πιο κοντά Αγ Δημήτριο αν είναι που βολεύει κανα πρωινό.

Οσο για τη δουλειά δελεαστικά είναι τα χρήματα τα καλά και τα bonus αλλά τρελό ωράριο βρε φιλενάδα...και για να εξηγούνται από τώρα ότι είναι 9ωρο και 10ωρο σκέψου πως θα χει η κατάσταση..Δε ξέρω ζύγιασε τα...Εγω 7ωρο λείπω από το σπίτι και πάλι νιώθω Βέγγος που λέει και η Μάγκυ μετά να τα προλάβω όλα...

Μου πε η Φωτεινή η Χαρά είναι τοξοτίνα και αυτή...σα να ξεχάσαμε κάποια γενέθλια ε;;;Χαρά πολύχρονη!!!

Σας φιλώ πάω να τις ξυπνήσω...

Επεξεργάστηκε από MARDIO
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...