Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ΟΥ-9ΟΥ-10ΟΥ 2010!ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΤΡΙΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ!!!


Recommended Posts

τουιτακο μου μεγαλωσε το φασολακι κ γινεται ντοματουλα κ μετα καρβελακι αχ τι καλα

μια χαρα θα τα παει το κοριτσακι σου μου θυμιζει εσενα εγω ειχα μεγαλη χαρα οσο περιμενα να γεννηθει η ινα κ απο την 1 μερα που την αντικρυσαν εως κ σημερα ειναι το μωρακι μου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας....

Αχ βρε Μάγκυ τόσο σοβαρά είναι ο σύζυξ;Δε το κατάλαβα,νόμιζα με λίγο χαλάρωμα θα ταν οκ,δε φαντάστηκα ότι ήθελε ακινησία.Περαστικά του...Μη χαλιέσαι για τη περίοδο,τουλάχιστον δε σε τυρανάει με καθυστερήσεις,ωραία στρωτή κάθε μήνα βλέπεις τι έπιασες καθαρίζεις και βουρ για τον επόμενο.Εγω που χω από τις 13 Αυγούστου να αδιαθετήσω,πρήστηκα σε σημείο να μη κουμπώνει παντελόνι,τα χάπια δε μου κάνουν τίποτα και το αίμα δε λεει να κατέβει....Ποιος ξέρει τι γίνεται εκεί μέσα από κύστες κλπ κλπ...

Οι γονείς μου κλείσανε να πάνε εκδρομή Κωνσταντινούπολη 24 με 30 του μήνα.Δε το περίμενα.Συνήθως το ψειρίζουν καιρό και τελικά το ακυρώνουν.Τώρα χθες έδωσαν τη προκαταβολή και μας το παν κιόλας χωρίς να μου χουν πει πριν τίποτα.Ξαφνιάστηκα ευχάριστα...

Ο πεθερός μου έβγαλε ένα σάρκωμα στον ουρανίσκο και τον έστειλε ο οδοντίατρος για βιοψία τη Τετάρτη θα τη κάνει και έχουμε αγωνία.Η πεθερά μου κάνει σα μωρό,σα να ήρθε το τέλος του κόσμου.Εντάξει δε λέω μπορεί να είναι σοβαρό αλλά δε πρέπει και για τις αρρώστιες να μαστε προετοιμασμένοι στη ζωή;δε θα ναι πάντα όλα ρόδινα...αμα δε δείχνουμε δυναμη εμείς πως θα στηρίζουμε τον δίπλα μας.Της τα είπα και της ίδιας...Μου λεγε δεν αντέχω να μαι εγώ καλά και εκείνος άρρωστος...

Το πρωι κλασικά,κρεοπωλείο,μανάβικο με τις κόρες και μετά μαγαζί του πατέρα μου.Εχουν γίνει η μασκότ της γειτονιάς...Αμα δε μας δουν ένα Σαββατο μας ψάχνουν οι γείτονες...χα χα. Τους πήρα από internet τον Τομ το γατούλη( Γατούλης Που Μιλάει Tom Talking Cat )δε ξέρω αν τον ξέρετε που τον έχουν τα κινητά σαν εφαρμογή και του μιλάς και επαναλαμβάνει αυτά που του λες.Πιο πολύ το σκέφτηκα για τη Χρυσάνθη για να της δίνει κίνητρο να μιλάει.Ακούστε λοιπόν διάλογο:

Δήμητρα προςΓατούλη

Δήμητρα: είσαι τιμωρία κάθησε εδώ και όταν ηρεμήσεις έλα μέσα

Γατούλης:είσαι τιμωρία κάθησε εδώ και όταν ηρεμήσεις έλα μέσα

Δήμητρα:όχι εσύ είσαι τιμωρία

Γατούλης:όχι εσύ είσαι τιμωρία

Δήμητρα:όχι εσύ

Γατούλης:όχι εσύ..

Ωσπου φυσικά τον έσπασε στο ξύλο το γατούλη....την επόμενη φορά να της βρω έναν να της αντιμιλάει!!!

Μάγκυ δεν είχα μπει καθόλου σήμερα,ουτε καν άνοιξα το pc και με έδειχνε μέσα;Ο άντρας μου μου παρήγγειλε κινητό από Κίνα που είναι touch screen με internet.Να δω θα συνηθίσω να σας γράφω από εκεί.

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα καλε το τικερ μου χαζεψε βγαζει οτι εχουμε γεννεθλια sos αλεξ να σου πω κωδ να με φτιαξεις φιλιναδα;;

μαρακι μπορει να βγαζε παλιο μυνημα σου κατι ελεγε για τσατ ρουμ αλλα ησουν εκτος

ουτε με χαπια σου ρχεται η παλιοπεριοδος εγω αυτη τη φορα εχω πλυμηρα!! Μπλιαχ

βγαινω με καλει ο ασθενης χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες!!!!Τι κανετε?Ξερω οτι χαθηκα,αλλα τα γνωστα....τρεξιμο!!!Νεα προσωπικα μαλλον δυσαρεστα,λεπτομερειες στην ομαδα.

Ρουλακιιιιι!!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!Η μεγαλη επιστροφη.Μην χανεσαι,pls!!!!!

Λοιπον,στα νεα μας....

Γενικα ησυχα,η Μιμικα μου μεγαλωνει και μας ξετρελλαινει,οι ατακες της θανατηφορες,σαν μεςγαλο παιδι μιλαει,ρε κοριτσια!!!Προχθες εκανε μια ζημια και της λεω:"εισαι κακο κοριτσι" και μου απαντα,ενω ερχεται ταυτοχρονα και καθεται στην αγκαλια μου:"σε εμανα μιλας ετσι αγαπη μου!Εγω που σ'αγαπαω και σε λατρευω!Δεν ντρεπεσαι?",την τρως μετα ή δεν την τρως???

Στο σχολειο μαθαινει πολλα πραματα,τους εξετασε προχθες και Ω.Ρ.Λ και παιδοοντιατρος,ολα καλα.

Στο μπαλετο μπαινει μονη πια,χωρις προβλημα και η κυρια μου ειπε την αλλη φορα οτι τα καταφερνει μια χαρα.

Εχουμε αρχισει και τις προετοιμασιες για την μετακομιση του συζυγου,οσο το σκεφτομαι ωρες-ωρες....με πιανει τρελλα!!!!Ψαχνει τωρα για σπιτι,μαλλον 6/1 θα φυγει.

Σημερα εφημερια,οπως και την Παρασκευη,ο αντρας μου εφυγε απο Παρασκευη Αγ.Ορος και οι δικοι μου με την μικρη στο χωριο,οποτε εχθες θυμηθηκα τα φοιτητικα μου χρονια!!!Ειχε καταπληκτικη μερα,πηγα με τις φιλες μου για ψωνια,μετα φαγητο και μετα καφεδακι,20:30 μαζευτηκα,αλλα το ειχα αναγκη γεμισα μπαταριες!!!

Αυτα τα νεα μου,τα υπολοιπα prive......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον,θα σχολιασω τωρα,οτι θυμαμαι8-}

Μαρακι,το τι γελιο εχω κανει με το διαλογο της Δημ-Γατουλη,δεν υπαρχει!!!![smilie=notworthy.g:Να χαιρεσαι τον μπαμπουλη.Μπραβο που κανονισαν ταξιδακι,οι δικοι μου δεν ξεκουνιουνται οι καημενοι,εχουν φορτωθει τα παιδια μας και τους κραταμε ομηρους και ας λενε οτι δεν τους πειραζει,εγω εχω τυψεις!!!Περαστικα του κιολας,ολα καλα τωρα?Αχ,αυτο το τσιγαρο.

Καλα με τις τυπισσες στη δουλεια σου ,εχω μεινει!!!!Δεν καταλαβα αρχικα αγαπητη μου,νομιζα οτι θα απολυθουν οι "καημενες",οχι οτι ειναι καβατζωμενες και εχουν και στυλακι απο πανω!!!Ελεος!!!

Η πεθερα σου θα εκανε καταπληκτικη παρεα με τη μαμα μου,της λεω τι μππου ειπε ο δερματολογος και η μαμα μου απαντα:γιατι παιδακι μου,ολα σε σενα πια!(κλαιγοντας βεβαια)!!!Οκ,ρε μανα,της λεω,δεν πεθαινω κιολας!!!!

Αυτο με τους νεους παντως που περιγραφεις το εχω επισης διαπιστωσει και στη δικη μου τη δουλεια,ολοι αυθεντιες πια,πως θα μαθουν,δεν εχω καταλαβει αφου ολα πια τα ξερουν ηδη!!!

Φωτεινη,καλε εσυ εισαι μεγαλο ταλεντο!!!!Καταπληκτικες οι κατασκευες σου,ασε που σου βρηκα δουλεια,μιας και εχεις αυτον τον κηπο δεν διοργανωνεις εκδηλωσεις να το οικονομησεις κιολας???

Μεγαλεια ακουω,Προεδρος και ετσι!!!Αντε και Δημαρχος ευχομαι!!!

Σταυρουλα,παλι καλα που τελειωσατε και γυρισατε στο σπιτι σας και η δικια μου,ουτε θελει να ακουει για υπνο στη γιαγια πια,ασε που εχουμε αποκτησει και αλλο καημο,δεν θελει να αφηνουμε μονο το σκυλι!!!

Ειδες το κοριτσι σου ωριμοτητα με το μπεμπε,οχι οτι περιμενα κατι λιγοτερο απο την Εμ δηλαδη!!!

Aριακι,​που χαθηκες καλο μου?Μπες να μας πεις για το μπεμπε τουλαχιστον,ανησυχουμε και σε σκεφτομαστε πολυ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ,καλυτερα η μικρουλα?Αμαν βρε,την ξετιναξαν οι ιωσεις τη δολια!!!!

Μπραβο το κοριτσι μας με το σχολειο,μια χαρα.Ποσο χειριστικα οντα ειναι παντως τα παιδια,κοιτ τωρα που χρησιμοποει το φαι!!!!!Διαολακια καλε!!!!

Ρε εσυ,αυτο κανω με το τικερακι και ενω στην προεπισκοπηση μου το βγαζει κανονια ,δεν το αποθηκευει!!!!Πολυ εχω νευριασει!!!!

Ασχετο...σου ειπα οτι η Κων εχει την ιδια μερα γεννεθλια με τον ανδρα μου???

Ρουλακι,καταρχην ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στο αστερι σου!!!!Μεγαλουργησες παλι με τα γεννεθκια!!!Ακου καπα με το μονογραμμα!!!!Περιμενουμε συνταγη για τα μπισκοτα,μου ακουγεται....=p~

Ναι,οντως μεγαλη ανακαλυψη ,η μανουλα,φετος που δεν ερχεται σπιτι το καταλαβαινω!!!Ευτυχως εχω βρει μια καταπληκτικη γυναικα που με βοηθαει και σωθηκα,αλλιως.....

Γυμνατσηριο να αρχισεις ,εγω ανανεωθηκα απιστευτα,μου φτιχνει τη διαθεση,παω με πονοκεφαλο και φευγω περδικι!!!

Συμπεθερα,καλα μαρη ξανθια κατουρηθηκα απο τα γελια,που τρελλαθηκε μαλλον τα τικερακι και λεει οτι εχετε γεννεθλια!!!!Αφου δεν το ανανεωσες μαρη τρελλη,οπως και εγω αλλωστε.

Συλληπητηρια για το μπαμπα του Στρατου και περαστικα στον συζυγο,τι τα θελουν τα σπορ...μεγαλοι ανθρωποι:lol:

Καλα ο συμπεθερος,ωρες-ωρες μου θυμιζει πολυ τον δικο μου!!!Και μενα μια μερα,αρχιζε να της φωναζει χωρις κανεναν σημαντικο λογο,της ελεγε να του δωσει ενα λαστιακι που του το ειχε παρει και αυτη δεν το εδινε,σιγα το πραμα αφου ειχε τα λαστιχακια μπροστα του να παρει αλλο!!!Οχι μου λεει δεν θα της μιλαω και θα με γραφει!!!Της εβαλε κατι φωνες,αφου εγω τρομαξα και την εβαλε τιμωρια στον καναπε.Η δικια μου βεβαια μεσα στον εγωισμο,τον καρφωνε και δεν μιλουσε!!!Εγω δεν ειπα κατι ,αλλα μολις τελειωσα τα πιατα και πηγα και καθισα διπλα της,εσπασε και αρχισε να κλαει και να μου λεει,μανουλα μου μην φυγεις σ'αγαπω!!!Την αλλη μερα αγκαλιαζοταν και φιλιοταν ολη μερα και δωστου :κοριτσαρα μου και λατρεια!!!!Αλλα πιστευω οτι πρεπει να υπαρχει σημαντικος λογος για τοση φασαρια ,αλλιως το παιδι δεν καταλαβαινει και την αξια της τιμωριας!!!!

Ααααα,δεν σας ειπα,θυμαστε που ειχα ξεχασει τα γεννεθκια του αντρουλη?Τωρα που ελειπε ,του ψωνισα μια ζακετα και την αφησα το πρωι πανω στο κρεββατι με ενα σημειωμα,τωρα που γυρισε και την βρηκε,με πηρε μεσα στην γλυκα!!!!Εξιλεωθηκα ευτυχως.

Το 2ο ΣΚ του Νοεμβη θα παμε τα δυο μας Γιαννενα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κόρες...

Χαρουλίτα μπράβο που επανόρθωσες με δώρο του άντρα και Prive ΣΚ!Εχω ακούσει τα καλύτερα γι αυτό το ξενοδοχείο.Πάει ο φίλος μου που παντρεύτηκε στη Κρήτη κάθε χρόνο το Γενάρη,δουλεύει στην αλυσίδα του ομίλου.Να περάσετε τέλεια!!!

Εγώ τσατίστηκα που θα μείνουμε 28η Ρόδο,θα φύγουν οι δικοί μου,είναι και οι γιορτές των κοριτσιών και του Αθηναίου παππού,πέφτει και Δευτέρα η αργία,θα θελα να βολτάραμε Αθήνα για αλλαγή αλλά δε προβλέψαμε νωρίς και τώρα θέλει 500ευρά εισιτήρια για όλους μας και δε γίνεται!Υπομονή μέχρι τα Χριστούγεννα...

Καλά το Δημητρούλι τρελό παπαγαλάκι...μπράβο που συνήθισε και στο μπαλέτο και τα πάει και καλά..Η δικιά μου το βράδυ του Σαββάτου επιστρέφαμε από παιδότοπο και μέσα στο αυτοκίνητο έλεγε και ξανάλαγε: Κόκκινη κλωστή δεμένη στην ανέμη τυλιγμένη δώστης κλώτσο να γυρήσει παραμύθι να αρχηνίσει....

Και στο δρόμο για το παππού το πρώι έλεγε:ένα μήλο την ημέρα το γιατρό τον κάνει πέρα...

Ότι θυμάται χαίρεται γενικώς....

Αμ το πρωι ξύπνησε και λέει : Αξιωσε με Θέε μου χαρά και προκοπή καλημέρα καλημέρα όλα τα παιδιά!

Εντωμεταξύ η φάση είναι τα λέει σε άσχετες στιγμές,πολύ καθαρά και όταν της λέμε να το ξαναπεί μας κοροιδεύει.

Μη το σκέφτεσαι από τώρα για την μετακόμιση του συζύγου.Ενα εξάμηνο είπαμε πρέπει να καθήσει;Φαντάζομαι θα ρχεται εκείνος,θα πάτε εσεις θα μοιραστεί ο χρόνος.Και αφού είναι και για καλό σκοπό.

Εμεις δόξα το Θεό καλά,ήσυχα περάσαμε,είχε πολύ ωραίο καιρό το ΣΚ και όλο έξω ήμασταν.

Φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!Σας εχασα αλλα Παρασκευη ειχαμε παει Καλαμο.Δουλευε ο συζυγος στον Ωρωπο το Σαββατο οποτε σκεφτηκα οτι ειναι ευκαιρια να δουμε και τους δικους μου το σκ. Το ψιλομετανοιωσα βεβια γιατι ειχε πολυ υγρασια και την επιανε πολυ βηχας την μικρη και αναβαμε τζακια και καλοριφερ για να ηρεμησει.Κατα τα αλλα ωραια περασαμε,ξεκουραση!!Την Δευτερα με πηρε η μαμα μου να μου πει οτι ειμαι πολυ αυστηρη με την Κωνσταντινα...Γιατι το Σαββατο ενω της ειχαμε φτιαξει μακαρονια δεν τα ηθελε και ηθελε ρυζι.της ειπα οχι και προσπαθουσα να την ταισω.δεν ηθελε και ζηταγε να την ταισει η γιαγια στην οποια γυριζε το κεφαλι και δεν ετρωγε και εκιενη φυσικα δεν πιεζε,το ιδιο μου κανει και σπιτι με τον πατερα της,ενω αμα ειμαστε μονες ολα οκ.την μαλωσα και την εβαλα για υπνο,οταν ξυπνησε της εδινα τα μακαρονια και δεν ηθελε ,ζηταγε γαλα.αφου της αρνηθηκα για να φαει μετα της εφτιαξα να μην ειναι και νηστικη.το βραδυ ειπα να της φτιαξω το γαλα ζηταγε ρυζι...αντε της λεω της μαμας μου φτιαξε για να μην λες.εφτιαξε και εφαγε 2 κουταλιες...!!και πειτε μου..ειμαι τοσο αυστηρη;;πρεπει δηλαδη να την αφησω να με κανει οτι θελει;;να της μαγειρευω και να μου ζηταει αλλα και ναμην τα τρωει κιολας;μονες μας οταν ειμαστε γιατι δεν τα κανει ολα αυτα;;της εβαζα ορο και ειχα την μαμα μου να εχει παρει ενα βλεμμα''πω πω τι κανει στο παιδι,ποσο υποφερει''και να της λεει ''εχεις δικιο Κωνσταντινα μου'' και η Κωνσταντινα να τσιριζει και να φωναζει γιαγια..!!Παλι καλα που δεν χρειαστηκε να την κραταει ,θα ειχε γινε Η κακομαθημενη!!Τελοσπαντων..στο σχολειο παμε τελεια...στο δρομο τραγουδαει''πα-με σχο-λει-ο''Σημερα ειχαν εργαστηριο ζαχαροπλαστικης!!εφτιαξαν μαρμελαδα!!!και μιας και ειπα για ζαχαροπλαστικη χθες εφτιαξα αυτο το γλυκακι,The one with all the tastes: Σοκολατένιο fudge με μπισκότα Oreo δεν υπαρχει!!!να το δοκιμασετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα εισαι τρελη!!τι κατεβατα είναι αυτά!!!Το παρτυ στον παιδικο πρεπει να ηταν φανταστικο!!!καπες,μασκες ..μεγαλουργησες!!!!Θα πειτε και ποιημα;;Αυτά είναι!!!εμας ακομα δεν εχουν κανει κατι για την 28η,για να δουμε.Το σαιτ με την μουσικη τελειο!!το βαζω όταν ανοιγω τον υπολογιστη!!Να ζησετε με τον αντρουλη σου!!!8 χρονια παντρεμενοι;μαζι ποσο ειστε;Καλα η Κωνστατινα ότι και να της πεις για το φαι αμα δεν θελει..πεισμα!!!!τουλαχιστον τωρα τρωει λιγο στον παιδικο,βεβαια αυτά που της αρεσουν.

Μαρια να χαιρεσαι τον μπαμπα σου,λιγο καθυστερημενα αλλα 40 μερες κραταει η γιορτη..χαχα!!Μπραβο στο Χρυσανθακι,να κανεις και παραπανω λογοθεραπειες αφου εχει βελτιωση!!με τους σκουφους μου θυμησες την δικια μου που ειχα βγαλει τα περσυνα να δω τι της κανει και φοραγε το μπουφαν κουμπωμενο και εξω εσκαγε ο τζιτζικας!!τι εγινε;αδιαθετησες;γιατι δεν πας στον γυναικολογο;ααα θελω κι εγω να παω ταξιδακι!!!αν ειμαστε καλα οικονομικα μπορει να παμε το καλοκαιρι Ιμβρο και Κωνσταντινουπολη.Ελπιζω να μην είναι τιποτα κακο αυτό που εβγαλε ο πεθερος.και καλα λες στην πεθερα.πρεπει να είναι δυνατη να δινει δυναμη και στον συζυγο!!Σιγα μην αφηνε ετσι η Δημητρα τον γατουλη!χαχαΔεν πειραζει που δεν θα φυγετε 28η,δεν βαριεσαι να κανεις ταξιδι μονο για 3 μερες;γιατι δεν πατε εκει που ειχατε παει σκ το καλοκαιρι;Τι πλακα η Δημητρα!!ειδικα η πρωινη προσευχη!!χαχα

Μαγδα πως είναι ο συζυγος;εχει παρει αδεια από την δουλεια;ουτε εγω ημουν μεσα το Σαββατο..το ειχε παιξει το τσατ μαλλον!!!Στειλε κωδικο να φτιαξουμε το τικερακι,αν το ειχες ετοιμασει στειλε και το Url.

Χαρα τι πλακα εχουν όταν επαναλαμβανου ατακες μας!!και η Κωνσταντινα το κανεικαι μου ερχεται να την φαω!!!Μπραβο και για το μπαλετο!!Ετοιμαζεται ο αντρας σου ε;υπομονη!!μην αγχωνεσαι και θα περασει γρηγορα ο καιρος!!Η Κωνσταντινα ακομα βηχει ,νομιζω δεν βοηθαει καθολου το αερολιν,ασε που μου λεει ότι ποναει το αυτι της..βεβαια μολις την φιλησω μου λεει ότι είναι ενταξει,αν ηταν καμια ωτιτιδα φανταζομαι δεν θα ηρεμουσε.Ναι το εγραψες ότι ειχε γενεθλια και αντρας σου στις 30/9 ,ελπιζω να σου ευχηθηκα γιατι με τις αρρωστιες δεν ειχα μυαλο!!ακομα με το τικερακι;κατσε να δοκιμασω της Μαγδας και θα σου πω.για την τιμωρια συμφωνω ,αν δεν είναι κατι σοβαρο δεν χρειαζεται τοση φωνη!Κανονισατε και ταξιδακι;τελεια!!

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξακι πιανω εσενα που με ξελιγωσες νε τη συνταγη ευτυχως ηρθε ενας φιλος τεχνικος στη δουλεια σημερα βολτα με το γιο του να με δουν ο γιος του εχει ερωτα μΑζι μου 5 ετων κ μου φεραν μια σουπερ σοκολατοπιτα δωρο!!!

Καλαμο μμμ τελεια!!

Οσο για τις γιαγιαδες συμφωνω τρελα κ εγω τα ιδια λεω οτι πει ο β σημερα εβαλε την πεθερα μου το σκατο κ κανανε κουλουρια ποτε δεν του λενε οχι μιλαμε δε πειραζει χαλαλι τοσοι λατρεια τους εχουν μωρε!!

Μπραβω στο πετιτακι προσαρμοστηκε πληρως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο συζηξ τα ιδια χαλια σημερα θα ξαναπαει γιατρο πηγε δουλεια σημερα αλλα ποναει τρελα με σοφερ τον πεθερουλι

Εχω δυο μωρα στο σπιτι νομιζω οτι δεν αντεχει ειναι φοβιτσιαρης κιολας εγω με την καισαρικη κ χοροπηδαγα πανω κατω κ αυτος ακινητος στον καναπε πεθαινει ολη μερα χαχα

Εχουν πεσει ολα πανω μου κ εχω κλαταρει!!

Μαρουσκακι γλυκο ελιωσα με διαλογο γατουλι δημητρας

Κ εμενα μιλα πολυ μονος κ μαλωνει ενα φανταςτικο γιαννη συνεχεια μαλλον αυτον τον γιαννη που του χε τραβηξει το τσουλουφι σε ενα παρτυ προπολεμικα χαχα!!!

Συμπεθερα μου λειψες!!!

Η κοριτσαρα σου τρελο μωρο παντως

Απο αναπτυξη σκιζουν οντως το τι ακουω κ εγω δεν υπαρχει!!

Σημερα εκανε παζλ μακουιν 24 τεμαχια μονος του μεγαλα 40χ60 αλλα 24!!! Επαθα πλακα

Αυτος ο γιος μου ολο με εκπλησει

Θα πει ποιημα το ξερε ηδη απο το σχολειο τρεις σειρες ειναι βεβΑια χαχα

Κ μου λεγε για μεταξα οχι ντουτσε 190 αποριες το λεπτο μιλαμε ποιος τι ποτε που;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ θα σου στειλω κωδικο για τικερ εγω ξεματιαστηκα κ φοβαμαι μη χασω κ αυτα που ηδη εχω αν μπορεις σε παρακαλω βοηθα!!!

Ρουλα μη χαθεις παλι για πολυ...

Εχει κανεις το κντ της αριας;;; Ανησυχω....

Φωτεινη ρε προεδρε μη μας ξεχνας τις αμοιρες διαδικτιακες μανες!!

Παω να βρω κατι να φαμε για βραδυ πειναω κ ειμαι τοσο πτωμα που η κουζινα μου φαινεται μακρια

Ο βασιλης κλασικα τεζα κ ροχαλιζει χαχα εχει παλι μυξες γκρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα εγω στην ιδεα οτι ο β θα λειψει εστω 3ημερο παθαινω αμοκ αρα σε νιωθω αφανταστα αλλα σκεψου οτι το κανει για ενα καλυτερο αυριο για σας κ οτι χωρις θυσια τιποτα δεν κατακτιεται κ να αξιζει πραγματικα.

Αγιο ορος πηγε κ ο πρακτικαριος που φυγε η συμπαθεια μου σημερα πηγε για συνεντευξη τον θελουν σε αλλο καταστημα λαυριο μαθαν οτι ειναι καλος ισως τον πανε εκει...

Παντως μου φερε σημερα που περασε να πει τα νεα στον προισταμενο ενα πανεμορφο κομποσκοινι κ απιστευτες φωτο τρελαθηκα ηταν αρα μαζι με τον γιαννη ο αντρας σου χτες γυρησε ειχαν παει με μηχανες απο αθηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες κοριτσάρες!Αντε επιτέλους κινητικότητα είχα βαρεθεί να διαβάζω το δικό μου Post τελευταίο...

Αλεξ δεν είσαι καθόλου αυστηρή,δε μπορούν να μας κάνουν 3 χρονών παιδιά ότι θέλουν,κάποιος πρέπει να κρατάει τα λουριά και ας είμαστε εμείς οι κακές.Χθες η Δήμητρα ήρθε από το σχολείο άνοιξε το ντουλάπι κυριλέ πήρε πιατάκι έβαλε corn flakes άνοιξε και ψυγείο έβαλε γάλα και πήρε κουτάλι και έκατσε και έτρωγε ενώ στο τραπέζι είχε σερβιρισμένα κεφτεδάκια με πατάτες.Την αγριοκοιτάζω καταλαβαίνει ότι έκανε λάθος και συνεχίζει...Οταν τελείωσε ζήτησε σοκολάτα.Της λέω αν έτρωγες τα κεφτεδάκια τώρα θα χε σοκολάτα τώρα την έχασες την ευκαιρία σου.Το βράδυ που ήρθαμε από κούνιες αφού δεν της έδωσα τίποτα όλο το απόγευμα (ενώ η μανα μου επέμενε να τους πάρει τοστ) τα εξαφάνισε κεφτέδες και πατάτες...Εσύ είσαι η μαμά όσο ακόμα είναι μικρά εσύ θα κρίνεις τι είναι καλύτερο να φάει.

Και δω ψυχρούλα την άρπαξα και γρατσουνάει ο λαιμός.Περίοδος γιοκ.Πήγα έκανα χοριακή το πρωί να αποκλείσουμε τη πιθανότητα εγκυμοσύνης και θα πάω να κάνω έναν υπέρηχο να δω τι παίζει εκεί μέσα,καμιά κύστη ίσως τι να πω....Με ρωτάει και ο άντρας μου καθε μέρα και ηδονίζομαι που τον τσουρουφλάω...χα χα

Σήμερα θα κάνει ο πεθερός τη βιοψία,τα αποτελέσματα δε ξέρω πότε θα του πουν.Εχουμε αγωνία.Οι γονείς μου φεύγουν αύριο.

Εκει που πηγαίναμε το καλοκαίρι για 3ημερο έχουν κλείσει τώρα,είναι παραθαλάσσια,ψυχή δεν υπάρχει.Είπαμε να πάμε σε μια φάρμα ζώων εκεί κοντά στο σπίτι της Φωτεινής που δεν έχουμε πάει να χαζέψουν τα μικρά τη μια μέρα.Ε την άλλη ίσως κατεβούμε παρέλαση.

Εμένα κάνουν σκετς την παρέλαση για ΄γιορτή ανοιχτή στους γονείς ούτε λόγος........

Τη Παρασκευή γιορτάζει η Χρυσανθούλα μου και το Σάββατο η Δημητρούλα.Τους παράγγειλα muffins σοκολάτα για το σχολείο και θα μου τα διακοσμίσει με πολύχρωμα smarties και τρούφα.Πήγα για να παραγγείλω αλμυρό η αλήθεια αλλά τα είδα που τα χε ετοιμάσει ο φούρνος για ένα πάρτυ και εντυπωσιάστηκα.Το γλυκάκι σου κόλαση.....αλλά είμαι σε πειριορισμό....ένα κομματάκι μαύρη σοκολάτα το απόγευμα να πιάσω και αυτό έτσι για να αλλάξει η γεύση...χα χα

Μάγκυ μου τι τραβας και συ σπαστό,2 μωρά,έχασες και τον κατακουζήνα σου με τις δουλειές του...Αχ εύχομαι γρήγορα περαστικά.Όλο δωράκια οι πελάτες σου...μπράβο δείχνουν την εκτίμηση τους ακόμα και με τα μικρά.Εχω διαβάσει ότι η ηλικία τους είναι για φανταστικούς φίλους και ατέλειωτες απορίες!!!!!Οπότε οπλίσου με υπομονή....Το Μαράκι τι κάνει;

Και γω ανησυχώ για Αρια.Δεν έχω τηλέφωνο της.Φωτεινή ανοιχτοί είμαστε για ιδέες για ΣΚΔ εκτός αν πάτε εσείς κάπου εκτός.

Σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερουδια!!!!γραψτε και μια ωτιτιδα στο ενεργητικο μας!!χθες το απογευμα πολύ γκρινια και κλαμα για το αυτι οποτε την πηγαμε στην παιδιατρο .Αντιβιωση παλι!!τι άλλο πια;;θα γινει ποτε καλα;;εν τω μεταξ κανενα φαρμακειο δεν την ειχε και θα την παρω σημερα και το βραδυ ποναγε ποναγε πολύ και ξυπναγε συνεχεια.πηγαμε να χασουμε αι το σχολειο γιατι παρακοιμηθηκαμε με τοσο χαλια υπνο που καναμε.

Μαγδουλα πολύ ευκολη η συνατγη ,να το δοκιμασεις!!Για την γιαγια μου ελεγε ότι επειδη ηταν αδιαθετουλα η Κωνσταντινα να μην ημουν αυστηρη.αλλα 1 μηνα είναι αρρωστη,και όταν ηταν πραγματικα χαλια με πυρετο και ποναγε και ο λαιμος της ουτε την πιεζα ουτε τιποτα ,αλλα τωρα μια χαρα ετρωγε αλλα επειδη βρηκε την γιαγια να μας χορεψει ολους;;Τοσο πολύ ποναει ο Β;ελπιζω να μην είναι τιποτα πιο σοβαρο!!Θα ανουν γιορτουλα;εμας σημερα θα φτιαξουν σημαιουλες και τα σχετικα,για γιορτη δεν ειπαν.αλλα ποιημα εμενα δεν βλεπω να ελεγε αν της εδιναν.καλα τα παζλ φοβερη ασχολια!!!

Κι εγω την σκεφτομαι την Αρια,ελεγα να στειλω μειλ γιατι δεν εχω τηλ αλλα το σκεφτομαι ..Μακαρι να μας διαβαζει και να μας στειλει…

Μαρια λες να παιζει εγκυμοσυνη;;;;Θα τρελαθω!!!!μακαρι!!!!Ετσι ειπα κι εγω στην μαμα μου,εγω την μεγαλωνω και ειμαι κάθε μερα μαζι της και εμενα θα παιδευει αν λεω ναι στα παραλογα που θελει.και η ωνσταντινα καλομαθε που της εφερνα κανενα γκοφρετακι μετα το σχολειο και τωρα με ζαλιζει να της δωσω μολις την παιρνω από το σχολειο.και καλα να εχει φαει εκει αλλα αν δεν εχει φαει δεν θελω να τρωει βλακειες πριν το φαι. Καλα αποτελεσματα στον πεθερο και καλο ταξιδι στους γονεις!!!Τελεια θα είναι τα muffins!!!αμα εισαι σε περιορισμο για το γλυκο,αστο καλυτερα,εγω κάθε φορα που ανοιγω το ψυγειο τσιμπαω και ένα …εθιστικα είναι!!!χαχα

Καλημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ μωρέ το Κωνσταντινούλι...το αυτί λένε είναι ο χειρότερος πόνος.Ποια αντιβίωση σας έδωσε καλέ και ήταν τόσο δυσεύρετη;Δε θυμάσαι μωρέ εμάς ΄το πρώτο χρόνο από Σεπτέμβρη μέχρι Χριστούγεννα μας πήγε σερί με τις ιώσεις και ενός έτους,εκεί που δεν είχα δώσει ούτε depon κατευθείαν στην αντιβίωση.Και όλο μου λέγατε πάλι άρρωστα είναι και πάλι άρρωστα.Αφού θυμάμαι έλεγα στον άντρα μου αν δε σταματήσει αυτό το βιολί με τη νέα χρονιά τα σταματάμε από παιδικό,τα παρατάω στη δουλειά να τα κρατήσω μέχρι να ξεπεταχτούν και μετά βλέπουμε.Ευτυχώς έστρωσαν με τη νέα χρονιά.Κάντε υπομονή,τουλάχιστον είναι μεγάλη και ξέρει να σου πει που πονάει.

Ευχαριστώ για τις ευχές για πεθερό και γονείς και χοριακή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειραζει βρε Μαρακι...αλλα να ερθει και αυτη η περιοδος να ησυχασεις..

η αντιβιωση ειναι cefgram,δεντην ειχα ξανακουσει...Αντε να δουμε ποτε θα ηρεμησουμε γιατι σχεδον 1 μηνα ειναι συνεχως αρρωστη. Τι γνωμη εχεις για το εμβολιο της γριπης;το εχεις κανει στα κοριτσια;μου ειπε η παιδιατρος να το κανουμε επειδη λογω των αλλεργιων λεει ειναι πιο ευαισθητη.Βεβαια και παιδια χωρις αλλεργιες βλεπω αρρωσταινουν και πιο βαρια.ρωτησα και στο φαρμακειο,ειναι 2 κοπελες που εχουν παιδια στην ιδια ηλικια αι μου ειπαν και αυτες να το κανει.θα γλυτωνει λεει ιωσεις ή θα τις περναει πιο ελαφρια.

Σταυρουλα φιλια,παω να δω τι εγραψες.

φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μπούκωσα σήμερα σα νταλικέρης μιλάω....

Αλεξ δε την έχω ξανακούσει την αντιβίωση εμείς παίρναμε τις κλασικές ceclor,augmentin.Δε το κάναμε της γρίπης κάποια χρονιά.Δε το ψαξα καθόλου.Αν μου το πρότεινε ο παιδίατρος θα τον εμπιστευόμουν και θα το κανα.Αλλά σου λέω και μας πρώτη χρονιά έτσι ήταν,τα περάσαμε όλα και εις διπλούν!Θα στρώσει κάνε υπομονή.

Εντάξει ο πεθερός,έκανε χθες την αφαίρεση του λιπώματος σε 2 εβδομάδες τα αποτελέσματα της βιοψίας.Λέω μεθαύριο που είναι η γιορτή του να του στείλω μια τούρτα να του ανεβάσω το ηθικό.Τώρα θα ψάξω στο ινετρνετ αν υπάρχει κάποιο ζαχαροπλαστείο να κάνω on line αποστολή.Νομίζω θα χαρεί...είναι και γλυκατζής...

Σας φιλώ πάω να διαβάσω και της Σταυρούλας μας!

Επεξεργάστηκε από MARDIO
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!!Το αστερακι μου κοιμαται,ο μπαμπας εφημερευει και εγω απολαμβανω την ΗΣΥΧΙΑ ΜΟΥ!!!Βασικα αυτος ο συζηξ μου παιρνει το λαπτοπ ολη την ωρα και δεν μπορω να σερφαρω με την ησυχια μου!!!

Αυριο και Κυρικη εφημερια και τη Δευτερα ο μπαμπας μας!!!Ωραιο 3μρο,τεσπα συνηθισμενα τα βουνα στα χιονια......

Κατα 'αλλα ,ο Λ εκλεισε για 6/11 να παει για συνεντευξη Λονδινο για 1ημ,τι φθηνα εισητηρια και αηδιες??????450 ευρα με ryanair!!!!!Aρχισε η αντιστροφη μετρηση....καλα με την μικρη θα ζησουμε δραματα,αν δεν τον δει στο σπιτι και της πεις,εφυγε...αρχιζει να κλαει και ρωταει:που?στην αγγλια??

Τριτη και σημερα πηγαμε μπαλετο,μια χαρα,μαλιστα επειδη ηταν πολυ καλη στις ασκησεις της εδωσε η κυρια ενα μπαλονι,καταχαρηκε!!!!Το μεγαλο νεο ομως ειναι οτι τον Μαρτη θα δωσουνε παρασταση στο Μεγαρο μουσικης και θα χορεψει και αυτη!!!!Θα ειναι ζαχαρωτο!!!Μεγαλες στιγμες!!!Αν την ρωτησεις που θα χορεψεις,λεει στο Μεγαρο!!!!

Σημερα ειχα ρεπο και πηγα για ρεκτιφιε μαλλιων,ανταυγειες,κουρεμα,χτενισμα....4 ωρες εκατσα καλε,πιαστηκε η μεση μου,αλλα ανανεωθηκα.

Αυτα γενικα τα νεα μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα δικα σας τωρα....

Μαρακι,καταρχην περαστικα,αν και ειμαι μια απο τα ιδια,μα αυτος ο καιρος μια ετσι μια αλλιως!!!Ασε που αρχισε να σερνεται και γριπη!!!Ποτε θα ξερετε για πεθερο?

Καλα χριστιανη μου με εσκασες με τη χοριακη!!!Πανω που λεω:βρε μπας και?2 μην μετα με ξενερωσες!!Μιλαω εγω τωρα,τουλαχιστον εσυ εχεις 2!!

Και εγω για τη γιορτη μας παρρειγειλα cup cakes με ζαχαροπαστα απο την γυναικα συναδελφου που ασχολειται με στολισμους,εχει πορωθει αυτη,καθε μερα με παιρνει για καινουρια ιδεα,ειναι αυτοι που θα παμε μαζι Γιαννενα.

Ωραια η ιδεα με την τουρτα,το κανουν σιγουρα τα fresh,εχω στειλει πιο παλια.

Την αλλη Δευτερα εχουμε συναντηση με την λογοθεραπευτρια του σχολειο,μου ειπε η κυρια οτι καποια γραμματα η δικια μου δεν τα λεει και θα μας πει ασκησεις για το σπιτι και θα την παρακολουθεικαι εκει.

Παντως που με ειχες ρωτησει,παρ'οτι εχει τοσες παοχες δεν θεωρω οτι δινω πολλα,360/μηνα μαζι ,με τη μεταφορα,βεβαια δεν εχει φαγητο,αλλα κανενα εκπαιδευτηριο δεν ειχε ετσι και αλλιως,μονο οι παιδικοι ειχαν που δεν με ενδιεφεραν.

Αλεξ,περαστικα σας,την ρημαξε πια την κακομοιρα φετος!!!Καλα καλε τοσες κεφαλοσπορινες εχει πια,την δυσευρετη εγραψε!!!

Καλα για το τικερακι ετοιμασου να σου στειλω κωδικο και διευθυνση.....γιατι δεν!!!!

Παντως με τις γιαγιαδες,σε καταλαβαινω,μην σκας,εγω τα ζω 3χρ και μεχρι περυσι σε καθημερινη βαση!!!!Γιορτη σε εμας δεν θα κανει ο παιδικος,μου ειπε οτι φτιαξανε σημαιες και αυριο θα κανουν παρελαση τα νηπια και τα μικρα θα ειναι το κοινο!!!

Μαγδα,ετρεχες που ετρεχες....τωρα με το συζηξ οφ...φανταζομαι....

Λογικα μαζι θα ηταν στο Ορος,δεν ξερω βεβαια σε ποια Μονη ηταν οι δικοι σου.Ο Λ παντως ενθουσιαστηκε,παρακολουθουσε λειτουργια απο τις 4πμ-6πμ και ξετρελλαθηκε(ενω καμια σχεση με εκκλησια ο δικος μου) και μετα για πρωινο τη μια μερα τονομακαραδονα και την αλλη μπακαλιαρο!!!Μας εστειλε και μοναχος που ηξερε ενα βραχιολι για μενα και ενα κομποσχοινακι για την μικρη.

Ασχετο,τωρα που το θυμηθηκα...σχετικα με τους παιδοτοπους,νομιζω εξαρταται τι θα βρεις.Η δικια μου,το 2ο σπιτι της ,αυτος που εγιναν και τα γεννεθλια μας.Αλλα πολυ ψαγμενος επαγγελματιας,ολες οι κοπελες ειναι παιδαγωγοι κλαι κανουν δημιουργικη απασχοληση,καθε Δευτερα εχει ομαδες γονεων με ψυχολογο για τους γονεις,καθε Τεταρη εχει θεατρολογο που κανουν θεατρικο παιχνιδι και μουσικη προπαιδεια.Η Μιμη το λατρευει και ιωση δεν κολλησαμε ποτε,πεντακαθαρος παντα.Αν ηταν ενα μερος απλα με φουσκωτα και χοροπηδηχτο δεν ξερω αν θα πηγαιναμε τοσο.

Σας αφηνω γιατι σκουντουφλαω...Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια...καλύτερα σήμερα...χθες μη σας πω τι ώρα κοιμήθηκα...21:15!Με έπιασε μια υπνηλία και ένας στομαχόπονος απίστευτα,αφού ούτε το ποτήρι το γάλα της Δήμητρας δε πήρα στη κουζίνα.

Να χαίρομαι τη Χρυσανθούλα μου!!!!!!Πήγα τα muffins το πρωι τα στόλισε πολύ ωραία....ελπίζω να αρέσουν ήταν και ζεστά ζεστά...

Χαρά και μεις φθόγγους κάνουμε τώρα με τη λογοθεραπεύτρια,έχει ειδικές ασκήσεις για το πως να τοποθετούν τη γλώσσα για να λένε το φου το θου το δου το χου τα δύσκολα δηλαδή.Καλό είναι να σας δείξει και σας τους γονείς να κάνετε εξάσκηση στο σπίτι.Σημασία έχει να ναι συνεργάσιμο το παιδί.Τη δικιά μου της κρατάει τα χείλια της τραβάει τη γλώσσα της ζουλάει τα μάγουλα για να της δείξει και αυτή κάθεται και τα κάνει.Αν ήταν η άλλη.......όχι να την αγγίξει νύχια θα βγαζε να τη γρατσουνάει!!!Σε μένα δε κάθεται πολλές φορές,στη Σούζυ...σούζα....χα χα.Αλλά νομίζω έχει καταλάβει ότι θέλει να τη βοηθήσει.

Εχουμε και σήμερα και θα πάρω και την Δήμητρα μαζί,η μαμά Σμύρνη και ο άντρας σεμινάριο...

Βρε και στο μέγαρο η Μιμίκα,πεθαίνω....Μούρλια θα ναι!Μπράβο για το μπαλέτο ήθελε το χρόνο της...

Και ο πατέρας μου που δεν είναι της εκκλησίας,πήγε Αγ.Όρος με παρέα και ενθουσιάστηκε....βέβαια όποτε του λέμε να ξαναπάει ούτε λόγος....βλέπεις δεν έχει ουίσκι και τσιγάρο εκεί...

Λίγο νωρίτερα να το γραφες το post για τα ζαχαροπλαστεία και έψαχνα ώρα και τελικά παράγγειλα από άλλο Λ.Βουλιαγμένης και πιο ακριβά από τα fresh που έγραψες...κρίμα...τέλος πάντων ελπίζω να πάει και να ναι και ωραία....

Καλό τριήμερο....Παρασκευάρα.........

Επεξεργάστηκε από MARDIO
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...