Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ...HELP??? ΑΠΟΡΙΕΣ!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ όλες σας για το πραγματικό κουράγιο που προσπαθείτε να μου δώσετε...

Πέστε μου όμως ειλικρινά έχει ξανατύχει ποτέ σε καμμιά σας η πρώτη β-χοριακή να είναι μεγαλύτερη (99) από τη δεύτερη (65), να μην έχει δει καθόλου αίμα και ίσως ... να πάει καλά???

Ξέρω ότι είμαι υπερβολική αλλά δεν θέλω ακόμα να το πάρω απόφαση ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Amonog... ti nea?

Eimaste dipla sou kai perimenoume ta nea

en agwniws...

Euxomai na pige kala i epanaliptiki sou!

Opoia k an einai ta apotelesmata,

to neo etos tha ferei polla mwrakia

sto mammyland... ! ! !

Min stenaxwriesai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

:( :( Τελικά η προσπάθεια απέτυχε... Μετά από 3 β-χοριακές (όπου συνέχιζαν να είναι θετικές) και αφού διεκόψαμε τα φάρμακα έγινε πλέον η β-χοριακή αρνητική και η προσπάθεια μετατράπηκε σε εφιάλτη... Δυστυχώς ακόμα στον ύπνο μου βλέπω εγκυμοσύνη και μωρά... Βλέπετε είμαι ήδη 39 ετών και λόγω οικογενειακών προβλημάτων (άρνηση συνεργασίας συζύγου) φαίνεται πολύ δύσκολη μία ακόμα προσπάθεια. Νιώθω χάλια!!!

Είναι βλέπετε τραγικό από τη μια στιγμή που η β-χοριακή σου δείχνει εγκυμοσύνη μετά από μια εβδομάδα τα όνειρά σου να εξατμίζονται... Το τραγικότερο όλων είναι ότι ενώ σταματήσαμε την αγωγή ακόμα και στις επόμενες 2 β-χοριακές το αποτέλεσμα ήταν θετικό. Ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω τί έγινε... Ευχαριστώ πάντως για το κουράγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ,ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΒΗΝΩ.ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ.ΟΜΩΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΥΝΕΒΕΙ.ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ,ΜΗ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΩ.ΞΕΡΩ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ.ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ.........ΟΜΩΣ ΜΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ,ΘΑ ΕΡΘΕΙ........ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ.........ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ........ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον... Ευτυχώς που μπορώ να μιλώ με εσάς και να με καταλαβαίνετε...

Ο άντρας μου (είμαι ο δεύτερος γάμος του) έχει ήδη 2 παιδιά (!!!). Πριν παντρευτούμε (πριν 5 χρόνια) του ξεκαθάρισα οτι εγώ θέλω δικά μου και συμφώνησε.

Οταν μετά το γάμο ανακάλυψα ότι έχω πρόβλημα με τις σάλπιγγές μου, μου είπε ότι τέτοιο παιδί (εννοούσε από εξωσωματική) δεν θέλει και ας ήμουν ικανή να μείνω φυσιολογικά έγκυος. Υπό την απειλή διαζυγίου (πριν 3 μήνες επιτέλους) έβαλε αυτή τη φορά την υπογραφή του. Ίσως θα σας φανεί τραγικό αλλά υπέγραψε για να πάω με τράπεζα σπέρματος ...

Τώρα που η προσπάθεια απέτυχε όταν του ανέφερα ότι επιθυμώ να ξαναπροσπαθήσω αφού όλα δείχνουν ότι έχω ελπίδες μου ζήτησε αυτός διαζύγιο. Όχι βέβαια ότι δυσκολεύομαι να του το δώσω, το παιδί μετράει περισσότερο για μένα, αλλά και αποτυχία εξωσωματικής και έναρξη διαζυγίου πέφτουν λίγο βαριά ταυτόχρονα... ΦΥΣΙΚΑ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΗ: ΔΙΑΖΥΓΙΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kopela mou kantina osos einai kairos..an se agappouse pragmatika tha sou simparastekotan tha ekane ta panta gia na kanete moro mazi k oxi na se estelne se trapeza spermatos..aksizeis polla perisotera...

einai poli diskolo esi to ksereis alla tha to kseperaseis,,

kalo kouragio mesa ap tin psixi mou,...pragmatika apogoiteytika akougontas tin istoria sou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΝΑ ΠΩ........ΕΜΕΙΝΑ ΑΦΩΝΗ...........ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΙΑΖΥΓΙΟ Η΄ ΟΧΙ........ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ........ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πονάει πολύ ακόμα όλη η φάση... Πριν 3 εβδομάδες β-χοριακή θετική, μετά το ... τίποτα. Και μόνη...

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ, ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΕΙΣΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΦΙΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κουκλα μου τι περνας κι εσυ,τι να το κανεις ομως και ενα παιδι που δεν το θελει ουτε ο ιδιος ο πατερας καλυτερα να φυγεις να τα ξεπερασεις και τα δυο σου προβληματα με μιας και μετα πιο δυνατα και ξεκαθαρα θα βρεις αυτο που πραγματικα θελεις και χρειαζεσαι ξερω οτι νιωθεις πως σε πιεζει ο χρονος αλλα τα μωρα μας θελουμε να τα φερουμε στον κοσμο με χαρα και αγαπη εστω και αν χρειαστει να τα φερουμε μονες μας......σου ευχομαι να βρεις την δυναμη να παρεις την σωστη αποφαση και ολα να σου πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

kopela mou kantina osos einai kairos..an se agappouse pragmatika tha sou simparastekotan tha ekane ta panta gia na kanete moro mazi k oxi na se estelne se trapeza spermatos..aksizeis polla perisotera...

einai poli diskolo esi to ksereis alla tha to kseperaseis,,

kalo kouragio mesa ap tin psixi mou,...pragmatika apogoiteytika akougontas tin istoria sou

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗ thouli ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΗ ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΕ ΠΙΟ ΑΝΩΔΥΝΑ.

ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ Χ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΝΕ ΟΝΕΙΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΟΝ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

amonog κοπελα μου κατ'αρχας λυπαμαι για τα δυσαρεστα νεα που διαβασα πριν λιγο,εκανα κ εγω εξωσωματικη κ ξερω πως νιωθεις οταν πας να παρεις τ'αποτελεσματα της χοριακης,η καρδια σου τρεμει κ πονα απο φοβο μηπως κατι παει στραβα..:unsure: οσο για το θεμα με το συζυγο σου συγνωμη αλλα το θεωρο πολυ σκληρο τη στιγμη που πονας να σου μιλαει για διαζυγιο,εγω θα σου προτεινα να καθισεις κ να σκεφτεις τα συν κ τα πλυν αυτου του γαμου κ μετα ν'αποφασισεις τι θελεις να κανεις πραγματικα στη ζωη σου,απλα νομιζω οτι πρεπει να παιρνουμε αποφασεις πιο ηρεμες οταν ειμαστε κ αφου εχουμαι κατα καποιο τροπο γιατρεψει της πληγες μας.....

Υ.Γ ενοειται πως η ζωη ειναι δικη σου οπως κ η αποφαση σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και πάλι!!!

Ξέρω ότι σας έχω ζαλήσει ... αλλά η παρεούλα σας μου έχει κάνει αρκετά καλό έως τώρα!

Χθές πήγα στον γυναικολόγο μου ο οποίος μου ζήτησε να κάνω υστεροσκόπηση και εξέταση για θρομβοφιλία.

Ξέρετε κάτι για αυτό???

Μου ανέφερε βέβαια ότι και στις δύο περιπτώσεις αν βρεθεί κάτι διορθώνεται...

Αλήθεια όσες έχετε κάνει παραπάνω από μία εξωσωματικές γνωρίζετε αν η υπογραφές χρειαστήκανε εκ νέου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι εξετασεις για θρομβοφιλια ειναι αιματολογικες Σου παιρνουν αιμα μια φορα και το εξεταζουν: Δηλαδη απο το αιμα σε συνδυασμο με το ιστορικο στην οικογενεια συμπεραινουν αν εχεις και σε ποιο βαθμο ταση να κανεις θρομβους στο αιμα, που σε μια εγκυμοσυνη οδηγησουν ισως σε προωρη αποκολληση του πλακουντα με συνεπεια αποβολη ή προωρο τοκετο.Αν προκυψει απο την εξεταση κατι τετοιο συστηνουν κατι ενεσεις(αντιπικτηκη αγωγη) απο την αρχη της εγκυμοσυνης

Η υστεροσαλπιγγογραφια ειναι για μια εξεταση στην οποια : Ενα ωραιο μηχανημα μπαινει απο κατω και ριχνει ενα υγρο Με τον τροπο αυτο ο γιατρουλης βλεπει το σχημα της μητρας και τα συναφη. Αν πχ εχεις μητρα σε σχημα καρδιας το εμβρυο θα δυσκολευτει να αναπτυχθει και μπορει να αποβαλλεις η να γεννησεις προωρα Αν προκυψει κατι τετοιο διορθωνεται με μια απλη επεμβαση Επισης αυτη η εξεταση ποναει λιγακι Εγω πριν την κανω το προηγουμενο βραδυ ειχα παρει ενα υποθετο depon(στο πωπο, το λεω γιατι παραλιγο να το βαλω στον κολπο) οπως μου ειχε πει ο γιατρος Δεν πονεσα ,ελαχιστα..

Ενοειται πως για τη 2η εξεταση πρεπει να εισαι 1000% σιγουρη πως δεν κυοφορεις

Στο Αρεταιειο οι εξετασεις για θρομβοφιλια ειναι 220 ευρω και δεν ξερω αν καλυπτονται απο το ταμειο σου-καποιες θα καλυπτονται σιγουρα αν οχι ολες

Την υστεροσαλπιγγογραφια στο λητω γυρω στα 100 ευρω αν θυμαμαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

amanog επαθα σοκ! Μολις διαβασα το τι περνας στη ζωη σου.. και τι να πω ...κουραγιο και αισιοδοξια ΕΞΩ οι "λιγοι" οι λιγοψυχοι οι φυγοπονοι οι δειλοι:angry: απ τη ζωη μας Επιτελους ΟΥΣΤ!!!!!:angry:

Συγχαρητηρια για τη δυναμη σου

Σου ευχομαι να γινεις συντομα μητερα ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis καλημέρα,

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Χαίρομαι γιατί από ότι βλέπω και για τις δύο εξετάσεις υπάρχει ... σωτηρία!!!... αν δείξουν κάποιο πρόβλημα. Θα τις κάνω και τις δύο στο ΜΗΤΕΡΑ λόγω του ιατρού μου, τον οποίο και εμπιστεύομαι πολύ.

Όσο για τις συμβουλές σου στο πρόβλημα του συζύγου σε ευχαριστώ για την εμθάρυνση και εγώ το ίδιο σκέφτομαι: ΟΥΣΤ τα εμπόδια και οι άκαρδοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιώτα! Καλώς ήρθες!

Να σε βοηθήσουμε, αλλά δε μας λες το πρόβλημα!

Αν θες, μπες στο chat να μιλήσουμε, θα'ναι πιο εύκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...