Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ...HELP??? ΑΠΟΡΙΕΣ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες τις πιαθανές μανούλες...

Αποφάσισα να μπω στο forum αφού διάβασα λίγο και είδα την πραγματική συμπαράσταση που δίνετε αλλά και τις εμπειρίες που μοιράζεστε...

Αυτές τις μέρες κάνω συνεχώς surfing στο internet διαβάζοντας για την εξωσωματική και τα συμπτώμτα μετά την προσπάθεια. Έχω κάνει ήδη μια αποτυχημένη εξωσωματική (η οποία όμως δεν έφτασε καν στη φάση της εμβρυομεταφοράς λόγω προβληματικών ωαρίων μου). Τώρα βρίσκομαι στη δεύτερη και έκανα εμβρυομεταφορά 3 γονιμοποιημένων ωαρίων την περασμένη Τρίτη, από την Πέμπτη αισθάνθηκα πονάκια χαμηλά και είδα καφέ σταγόνες αίματος. Οι σταγόνες σταματήσανε το Σαββάτο αλλά ξαναείδα σήμερα.Επίσης από την περασμένη εβδομάδα έχω 37,1, 37,2 συνέχεια δεκατάκια. Ο γιατρός μου, μου είπε να μην ανησυχώ για τα πονάκια και το καφέ αίμα. Η αγωνία μου όμως είναι πολύ μεγάλη. Έχει κάποια από εσάς τα ίδια συμπτώματα;;;:blush::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΔΣΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΕΙΜΑΙ Η ΕΛΕΝΗ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΔΣΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΕΙΜΑΙ Η ΕΛΕΝΗ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσορισες και απο εμενα δυστυχως ουτε κι εγω μπορω να σε ενημερωσω αλλα αφου σε καθυσηχασε ο γιατρος σου κανε λιγο υπομονη και να εισαι χαλαρη,σιγουρα θα γνωριζεις οτι το αγχος ειναι κακος παραγοντας ευχομαι ολα να πανε καλα.Οπως θα ειδες υπαρχουν πολλες μανουλες που καταφεραν με εξωσωματικη να εχουν το πολυτιμοτερο δωρο,ενα μωρακι,ελπιζω και ευχομαι ολοψυχα να μπεις κι εσυ στο κλαμπ των ευτυχισμενων μαμαδων.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσορισες και απο εμενα δυστυχως ουτε κι εγω μπορω να σε ενημερωσω αλλα αφου σε καθυσηχασε ο γιατρος σου κανε λιγο υπομονη και να εισαι χαλαρη,σιγουρα θα γνωριζεις οτι το αγχος ειναι κακος παραγοντας ευχομαι ολα να πανε καλα.Οπως θα ειδες υπαρχουν πολλες μανουλες που καταφεραν με εξωσωματικη να εχουν το πολυτιμοτερο δωρο,ενα μωρακι,ελπιζω και ευχομαι ολοψυχα να μπεις κι εσυ στο κλαμπ των ευτυχισμενων μαμαδων.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά είναι όπως σου διαβεβαίωσε και ο γιατρός σου!

Ευχομαι ό Άγιος Βασίλης να σου κάνει το πιο όμορφο δώρο φέτος!!!

:):laugh: :) :laugh: :) :laugh: :) :laugh: :) :laugh: :) :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά είναι όπως σου διαβεβαίωσε και ο γιατρός σου!

Ευχομαι ό Άγιος Βασίλης να σου κάνει το πιο όμορφο δώρο φέτος!!!

:):laugh: :) :laugh: :) :laugh: :) :laugh: :) :laugh: :) :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Babysmile έγραψε:

Όλα καλά είναι όπως σου διαβεβαίωσε και ο γιατρός σου!

Ευχομαι ό Άγιος Βασίλης να σου κάνει το πιο όμορφο δώρο φέτος!!!

:):laugh: :) :laugh: :) :laugh: :) :laugh: :) :laugh: :) :laugh:

Το ίδιο μου είπε και ο γιατρός μου, ότι φέτος τα Χριστούγεννα αυτός θα μου κάνει το καλύτερο δώρο...

Δυστυχώς όμως η διάθεσή μου έχει πέσει, ας ελπίσουμε ότι αύριο δεν θα ξαναδώ τίποτα... πάντως έχω πονάκια χαμηλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Babysmile έγραψε:

Όλα καλά είναι όπως σου διαβεβαίωσε και ο γιατρός σου!

Ευχομαι ό Άγιος Βασίλης να σου κάνει το πιο όμορφο δώρο φέτος!!!

:):laugh: :) :laugh: :) :laugh: :) :laugh: :) :laugh: :) :laugh:

Το ίδιο μου είπε και ο γιατρός μου, ότι φέτος τα Χριστούγεννα αυτός θα μου κάνει το καλύτερο δώρο...

Δυστυχώς όμως η διάθεσή μου έχει πέσει, ας ελπίσουμε ότι αύριο δεν θα ξαναδώ τίποτα... πάντως έχω πονάκια χαμηλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να φτιάξεις την διαθεση σου κάνε παραμυθένιες και ονειρεμένες σκέψεις στο κρεββάτι σου λίγη ώρα πριν τον βραδινό σου ύπνο.Αυτό θα έχει ώς αποτέλεσμα να δείς όμορφα όνειρα στον ύπνο σου και έτσι αυτό θα σου φτιάξει την επόμενη σου μέρα.Αν είδικά σου προσφερθεί και ο σύζυγος για λίγο μασαζάκι πιάσε την ευκαιρία από τα μαλλιά.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!! :woohoo: :):P:cheer: :laugh: :cheer::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να φτιάξεις την διαθεση σου κάνε παραμυθένιες και ονειρεμένες σκέψεις στο κρεββάτι σου λίγη ώρα πριν τον βραδινό σου ύπνο.Αυτό θα έχει ώς αποτέλεσμα να δείς όμορφα όνειρα στον ύπνο σου και έτσι αυτό θα σου φτιάξει την επόμενη σου μέρα.Αν είδικά σου προσφερθεί και ο σύζυγος για λίγο μασαζάκι πιάσε την ευκαιρία από τα μαλλιά.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!! :woohoo: :):P:cheer: :laugh: :cheer::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

amonog καλησπερα.

Καλως μας ηρθες πρωτων και μην ανχονεσε,με λενε Παναγιωτα ειμαι 27 χρονων εχω κανει εξωσωματικη επιασα με την 1η και εχω ενα κοριτσακι 8 μηνων.Μην στεναχωριεσε και εγω ειχα δει αιμα για μια μερα αλλα εκατσα στο κρεβατι μετα για 10 μερες επερνα τα UTROGESTAN κολπικα και απο το στομα.Ολα μου πηγαν μια χαρα.Εσυ δεν πηρες τιποτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

amonog καλησπερα.

Καλως μας ηρθες πρωτων και μην ανχονεσε,με λενε Παναγιωτα ειμαι 27 χρονων εχω κανει εξωσωματικη επιασα με την 1η και εχω ενα κοριτσακι 8 μηνων.Μην στεναχωριεσε και εγω ειχα δει αιμα για μια μερα αλλα εκατσα στο κρεβατι μετα για 10 μερες επερνα τα UTROGESTAN κολπικα και απο το στομα.Ολα μου πηγαν μια χαρα.Εσυ δεν πηρες τιποτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Babysmile έγραψε:

Για να φτιάξεις την διαθεση σου κάνε παραμυθένιες και ονειρεμένες σκέψεις στο κρεββάτι σου λίγη ώρα πριν τον βραδινό σου ύπνο.Αυτό θα έχει ώς αποτέλεσμα να δείς όμορφα όνειρα στον ύπνο σου και έτσι αυτό θα σου φτιάξει την επόμενη σου μέρα.Αν είδικά σου προσφερθεί και ο σύζυγος για λίγο μασαζάκι πιάσε την ευκαιρία από τα μαλλιά.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!! :woohoo: :):P:cheer: :laugh: :cheer::lol:

Αυτό που έγραψες είναι τόσο μα τόσο γλυκό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Babysmile έγραψε:

Για να φτιάξεις την διαθεση σου κάνε παραμυθένιες και ονειρεμένες σκέψεις στο κρεββάτι σου λίγη ώρα πριν τον βραδινό σου ύπνο.Αυτό θα έχει ώς αποτέλεσμα να δείς όμορφα όνειρα στον ύπνο σου και έτσι αυτό θα σου φτιάξει την επόμενη σου μέρα.Αν είδικά σου προσφερθεί και ο σύζυγος για λίγο μασαζάκι πιάσε την ευκαιρία από τα μαλλιά.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!! :woohoo: :):P:cheer: :laugh: :cheer::lol:

Αυτό που έγραψες είναι τόσο μα τόσο γλυκό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manoyla καλησπέρα,

σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου. Παίρνω ήδη 6 utrogestan την ημέρα. Εχθές είχα πάλι καφετιά υγρά, σήμερα όμως τίποτα... Δεν ξέρω αλλά αυτά τα σκωτζέζικα ντουζ θεωρώ ότι είναι το πιο δύσκολο, ψυχολογικά, κομμάτι της εξωσωματικής!!! :(

Ευτυχώς η Τρίτη 16/12 που θα κάνω τη β-χοριακή πλησιάζει......:blush: :blush: :blush:

Εσύ πώς τα πας;;; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μην ανυσηχείς , κάνεις κακό στον εαυτό σου...

πλησιάζει η Τρίτη και θα έχουμε νέα, υπομονή!

Πολύ αισιόδοξο το ότι ο γιατρός σου είναι θετικός:)

Έυχομαι να γίνουν όλα κατ'ευχή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΩ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ!ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Amonog

Τα περασα αυτα πριν 40 μερες.

Ειναι οντως πολυ δυσκολη αυτη η φαση της αναμονης, ακομα πιο δυσκολα κι απο την φαση της προετοιμασιας κατα τη γνωμη μου.

Σου ευχομαι να βρεις την αντοχη και τη δυναμη για περασουν οσο πιο ανωδυνα αυτες οι μερες και φυσικα να εχεις ευχαριστα νεα να μας ανακοινωσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Amonog καλωσόρισες στην παρεά μας. Δεν γνωρίζω και εγώ κάτι για τις εξωσωματικές , αλλά σου εύχομαι η β-χοριακή να δείξει υψηλές μονάδες και να είσαι έγκυος. Είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα μας πείς τα ευχάριστα και θα έχεις το πιο όμορφο χριστουγεννιάτικο δώρο :lol: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Amonog καλημερα.Ειναι λιγο δυσκολο σε καταλαβενω απολυτα.Μην σε φοβιζουν τα κφετι υγρα αρκη να μην ειναι πολλες ημερες γιατι μην ξεχνας αοτι η μητρα ερεθηζετε απο την εμβρυομεταφορα της βελονας και ειναι φυσιολογικο και εγω τοσα επερνα χαπια.Προσπαθησε να εισαι ηρεμη μην εισαι ψυχολογικα χαλια γιατι ολα παιζουν το ρολο τους.Εγω ειχα κατσει 15 μερες στο κρεβατι και ετρωγα θυμαμε παρα πολλες σαλατες και ασπραδια αυγων 2 καθε ημερα,πολλους πολλους χυμους,εαν εχεις ανθρωπο να σου φτιαχνει φρεσκους χυμους.Καλα αποτελεσματα μεσα απο την καρδια μου σου ευχομαι γιατι καταλαβενω τι περνας.:)

Εγω μια χαρα τα παω,ειχα πιασει με την 1η τωρα ειναι 8 μηνων η μικρη,ειναι πολυ καλη (ευτυχος) αλλα καμια φορα επειδη δεν εχω ανθρωπο να με ψιλοβοηθαει ειμαι κλεισμενη μεσα σε ενα σπιτι και περναω φασεις,μια ετσι ειμαι μια αλλιως.Δεν βγενουμε και πολυ διοτι επειδη δεν δουλευω εγω κανει και 2η δουλεια ο αντρας μου και καταλαβενεις πως δεν εχουμε καθολου χρονο για τιποτε:( Παρακαλαω να ερθει καποιος για να μου κρατηση την μικρη οχι για να παω βοτα (δεν θα ελεγα και οχι εαν μπορουσα) αλλα να κοιμηθω μιση ωρα παραπανω.Αλλα τι να κανουμε ολα ειναι μεσα στο προγραμμα.Ειναι μεχρι να παρεις το κολαει,μετα τελος!!Φιλια πολλα γλυκια μου!!:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

amonog ,δεν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα ξερω πως ειναι να θελεις ενα μωρακι και αυτο να μην ερχεται...Σου ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυος!:):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου έχω περάσει και εγώ από αυτή την διαδικασία και σε καταλαβαίνω....

Ένα θα σου πω: Όσο μπορείς μην κοιτάς και μην ψάχνεις για συμπτώματα!!!

Και τα πονάκια και το αιματάκι είναι υπάρχουν στην εγκυμοσύνη.

Εγώ θυμάμαι λίγες ημέρες πριν την χοριακή άρχισε να ξεπρήζετε το στήθος μου....:( Πω πω στεναχώρια.... πήρα αμέσως τον γιατρό μου τηλέφωνο μέσα στις μαύρες πλερέζες και του το είπα...

Μου είπε οτι δεν παίζει κανένα ρόλο και να ηρεμήσω...

Όντως δεν έπαιζε... Να φανταστείς ήδη είχα δίδυμα και ένα τρίτο σάκο χωρίς μωρό και παρόλα αυτά το μόνο σύμπτωμα που είχα ήταν τα πονάκια...

Γιαυτό σου λέω... Διάβαζα από άλλες γυναίκες οτι το στήθος τους ήταν τούμπανο και με έπιανε πανικός, διάβαζα χίλια άλλα συμπτώματα που δεν είχα και ήμουν σίγουρη οτι δεν θα ήμουν έγκυος... και όμως....

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και την Τρίτη να ακούσουμε τα χαρμόσυνα νέα σου!!!

:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...