Μετάβαση σε περιεχόμενο

2oς ΜΗΝΑΣ + ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ!

ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΗ ΡΟΔΟ. ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΕΣΩ INTERNET ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ!ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ(ΟΥΤΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ , ΟΥΤΕ ΟΝΟΜΑ), ΗΤΑΝ ΜΕΣΩ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ!

ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΜΑΘΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΑΣΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ? ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΤΕ ΣΤΟΝ 2ο ΜΗΝΑ!ΑΝ ΗΤΑΝ ΥΠΟ ΑΛΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΦΥΣΙΚΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΑΣ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ, ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ??? ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΙΝΔΥΝΟΛΟΓΟΥΜΕ! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!!

STAR

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από ότι ξέρω μέχρι τον 6ο μήνα μπορείς να ταξιδέψεις με αεροπλάνο. Μετά δεν το επιτρέπουν οι αεροπορικές εταιρείες. Απλά πες στο στον έλεγχο για να σου κάνουν σωματικό έλεγχο και να μην περάσεις από το μηχάνημα. Πάντως καλό θα ήταν να κάνεις ένα τηλεφώνημα στον γυναικολόγο και να τον ρωτήσεις για σίγουρα!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από ότι ξέρω μέχρι τον 6ο μήνα μπορείς να ταξιδέψεις με αεροπλάνο. Μετά δεν το επιτρέπουν οι αεροπορικές εταιρείες. Απλά πες στο στον έλεγχο για να σου κάνουν σωματικό έλεγχο και να μην περάσεις από το μηχάνημα. Πάντως καλό θα ήταν να κάνεις ένα τηλεφώνημα στον γυναικολόγο και να τον ρωτήσεις για σίγουρα!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγώ ταξίδεψα με αεροπλάνο 3 μέρες που έμαθα ότι είμαι έγκυος. Και τις 2 φορές! Μετά έκανα μπόλικα ταξιδάκια μέχρι και τον 7ο μήνα.

Κάποιοι γιατροί μου είπαν καλύτερα μετά την 20η εβδομάδα που θα έχει ολοκληρωθει ο σχηματισμός των οργάνων και άλλοι ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Αρκεί να μη το παρακάνω και όχι σε πολύωρες πτήσεις.

Σε κάθε περίπτωση όμως ρωτούσα το προσωπικό ασφαλείας του αεροδρομίου αν είναι το μηχάνημα ασφαλές για τις εγκύους αλλιώς να μου κάνουν με τα χέρια σωματικό έλεγχο.

Εγώ θα σου ευχηθώ καλό ταξίδι και καλά να περάσετε! Στο κάτω κάτω 45 λεπτά πτήση είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγώ ταξίδεψα με αεροπλάνο 3 μέρες που έμαθα ότι είμαι έγκυος. Και τις 2 φορές! Μετά έκανα μπόλικα ταξιδάκια μέχρι και τον 7ο μήνα.

Κάποιοι γιατροί μου είπαν καλύτερα μετά την 20η εβδομάδα που θα έχει ολοκληρωθει ο σχηματισμός των οργάνων και άλλοι ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Αρκεί να μη το παρακάνω και όχι σε πολύωρες πτήσεις.

Σε κάθε περίπτωση όμως ρωτούσα το προσωπικό ασφαλείας του αεροδρομίου αν είναι το μηχάνημα ασφαλές για τις εγκύους αλλιώς να μου κάνουν με τα χέρια σωματικό έλεγχο.

Εγώ θα σου ευχηθώ καλό ταξίδι και καλά να περάσετε! Στο κάτω κάτω 45 λεπτά πτήση είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!

ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΚΥΠΡΟ Κ ΠΕΡΥΣΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΑΘΗΝΑ ΕΙΜΟΥΝΑ

3 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ!!

ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΟΚ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ

6 ΜΗΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ!!

ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!

ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΚΥΠΡΟ Κ ΠΕΡΥΣΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΑΘΗΝΑ ΕΙΜΟΥΝΑ

3 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ!!

ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΟΚ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ

6 ΜΗΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ!!

ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

staraki geia sou.

nomizo oti isos tha mporousa na sou apantiso apo proto xeri dioti douleuo se aeroporiki.

to na taksideueis me aeroplano einai apolyta asfales arkei na exeis mia kali egkumosyni. tha itan aparaitito na symvouleuteis to giatro soy kai na sou dosei ekeinos to ok, pou sigoura tha mporei na dei an sou epitrepetai i oxi.

elpizo na se voithisa.

line_line_typew12_beg_d_typew11_time_1141794000_text_6d65207469207a6f69206d6f752065696d61737465206d617a69.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

staraki geia sou.

nomizo oti isos tha mporousa na sou apantiso apo proto xeri dioti douleuo se aeroporiki.

to na taksideueis me aeroplano einai apolyta asfales arkei na exeis mia kali egkumosyni. tha itan aparaitito na symvouleuteis to giatro soy kai na sou dosei ekeinos to ok, pou sigoura tha mporei na dei an sou epitrepetai i oxi.

elpizo na se voithisa.

line_line_typew12_beg_d_typew11_time_1141794000_text_6d65207469207a6f69206d6f752065696d61737465206d617a69.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανησυχεις και γω ειχα κλεισει μεσω ιντερνετ κ μετα εμαθα οτι ειμαι εγκυος. ταξιδεψα μια χαρα αλλα δεν περασα απο ακτινες για ελεγχο. τους ειπα οτι ειμαι εγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανησυχεις και γω ειχα κλεισει μεσω ιντερνετ κ μετα εμαθα οτι ειμαι εγκυος. ταξιδεψα μια χαρα αλλα δεν περασα απο ακτινες για ελεγχο. τους ειπα οτι ειμαι εγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου star,κατ αρχην με το καλο να ερθει το μωράκι σου.

Εγω ειμαι στην 22η εβδομάδα κι εχω ηδη ταξιδεψει 2 φορές με το αεροπλάνο.Πριν λίγες μερες γυρισα απο την Αθηνα που ειχα πάει για το β επιπέδου.

Ειναι ασφαλές να ταξιδεψεις αρκει βεβαια να μην εχεις κάποιο σοβαρο πρόβλημα όπως η αιμοραγία που σου ειπαν και τα κορίτσια.

Μεχρι το 2ο τρίμηνο το επιτρεπουν οι αεροπορικες εταιριες,μετα απ οτι ξερω απαγορευεται γιατι φοβουνται το ενδεχόμενο προωρου τοκετου.

Εννοειται πως θα το πεις και στο γιατρο σου,να σιγουρευτεις οτι όλα ειναι καλά και εφοσον σου δωσει το ΟΚ καλό ταξίδι.

Α! Να το πεις στο αεροδρόμειο στον έλεγχο οτι εισαι εγκυος για να μην περάσεις απο το μηχάνημα,θα σου κάνουν μονο σωματικο έλεγχο.

Δεν εχει ακτινοβολία αλλα για προληπτικους λόγους καλό ειναι να μην περάσεις απ΄το συγκεκριμένο μηχάνημα.

Αυτα,καλό σου ταξίδι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου star,κατ αρχην με το καλο να ερθει το μωράκι σου.

Εγω ειμαι στην 22η εβδομάδα κι εχω ηδη ταξιδεψει 2 φορές με το αεροπλάνο.Πριν λίγες μερες γυρισα απο την Αθηνα που ειχα πάει για το β επιπέδου.

Ειναι ασφαλές να ταξιδεψεις αρκει βεβαια να μην εχεις κάποιο σοβαρο πρόβλημα όπως η αιμοραγία που σου ειπαν και τα κορίτσια.

Μεχρι το 2ο τρίμηνο το επιτρεπουν οι αεροπορικες εταιριες,μετα απ οτι ξερω απαγορευεται γιατι φοβουνται το ενδεχόμενο προωρου τοκετου.

Εννοειται πως θα το πεις και στο γιατρο σου,να σιγουρευτεις οτι όλα ειναι καλά και εφοσον σου δωσει το ΟΚ καλό ταξίδι.

Α! Να το πεις στο αεροδρόμειο στον έλεγχο οτι εισαι εγκυος για να μην περάσεις απο το μηχάνημα,θα σου κάνουν μονο σωματικο έλεγχο.

Δεν εχει ακτινοβολία αλλα για προληπτικους λόγους καλό ειναι να μην περάσεις απ΄το συγκεκριμένο μηχάνημα.

Αυτα,καλό σου ταξίδι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ όταν ήμουν έγκυος είχα ρωτήσει τον γιατρό αν απιτρέπονται τα αεροπορικά ταξίδια και μου είπε ναι. Έτσι όταν ήμουν 3 μηνών πέταξα για Λονδίνο από Βόννη και μάλιστα αυθημερόν! Πρωί πήγαμε και βράδυ γυρίσαμε! Συν το ότι περπάτησα όλη την Oxford Street!! (αυτό δεν το είπα στον γιατρό)!! και πέρασα και από τον έλεγχο. Αυτό που ξέρω και που μου είπε και ο γιατρός είναι ότι η πτήση πρέπει να είναι απευθείας και όχι διαμέσου μιας άλλης πόλης/αεροδρομίου. Μετά πέταξα και άλλες φορές από Βόννη προς Βερολίνο και αντίστροφα. Και πέρασα και από τον έλεγχο όλες τις φορές.

Σου εύχομαι ένα καλό ταξίδι.:):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ όταν ήμουν έγκυος είχα ρωτήσει τον γιατρό αν απιτρέπονται τα αεροπορικά ταξίδια και μου είπε ναι. Έτσι όταν ήμουν 3 μηνών πέταξα για Λονδίνο από Βόννη και μάλιστα αυθημερόν! Πρωί πήγαμε και βράδυ γυρίσαμε! Συν το ότι περπάτησα όλη την Oxford Street!! (αυτό δεν το είπα στον γιατρό)!! και πέρασα και από τον έλεγχο. Αυτό που ξέρω και που μου είπε και ο γιατρός είναι ότι η πτήση πρέπει να είναι απευθείας και όχι διαμέσου μιας άλλης πόλης/αεροδρομίου. Μετά πέταξα και άλλες φορές από Βόννη προς Βερολίνο και αντίστροφα. Και πέρασα και από τον έλεγχο όλες τις φορές.

Σου εύχομαι ένα καλό ταξίδι.:):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STAR NOMΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ!ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙΣ!ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟΝ 2ο και στον 3ο ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STAR NOMΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ!ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙΣ!ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟΝ 2ο και στον 3ο ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eksartate ton giatro, ego logo ths douleias mou taksideua arketa stin egkumosini, mono pros to telos stamatisa giati eipe o giatros an ginei kati na min trexoume kai den ftanoume. Genika an prosexeis den nomizo na einai epikindino

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eksartate ton giatro, ego logo ths douleias mou taksideua arketa stin egkumosini, mono pros to telos stamatisa giati eipe o giatros an ginei kati na min trexoume kai den ftanoume. Genika an prosexeis den nomizo na einai epikindino

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Ναι είχα παλινδρομη τον Ιανουάριο στην 8η εβδομάδα.Ευχομαι αυτή τη φορά να σταθώ τυχερή.
    • Το ξέρω ότι είναι πάρα πολύ νωρίς.Προσπαθω να απασχολω το μυαλό μου με άλλα πράγματα για να μην αναλύω τόσο αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα και σήμερα είναι μια τέτοια μέρα.Σ ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση.❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...