Μετάβαση σε περιεχόμενο

EKSOSOMATIKI,POIES KSEKINISAME PAREOULA???


Recommended Posts

κοριτσια μου καλημερα!χθες δεν καταφερα να μπω αλλα ειδα οτι μπηκατε σχεδον ολες και χαρηκα που εμαθα τα νεα σας(*)

labrinip αντε κοριτσι μου λιγο θελεις ακομα να κρατησεις το γιο σου στην αγκαλιτσα σου.με ενα πονο ευχομαι!εμεις περνουμε δυναμη η μια απο την αλλη και ειδικα οταν βλεπουμε οτι τα περισσοτερα κοριτσια στο τελος τα καταφερνουν!

fifoulina πραγματικα δεν ξερω αν ειναι καλυτερα να εχεις καποιο προβλημα η να εχεις ανεξηγητη υπογονιμοτητα.τελικα πιστευω οτι αν εμεις ειχαμε καποιο προβλημα ισως και να ειχα κανει ηδη το δευτερο παιδι πριν καποια χρονια γιατι η θα ειχε φτιαξει το προβλημα και θα ειχα μεινει φυσιολογικα η θα ειχα κανει εξωσ.

rosaki Μου καλα ειμαι και περιμενω να κανω την υστεροσκοπηση στις 11/9.και εσυ κοπελα μου εφτασες 16 εβδομαδες!!!σε καταλαβαινω οτι σου ελειψε το μαλλον κοριτσακι σου αλλα θα το δεις και θα ηρεμησειςL-)

jannolino μου ποσο ωραια τα λες και ποσο πολυ μοιαζουμε σε ολα τα θεματα και ειδικα σε αυτο τησ πιστης που και εγω προσπαθω να βρω το δρομο μου αλλα δυσκολευομαι ακομα!οσον αφορα το θεμα της εξωσ.και μενα ο αντρας μου ηθελε να το κρυψουμε αλλα εγω δεν το δεχτηκα και ειπαμε οτι δε θα το διατυμπανιζουμε αλλα οτι δε θα το κρυψουμε κιολας.προσεχε και μην κουραζεσαι!

natasoula μου ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι.

santaloxilo τι κανεις ?

κοριτσια μου παω να κανω καμια δουλιτσα και τα λεμε μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

jannolino που ησουν εσυ μαρη οταν το εγραφα για το φυλο του μωρου?ετσι μου ειπαν αλλα να μην το δεσουμε κιολας...την αλλη βδομαδα θα παω στον γιατρο και ελπιζω να μπορεσει να το δει εκεινος αλλιως με βλεπω για την β'επιπεδου μετα!γερο να ειναι δεν με νοιαζει απλα να ξερω θελω να προετοιμαζομαι σιγα σιγα :)

εμεις για την εξωσωματικη δεν το εχουμε πει σε κανεναν τριτο μονο οι γονεις το ξερουν και δυο τρια ατομα που τα θεωρω πολυ δικα μου!επαρχια ειμαστε και εμεις και ισως εχουν υποψιαστει κατι αλλα δεν θα το επιβεβαιωσουν ποτε...δεν υπαρχει λογος να ξερουν!

κοριτσακι μου ειδες πως περασες ο καιρος?ακομα και εγω δεν το πιστευω ποτε πηγα 4 μηνων...σε λιγες μερες θα πας για την υστεροσκοπηση να δεις οτι ολα ειναι καλα να ηρεμησεις και απο αυτο!

οι υπολοιπες που ειστε χαθηκατε παλι...α μου φαινεται θα κραταει παρουσιολογιο το κοριτσακι μου χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας!!θα βαλω και εγω απουσια στον εαυτο μου για χθες αλλα μπηκα μεσα και δεν ειχε μπει καμμια και μετα δεν μπορεσα να ξαναμπω.

rosaki Μου μονο εσυ γλιτωσες την απουσια!!να κανεις αυτο που νιωθεις αν νιωθεις καλυτερα να μην το ξερει κανεις αυτο να κανεις!!

εγω θα κανω την υστεροσκοπηση αυριο και θα δουμε το επομενο βημα που ελπιζω να ειναι να αδιαθετησω και μετα να ξεκινησω βελονες!!

βρε κοριτσια τι παθατε και δεν μπαινει καμμια και να πω οτι ειστε διακοπες!για να μαζευομαστε παρακαλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα !!!κοριτσια σορι που δεν μπαινω συχνα και δεν θα μπαινω συχνα αλλα ξεκινησα διαβασμα για το πανεπιστημιο και κανονικα για το σχολειο(δυστυχως μπορει να με αλλαξουν σχολειο-αυριο ο αγιασμος αλλα ακομα δεν ξερουμε ποιος φευγει ποιος μενει καθως χτες με μια εγκυκλιο καταργησε τις θεσεις ολοημερου για τους δασκαλους βαζοντας μονο ειδικοτητες)κανονικα θα επρεπε να κλαιω με μαυρο δακρυ καθως μπορει να βρεθω ουτε εγω ξερω που αλλα ειμαι χαρουμενη πηγα στο γιατρο να κανω εξεταση σημερα τις κυστες μου(δεν ξερω αν ειχα γραψει ηταν πολυ μεγαλες τον Ιουνη πρωτοεμφανιστηκαν τοτε και να συνενοηθω για την σαλπιγγο...αφου μου πε οτι ηταν μεγαλες και ηταν μαλλον ενδομητριωση και μου εξηγησε πως και τι καναμε πηγαμε να κανουμε υπερηχο και οι κυστες αφαντες.....................σοκ!!!λοιπον οι κυστες τελικα ειχαν το χρωμα που ειχαν και μας μπερδεψαν γιατι προερχονται απο αιμοραγικο ωαριο..πριν βγει το ωαριο μου αιμοραγει(και παει χαμενο)κι αυτο γινεται απο ελλειψη προγεστερονης ...Αυριο θα παρω να κλεισω σαλπιγγο για να μαστε οκ κι απο κει να μου φυγει ο καημος και αν ειναι καλη(που θα ναι!!!!θα ναι !!!θα ναι!!! )θα παρω Οκτωβρη ξανα σερπαφαρ μιας και δεν μου δημιουργησαν κανενα προβλημα και ιχνος κυστης..μαλιστα πιστευει ο γιατρος οτι τα αβγα μου ηταν καλη ποιοτητας και για αυτο δεν αιμοραγησαν αυτο το μηνα...μετα λοιπον τη σαλπιγγο..ξεκιναω χαπια παρακολουθηση ωορ και ενεση την καταλληλη μερα...ηταν αισιοδοξος οτι θα μεινω συντομα με ολα αυτα και παλι μου λεγε οτι απο τυχη δεν εμεινα ακομα γιατι ολα φαινονται καλα..δεν θελω να ενθουσιαζομαι αλλα ανακουφιστηκα...Αυτα απο μενα!!!Σορι που δεν θα μπαινω συχνα τωρα που θα αρχισει το σχολειο(αν ειμαι σε σχολειο)αλλα να ξερετε πως φταιει το προγραμμα και το τρεξιμο μου...

koritsaki mou μια χαρα θα ναι κι η δικη σου εξεταση οπως και η δική μου...που θα την κάνεις;;;;σας φιλω όλες..και καποιες διπλα στις κοιλιτσες..αα να σας πω οτι το τριημερο που περασε ηταν η γενηση της Παναγιας εκανα μια παρακληση για ολες μας ...φιλια πολλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε; Δεν γραφω αυτες τις μερες γιατι δεν ειμαι κ στα καλυτερα μου ψυχολογικα εχω τις φοβιες μου κ δεν θελω κ να σας κουραζω ολο με τα ιδια κ τα ιδια.. Σας διαβαζω ομως καθε μερα!!

Koritsaki moy ευχομαι ολα καλα νε πανε με την υστεροσκοπηση και μετα με το καλο να ξεκινησεις για το μπεμπακι!! Περιμενουμε νεα σου!!

Santαloxilo χαιρομαι που σε βλεπω πιο θετικη κ ανεβασμενη ψυχολογικα!! Μπραβο κοπελα μου! Να κανεις κ την σαλπιγγογραφια να ηρεμησεις κ απο αυτο κ με το καλο βουρ για μπεμπε τον Οκτωβρη!

Εκανα κ εγω μια προσευχουλα σαν κ εσενα για ολες μας κ για ολες τις γυναικες που προσπαθουν για μωρακι..

Τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν; Ελπιζω να ειστε ολες καλα!

Φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι κάνετε;;natasa k αντε καλε που μας κουράζεις...κι εμεις ολο φοβιες ειμαστε...(~~) εγω τουλάχιστον εχω μπολικες και πολύ αντοχή για των υπολοιπων..βεβαια εσυ δεν εχεις κανενα λογο φοβίες ολα σουπερ θα πανε...

koritsaki mou κι εγω ευχομαι ολα καλα να πανε με την υστεροσκοπηση.εγω αυριο παω για τη σαλπιγγογραφια..τρεμουν λιγο τα πόδια μου αλλά οκ...rose 25 καλά κάνεις γιατι στην επραχεια αν το μαθει ενας το μαθαινουν όλοι και δεν αντεχονται....Λοιπον εγω οπως ειπα παω αυριο...μου ειπε να παρω μια πριν ο ακτινολογος 2 μπουσκοπαν πλας και απο σημερα παιρνω αντιβιωση..η αληθεια ειναι πως η ψυχολογια μου ειναι πολυ ανεβασμενη παρα το γεγονος οτι στη δουλεια μαλλον βγαινω παλι υπεραριθμη και ισως αλλαξω σχολειο..προσπαθω να σκεφτομαι οτι ολα για καλο ειναι...πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας girls!

κοριτσακι μου εκανες την υστεροσκοπηση?πως πηγε ολα καλα?περιμενουμε νεα σου...

santaloxilo με το καλο η σαλπιγγογραφια καλα αποτελεσματα να εχεις,περιμενουμε και τα δικα σου νεα!

Νατασα τι ειναι αυτα που λες να μπαινεις να μας λες πως αισθανεσαι και τι φοβιες εχεις...γι αυτο ειμαστε εδω να στηριζουμε η μια την αλλη!εγω στην αρχη πως ημουν νομιζεις μεσα στο αγχος και την τρελλα σαν την janollino ενα πραμα χαχαχα αληθεια αυτη χαθηκε παλι τι δουλειες θα κανει παλι αραγε...

κοριτσια εγω εκανα εξετασεις ουρων και αιματος και το μονο που ηταν χαμηλο ηταν ο αιματοκριτης...θα τα δειξω και στον γιατρο μου απο βδομαδα που θα παω να δω τι θα μου πει!η επομενη εξεταση λογικα θα ειναι η β'επιπεδου...

οι υπολοιπες γιατι δεν μπαινετε πια?μας λειπετε και δεν ονοματιζω μην ξεχασω καμια!!!!

φιλια σε ολες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου δεν μπορεσα να μπω χθες και γενικα ζοριζομαι μπορειτε να το καταλαβαιτε και απο την ωρα που σας γραφω.

santaloxilo χαιρομαι για τις κυστες που δεν υπαρχουν και χαιρομαι ακομα που εχεις καλη ψυχολογια παρολο που τα πραγματα ειναι αβεβαια στη δουλεια.καλη επιτυχια στη σαλπιγγογραφια.δεν ειναι τιποτα και περιμενουμε τα νεα σου!

natasak δεν μας κουραζεις καθολου!εμεις ειμαστε εδω και για τα ευκολα αλλα περισσοτερο για τα δυσκολα!μπορεις να μας λες οτι σου κατεβει στο μυαλο οποτε νιωθεις οτι θελεις να μιλησεις!

rosaki μου φιλακια στην κοιλιτσα σου!ειχα και εγω χαμηλο αιματοκριτη και μου ειχε αυξησει τα χαπια για το σιδηρο.δεν ειναι τιποτα.θα ερθει και η β επιπεδου και θα ησυχασεις περισσοτερο !

κοριτσια μου εγω εκανα την υστερ/ση και πηγαν ολα καλα!περιμενω τωρα να αδιαθετησω.τη 2η μερα θα κανω κατι εξετασεις και αν βγουν καλες μετα απο 21 μερες ξεκιναω τις βελονες.rosaki ετοιμασου για πολυ φυσημα!!

τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν?που εχουν εξαφανιστει?περιμενουμε τα νεα σας γιατι μας λειπετε!

φιλακια πολλα.καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα..πολυ χαιρομαι που ολα πηγαν καλα με την υστεροσκοπηση ...λοιπον εγω εκανα την εξεταση..ουτε πονος ουτε τιποτα και κρατησε λιγο..λοιπον μου ειπε ο ακτινολογος(θα τη δει και ο γιατρος μου απο Δευτερα) πως οι σαλπιγγες ειναι απολυτα διαβατες αλλα εχω πιο στενο τραχηλο απο τη μεση γυναικα και αυτο ισως δημιουργει καποιο θεμα..θα μου πει ομως και ο γιατρος..αυτα απο μενα..σας ευχαριστω για τη θετικη σας ενεργεια κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

santaloxilo ειδες που δεν ηταν τιποτα η σαλπιγγογραφια?το θετικο ειναι οτι δεν υπαρχει προβλημα στο να συλλαβεις το μωρακι σου!!αυτο με τον τραχηλο δεν το ξερω και εγω αλλα θα σου πει ο γιατρος τι θα κανεις οταν θα μεινεις εγκυουλα!περιμενω να μας πεις τι σου ειπε ο γιατρος.

τα υπολοιπα κοριτσια τιποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια βδομάδα κι ακόμα στην ίδια σελίδα είμαστε;;; Πρέπει να ανακάμψουμε! Ο άντρας μου τελιικά δεν έκανε ακόμα το σπερμοδιάγραμμα - ο γιατρός είπε να περιμένει λίγο ακόμη. Οπότε η αγωνία συνεχίζεται... Για να δούμε: θα φάμε την κρυάδα ή θα μπορούμε έστω να κάνουμε καμιά σπερματέγχυση; Εγώ πήγα στο γιατρό μου να κάνω τεστ Παπ. Η αλήθεια είναι οτι με την ταλαιπωρία των προσπαθειών το είχα αμελήσει. Τόσα τραβάμε... που κουράγιο και για τεστ Παπ... Την άλλη βδομάδα θα βγουν τα αποτελέσματα. Κατά τα άλλα με βρήκε σε καλή κατάσταση. Ώστε koritsaki mou έρχεται η ώρα σου,ε; Άντε άντε κι εμείς μαζί σου! Λαμπρινή όλα έτοιμα; Με ένα πόνο, καλή μου! Οι υπόλοιπες εγκυούλες τι κάνουν; Νατάσα, πήγες για υπέρηχο; Σε ποιά βδομάδα έχεις φτάσει; Santaloxilo χαίρομαι που η σαλπιγγογραφία ήταν καλή! Να σου φεύγει κι αυτό. Όσο για το σχολείο, αυτό που έχω καταλάβει είναι οτι πρέπει να δίνουμε μικρότερη σημασία στα επαγγελματικά. Τα προβλήματα εκεί δεν τελειώνουν ποτέ κι ούτε είναι πάντα στο χέρι μας. Κι εγώ έχω ψιλοχαθεί λόγω δουλειάς και διαβάσματος... Σας διαβάζω όμως και ανυπομονώ για τα νεάκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! (ναι έχω ξυπνήσει πάλι από το χάραμα ;) )Πώς είστε? και γω σας παρακολουθώ αλλά δεν έχω κάτι νέο να γράψω... έχω βάλει στο μυαλό μου να αφήσουμε αυτό το μήνα και μετά να κάνει ο σύζυγος την εξέταση κατάτμησης dna σπέρματος και μετά να πάω στο γιατρό για να τα πούμε για υστεροσκόπηση.. και ενώ είχα χαλαρώσει με το θέμα, τσουπ, εμφανίζονται οι ανακοινώσεις εγκυμοσύνης απο φίλους και γνωστούς η μία μετά την άλλη, και όσο να πεις... κάτι με πιάνει.. (είναι και που πριν λίγες μέρες ήταν ο καιρός που μου είχε πει ο γιατρός πως θα γεννούσα..) και μπαινω στο.. τριπάκι για επόμενη προσπαθεια άμεσα, όταν είχα πει -στον εαυτό μου - πως θα ξανακάνω από το νέο έτος... απλά δεν πρέπει να ενδώσω γιατί είναι πολύ νωρίς και το ξέρω...

fifoulina ελπίζω να πάνε όλα καλά με το σπερμοδιάγραμμα.

labrinip μ'ενα πόνο! (και rose25, jannolino & natasaK βεβαίως βεβαίως αν και έχετε μέλλον ακόμη..)

koritsaki mou ήρθε η ώρα για το μωράκι! (ναι, πρέπει να το πιστέψεις για να έρθει...τώρα είμαι σε αυτή τη ..φιλοσοσφία :) )

santaloxilo αυτό με τις κύστες είναι ένα θέμα που πάει και έρχεται μόνο του σε οποιοδήποτε... αφού έληξε εύκολα, ετοιμαστείτε για το επόμενο στάδιο - το baby!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα!!

fifoulina καταλαβαινω οτι εχεις αγωνια για το σπερμοδιαγραμμα!αντε να το κανετε να ηρεμησετε και οι δυο!!οσο για το τεστ ΠΑΠ και εγω το ειχα παραμελησει αλλα αποφασισα απο το νεο ετος να ορισω ενα μηνα και να κανω ολες τις εξετασεις που πρεπει!!

daphne b να ξερες ποσο σε καταλαβαινω!!το ιδιο επαθα και εγω τον ιουνιο που θα γεννουσα και γενικα καταλαβαινω πως νιωθεις!οσο για επομενη προσπαθεια να την κανεις οποτε εσυ νιωθεις οτι θα εισαι ετοιμη!

κοριτσια μου εγω αδιαθετησα σημερα το πρωι και ειναι απο τις ελαχιστες φορες που χαιρομαι!αυριο κανω FSH,E2 και αν ειναι καλες μετα απο 21 μερες ξεκιναω βελονες.

rosaki,jannolino που ειστε καλε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες!!!!! ! Κοριτσια μου χαίρομαι που ειστε ολες καλα κ σιγα σιγα μπαίνουμε σε μια σειρα για την επόμενη φουρνια....χαχαχα!!

"Σανταλοξυλο" ευτυχώς δεν υπάρχει καποιο θεμα απο οσο καταλαβαινω!! Οσο για το τραχηλο δε γνωρίζω αλλα φαντάζομαι πως ισως σε δυσκολέψει στη γεννα κ οχι στη συλληψη! Οποτε παμε καλα!!

"Κοριτσακι μου" μια χαρά η υστεροσκοπηση ε? Πολυ ωραία!!! Αντε τελευταιες εξετάσεις κ εσυ κ να μπαίνετε στο κλαμπ! Εσυ δλδ να ξαναμπεις!!!

"Ροουζζζζ" καλε ανακοινωθηκε φυλο μωρου κ ελειπα?? Ποιος ξερει το διαβαζα κ δε καταλαβα! !! Στη β επιπεδου θα το σιγουρεψουμε? ?? Κ μενα στην αρχή μαλλον κορίτσι μου ειπαν!! Ανοιξε μετα τα ποδια ο λεβεντης κ μας απαντησε!! Για τον αιματοκρητη σου αν κ δεν εχω ιδέα αλλά το εχω ακούσει κ απο αλλες εγκυουλες κ δεν ειναι κάτι τοσο σοβαρο!

Εγω πηγα τη Δευτέρα γιατρο!! Ολα μια χαρα ειναι! 2, 300 πήγε ο μπεμπης μας! ! Λιγο χαμηλό σίδηρο οποτε κ ξεκινησα συμπληρωμα!! Εχω ξεκινησει τη βαλίτσα για το μαιευτηριο κ πρέπει αυριο να βαλω τα τελευταία κ να τη κλεισω γιατι με αγχωνει λιγακι!! Υποφερω ακόμα με τα χέρια μου! Χθες παλι ξυπνησα απο το πονο!! Φτανω ομως στο τέλος κορίτσια μου! Ποιος να το πιστευε............

Υπόσχομαι να μπαινω πιο συχνα!!!

Νατασα πηγες γιατρο?? Το ειδες το μωρό σου??? Μη ξαναπεις πως μας κουραζεις!! Εχουν γινει ψυχαναλυσεις εδωωω!!! Οποτε σε απασχολεί το οτιδήποτε να το μοιράζεσαι! !!

Φιλια σε ολες κ φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παλι οτι να ναι διαβασα!!!

Φιφουλινα μονο καλα αποτελεσματα κ ας είναι κ καθυστρημενα!!! ! Ευχομαι τα καλύτερα! !!

Δαφνηηηηη νομίζω πως αν με αφήσεις θα μιλάω ωρες ατελείωτες γ αυτό το θέμα! Εκει που λες πως εχεις βαλει σε ταξη τιε σκέψεις κ τα θελω σου ερχεται κάποια-ες κ κάνουν το ονειρο σου πραγματικότητα! Αυτο πολλες φορες με θυμωνε!!! Σαν να με έκλεβαν αισθανόμουν! ! Οπως λέει το κοριτσακι να κάνεις την επομενη προσπάθεια οταν αισθανθεις ετοιμη! Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα!!!

κοριτσακι μου χαιρομαι που πηγαν ολα καλα το ηξερα...λογικα και μενα μπορει να μου αυξησει το σιδηρο θα δουμε...ανυπομονω να παω!λεω να ξεκινησω το φυσημα για να εχεις καλα αποτελεσματα αυριο και να ξεκινησεις δυναμικα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

σανταλοξυλο ολα καλα και με την σαλπιγγογραφια ε?ειδες τιποτα δεν ηταν...αυτο που λες για τον τραχηλο δεν ξερω τι ειναι σου ειπε ο γιατρος?

fifoulina ευχομαι να ειναι τελεια τα αποτελεσματα του αντρα σου και το δικο σου τεστ παπ...αχ αυτα τα σπερμοδιαγραμματα τα εχουμε φαει με το κουταλι τοσα χρονια!!!

daphne_b να μπαινεις να μας λες εστω ενα γεια μην χανεσαι!θελω να ειμαστε ολες μαζι παρεα και να τα λεμε,πιστευω ολες αυτο θελουμε...υπομονη,υπομονη και επιμονη θα ερθει και για εσας η ωρα το πιστευω απλα θελει πιστη και υπομονη!αχ αυτοι οι γυρω ετσι και εμας τοσα χρονια βλέπαμε να παντρευονται μετα απο εμας να κανουν παιδια και εμεις να ημασταν στα ιδια...λεγαμε ελεος ολοι πια παντρευτηκαν εκαναν παιδι και αλλοι εχουν και δευτερο και εμεις ακομα τιποτα?ποσο καιρο θα περιμενουμε?θα ερθει αραγε ποτε?ολες αυτα σκεφτομασταν και τρελενομασταν ακομα πιο πολυ...σε καταλαβαινω απολυτα αλλα τωρα προεχει να δειτε αν ειναι ολα καλα και μετα να ξεκινησετε ετσι θα φτασατε πιο κοντα στο θαυματακι σας!!!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

μαρη jannolino το εχεις χασει εντελως ε?διαβαζεις και δεν καταλαβαινεις ποιος γραφει και τι?αχαχαχα σε καταλαβαινω ομως πλησιαζει η ωρα που θα δεις τον μικρο σου γι αυτο εισαι ετσι=p~ ποτε περασε ο καιρος ρε συ και κοντευεις να γεννησεις...αχ ολα καλα να πανε μεχρι τελος για ολες μας!!!!

για να δουμε τωρα που θα παω στον γιατρο θα μπορεσει να το δει?αλλιως με βλεπω στην β'επιπεδου...αληθεια αυτη η εξεταση κοριτσια ποσο στοιχιζει?

εσυ δεν επαιρνες σιδηρο?εμενα μου εχει δωσει ηδη και ασβεστιο....

κοριτσια μου φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα!!

fifoulina καταλαβαινω οτι εχεις αγωνια για το σπερμοδιαγραμμα!αντε να το κανετε να ηρεμησετε και οι δυο!!οσο για το τεστ ΠΑΠ και εγω το ειχα παραμελησει αλλα αποφασισα απο το νεο ετος να ορισω ενα μηνα και να κανω ολες τις εξετασεις που πρεπει!!

daphne b να ξερες ποσο σε καταλαβαινω!!το ιδιο επαθα και εγω τον ιουνιο που θα γεννουσα και γενικα καταλαβαινω πως νιωθεις!οσο για επομενη προσπαθεια να την κανεις οποτε εσυ νιωθεις οτι θα εισαι ετοιμη!

κοριτσια μου εγω αδιαθετησα σημερα το πρωι και ειναι απο τις ελαχιστες φορες που χαιρομαι!αυριο κανω FSH,E2 και αν ειναι καλες μετα απο 21 μερες ξεκιναω βελονες.

rosaki,jannolino που ειστε καλε?

το πρωτο μου τεστ παπ μου το χε κανει δωρο η μαμα μου στα γενεθλια μου(πριν κατι χρόνια)και μου ειχε πει"αυτο ειναι δωρο πολυτιμο ειναι η υγεια σου..."ετσι λοιπον καθε χρονο κανω αυτο το δωρο στα γεννεθλια μου στον εαυτο μου..ουτε το ξεχναω ουτε το παραμελω θα σου προτεινα να κανεις το ιδιο..αξιζεις αλλωστε ενα τοσο μεγαλο δωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερίζω τα όμορφα κορίτσια του φόρουμ....

Τι μου κάνετε κουκλίτσες μου???

Βρήκα λίγο χρόνο και είπα να μπώ να σας χαιρετήσω.

Τελικά η μπεμπούλα μας έσκασε μύτη (και τι μύτη) 30 Ιουλίου και απο τότε είμαστε οι πιο ευτυχισμένοι άνθρωποι του κόσμου!!! Εύχομαι ειλικρινά μέσα απο την καρδιά μου όλα τα κορίτσια να ζήσουν αυτό το θαύμα σύντομα. Σας ευχαριστώ όλες και κάθε μία ξεχωριστά για την συμπαράσταση, το κουράγιο και την κατανόηση που μου δώσατε σε όλη αυτή την προσπάθεια. Πίστεύω πραγματικά ότι η θετική σας ενέργεια, το χιούμορ που είχα με τον άντρα μου σε όλη αυτή την δοκιμασία και η πίστη μας στον Θεό μας βοήθησαν και κρατάμε στην αγκαλιά μας το πιο τέλειο κοριτσάκι του κόσμου... το δικό μας θαυματάκι!!

Λεπτομέρειες σύντομα, τώρα ξυπνήσαμε και ψάχνουμε το στήθος της μανούλας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

levou μου να σας ζησει η μπεμπουλα σας γερη και ευτυχισμενη να ειναι παντα!!!φανταζομαι θα πετατε στα συννεφα τωρα και οι τρεις μαζι :P ευχομαι στην ωρα της η καθε μια να το ζησει αυτο το θαυμα!!!οποτε μπορεις μπες να μας πεις και την δικη σου εμπειρια τοκετου...φιλια πολλα πολλα και στην μπουμπου σου :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα!! Τι κανετε;;

Koritsaki mou πολυ χαρηκα που ολα ειναι καλα κ με την υστεροσκοπηση!! Αντε τωρα με το καλο βουρ για το νινακι!!

Fifoulina καλα αποτελεσματα ευχομαι με το σπερμοδιαγραμμα.. Υπομονη κατι θα ξερει ο γιατρος που λεει να περιμενετε λιγακι ακομα.. Αληθεια παίρνει καμια βιταμινουλα ο αντρας σου μετα την επεμβαση; Ευχομαι κ το τεστ παπ να ειναι οκ!

Dafhne να κανεις κοπελα μου την υστεροσκοπηση με το καλο να κανει κ ο αντρουλης σου την δικη του εξεταση κ μετα οταν αισθανθεις οτι εισαι ετοιμη καντε την επομενη προσπαθεια κ ευχομαι να πανε ολα τελεια!! Θυμαμαι πως ενιωθα κ εγω οταν προσπαθουσαμε για μωρακι κ αυτο δεν ερχοταν κ ξαφνικα λες κ γινεται επιτηδες απο παντου μαθαινα για εγκυμοσυνες.. Θυμαμαι οτι δεν αντεχα να ακουω το " δεν προσπαθουσαμε απλα μας ετυχε".. Με τον καιρο βεβαια μαθαινεις να ζεις με αυτο κ καπως ελεγχεις τα συναισθηματα σου..

Jannolino τι ωραιες ετοιμασιες ειναι αυτες!! Πλησιαζει ο καιρος! Με το καλο κοπελα μου να περασουν οι μερες να κρατησεις τον μπεμπακο σου αγκαλια!! Να σου ευχηθω κ με εναν πονο κοριτσι μου!!

Rose τι κανεις καλα εισαι;; Ετσι καλα κανει κ φυσας απο τωρα το koritsaki moy!!

Levou να σας ζησει η μπεμπουλα σας! Γερη και καλοτυχη να ειναι!! Μακαρι να ζησουμε ολες αυτο το θαυμα μακαρι!!

Το ειδα κοριτσια το μωρακι μου ακουσα κ την καρδουλα του!! Αχ τι ομορφα που ηταν! με πηραν κ τα ζουμια δεν μπορεσα να κρατηθω.. Δεν μπορουσα να ξεκολλησω τα ματια μου απο την οθονη.. Μακαρι Παναγια μου να συνεχισουν ολα καλα!

Ηρμησα για λιγο και τωρα εχω παλι αγχος γιατι ο επομενος υπερηχος που θα κανω θα ειναι στις 4/10 για αυχενικη διαφανεια και papp-A (το ιδιο ειναι ; ) Ευχομαι να πανε ολα καλα.. Ειπα στο γιατρο μηπως να κανουμε κανενα υπερηχο νωριτερα αλλα λεει δεν χρειαζεται εκτος κ αν μακρια απο εδω συμβει κατι..

Τωρα ειμαι 8 εβγομαδων κ 4 μερες αρα οταν θα παω για την αυχενικη διαφανεια θα ειμαι 11 αν τα βγαζω σωστα μηπως ειναι νωρις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου θα βαλω απουσια στον ευτο μου αλλα νομιζω δικαιολογημενη!κοριτσια μου εφυγε η μαμα μου και πηγε στην αδελφη μου και πρεπει να μαγειρευω καθε μερα το βραδυ και επισης βαφουμε εξωτερικα το σπιτι γιατι ειχε καποιες υγρασιες και γινεται μεσα και εξω χαμος.χθες προσπαθουσα ολαο το απογευμα μεχρι το βραδυ να συμαζεψω εστω τα μεσα!

jannolino μου ειδες πως περεσε ο καιρος και ετοιμαζεις τη βαλιτσουλα σου!!οταν ερθει η ωρα με ενα πονο κοριτσι μου!τα χερακια σου πονανε απο την κουραση οποτε να μην κουραζεσαι!!

rosaki Μου καλο με φυσηξες και οι εξετασεις μου ηταν καλες οποτε 5/10 ξεκιναω βελονες και 18/10 θα κανω τον πρωτο υπερηχο

levou Μου σε σκεφτομουν συχνα!να σου ζησει το κοριτσακι σου να ειναι καλοτυχη και να το δεις οπως επιθυμεις!οπτε μπορεις να μπεις να μας τα πεις!!

natasa.k τι υπεροχα νεα!μπραβο κοριτσι μου!η αυχενικη ειναι υπερηχος και το papp-A ειναι εξεταση αιματος αν και τα δυο ειναι καλα τοτε δεν υπαρχει προβλημα.την αυχενικη την κανουν περιπου απο 11-13 εβδομαδες απο οτι ξερω!

κοριτσια μου φιλακια σε ολες!

post-15592-13873940509904_thumb.jpg

post-15592-13873940510865_thumb.jpg

post-15592-13873940511867_thumb.jpg

post-15592-13873940512883_thumb.jpg

post-15592-13873940513869_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Λεβου" τι ομορφα που τα λες!!! Να τη χαιρεστε τη πριγκίπισσα σας!! Ολα τα καλα να εχει το καλο μου κ τ αυτο κ ολα τα παιδακια!! ! Ανυπομονω να διαβασω ιστορια τοκετού! !! Φιλακια πολλα

"Κοριτσακι μου"ολα καλα λοιπον!!! Αχ τι ευχάριστα νεα!!! Ολα πανε ετσι οπως πρεπει!! Αντε καλη αρχη να εχεις κ καλο κουράγιο με το σπίτι! ! ! Φανταζομαι το μπάχαλο κ σε ασπάζομαι! !!!

"Ροουζ" ασε οσο ο καιρος περνάει τοσο χαζευω!! Η μνημη μου ειναι πλεον μηδαμινη κ καλως οριζω τον πανικό που έρχεται! ! Ευτυχως ομως κοριτσια τελειωσα με τα ψώνια κ η βαλιτσουλα μου ειναι ετοιμηηηη!!! Εμεμα ο γιατρος μου τωρα μολις μου εδωσε σιδηρο γιατι ειναι ελαφρως πεσμενο αλλα μεχρι τωρα δεν επαιρνα συμπληρωματα γιατι λεειδδεν χρειαζόταν! !

"Νατασα" αντε επιτέλους κ προς το παρόν ηρεμησες!!! Καλα που μπηκες κ μας ειπες νεα γιατί χαθηκες λιγο κ να πω την αμαρτία μου ανησυχησα!! Ολα καλα ομως!!! Ειδες το μαιμουνακι με τη καρδουλα?? Απιστευτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα μου καλα ειμαι Δοξα το Θεο...μια χαρα το μωρουλι σας ε?πολυ χαιρομαι μπραβο ειδες τι ωραια που ακουγεται η καρδουλα του?απο 11η μεχρι 14η εβδομαδα γινεται η αυχενικη και ειναι οπως στα λεει το κοριτσακι μου αυτες οι εξετασεις.

κοριτσακι μου τι μου θυμισες τωρα οτι πρεπει να ξεκινησουμε βαψιμο δωματιου και καποιες μεταφορες επιπλων για να μπει το μωρο με το καλο οταν ερθει...οσο το σκεφτομαι λεω ποτε θα γινουν αυτα ασε!!!ολα καλα με τις εξετασεις σου μπραβοοοοοο αντε να εχεις μια πολυ καλη αρχη ευχομαι ξανα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

jannolino οταν θα γεννηθει με το καλο θα χαζεψεις τελειως μετα χιχιιχ κοιτα μαρη μην μας ξεχασεις απο την τρελλα σου :P αν και αυτη η τρελλα ειναι η ωραιοτερη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας!!

jannolino ολα ετοιμα λοιπον!τι καλα!πραγματικα οταν με το καλο γεννησεις θα τρελαθειτε απο τη χαρα σας!!οπως ειπε και το rosaki μην τυχον και μας ξεχασεις!!αντε θα σου δωσουμε λιγο καιρο να προσαρμοστεις και μετα θα ξεκινησουν οι απουσιες!!

rosaki μου ολα θα γινουν σιγα σιγα εχετε καιρο ακομα!!

κοριτσια μου ζοριζομαι τωρα που λειπει η μαμα μου και περισσοτερο τις διπλες μερες που φευγω το πρωι και γυριζω αργα το βραδυ!εχω και καλομαθημενο παιδακι και δεν τρωει οτι να ναι και

ειδικα τωρα που μαγειρευω απο το βραδυ για την αλλη μερα το μεσημερι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε?

κοριτσακι μου καιρο εχουμε αλλα χειμωνιαζει και μετα δυσκολα στεγνωνει,τελος παντον θα δουμε!πω πω ταλαιπωρια φανταζομαι αν δεν εχεις καποιον για βοηθεια και εχεις και ενα παιδακι ειναι δυσκολο,υπομονη...

κοριτσια πηγα γιατρο και ειδαμε την μπουμπου μου :) ναι μου το επιβεβαιωσε και ο γιατρος μου οτι ειναι κοριτσακι το ειδαμε με ορθανοιχτα ποδια χιχιιχ ειναι μια χαρα Δοξα το Θεο και σε 3 εβδομαδες θα ξαναπαω να με δει...για τον αιματοκριτη δεν μου ειπε κατι δεν ανησυχει λεει εφοσον παιρνω σιδηρο κανονικα.το μονο που μας ανησυχει ειναι τα κιλα που εχω παρει +3 απο την τελευταια φορα που με ειδε...αχ κοριτσια ειναι πολλα μου ειπε αυστηρα να προσεχω απο εδω και περα τι τρωω και ηδη ξεκινησα απο σημερα να τρωω μονο οτι πρεπει και οχι βλακειες που πιστευω αυτα με παχυναν.

εσεις τι κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...