Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Τι κάνετε κορίτσια;;;Χάθηκα αλλά πλέον σταμάτησα τη δουλίτσα και θα με ξανατρώτε στη μάπα..χιχιχιχιχιχι! Είστε καλά;Εγώ τρέχω πολύ με τη βάφτιση. Τα έχω κανονίσει σχεδόν όλα αλλά δεν μπορώ να βρω φορεμα για μένα...Μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Τίποτα δεν μου αρέσει...Συνηθως βρίσκω κάτι να μου αρέσει στο πρώτο μαγαζί που μπαίνω και τώρα έχω ξενερώσει...Τέλος πάντων. Κατά τα άλλα είμαστε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημοσιεύτηκε πριν τελειώσω....Συνεχίζω λοιπόν. Άννα Μαρία περαστικά στον Αντρικο σου. Μπήκε Ιούνιος και ακόμα υπάρχουν ένα σωρό ιώσεις...Το καλοκαίρι δεν λέει να έρθει..Πώς είναι σήμερα το αγοράκι σου; Πάλι εσύ ανέλαβες τα πάντα στο σχολείο;;; Σε εμπιστεύονται. Χριστινάκι περαστικά στον Δημητράκη σου. Περνάς ζόρι κι εσύ. Δεν σε φτάνει που το παιδί είναι αρρωστο, πρέπει να τον παίρνεις μαζί σου και στη δουλειά..Τι να πω..Υπόμονή. Μαρίνα έπεσε ο Αντωνάκης;; Φαντάζομαι την τρομάρα που θα πήρες...Συμβαίνουν αυτά. Ψυχραιμία χρειάζεται. Μάγδα μπράβο που βρήκες παιδικό για τον Βασίλη σου! Θα περνάει όμορφα το αγοράκι σου και θα διοχετεύει την ενέργειά του σε δημιουργικές δραστηριότητες! Κατερινάκι γέλασα πολύ με τον Νικόλα που περπατάει σαν παραδωμένος.Θυμήθηκα τον Πανούλη! Έτσι πήγαινε και αυτός! Περπάτησε γρήγορα το αντράκι σου! Αλεξάνδρα τι κάνει η Κωνσταντίνα σου;;; Κατερινάκι τελείωσε το σχολείο! Καλό καλοκαίρι! Θα χαρούν παιχνίδι τώρα τα αντράκια σου! Εσύ βέβαια μάλλον θα κουράζεσαι περισσότερο αλλά είπαμε, το καλοκαίρι είναι η εποχή μας! Κορίτσια μου την εχει δώσει πολύ ο καιρός. Συνέχεια βρέχει και δεν κάνει καλό καιρό για μπάνιο...Τι πράγμα και αυτό...Άντε να δούμε πότε θα μπει το καλοκαίρι... Αυτά προς το παρόν. Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Ο Αντρέας είναι αρρωστούλης ακόμα. Σήμερα κάνει διάρροιες, οπότε μου είπε ο γιατρός προφανώς είναι ίωση. Στο Χημείο που πήγαμε τα ούρα βρήκαν μια μικρή ποσότητα μικροβίου, αλλά δεν μπορούν να το αξιολογήσουν και να πουν αν είναι ουρολοίμωξη ή όχι, έτσι πρέπει να περιμένουμε την καλλιέργεια που τα αποτελέσματά της θα βγουν τη Δευτέρα. Πάντως, το πιθανότερο είναι να είναι ίωση. Σήμερα πυρετό έκανε μόνο το μεσημέρι αρκετά ψηλό, και όλη την υπόλοιπη μέρα δεν είχε καθόλου.

Μου είπε ο γιατρός να του δίνω κάτι πρεβιοτικά, κι ευτυχώς αυτό το ήπιε, αλλά μου έγραψε κι ένα γάλα σκόνη χωρίς λακτόζη, του το έφτιαξα τώρα το βράδι, ήπιε 2-3 γουλιές και μετά ούτε να το δει. Δοκίμασα κι εγώ, κι είχε γεύση σοβά... Δεν ξέρω αν θα του ξαναδώσω, αλλά το άσχημο είναι ότι δεν τρώει και πολύ, και ήθελα να πιεί τουλάχιστον γάλα πριν τον ύπνο. Πάντως, από διάθεση είναι σούπερ!

Για την Πάτρα προέκυψε κι άλλο πρόβλημα. Κάποιες φίλες μου, μου είπαν να μου δανείσουν μπούστερ, δηλαδή καθισματάκι χωρίς πλάτη, για να είναι έστω και λίγο ασφαλισμένο το μωρό, αλλά ο άντρας μου δε θέλει να το πάρουμε, γιατί θα αυξηθεί πολύ το βάρος μας και θα πληρώσουμε πολλά. Του εξηγώ ότι, αν είναι για την ασφάλεια του παιδιού μου δε θα σκεφτώ τα λεφτά, αλλά αυτός εκεί. Όπως καταλαβαίνετε, έχει πάρει την ξεροκεφαλιά των γονιών του.

Έλεγε σήμερα να πάρει τη μάνα του, μήπως και συνεννοηθούν, αλλά τελικά δεν την πήρε, επειδή δε συνεννοούμασταν εμείς.

Καγκουράκι μια χαρά με τον παιδότοπο! Και του Αντρέα του αρέσει πολύ!

Εγώ τα προσκλητήρια δεν τα έγραψα, τα έδινα έτσι, επειδή ήταν κολλάζ και δεν έβαλα φάκελο.

Ανθή τι σπαστικό να ψάχνεις φόρεμα και να μη βρίσκεις...

Για την τελική γιορτή σίγουρα ο διευθυντής με εμπιστεύεται και επιμένει να αναλάβω εγώ, αλλά είναι λίγο άδικο, να είμαστε τρεις φιλόλογοι και να έχουμε όλοι από μία ώρα μείωση για τις εκδηλώσεις, και να κάνω εγώ πέντε ή έξι γιορτές, ο άλλος να προβάλει μόνο τα τραγούδια και τα βίντεο, τα οποία δεν φτιάχνει καν ο ίδιος, απλά τα κατεβάζει απ' το ίντερνετ και η τρίτη να κάνει μόνο μία γιορτή, και τώρα να αναλαμβάνω και την τελετή αποφοίτησης. Και η πλάκα είναι ότι η κοπέλα αυτή, ούτε καν συνειδητοποιεί τι λέει, νιώθει ότι έχει κάνει το καθήκον της στο έπακρον και ότι δουλεύει σα σκυλί.

Κι εμάς αυτές τις μέρες φυσάει αρκετά, για μπάνιο ούτε λόγος. Εδώ και στο μπαλκόνι μας καλά καλά δεν μπορούμε να καθίσουμε. Το απόγευμα που καθόμουν κρύωσα!

Για την ΕΡΤ το πρόβλημα δεν είναι οι μισθοί και οι απολυμένοι, αλλά ο τρόπος που έγιναν όλα. Εν μία νυκτί, με συνοπτικές διαδικασίες, χωρίς υπογραφές από τους άλλους δύο της συγκυβέρνησης, χωρίς να περάσει από τη Βουλή, με λίγα λόγια: ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ. Το θέμα δεν είναι αν κάποιος δεν έβλεπε ΕΡΤ ή αν το πρόγραμμα της ΕΡΤ ήταν πολύ εξεζητημένο. Το θέμα είναι ότι πλέον η ΕΡΤ έχει γίνει ένα σύμβολο, του αγώνα για το ελάχιστο.

Τώρα λένε ότι θα συσκεφθούν οι τρεις της συγκυβέρνησης και ίσως πέσει η κυβέρνηση και πάει η χώρα σε εκλογές. Τώρα αν αυτό είναι καλό ή κακό, είναι άλλη ιστορία.

Λοιπόν, σας αφήνω!

Καληνύχτα και πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες τι κάνετε?

Σημερα είδα την Ανθη και την Καρολινα, εκανε η Καρολινα τα γενέθλια της κόρης της και του μικρου μαζι σε παιδοτοπο και έτσι συναντηθήκαμε ήταν και ο Πανουλης το πιο καλο παιδάκι. Αυριο θα κανουμε εκδρομουλα μονομερή μέχρι Τρίπολη με την νονα του Νικολα και τους γονεις της γιατι θελουμε να κανονισουμε σε ένα οινοποιειο τα κρασιά για την βάπτιση. Ειναι ο πεθερος μου απο ένα χωριο κοντα στο Λεβιδι, έχουν αμπελώνες και δίνουν τα σταφύλια σε ένα οινοποιειο εκει οπότε τα παίρνουμε τα κρασιά σε καλύτερη τιμη και τα πάμε εμεις στο κέντρο που θα κανουμε την βάπτιση απ ότι να μας χρεώνουν αυτοί τα δικα τους.

Αννα Μαρία περαστικα στον μικρο, πολυ πυρετο εκανε τελικα! Μαλλον ιωσουλα θα ειναι ελπιζω να εκανε ηδη τον κυκλο της και να ειναι καλα τωρα. Έχεις πολυ δίκιο και ειναι πολυ σημαντικο για την οικογενεια το μεσημεριανο τραπέζι και πραγματικα όσο σας το επιτρέπουν τα ωράρια σας διατήρησε το, εμεις δυστυχώς τρώμε ο καθένας μόνος του. Απο την άλλη καποιες φορές βολεύει να εχει φάει το παιδι αν πχ δεν προλαβαίνω να μαγειρεψω γιατι έχουν προκύψει δουλειές εγω με τον Κώστα μπορει να φάμε κάτι πιο πρόχειρο.

Μαγδα εμάς στον παιδικο τα ταΐζουν μια και μιση σε ολους τους άλλους μου έλεγαν 12:30 και το θεωρούσα πολυ νωρις για μεσημεριανο.

Καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Σήμερα, όπως είπε και το Κατερινάκι, πήγαμε στα γενέθλια των παιδιών της Καρολίνας. Περάσαμε πολύ πολύ όμορφα και χάρηκα που είδα και τα κορίτσια! Κατερίνα μου ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια για τον Πάνο! Είναι και η Αγγελικούλα ένα πολύ καλό παιδάκι!!!!! Όσο για τον Νικόλα σου δεν έχω λόγια!!! Είναι σκέτη απόλαυση που περπατά με τα χεράκια ψηλά!!! Ένας γλύκας!! Όλο χαμογελά το αντράκι το όμορφο!!!! Ωραία που θα πάτε εκδρομούλα! Θα ξεσκάσετε κι εσείς και τα παιδιά!!! ΑΣΧΕΤΟ: Πατάω enter να αλλάξω γραμμή και δεν αλλάζει. Σπαστικό που τα γράφω όλα μαζί....... Άννα Μαρία ο παιδίατρος μου λέει πάντα όταν αρρωσταίνει ο Πάνος ότι όσο βλέπουμε το παιδί να έχει κέφι δεν ανησυχούμε για τίποτα! Δεν μασάει ο Αντρίκος. Και πυρετούλη που έχει δεν το χάνει το κέφι του! Εύχομαι αύριο να είναι τελείως καλά το αντράκι σου! Καλέ θα πληρώσετε υπέρβαρο για ένα μπούστερ;;;;;;;;;; Είναι πολύυυ ελαφρύ..Είναι σίγουρο αυτό; Από την άλλη μπορείτε να πάρετε ένα πολύ φτηνό από Πάτρα. Υπάρχουν και με 50 ευρώ αλλά υπάρχουν και με 20. Πάντως πιστεύω ότι δεν κάνει για τόσο μικρό παιδάκι...Μήπως είναι καλύτερο να τον έχεις αγκαλιά και να δεθείτε μαζί με ζώνη;;;; Λέω εγώ τώρα, δεν ξέρω.Όσο για την γιορτή έχεις δίκιο με όσα λες αλλά τι να κάνεις;;; Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου για όσα είπες περί ΕΡΤ. Βρήκα και φορεμα και πέδιλα τελικά! Ευτυχως γιατί δεν θα την πάλευα αν έπρεπε να ψάξω κι άλλο......Μου είχαν σπάσει τα νεύρα. Αυτά και για σήμερα. Φιλάκια πολλάαααααααααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τώρα είδα και τις φωτό στην ομάδα!!! Μάγδα είστε πολύ όμορφοι και οι τρεις! Έχετε τέλεια μάτια!!! Ο Βασιλάκης κουκλί! Το κοριτσάκι στην φωτό ποιο είναι;; Είναι κούκλα! Βασούλα είστε κι εσείς πολύ όμορφοι! Σε άλλα χρώματα! Η Ιωαννούλα μοιάζει πολύ του άντρα σου! Είναι ζουζούνα όμορφη!!!! Χριστινάκι και ο Δημητράκης πολύ μόρτης! Το μαλλί του όλα τα λεφτά! πολύ όμορφο αντράκι! Να σας ζήσουν κορίτσια τα βλασταράκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Ο Αντρέας ξύπνησε χτες βράδι στις τρεις, κι έκλαιγε. Είχε πυρετό, του έδωσα νουροφέν και μετά νερό. Όπως ξάπλωνε, πήρε το παγουράκι του, το οποίο ήταν γεμάτο, και το άδειασε όλο! Μετά έκλαιγε ασταμάτητα και ήθελε κι άλλο νερό. Εγώ φοβόμουν να του δώσω κι άλλο, μήπως αναγουλιάσει και κάνει εμετό. Τελικά του το ξαναγέμισε ο άντρας μου και του έδωσε, ήπιε πάρα πολύ, σχεδόν όλο, και κοιμήθηκε. Το πρωί εγώ ξύπνησα οκτώ παρά, χωρίς ξυπνητήρι, και μια που ξύπνησα, πήγα εκκλησία. Τον Αντρέα δεν τον πήρα μαζί μου, εννοείται. Άφησα τους δυο άντρες να κοιμούνται στο κρεβάτι μας, και όταν γύρισα, ακόμα κοιμόντουσαν! Κατά τις δέκα ξύπνησε ο Αντρέας, του έδωσα το νερό του κι έπινε κανένα δεκάλεπτο! Το άδειασε όλο πάλι! Έχει πάρα πολύ κέφι πάντως!

Τι ωραία που βρεθήκατε οι τρεις σας! Χρόνια πολλά στα παιδάκια της Καρολίνας!

Καγκουράκι εκδρομούλα ε; Πολύ ωραία! Κι εμείς λέγαμε χτες να πάμε εκδρομή, αλλά αναβλήθηκε.

12.30 η ώρα είναι όντως πολύ νωρίς για μεσημεριανό, αλλά αν ξυπνάει πολύ νωρίς το παιδί, τότε κάπου εκεί θα πεινάσει. Πάντως, το να φάει στο σχολείο και να ξαναφάει στο σπίτι, το θεωρώ χαζομάρα. Πόσο να φάει πια;

Ανθή βρήκες φόρεμα και πέδιλα;;;;;;;; Επιτέλους!!!

Με το έντερ έχουν κι άλλες κοπέλες πρόβλημα στο μάμμυ, εγώ ευτυχώς όχι!

Για το καθισματάκι, το θέμα είναι η διαδρομή Άραξος-Πάτρα, μόλις φτάσουμε. Μετά δε θα μετακινηθούμε πολλές φορές με αυτοκίνητο, πιο πολύ με λεωφορείο. Υπάρχει, βέβαια, και το ενδεχόμενο να ζητήσουμε απ' την πεθερά μου να μας πάρει ένα φτηνό καθισματάκι, αλλά πρώτον, αποκλείεται να πάει, γιατί το θεωρεί πολύ μεγάλη χαζομάρα να βάζεις το μωρό σε ξεχωριστό καθισματάκι και να μην το κρατάς πάνω σου, και δεύτερον, αφού όπως δείχνουν τα πράγματα δε θα έρθουν να μας πάρουν, είτε μας το αγοράσει αυτή, είτε πάμε εμείς μετά, το ίδιο κάνει.

Το να τον έχω πάνω μου και να δεθούμε με ζώνη είναι το πιο επικίνδυνο! Σε περίπτωση ατυχήματος η ζώνη θα στραγγαλίσει το μωρό, και γενικώς θα του κάνει σίγουρα ζημιά.

Εγώ σκεφτόμουν να τον βάλω στο μπούστερ και να τον κρατάω κιόλας. Ουφ, δεν ξέρω, μάλλον δε θα πάμε όπως το βλέπω.

Α, καλέ, σας είπα ότι γέννησε η μαθήτριά μου χτες; Πήγε για πρόκληση αλλά την εξέτασαν και της είπαν ότι θα δυσκολευτεί πάρα πολύ να γεννήσει φυσιολογικά, γιατί δεν είχε καθόλου διαστολή, και την άφησαν να διαλέξει είτε πρόκληση είτε καισαρική κατευθείαν. Τελικά έκανε κατευθείαν καισαρική, κι όπως τα περιέγραψε, και πρόκληση να έκανε θα κατέληγε σε καισαρική. Θα προσπαθήσω να πάω αύριο να τη δω.

Σας αφήνω κόρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια περαστικα στον Αντρικο!μαλλον ιωση ειναι,θα κανει τον κυκλο της και θα ξεπεραστει!οσο για το πολλη νερο που πινει ο Αντρεας ειναι που ειναι αρρωστουλης,και μενα η Ιωαννα πριν ενα μηνα περιπου που εκανε εμετους και διαρροιες επινε παρα πολλη νερο!η παιδιατρος μου ειχε πει να την αφηνω να πινει οσο θελει,το αναζητα ο οργανισμος τους να μην αφυδατωθουν!προσπαθησε τωρα που κανει διαρροιες να του δινεις μηλο,μπανανα,κοτοπουλο,ρυζι,πατατα βραστη αυτα μου πε και μεναωτοτε η παιδιατρος!

Ανθη μου ευχαριστω για τα ωραιαωλογια!ναι οι περισσοτεροι λενε οτι μοιαζει πολυ στον αντρα μου η Ιωαννα!απλα ο αντρας μου ειναι μελαχρινος και η μικρη ασπρη!περασατε ωραια στα γενεθλια,ξεσκασαν και τα παιδια!βρηκες φορεμα ευτυχως να μην ταλαιπωρεισαι!

Καγκουρακι εκδρομουλα σημερα?αχ τι ωραια.!ολα ετοιμα λοιπον για τη βαφτιση του Νικολα!με το καλο!

Μαγδουλα και σενα επεσε ο Βασιλακης οταν ηταν βρεφος?και γω εκλαιγα που επεσε η μικρη κατω απ τον καναπε!

Εμεις χθες πηγαμε με τη μικρη jumbo βολτα και κατενθουσιαστηκε!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

χαθηκα λιγο αλλα ετρεχα με τα τραπεζωματα μου,την Παρασκευη πηγα πηρα βαθμους ,τα καλυτερα μου ειπε η δασκαλα του Νικου παλι,μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο μαθητης και μακαρι να συνεχισει ετσι και οτι ειναι και πολυ καλο παιδι,ο δασκαλος του Γιωργου μας μιλησε ολους μαζι και μας ειπε να τους δινουμε ερεθισματα το καλοκαιρι για να εξασκουν αναγνωση και γραφη,μετα πηγα λαικη και μετα πηγα πηρα την αδερφη μου με τον μπεμπουλη στο σπιτι μου ,φυγανε το βραδυ,εγω εφτιαξα τα προφιτερολ 25 μπωλακια εφτιαξα ευτυχως ηταν μπολικα και μου εφτασαν γιατι ειχα καποια ατομα παραπανω που δεν τα υπολογιζα, το Σαββατο ολη μερα ετοιμασιες εκανα κι ο αντρας μου ανελαβε την αυλη,22 ατομα ημασταν ολοι μαζι με τα παιδια ,ξετρελαθηκαν ολοι με τα φαγητα μου, ακουγα συνεχεια καλα λογια ,τα παιδια ειχαν καλη παρεα και παιξανε πολυ καλα ,οι τελευταια φυγανε μια η ωρα το βραδυ και αφησα μια στοιβα πιατα για την αλλη μερα γιατι ημουν ενα πτωμα ,δεν ειχαμε και ρευμα κιολας την Κυριακη το πρωι και φορτωσα το πληντυριο και το αφησα για αργοτερα,το απογευμα πηγαμε σε γενεθλια και πιο οταν γυρισαμε ηρθε η συνηφαδα μου με τα παιδια φουλ οι τελευταιες μας μερες δηλαδη...επιτελους μας εκανε ζεστη χθες κοιμηθηκα πρωτη μερα με κοντομανικη πυτζαμα ...

Αννα Μαρια πως ειναι σημερα ο Αντρικος;ισως να ειναι καμια ιωση τα τελευταια χρονια κι εγω τον Ιουνιο συνεχεια αρρωστα τα ειχα με πυρετο ,χειροτερα ειναι να αρρωσταινουν το καλοκαιρι μου φαινεται,πως να μην πιει νερο ο καημενουλης απο την μια ο πυρετος απο την αλλη η ζεστη εσκασε το μωρο,να της ζησει της μαθητριας σου το μωρακι!!!απο τοτε που σε ξερω συνεχεια εσυ αναλαμβανεις τις γιορτες!σου εχουν εμπιστοσυνη και ξερουν οτι θα τα καταφερεις γιαυτο και δεν αναθετουν σε αλλους εχεις γινει εξπερ πια....οσο για την Πατρα δεν ξερω λογικο ειναι να εχει νευριασει ο αντρας σου και εγω ετσι θα ενιωθα ,τα καθισματακια αυτα που λες παντως ειναι πιο ελαφρια αλλα ειναι για μεγαλυτερα παιδια,ειμαστε πολυ μακρια απο Πατρα αλλιως θα σου δανειζα εγω ,κι εμενα μου αρεσει να τρωμε ολοι μαζι αλλα οταν ο αντρας μου ειναι πρωινος σχολαει στις 3 και αναγκαστικα εγω με τα παιδια τρωμε νωριτερα

Ανθη που εισαι ρε ψυχη;αντε να ξεκουραστεις κι εσυ λιγο,μεγεια τα καινουρια σου καλοφορετα και με το καλο να βαφτιστει η φραουλιτσα σου!!!κι εγω θελω να βγω να παρω ενα φορεμα γιατι φετος πολλες βαφτισεις και γαμους εχουμε και δεν μου αρεσει τιποτα απο τα παλια μου ,αλλα να δουμε θα βρω τιποτα ή θα ειναι ολα πανακριβα παλι γκρρρ,καλυτερα που θα τους εχω ολους σπιτι τωρα τουλαχιστον θα γλυτωσω απο τα πρωινα ξυπνηματα,τα διαβασματα και να ετοιμαζω συνεχεια κολατσιο για το σχολειο ειχα κουραστει τελευταια

Κατερινακι να περασετε καλα σημερα στην εκδρομη σας,φανταζομαι τον Νικολα πως θα περπαταει θα εχει πολυ γελιο!!μια χαρα που συναντηθηκατε με τα κοριτσια ,με το καλο και η δικη σας βαφτιση θα περιμενουμε φωτογραφιες

Μαγδα βρηκες το καταλληλο παιδικο τελικα,εμεις εδω δεν εχουμε επιλογες ενας παιδικος σταθμος ειναι μονο κοντα μας αλλα ευτυχως ειναι πολυ καλος σταθμος ειμαι ευχαριστημενη ,για προνηπιο ομως παμε κανονικα σε νηπιαγωγειο ,πηρα τις αιτησεις και να παω να τον γραψω αυτες τις μερες

Βασω και τα δικα μου ξετρελαινονται οταν παμε τζαμπο,αυτες τις μερες θα παμε Ελλασονα στον οδοντιατρο και μετα θα παμε Λαρισα στα τζαμπο και στα ικεα θα ξεσαλωσουμε παλι χαχαχα

παω να κανω καμια δουλειτσα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Ο Αντρέας είναι τελείως καλά σήμερα. Πυρετό έκανε τελευταία φορά χτες το απόγευμα και κακά σήμερα έκανε κανονικά, όχι διάρροια. Η καλλιέργεια ούρων δεν έδειξε ουρολοίμωξη, οπότε, όπως είπε κι ο γιατρός, το θέμα θεωρείται λήξαν!

Κατά τα άλλα, χτες μείναμε σπίτι, εκτός απ' το μεσημέρι που πήγαμε στη μάνα μου για φαγητό. Σήμερα έφτιαξα γεμιστά, μια ταψάρα, θα τρώμε δέκα μέρες!

Το απόγευμα στο σχολείο έχουμε πάρτι, θα ανάψουμε κάρβουνα, σούβλες, λουκάνικα, σεφταλιές, πατάτες ψητές, κ.λπ., κ.λπ., κ.λπ. Καλέσαμε όλους τους μαθητές και πολλούς συνεργάτες του σχολείου. Εμείς λέγαμε να πάμε οικογενειακώς, αλλά προέκυψε η ασθένεια του Αντρέα και λέμε καλύτερα ας μην τον πάμε, οπότε θα πάω κανονικά εγώ μόνη μου.

Σήμερα έλαβα και το περιοδικό με το άρθρο μου για τη διατροφή και τις υστερίες!

Βάσω προσπαθούσα να του δίνω τα τρόφιμα που λες, αλλά δεν τα ήθελε. Έμαθε στις νοστιμιές και το βραστό κοτόπουλο με ρύζι τον αηδίαζε. Του έβαζα και λίγο γιαουρτάκι μέσα μήπως και φάει, αλλά δεν τον ξεγελούσα πάντα!

Εμείς στα Τζάμπο δεν έχουμε πάει ποτέ μας!

Κατερίνα μεγαλούργησες πάλι!

Πολύ φορτωμένο πρόγραμμα είχες το σαββατοκύριακο.

Για την Πάτρα δεν ξέρουμε τελικά τι θα κάνουμε. Πήρε χτες τη μάνα του και του είπε ότι ο πατέρας του έπαθε φοβία απ' το πρόβλημα που έχει, και σχεδόν δεν οδηγεί καθόλου. Θα προσπαθήσει λέει να τα κανονίσει με τον ξάδελφό του, φτάνει να μην έχει υπηρεσία. Θα δείξει...

Κι εγώ θέλω να πάω ΙΚΕΑ να πάρω κάτι κορνίζες, γιατί δε βρίσκω πουθενά στο μέγεθος που τις θέλω.

Συγχαρητήρια και για τα αγόρια σου, διαπρέπουν στο σχολείο!

Καγκουράκι, πολύ γέλασα με το Νικολάκη που πάει σαν παραδομένος!

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια: οι ντοματιές μου έχουν αρχίσει να ξεραίνονται, ενώ είναι φορτωμένες καρπό. Τα φύλλα τους κιτρινίζουν και ξεραίνονται. Επιπλέον, οι μεγάλες ντομάτες όπως μεγαλώνουν, σαπίζουν από κάτω. Ξέρει καμία τι μπορώ να κάνω;

Σας αφήνω, φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελες!

Αννα Μαρια αναρρωσε τελειως ο Αντρεας?μπραβο!δεν ετρωγε αυτα που σου προτεινα ε?καλα μη φανταστεις οτι και η Ιωαννα τα ετρωγε που ηταν αρρωστη!προσπαθουσα και την ταιζα οσο ηθελε εστω και λιγο! Εχετε γιορτη σημερα στο σχολειο . . .κλεινετε για το καλοκαιρι!αντε τωρα θα καθισεις στο σπιτι να ξεκουραστεις, αλλα και εσυ λες αυτο που υποστηριζω κι εγω, στη δουλεια ξεκουραζομαι περισσοτερο παρα στο σπιτι!για τα πεθερικα σου, μπορω να καταλαβω τον πεθερο σου γιατι ειναι αρρωστος και ειναι λογικο να μη μπορει να ταξιδεψει!αλλα η συμπεριφορα της πεθερας σου ειναι αλλα ντ αλλων!

Κατερινα μπραβο για τη διαγωγη και την εξελιξη των αγοριων σου στο σχολειο!εμ κανεις καλη δουλεια σαν μανα κι αυτο ανταμειβεται!τον μπουφε σου μονο που τον φανταζομαι μου τρεχουν τα σαλια!περασατε καλα στο παρτυ, ξενυχτησαν τα μικρα?

Εμεις χτες οταν ξυπνησε η Ιωαννα απ το μεσημεριανο της υπνο γυρω στις 1μιση, την ταισα και γυρω στις 2μιση πηγαμε για φαγητο κατω στην πολη σε μια οδο που την μετετρεψαν σε πεζοδρομο κι ανοιξαν εστιατορια, ταβερνες,μπαρακια ειναι πανεμορφα!η μικρη αλωνισε πανω κατω εγινε η μασκοτ της περιοχης!χαχα!μετα πηγαμε για καφε στη γιαγια μου και γυρω στις 6 πηραμε τη μικρη λουνα παρκ!κατενθουσιαστηκε!βγηκε σε αλογακια, βγηκαμε μαζι σε ελεφαντακια, μετα σε ενα μεγαλο τροχο που βλεπεις την πολη απο παρα πολυ ψηλα, την βγαλαμε με τον αντρα μου πολυ επιφυλακτικα γιατι εβλεπα τα αλλα παιδακια που φοβοντουσαν!βγηκαμε και γελουσε, κρατουσε τα καγκελα και κοιταζε κατω, ο αντρας μου δεν επιχειρουσε να κοιταξει κατω γιατι ζαλιζεται και τον πιανει ιλιγγος, αυτη τιποτα!μπηκαμε σπιτι 8 παρα την καναμε μπανιο, την ταισα και κοιμηθηκε, κουραστηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω δεν του τα έδωσα επειδή μου το πρότεινες εσύ βρε, του τα έδωσα επειδή είναι η ενδεδειγμένη δίαιτα για τις διάρροιες! Αλλά χαζός είναι να φάει αυτές τις ανοστιές;

Σήμερα έχουμε τραπέζι στο σχολείο, την Τετάρτη είναι η τελετή αποφοίτησης, αλλά εμείς θα πηγαίνουμε μέχρι το τέλος του μήνα.

Πολύ ωραία περάσατε χτες! Καλά, τι ώρα κοιμάται η Ιωάννα το μεσημέρι και ξύπνησε μιάμιση;

Σ' αυτήν την ηλικία δεν έχουν αίσθηση του κινδύνου, οπότε λογικό που δε φοβήθηκε! Εγώ πάντως θα φοβόμουν!

Α, ξέχασα να σας πω! Λίγο πριν το φαγητό, πήρε ο άντρας μου τον Αντρέα σ' ένα κομμωτήριο και κουρεύτηκε! Κάθισε φρόνιμος, αλλά προς το τέλος έκλαιγε. Πάντως, έγινε κούκλος! Τι κούκλος καλέ, θεογκόμενος!!!!!

Ήρθαν σπίτι, εγώ έκανα γενική στο δωμάτιό του, και μετά τον κάναμε μπάνιο. Τον έντυσα και τον έβαλα στο πάρκο, γιατί μπήκε ο άντρας μου στο μπάνιο, κι εγώ ήθελα να τελειώσω με το δωμάτιό του και να ετοιμάσω το τραπέζι. Αυτός άρχισε να γκρινιάζει, βγαίνει ο άντρας μου απ' το μπάνιο, και βάζει πλυντήριο. Εγώ πηγαινοερχόμουν, και σε κάποια φάση ο Αντρέας σταμάτησε τη γκρίνια κι άρχισε να χαζογελάει. Εγώ νόμιζα ότι βλέπει τον άντρα μου και γελάει, αφού είναι εκ του φυσικού του καραγκιόζης, αλλά σε κάποια φάση βλέπω τον Αντρέα και τι είχε κάνει; Είχε μισοβγάλει την πάνα, κι έπαιζε με το πουλί του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες! Καλη βδομαδα! Χαθηκα, αλλα ο μικρος καταφερε και με εξολοθρευσε! Ακομα βεβαια κι εκεινος βηχει αρκετα, αλλα εγω την πατησα καλα, με χτυπησε στο αναπνευστικο και ενω ελεγα να το παλεψω με σιροπι και σπρευ τελικα δεν γλιτωσα την αντιβιωση απο χτες. Εν τω μεταξυ, ειναι να φυγουμε την Πεμπτη για Γιαννενα. Αλλα δεν μας θελει. Το αυτοκινητο μας το τρακαρανε κι ετσι δεν μπορουμε να το παρουμε. Εγω ειμαι χαλια εντελως, βηχω ασταματητα και ελπιζω ως την Τεταρτη να εχω βελτιωθει με το αμοξιλ. Και τελος, κατι εγινε στη δουλεια του αντρα μου και ισως να μην του δωσει την αδεια 5 μερες που ειχαν συμφωνησει... Αντε να δουμε, παλι μεχρι τελευταια ωρα δεν θα ξερουμε. Αν ειναι θα παμε με ΚΤΕΛ, αλλα και αυτο με προβληματιζει για το παιδι. Εκτος του οτι δεν εχουν ολα τα ΚΤΕΛ ζωνη ασφαλειας, δεν ειμαι και σιγουρη αν θα κατσει τοσες ωρες δεμενος, ειναι 6μιση ωρες σχεδον. Α και το αλλο το κουλο! Αν λεει θελω να τον κραταω αγκαλια ολο το ταξιδι καλως, αλλιως πιανει μισο εισιτηριο το μωρο! Λες και καθημερινη ξημερωματα που θα παμε εμεις και μετα θα γυρισουμε θα γινεται κοσμοσυρροη και θα κρατησουμε εμεις τη θεση! Δηλ. θελουμε 100 να παμε και 100 να ερθουμε, 200 χωρις να κανουμε τιποτα! Τεσπα, θα δουμε τι θα γινει...

Στα δικα σας τωρα!

Αννα Μαρια καλυτερα ο μικρος; Περαστικα! Κι εγω σε βρισκω λιγο υπερβολικη με το θεμα των γλυκων. Ειχα διαβασει ενα αρθρο που ελεγε οτι τα παιδια μπορουν να τρωνε ακομα και καθε μερα ενα γλυκο, αλλα οσο πιο υγιεινο γινεται και βεβαια σε μικρη ποσοτητα. Για τις γιορτες εχεις δικιο που λες οτι ειναι αδικο να τα κανεις εσυ, δεν μπορεις να επιμεινεις; Μεγεια το κουρεματακι σας! Αν πατε Πατρα για ποτε λετε;

ΚΑ μου συγχαρητηρια για τα αγορακια σου! Και του χρονου με υγεια! Ο μπουφες σου εσκισε ε; Καλα μονο που σε διαβαζω κουραστηκα! Μπραβο σου!

Βασουλα σουλατσο με τη μικρη; Τι ομορφα που ειναι αυτα! Η ροδα εμενα πολυ με φοβιζει, αλλα νομιζω μικρη εμπαινα, αγνοια κινδυνου οπως ειπε η Αννα Μαρια!

Ανθουλα μου μεγεια τα ρουχαλακια! Για πες πως ειναι; Μπηκατε κι εσεις στην τελικη ευθεια!

Καρολινακι, αν και δεν νομιζω να το δεις, να χαιρεσαι τα παιδακια σου, γερα και τυχερα να ειναι!

Καγκουρακι ολα ετοιμα; Πολυ αστειο μου ακουγεται που περπαταει με τα χερια ψηλα, τραβα κανενα βιντεο να του το δειξεις οταν μεγαλωσει!

Μαγδα μου γλυκεια τι κανει ο Βασιλακης σου;

Αλεξανδρουλα ολα καλα;

Βανια κανενα νεο απο το γιατρο;

Δεν προλαβα να τα διαβασω ολα, ειμαι δουλεια για αυτο σχολιαζω τοσο συντομα!

Αννα Μαρια το αρθρο για τη διατροφη δεν το βαζεις και στην ομαδα να το διαβασουμε;

Τωρα που ειπα ομαδα, καλε τι κουκλια ειναι ολα μας τα μωρακια; Κι οι μαμαδες δεν πανε πισω, μπουκετακι εχουμε φτιαξει! Φτου φτου σκορδα!

Φιλια παω να δουλεψω, αν και σερνομαι, ποναω παντου λες και μ' εχουν δειρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Πριν από μισή ώρα περίπου γύρισα απ' το σχολείο! Περάσαμε πολύ ωραία! Φάγαμε, ήπιαμε, κουβεντιάσαμε, μια μαθήτρια έφερε μπουζούκι και τραγουδήσαμε.

Αύριο και μεθαύριο θα έχουμε λίγο τρέξιμο για τη γιορτή και μετά ηρεμίες! Χριστίνα τι να επιμείνω, ο διευθυντής ούτε να τ' ακούσει δε θέλει, αλλά η αλήθεια είναι ότι η άλλη φιλόλογος δεν μπορεί με τίποτα να αναλάβει τη γιορτή, θα τα κάνει θάλασσα, ενώ ο τρίτος φιλόλογος που έχει μείωση για τις γιορτές θα βγάζει τις φωτογραφίες. Γενικώς δε θέλω να υπεκφεύγω και να δίνω την εντύπωση ότι φυγοπονώ. Είναι το χειρότερό μου, να με θεωρούν τεμπέλα στη δουλειά μου. Έτσι συνήθως είμαι το θύμα!

Περαστικά σας, πω πω, αμάν ρε παιδί μου...

Γιάννενα θα πάτε για διακοπές ή για άλλο λόγο; Κι εγώ το ΚΤΕΛ το φοβάμαι γι' αυτό το λόγο. Πώς να κρατάς δυόμιση χρονών μωρό πάνω σου; Καλά, κι ο Αντρέας με τίποτα δε θα καθόταν... Ούτε και με τη ζώνη ασφαλείας θα έμενε. Στο καθισματάκι κοιμάται συνήθως ή κάθεται ήσυχος γενικώς, με άλλο τρόπο δεν τον έχουμε μεταφέρει, εκτός από ελάχιστες φορές που τον κρατούσαμε αγκαλιά. Πολλά λεφτά πάντως το ΚΤΕΛ, όταν πηγαίναμε Θεσσαλονίκη-Πάτρα θέλαμε 75 ευρώ το άτομο!

Δεν είμαι υπερβολική με τα γλυκά, δεν του προσφέρουν τίποτα, άσε που όλο μπισκότα ζητάει. Αυτές τις μέρες λόγω διάρροιας του δίνουμε, επειδή είναι στεγνό και τραβάει και τα υγρά. Αλλά έχει καλομάθει και θέλει συνέχεια. Έφαγε 1-2 το πρωί, 1 το μεσημέρι πριν το φαγητό, 1 όταν ξύπνησε, 1 πριν κοιμηθεί, και δεν ξέρω αν έφαγε και το απόγευμα άλλο...

Πάτρα αααανννν πάμε, λέμε τέλη Ιουλίου.

Αν θέλετε να το βάλω το άρθρο, να μου πείτε και τη γνώμη σας!

Ουφ, δεν μπορώ, έχω μια τεράστια κοιλιά... Είμαι πάρα πολύ φουσκώμενη... Μια μαθήτρια με ρώτησε αν περιμένω το δεύτεροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.................. Ααααααααααααααααααααααααα......................................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα είδα τη συνταγή της κρέμας της Βάσως στην ομάδα και έχω κάποιες απορίες: τη φτιάχνουμε σε φόρμα, την αφήνουμε να πήξει και την ξεφορμάρουμε ή τη φτιάχνουμε σε πυρέξ και την αφήνουμε ως έχει; Τη σοκολάτα δεν τη λιώνουμε; Τη βάζουμε απλά αλεσμένη στην κρέμα;

Επίσης: ρε κορίτσια, καμία για τις ντοματιές;

Σας φιλώ όλες, καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Αννα Μαρια κουρευτηκε ο Αντρικος?περασατε καλα στο σχολειο,νομιζα οτι κλεινατε αυτη τη βδομαδα!γεννησε η μαθητρια σου?να της ζησει το μωρακι της!πηγες και την ειδες τελικα!Η Ιωαννα ξυπνα νωρις,καποτε 6, καποτε 7 μεχρι τις 12 κοιμαται για κανενα 2ωρο!με βολευει τα σαβκα γιατι ωςτις 2 ξυπνα και μπορει να παμε καμια βολτα!

Γ ια τη κρεμα σε πυρεξ τη βαζεις και την αφηνεις εκει μεσα!την κουβερτουρα τη λιωνεις σε μικρα κομματακια αλλα πολυ μικρα,καλυτερα αλεσε την και τη βαζεις μεσα μαζι με τα υπολοιπα υλικα της κρεμας σοκολατας!

Χριστινακι αρρωστησες?περαστικα κοπελα μου!θα πατε διακοπες?φτιαχτηκε το αυτοκινητο τελικα?

Επεξεργάστηκε από girl84!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Τι κάνετε;

Εμείς σήμερα ξυπνήσαμε απ' τα χαράματα. Έξι παρά ξύπνησε ο Αντρέας, τον πήρα στο κρεβάτι μου και του έδωσα νερό. Ήπιε ένα παγουράκι και ζητούσε κι άλλο. Του το ξαναγεμίζω, και το ήπιε κι αυτό σχεδόν όλο. Μετά γύρισε πλευρό για να κοιμηθεί, γύρισε από δω, γύρισε από κει, τελικά σηκώθηκε και σπλατς, έβγαλε όλο το νερό που είχε πιεί. Αυτό το έκανε και χτες. Ζητά επίμονα νερό, και μετά το κάνει εμετό. Τέλος πάντων, τον πήρε ο άντρας μου και τον άλλαξε, κι εγώ έβγαλα τα σεντόνια, στέγνωσα το στρώμα με το πιστολάκι για τα μαλλιά και πήρα τον Αντρέα στο σαλόνι. Ο άντρας μου έβαλε καινούρια σεντόνια και κοιμήθηκε, μέχρι τις οκτώ και κάτι που αλλάξαμε βάρδια, αλλά εγώ δεν κοιμήθηκα και πολύ.

Κατά τις δώδεκα ξεκινήσαμε για να πάμε να δούμε τη μαθήτριά μου. Τον Αντρέα τον αφήσαμε στη μάνα μου. Ήταν αρκετά μακριά τελικά, καμιά ώρα διαδρομή, αλλά χάρηκαν πολύ που πήγα. Η μικρή είναι τσαντισμένη με τη γιατρό, γιατί λέει την πίεσε να κάνει καισαρική και πολλές άλλες γυναίκες γέννησαν κι αυτές με καισαρική αυτές τις μέρες. Και είναι δημόσιο νοσοκομείο, όχι ιδιωτικό που λες άντε, το κάνουν για τα λεφτά. Προφανώς βαριούνται να περιμένουν, τι να πω; Πάντως το μωρό είναι κουκλάκι, έχει κάτι μαγουλάρες!

Βάσω τι κάνει η Ιωαννούλα;

Για την κρέμα γιατί λέει ότι τη βάζουμε σε φόρμα που ανοίγει στο πλάι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;; Είστε καλά; Εγώ από τότε που σταματησα τη δουλειά κουράζομαι υπερβολικά...Τα έχω δει όλα. Άρχισα όμως γυμναστηριο! Κάνω ζούμπα και όργανα. Έχω πορωθεί. Ξεσκάω και λίγο η δόλια. Βέβαια με το που γυρνάω παίρνω τα παιδιά και πηγαίνουμε βόλτα στην πλατεία με τα ποδήλατα και έτσι κάνω και άλλη γυμναστική..χαχαχαχαχα..Το σώμα μου πάντως έχει επανέλθει πλήρως! Σαν να μην γέννησα ποτέ ένα πράγμα! Πολύ χαίρομαι! Μου χωράνε όοοοολα μου τα ρουχαλάκια! Άννα Μαρία μπράβο στον Αντρίκο σου που ανάρρωσε πλήρως! Ωραία περνάτε στο σχολείο εσείς! Τσιμπόυσι κανονικό! Να ζήσει και το μωράκι της μαθήτριάς σου! Έχει δίκιο για την καισαρική. Το έχουν παρακάνει οι γυναικολογοι πια. Αηδία έχουν καταντήσει και όλα αυτά γιατί βαριούνται να περιμένουν.Γέλασα πολύ με τον Αντρέα και το πουλάκι! Βάσω πολύ νωρίς ξυπνά το Ιωαννάκι σου...Χαρά στο κουράγιο σου. Το βράδυ τι ώρα κοιμάσαι; Της άρεσε το λούνα παρκ ε;; Ξεφάντωσε! Χριστινάκι αρρωστησες;;; Μα τι γίνεται πια φέτος;;;; Πόσες ιώσεις πια κυκλοφορούν;;; Έλεος πια. Σκέφτομαι τι με περιμένει που θα πάει ο Πάνος σχολείο και αγχώνομαι. Περαστικά σου..Το φόρεμά μου έχει πολύ απλό σχέδιο. Είναι ένα στενό καρπουζί φόρεμα που φτάνει μέχρι λίγο κάτω από το γόνατο. Πεδιλάκια στο χρώμα του δέρματος, ανοιχτά μπροστά και κλειστα πίσω. Τελικά το πιο απλό είναι και το πιο ωραίο. Κατερινάκι μου μπράβο στο Νίκο σου για τα καλά σχόλια που άκουσες από τον δάσκαλο! Πάντα τέτοια εύχομαι και για τα τρία σου παιδάκια! Μπράβο και για τα φαγητά σου που είμαι σίγουρη πως εντυπωσίασαν! Γιατί έκανες τραπέζι;;; Μήπως ξέχασα να ευχηθώ για κάτι;; Η αδερφή σου βρήκε τους ρυθμούς της με τον μπέμπη;;; Είναι πιο άνετη πια;;; Βάλε μας καμιά φωτό του μωρού! Αυτά τα νεάκια μου φιλες μου. Καλό βράδυ σε όλες! ΥΓ. Μου τη δίνει που δεν αλλάζω σειρά με το enter.....ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ......Γι' αυτό αφήνω κενά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια ναι γραφει σε φορμα που ανοιγει στο πλαι αλλα εγω την εκανα σε πυρεξ και ηταν μια χαρα!ποτε θα την κανεις να μου πεις εντυπωσεις?

Ανθη μου καλα κανεις και πας γυμναστηριο!πολυ θα ηθελα να το κανω και εγω αλλα που χρονος?σχολανω στις 3, να μαγειρεψω κατι, να απλωσω ρουχα και 4 παρα παιρνω τη μικρη απ το σχολειο!και μετα ειμαι αποκλειστικα μαζι της γιατι ο αντρας μου αργει να σχολασει!οσο για το πρωινο ξυπνημα της Ιωαννας αφου 7 μιση καθημερινες ειμαστε στο σχολειο, γυρω στις 6μιση, 7 παρα ξυπνα συνηθως ή την ξυπνω ετσι εμαθε και τα σαβκα!τα βραδια ειμαι πτωμα πραγματικα γιατι σηκωνομαι πολυ νωρις 6 το πολλη και ειμαι συνεχεια στην πριζα μεχρι τις 9 το βραδυ που θα κοιμηθει η μικρη!ετσι 10μιση το πολλη 11 παω για υπνο!

Η Ιωαννουλα δεν καθεται λεπτο στο σπιτι και καλα οσες μερες δεν εκανε αφορητη ζεστη, σχολανε, την ταιζα και κατεβαιναμε στην αυλη!τωρα που κανει ζεστη προσπαθω να την περιορισω στο σπιτι μεχρι τις 6 τουλαχιστον και μετα να κατεβουμε κατω στην αυλη!θελει να τρεχει συνεχως!ερχονται και τα ανιψακια μου κατω στην αυλη, και το μωρο που προσεχει η θεια μου και παιζουν ολα μαζι!προχθες την ταισα τα φρουτα της και της ειχα το ipad πανω στο καρεκλακι της γιατι οταν τρωει της βαζω βιντεακια και βλεπει, ειχε και 1-2 παιχνιδια στο καρεκλακι της και το μπιμπερο με το νερο!παω να πλυνω το πιατακι και το κουταλακι κι αρχισε κι εριχνε οτι ειχε στο καρεκλακι της, εριξε τα παιγνιδια, το μπιμπερο κι ωσπου να τρεξω να την προλαβω εριξε και το ipad!της θυμωσα αρκετα αν κι εγω εφταια, επρεπε να μην το αφησω εκει και να φυγω!δουλευε για 1-2 λεπτακια και μετα δεν ανοιγε, δεν εδειχνε τιποτα!στεναχωρεθηκα παρα πολυ γιατι το αγορασαμε 550 ευρω!τελικα το πηραμε στον αντρα μια φιλης μου που επιδιορθωνει κομπιουτερς και ευτυχως φτιαχτηκε,εφυγε μια πλακεττα και δεν μας πηρε ουτε λεφτα!ευτυχως γιατι νομιζα διαλυθηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

καλοκαιριασε για τα καλα εδω επιτελους,εκλεισα για διακοπες χθες εκει που ειχαμε παει και περυσι στην Αμμουδια Πρεβεζας,θα παμε στις 10 Ιουλιου,σημερα το απογευμα θα παω επισκεψη σε μια ξαδερφη μου που ειχε γεννησει κοντα με την αδερφη μου εχει κοριτσακι ,το μοναδικο κοριτσακι που θα παω ολες αγορακια γεννησαν,φετος εχουμε πολλους γαμους και βαφτισεις θελω να παω για φορεμα και πολυ βαριεμαι να ψαχνω στα μαγαζια ενω καποτε τρελαινομουν τωρα δεν μπορω με τιποτα....

Αννα Μαρια για τις ντοματιες που λες μηπως τις ποτιζεις πολυ και σαπισαν;δεν θελουν καθε μερα ποτισμα,τωρα γιαυτες που κιτρινισαν μηπως ειναι καποια αρρωστια ή καποιο ζιζανιο;γιατι δεν ρωτας εναν γεωπονο να σου πει;δεν εχω χειροτερο απο το να κανουν εμετο πανω στο κρεβατι μεσα στη νυχτα γκρρρ πρεπει να τα αλλαξεις ολα,γιατι να το κανει πινει αποτομα;μια χαρα περασατε στο σχολειο παλι!!οσο για την καισαρικη τι να πω αν θελει ο γιατρος να ξεμπερδευει μια ωρα νωριτερα τι να πουμε εμεις...

Ανθη μου ωραιο ακουγεται το φορεμα σου και σιγουρα θα εισαι μια κουκλα!!τι ωραια που γυμναζεσαι εμεις σταματησαμε τη ζουμπα για το καλοκαιρι απο Σεπτεμβρη παλι θα ξεκινησουμε,ειδες που γκρινιαζες για το σωμα σου τρεμεται παραλιες τωρα!!!τραπεζι καναμε στους συναδελφους του αντρα μου δεν γιορταζαμε κατι,ο μπεμπουλης μας μεγαλωνει και ειναι πιο ησυχος ,η αδερφη μου χαλαρωσε λιγο δεν ειναι ετσι αγχωμενη οπως στην αρχη ,δεν εχω καμια νεα φωτο απο το μωρο ,την μερα που ηρθαν ειχα ετοιμασιες για το τραπεζι και δεν τον εβγαλα καμια,ο Πανουλης πως τα παει με την αδερφουλα του;

Βασω παλι καλα που δεν επαθε τιποτα το ipad θελει προσοχη που να καταλαβει το μωρο την αξια του,ο Δημητρης ειχε ριξει το λαπτοπ μου κατω κι εσπασε η οθονη δεν το εκανε επιτηδες ομως ο καημενος κι ειχε στεναχωρεθει πολυ ακομη το λεει ,πολυ νωρις ξυπναει

Χριστινακι την αρπαξατε για τα καλα τελικα, περαστικα συντομα ευχομαι,κι εγω θα ρωτησω τι θα κανετε στα Γιαννενα;δυσκολα με το κτελ παντως για το παιδι και πολλα λεφτα δεν ξερουν τι ζητανε κι αυτοι ...

παω να καθαρισω φασολακια να κανω φαγητο,τα λεμε παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ ΤΟ ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΙ ΓΕΛΑΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΑ ΓΑΡΓΑΛΙΟΥΝΤΑΙ???

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΣ ''ΜΑΜΑ ΣΑΓΑΠΑΩ '' ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ''ΜΑΜΑ ΠΑΠΑΩ''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσαροι! Τι κάνετε;

Εγώ είμαι λίγο πτώμα, γιατί ο Αντρέας ξύπνησε στις έξι, τον πήρα στο κρεβάτι μας, αν και δε φαινόταν να νυστάζει καθόλου και του έδωσα νερό. Δεν τον άφησα, όμως, να πιεί μονορούφι όλο το μπουκάλι γιατί θα έκανε πάλι εμετό, με αποτέλεσμα να έχουμε δράματα τα χαράματα... Έκλαιγε και χτυπιόταν, και τελικά τον πήγα στο σαλόνι και του έβαλα τραγουδάκια, οπότε κάπου εκεί ηρέμησε.

Κατά τις οκτώ παρά είκοσι σηκώθηκε ο άντρας μου και αλλάξαμε βάρδια, αλλά δεν κατάφερα να κοιμηθώ και πολύ δυστυχώς... Μετά το πρωί πήγαμε σε διάφορες εξωτερικές δουλειές και ψώνια, γυρίσαμε, έφτιαξα φαγητό για το μωρό γιατί εμείς είχαμε γεμιστά από προχτές, σιδέρωσα ένα πλυντήριο, φάγαμε, και τώρα θα κάνω ένα σκούπισμα-σφουγγάρισμα-ξεσκόνισμα σε σαλόνι, κουζίνα, διάδρομο και μπάνια (ξεσκόνισμα μόνο το σαλόνι εννοείται!) και μετά να την πέσω.

Άντε το βράδι είναι η γιορτή του σχολείου, και μετά θα ξεκουραστούμε κάπως, αν και εγώ έχω κάτι κατεβατά να γράψω στα πρακτικά.

Ανθή είδες βρε; Κουκλάρα έχεις γίνει! Εγώ πάλι, από τότε που σταμάτησα το θηλασμό έχω φουσκώσει και έχω βάλει και δύο κιλά...

Πας και γυμναστική ρε θηρίο; Εγώ με τίποτα! Ούτε κουράγιο έχω, ούτε χρόνο. Αλλά πηγαίνουμε με μια συνάδελφο το απόγευμα στο σχολείο και κάνουμε γύρους του γηπέδου.

Πολύ ωραίο ακούγεται το φόρεμα! Κι εγώ προτιμώ τα απλά.

Βάσω την κρέμα θα τη φτιάξω την άλλη βδομάδα.

Κι εμάς ο Αντρέας πετάει ό,τι υπάρχει πάνω στο καρεκλάκι του. Ipad αποκλείεται να του άφηνα, αν και, και να ήθελα δε γίνεται, γιατί δεν έχω!

Άσε που γενικώς δεν τον αφήνουμε μόνο του στο καρεκλάκι, γιατί σηκώνεται, παρ' όλο που είναι δεμένος!

Κατερίνα εμείς ευτυχώς δεν έχουμε ούτε γάμους ούτε βαφτίσεις, εκτός κι αν το αποφασίσουν η κουμπάρα μου με το αγόρι της και αρραβωνιαστούν, αν και δεν το βλέπω να γίνεται μέσα στην επόμενη δεκαετία!

Τελικά οι ντοματιές μου έχουν έλλειψη ασβεστίου και πήγαμε και πήραμε διάφορα από τον γεωπόνο για να τις ενισχύσουμε!

Χριστίνα πήγα χτες βράδι να βάλω το άρθρο για τη διατροφή στην ομάδα, αλλά δεν το ανέβαζε, γιατί λέει, κάθε δημοσίευση πρέπει να είναι το πολύ 1000 χαρακτήρες, και το άρθρο ήταν 29 000 και κάτι! Οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω να το χωρίσω σε 29 κομμάτια. Αν θες, στο στέλνω στο μέιλ, αν και, θα μου πεις, τι να μου στείλεις μωρή μουλάρα, αφού το διήγημα που σου έστειλα εγώ ακόμα να το διαβάσεις; (φατσούλα που κοκκινίζει).

Σας αφήνω κόρες, πάω για δουλειές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα σε ξέχασα εσένα!

Κι εμάς ο Αντρέας το έκανε αυτό με το πουλί του πριν από καιρό, αλλά μετά πέρασε μια φάση που μόνο και να του λέγαμε "το πουλάκι σου" έκλαιγε. Δεν ξέρω τι είχε πάθει, αλλά το ξεπέρασε τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσιαααααα!!!!!ζεστηηηηη!!!!ψηνομαστε!!!!τα νεακια μας είναι ότι δεν χαουμε ευκαιρι αγια βολτα,την Κυριακη την βγαλαμε ολη μερα στην παραλια,ειχαμε και παρεουλα μια ξαδερφη με τα παιδακια της.μετα οι καθημερινες δουλειες που τελειωμο δεν εχουν,χθες ειχαμε και ραντεβου στο παιδων με γαστρεντερολογο.τιποτα το ιδιαιτερο δεν μας ειπε απλα μας εστειλε σε διαιτολογο επειδη δεν ειδε σημαντικη ανοδο στο βαρος της(αν και ολο ανοδικη πορεια εχει)για να δουμε αν καλυπτεται θερμιδικα με αυτά που τρωει.γιατι όχι λεω εγω. Παω λεω σε αυτην τι τρωει η Κωνσταντινα και μου λεει αντι για φρουτα να της φτιαχνω μιλκσεικ με την μπανανα που τρωει αλλα λεει ένα σοβαρο μιλκσεικ ,παγωμενο και να βαζω μεσα και ζαχαρη!! Γλυφιτζουρια τρωει με ρωταει;ε της παιρνω κανενα που και που. Ε κάθε μερα μου λεει από ένα,όχι 1 και μετα από 7 μερες το αλλο.και παγωτακι καθημερινα,ε μετα θα αρχισει και τα γαριδακια!!!! Χαρακτηριστικα μου ειπε ότι με σκατολοιδια θα μεγαλωσει!!Νομιζετε ότι σας κανω πλακα ε;κι εγω νομιζα ότι θα πεταχτει καποιος ή ότι με δοκιμαζει αυτή αλλα δυστυχως όχι!!!ηταν οι ακρως επιστημονικες συμβουλες της!!!τραγικο;;;;ευτυχως δεν το εχω χασει το μυαλουδακι μου και φυσικα δεν προκειται να δινω τετοια πραγματα!!!δεν ειμαι υπερβολικη ,και ζαχαρη τρωει αλλα στα μπισκοτα που της φτιαχνω είναι 100γρ για 2 λαμαρινες φουρνου οποτε ημερησιως είναι πολύ μικρη ποσοτητα,και παγωτακι θα φαει αλλα με μετρο και αυτό όχι καθημερινα και ειδικα αν εχω και μπισκοτα.σημερα ηθελε γλυφυτζουρι ,αφου είναι με συνταγη γιατρου(χαχα) της πηρα ,το εγλυψε λιγο και το παρατησε,μεχρι και το παιδι ξερει!! Αυτή ηθελε προκειμενου να παχυνει το παιδι ναγεμισει λιπος και να μην της μεινει δοντι για δοντι με τοση ζαχαρη!!μετανοιωσα που δεν την εκραξα και σηκωθηκα και εφυγα αλλα μολις τα ακουσα αυτά ηθελα απλα να φυγω μακρια της!!!

την διαφημιση με το γαλα σκονη της Frezylac για εγκυους και μαμαδες κατά τον θηλασμο την ειδατε;;;τι άλλο θα δουμε πια!!!δηλαδη η εγκυος δεν μπορει να εχει μια ισορροπημενη διατροφη αλλα χρειαζεται αυτό το γαλα;;

Χριστινακι τι εγινε ; πως ειστε;περαστικα σας βρε παιδι μου!!καλοκαιριατικα κι εσεις αρρωστησατε!Θα πατε τελικα Γιαννενα;τοσα πολλα είναι τα εισιτηρια;αν είναι δυνατον!παρε τιποτα παιχνιδια,βιβλια να εχει να ασχολειται τοσες ωρες!

Αννα Μαρια ευτυχως όλα καλα με τον Αντρεα,αμαν αυτές οι ιωσεις!!γιατι του δινεις νερακι το πρωι και όχι γαλατακι;αμα του το εχεις μισογεματο και αν ξαναθελει βαλεις άλλο λιγο για να μην το πινει μονορουφι;με γεια και το κουρεμα!!!εγω με το booster δεν συμφωνω,καταρχην ειχα διαβασει ότι δεν είναι ασφαλες γιατι σε ένα φρεναρισμα δυνατο μπορει να φυγει κατω από τα ποδια του παιδιου,επισης νομιζω ότι πρεπει να εχει και ένα υψος το παιδι για να μην ακουμπαει η ζωνη στον λαιμο.εν τω μεταξυ αφου ουτε τα λεοφορεια,ουτε τα πουλμαν εχουν ζωνες!γιατι δεν συννενοειστε εσεις με καποιον συγγενη και να εχετε εσεις την υποχρεωση!!μα τι θεμα το εχουν κανει;;αμαν!!!φαντασου να μην σας ηθελαν κιολας να πατε!!Παλι ανελαβες ολη την γιορτη ε;φαντασου αχρηστη που είναι η άλλη για να μην την θελει ο διευθυντης καθολου!!καλα σας εβαζαν βαθμο στο μπαλετο;κι εγω πηγαινα μικρη και μου αρεσε πολύ!!εχουμε κοντα μια σχολη αλλα λεει από 7 χρ,αλλα εχει ρυθμικη από 3,5,θα είναι ωραια για το Κωνσταντινι!!γαλα χωρις λακτοζη εδώ εχουμε και στα ψυγεια,οι σκονες δεν πινονται!να ζησει το μωρακι της μαθητριας σου!!το ότι θα δυσκολευοταν να γεννησει δεν σημαινει ότι δεν θα μπορουσε να γεννησει φυσιολογικα αλλα ετσι που μας τρομοκρατουν…και πλεον δεν συμφωνω με την προκληση,αφου δεν είναι ετοιμο το μωρο πώς να κανει διαστολη;ολο να γινονται βεβιασμενα!!αλλο αν υπαρχει θεμα υγειας. Α διαβασα παρακατω ότι τελικα η μαθητρια ενιωσε ότι την πιεσε η γιατρος,ε μας πιανουν την ωρα που ειμαστε ευαλωτες !!για τιε ντοματιες οι δικοι μου τις σκεπαζουν με ξερα χορτα από πανω για να μην τις καιει ο ηλιος,δεν ρωτας και σε κανενα φυτωριο;μηπως θελουν παραπανω ποτισμα;α τελικα διαβασα ηθελαν ασβεστιο,δεν το εχω ξανακουσει!!ελπιζω να γινουν γρηγορα κοκκινες κοκκινες!!!εμενα μου ειπε η μαμα μου ότι εγιναν ντοματουλες ,κολοκυθια ,αγγουρια και βερυκοκα,θα ερθουν αυριο να μου φερουν παραγωγη!!!χαχα

Κατερινα τι ωραια που συναντιεστε με άλλες μαμαδε από εδώ ,εχουν και συνομήλικα παιδακια να παιζουν!!πως ηταν η εκδρομουλα σας;

Ανθη αντε θα ξεκουραστεις τωρα,θα χαρεις και τα μικρα σου!!!ολα ετοιμα βλεπω και για την βαφτιση!!μια χαρα!!!γυμναστηριο ε;αχ ζηλευωωωω!!μπραβο που επανηλθες,θελει χρονο και το σωμα.

Μαγδα μου χαχα μάρεσει που εδειξες την μαρμελαδα στον Βαγγελη!!χαχαχα.εμεις τα ειπαμε τα νεακια μας το πρωι!!φιλακιαααα

Βασω ανακαλυψε και η Ιωαννουλα το τζαμπο ε;η χαρα του παιδιου!!!χαχαΤι ωραια που περασε η μικρη στο λουνα παρν,αφου είναι ατρομητο καλε το παιδι ,που να φοβηθει;;παλι καλα την γλυτωσε το I pad!!!εμενα μου ειχε διαλυσει το κινητο…

Κατερινα Κα,μπραβο για τον Νικο σου!!!παντα τα καλυτερα να ακους!!! για τα παιδακια σου!!!ειναι δυνατον να μην ξετρελαθουν ολοι με τα φαγητα σου;αφου το εχεις!!!πολλα κοινωνικα κι εσεις ε;κι εμεις αυτό το Σαββατο θα παμε στον Αχλαδοκαμπο για βαφτιση,το άλλο Σαββατο εχουμε γαμο,και την Κυριακη γαμο στην Τζια και μια βαφτιση αλλα θα παμε στην Τζια και θα κατσουμε κανα 2 μερες μινυ διακοπουλες!!

Μαρινα να τα και ο Αντωνακης…γαργαλιουνται ή απλα τους αρεσει;;

Παω γιατι το κοριτσι θελει βολτα!!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Τελείωσε η γιορτή μας, και για αύριο μου έδωσε άδεια! Ευτυχώς πήγαν όλα μια χαρά, χωρίς λάθη, εκτός από κάποια φάση που πήγα να πω "δοσολογία" αντί "λογοδοσία" χαχα! Ευτυχώς το κάλυψα.

Μέχρι να τελειώσουμε και να καθίσουμε λίγο να πούμε δυο κουβέντες, πήγε εννιάμιση να φύγουμε. Δεν πρόλαβα τον Αντρέα ξύπνιο, κλαψ...

Κι εμάς εδώ έχει αρχίσει η μεγάλη ζέστη. Το βράδι έχει 30 βαθμούς... Οπότε, καταλαβαίνετε...

Αλεξάνδρα πλάκα κάνεις για τη διαιτολόγο; Έλα ρε, πώς γίνεται να σου είπε τέτοια πράγματα;;; Απίστευτο μου φαίνεται. Τα διαβάζω και τα ξαναδιαβάζω και δεν πιστεύω στα μάτια μου.

Για το γάλα σκόνη για εγκύους και θηλάζουσες το συζητούσαμε και με τη Μαρίνα στο φέισμπουκ. Είναι και καλά γάλα που μπορεί να καταναλωθεί όταν για λόγους αλλεργίας η θηλάζουσα πρέπει να κάνει αποχή από τα γαλακτοκομικά. Αυτό, όμως, δεν το γράφει στη διαφήμιση, το πασάρουν ως γάλα για μαμάδες!

Ο Αντρέας το πρωί δεν πίνει γάλα, πίνει μόνο το βράδι. Νερό του δίνω επειδή, όπως όλοι μας, ξυπνά διψασμένος, αλλά αυτός το παρακάνει! Ο γιατρός μου έγραψε γάλα σκόνη ότι και καλά είναι πιο ελαφρύ, αλλά και επειδή πιστεύει ότι μέχρι δύο χρονών τα παιδιά πρέπει να πίνουν γάλα σκόνη.

Τελικά αποφασίστηκε να πάμε στην Πάτρα. Θα πάμε στην Πάφο απ' το προηγούμενη βράδι και θα μείνουμε σε μία απ' τις ξαδέλφες μου, και μετά θα πάμε από Άραξο στην Πάτρα με το ΚΤΕΛ κι ο Θεός βοηθός. Το μπούστερ δε θα το πάρουμε τελικά, γιατί κι εγώ έχω διαβάσει διάφορα...

Η μαθήτρια θα πήγαινε για πρόκληση γιατί έκλεινε τις 41 εβδομάδες και έμπαινε στις 42. Το μετάνιωσε που δεν προσπάθησε με πρόκληση, και το ίδιο και η μάνα της, έλεγε ότι θα έπρεπε να προσπαθήσουν τουλάχιστον. Την τρομοκράτησε προφανώς η γιατρός και το έφαγε το μαχαίρι...

Εμάς τα φυτά μας δεν τα πιάνει όλη μέρα ο ήλιος, μόνο το πρωί, επειδή είναι στο μπαλκόνι. Έτσι, δεν έχουμε θέμα να καούν απ' τον ήλιο. Σήμερα φυτέψαμε και δυο κολοκυθιές, να δούμε πώς θα εξελιχθούν. Αύριο θα βάλω το ασβέστιο στις ντομάτες κι ελπίζω να πάρουν τα πάνω τους. Είναι γεμάτες καρπό είναι η αλήθεια, απλά τα φύλλα έχουν ξεραθεί.

Τι ωραία που θα πάτε στη Τζιά! Σε ζηλεύω!

Καλέ, σας είπα ότι ο Αντρέας λέει τα κακά; :)

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...