Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Κοριτσαρες να μαι κ εγω ειμαστε σε κλιμα διακοπων ακομα χιχι μπανιο κ βολτες πολλες βολτες κολησα το συζηγο βολτιΑση ειναι στο στυλ του αντρα αννα μαριας μετανεια κ σεξ για να πει νσι αλλα αυτο το καιρο εχει παθει μεταλλαξη χαχα

Βασουλα μου μεγεια το κρεβατι κ τα συναφι σουπερ τιμη μιλαμε κ το δίπλο πολυ πολυ βολικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια μου εμενα η ρουτινα μπορει να με εξοντωση μιλαμε κανε πραγματακια που σε ευχαριστουν εστω μικρα αν δεν ακολουθει ο συζηξ εσυ κ το παιδι θα ζηλεψει κ θα ακολουθησει δοκιμασμενο χιχι

Με καρφωσαν τα εντομα για τον εθελοντισμο γκρρρ χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου λογικο να σε πληγωνει που η φιλη σου δε σε στηριζει για την τουρτα εγω σκεψου φτιαχνει τωρα πειραματικα μια φιλη κ για να την στηριξω θα μου κανει αυτη κ θα την πληρωσω βεβαια ελπιζω τουλαχιστον να ναι καλη χαχα

Μη μεινουν νηστικοι χαχα

Μεγεια κ τα ψωνια σας κ μεις σημερα πηγαμε μουστακα κ πηραμε τσαντα κ σχολικα να μπουμε στο κλιμα ως τωρα πολυ χαρα το σπορι μου η τσαντα εχει ροδακια κ τη σερνει παντου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου. Π΄τωμα είμαι...Μολις έκανα ενα ντουζακι κ εκατσα! Απο το πρωι εκανα ενα σωρο πραγματα...καθαρισα βεραντα, καθαρισα δωματια, μπανια, σαλονι, κουζινα, εφτιαξα μουσακα για σημερα κ εβαλα κ καταψυξη, εφτιαξα μπτιφτεκια για καταψυξη, σιδερωσα κ να΄μαι...Τα εκανα ολα σημερα γιατι χθες ημουν χαλια...Ειδατε που σα ελεγα για το μολυσμενο σπυρι στην κοιλια...Με πονούσε πολύ κ η μολυνση εξαπλωνονταν. Πηγα νοσοκομειο μου εβαλαν κορτιζονη και κατι αλλο το οποιο με πεθανε...Πηγα να λιποθυμησω, η πιεση μου ηταν ηδη χαμηλη κ ολη την υπολοιπη μερα δεν μπορούσα να κρατησω τα ματια μου ανοιχτα...Σαν ναρκωμένη ημουν. Μου εδωσαν κ δυνατη αντιβιωση για 10 μερες κ ενα αλλο χαπι για 4 βραδια. Αλλα με πονάει ακομα. ΕΛπιζω να κανει δουλεια γιατι η κοιλιά μου μαλλον χειροτερευει!

Σημερα περιμενω και τα πεθερικα κ τα ξαδερφια για φαγητο το βραδυ. Θα βαλω τον μουσακα, σπανακορυζο κ κολοκυθακια με τα αυγα.

Ο μικρος ξυπνησε στις 7:30 κ για μεσημερι κοιμηθηκε με το ζορι στις 3:30. Μες στην ενεργεια σημερα!!! Τωρα προσπαθει να ξυπνησει!

Βάσω μου με γεια το δωματιάκι σας κ ελπιζω απόεδώ και πέρα να κοιμάται σαν πουλάκι, να ξεκουράζεσαι κ εσυ! ΠΟλύ καλή η τιμη που τα πήρατε πάντως. Σου ελεγα για σενα κ χθες μου την εσκασε ο δικος μου!! Ξύπνησε το βραδυ κ ηθελε να ερθει στο δικο μας δωματιο να κοιμηθει με τον μπαμπα του!!! Καινουριο αυτο...ελπιζω να ηταν τυχαίο!!! χαχα

Κατερινα μου καλά ψώνια σημερα!! Ακομα παιδευονται με το γαμο η αδερφη σου? Τι χαζομαρες αυτες για το κουστουμι? Εσυ μην ασχολεισαι κ αστους να τα βρουν μονοι τους. Οταν θα φτασει η ωρα θα τρεχουν κ δεν θα προλαβαίνουν μου φαινεται!

Λαθος της φιλης σου που δεν σου ειπε για την τουρτα, ετσι θα διαφημιζοσουν. Να ερθεις Κυπρο κ θα σε στηριξουμε εμεις!! χιχιχι Καλές δουλειες!

Αννα ΜΑρία θα πάτε εκδρομούλα στα μέρη μας ε? Δεν θα ειμαι εκει δυστυχως να σασ κεράσω τον καφέ. Μου αρέσουν κ εμενα οι εκδρομούλες η αληθεια ειναι! Αναψε ένα κεράκι κ για μας! Κ να περασετε τελεια!

Σας αφηνω να χαλαρωσω λιγο πριν ερθουν τα πεθερικα μου...ΦΙλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο βηχας εφυγε κανα κρυωμα θα ταν αλλα ουτε αυτος μας αντεξε μανα κ γιο κ αποχωρησε χαχα

Ανοιχτο σχετικα θα κΑνει η ινα νομιζω 100-150 ατομα

Τωρα τρεχουμε με τα τελευταια ο βασιλης θα ναι γαμπρακι μαυρο κουστουμι κ γραβατα κ παρανυφακι η κελυ η ξαδερφη του θα χουν πολυ πλακα ετσι οπως ειναι μικρογραφια του ζευγους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου τι σου λαχε καλε με το παλιοσπυρο εχεις κ τραπεζωμα ωχχ μη κουραστεις πολυ μωρε..

Ωχχ νυχτοπερπατησε κ το δικο σου γιοκακι χτες!!

Για περιοδο κ εγω απο βδομαδΑ περιμενω κ απο τωρα εχω ενοχλησεις γκρρρ

Αννα μαρια εσυ πηγες γυν.λογο τελικα μη το αμελησεις..

Σας αφηνω να παμε θαλασσα

Θα επανελθω τα χτεσινα νεα μου που ξεχασα ειναι πηγα για καφε στη φιλη μου που χει την εβελινα ερωτα β μου κανε κ νυχια σουπερ κ μετΑ στη μαμα μου η απολυτη ξεκουραση

Αυτα τα νεα μας μακιαααα

Καγκουρακι καλο ταξιδι

Ανθη μου φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι.

Έπεσα να κοιμηθώ το μεσημέρι και ξύπνησα χάλια. Ίδρωνα και ξεΐδρωνα, ζαλιζόμουν, ένιωθα δυσφορία. Σε κάποια φάση σηκώθηκα, αλλά δεν μπορούσα και ξανάπεσα, καθιστή στο κρεβάτι, βέβαια, να διαβάζω. Ο Αντρέας ερχόταν όλη την ώρα και ήθελε παιχνίδια, τελικά πήρα ένα ντεπόν, γιατί άρχιζε και ημικρανία, και ένιωσα πολύ καλύτερα. Είμαι πάρα πολύ κουρασμένη, με έχει σκοτώσει αυτό το πρωινό ξύπνημα. Πρέπει να έχουν πέσει και σίδηρα και τέτοια, θα κάνω αναλύσεις από Δευτέρα και όταν βγουν θα πάρω και το γυναικολόγο να πάω.

Μάγδα, μπα, ο άντρας μου δε ζηλεύει από τις εξόδους. Πάρτι θα κάνει αν παίρνω το μωρό και τον αφήνω ήσυχο. Δεν μπορώ, όμως, να βγαίνω συνέχεια μόνη μου, κουράζομαι πολύ, γιατί ο Αντρέας είναι πάρα πολύ ζωηρός και όλο τρέχει από δω κι από κει. Τις προάλλες είχαμε βγει με την κουμπάρα μου και τον Αντρέα, και τον κυνηγούσαμε όλη την ώρα. Τον έβγαλα απ' το καρότσι για να περπατήσει, κι όλο έτρεχε, σταματούσε στα κιόσκια με τα παιχνίδια και δεν ξεκολλούσε, κι άλλα τέτοια. Εγώ τον κυνηγούσα και η κουμπάρα μου τσουλούσε το άδειο καρότσι του, και σε κάποια φάση μου λέει "δεν μπορώ, κουράστηκα να σπρώχνω το καρότσι". Γκρρρ, έλεος!

Εμένα πάντως ο δικός μου, θέλει μετάνοιες και για το σεξ, χαχαχαχα!

Ο βήχας μάλλον θα ήταν ειδοποιημένος από την ένωση των εντόμων ότι είσαι ρουφιάνα, και είπε να φύγει μην τον καρφώσεις πουθενά.

Μαρία τι έπαθες καλέ με το σπυρί; Μ' αρέσει που άρρωστη-άρρωστη, αλλά οι δουλειές-δουλειές. Καλέ, κάτσε ξεκουράσου! Άκου έκανες όλο το σπίτι, συν σίδερο, συν ένα σωρό φαγητά, συν έχεις τραπέζι απόψε! Καλά, όταν τα κάνεις όλα αυτά, ο Στέφανος πού είναι; Γιατί εγώ με τον Αντρέα δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Ελπίζω να είμαι καλά αύριο και να περάσουμε καλά στην εκδρομούλα!

Σας φιλώ κόρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου τι μου κάνετε?

ειμαι Κρήτη Χανιά και αν και πτώμα μπήκα να πω μια καλησπέρα. Χθες βραδυ ταξιδευαμε με το καράβι, η Αγγελική ενθουσιάστηκε ειδικα όταν βγήκαμε στο καταστρωμα μέχρι πανω στο φουγαρο, είχαμε καμπίνα αλλα και πάλι ποτε δεν κοιμάσαι καλα μαλιστα απο τις 3 μέχρι τις 4 και τέταρτο το μάτι μου γαριδα και 5:30 έξι παρα ξυπνησαμε. Το πρωι ήρθαν οι φίλοι μας στο λιμάνι και μας πήγαν κατευθείαν για πρωινο στο σπιτι τους, αυτο δεν ήταν πρωινο γεύμα κανονικο ήταν το τι είχαν φτιάξει δεν λέγεται, σπιτικη μπουγατσα, τσουρέκι, είχαν ζεστο ψωμι απο ξυλοφουρνο, κουλουρακια και όλα τα κρητικα παραδοσιακά πιτακια, τυριά, φρούτα. Μετα πήγαμε για μπάνιο στην θάλασσα, τακτοποιηθηκαμε στο ξενοδοχείο, πήγαμε για φαγητο το μεσημέρι και το απογευμα συνάντησα μια κοπέλα που έχω γνωρίσει εδω απο το mammy. Οποτε γυρίσαμε κατα τις 9 και εγω και η μικρη πτώματα και μέσα σε όλα αυτα νομίζω ότι ένιωσα και το μωρακι μου, αν το νιώσω το ίδιο και αυριο αυτο θα ειναι

πάω να κοιμηθω γιατι δεν με κρατάνε τα ματια μου και θα σας διαβάσω αυριο, φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι γουάου! Τέλεια περνάτε!!!! Χανιά, η ωραιότερη πόλη της Κρήτης! Ζηλεύωωω!!!

Ρε κορίτσια, είμαι πολύ θυμωμένη. Μπήκα στο προφίλ μιας κοπέλας στο φέισμπουκ, υποτίθεται θεολόγου και υποτίθεται πολύ πιστής χριστιανής (στην πραγματικότητα από αυτές που είναι τόοοσο ορθόδοξες που βγάζουν όλους τους άλλους αιρετικούς και τους βρίζουν με κάθε ευκαιρία). Αυτή λοιπόν είχε αναρτήσει μια φωτογραφία από ένα νεογέννητο, κι έλεγε "Η μεγαλύτερη ευλογία του Θεού". Πάει καλά μέχρι εδώ. Από κάτω, όμως, σχολίαζε ένας άλλος υπερ-ορθόδοξος, χριστιανάρας, ελληναράς, και τι έγραφε; "Φθάνει να μην προέρχεται από εξωσωματικήν". Πόσο κολλημένοι και ηλίθιοι μπορεί να είναι κάποιοι άνθρωποι; Σε τι σύμπαν βλακείας ζούνε; Πάνε καλά;;;; Τα νεύρα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Τελικά μεγάλη περιπέτεια το σπυρι! Πηγα νοσοκομειο σημερα μιας κ δουλευε η μαμα μιας φιλης μου κ θα με προσεχε περισσοτερο. Τελικα μου εκανα μια μικροεπεμβαση με τοπικη αναισθησια. Μιλαμε πεθανα απο τον πόνο. Μου ειπε οτι μαλλον για κυστη του φαινεται κ οχι για τσιμπημα. Μαλιστα ειπε οτι ισως ξαναδημιουργηθει. Τωρα ειμαι με γαζες κ θα παω αυριο για καθαρισμο της πληγης κ τη Δευτερα να με ξαναδει ο χειρουργος. Αστε που επειδη εχω λιγη κοιλιτσα με ρωτουσαν ποσο μηνων ειμαι!!! ΕΙπα σε μια που με ρωτησε αν ημουν εγκυος σιγουρα στο γυναικολογο μου θα πηγαινα κ οχι εδω!! Τεσπα ελπιζω να κλεισει η πληγη να ηρεμησω. Θα συνεχιζω κ την αντιβιωση κ Θεος βοηθος.

Ο Στεφανακος ειδε οτι εχω κατι κ ερχεται κ με φιλάει να περασει!!

Αννα Μαρια πώς είσαι σημερα? Πήγατε την εκδρομούλα σας? Για τις δουλειες που λες, οσο τις κανω συνηθως ο Στεφανος ανακατευεται στα ποδια μου κ εκει που θα τελειωνα σε 10 λεπτα τελειωνω μετα απο μιση ωρα!! χαχα Καθεται ησυχος μονο οταν βλεπει τον μικυ στην τηλεοραση ή υπολογιστη.

Για την αλλη στο φατσοιβλιο, μιν σκας. Αστους να λενε..

Καγκουρακι πολύ ζηλεψα το πρωινο σας!! χαχα Μπραβο που περνάτε καλα και καλές κλωτσιές απο εδώ κ πέρα!!!

Σας αφηνω να συνεχισω την ξαπλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού χαθήκατε καλέ όλες; Τι ερημιές είναι αυτές;

Εμείς χτες τελικά πήγαμε την εκδρομούλα μας. Πήγαμε στο μοναστήρι του Αγίου Μηνά και προσκυνήσαμε και μετά στο παρεκκλήσι του Αγίου Στυλιανού. Τι ομορφιά ήταν αυτή, τι πάστρα, τι λουλούδια, τι χρώματα, τι αρώματα, νόμιζες ότι έμπαινες στον παράδεισο! Μετά πήγαμε για καφέ σε ένα κοντινό χωριό, τον Κάτω Δρυ (Μαρία, τελικά δεν πήγαμε στο χωριό σας!), σε ένα καφενείο με ένα τεράστιο πλάτανο που φυτεύτηκε το 1906, και τέλος για φαγητό σε ένα άλλο χωριό, τη Βαβατσινιά. Ο Αντρέας όπου πηγαίναμε έτρεχε πάνω κάτω, έπαιζε, έκανε χαρούλες. Μόλις πήγαμε στο εστιατόριο και καθίσαμε στο τραπέζι, άρχισε να φωνάζει "φαΐ, φαΐ"!!!

Εγώ ήμουν πολύ κομμένη, ένιωθα τα πόδια μου να κόβονται, ζαλιζόμουν και ήμουν εξαντλημένη. Τελικά όταν γυρίσαμε, πέρασα την υπόλοιπη μέρα στο κρεβάτι, όπως και τη σημερινή. Έχω και το στομάχι μου, νομίζω ότι στην κοιλιά μου είναι ένα τούβλο, αφήστε, χάλια είμαι. Θα πάω αύριο για εξετάσεις. Ουφ, τι καλοκαίρι κι αυτό, τον περισσότερο καιρό ήμουν άρρωστη...

Μαρία τι έπαθες κι εσύ με το σπυρί-κύστη; Αμάν πια! Είσαι καλύτερα τώρα;

Σας φιλώ, εμφανιστείτε καλέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Πού χαθηκατε ολες; Εγω εδω ησυχα. Μολις εκανα μπανιο τον μικρο κ παιζουμε με τα τουβλακια. Το μεσημερι πηγαμε για φαγητο σε φιλους-ξαδερφια. Εφτιαξα κ εγω ενα τουρλου κ πηρα. Μετα πηγα απο το νοσοκομειο κ μου καθαρισαν την πληγη κ απο αυτιο θα το κανω μονη μου. Ελπιζω να τα καταφερω. Μεχρι να κλεισει η τρυπα θα το κανω καθημερινα. Ευτυχως η μολυνση αρχισε να φευγει κ νιωθω κ εγω καλυτερα.

Αννα Μαρια τι επαθες; Να πας για εξετασεις ισως χρειαζεσαι βιταμινες. Εκει που κατσατε για καφε καποτε εκανε πολυ καλο φαγητο. Δεν ξερω τωρα. Πού ειναι ο Αγιος Στυλιανος; Ομορφη παντως η εκδρομουλα σας...

Παω να συνεχισω το παιχνιδι με τον Στεφανακο! Καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επέστρεψα κούκλες αλλα οχι Αθήνα, φτάσαμε σημερα το πρωι και το μεσημέρι έφυγα πάλι για το χωριο γιατι οι γονεις μου θα κάτσουν καμια βδομάδα ακομα οπότε ο Νικόλας ήταν ακομα εκει. Περάσαμε πολυ ωραία και στην βάπτιση ήταν σε πολυ ωραία τοποθεσία στο Ακρωτηρι Χανίων για οποια ξέρει ειναι ψηλα εκει που ειναι οι τάφοι των βενιζελων και βλέπεις απο ψηλα όλα τα Χανιά. Μετα το τραπέζι ήταν σε ένα παραθαλάσσιο μέρος και το φαγητο των Κρητικών απίστευτα πολυ για άλλη μια φορα, απο το μεσημέρι τρώγαμε μέχρι τις 6 το απογευμα. Δοκίμασα και το γνωστό γαμοπιλαφο το οποιο ήταν πεντανοστιμο. Στην επιστροφη δεν είχα καμπίνα αλλα ρώτησα μήπως μπορούν να μου βρουν γιατι είμαι έγκυος και είχα και ένα μικρο παιδάκι μονη μου και αμέσως μας βρήκαν καμπίνα και έτσι κοιμηθηκαμε στην επιστροφη. Επισης έχω μπερδευτεί αν έχω νιώσει τελικα το μωρακι γιατι χθες και σημερα δεν ένιωσα κάτι βέβαια δεν έχω κάτσει και καθολου και είχα και το ταξιδι και μετα και δυο ώρες οδήγηση μέχρι το χωριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα δικα σας τωρα

Μαρία πως βγήκε ο μουσακας? περαστικα ελπίζω με την αντιβιωση να ηρεμησεις, ήταν μολυσμένο αυτο που σε τσίμπησε δηλαδη έτσι σου είπαν?πως κανεις και εσυ τόσες δουλειές με τον μικρο, εγω μια κατάσταση όπως περιγράφει η Αννα Μαρία και χειρότερα μπορω να πω.

Αννα μαια εξαντλητικό σίγουρα να ξυπνάει τόσο πρωι καθε μερα ο μικρός. Έχεις δοκιμάσει να τον κοιμιζεις πιο αργα, μήπως ξυπνάει απο το φως της ημέρας. Εγω το είχα πάθει αυτο εδω στο χωριο, στην Αθήνα κλεινω τα πατζουρια και μέχρι να ξυπνήσουμε ειναι τελείως σκοτάδι, εδω στο χωριο οι πόρτες των δωματίων έχουν τζαμί και επιδη υπάρχει και μια μεγαλη τζαμαρία στο σπιτι με το που ξημερώσει εχει φως και τις πρώτες μερες ξυπναγε ο Νικόλας απο τις έξι. Έβαλα και εγω ένα σκουροχρωμο σεντόνι στο τζαμι της πόρτας και έτσι παραμένει κάπως πιο σκοτεινό το δωμάτιο και ξυπνάει κατα τις 8 παρα συνήθως.

Μαγδα μεγεια το κουρεμα στο κουκλι σου, ωραία περνάτε και εσείς και ας είστε Αθήνα σημαντικο που έχετε την θάλασσα κοντα και έτσι ειναι σαν να είστε διακοπές εκτος.

Βασω η Ιωάννα συνηθισε στο κρεβάτι σας και στο ότι σας εχει μαζι για αυτο κλαίει όταν ξυπνάει μονη της στο κρεβάτι της, πρέπει ομως να την μάθεις σιγα σιγα αυτο που λες ότι ειναι για σας το κρεβάτι της και για την ιδια το δικο της. Ν συνεχίσεις να της το λες και να ξαπλωνεις και εσυ μαζι της ή να κάθεσαι δίπλα της μέχρι να κοιμηθει δυο τρία βραδια ίσως ειναι δύσκολα αλλα θα το μάθει. Τωρα αν ερθει το πρωι στο κρεβάτι σας ε δεν πειράζει άλλωστε αυτο ειναι για λίγη ώρα. Τωρα το είδα μεγεια το κρεβάτι με όλα τα αλλα μαζι, διπλο ε, δεν θα το σκεφτόμουν ποτε να πάρω διπλό σε παιδάκι αλλα αν έχετε τον χώρο οκ. Πάντως και η τιμη για όλα αυτα ειναι πολυ καλη.

Κατερινα πως πανε οι δουλειές στο σπιτι, τι χρώματα κάνατε τα δωμάτια? συμφωνω μαζι σου, αν δεν εχει ενθουσιασμό το ίδιο το ζευγάρι για τον γάμο του τοτε ουτε κέφι έχουν για τις ετοιμασίες ουτε όρεξη για πολλα.

μαρακι τωρα διάβασα και την συνεχεια με το σπυρακι, περαστικα και πάλι απο τι μπορει να δημιουργήθηκε η κυστη σου είπαν. Τι γλυκος ο Στεφανακος που προσέχει την μανούλα του.

Αννα Μαρία καα θα κανεις που θα πας για εξετάσεις, ωραία περασατε στην εκδρομουλα σας πολυ ωραίο και γαληνιο πρέπει να ήταν έτσι όπως το περιγράφεις το μέρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!ερημιες το Σαββατοκυριακο ε?ακομα ειναι Αυγουστος και ολο και καπου τριγυρναμε ολες!χαχα!Μαγδουλα μου με γεια το κουρεμα του Βασιλακη!ειναι που ναι κουκλακι ο γιοκας σου, τωρα πρεπει να ειναι μοντελακι!χαχα!Αννα Μαρια πηγατε στην εκδρομουλα σας?ειδες τι ωραια περιοχη εκει Στον Άγιο Μάμα και Στον Άγιο Στυλιανό?λατρευω αυτη την περιοχή!νομιζω και μεις περσι που πηγαμε και μεις στη Βαβατσινια πηγαμε και φαγαμε νομιζω σε μια ταβερνα ξακουστη Της Μαριας αν δεν κανω και λαθος βεβαια!οκ το φαγητο ηταν καλο αλλα δεν ξετρελαθηκα κιολας!να πας να κανεις εξετασεις να δεις μπας και χρειαζεται κατι ο οργανισμος σου και νιωθεις ετσι!παντως εγω εκλεισα ενα κουπονι του αντρα μου απ το ιντερνετ που ηθελε να κανει γενικες αναλυσεις απο ενα χημειο που ειχε προσφορα απο 100 ευρω πληρωσαμε 35!και του εκαναν αναλυσεις σακχαρου, τριγλυκεριδια, χοληστερολης, σιδηρο, αιμοσφαιρινη,και κατι αλλα που ειχαν σχεση με το αιμα!Ολα βγηκαν μια χαρα Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία εκτος απ τη χοληστερολη τη κακή ή καλη δεν θυμαμαι που πρεπει να ειναι πανω απο 45 ενω ο αντρας μου εχει 40!της εστειλα στο γιατρο και μας ειπε οτι πρεπει να ασκειται για να αυξηθει η χοληστερολη η συγκεκριμενη γιατι οσο κατω ειναι τοσο πιο επικινδυνο ειναι για καρδιακο ή εμφραγμα!Μαρακι τι επαθες με το σπυρι?αμαν περαστικα!τωρα νιωθεις καλυτερα ευτυχως!ο Στεφανακος καταλαβε οτι πονας και σε φιλαγε!τι γλυκος που ειναι!Διασθανονται τα παντα!Καγκουρακι ωραια περασατε!Χανια . . .τι ωραιο μερος!γενικα η Κρητη ειναι πανεμορφη!Ακομα μια βδομαδα ξεκουραση. . .τελεια!ενιωσες και το μωρακι?παντως μπορει να το ενιωσες πριν 2-3 μερες και τωρα επειδη ησουν σε υπερενταση με το ταξιδι κλπ να μην το καταλαβες τοσο εντονα!ποτε πας για τη β επιπεδου?Εμεις Παρασκευη βραδυ ημαστε καλεσμενοι στο πρωτοκουμπαρο μας στα γενεθλια του κι εκανε τραπεζι και πηγαμε Λευκωσια!τη μικρη τη βαλαμε μεσα στο αυτοκινητο να την παρουμε μαζι μας και μας φωναξε η μαμα μου να τη κατεβασουμε κι οτι θα την ταλαιπωρουσαμε αφου ετσι κι αλλιως θα κοιμοταν κι ετσι την αφησαμε στη μαμα μου!το Σαββατο παντρευοταν μια κοπελα χωριανη μας και πηγαμε!η μικρη κοιμηθηκε στο καροτσι της, ο θορυβος και η μουσικη ηταν εκκωφαντικοι αλλα η Ιωαννα κοιμοταν!Οποιος την εβλεπε διερωτοταν πως και δεν ξυπνα με τετοιο θορυβο!ξυπνησε την ωρα που φευγαμε και βγαιναμε εξω αλλα ωσπου να ρθουμε σπιτι κοιμηθηκε!Χθες βραδυ μας καλεσε η κουμπαρα μου για φαγητο στο σπιτι της και πηγαμε και η μικρη παλι εμεινε με τη μαμα μου!Την προηγουμενη βδομαδα τη μικρη την προσεχε ο αντρας μου που ηταν με αδεια!αυτη τη βδομαδα θα επαιρνα εγω αδεια αλλα ο συναδελφος με πηρε τηλ και μου ειπε οτι θα παρει ακομα λιγες μερες αδεια απ αυτη τη βδομαδα και αναγκαστικα επρεπε να ρθω δουλεια!ετσι πηρε ο αντρας μου την πεθερα μου τηλεφωνο να ερθει να μας βοηθησει λιγο τουλαχιστον τις μερες αυτης της βδομαδας που θα ρθω δουλεια!Μαλλον δευτερα τριτη θα μεινει με αδεια ο συναδελφος μου αρα τεταρτη πεμπτη παρασκευη θα μεινω εγω μαζι της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.

Εγώ πάλι δεν κοιμήθηκα καλά. Κοιμήθηκα κατά τις δώδεκα και ξύπνησα πεντέμιση. Με πονούσε πολύ η κοιλιά μου, και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ. Λαγοκοιμόμουν μέχρι τις εφτάμιση που ξύπνησε ο μικρός, κι από τότε δεν κατάφερα να ξανακοιμηθώ. Χάλια είμαι, δε βλέπω μπροστά μου. Τώρα φύγανε οι άντρες, αλλά μετά θα έρθει ο άντρας μου να με πάρει να βγάλουμε λεφτά απ' την τράπεζα (στον κοινό λογαριασμό πρέπει να υπογράψουμε και οι δύο για ανάληψη) γιατί θα αλλάξει τα λάστιχα στο αμάξι.

Ουφ, δεν μπορώ πια, τουλάχιστον να κοιμόμουν... Αυτό νομίζω είναι το πρόβλημα, και όχι βιταμίνες, κ.λπ. Παρ' όλα αυτά, θα πάω για αναλύσεις.

Μαρία πώς πάει η κύστη; Τελικά απ' όσο κατάλαβα, δεν σε τσίμπησε κάτι, αλλά δημιουργήθηκε εκεί μια κύστη;

Ο Άγιος Στυλιανός είναι στα 200 μέτρα από τον Άγιο Μηνά, ανηφορίζεις για λίγο και είναι στο δρόμο. Ένα καινούριο σχετικά εκκλησάκι, χτίστηκε το 1994.

Καγκουράκι τι ωραία που περάσατε! Στους τάφους των Βενιζέλων έχω πάει, η θέα είναι καταπληκτική! Όσο για το κρητικό φαγητό, ό,τι και να πούμε είναι λίγο!

Δεν ξέρω αν ο μικρός ξυπνά απ' το φως, τι να κάνω όμως, δεν μπορώ να κλείνω τα παράθυρα. Στο παράθυρο έχει εξωτερικό στόρι, από αυτά με τις τρυπούλες. Μπορώ να τις κλείσω, αλλά αν το κάνω, δε θα μπαίνει καθόλου αέρας μέσα στο δωμάτιο, και δε θέλω να τον έχω όλο το βράδι με το κλιματιστικό. Ούτε υγιεινό είναι, και πλέον δεν έχει και νόημα, αφού έχει αρχίσει να κάνει δροσιά το βράδι. Χτες του το έβαλα στους 28 βαθμούς, και όταν έμπαινα στο δωμάτιό του, δεν καταλάβαινα καμιά τρελή διαφορά. Μάλλον ίδιους βαθμούς είχε και χωρίς κλιματιστικό!

Βάσω κι εμείς στης Μαρίας πήγαμε! Ωραίο ήταν το φαγητό, αλλά οι μερίδες τεράστιες. Αρχικά είπαμε να πάρουμε μεζέδες, αλλά για δύο άτομα, παρ' όλο που ήμασταν τέσσερις, ο σερβιτόρος επέμενε ότι δε θα μας φτάσουν, και τελικά πήραμε μερίδες. Ευτυχώς που δεν πήραμε μεζέδες, γιατί θα ανακατευόμουν τρελά. Εννοείται ότι φύγαμε με δοχεία με το φαγητό που έμεινε, όπως και όλος ο υπόλοιπος κόσμος.

Καλά, τι περίεργο αυτό με τη χοληστερίνη του άντρα σου... Λογικά η καλή θα είναι για να πρέπει να ανέβει.

Ρε κορίτσια, έλεος. Με παίρνει τώρα ο άντρας μου τηλέφωνο να ελέγξω κάτι. Δεν μπορώ να μετακινούμαι και πολύ, γιατί ζαλίζομαι τρομερά και πονάει αφάνταστα η πλάτη μου, και τι μου λέει "άντε, θέλω να ψωνίσω, τεμπέλα". Καλά, με βλέπει απ' την Παρασκευή ότι έχω πρόβλημα, αυτός αυτό κατάλαβε, ότι τεμπελιάζω; Δεν το καταλαβαίνει ότι είμαι χάλια; Πριν μου λέει "δε φταίω εγώ που δεν κοιμάσαι, είναι δικό σου πρόβλημα, μη μεταφέρεις τα δικά σου προβλήματα στους άλλους". Καλά, τόσο ζώο είναι, δεν καταλαβαίνει ότι έχω αρρωστήσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια τελικα πολυ ξακουστη η Μαρια!χαχα!ειναι ωραια η περιοχη που ειναι το εστιατοριο ειναι η αλήθεια!εμεις μεζεδες παραγγειλαμε περσι που πηγαμε απ οτι θυμαμαι!μαλλον ελλειψη υπνου εχεις αφου δεν κοιμασαι ικανοποιητικα!κανε ενα ελεγχο ομως για να σαι παντα σιγουρη!Ουτε και γω κοιμαμαι αρκετα γιατι η μικρη ξυπνα καθολη τη διαρκεια της νυχτας!εψες ειδικα ξυπνουσε κι ηταν ανησυχη, ισως ζεσταινοταν, δεν ξερω και ζητημα αν κοιμηθηκα ενα διωρο συνολικα!σημερα ειμαι οπως το ζομπι και καινε τα ματια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέτε να φταίει που κοιμάμαι μεσημέρι; Γιατί ποτέ άλλοτε δεν κοιμόμουν... Χμ... Μήπως είναι αυτό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερ κουκλας μου χανομαι γιατι παμε θαλασσα ολα τα πρωινα μετα μαμ νανι κ βολτες ειτε για περπατημα οι κουνιες η μαγΑζια η εξω για φαι κ καφε

σαββατο πηγαμε σε μια αψογη ταβερνα που εσκαγε το κυμα στ ποδια μας σκασαμε κ στο φαι σουπερ

μαρακι βρε την παλιοκυστη πρεπει να ξεραθηκες στον πονο ε..

ευτυχως πηγες κ τη βγαλαν κ θα σαι περδικι γιΑ τις αλλαγες εγω θυμαμαι τη γαζα της καισαρικης κ μπρρρ ανατριχιαζω

αννα μαρια μου οι αντρες κ τεζα να μας δουν θα νομιζουν ειμαστε καλα πιστευω αγνοησε τον στειλε το μικρο στη μανουλα κ κοιμησου εγω χωρις υπνο τρελαινομαι

χτες κ μενα ο β με χορεψε βραδιατιακα ειχε λυσαξει κ ολο το βραδυ ξυπναγε κ εκλαιγε οτι ποναει ποδια χερια γκρρρ εκανα μασαζ διαβασα παρΜυθια ως της τρεις αλλα το πρωι σηκωθηκα δεκα ευτυχως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια τι ωραια που ηταν στην εκδρομουλα σας ευτυ ως εκει ησουν καλα κ απολαυσες

Βασουλα μου σου αλλαξαν το προγραμμα στη δουλεια γκρρρ

η ιωαννουλα ξερη κ με μουσικες κ ο β αν νυσταζει κ διπλα σε ηχειο θα κοιμηθει ειχε να μοιασει σε μενα χαχα

καγκουρακι καλως ηρθες εγω δυο φορες εχω παει κρητη κ τις δυο γυρησα συν πεντε κιλα σουπερ φαγητα κανουν

ε ω κουνιαδα απο χανια πολυ αξια νυκοκυρα κ μαγειρισσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι ενιωσεσ το μπεμπε τι καλα!!!

μεγαλωσε κ αυτο μωρε!!

Αννα μαρια μη δινεις βαση στα χαζα που γραφουν ολοι εχουν δικαιωμα να γινουν γονεις με οποιδηποτε τροπο υιοθεσια εξωσωματικη αρκει να θελουν αληθινα ενα παιδακι πιστευω

εγκλημα ειναι να μην σκεφτονται κ να τα σκοτωνουν πριν καν ερθουν στον κοσμο

εγω αν δεν μπορουσα να κανω παιδι θα δοκιμαζα τα παντα

επισης ποτε δε θα κανα εκτρωση μονο για ιατρικους λογους αν επρεπε

κα μου σε ψοφησαν τα αντρακια που εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες!!!

Ενα μηνα αποτοξινωση απο το ιντερνετ -δυστυχως οχι και ενα μηνα διακοπες αλλα τι να γινει- σας πεθυμησα! Βεβαια, ξηγημενοι, 30 σελιδες δεν διαβαζω!!!

Θελω ομως να μαθω απο ολες σας τα νεακια σας τα βασικα εν συντομια!

Τι εγινε οσο ελεψα; Εχουμε νεες φουσκοκοιλιτσες; Πηγατε διακοπες; Πως περασατε; Ειστε ολες καλα; Τα ζουζουνια σας;

Κλεινω κι επανερχομαι με τα δικα μου νεα συντομα!

Φιλακιαααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσούδια!

Εγώ δεν κοιμήθηκα καθόλου όλη μέρα, είπα να το δω ομοιοπαθητικά το πράγμα!

Το απόγευμα πήγαμε και μου πήραν αίμα για αναλύσεις, και μετά με άφησε ο άντρας μου στους γονείς μου, όπου ήταν ο Αντρέας απ' το πρωί. Πήγαμε όλοι μαζί εκκλησία, μια που αύριο είναι του αγίου Φανουρίου. Ήθελα να είχα φτιάξει και φανουρόπιτα, αλλά με τίποτα! Στην εκκλησία πήγαμε στο νηπιαγωγείο, κι ο Αντρέας βρήκε εκεί ένα φίλο του και παίζανε. Ο άλλος είναι γύρω στα έξι και είναι πολύ ζωηρό παιδάκι. Στο τέλος όταν έκαναν την αρτοκλασία, οι γονείς μου κάθισαν μπροστά-μπροστά, πρώτο τραπέζι πίστα με τον Αντρέα. Εγώ, επειδή δεν μπορώ να κάθομαι και να με βλέπει όλη η εκκλησία, κάθισα λίγο πιο πίσω (σκέφτηκα κιόλας ότι έτσι δε θα χρειαζόταν να κυνηγήσω τον Αντρέα αν τύχαινε να φύγει). Την πάτησα όμως. Ήρθε και κάθισε δίπλα μου ο φίλος του Αντρέα! Μιλάμε, ανέβαινε στα στασίδια κι έκανε ακροβατικά, με γαργαλούσε, καθόταν και χτυπούσε τα χέρια του στο κάθισμα, σε σημείο που σε κάποια φάση γύρισε ο ιερέας και κοιτούσε. Του έδωσα κι εγώ θάρρος, βέβαια, πάντα έτσι την πατάω με τα παιδάκια. Τελικά μια γιαγιά που καθόταν από πίσω μας του έδωσε μια καραμέλα Halls για να καθήσει ήσυχος, και μόλις την έβαλε στο στόμα του δάκρυσαν τα μάτια του, την έφτυσε, κι έτρεξε στη μάνα του! Χιχι!

Μάγδα μια χαρά βλέπω περνάτε!

Και στην εκδρομή ήμουν λίγο χάλια, απλά προσπάθησα να το παραμερίσω για να μην τη χαλάσω σε όλους. Κι εγώ ωραία πέρασα πάντως.

Καλά, οι άντρες τελικά είναι γαϊδούρια. Ευτυχώς ο δικός μου έκανε αρκετές δουλειές μετά.

Όσο για την εξωσωματική, οι υπερορθόδοξοι υπερχριστιανοί που γράφανε εκεί πέρα που σας είπα, το συνέχισαν, με ολόκληρα κατεβατά περί αμαρτωλότητας της εξωσωματικής, και μάλιστα, ο πλέον ψυχοπαθής απ' αυτούς, έγραψε στο τέλος ότι, ακόμα κι αν ληφθούν όλες οι προϋποθέσεις ώστε να μην καταστραφούν έμβρυα, και πάλι υπάρχει αμαρτία στη διαδικασία. Προφανώς εννοούσε τον... τρόπο με τον οποίο λαμβάνονται τα σπερματοζωάρια. Πόσο πωρωμένοι μπορεί να είναι κάποιοι άνθρωποι, για να σκέφτονται έτσι; Δηλαδή με το που είδαν μια εικόνα νεογέννητου, το πρώτο πράγμα που σκέφτηκαν ήταν η αμαρτία και όχι το θαύμα... Οι υπερχριστιανοί...

Εγώ είχα πει ότι δε θα έκανα ποτέ εξωσωματική, γιατί είναι αφάνταστα ψυχοφθόρο. Βέβαια, ποτέ μη λες ποτέ...

Έκτρωση κι εγώ το ίδιο, ποτέ δε θα έκανα.

Χριστίνα καλώς όρισες! Τι έγινε; Πώς τα περάσατε; Πήγατε πουθενά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τι κάνετε εχει πολυ ζέστη σημερα και δεν αντέχω.....

ευτυχως το πρωι ευχαριστηθηκα την θάλασσα εκατσα πολυ ώρα μέσα αχ αυριο και μεθαύριο δυο μπανακια ακομα και μετα επιστρέφουμε Αθήνα, ουτε να το σκέφτομαι δεν θέλω τι δουλειές με περιμένουν, καλομαθα τόσο καιρο. Την Πέμπτη θα πάω και στο γιατρο έχω να παω απο τις 19/7 που έκανα την αυχενικη.

Γαι να μην το ξεχάσω μίλησα στο face με την Μαρινα, λόγω μετακόμισης δεν έχουν ακομα internet για αυτο εχει χαθει, μολις συνδεθεί θα μπει να μας πει νεα.

Χριστίνα welcome back αρχίζεις πάλι δουλεια, πως τα περασες ξεκουραστηκες?

Αννα Μαρία η έλλειψη ύπνου σε εχει κάνει κομμάτια, ποτε περιμένεις τα αποτελέσματα των εξετάσεων? έχεις σκεφτει να αφήσεις κανα βραδυ τον Αντρέα στους γονεις σου μπάς και κοιμηθεις λίγο παραπάνω. Χα πήγε και η Αγγελικη με την μαμα μου στον εσπερινό σημερα και όπως ειχε πει και περσυ έτσι και φέτος πήγαν στο εκκλησάκι εδω στο χωριο με τις τούρτες!!!

δεν θυμάμαι τι αλλο γράψατε ...καληνύχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαγδουλα ομορφα περνατε!χαχα!απο δευτερα δουλεια σωστα?και παει κι ο βασιλακης παιδικο?

Αννα Μαρια εκανες αναλυσεις τελικα?ποτε θα χεις αποτελεσματα?εφτιαξα κι εγω φανουροπιττα αλλα επειδη την εκανα μετα που σχολασα η ωρα 5μιση που θα την επαιρνε η πεθερα μου στην Εκκλησια ηταν ζεστη και δεν κοβοταν και την εκοψα μικρα κομματακια αναγκαστικα!δεν πηγα εγω Εκκλησια εμεινα με την μικρη στο σπιτι!πηγε η μαμα μου κι η πεθερα μου!η πεθερα μου θα μεινει τελικα ολη τη βδομαδα γιατι θα ερχομαι δουλεια!ευτυχως η μικρη κανει το καλο μαζι της!

Χριστινακι που χαθηκες?ο Δημητρακης?επεστρεψες δουλεια?

Καγκουρακι διασκεδασε το ακομα 2 μερουλες που εμειναν και μη σκεφτεσαι την επιστροφη!χαχα!κι εγω οταν παω καπου διακοπες σκεφτομαι το μετα που θα επιστρεψω το τι με περιμενει κι αγχωνομαι!

Να σας ρωτησω κατι ρε κοριτσια. . . στις 27 Σεπτεμβριου πεταω για Αθηνα και θα μενουμε στο President!ηθελα να ρωτησω αν ξερετε εκει κοντα εχει κανενα σουπερμαρκετ?δεν θελω να παρω ενα σωρο πανια και μωρομαντηλα απο την Κυπρο αφου μπορω να αγορασω απο εκει!και δεν θελω να παρω και πολλα κιλα στις βαλιτσες!θα παρω μονο πανια και μωρομαντηλα για τη διαρκεια της πτησης!τι λετε?καλα σκεφτομαι?

Οσο για την εξωσωματικη επειδη περασα ΚΑΙ απ αυτο το σταδιο εχω πολλα να πω!ακουσα πολλα γι αυτο το κεφαλαιο!εγω περασα απο διαφορα σταδια για να μεινω εγκυος!μετα απο 3 χρονια ακαρπων προσπαθειων (σπερματεγχυσεις, ορμονοθεραπειες,ενεσιμα, προκληση ωορρυξιας) αποφασισαμε να παμε για εξωσωματικη!θυμαμαι Δεκεμβριο 2010!πριν να παω για εξωσωματικη συμβουλευτηκα ενα ιερεα εξομολογο!λιγο πολυ μου περιεγραψε την διαδικασια ως αμαρτια με την αποψη οτι Ο ΘΕΟΣ αν θελει για το καλο σου θα σου χαρισει παιδι!δεν μπορεις εσυ με το ετσι θελω να αποκτησεις παιδια!με παροτρυνε να μην προχωρησω κι οτι Ο ΘΕΟΣ θα μου στελνε το μωρο οποτε επρεπε κι οχι επειδη το θελω εγω!επισης μου ειπε οτι καποια απ αυτα τα εμβρυα τα πετανε ως μη καλης ποιοτητας εμβρυα!ολα αυτα τα κατεγραψα στο μυαλο μου κι η αληθεια ειναι οτι ενιωθα απαισια οταν εφυγα απ εκει!εκλαιγα παρα πολυ!πηγα στο γιατρο μου και στον εξωσωματιστη ζητωντας τους να μην πεταξουν κανενα απολυτως εμβρυο!οσα ωαρια θα εκανα τους ειπα να τα γονιμοποιησουν ολα και να τα τοποθετησουν ΟΛΑ!αυτη ηταν η εντολη μου!μου λεει ο γιατρος δεν μπορουμε αν κανεις 15 ωαρια να τοποθετησουμε 15 εμβρυα!ειναι αδυνατο!το πολλη 4 εμβρυα κι αυτο με επιφυλαξη!προβληματιστηκα εκλαιγα δεν ηξερα τι να κανω αλλα προχωρησα σε εξωσωματικη!και ναι εκανα μονο 5 ωαρια (ΘΕΙΚΟ) τους ειπα γονιμοποιησαν και τα 5, το ενα δεν προχωρησε σε γονιμοποιηση και τα 4 γονιμοποιηθηκαν και ηταν και τα 4 αριστης ποιοτητας εμβρυα και μας ρωτησαν ποσα να τοποθετησουν και ζητησαμε και τα 4!δεν ηθελα να φυλαξω κανενα, δεν ηθελα να πεταξω κανενα!βεβαια η εξωσωματικη δεν πετυχε!πληρης αποτυχια αλλα εγω τη συνειδηση μου την εχω καθαρη!οταν εξομολογηθηκα μετα το ειπα οτι εκανα εξωσωματικη κι η ερωτηση ηταν αν το μωρο ειναι αποτελεσμα εξωσωματικης και ειπα οχι κι οτι ηρθε φυσιολογικα και η απαντηση του εξομολογου ηταν οτι επρεπε να περιμενω κι οτι Ο ΘΕΟΣ ηξερε ποτε θα μου το στελνε!

Σιγουρα οταν θες τοσο πολυ να κανεις μωρο και δεν ερχεται, οταν κανεις ενα σωρο θεραπειες, οταν περασεις απο τοσα αρνητικα αποτελεσματα, οταν πια δεν αντεχεις αλλες αρνητικες καταληξεις, οταν εχεις στερεψει απο δακρυα και στεναχωριες και οταν σου παρουσιασουν την εξωσωματικη ως τη μοναδικη λυση να αποκτησεις αυτο που τοσο επιθυμεις (ειναι εγωιστικο λιγο δεν λεω), θα προχωρησεις στην εξωσωματικη!

Στη δικη μου περιπτωση η προσπαθεια της εξωσωματικης ειχε αρνητικο αποτελεσμα!σε αλλα κοριτσια ομως ηταν η μεθοδος για να κανουν παιδι!ναι ξερω, αν θελει Ο ΘΕΟΣ θα στο στειλει κι οχι επειδη το θες εσυ!και επισης δεν μπορω να φανταστω να πετανε εμβρυα!δεν το χωραει το μυαλο μου!γι αυτο δεν ηθελα να σκαρταρω κανενα απ τα εμβρυα μου!του ειπα ΟΛΑ για τοποθετηση κι ισως λεω ισως αυτο να ηταν ενας απο τους λογους αποτυχιας γιατι σοκαραμε τη μητρα με 4 εμβρυα!δεν μετανιωνω ομως!προσπαθησα να περασω τη διαδικασια χωρις να νιωθω οποιαδηποτε ενοχη η τυψεις!μετα απ την αποτυχια η ιδεα δευτερης εξωσωματικης ηταν απλα φανταστικη στο αμεσο μελλον γιατι δεν μπορουσα να ξαναπερασω ολο αυτο!ηταν πολυ ψυχοφθορα η διαδικασια κι η αναμονη!κι ολο αυτο που σε κανουν να νιωθεις επειδη εκανες εξωσωματικη ειναι τοσο ασχημο σαν και εκανες φονο!

Στην Κυπρο η διαδικασια εξωσωματικης εχει παρα μα παρα πολλα κενα!

Οπως:

1) στην ωοληψια πως ειμαι σιγουρη οτι 4 ωαρια μου πηραν?οκ στα δειχνουν στον υπερηχο αλλα μηπως δειχνουν μονο αυτα που θελουν αυτοι?

2)κι αν κανω 14 ωαρια και γονιμοποιηθουν τα 10 πως ειμαι σιγουρη οτι δεν γονιμοποιηθηκαν ολα και τα χρησιμοποιησαν γι αλλο σκοπο?

3)τι εννοουν ακριβως κακης ποιοτητας εμβρυα?κι αν επιλεξει μια κοπελα να μην τοποθετηθει κακης ποιοτητας εμβρυο που ακριβως πανε αυτα τα εμβρυα?γιατι ναι τοτε μιλαμε για εκτρωση!εχουν δικαιο οι ιερεις!

4) και τα καλης ποιοτητας αφου τα τοποθετησουν γιατι τοτε δεν πετυχαινει η εξωσωματικη σε καποιες περιπτωσεις οπως τη δικη μου?αφου ειναι αριστης ποιοτητας θα επρεπε να πετυχαινει, σωστα?

5) κι ολα αυτα που δεν τοποθετηθουν και τα βαζουν στην καταψυξη στα ψυγεια για κρυοσυντηρηση αν δεν χρησιμοποιηθουν τι τα κανουν? γιατι το μυαλο μου κανει τρελα σεναρια!

Κι ολα αυτα μετα τη διαδικασια τα ρωτησα στον γιατρο και δεν πηρα απαντησεις που να με καλυψαν απολυτα απ οτι βλεπετε!κατι μισομασημενα λογια που αν και δεν μετανιωνω που κατεφυγα σε εξωσωματικη ξερω οτι αυτη η διαδικασια μπαζει απο παντου!πολλοι ιερεις και εξομολογοι το θεωρουν αμαρτια γιατι πετανε εμβρυα, απ αυτην την αποψη νομιζω το παιρνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...