Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Γεια σας κόρες!

Εμείς περάσαμε ωραία στο σχολείο, φάγαμε τα σουβλάκια μας, έφερε και η καθαρίστρια μαχαλεπί που της το παρήγγειλε ο διευθυντής, και το φάγαμε για απογευματινό πριν τα σουβλάκια, παρ' όλο που δε μου αρέσει ιδιαίτερα. Γυρίσαμε σχετικά νωρίς, κατά τις εννιά παρά ήμουν σπίτι. Αύριο τελευταία μέρα και νιώθω λίγο περίεργα... Η αλήθεια είναι ότι λυπάμαι που κλείνει το σχολείο...

Χριστίνα πήγατε Γιάννενα τελικά; Ωραία περάσατε! Άλλο κοινό: κι ο δικός μου άντρας δεν είναι της βόλτας. Κι εκδρομή να πάμε, αυτός βαριέται, με το ζόρι να περπατήσουμε, να γυρίσουμε να δούμε ένα μέρος. Άσε που στο εξωτερικό φοβάται κιόλας ότι θα χαθεί...

Δεύτερο κοινό: κι εμένα μ' αρέσουν τα χειροποίητα, αλλά βαριέμαι να κάτσω να τα φτιάξω. Είχα φτιάξει τις προσκλήσεις της βάφτισης όλες κολλάζ, αλλά να κάνω μπομπονιέρες και τέτοια, χμ... δύσκολο, αν και στο δεύτερο παιδί αν κάνω ποτέ, μάλλον θα τα κάνω μόνη μου λόγω κρίσης!

Εγώ διαφωνώ με πολλά από αυτά που λέει το άρθρο, π.χ. να μην τιμωρούμε το παιδί επειδή πετάει πράγματα, και προεξοφλεί ότι τα πετάει επειδή είναι θυμωμένο και θέλει να διοχετεύσει το θυμό του. Εμ δεν είναι μόνο έτσι, μερικές (πάρα πολλές για την ακρίβεια) φορές, τα πετάει έτσι απλά επειδή θέλει να παίξει. Και καλά να πετάει τα παιχνίδια του, αν όμως πετάει ξέρω γω, τα πιάτα με το φαγητό, τα ρούχα απ' τα συρτάρια, τα dvd απ' τις θήκες; Λέει κι άλλα με τα οποία δε συμφωνώ, και κάποια με τα οποία συμφωνώ βέβαια.

Μάλλον τα μπέρδεψες, η Αλεξάνδρα θα πάει στην Τζιά!

Βάσω τις είδα τις φώτο της Ιωαννούλας, έχει μεγαλώσει κι αυτή πολύ!

Σας φιλώ κορίτσαροι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες!

Χριστινακι ωραια περασατε στα Γιαννενα!ο Δημητρακης εκανε φιλους, εκανε τα μπανια του,ειδε τους νονους του, φανταζομαι ποσο πολυ το χαρηκε!εγω φοβαμαι πολυ τον ηλιο γιατι γυρω στα 20 μου επαθα ηλιαση μετα απο μια μερα που περασα στη θαλασσα!εκανα πυρετους, ειχα δυσπνοια, επαθα εγκαυματα σε ολο το κορμι μου κι ετσι επαθα φοβια γενικα με τον ηλιο και τη θαλασσα!και τη μικρη ακομα δεν την πηγα!θελω να την παρω αλλα ο ηλιος καιει!μετα τις 6 το απογευμα ισως!

Αννα Μαρια κλεινει το σχολειο για καλοκαιρι?και ποτε ξανανοιγει?σεπτεμβρη?και εγω ειδα τις φωτο του Αντρεα. κουκλακι σκεττο:)δεν θυμαμαι αν σε ρωτησα αλλα Αντρεας ειναι ο πεθερος ή ο πατερας σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!χθες η μικρη κοιμηθηκε αργα μιας και κοιμηθηκε μεσημερι αλλα ευτυχως ξυπνησε 9.30 το πρωι!!!ειπα να δοκιμασω να βγαλουμε την βραδυνη πανα,της εβαλα προστατευτικο αδιαβροχο και ενώ ειχε κανει τσισα πριν κοιμηθει,τελικα εκανε το βραδυ και ουτε ξυπνησε ,ουτε την ενοχλησε…Χθες πηγαμε να της παρουν αιμα για τι τελευταιες(ελπιζω )εξετασεις για γλουτενη και ξηρους καρπους.με νευριασε πολύ η μικροβιολογος,ενώ η συμμετοχη μου ηταν 18 ευρω αυτή μου λεει 40!την ρωταω δεν είναι οσο είναι η συμμετοχη μου;και μου λεει ότι τα αντιδραστηρια είναι ακριβακαι δεν βγαινει…και τι φταιω εγω να πληρωνω τα διπλασια;αφου θα πληρωθει και το υπολοιπο ποσο από τον εοπυυ.ας μην συνεργαζεται με τον εοπυυ τοτε αν δεν της φτανουν…αν ξαναπροκυψουν εξετασεις θα παω αλλου.Σας ειχα πει τι μου ειχε κανει η προηγουμενη μικροβιολογος όταν ηταν 2χρ η μικρη;καναμε τις εξετασεις αλλεργιας και όταν πηγα να παρω τα αποτελεσματα ,δεν μου τα εδωσε γιατι ηθελε λεει να κανει καποια επαναληπτικα και όταν την ρωτησα αν περασε καποια αλλεργια μου ειπε ότι περασαν ολες!!χαρα εγω,παω στην παιδιατρο και μου λεει ότι την πηρε η μικροβιολογος και ότι δεν εχουν περασει οι αλλεργιες αλλα μου το ειπε αυτό για να μην αγχωθω λεει επειδη εχει πολλες αλλεργιες!!!λες και 2 χρονια δεν θα ηξερα ότι εχει αλλεργιες ή ότι είναι καμια αρρωστια..!!!πηγα μετα και τα ακουσε..!!!μα ολο σε κατι περιπτωσεις παω και πεφτω!!

Αννα Μαρια πολύ ωραια φαινεται η κρεμα!!!τι ασχημο αυτό με τις μαθητριες…τελικα οσοι εχουν αναγκη είναι πιο αξιοπρεπεις και δεν ζητανε βοηθεια..!!μια χαρα περνατε στο σχολειο με τα γλυκα σας,τα σουβλακια σας!!χαχα αντε τελειωνει το σχολειο και θα ξεκουραστεις!!!Καλε μεγαλωσε πολύ ο ΑΝτρεας!!εγινε αγορακι από μωρακι!!!νομιζω σου μοιαζει ε;

Βασω καλα κανεις και προσεχεις με τα κιλα σου!μπραβο που τα διατηρεις.οσο μεγαλωνουμε νομιζω είναι και πιο δυσκολο να τα χανουμε.Κουκλιτσα η Ιωαννα με τα φορεματα της!!!!

Κατερινα μην λες για σιδερο και εχω κι εγω ένα βουνο,μαλλον τωρα θα το περιλαβω να τελειωνει.Ετσι είναι με την προταιρεοτητα γιατι εμεις να περιμενουμε αλλα τα μικρα δεν εχουν υπομονη.αλλα είναι και καποια που τσαντιζονται οποτε περιμενω να με φωναξουν ή να μουν πουν οι υπολοιποι της ουρας να παω μπροστα.

Χριστινα μια χαρα στα Γιαννενα!!το χαρηκε και ο μικρος ,ξεκουραστηκατε και εσεις!!!τελικα πηγατε με το αμαξι ε;ευτυχως μικρη η κληση!λες να μην παρει άλλη αδεια;

εμεις αυριο εχουμε ενα γαμο,και την Κυριακη παμε Τζια για τον αλλον γαμο μεχρι την Δευτερα,οποτε τα λεμε απο Τριτη!!!φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες μου

σας ευχαριστω ολες για τις ευχες και για τα πλεκτα μου!!

τελικα δεν τον πηγα στο γιατρο το Δημητρη ,δεν ξανα εκανε πυρετο κι ετσι δεν πηγαμε ,μαλλον το ξεπερασε εκανε τον κυκλο της η ιωση,εβρεξε προχτες το απογευμα και χθες επεσε πολυ η θερμοκρασια παγωσαμε παλι,δεν αντεχω αλλο το κρυο προτιμω να ψηνομαι παρα αυτο το πραγμα να μην ξερεις τι να φορεσεις και να καθεσαι εξω και να παγωνεις,χθες πηγαμε σουπερ και μετα για παπουτσια για τα παιδια τους πηρα πανινα αφου δεν θελουν να φορανε καθολου πεδιλα ,σημερα πηγαμε στο δημαρχειο για ενα χαρτι και μετα στη λαικη να αγορασουμε ψαρακια

Χριστινακι στην Αμμουδια παμε κι εμεις εδω και δυο χρονια και φετος εκει παλι κλεισαμε στις 10 Ιουλιου θα παμε για 5 μερες,ειναι ιδανικο μερος για παιδια ,μας αρεσει πολυ η παραλια αφηνεις τα παδια και παιζουν και δεν εχεις το νου σου επειδη ειναι τοσο ρηχη η θαλασσα,το δωματιο που βρηκαμε φετος ειναι διπλα στη θαλασσα,περυσι και προπερσι ημασταν λιγο πιο πανω και οταν φευγουμε περναμε απο Γιαννενα ικεα και τζαμπο το εχουμε καθιερωσει ,ωραια τα περασατε ,φανταζομαι ο μικρος ξετρελαθηκε !!αν ξαναπαρει αδεια ο αντρας σου θα ξαναπατε θαλασσα;

Αννα Μαρια ο Αντρικος εχει γινει πολυ γλυκας !!!κουκλακι ειναι!!πολυ φαγοποτι κι εσεις στο σχολειο,τι στεναχωριεσαι που εκλεισε το σχολειο σε δυο μηνες θα ανοιξει παλι παει και ο Ιουνιος,το αρθρο δεν το διαβασα ακομη,ωραια φαινεται η κρεμα μιαμμμ,καλα απαραδεκτες οι μαθητριες αν τον παιζουν απορες, δεν εχουν λιγη αξιοπρεπεια πανω τους ;για τις παραλιες που λες εμεις τελευταια εκει που παμε δεν πληρωνουμε τιποτα αλλα εχουμε δικα μας πραγματα ξαπλωστρες,ομπρελες και δικο μας καφε,επειδη φευγουμε το μεσημερι και ξαναπαμε μετα δεν μπορουμε να πληρωνουμε ενα σωρο λεφτα για ξαπλωστρες δεν συμφερει ,παλιοτερα που ημασταν μονοι μας και καθομασταν ολη μερα στην παραλια ναι τωρα δεν γινεται με τα παιδια,γενικως ειμαστε λιγο μια ταλαιπωρια !!!

Βασω ουτε κι εγω θα το πιστευα οτι ησουν υπερβαρη αν δεν το ελεγες εσυ με τιποτα ομως ,στις φωτογταφιες εισαι αδυνατουλα,μια κουκλιτσα η Ιωανουλα σου!!

Αλεξανδρα φουλ γαμους κι εσεις να περασετε ομορφα,κι εμεις εχουμε το αλλο σκ και τις δυο μερες ,καλα εχεις μπλεξει με τις μικροβιολογους και την διατροφολογο που τις βρισκεις ολες τις μυστηριες;ευχομαι να ειναι καλες οι εξετασεις ,για το βραδυ καλα ειναι να τη σηκωνεις μια φορα για τουαλετα ωσπου να συνηθισει παντως καλα ειναι να μαθουν νωρις και το βραδυ χωρις πανα γιατι μετα επαναπαυονται εγω και στα τρια την εκοβα αμεσως ,μια φιλη μου η μικρης της κλεινει τα 4 κι ακομα της φοραει πανα το βραδυ

Ανθη τι εγινε τελικα με την κληση;θυμαμαι που ελεγες οτι ειχες παρει ξανα αλλα νομιζω την ειχες σβησει ετσι δεν ειναι;πως ειναι τα παιδακια σου;πως παει η γυμναστικη;ξεπιαστηκες;

Κατερινακι σημερα ειναι η γιορτη της Αγγελικης;να περασετε ομορφα και να την καμαρωσεις,περιμενω εντυπωσεις σιγουρα θα ριξεις κλαμα η μανα !!!χαχαχα,μακαρι να εδιναν ολοι προταιρεοτητα οταν εβλεπαν μαμα με παιδακια και εγκυους αλλα δυστηχως δεν το κανουν τελειωνεις με τις ετοιμασιες σιγα σιγα

πολλα φιλια!!

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παω να μπω χτες τοτε τα θυμηθηκε ολα ο συζηξ να φαει να μιλησει να τιριριμ μετα επεσα σεκος!!

χριστινιω βαλτε κ μενα στο κλαμπ ωραια τα χειροποιητα αλλα δεν το χω καθολου ουτε ευθεια γραμμη να κανω χωρια οτι ειμαι ανυπομονη

ωραια που ξεσκασατε οι αντρες παλι ο νους τους στην ξαπλα κλασικα τουλαχιστον απολαυσε το παιδακι σου

αλεξ μεγεια τις αγορες!!

οντως ρε αγαπη πολυ εκμεταλευση ολοι αυτοι οι γιατροι μια κουλη μια φραγκοφονιαδες ξουξου να φυγουν οι αλλεργιες να γλιτωσεις με το καλο στο γαμο να περασατε σουπερ

Αννα μαρια μη σκας βρε για το σχολειο 2 μηνες αποχη

για τις μαθητριες συμφωνω αυτοι που χουν αναγκη σπανιΑ μιλανε..

ο αντρεΑς ειναι απο τα πιο ομορφα αγορακια που χω δει στο λεω ολοψυχα

βασω κ η ιωαννουλα μεγαλη τσαχπινα καλε ποζαρε κιολας κουκλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου επιτελους ορθοποδησε το μικρο σου!!

εδω μας εχει τρελανει ο Αερας παλι γκρρ εγω γενικα δεν συμπαθω το χειμωνα!!

βασουλα κ εγω μικρη ειχα παθει εγκαυμα απο ηλιο κ απο τοτε προσεχω τρελα ουτε βρακι αντεχα να με ακουμπησει ειχα καει τρελα στη σκια κ εγω κ η Αδερφη μου μια βδομαδα μειναμε γυμνες κλεισμενες στο σπιτι χαχα ακομα το θυμαμαι

το παθημα μαθημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι πως πηγε η γιορτουλα βαλε μας φωτο απο την κουκλιτσα!!!

εγω χτες ρεπο κ περασα σουπερ βγηκα σε μια παραθαλασσια ταβερνα για φαι με τον μπαμπα μου κ τον βΑσιλη ο συζηξ δουλεια κ το απογευμα που σχολασε πηγαμε θαλασσα ξεσαλωσε ο β 8 γυρησαμε βρηκε κ φιλο εκει ολα του τα παιχνιδια εδινε κ εγω καμαρωνα πολυ καλοψυχος ειναι μωρε τα αρπαζε το αλλο κ ο β ελεγε παρε κ αυτο παρε κ το αλλο κ το κανει απο καρδιας οχι επειδη θα του το πω μωρε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου οντως κ αλλο αγορακι θελω για να χει παρεουλα ο β τρεις ξαδερφες εχει εχει πηξει στις μπαρμπι χαχα

παω να διαβασω το Αρθρο

αννα μαρια μιαμ μιαμ η κρεμα τη λιγουρετικα

τι ειναι το μαχλεπι πως το πες που φαγατε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το αρθρο που λες αννα μαρια στα περισσοτερα συμφωνω πολυ δε εχω πει ποτε ψεμματα η δικαιολογια στο β παντα μου αρεσε να μαι ειλικρινης για τα προτυπα παλι συμφωνω δεν κανω κ εγω οσα δε θελω να κανει κ ο βασιλης ουτε του χω πει οτι θα τον αφησω γιατι δε θα το κανα ποτε αρα γιατι να τον τρομαξω αδικα αλλωστε εμενα ειναι πολυ της συζητησης αν εχεις καλο επιχειρημα στανταρ θα πειστει απο μωρο το χε αυτο

για να πεταξει αντικειμενο θα γινω τουρκος ομως οπως κ γω δεν τα κανω λαμπογυαλο οταν εχω νευρα το ιδιο απαιτω κ απο βασιλη αυτα θυμαμαι σε γενικες γραμμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Ερημιές βλέπω! Όλο βόλτες είμαστε!

Κι εμείς όλο έξω. Την Παρασκευή έκλεισε το σχολείο, γυρίσαμε πολύ νωρίς, έτσι πήγαμε οικογενειακώς βόλτα στην παραλία. Χτες το μεσημέρι πήγαμε σε ταβέρνα οικογενειακώς και η κουμπάρα μου, και το βράδι πάλι βόλτα στην παραλία με την κουμπάρα μου και τον Αντρέα. Σήμερα το πρωί εκκλησία και μετά τον άφησα στους γονείς μου και ήρθα και ξεκουράστηκα! Σε λίγο θα πάμε στη μάνα μου για φαγητό. Δεν ξέρω τι άλλο έχει το πρόγραμμα σήμερα.

Σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια για τον Αντρέα!

Βάσω κι εμείς θάλασσα πηγαίνουμε μετά τις έξι το απόγευμα. Φέτος δεν έχουμε πάει ακόμα. Τώρα που έκανε το ΜΜR μας είπαν να τον προσέξουμε για μια εβδομάδα-δέκα μέρες και να μην πάμε θάλασσα. Μετά απ' αυτό, θ' αρχίσουμε τα μπάνια.

Το σχολείο ανοίγει κανονικά 1η Σεπτεμβρίου, αλλά επειδή είναι Κυριακή, ανοίγουμε στις 2.

Ανδρέα λένε τον πατέρα μου. Ο πεθερός είχε ακούσει το όνομά του σε άλλο εγγόνι, έτσι είπαμε να βγάλουμε τον πατέρα μου. Αν όμως τα πεθερικά είχαν πρόβλημα, δε θα καθόμουν να κάνω θέμα, θα έβγαζα το όνομα του πεθερού, αφού συνήθως το πρώτο εγγόνι αν είναι αγόρι παίρνει το όνομα από την πλευρά του πατέρα. Επειδή, όμως, δεν έχουν τέτοια κολλήματα, δεν είχαν κανένα απολύτως πρόβλημα.

Αλεξάνδρα τι ηλίθια η πρώην μικροβιολόγος! Αν είναι δυνατόν; Μία αυτή, μία η διαιτολόγος... πού πας και πέφτεις; :)

Δεν ξέρω αν μου μοιάζει ο Αντρέας, όλοι λένε ότι μοιάζει στον άντρα μου, αλλά εγώ πιστεύω ότι μοιάζει αρκετά και στους δύο.

Κατερίνα γιατί δε φοράνε πέδιλα τα παιδιά σου; Κι εγώ στην εφηβεία δε φορούσα, δεν μπορούσα να βλέπω τα δάχτυλά μου, και φορούσα όλο κάτι μπαλαρίνες, μες στη ζέστη, άσε...

Με τη θάλασσα να προσέχετε, δεν έχει σημασία αν είναι ρηχή ή όχι, ο πνιγμός μπορεί να συμβεί και σε είκοσι εκατοστά νερό.

Κι εμάς εδώ στη Λάρνακα όλες οι παραλίες είναι πολύ ρηχές. Αφήστε που είναι κι ό,τι να 'ναι, δηλαδή μπαίνεις, βαθαίνει και μετά γίνεται πάλι ρηχή και σου φτάνει μέχρι τη μέση της γάμπας, μετά πάλι βαθαίνει λίγο, μετά πάλι ρηχή!

Μάγδα τι γλύκας ο Βασίλης που έδινε τα παιχνίδια του!

Άσχημο το έγκαυμα από τον ήλιο, εγώ γενικώς προσέχω, δεν έχω καεί ποτέ, παρ' όλο που είμαι πάρα πολύ άσπρη.

Το μαχαλεπί είναι μια πολύ απλή κρέμα που γίνεται από νισεστέ και νερό. Δε βάζεις τίποτε άλλο μέσα. Όταν θα τη φάς, βάζεις ένα κομμάτι σε βαθύ πιάτο, και το κόβεις σε μικρότερα κομματάκια. Προσθέτεις ανθόνερο ή ροδόνερο, σιρόπι τριαντάφυλλο, παγωμένο νερό και ζάχαρη. Πολλοί το σερβίρουν και με παγωτό τριαντάφυλλο που είναι πολύ διαδεδομένο στην Κύπρο. Δε μου αρέσει και πολύ, αλλά οι περισσότεροι το λατρεύουν. Είναι πολύ δροσιστικό, ένα κι ένα για καλοκαίρι.

Καγκουράκι τι έγινε με τη γιορτούλα της Αγγελικής; Μου έλεγε ένας συνάδελφος προχτές ότι στην αποφοίτηση της κόρης του από το νηπιαγωγείο τους φόρεσαν... τήβεννο και πέταξαν και τα καπέλα!!!

Σας αφήνω κόρες, ελπίζω να μπει καμία να γράψει κανένα νέο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

τι ερημιες ειναι αυτες που εξαφανιστηκατε ολες;

εμεις σημερα το πρωι ειχαμε αγωνες δρομου στο χωριο μας,τρεξανε οι μεγαλοι 10χλμ και τα παιδια 400μ. συμμετειχαν και τα δικα μου εκτος του Δημητρη που τελευταια στιγμη ηθελε αγκαλια γιατι τρομαξε να μη τον παρουν βαρνα(σβαρνα)τα μεγαλυτερα ετσι ελεγε γιαυτο το εγραψα ετσι ,δεν ειχε κι εδικο ενα μικρο κοριτσακι επεσε ,το ποδοπατησαν και ματωσε τα χειλακια του το καημενουλι,ο Νικος μου βγηκε τριτος αναμεσα σε 50 παιδια περιπου και για ακομη μια φορα η μανα συγκινηθηκα οπως παντα ,το χαρηκε πολυ κι αυτος γιατι προσπαθησε πολυ το αγορακι μου,μετα πηγαμε στην πεθερα για φαγητο μετα απο τοσο καιρο,επεμεναν και οι δυο τους και ετσι εδωσα τοπο στην οργη οχι οτι με χαλασε αφου μεχρι τις 12 η ωρα ημασταν εξω και ειχα το κεφαλι μου ησυχο απο μαγειρεματα

Αννα Μαρια δεν θελουν να φορεσουν πεδιλα επειδη θελουν να παιζουν μπαλα και δεν μπορουν με τα πεδιλα χτυπανε τα δαχτυλα,τους βλεπει κι ο μικρος και δεν θελει κι αυτος κι εχω ενα σωρο ζευγαρια πεδιλα γιαυτον χαμενα θα πανε θα τα παρει ο μπεμπης ολα ,πιο μικρα φορουσαν αλλα τα τελευταια χρονια δεν τα θελουν καθολου ,ετσι τους πηρα πανινα ,για τη θαλασσα που λες δεν τους αφηνω ετσι φορανε μπρατσακια ακομη και στα ρηχα απλα μπορουν και παιζουν και ειμαι πιο ησυχη επειδη δεν ειναι αποτομη και ειναι ρηχη για μεγαλη αποσταση η συγκεκριμενη παραλια ,ακομη και μπανιερα μπορουν να πνιγουν το ξερω

Μαγδα κι εδω σημερα φυσαει απιστευτα ολη μερα κι εχει πεσει πολυ η θερμοκρασια γκρρρρ μου τι δινει οταν κανει κρυο το καλοκαιρι τρεις μηνες ειναι γιατι να μην κανει ζεστη τα νευρα μου παλι...

αντε καληνυχτα πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας μπαίνω να σας πω τα νεακια μμου

χθες Σάββατο είχαμε την γιορτη στον παιδικο τρεις ώρες γιορτη είμασταν εκει απ τις 5:30 μέχρι τις 9:00 και την κάνουν σε ένα κλειστό γήπεδο. Ήταν πολυ όμορφα όλα όσα είχαν ετοιμάσει και πολυ συγκινητικά ειδικα όταν πρώτο βγήκαν τα πιτσιρικακια πιασμενα ζευγαρακια και χαιρετουσαν ολους τους γονεις. Στην αρχη ξεκίνησαν με το mini tennis που τους κάνουν και έδειξε καθε ένα παιδακι ξεχωριστα τι εχει μάθει αλλα τα προνηπια, η τάξη της Αγγελικης δηλαδη και αλλα τα νήπια τα οποια μεγαλύτερα ήταν πολυ προχωρημένη, κάνανε φοβερά πράγματα με την ρακετα. Μετα το προγραμμα ειχε baby yoga επισης εντυπωσιακό το ότι τα περισσότερα τα κατάφερναν πολυ καλα και ήταν και αρκετα καλα συντονισμένα. Τέλος ήταν το μουσικό κομμάτι της γιορτής όπου να νήπια χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς έναν απο Κρήτη δυο απο νησιά και έναν απο Ηπειρο ενω η τάξη της Αγγελικουλας χόρεψαν καποια τραγουδακια για το καλοκαιρι, τον Μενουση και το πιο ωραίο ήταν το χρυσοψαρο αυτο απο την ελληνική ταινία με την Καρεζη και τον ηλιοπουλο όπου τα κοριτσακια έκαναν τις γατουλες και τα αγοράκια τα χρυσοψαρα και αγκαλιαζοντουσαν τόσο αθώα!

Έμεινα πολυ ευχαριστημένη γιατι μου φαίνεται έχω κάνει καλη επιλογη παιδικου που τους κάνουν τόσα πράγματα!

Σας καληνυχτιζω αυριο θα επανέλθω με τα δικα σας, φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Πω πω ερημιες!!!

Αννα Μαρια καλα θυμομουν οτι Αντρεας ειναι ο πατερας σου γιατι ειναι πιο συνηθισμενο ονομα στην Κυπρο παρα στην Ελλαδα!ο Αντρεας και γω πιστευω σου μοιαζει παρα πολυ!Πιο πολυ μοιαζει σε σενα παρα στον αντρα σου νομιζω!εχετε τα ιδια ματια νομιζω!

ΚΑ1 συγχαρητηρια για την επιτυχια του γιοκα σου!μπραβο!και στα 3 παιδακια σου και δεν πειραζει που ο Δημητρακης φοβηθηκε!αν ειδε και ενα σωρο μεγαλυτερα παιδακια λογικο ειναι!δωσε τοπο στην οργη με την πεθερα σου να δουμε αν φτιαξει η κατασταση!το γεγονος οτι πηγατε για φαγητο εκει ειναι η αρχη πιστευω!

Καγκουρακι τι ωραια που η Αγγελικουλα συμμετειχε!φανταζομαι συγκινηση που την εβλεπες!ποτε ηταν βρεφακι και τωρα την βλεπεις να ειναι πιο ανεξαρτητη πλεον και παιρνει πρωτοβουλιες!τι ωραια!

Εμεις το Σαββατο πηγαμε θαλασσα το απογευμα, αρεσε πολυ στην Ιωαννα, ενθουσιαστηκε και δεν φοβηθηκε καθολου το νερο!καθισε εκει στην ακρη και ερχοταν το κυμα πανω της και γελουσε!αλλα οντως θελει να χεις τα ματια σου δεκατεσσερα στη θαλασσα!αυτο ειναι αληθεια, ακομα και στα ρηχα τα παιδια δεν ξερεις τι σκεφτονται να κανουν!

Χτες την πηγαμε παιδοτοπο, επαιξε τρελα, ερχοταν και ενα αγορι 21 μηνων και επειδη η Ιωαννα ηταν χωρις παπουτσακια, ειναι εντολη να τα βγαζουν τα παιδια μεσα στα παιγνιδια, εγω δεν το ξερα και δεν της φορεσα καλτσουλες και αυτο την εβλεπε χωρις καλτσες και πηγαινε και τη τσιμπουσε, της τραβαγε το ποδι, του θυμωνε η μαμα του, τιποτα αυτο το ιδιο εγω δεν ηθελα να του θυμωσω γιατι το εκανε η μαμα του!μετα ομως επιασα την Ιωαννα και φυγαμε απο εκει γιατι οτι παιγνιδι επιανε η μικρη της το αρπαζε αυτο!του το αφηνε η Ιωαννα επαιρνε αλλο να παιξει της το παιρνε και αυτο!του θυμωναν οι γονεις αλλα αυτο επεμενε!παιδια ειναι σιγουρα αλλα και η δικη μου περιεργο δεν αντιδρουσε!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εμείς χτες τελικά πήγαμε το απόγευμα στο πάρκο κι έπαιξε ο Αντρέας. Βρήκαμε εκεί και μια φίλη μου με τα παιδιά της. Όταν πήγαμε, αυτά έπαιζαν σε κάποιο άλλο σημείο του πάρκου, και ο Αντρέας με τον άντρα μου πήγαν κάπου αλλού. Σε κάποια φάση έρχονται τα παιδιά, και μου λέει η κόρη της, που είναι εφτάμιση χρονών "ήρθε και ο μικρός Αντρέας;". Της λέω "όχι, ήρθα να παίξω μόνη μου" και μου κάνει "φτουουουουου"!!

Μετά ο Αντρέας έκανε λίγα δέκατα, είχε 38.3 απ' τον πωπό, δηλαδή 36.8 απ' τη μασχάλη. Μπορεί και να μην ήταν τίποτε απολύτως, και απλά να ήταν λίγο ζεστός απ' τη ζέστη. Εν τω μεταξύ, έχουν γεμίσει τα μπρατσάκια και τα μπουτάκια του κοκκινίλες. Απ' τη ζέστη μας είπε ο γιατρός, αλλά μου κάνει εντύπωση που είναι τόσα πολλά, ενώ τον πλένουμε συνέχεια...

Κατερίνα συγχαρητήρια στα αγόρια σου! Φυσιολογικό είναι που φοβήθηκε ο Δημήτρης.

Θυμήθηκα ότι κι εγώ φορούσα πάνινα παπούτσια, σαν μπαλαρίνες. Στις τελευταίες τάξεις του δημοτικού και στο γυμνάσιο τουλάχιστον, μόνο τέτοια φορούσα το καλοκαίρι.

Καγκουράκι γουάου, πολύ προχώ ο παιδικός σταθμός σας!

Βάσω τώρα που διάβασα αυτό που έγραψες για το αγοράκι που τραβούσε το πόδι της Ιωάννας, άκου τι έγινε χτες στο πάρκο: ένα κοριτσάκι αρκετά μεγαλύτερο απ' τον Αντρέα, γύρω στα τρία-τέσσερα, περπατούσε ξυπόλυτο... Δεν το σχολιάζω αυτό, που το άφηναν να περπατάει ξυπόλυτο μες στα χώματα και τις πέτρες. Σε κάποια φάση έρχεται και κάθεται στο παιχνίδι που ήταν ο Αντρέας, και τα πόδια της ήταν περίπου στο ύψος του στήθους του. Φυσικά ήταν κατασκονισμένα, αλλά είχε βαμμένα νύχια! Βλέπει ο Αντρέας τα βαμμένα νύχια και ήθελε να τα αγγίζει. Όχι να τα τραβάει, απλά τα ακουμπούσε με το δάχτυλο! Αυτής φαίνεται της άρεσε, και μετά του πρότεινε το πόδι για να αγγίζει ελεύθερα!!!

Σας αφήνω κόρες, πάω να κάνω σφουγγαρίσματα, κλαψ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μΑι κ εγω η απουσα σαββατο δουλευα το απογευμα πηγαμε μολ ηταν πολυ ομορφα καναμε βολτα στα μαγαζια κ γυρησαμε βρΑδυ εκανα κ ψωνΑκια ανα φορεματακι κ ενα σορτσακι σαν μαγιο υφασμα αλλα σορτς επειδη παιζω με το παιδι δε θελω να μαι πολυ με τον κ κωλο εξω στην θαλασσα οποτε με αυτο εχω πιο ευχαιρια κινησεων πηρε κ ο Αντρουλης μερικα ρουχα κ σαββατο που ρχεται ειναι σειρα του β κ της μπεμπας της αδερφης μου

κυριακη θαλασσα κλασικα κ το απογευμα ηρθαν απο δω η αδερφουλα

την ταραξε την μπεμπα ο β το τι κεφαλοκλειδωμα εφαγε δε λεγεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασω κ αννα μαρια πολυ γελασα με τα πατουσοκαμωματα σας

βασουλα σε ολα νομιζω αρεσει η θαλασσα μα ειναι απολαυση η ατιμη!!!

αννα μαρια κ η μπεμπα ειχε βγαλει σπυρακια απο τον πυρετο καποια στιγμη κρατησαν δυο μερες κ εφυγαν μονα αν κ ο αντρικος δεκατακια μονο μοιαζαν αυτο που λες καντον μπανακια να δροσιζεται!!

καγκουρακι αχ ποσο ωραια θα ταν το σκαθαρακι σου στη γιορτη εγω ειδα την γιορτη που θα παει ο β του χρονου κ εντυπωσιαστηκα σαν κ εσενα τρελη οργανωση κ τα μωρα λες κ ηταν μεγαλοι καλε χορευαν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου τριτο το αντρακι σου μπραβω εχει εφεση στο τρεξιμο το μαναρι μου

καλυτερα που δεν ετρεξε το μικρο σου κΑτι ηξερε μη το παρασερνανε μωρε μου!!!

Μπραβω που πηγες απο την πεθερα δωσε τοπο στην οργη για τον αντρα κ τα παιδακια σου ειναι η μαμα του κ γιαγια τους..

περιμενω να ξυπνησει το τσουπρι να παμε θαλασσα το κολυμβητηριο εκλεισε ξανανοιγει σεπτεμβρη

εχω πενηντα πλυντηρια για σιδερο αλλα θαλασσα σιδερο ενα μηδεν σημερα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

καλε χαθηκαν οι περισσοτερες!!!φυγατε για διακοπες ηδη και εμεις ακομη δουλευουμε?χαχα!

Μαγδουλα σου αρεσει και εσενα η θαλασσα απ οτι καταλαβα ε?ενω εγω δεν τρελαινομαι και πολυ!σιχαινομαι τον αμμο!γι αυτο προτιμαω την πισινα αλλα η πισινα δεν προσφερει κανενα οφελος στα παιδακια ενω η θαλασσα τους κανει πολυ καλο οποτε θελω να παιρνω την μικρη τουλαχιστον τα σαβκα! Αντε του χρονου θα κατασυγκινηθεις με τη συμμετοχη του βασιλακη στη γιορτουλα του παιδικου!παω στοιχημα θα ναι το πιο ομορφο αγορακι στον παιδικο!πρωταγωνιστη θα τον βαλουν:)

Αννα Μαρια μπορει οντως ο μικρος στον παιδοτοπο να εντυπωσιαστηκε που η Ιωαννα δεν φορουσε καλτσες ενω τα αλλα παιδακια φοραγαν!ποιος ξερει?παντως ορμαγε πανω στα ποδια της!του Αντρεα του αρεσαν τα βαμμενα νυχια ε?κι η Ιωαννα που βλεπει τα δικα μου βαμμενα ενθουσιαζεται αλλα θεωρω οτι ειναι πολυ μικρουλα για να βαλω μανικιουρ πανω στα νυχακια της!

Να σας πω κατι ρε κοριτσια και πεστε μου τη γνωμη σας!ειδα περιοδο στις 8 Ιουνιου, εγω παντα 26-28 μερες κυκλο εχω!την Κυριακη δηλαδη 30 Ιουνιου ειδα σημαδι και λεω αχ ηρθε νωριτερα η περιοδος!τελικα δεν μου ηρθε περιοδος παρα μονο αυτο το ροζ σημαδι και λιγα καφε!αφαντη η περιοδος!δεν προσπαθησαμε για εγκυμοσυνη!παιρνουμε προφυλαξεις ακομα (οχι χαπια και τετοια)!ισως να ναι καμια ανωμαλια?πηρα τη χημικο γιατι ο γιατρος μου ειναι χειρουργειο και μου πε και εγκυμοσυνη να ειναι, ειναι λιγο νωρις να κανω τεστ, να περιμενω λιγο!δεν νομιζω ομως γιατι δεν ηρθαμε σε επαφη τις γονιμες μερες και οταν ειχαμε επαφες παιρναμε προφυλαξεις (εκτος κι αν εγινε κανενα ατυχημα) που δεν το νομιζω!εσεις τι λετε?

Επεξεργάστηκε από girl84!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!!!Σαββατο βραδυ επιστρεψαμε απο το ταξιδι ε και οπως καταλαβαινετε...3 πλυντηρια πλυσιμο-σιδερο και καθαρισμα σπιτιου τωρα καταφερα να μπω!!!

πηγαμε εκπληρωσαμε το Ταμα και μολις επιστρεψαμε την αλλη μερα ΠΕΡΠΑΤΗΣΕ!!!!!!!!!!!!!Ε ΟΧΙ ΠΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΤΥΧΑΙΟ????????????????

ΜΕΓΑΛΗ Η ΧΑΡΗ ΤΗΣ!

τρεχω τρεχω και δεν φτανω λεμε!!!και τωρα θα μετακομισουμε κιολας...οποτε τρεχατε ποδαρακια μου...θα παμε σε μεγαλυτερο σπιτι αναγκαστηκα γιατι αυτο εδω που μενουμε εχει μονο 1 δωματιο και πλεον θελει το χωρο του!δεν χωραμε εδω μεσα...

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ και εμενα ειχε δεκατα ο μικρος εχθες...37!τι να ειναι???εχει και ευκυλια απο την Τηνο...λετε να τον παω στην παιδιατρο ή απλα κρυωσε????επειτα απο 1 μπανιο στη θαλασσα λιγα λεπτα αρχισε ευκυλια...ε και δεν τον ξαναβαλα!δεν καναμε μπανια...κοκκινιλες εχει ο Αντρεας?μηπως αλλεργια??

Βασω για ανωμαλια μου φαινεται!!!και εμενα μου ειχε τυχει αυτο...να εχω κατι καφε να μην ερχεται και ηρθε επειτα απο 2 εβδομαδες κανονικα!ακομη να στρωσει μετα τη γεννα!

αλλα εγω θηλαζω ακομη...και δεν εχει στρωσει...μια ερχεται κανονικα μια χαλαει!

Μαγδα τι τραβαει η μπεμπα ε??αχχαχαχα!φαντασου να κανεις δευτερο!!!

κοριτσια παω κατω να δωσω βιογραφικο και να διαλεξω επιχειρησεις...απο Σεπτεμβριο δουλεια!αντε να δουμε πως θα προσαρμοστει ο μικρος!

φιλιαααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ζουζουνες βασουλα καμια καθυστερηση θα ναι ουτε γονιμες κ αφου προσεχατε δε νομιζω να ναι νινι

ευχαριστω για τα καλα λογια για το ψυχακι μου για μενα οτι ρολο κ να χει θα ναι ο πρωταγωνιστης της καρδιας μου χιχι

βαλτης αυτοκολητα στα νυχια η μαμα μου βαζε οταν ημουν μικρη ακομα τα θυμαμαι σκεψου ενιωθα περηφανη χαχα αρκει να μην τα βγαλει να τα φαει

οντως εχω λατρεια με θαλασσα ουτε εγω τρελαινομαι για αμμο αλλα το προσπερνω μπρος στη χαρα του βασιλακου

μωρουδενια περπατησατε μπραβωωωωω τρεχατε ποδαρακια σου τωρα!!!!

μαλλον κρυωσε η κοιλιτσα κ κανει διαροιες το ψαρακι σου νομιζω δεν θα ναι τιποτα ζεστανε του τα ποδαρακια με καλτσουλες με βεντουζες για να μη γλυστραει

εγω σπιτι δουλεια δουλειεσσσς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τσουπριτσες! καλη εβδομαδα!

Εμεις Σκ βολταραμε αρκετα, την Κυριακη το απογευμα πηγαμε και θαλασσα, κλασικα δεν ηθελε να βγει με τιποτα, ουτε που ετρεμε και ειχαν γινει τα χειλη του μπλε! Τον εβγαλα με τα χιλια ζορια!

Μαγδουλα κι εσυ αγαπας το νερο; Κι εγω, αλλα προτιμω παραλιες με βοτσαλα, βεβαια παω στην αμμο πλεον για να παιζει ο μικρος πιο ανετα.

Αννα Μαρια κι εγω στις κουνιες που ειναι διπλα στο σπιτι μου τον αφηνω ξυπολητο, αφου με το που μπαινουμε ειναι η πρωτη του κινηση να βγαζει τα παπουτσια. Ομως ειναι πολυ καθαρα, γιατι εχει επιστατη και καθαριζει και δεν επιτρεπει μεσα ζωα ουτε μεγαλα πολυ παιδια, μονο χαλικια και φυλλα απο τα δεντρα εχει. Και γενικα πιστευω αν δεν φαει χωμα το παιδι δεν μεγαλωνει, αντισωματα! Πως ειναι σημερα ο Αντρικος; Ειχε κανει υψηλο πυρετο ισως για αυτο να εχει κοκκινιλες εμενα σχεδον παντα βγαζει μετα απο τοσο πυρετο.

Ανθη μου κι εμεις μερες μετραμε, 26 Ιουλιου κλεινει, απο τη μια λεω αντε να κλεισουμε, απο την αλλη δεν θελω κιολας, μαζοχισμος τι να πεις!

Καγκουρακι μου τι ομορφα που πρεπει να ηταν στη γιορτη!!! Και του χρονου!

ΚΑ μου πως να μη συγκινηθεις η μανα οταν βλεπεις να επιβραβευονται οι προσπαθειες και να χαιρεται το παιδι! Καλα εκανες και πηγες στην πεθερα σου, καλως η κακως οικογενεια ειστε πλεον και δεν υπαρχουν οικογενειες τελειες χωρις καυγαδες και παρεξηγησεις ολα στο προγραμμα ειναι και πρεπει οσο μπορουμε να τα προσπερναμε.

Βασουλα τι να κανεις, παιδια ειναι, οσο και να τα μαλωνεις αυτα το δικο τους θελουν να κανουν! Πολυ γλυκεια η μικρη σου!

Μαρινα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! Και οχι δεν πιστευω οτι ειναι τυχαιο, η ΠΙΣΤΗ ειναι μεγαλο πραγμα!

Κουκλιτσες ελπιζω να μην ξεχασα καμια!

Σας αφηνω παω παλι να δουλεψω!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

σημερα πηγα για ψωνια αγορασα φορεμα,παουτσια,ζωνη,τσαντα και σκουλαρικια,πηγα μαζι με την συνηφαδα μου φανταζομαι θα λυσαξε η κουνιαδα παλι θα φαγαμε πολυ θαψιμο γκρρρρ,την ωρα που γυρνουσα και ημουν ακομη στο αυτοκινητο εγινε σεισμος στην περιοχη μας 4.5 με 5 ριχτερ ειπαν δυνατουτσικος θα ελεγα,τα παιδια κατατρομαξαν και βγηκαν εξω αμεσως ο αντρας μου κοιτουσε τον μεγαλο καθρεφτη που εχουμε πανω απο τον μπουφε κι ελεγε θα πεσει δεν θα πεσει,εγω δεν καταλαβα τιποτα βεβαια επειδη οδηγουσα,,το επικεντρο ηταν εξω απο την Αιανη γιαυτο εγινε τοσο αισθητος,ειχε ξαναγινει το 1995 και ειχαν γινει πολλες καταστροφες τοτε επεσαν σπιτια κτλ,το σκ εχουμε γαμους τη μια μερα παντρευεται η κορη της νονας μου και την αλλη η κορη απο πρωτη ξεδερφη του αντρα μου και πρεπει να ετοιμαστουμε και για τις διακοπες μας σιγα σιγα την αλλη Τεταρτη φευγουμε,χθες ο Γιωργος ξανακανε πυρετο αλλα σημερα ειναι καλα πολυ περιεργες ιωσες παντως φετος αμαν καναμε να συνελθουμε ,για δειτε τα πραγαμτα που πηρα http://www.axelaccessories.com/gr/eshop/SHOES/HIGH%20HEELS/1202-0487_pp/ αυτο ειναι το παπουτσι και αυτο το φορεμα http://www.axelaccessories.com/gr/eshop/CLOTHES/DRESSES/1403-0422_pp/ ευτυχως ειχαν καλες τιμες ,πως σας φαινονται;σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια για τα αντρακια μου!!

Βασουλα ισως να ειναι καποια ανωμαλια του κυκλου σου ,μου συμβαινουν κι εμενα περιεργα τελευταια,παντως μπορεις να μεινεις εγκυος χωρις να κανεις ελευθερα και χωρις να ειναι οι γονιμες μερες σου ,δεν ξερεις τι μπορει να γινεται εκει μεσα ,κι εγω ετσι ελεγα αλλα στον Γιωργο εμεινα εγκυος χωρις να το καταλαβω κι αναθεωρησα τις αποψεις μου

Αννα Μαρια πως ειναι ο Αντρεας σημερα,ξανακανε πυρετο;κι ο Δημητρης οταν βαφω τα νυχια μου τα πιανει του αρεσουν λεει

Κατερινακι πολλα πραγματα κανουνε στον παιδικο σας!!τελεια ακουγεται η γιορτουλα σας φανταζομαι ποσο θα συγκινηθηκες!!

Μαγδα μεγεια τα καινουργια σου ,τι ωραια που πατε θαλασσα συνεχεια κι εγω θελωωωω,μονο να μας κανει καλο καιρο στις διακοπες μας να το χαρουνε τα παιδακια μου που λατρευουν τη θαλασσα...

Μαρινα περαστικα στον μικρο σου

φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μαζι γραφαμε εγω βεβαια τα ειχα καμια ωρα ωσπου να τελειωσω γιαυτο δεν ειδα τα δικα σου ,κι εσεις μπανακι ε;ετσι κανουν και τα δικα μου με τη θαλασσα αν μπουν δεν βγαινουν με τιποτα μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου, μπαίνω σαν κομήτης τελευταία και στεναχωριεμαι που δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νεα σας αλλα που θα παει θα βρω πάλι τους ρυθμούς μου.

ειμαι απο το μεσημέρι στο χωριο, ο Νικόλας εχει ενθουσιαστει με το νέο περιβάλλον και εχει τόσα πολλα πράγματα να εξερευνήσει ντουλάπια συρτάρια γιατι εδω δεν εχουμε βάλει στοπ, στην βεράντα πήγαινε πανω κάτω εξαντλήθηκε. Το πρωι ταλαιπωρήθηκα με την εφορία είχα κάτι δουλειές και ευτυχώς που είχα τον μικρο μαζι στο καρότσι γιατι η ουρα ήταν απίστευτη, και ευτυχώς με εξυπηρέτησαν αλλα ξέχασαν να μου δώσουν αριθμό πρωτοκόλλου σε κάτι χαρτια που κατέθεσα γιατι γκρινιαζε ο μικρός και μετα ξανά πήγαμε πάλι μαζι για δευτερη φορα. Αυριο λέμε να πάμε και για μπάνιο εγω και ο Νικόλας το πρώτο μας. Αγγελική ειχε ερθει απο την Δευτέρα στο χωριο με την γιαγια και τον παππου πήγαν την δευτερα το απογευμα και της φάνηκε κρύα και πήγαν και σημερα το πρωι και κολύμπησε και ειπε την εξής ατάκα...γιαγια χθες κρυωνα γιατι φορούσαν μπικινι ενω σημερα με το ολοσωμο δεν κρυωνω!!!!

σας καληνυχτιζω και υπόσχομαι να επανέλθω με σσχολιασμό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις εδω κουνιομαστε για τα καλα,δυο φορες εκανε σεισμο παλι σημερα,πεταχτηκαμε εξω ,ο κοσμος ειναι ολος αναστατος ειδικα αυτοι που μενουν σε πολυκατοικιες φοβαμαι για τα παιδια ειδικα το βραδυ..........

εχουν κανει μια τεχνητη λιμνη και λενε οτι ολα απο εκει προκαλουνται, απο το φραγμα της ,ο Θεος βοηθος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...