Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μια ιστορία θα σας πω!!!


Recommended Posts

Γειά σας κοριτσάκια μου!!!

Δεν μπορώ να το πιστέψω αλλα ναι,είμαι εγκυος!!

Προσπαθούσαμε τόσο καιρο,σχεδον 2 χρόνια,ειχαμε κανει και ορμονικές εξετάσεις,σπερμοδιάγραμμα,σαλπιγγογραφία και ήταν όλες οκ.

Τον προηγούμενο μήνα μετα που μου τελείωσε η περίοδος πηγα στον γιατρό για να δούμε με υπέρυχο την ωορηξία και γιατι ανησυχούσα μήπως δεν σπάει το ωοθηλάκιο.Στον 2ο υπέρυχο που έκανα μου είπε οτι ειναι ετοιμο να σπάσει και να το κανουμε το βράδυ.Λοιπόν εγινε οτι έγινε και ενώ είχα πάρει θέση ξάπλα-με-το-μαξιλάρι-απο-κάτω χαχα μου λέει ο άντρας μου οτι δεν αισθάνεται καλα,είχε διάρροιες,ζαλάδες..(τον ξέκανα!!)και σηκώνομαι και πάμε βραδιάτικα στο νοσοκομείο!!!Βέβαια οτι έπαθε ήταν απο μια αντιβίωση που είχε πάρει για την ωτίτιδα και την είχε πάρει 6 ώρες πρίν!!!Αυτή η ωτίτιδα τον ταλαιπώρησε πάρα πολύ και ενω είχε αλλάξει αντιβίωση τον έπιανε να πρέπει να πηγαίνει στην τουαλέτα συχνα.Μετα που σταμάτησε την αντιβίωση εξακολουθούσε να πηγαίνει με αποτέλεσμα να πάμε στον γιατρό και να τον στείλει πακέτο για εισαγωγή στο νοσοκομέιο!!Αυτό εγινε χτές βράδυ!Σήμερα έκανα την β'χοριακή οπου μου είπε οτι ειναι 245 και οτι έχουμε εγκυμοσύνη..Ακόμα δεν το πιστεύω..Σκέφτομαι οτι τελικά θα γίνει και σε μένα αυτο που επιθυμούσα τόσο καιρό...θα χοντρύνω και αυτη τη φορά δεν θα είναι απο το φαγυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εν τω μεταξύ ειχα κανει ενα τέστ προχτές και μου βγήκε ψιλοθετικό και δεν το πολυπίστευα.Παρόλο που είχα κανει τους υπέρυχους δεν το περίμενα οτι θα συμβεί..τι να πω αναισθησία..!!!Μπορώ να πω οτι πιο πολύ το έκανα το τέστ για να σιγουρευτώ οτι δεν ειμαι παρα οτι είμαι.(τρελλη τελείως..!!)Έκανα χτές 2 διαφορετικά τέστ,το ένα βγηκε θετικό κ το άλλο αρνητικο!!Τότε το πίστεψα αλλα είχα και τις αμφιβολίες μου.Ε,και αφού δεν ήρθε και η περίοδος σήμερα είπα να κάνω και τη β'χοριακη η οποία βγήκε μεσα σε 2 ώρες.Το έμαθε ο άντρας μου τηλεφωνικώς

απο το νοσοκομείο!!

Αυτα!

Υ.Γ.Όταν με το καλό το μάθετε το ευχάριστο νέο,μην οδηγήσετε!!Πήρα λάθος δρόμο και παρολίγο να περάσω 2 κόκκινα φανάρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εν τω μεταξύ ειχα κανει ενα τέστ προχτές και μου βγήκε ψιλοθετικό και δεν το πολυπίστευα.Παρόλο που είχα κανει τους υπέρυχους δεν το περίμενα οτι θα συμβεί..τι να πω αναισθησία..!!!Μπορώ να πω οτι πιο πολύ το έκανα το τέστ για να σιγουρευτώ οτι δεν ειμαι παρα οτι είμαι.(τρελλη τελείως..!!)Έκανα χτές 2 διαφορετικά τέστ,το ένα βγηκε θετικό κ το άλλο αρνητικο!!Τότε το πίστεψα αλλα είχα και τις αμφιβολίες μου.Ε,και αφού δεν ήρθε και η περίοδος σήμερα είπα να κάνω και τη β'χοριακη η οποία βγήκε μεσα σε 2 ώρες.Το έμαθε ο άντρας μου τηλεφωνικώς

απο το νοσοκομείο!!

Αυτα!

Υ.Γ.Όταν με το καλό το μάθετε το ευχάριστο νέο,μην οδηγήσετε!!Πήρα λάθος δρόμο και παρολίγο να περάσω 2 κόκκινα φανάρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ!!Μέχρι τέλος Γενάρη εχουμε κανονίσει να πάμε εξωτερικό και στα Γιάννενα αλλα δεν ξέρω τι θα κάνουμε τελικά..Ειναι αυτό που λένε οταν κανει κανείς σχέδια για το μέλλον ο Θεός γελάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ!!Μέχρι τέλος Γενάρη εχουμε κανονίσει να πάμε εξωτερικό και στα Γιάννενα αλλα δεν ξέρω τι θα κάνουμε τελικά..Ειναι αυτό που λένε οταν κανει κανείς σχέδια για το μέλλον ο Θεός γελάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου συγχαρητηρια χαιρομαι παααααρα πολυ ειναι υπερ ευχαριστα τα νεα σου πραγματικα.Ευχομαι καλη πορεια στην εγκυμοσυνη σου και ενα υγειες μωρακι.Με το καλο να το φερεις στον κοσμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου συγχαρητηρια χαιρομαι παααααρα πολυ ειναι υπερ ευχαριστα τα νεα σου πραγματικα.Ευχομαι καλη πορεια στην εγκυμοσυνη σου και ενα υγειες μωρακι.Με το καλο να το φερεις στον κοσμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!!!!!

ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ, ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ

ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ Η ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ

ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ..

ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 150 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ..(ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ,

ΟΧΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ!!!)

ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΑΡΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΟΣΟ

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΝΩ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

ΔΕΝ ΠΗΓΑΜΕ..

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΓΧΩΣΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΚΟΨΩ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ

ΠΡΟΣΕΧΕ..

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!!!!!

ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ, ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ

ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ Η ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ

ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ..

ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 150 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ..(ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ,

ΟΧΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ!!!)

ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΑΡΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΟΣΟ

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΝΩ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

ΔΕΝ ΠΗΓΑΜΕ..

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΓΧΩΣΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΚΟΨΩ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ

ΠΡΟΣΕΧΕ..

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasoula μου συγχαρητήρια...Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και να γεννήσεις ένα υγιέστατο μωράκι..Και όντως πρέπει να προσέχεις πολύ τώρα στην αρχή..Εμένα ο γιατρός μου ούτε γαμήλιο ταξίδι δε με άφησε να πάω (εξωτερικό) ούτε καν σε νησί με πλοίο...Οπότε καλύτερα να τον συμβουλευτείς πριν κάνετε το οτιδήποτε...:dry: :dry:

Επιπλέον, ούτε στο νοσοκομείο που είναι ο αντρούλης σου επιτρέπεται να πας, γιατί μπορεί να κολλήσεις κανένα μικρόβιο...:( :( Δε θέλω να σε τρομάξω, αλλά αυτό συνιστούν οι γιατροί...

Με το καλό λοιπόν και περαστικά στον αντρούλη σου!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasoula μου συγχαρητήρια...Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και να γεννήσεις ένα υγιέστατο μωράκι..Και όντως πρέπει να προσέχεις πολύ τώρα στην αρχή..Εμένα ο γιατρός μου ούτε γαμήλιο ταξίδι δε με άφησε να πάω (εξωτερικό) ούτε καν σε νησί με πλοίο...Οπότε καλύτερα να τον συμβουλευτείς πριν κάνετε το οτιδήποτε...:dry: :dry:

Επιπλέον, ούτε στο νοσοκομείο που είναι ο αντρούλης σου επιτρέπεται να πας, γιατί μπορεί να κολλήσεις κανένα μικρόβιο...:( :( Δε θέλω να σε τρομάξω, αλλά αυτό συνιστούν οι γιατροί...

Με το καλό λοιπόν και περαστικά στον αντρούλη σου!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sugxarhthria gia tn egymosynh sou!!!:woohoo: :woohoo:

bravo koukla mou me to kalo to mwraki sas:)

k egw 8a symfwnhsw me ta koritsia..kalutera na prosexeis

polu to 1o trimhno ths egymosynhs sou!!!!

eyxomai na exeis mia hremh egymosunh

k ola na kulhsoun omala!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sugxarhthria gia tn egymosynh sou!!!:woohoo: :woohoo:

bravo koukla mou me to kalo to mwraki sas:)

k egw 8a symfwnhsw me ta koritsia..kalutera na prosexeis

polu to 1o trimhno ths egymosynhs sou!!!!

eyxomai na exeis mia hremh egymosunh

k ola na kulhsoun omala!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ..:woohoo: ..Με το καλό ....

Να σου πω την αλήθεια κ εμεις ειχαμε κανονίσει φέτος τον Νοέμβρη να πάμε ΠΡΑΓΑ αλλά τελικά μαθαμε για εγκυμοσύνη κ δεν......

Ειπαμε του χρόνου....

Δεν πειραζει.......τα ταξιδια γίνονται, ειδικά μετα τον τρίτο μπορεις να πας μεχρι τα Γιάννενα νομίζω., ο 4ος, ο 5ος κ ο 6ος ειναι πολύ ωραιοι μήνες....

Να εισαι καλα, να προσέχεις κ περαστικά στον αντρούλη σου....:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ..:woohoo: ..Με το καλό ....

Να σου πω την αλήθεια κ εμεις ειχαμε κανονίσει φέτος τον Νοέμβρη να πάμε ΠΡΑΓΑ αλλά τελικά μαθαμε για εγκυμοσύνη κ δεν......

Ειπαμε του χρόνου....

Δεν πειραζει.......τα ταξιδια γίνονται, ειδικά μετα τον τρίτο μπορεις να πας μεχρι τα Γιάννενα νομίζω., ο 4ος, ο 5ος κ ο 6ος ειναι πολύ ωραιοι μήνες....

Να εισαι καλα, να προσέχεις κ περαστικά στον αντρούλη σου....:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!

Έχετε δίκιο για τα ταξίδια...Μπορεί να πεταχτούμε μεχρι την Αθήνα..καλό ειναι και αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!

Έχετε δίκιο για τα ταξίδια...Μπορεί να πεταχτούμε μεχρι την Αθήνα..καλό ειναι και αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...