Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009-ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ,ΛΕΧΩΝΕΣ Κ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ-ΝΟ39


Recommended Posts

ποιος σας ειπε οτι ειναι κολητικο;;

ο πυρετος ο 3μερος κ στα καπακια σπιθουρακια;;τι να πω..και στο λεω γιατι η δικια μας ειναι φοβιτσω η παιδιατρος...

τελικαθ ελεις τισ πανες να τις δοκιμασεις η οχι;;

δεν καταλαβσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 905
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ο παιδιατρος μου το ειπε- εμας εχει ακομα δεκατα ο στελιος ετσι ισως γι αυτο το ειπε

εαν εσεις δεν εχετε πυρετο τοτε δικιο θα εχει η γιατρος σας

ναι ρε συ τις θελω - απλα και εγω σε κανα μηνα με κοβω να τις βαζω που θα εχει φτιαξει λογικα το ωραριο του σκατου

τι να σας πω τωρα το μεσημερι - 15 λεπτα εκανα να φαει 20 λεπτα να τον αλλαξω.

τα κανει με δοσεις τα σκατα και τα τσισα

κανει κακα οταν ξυπνησει - τον αλλαζω -κανει κακα με το πρωτο βυζι- τον αλλαζω - κανει κακα με το που του βαλω τη 2η πανα - τον αλλαζω - κανει τσισα και κατουραει ολο τον τοπο και την πανα που μωλις ειχα βαλει απο κατω του - τον ξαναμαναλλαζω -

μιλαμε πολυ σκατο

αα ξεχασα να σου πω

ειχε κανει ενα συγκαματακι με το σκατομανι - εβαζα σουντοκρεμ - εβαζα φουσικορτ - ο γιατρος μου το ειχε πει ετσι - και τιποτα το συγκαμα 3 μερες εκει -

ε εβαλα κεραλοιφη και σημερα 2η μερα ειναι περδικι ο κωλος του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια λες μαρκερ για το συγκαματακι;;;πολυ χαρηκα1!!!

αληθεια σου λεω!!οποτε γραψε μου 1 διευθ με πμ να σου τα στειλω καποια στιγμη...

τοσο σκατο ρε συ;;χαχ!!

μπραβο ρε μαρκερ που θηλαζεις..αληθεια!!

κ μενα με ρωτησε η παιδιατροε πολλες φορες..αν εχουμε πυρετο..κ της λεω ουτς δεκατα!!

οποτε μαλλον γι αυτο!!

ασε που να σου πω την αληθεια με ρωτησε αν εχει πυρετο κ σπυρακια ταυτοχρονα γιατι ψυλιαζοταν κατι αλλο με τετοιο συνδυασμο..δε ξερω τι αλλα μου ειπε πυρετο κ σπιθουρακια μαζι;;της λεω οχι..3 μερες πυρετο κ καπακι σπιθουρια!

εντω μεταξυ λεω τι ειναι ο ργανισμος..παιδια 3 μερες την ιδια ωρα πυρετο..στισ 1 παρα τη νυχτα..και την 4η μερα την ιδια ωρα σπιθουρακια..απιστευτο πραγμα!!

τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μου λες τέτοια σώσω , ο δικος μου δεν έδειξε μα ανησυχεί.

ναι η κεραλοιφη έκανε θαύμα σου λέω.

θα στεολω πμ σε λίγο απο το πισι.τωρα γραφω απο κιν.

οκ οπότε εσάς σας πέρασε μπράβο βρε σωσω.

στο προηγούμενο γεύμα πνίγηκε και έκανε εμμετπ το μαναρι μου. Μαράθηκε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμα δε το διαλυσω σημερα....δε θα το διαλυσω ποτε!!

s:

<<< ης εδωσα ζελε...κ ετρωγε με τα χερια..της παιρνω το κουταλι αφου την εχω ειδοποιησει κ τρωει με τα χερια..και μετα πασαλειυει ολο το ζελε ..παντου στο τραπεζi...

ti να πω!!πεξτο τρελα λενε..

μα πως γινεται να το παιξω τρελα;;

πηγαμε σε 1 φιλη..πηρε κ το πατινι..ουτε 2 βηματα δε ξεριε να το παει!!χαχα//

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai re σωσω δε γινεται αν το παιξεις τρελλα , ουτε η καλη μανουλα που εχει την απιστευτη υπομονη

καμια ξυλια στον ποπο δεν κανει κακο ή καμια τιμωρια.

χαχα πλακα θα ειχε με το πατινι.

πηρες πμ;

Επεξεργάστηκε από marker
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε κι εσύ μην τον αλλάζεις αμέσως...

περίμενε να οεράσει κανένα δεκάλεοτο.. χαχαχα.

εγώ πήγα στο σχόλείο του α.

φέρανε ψυχολόγο κ μας είπε πολύ ωραία πράγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηρα πμ!!

κ τωρα πηρες το κερι της λαμπαδας Κ ΤΟ σκορπισε στο χαλι...

τιμωρια μαρκερ..δεν εχει παιδικο αυριο,παγωτο,κ παιχνιδι στον υπολογ..

αυτη ειναι η τιμωρια..

δε λεω να της στερησω βολτα γιατι θα την στερηθει κ η μανα..κ δε κανει..

χαχα..

μπραβο για τον αφαλο!!

τι σας ειπε νανα η παιδο ψ;;

αυριο εχει γιουροβιζιον..να μη το γιοαρτασω με 1 πιτσα ας πουμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είπε ότι το μωρό πρέπει να νιώθει ασφάλεια στο σπίτι...

ότι μπορεί να στηρίζεται στους γονείς του.

να υπάρχει πρόγραμμα, ηρεμία στην οικογένεια.

τα αδερφάκια είναι καλό να κοιμούνται στο ίδιο δωμάτιο.

να είμαστε σταθεροί σε αυτά που λέμε.

να μηνεπιβάλουμε συνέπειες που δεν μπορούμε να τηρήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάποιος γονιός ρωτησε για το γυμνό.

δεν είναι κακό να μαςβλέπουν γυμνούς.

αλλά να μην το προκαλούμε

πχ να μην γυμνοί στοδ δωμάτιο τους.

αλλά να μην ντρεπόμαστε αν μας δουν τυχαία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι ωραια ου ειναι οι παιδικοι σας

τι να πω εδω αθηνα ειμαστε ολιγον πισω

βρε κοριτσια εγω οταν θηλαζω τους αφηνω να μπαινουν , δεν νιωθω αβολα λετε να περαζει; ε δε νομιζω

και ειδικα εαν ειμαι μονη στο σπιτι ακι κανω μπανιο μπορει να πλακωθουν και να ανοιξουν την πορτα να μπουν να κλαφτουν - τους λεω δεν κανει να μπαινεται οταν οι αλλοι κανουν μπανιο , τσισα κλπ αλλα ακομα δεν τα τηρουν.

ταν τον αλλαζω τα κανει νανα τα περισσοτερα

πλανω βαζω βρακι και παλι σκατο στο καπακι

σκεφτομαι μηπως εφαγα τιποτα κουλο και τον επιασε τοσο πολυ χεσιμο αυτη την εβδομαδα - αλλα δεν εχω φαει

να φταιει ο χαλβας; εφαγα αυτον τον νηστισιμο.

τι αν πω βρε σωσωκα - ειναι μαλλον της ηλικιας η αντιδραση

ο Νικος αν και ειναι πιο υπακουος εαν δεν του κανεις το χατηρι ή εαν τσαντιστει - εχει αρχισει σφυγγει το στομα και κανει χροθιες και αρχιζει τα ουρλιαχτα - να δω ποσο θα το κρατησει γιατι εχει αρχισει και μου κακοφαινεται.

αντε καληνυχτα παω να ταισω σιγα σιγα και αν την πεσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε καλη ξεκουραση μαρκερ..

της ηλικια ειναι..κ η δασκαλα σημερα ειπε..

ανυπακουη παρα πολυ σημερα..

με τις μερςες της δλδ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ όλες τις μανούλες τις παρέας με τα όμορφα μπεμπάκια και παιδάκια!

Σας διάβασα όλες,είχα να διαβάσω μέρες η αλήθεια.Μια η δουλειά,μια το άλλο θεματάκι που γράφω δε σας προλαβαίνω κιόλας.Νομίζω είστε ηπιο ενεργή ομάδα του mammy.

Εμεις όλα καλά.Ξεκινήσαμε με τις πάνες την προσπάθεια.Προς το παρόν τίποτα εντός λεκάνης ή γιογιού.Κάθονται με τις ώρες,ρεμβάζουν και μετά που σηκώνονται τα κάνουν....στο πάτωμα φυσικά.Δεν τις αφήνω όμως και γω χωρίς πάνα απλά τις πάω κάθε δυο και λίγο στη τουαλέτα να κάτσουμε.Νομίζω αν δε πετάξουμε πάνα τελείως δουλειά δε θα γίνει.Πάντως και που βρέχονται δεν δυσανασχετούν,μήπως αυτό δείχνει ότι είναι ακόμα ανώριμες;

Στα δικά σας τώρα γιατί είναι και πολλά!

Καταρχήν Νανά να σου ζήσει ο παίδαρος σήμερα που σαράντησες.Το κρατάνε και στη Κύπρο το έθιμο με την εκκλησία και την ευχή;Πήγατε σήμερα;Εγω θυμάμαι τις είχα πάει και τις πήρε και τις δυο μαζί ο παππάς αγκαλίτσα και τις γυρνόφερνε έξω από το ιερό.Πολύ ωραία τα λόγια που λέει στη μανούλα.Ηταν η πρώτη τους επίσημη έξοδος,χα χα

Μαρκερ σε θαυμάζω.....τρίτεκνη μάνα γολγοθάς μου φάνηκε η περιγραφή με τα ταίσματα.Μη σκας για το αν τρωει το ίδιο κάθε μέρα.Ετσι δε κάνουν τα πολύ μωρά;Τη μια τρώνε ικανοποιητικά την επομένη όχι,λογικό το βρίσκω.Μπράβο Αγγελάκο για το λώρο!Αντε και γαμπρός!(Ασχετο)....Περαστικά στο Στελλάρα,εύχομαι να μην είναι κολλητικό.

Ντομ και γω νομίζω έχεις κούραση πολύ και άγχος και δε μπορείς να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου.Ξέρεις που λένε όσα έχει η Μαριώ στο νου της τα βλέπει και στο ξύπνιο της;;;Ε κάτι τέτοιο παθαίνεις.Μη το μελετάς...άσε να κυλήσουν τα πράγματα και πίστευε ότι όλα θα πάνε καλά και θα πάνε.Μη τη ξαναρωτήσεις τη συνάδελφο άμα είναι να επηρεάζεσαι.Σκέψου είναι η τελευταία σου μάλλον εγκυμοσύνη και πρέπει να τη χαρείς και να τη ζήσεις όσο πάει!Και στη δουλειά καλά έκανες...πρέπει που και που να δείχνουμε και το αυστηρό μας πρόσωπο.Περαστικά στα αγόρια σου με αυτιά και μύτες!

Σωσω περαστικά και στο Αρετούλη.Αυτή η Μάρθα σου εμένα την υστέρω ήθελε για μάνα...Ακου να πασαλείψει το ζελέ στο σαλόνι....Θα χα πάθει εγκεφαλικό....και θα χα και τον άντρα μου να λέει"πως κάνεις έτσι παιδιά είναι θα μεγαλώσουν κάτι θα πρέπει να χεις να θυμάσαι"

Περιμένουμε να δούμε τις στέκες!

Χρυσούλα μπράβο που είναι βολικός ο Γιαννάκης και κύριος ο Θανούλης σου.Είδες πως τα φέρνει ο Θεός,επειδή έχεις πολλές και άμεσες υποχρεώσεις σου στειλε 2 ήσυχα παιδιά...Πως πήγαν οι μαθητές σήμερις;Από ότι άκουσα ήταν κάτι για τι διαδίκτυο το θέμα και τους κινδύνους του;Πιασάρικο μου ακούστηκε με ζουμί!

Πάντως παιρνώντας το πρωί από τα Λύκεια με τους γονείς στημένους απο έξω συμμερίστηκα την αγωνία τους αν και τα θεωρώ αστεία αυτά τα πηγαδάκια έξω από τα σχολεία από την άποψη ότι δε μπορεί να προσφέρει τίποτα παραπάνω από άγχος η μαμά στο παιδί της με το να στέκεται με τη φραπεδιά από έξω και με το που βγει να πέφτει πάνω του έντρομη να το ρωτάει τι έγραψε....

Μαράκι Ζακυνθινό και γω πιστεύω έχει περιθώρια να γυρήσει η μπουμπου.Ακόμα έχεις 2 μήνες χοντρικά για να γεννήσεις.Doppler έκανες;Όλα καλά;Αδικα χαλάστηκες με τη μαία.Αυτές περιγράφουν ιδανικές συνθήκες δε μπορεί όμως να προβλέπουν κάθε ιδιαίτερη περίπτωση.Όλα καλά θα πάνε...θα την βρει την έξοδο η μπουμπού που λέει και η Marker,τι τις έχεις τις κόρες είναι πιο τσαούσες...χα χα

Vag σε άφησα τελευταία.Όποτε σε διαβάζω είναι σα να διαβάζω τον εαυτό μου.Εχουμε απόλυτη ταύτιση αντιδράσεων,απόψεων.Πως συμβαίνει αυτό ήθελα να ξερα.Μάλλον έχω επηρεαστεί που και οι δυο έχουμε δίδυμα.Με το καλό η επεμβασούλα τη Δευτέρα και γρήγορη ανάρρωση!Ευχομαι να ναι καλύτερα ο Σπυρέτος!

Αντε και Αγάθωνα αύριο δαγκωτό! χα χα

Σας φιλώ νύχτωσε!Καλό σκ να περάσετε τέλεια και προπάντων ξεκούραστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε μανρτ...

εγω την ειχα χωρις παμπερς απο την αρχη..

καθε αρχη κ δυσκολη..μη μαμσας..μη πισω γυρνας σε οτι κανεις..

οι στελες καλε ειναι παλαια αναρτηση..χαχα..

ριξε 1 ματια..παλιοτερες βεβαια αλλα παραπλησιες θα τι κανω..

puppeta's blogspot: ΣΤΕΚΕΣ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΚΑΡΦΙΤΣΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιδερωσα..ολα καλα..παω για κανενα τσιγαρτακι κ υπνο..

οι βυζονυχτουδες λεει η αδερφη μου οτι καναν σελιφα κλειστη στο φεις..

οποτε χαθηκαν απο το τρενο εδω!!

ενημερωτικα..ντομ μας μιλας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

ήρθε η μαντάμα για τα παράθυρα.

δε θα άντεχα να τα καθαρίσω μόνη μου...

μάρκερ, είναι ιδιωτικό το νηπιαγωγείο.

γι αυτό μας προσφέρουν τόσα πολλά.

κ τώρα νε την κρίση κάνουν τα πάντα για να μας κρατήσουαλλά για να δεις πόσο άτικοι είναι...

για τα δύο νωρά θέλουν 400 ευρώ κ μόνο για τον άνθιμο 250.

για να με αναγκάσουν να πάω κ τα δύο μωρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο μικρός είναι σχεδόν έτοιμος να κάνει πίπιλο.

μάρκερ, δεν είναιψκακό να σε βλέόυν να κάνεις μπάνιο.

είναι χειρότερο να κάνεις πως ντρέπεσαι.

αυτό που είπε η ψυχολόγοα είναι να μην τα προκαλούμε εμείς να μας βλέπουν.

δηλαδή να μην κυκλοφορούμε γυμνοί στο σπίτι.

επίσης κάτω άλλο σημαντικό που μας είπε είναι να μην κάνοτμε τίποταβρεφικό.

γάλα στο ότήρι...

όχι πανιά...

να μην τους ταϊζουμε.

ναι μαρντ.

κι εδώ έχουν τις ευχές.

ο πάτερ έδωσε κ Σταυρό στον α κ δεν τον βγάζει από πάνω του...

έκλισα κ τη βάφτιση.

28/9 στις πέντε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ! Το τελευταίο κρατησα! Έλα ρε ΝΑΝΑ! Α το σκατουλι!!!!

αντε να τη πείσεις για το αντίθετο!!! Μπου χαχα χαχαχα! Την εβαψες!

σημερα με ρώταγε λοιπόν ο διονυσης αν θα πίνει απο το βυζακι γάλα η μπεμπα( του το είχα πει καποια στιγμή)

του λέω ναι έλα να δούμε ένα βίντεο. Του έβαλα και ξετρελαθηκε! Κοιτά του λέω ετσι θα πίνει γιατι ειναι μωρο! Ετσι επινες και συ(ψεματακι)

μου λεει και γω μαμα. Του λέω τώρα δεν έχω. Όταν βγει η μπεμπα απο τη κοιλιτσα. Μου λεει εντάξει θα πίνουμε μαζί. Του λέω εντάξει...! ΧΧαχα φυσικα και δε θα μπορέσει αν δοκιμάσει. Δε θυμάται πως πιπιλανε. Χθες συγκεκριμένα είδε ένα μπιμπερο και προσπαθούσε αλλα δε μπορουσε......

ομως αν με το καλο θηλασω θα τον βάλω να δοκιμάσει απο ποτήρι. Λόγω αλλεργιών θα ειναι οτι καλύτερο. Ειναι μεγάλος βεβαια αλλα η περιέργεια του θα τον κάνει να δοκιμάσει. Μένει να του αρέσει!!!

Σημερα φεύγουν οι δικοί μου.... Ο μικρός στεναχωριεσαι... Και γω! Κλαψ!!!!

ο αντρεας ηταν ταξίδι έρχεται αεροπορικώς σημερα. Θα πάμε αεροδρομιο να τον πάρουμε και να ξεχαστεί ο μικρός με τα αεροπλάνα. Μετα καμία βολτιτσα.

σας αφήνω... Πάω για χαιρετουρες... Άντε σε 3 βδομάδες εδω θα ειναι παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας..αποπνικτικη ζεστη εδω..πηγαμε σουπερ..σημερα γιουροβιζιον..δνε την χανω με τιποτα ομως..

η μαρθα συνεχιζει τις παπ...

σημερα ας πουμε κατουρησε πανω της..πηρε 1 κρεμαστρα κ βαρουσε τις ντουλαπες..

τι να πω!!

ολη τη μερα στο δωματιο την εβγαλε..η μπουμπου ακομα σπιθουρακια αλλα οκ..

ωστς ετσι ο ανθιμος ειπε στη γιαγια,ε;;χαχ!!

πεθαινω..ετοιμαζω καπ αγωτο ντουκαν.αντε να δουμε.!

το απογ δε ξερω..αλλα πρπεει επιγοντωςε να κοιμηθει..

νανα δε πολυ καταλαβα γιατι ειναι ετοιμος ο μπεμπης..

πιπιλο;;

κ επεισης εννουσε η ψυχολογα να μην τρωει φρουτοκρεμες ας πουμς το μεγαλο;ςγιατι της δινω εγω της μαθας..α

ασε που ταιζει με μπιμπερο ξαπλα το μωρο 2 ξεχασμεν γαλα..

ανασκελα..κ ευτυχως την ειδα..επεμενε κιολας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πίπιλο είναι το πιπίλισμ του αντίχειρα... χαχαχα... στα κυπριακα

δε μίλησε για κρέμες αλλά είπε να μην αλέθουμε τα φαγητά ή να τα κοβουμε μικρά κομματάκια... ή να βγάζουμε τις κόρες από το ψωνίόλα αυτά, αποτελούν δεξιότητες για το παιδί.

επίσης είπε να μην είμαστς υστερικές με την καθαριότητα...

είπς χαρακτηριστικά...

ξέρετε πόσο σημαντικό ειναι να βγάζουν τη γλώσσα κ να γλείφουν τα χειλάκια τους;

πχ βοηθαει στο να μιλάνε καθαρά.

έχουμε βάλει στη ζωή μας τη θεραπεία... λογοθεραπεία, εργοθεραπεία, φυσιοθεραπεία κτλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βλέπω το παράθυρο της κουζίνας καθαρό κ μου κάνει τρομερή εντύπωση...

δεν ξέρετε πόσο καιρό είχε να το δω έτσι... χαχαχα...

ψώφισε η κακομοίρα... από τις οχτώ καθαρίζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...