Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009-ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ,ΛΕΧΩΝΕΣ Κ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ-ΝΟ39


Recommended Posts

φτύσε το μωρό ρε μάρκερ...

τι λιβάνι μωρή τρελή;

χαχαχα...

νς μην έχω μια κόρη να νου φτιάξεις μια στέκα...

επιφυλλάσσομαι, όμως... χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 905
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νανουκα δε σαραντιζεις αυριο...γινεσαι 45 εβδομαδων και 2 ημερων!

τι θα γινει καλε; θα φτιαχνεις ενα σωρο φαγια αλλα θα βαριεσαι να αλλαξεις τικερακι;

Σωσω κριμα για τη μπεμπα...

Μαρκερ τρελα το ονομα!Μπραβο!

Παιιδια να σας πω κατι πριν φυγω και θα διαβασω τις αποψεις σας αυριο...

Εχω μια φιλη συναδελφο που ξερει και ριχνει τα χαρτια.Τη ρωτησα για τη φοβία μου να γεννησω προωρα, αν βλεπει κατι

και μου το επιβεβαιωσε...δηλ. αποτι φαινεται τον Ιουλιο αντι για τελη Αυγουστου(που θα ειμαι37/38 εβδ)

μου ειπε οτι το πρωτο πραγμα που βγηκε ειναι ενας πουτσαρας [smilie=angry4.gif](ξεκαθαρο δηλ) υγιεστατος πρωτα ο Θεος, που θα ταξιδευει και συχνα λεει...

Με ρωταει:Λογαριαζεις να πας κανα ταξιδι; ωχ της λεω θα φυγω μολις ξεκινησει η αδεια μου 5 Ιουλιου για Λιμνη...μη μου πεις θα με βρει εκει και ειναι και 3 ωρες δρομο...

μου ειπε οταν τα ξαναριξε οτι θα με βρει σπιτι με τον αντρα μου...

το θεμα ειναι ποιο σπιτι αφου στη Λιμνη σπιτι του ειναι!

Μακαρι να ειναι αληθεια οτι θα ειναι υγιης γιατι εγω τον Ιουλιο θα ειμαι απο εβδ 30 εως 34...πολυ νωρις...

Μπορει να ειναι και μπουρδες...απλα ενισχυει τις φοβιες μου...

την τελευταια μερα του 2012 το μεσημερι που κοιμηθηκα-και δεν ηξερα ακομα οτι ειμαι εγκυος-ειδα ασχημο ονειρο που μου αφησε ασχημη αισθηση συνειδητοποιωντας οτι ηταν το τελευταιο ονειρο του 2012...

ολα αυτα τα χω κανει αχταρμα στο μυαλο μου, με βρηκαν και διαφορα οπως ξερετε, και ειμαι λιγο προβληματισμενη.

εσεις τα πιστευετε αυτα με τα χαρτια κλπ;

ή γελατε τωρα;

καμια φορα βεβαια αμα ανησυχεις για κατι σου συμβαινει ε; ειτε ειναι γραμμενο ειτε οχι...

τουλαχιστο να μη με βρει στη Λιμνη...εξαλλου δε μπορουσε να δει ξεκαθαρα αν θα το κανω τελικα το ταξιδι...

Σας φιλω τα λεμε αυριο...σχολαω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε ντομ... ρε ντομ...

τι βλακίες κάθεσαι κ κάνεις;

εσύνα σκέφτεσαι θετικά, να κάνεις την οροσευχούλα σου στην οαναγίτσα κ όλα θα πάνε καλέ.

εγώ προσεύχομαι πολύ στον άγιο γεώτγιο καρσλίδη.

είναι ο άγιος της δράμας κ πολύ θαυματουργός.

εγώ όσες φορές ζήτησα τη βοήθεια του, μουτην έδωσε απλόχερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι σωσωκα μου! Σε ευχαριστω που με σκέφτεσαι!!!!! :)

ειναι το μωρο άρρωστο; Περαστικα!!!!!

μαρ μου περαστικα και σε σας και ελπίζω ο μπεμπακος να μη κολλήσει.

για τον αφαλο του ίσως θέλει λίγο χρόνο ακόμη.

Αλλα ξανά ρωτά τον γιατρο.

Ντομ μην ασχολείσαι με ανοησίες. Σε παρακαλω.... Αν γεννήσεις νωρίτερα θα ειναι επειδη κουράζεσαι και μη το σκέφτεσαι συνεχώς.εσυ να προσεχείς οσο μπορείς και οσο γίνεται και να σκέφτεσαι θετικά.

και να σου πω.... Ταξίδι σου λεει θα παει καλοκαίρι έρχεται όλο και κάπου θα πανε... Σπίτι με τον άντρα σου ειναι το πιο πιθανό να σε βρει. Δε σου είπε και κάτι νέο!

εμεις εδω καλα.

στην αναμονή... :P

Η μικρη ακόμη δε γύρισε. Προσπαθώ να συμφιλίωση με την ιδέα της καισαρικης. Στον Διονύση θυμάμαι δε με ένοιαζε. Τώρα με πειράζει λόγω της ωραίας γενναω που είχα αλλα το φιλοσοφησα και είπα γερό να ναι και όπως να ναι ας βγει.

βεβαια αν γυρίσει δε θα με χαλάσει καθόλου!!!! :)σε μια εβδομάδα έχω ραντεβού παλι.

παντως ο γιατρός ειναι αισιόδοξος, δε μου εχει μιλήσει για καισαρικες κλπ

αλλα μια μαια μου είπε προχθές οτι δεν υπάρχει περίπτωση τώρα να γυρίσει και με αναστάτωσε! Ενώ ξέρω οτι δεν ισχύει...... Ξέρω οτι σε δευτεροτοκο ειναι πιθανό άσχετα αν θα συμβεί σε μένα ή οχι.

τεσπα.... Θα δείξει.

νυσταζω, πειναω, κατουριεμαι συνεχεια και όλα τα σχετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω ρε μαράκι... έγινες τριάντα μία εβδομάδων;

απίστευτο.

μια συνάδελφος μου είχε πει για την ανιψιά της που το μωράκι της είχε γυρίσει μία βδομάδα πριν γεννησει...

κ ήταν τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

οπότε, έχεις ακόμη.

επίσης, να σκεφθείς ότιέχεις ζήσει έναν υπέροχο φυσιολογικο τοκετό, άρα δε θα σου μείνει αποθυμένο...

έχει αρχίσει να πονάει η μεση μου.

ίσως να είναι κ από κακή στάση στο θηλασμό αλλά σηκώνω κ τον μεγάλο.

θέλει να τον παίρνω αγκαλίτσες γιατί είναι νινάκι...

αφήστε που ζητάειωεμένα συβέχεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε ΝΑΝΑ ! Περνάει ο καιρός! :)

ναι αυτο σκέφτομαι. Οτι θα έχω ποικιλία στις εμπειρίες μου! Χαχα

Με ξενερωσε η μαια γμτ.... Ενώ ξέρω οτι έλεγε πα...ριες.

πως να μη πονας μωρε! Ειναι η κούραση!

ο δικός μου κάνει το μωρο και καλα κλαίει ψεύτικα και θέλει λεει πιπιλα και αγκαλιτσα για να περάσει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι δε θα κανεις καισαρικη,,

ντομ σε ειχα γισ πιο εξυπνη..αληθεια,,,

οσον αφορα τα χαρτια..εγω λεω το φραπε..κανει;;;

αντε να μη πω κ αλλα..

μαρκερ πηρε βαρος το μπεμπε;;

ο λευτ ρεπο.. θα δουμε γουοκιγκ ντεντ..

τελεια μου βγηκαν τα σαπουνια,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera

μαρη ντομ δεν θα εγραφα σημερα -θελω να ξαπλωσω και να δω γιουροβισιον αλλα με αυτα που γραφεις ε δε μπορω να μην σχολιασω

μιλαμε ακομα γελαω - χαρτου γεννας πρωτη φορα ακουω χαχαχα

αληθεια οχι επειδη ειναι συναδελφισα αλλα ρε συ - μηπως λεει ακι την ωρα; χαχα

και σκεφτομουν να κανεις ιδιαιτερο στα αγορια χαχα - να παιζεται μπιριμπα σαςα κοβω χαχα

σε εχει πιασει καταθλιπτιαση και αγχος - πες το στο γιατρο σου και αρχισε τα μπουσκοπαν και θα δεις οτι μονο και μονο απο την ιδεα θα σου περασουν ολα.

πραγματικα εγω δεν τα πιστευω αυτα καθολου - ια χαβαλε μπορει ακι να το εκανα αλλα επειδη επιρεαζομαι δεν τα κανω αυτα , αλλα αφου και εσυ βρε χαζουλα επηρεαζεσαι μην την ακους.

και ο γιατρος θα σου πει να μην πατε ταξιδι ουτως η αλλιως στις εβδ που θα εισαι.

ναι μωρε καλο το ονοματακι μας - αν και προτειμω του μπαμπα εγω.

μαρακι ειναι παρα πολυ νωρις ακομα - θα γυρισει - αυτα ειναι πολυ ευκινητα - ο μπομπιρακος μας στον 7ο ηταν με το κεφαλι κατω και μετα απο 2 εβδ ειχε ξαναγυρισει - πηγα στο νοσοκομειο και οχι μονο ειχε παρει θεση ειχα και διαστολη. μη σκας ξερουν τον δρομο - οποτε γουσταρει θα γυρισει ακι οταν ερθει η ωρα της. αλιως οπως λες υγεια να εχει ακι ας ηεννηθει οπως θελει . αλλα θα γυρισει.

ηρθε ο παιδιατρος να δει το στελιο - ιωση βαρβατιλα με τιγκα στην κοκκινιλα το λαιμο -αρχισαμε αντιβιωση γιατι εχει ακομα πυρετο μπας και περασει πιο γρηγορα για το μπεμπε πιο πολυ

ειδε και τον αφαλο - μια χαρα ειναι λεει ιδεα μου ειναι - να βαλουμε κανονικο οινοπνευμα και οχι το 70αρι και θα πεσει σε 2 μερες απο 2 κλωστες κρεμεται. μακαρι

απο βαρος μιλαμε αυτο δεν ειναι γαλα που εχω - τιγκα στο λιπος χαχα. πηρε 520γρ σε 1 εβδ - ειναι 3850 τωρα. φτου φτου

τα τικερ δεν αλλαζουν σας το λεω - θα το πω στον κατασκευαστη μας εδω μπας και κανει τιποτα.

σωσω εσεις με την μπεμπα οκ;ο πυρετος πως παει; \πωπω θα το λυπομουν εγω καλα ηδη θα ειχε παρει αντιβιωση. απο τη μια καλα κανεις ομως θα εχουν μεγαλυτερες αντοχες πιο μετα.

καλα θα περιγραψω στα γρηγορα σημερα τι εγινε -

γυρισα απο το γυναικολογο - σηωσα τον μπεμπη να τον δει η πεθερα

ταισα τον μπεμπη και δεν ελεγε να κοιμηθει

πηγε η ωαρ να κοιμηθουν τα μικρα και εγω μεσα εξω να φτιαξω γαλα - να σηκωνω μπεμπη - να αφηνω μπεμπη - αν βαζω γαλα - να σηκωνω μπεμπη - να φωναζω να πιουν γαλα

να αφηνω μεπμπη - να τους βαζω για υπνο - να σηκωνω μπεμπη ακι να καθομαι στηνπορτα στα αγορια γιανα κοιμηθουν

να πειναει ο μπεμπης και να ταιζω στα ορθια και παραλληλα να λεω στα αγορια να κομηθουν

τελικα ο μπεμπης ηπιε γαλα για 10 λεπτα ε το ζορι και κοιμηθηκε επειδη τπν ανουριζα στα ορθια και τα αγορια κοιμηθηκαν παραλληλα

κουαστηκε η πλατη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περασαμε στον τελικο της γιουροβιζιον....

αντε και του χρονου....

κατ'αρχην ρε Ντομ 37/38η εβδ ειναι προωρο;;; λαθος κανω;;;

παντως και εμας που την Πρωτοχρονια εβγαλα το χερι μου, μετα μας πηγαινει γ....ωντας!

Μαρκερ τι αλχημιες θα κανεις να τους φερεις βολτα... καλο κουραγιο!

Μαρακι η κοπελια σου μπορει να κανει σαλτο στο τελος και να βουτηξει προς την εξοδο κυρια!!!!!

Σωσω πολυ σαπουνι! και απο τωρα τις στεκες για τη βαφτηση;;;; θα εχετε πολλα ατομα;;;

εδω τα κλασσικα....

ανεβηκα και λιγο στη σοφιτα να βρω κανενα καλοκαιρινο για το 4ο γιο ενος συναδελφου γιατι μετα το 3ο τα ειχαν δωσει ολα και μεινανε ρεστοι.... αλλα δε βρηκα πολλα γιατι αν και ειναι μικροτερο απο οτι ηταν τα δικα μου τετοια εποχη ειναι πολυ μεγαλυτερο σε νουμερο!

αυριο δουλεια... προτελευταια μερα... αν και ολο και τρελαινεται η φαση.... ολο ζητανε και ζητανε ατομα για ενισχυσεις αλλου... λες και εχω φωτοτυπικο να παραγω αστυνομικους... τα νευρα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Μαρ! Λάστιχο έχεις γίνει!

το ξέρω ρε γμτ οτι γυρνάνε. Μα ειναι δυνατόν ΜΑΙΑ να λεει τέτοιες μα...κιες;

οτι λεει για να γυρίσει τώρα πρεπει να υπάρχει πρόβλημα υγείας και να ειναι πολυ μικρο....

επισης μας έλεγε οτι η πρώτη μέρα του κύκλου δεν ειναι αυτη της περιόδου αλλα αυτη που είμαστε καθαρές μετα τη περίοδο..... Είχαμε μείνει. Και όλα αυτα σε μάθημα ψυχοπροφυλακτικης(ανωδυνου) μη χεσω.......

ειναι απο αυτες που και καλα ειναι υπέρμαχος του φυσικού τοκετού. Μάλιστα με συμβούλευε οτι αν δε γυρίσει να γεννησω με ισχιακη προβολή! Πας καλα κυρά μου;;;;; Μωρε που τη βρήκαμε;;;;;

μωρε εγω να γεννησω της λέω αλλα πρεπει να υπάρχουν προϋποθέσεις.... Δεν ειναι όλες οι ισχιακες προβολές το ίδιο. Και με κοίταζε σα χανος... Το ΒΙΟΛΙ της αυτη. Να σεβαστεί ο γιατρός το σώμα μου και γω να διεκδικήσω κλπ.

που ο ερμος ο γιατρός μου είπε Μαρία οτι και να γίνει θα περιμένουμε μέχρι τέλους να γυρίσει. Οσο παει. Απλα θα ειναι λίγο αγχωτικο για εμάς επειδη γενναω Πάτρα. Το άλλο να μου πει;;;;;;;;;;

θελω τώρα να συζήτηση με τις άλλες κοπέλες για τη μαια γιατι ειναι και πρωτοτοκες και θα φρικαρουν με αυτα που ακουν. Εγω καλα έχω γνώση και παλι με επηρέασε εκείνη τη μέρα.

περαστικα και παλι μαρ!

ειδες ο μπεμπουλης;;; Μια ΧΑΡΑ τα κιλά του! Φτου φτου το μαναρι μου! Καλη συνεχεια!!!! :)

αντε μπράβο! Ετσι πείτε της τίποτα που ακούει τη χαρτοριχτρα!

και στη τελική πήγαινε στον γιατρο αφου φοβάσαι να δει τον τραχηλο. Αν πραγματικα κάτι συμβαίνει θα σου δώσει τα χαπακια σου και όλα καλα. Αρκεί να μη κουράζεσαι. Ξαναλέω οσο μπορείς.

και να σου πω και κάτι; Ασε τις λίμνες.... Αν σου πει κάτι ο γιατρός φυσικα.αλλιως να πας αλλα να περάσεις καλα οχι να υπό φέρεις απο κούραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα βαγκ με το φωτοτυπικό που είπες θυμήθηκα ένα άσχετο ανέκδοτο.

λεει η πεθερα στη νύφη που μόλις γέννησε με το κλασικό υφακι....

το μωρο δε μοιαζει καθόλου στο γιο μου!!!!

ε μουνι έχω της λεει!!!!! Οχι φωτοτυπικό!!!!

χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μΡΑΚΙ ορεξη εχεις ,ε;;

η μπουμπου τρελο εξανθημα σε ολο της το σωμα..

κλαει γιατι φαγουριζει..δεν την βολευει καμια σταση..

δε ξερω τι να κανω..ευτηχως ειναι κ ο λευτ εδω!!

η μαρθα ταυτοχρονα κατουρησε..

ειναι μαλλον αυτη η ιωση που κανει 2-3 μερες πυρετο κ μετα σπιθουρακια..

αλλα τι κανω γι αυτο;;δε ξερω!!

κ η μαρθα τα ειχε βγαλει 1 φεγγαρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

τωρα να σας πω οτι δε με στενοχωρησατε με τα σχολια σας θα σας ελεγα ψεμματα...

Μαρκερ ουτε εγω περιμενα απο σενα να βαζεις αλκοολικη λοσιον στον αφαλο 70 βαθμους, αντι για κανονικο οινοπνευμα, το ειχα να στο πω χτες, αλλα λεω μπα!ολοι οι παιδιατροι αυτο λενε πρωτο πρωτο, καθαρο οινοπνευμα μονο...

Μαρακι ουτε εσενα ειχα να επηρεαζεσαι απο μια μαια που δε ξερει τι της γινεται...αλλα επηρεαστηκες, οπως εγω!

Σωσω νομιζω οτι η εξυπναδα ή η χαζομαρα δεν εχει να κανει με τετοιες κινησεις...

περαστικα στη μπεμπα, μπορει να ειναι αιφνιδιο εξανθημα, αν το πατας και ασπριζει μην το φοβασαι μου χε πει ενας παιδιατρος παλια...το περασε κι ο Φανης

στο κατω κατω δεν πήγα σε καμια επαγγελματια ουτε πληρωσα, το κοριτσι το χει...και καποιοι ανθρωποι πιστευω οτι εχουν ενα κατι παραπανω, ειτε το θεωρειτε γελοιο ειτε οχι εγω το πιστευω...

Ο γιατρος που του ειχα πει την τελευταια φορα για το ταξιδι μου ειχε δωσει το οκ...στην Ευβοια παω οχι στην Αμερικη.

Βαγκ 37/38 θα ειναι τελη Αυγουστου, τον Ιουλιο θα ειναι 30/34...

Πηγα το Φανη και το Βασιλη στον ωρυλα

Ο Φανης τελικα εχει κιρσο (φλεβα ειναι αυτο) και γιαυτο ματωνει

δεν κανουν καυτηριασεις σε αυτη την ηλικια...γιατι μπορει να παραμορφωθει ο χονδρος...του βαζουμε αιμοστατικη αλοιφη...

Ο Βασιλης εχει ακομα υγρο στο αυτι του και δεν ακουει τοσο καλα απο αυτο, που του βαλε το διαπασων, αλλα τωρα ερχεται καλοκαιρι, θα του κανουμε βουτιες λεει, οπότε απο φθινοπωρο βλεπουμε για παρακεντηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

είδες ρε μαρκεράκο;

μια χαρά το βυζί.

κι εγώ ανυπομνώ να δω πόσο μεγάλωσε ο μπέμπης μου...

μαράκι κεφάκια κιεφάκια;

ντομάκι μου γλυκό γιατί στενοχωρήθηκες;

αυτό που ουσιαστικά σου είπαμε όλες είναι να σκέφτεσαι θετικά κ να μην πιστέψεις σε κάτι που σου προκαλεί άγχος...

σήμερα έχω αισθητικό.

αλλά πρέπει να σταματήσω να τρώω.

το απόγευμα θα πάω στο σχολείο.

θα φέρουν ψυχολόγο να κας μιλήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

το ίδιο έχουμε σώσω , τίποτα για τη φαγούρα , μόνο δροσερά μπάνια και αταραξ αλλα εσένα είναι μικρό για αραξ λογικά. Περαστικά σας

βρε ντομακι δεν το ήξερα για το καθαρό αληθεια. Στο μαιευτ ο γιατρος 70αρι είπε και η μαία στο χαρτί 70αρι μου γραφει. Και στα αγόρια 70αρι Είχα βάλει. Τώρα έτυχε να μου πει ο δικος μου ο γιατρος που ανυσηχησα αλλιως δεν θα το είχαμε συζητήσει

καλά μόνο σε μένα είπε να το ζυγίζω κάθε εβδμ; νανα εσύ κάθε μήνα το ζυγίζεις;

ναι μια χαρά το βυζι

αν και εχθές και σήμερα δεν πολυτρωει και με πιάνουν τα νεθρα μου σιγά σιγά χαχα

Μαράκι μπορεί να έχει κάνει καμιά τρελλη σχολή στα εξωτερικά αυτη και τα λέει.,εδώ ελλαδα δε νομίζω να μαθαίνουν τεταοια στις μαίες μας.

βαγκ γιουροβισιονικια ναι ρε γμτ και εσάς σας πήγε @@@οντας φέτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ντομ μην πας λίμνη ρε συ.

σε καταλαβαίνω για το αγχος αλλα να δεις όλα καλά θα πάμε. Πάρε αναρωτικες και χεστους , μη σκας.

καλά μαεακι πες την επόμενη ότι το δικομου βγηκε μεγαλοπο και υγιέστατο και γυριζε στον 9ο , μήπως να τοβαλω στο γκινες; χαχα έλα μωρρ κάτι ξθελε να πει η χαζή και είπε βλακεια έτσι για να πει κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας..τελικα αιφνιδια εξανθημα απο ιωση..απλα θελω να παρω τη γιατρο να την ρωτησω αν στη φαση που ειναι κολλιεται..

κανω γεμιστα..

κουρευτηκα σημερα!

λιγο πιο κοντα..

ντομ δε πιστευω να παρεξηγησες..πες το μου κ αυτο!!

θα τρελαθω!!

πρεπει να βγαλουμε τα χαλια..

ολα το αναβαλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα ντομ άλλο να ακούς μαια και άλλο χαρτοριχτρα!

αλλα πραγματικα όλες σου είπαμε να σκέφτεσαι θετικά! Βγάλτο απο το μυαλο σου!

Ολα καλα θα πανε!!!!!!! :)νειναι λογικό να φοβάσαι. Εγω με αυτο τον φόβο είμαι συνεχεια και με ένα σωρο άλλους. Το ξέρουμε καλα όλες οτι όταν κουβαλάς μια ψυχούλα μέσα σου ε τον ύπνο σου λίγο ή πολυ τον ψιλό χάνεις. Πόσο μάλλον όταν υπάρχουν και άλλο/α παιδι/α που εχουν απαιτήσεις. Εγω πχ όταν απέτυχε η πρόκληση γαλακτοκομικων εκλαιγα συνεχώς... Ενιωθα συνεχεια συσπασεις και φυσικα τύψεις μετα μην έχω κάνει κάποιο κακό στο μωρο με τόσο στρες. Μετα ήμουν σε μια κουζίνα όλη μέρα γιατι ο μικρός εκανε παλι άρνηση σε όλα και τον πονουσε η κοιλιτσα και ηταν μέσα στα νεύρα.

Αλλα πως θα γίνει;;;;; Αλλιώς στα πρώτα και αλλιώς στα δευτερα-τρίτα.... Και εσυ το ξέρεις καλυετρα!!! :)

η μαια εδω τελείωσε αλλα γενικα εχει αυτη τη νοοτροπία του φυσικού τοκετού που δε διαφωνώ καθόλου αλλα καταντάει και κουραστικό ώρες ώρες.

ομως το θέμα ειναι οτι έλεγε ανακρίβειες σε αυτα τα δυο που ανέφερα και φοβάμαι οτι επειδη ειναι μικρη δεν ειναι έμπειρη η οτι κάτι δε παει καλα. Δεν ειναι και ολοι οι ειδικοι καλοί.... Αυτο ειναι γνωστό.

επισης άλλο ένα θέμα ειναι οτι την εχει εδω για μαια η ομάδα υποστήριξης θηλασμου που αποτελείται απο αξιόλογα άτομα και ειναι κρίμα να ακούγονται ανακρίβειες στις συναντήσεις. Εχουν κάνει πολυ ωραία προσπάθεια.

Σωσω περαστικα και παλι!!!!!!!! Φιλια στο μωρουδελι!!!!

εχεις μει ται;;;;;!!! Μπράβο! Και γω!!!! Τα έχω καταβολευτει όλα αυτα παρα πολυ!!!!!! Και σλινγκ!!!!! Ανυπομονω να τα ξανα χρησιμοποιήσω!!!!!!!!!!! Κοιταζα χθες να παραγγειλω και άλλο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

krish maraki...κριση..που θελεις κ δευτερο..ξανα λεω..οποιος θελει το σλιγκ μπορω να του το στειλω..ειναι γιουνισεξ χρωμα..πορτοκαλι..

κ αχρησιμοποιητο!!

πηρα; παιδιατρο..δεν ειναι κολλητικο λεει σε αυτη τη φαση τωρα..

μονο οταν ειχε πυρετο!!

ρωταω για να δω αν κανει να ερθουμε σε πεαφη με παιδακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκερ,θελεις να σου στειλω 4-5 πανες καινουργιες που εχω αχρησιμοποιητες για να δεις αν σε ολεψουν;;γιατι εγω προς το παρον που ειμαστε ολη μερα εξω..δε θα με βολεψουν νομζιω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ρε ντομ τόσο πολύ σε έχει πάρει απο κάτω. Εαν το ήξερα δεν θα σου έγραφα τίποτα αληθεια.

περαστικά σας και εσάς. Αυτο για τη μύτη δεν το έχω ακουσει ξανά. Αυτο για το αυτι το έκανε την ημέρα που γεννουσα η ανηψιά , για το υγρό. Τίποτα σε 3 ώρες είχαν φυγει.

περαστικά βρε σώσω , σε εμάς είπε ότι είναι πολύ κολλητικό. Εαν μάθεις κάτι παρανω πες να το μάθω και εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτες τις υφασμάτινες λες; ναι σίγουρα θα χρειαστώ να δω εαν βολέψουν. Αλλα και εμείς ακομα χαλάμε πάνω απο 12 πάνες την ημέρα οπότε δεν θα μπω στην διαδικασια να πλένω τόσες φορές. Ευχαριστώ που με θυμηθηκες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...