Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΓΕΝΝΑΤΕ Ή ΑΕΤΟ ΠΕΤΑΤΕ;;; Νο38


Recommended Posts

ποιος Κυριακος;;;;

και γιατι ποναει το πιπι της;;;

πως σε ηρθε να τ αβαψεις με ζαχαροπολαστικης;;;;

Μαρακι την πηρε την ογκμεντιν το πρωι. εβγαλε μονο ενα σπυρακι στο μαγουλο. κατα τα αλλα τελεια! ουτε γκρινιες ουτε πυρετους κανενας! Μακαρι Παναγια μου!

η ΜΑριαννα ζιναντολ παιρνει οταν παιρνει αντιβιωση. την Κυριακη το βραδυ ειχε πιει την τελευταια δοση. γιαυτο την αλλαξε.

οσο για πρεβιοτικα, αυριο λεγαμε να παρουμε γιαουρτι με πετσα ουτως ή αλλως, αλλα θα παει και φαρμακειο ο αντρας να δει αυτα που λες.

ευχαριστουμε!

Μαρκερ και τα δικα μου σε φαρμακο δεν εχουν αντιδρασει.ευτυχως.

ασε που μαλωνουν ποιος θα πρωτο πιει οποιοδηποτε σιροπι! ετσι δε και πρεπει να παρει μονο ο ενας..... δραμα.... ο αλλος θελει εστω να γλυψει λιγο τη συριγγα! ετσι εκανε ο Σπυρος αποψε στα κρυφα! την ειχα ετοιμη να ζεσταινεται και τον επιασα να τη γλυφει απ'εξω! ηξερε ομως οτι δεν επρεπε να την πιει και δεν την πατουσε. τον παρακολουθουσα για να δω τι θα κανει.

ο μπεμπακος σου λαιμαργος, ε;;; εμ, τοσες ευχες εκανες να σου βγει φαγανο. κοιτα μην γινει υπερβαρο!

Χαρα τις καλυτερες ευχες μου εχετε! μακαρι να βρειτε κατι και να στρωσετε τη ζωη σας...

εμεις εδω με το μπαμπα μας πια!

μου κατεβασε και τις κουτες με τα καλοκαιρινα απο τη σοφιτα.... χαμος!

ενα βουνο ρουχα αυτα + ενα βουνο αυτα που εφερε ο αντρας απο τον Εβρο!

ποσες βδομαδες θα κανω να τα πλυνω και να τα συδερωσω ολα δεν ξερω!

προς το παρον θα κανω λιγα για να παρουμε και μαζι μας το Σαββατο στο χωριο.

χαμος σας λεω... και δεν κανει να βαζεις και μπουγαδα τετοιες ωρες....

ειναι η πρωτη χρονια που δεν ειμαι στη δουλεια και δεν πηγαινω εκκλησια...

εβαλα την τηλεοραση... αλλα οταν βγαζανε τον Εσταυρωμενο στεναχωρεθηκα που δεν ημουν εκει... αυριο θα παω να προσκηνησω πριν παω δουλεια...

να ειμαστε καλα να παμε του χρονου....

παω για μπανακι...

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 919
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεωργια ναι!!! γυρισαμε χωριο....

με το ιντερνετ του γειτονα ειμαι....

μακαρι να βρεθει κατι,γιατι αλλιως την κατσαμε τη βαρκα.....

πηγαμε εκκλησια το πρωι κοινωνισαμε και οι τρεις...

και ξαναπηγαμε το βραδυ...μια χαρα περασαμε...ηρεμησα αρκετα...

πασχα εννοειται θα κανουμε εδω...

και δευτερα τριτη στην πεθερα μου....

φιλακια καλο βραδυ σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ! Ξεπατωθηκα σημερα...

τελειωσαμε και τα αυγα πριν απο λίγο.... Άντε και του χρόνου!!!!

Τίποτα βρε βαγκ.

μπραβο που ειναι καλυετρα. Η αλήθεια ειναι οτι στον στρεπτοκοκο με το που πάρουν αντιβιωση αμέσως μεταμορφώνονται!!!!!!

ωραια και το γιαουρτακι.

Εγω ξηγιεμαι κεφιρ τελευταία.

μαρ ποτε γυρνάνε σπιτάκι σας;; :)

χρυσουλα πηζεις;;;; Χαχαχα Α ρε μάνα!!!!! Ατε μπες να μας πεις εντυπώσεις Θάνου!!!!!! Και φυσικα να μας πεις όλες τις γαργαλιστικες λεπτομέρειες! Αν προλαβαινεις φυσικα!

σωσω μήπως να εκανε μια καλλιέργεια υγρών; Τι στο καλο;

Καλα μακάρι να μην ειναι τίποτα!

εγω είμαι πολυ μες τα νεύρα! Πολυ όμως... Το καταλαβαίνω οτι ειναι ορμονικο....σαν να έχω λαλησει τελείως ένα πράμα!

μου έρχεται να τους πλακωσω όλους στο ξύλο!

πρεπει να ηρεμήσω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

η χρυσούλα μας προσπαθεί να βρει τους ρυθμούς τους μάλλον...

μαρκεράκο, τώρα θα σταματήσει να χάνει κ θα βάζει.

χαρουλάκι μου, εύχομαο να βρείτε δουλειά κ οι δύο.

βαγκ, όταν είχε κολλησει στρεπτοκοκκο ο α,μας είχε οει η γιατρό δυο εικοσιτετράωρα μακρυά από παιδάκια.

χθες έφτιαξα τσουρέκιαπολύ εύκολα κ πολύ αφράτα.

ήρθαν κ οι κουμπάροι κ του έδωσα ένα καλάκι με αυγά κ ένα τσουρέκι.

ενθουσιάστηκαν γιατί δεν το έχουν εδώ αυτό το έθιμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα....

χαχαχα...

τι ωραια που γυρισαμε...

ο μικρος βγηκε απο το μαιευτηριο μονο με 30 γρ μειον..ηταν που ηταν μια μπουκιτσα...

ησυχος να μην τον ματιασω , ηρεμος και πολυ χαρουμενος μου φαινεται...τρωει ανα 4ωρο 90 γρ καθεται καμια ωριτσα ξυπνιος και ξανακοιμαται...

ο Θανος ειχε πραγματικα την πιο υγιη αντιδραση που περιμενα και απεναντι σε εμας και στον μπεμπη...

καταρχας συγκινηθηκε και ψιλοβουρκωσε χωρις να κλαψει και απιστευτες αγκαλιες σφιχτες...

αφου αφου εχα ηδη λωσει στο κλαμα, παει πανω απο τον μπεμπη και εμεινε κοκαλο..δεν εχει ξαναδει μωρο βρεφος...γουρλωσε τα ματια και εμεινε αλαλος χαχχχαχαχαχα!!!!

μετα αρπαξε το δωρο και στα τετοια του...

επαιξε πολλη ωρα και μετα στηθηκε διπλα στον πορτ μπεμπε κοιτωντας το...ε απο χθες ειναι πιο δεκτικος..παει που παει κανει τι κανει ριχνει τη ματια του και τον χαιδευει στα ποδια...

οταν ρωταει ξεκιναει παντα δε νομιζω να μπορει...αυτο να μπορει το αλλο...

και η κορυφαια ερωτηση: δε νομιζω να γινει πιο δυνατος απο μενα????

χαχαχαχαχαχ!!!!

εγω πολυ καλα...εχω τα τραβηγματα μου αλλα οκ δε γινεται αλλιως...

Μαρια δεν ξαναπερασα γιατι δεν αργησαμε να βγουμε και ειπαμε να μαζευουμε δρομο...

γλυκο ζευγαρι σαν να τους ξερω χρονια...

τι αγχωνεσαι για το βαρος...εδω εχεις την εμπειρια των διδυμων που ηταν ελαφρυτεροι...θα γινουν και αυτα τεραστια πριν το καταλαβουμε...

Νανα ετσι ειναι να ειναι ησυχο το μωρο ε????χαχχααχαχχα!!!!

ο Θ δεν ηταν ετσι και μου φαινεται περιεργο....

ογκομεντιν οταν πηραμε μια φορα απιστευτη διαρροια...

Χαρα ολοψυχα ευχομαι να βρεθει κατι πολυ πολυ γρηγορα....

Βαγκ καλα να περασετε οικογενειακα και καλως δεχτηκες τον αντρα της οκογενειας!!!!!

γμτ δε θυμαμαι τι αλλο να σχολιασω...δειξτε κατανοηση στη λεχωνα χαχχαχαχαχαχ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μόλις γύρισα απο αισθητικό.

έκανα αποτρίχωση.

θα ξεκθνήαω κ μηχάνημα για αδυνάτισμα.

είχε προσφορά τον αορίλιο... μισή τιμή.

μου το έκανε κ σε μεεβα κμου είπε να πηγαίνωόποτε θεεκω.

είκοσι πέντε ευρώ.

λέω να κάνω πεεντς νε έξι... χαλάλι μου... χαχαχς.

ο π πήγε με τον μεγάλο... στον σκύλο...

παρακαλάτε να μην τιυ αρέσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσουλάκι μου, μια χαρά η αντίδραση του μεγάλου...

ο δικός κου συνεχίζει να είναι σπαστικός...

σαν τη μάρθα ένα πράμα..

χαχαχα.

η αισθητικός μας έδωσε ένα βιβλίο... ποιοςζήτησε αδερφάκι;

χαχαχα.

στην κορη της βοήθησε πιλύ.

για να δούμε τι θα κάνει σε εμάς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια, κάποια στιγμή πρέπει να σας βάλω τη συνταγή από τα τσουρέκια που έφτιαξα.

γίνανε τέλεια.

την πήρα από ένα περιοδικό που το είχαωςγοράσα πεερσι που ήμουν ελλάδα.

η κοπέλα πουωέδωσε τη συνταγή είναι κ μπλόκερ.

tastefull.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα μην ξεγελιεσαι...αυτη ηταν η πρωτη αντιδραση...δεν ξερω τι θα ακολουθησει...

προσπαθουμε να μην αλλαξει τιποτα στη ζωη του αλλα η παρουσια του μικρου και μονο φτανει..χθες βραδυ και σημερα τον πηραν οι γονεις εξω εκκλησια και βολτα, γυριζοντας το πρωτο πραγμα που εκανε ηταν να κοιταξει μεσα στο πορτ μπεμπε...και οχι με λαχταρα ..χαχαχχαχ!!!!μαλλον για δει αν ηταν ακομα εδω,.....

αν ηταν να το παρει το σκυλι θα το ειχε κανει..το χρονοτριβει οποτε μαλλον τυχερη εισαι....!!!

πεθανω για τσουρεκι με τον καφε...

καλα εκανες για το μηχανημα...αυτο εινα ενα ζητημα που δε θελω να το πιασω...γυρισα πισω 63 κιλα...δλδ 7 πανω απο οταν ξεκινησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσούλα, τοχρονοτριβεί γιατί δεν μπορούσε ο κύριος κ μετά δεν μπορούσε ο π γιατί δούλευε απογευματινός.

από τη μια θέλω να τηλεφωνήσω κι από την άλλη το αποφεύγω.. χαχαχα.

αχ το πουλάκι μου... είχε αγωνιια ε;

εγώ δε θα ξεχάσω ποτέ τα ματάκια του ανθιμούλη μου όταν άνοιξε την πόρτα της κλινικής για να δει για πρώτη φορά τον αδερφό του...

ψυχούλες μου...αγχώνονται.

μια κύρια μου είχε ότι είναι σα να σου λέει ο άνδρας σου..

σαγαπάω, αλλά αγαπααω κ την γκόμενά μου... χαχαχα.

δεν μπορώ να κάνω δίαιτα ρε κορίταια.

αγαπάω πολύ το φαγητό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο χρυσουλα!!!!!

ωραιος ο θανουλης!!!!!

να σας ζήσει και παλι να είστε πάντα ευτυχισμένοι!!!!!!

παντως κουλ σε νιώθω! Ωραία!!! Μου φτιαχνετε τη διάθεση! ΧαΧαχαχα ανυπομονω και γω να τη γνωρίζω τη ζουζου!

τι δώρο του πήρατε;;;;;

νανουκα καλλωπιζεσαι για να την πέσεις στον Πέτρο για τη κόρη; Χαχαχαχαχαχαα

ωραιο ακούγεται το βιβλίο. Να μας πεις εντυπώσεις.

εμεις εδω καλα. Θα βγούμε το απόγευμα. Εδω γίνεται η πρώτη ανάσταση κατα τις 4 τα ξημερώματα και σπανε σταμνες κλπ. Δε μαζεύονται οι επιταφιοι όπως στα υπόλοιπα μέρη της Ελλάδας το βράδυ.

φυσικα εμεις δε καθόμαστε πια να δούμε το event αλλα το βράδυ ειναι όμορφα. Πολύς κόσμος, τουρίστες, πωλητές με σταμνες και λουλούδια παντού. Θα πάρω μια σταμνα μου φαίνεται για ομορφιά για τη βεράντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

του τηλεφώνησα κ μου είπε ότι πήρανε ένα σκυλάκι...

του είπα να του πει να γαυγίσει για να δω αν λέει αλήθεια, αλλά δε γαύγισε...

βασικά μαράκι, καλοπίζομαι για να αρέσω στον εαυτό μου.

διότο με βλεεπω κ απελπίζομαο... χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας..ο κυριακος ειναι...η μαρθα..

απο ταινεια βγαλμενο..νομιζω ψαλτης...

κουλα,πολυ κωλοπαιδο ο κυριακος..

τεσπα!!

εγω κομματια..δε ξερω..εχω κ πολλα νευρα..η μαρθα απλα ....πολυ ανυπακουη..δε ξερω τι επαθε σας λεω.μεταλλαξη!!

σταματησαμε αντιβιωση..

θα κανω γαλακτομπουρεςκο κ κουρκουμπινια για το πασχα που θα παμε στη φιλη μου..και θα παρω κοκα κολες κ μπυρες κ τετοια..

η μπουμπου θελει να ειναι ορθια..προσπαθω να κατεβασω καλοκαιρινα..τα κατεβασαεμ αλλα δεν τα ειδα..

καποια αλλη στιγμην..σηκψωσαμε κ τα χειμερινα!!

το βραδυ λογικα θα παμε πειταφιο..

μας ειπανε να παμε κ ταβερνα μετα αλλα δυσκολο..αυριο το πρωι θα παμε αυθημερον τυμπακι!!

να δουμε τη θεια..το μεσημερι απογ θα γυρισουμε!

καλοκαιρι εδω!

ντρεπομαι που το λεω αλλα αυτες τις μερες τρεωω κοτοπουλο..κανονικα!!

δε νηστευω..αν κ ποτε δε νηστευα να πω την αληθεια..μονο οταν ημουνα μικρη..βαγκ ηρθε οσυζηγος;;πως κ δε πηγες εκκλησια;;

μπραβο μαρακι πυ δινεις ρουχα..ετσι να κανεις παντα!!

και γω παλι ξεκαθαρισμα θα κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώ, ζήλεια είναι μάλλον...

για να δείτεωπόσο κρόιδοωείμαι...

δε φτάνει που μου κουβάλησε τον σκύλο... τον έστειλα να κοιμηθεί κι εγώ έμεινα με τους τρελούς μου...

μάρξερ, ξέχασα να σου πω...

αν έχεις πολύ γάλα κ ειιτε δυσκολεύεταιωαπό την αυξημένη ροή, είτε δεν μπορεί να βγάλει γιατί έχει πετρωματάκια... βοηθάει να βγάλεις λίγο μς θήλαστρο.

τον βοηθάει πολύ αυτό.

αρκεί να έχεις καλό θήλαστρο.

το γάλα που θαβγάζεις, μπορείς να τοβάζεις σε ειδικά σακουλάκια κ να το φυλάς στην κατάψυξη για κάποια στιγμή που μπορεί να θεελεις να λείψεις...

στις αρχές έβγαζα μιά με δύο φορές τη μεερα για να τον βοηθήσω να ρουφήξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nana alhueia λες;;;ηρθε ο σκυλος;;καταλαβα καλα;;

εμεις πηγαμε επιταφιο στισ 9 μιση..λειτουργηθηκαμε 1 ωρα...εξω στο προαυλιο..με τη μπουμπου εννοειται!!

ο παπας ειπε να περασουν ολοι κατω απο τον επιταφιο κ μετα θα ξεκινησει η περιφορα..πιασαμε 11..και γυρισαμε σπιτι.αυριο τυμπακι..ακους βαγκ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποτε θα ξεκουραστω;;;;;οεο;;;;;

γονατα και φτερνες πονανε....

μπορει να ηρθε ο αντρας, αλα μαζι ηρθαν και τα "¨ακαιρα" συμμαζεματα του...

του την εθπα προν λιγο.. 1:30 τη νυχτα και του ηρθε η εμπνευση να βαλει τη σκουπα να ρουφηξει τη σταχτη απο τον καυστηρα πελετ! καλα του λεω εισαι με τα καλα σου;;; στα χωρφια μενεις;;;; τετοια ωρα να κανεις τετοια φασαρια;;;

αφου αυριο φευγουμε και δε θα αναψει καθολου ο καυστηρας μεχρι να γυρισουμε!

ολη τη μερα με χαζομαρες γεμιζε το χρονο του και εγω εβαζα πλυντηρια, το τελευταιο θα αρχισει μονο του τη νυχτα....

πηγαμε εκκλησια λιγο, καναμε την περιφορα, μετα οταν περνουσαμε μπροστα απο το σπιτι μπηκαμε μεσα, δε γυρισαμε στην εκκλησια. περιμενα να τελειωσει η λειτουργια για να απλωσω, αι την ιδια ωρα αντι να τα κανει μπανιο αφου ηδη ειχε περασει η ωρα τους εβαλε να δουν τηλεοραση! και να μου την πει οτι ολο γκρινια και νευρα ειμαι! ποιος;;;;; εγω;;;;;!!!!

ελεος! φυσικα του ειπα αν δεν του αρεσει η φαση οπως ειναι εδω να γυρισει εκει που ηταν! ε, μα! αλλα τα παιδια πηραν χαμπαρι, και με ρωτουσαν, μαμα εισαι στεναχωρημενη;;;

οσο δεν το θελω αυτο ολο με βγαζει απο τα ρουχα μου!

θα κανει παλι κανενα μηνα να εγκλιματιστει στα δεδομενα του σπιτιου.

εβαλε και τβ να βλεπει ο Σπυρος που τελειωσε πρωτος και αντι να του δωσει γαλα ετρωγε ο ιδιος!

και οταν κατεβηκαμε με τη Μαριαννα δεν ηθελαν να κλεισω την τβ. αλλα οτανειπα οτι αν βλεπεουν πριν τον υπνο θα δουν κακα ονειρα και τοτε να μη φωναξουν μαμα αλλα μπαμπα μιας και αυτος ανοιξε την τβ, ο Σπυρος πηγε και ετην εκλεισε!

τελος παντων.. να δω πως θα προλαβουμε να φυγουμε αυριο... γιατι οσο θα ειμαι το πρωι στη δουλεια ειμαι σιγουρη οτι θα κανει ενα σωρο ασχετα πραγματα...

εσεις;;;

Σωσω καλα να περασετε στο Τυμπακι.

ΜΑρακι πηραμε τις καψουλες. απο αυτα που διαβασε ο αντρας λεει φαινονται καλες.

Χρυσουλα μακαρι να συνεχισει ετσι υπερανω ο ΘΑνος και ετσι ησυχος ο μπεμπης...

Νανα... αχ... να σας ζησει το νεομελος της οικογενειας......

οσο για το εθιμο, φυσικα και εγω ακομα πηγαινω τσουρεκι με αυγα στη νουνα μου..

και δωσαμε και στον κουμπαρο μοας οταν εφερε τις λαμπαδες.

αλλα μαλλον δεν το εχουν ολοι.

η φιλη μου που ειναι απο Κοζανη που βαφτησα το γιο της, 2 χρονια τωρα οταν παμε για τα πασχαλινα, δε δινουν κατι. αρα δεν το εχουν, δυστυχως ολες οι περιοες,

σας το εχ πει οτι με αρεσουν παρα πολυ τα εθιμα;;;;θελω να τα τηρω.

λεω να την πεσω... μεγαλη μερα και αυριο...

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ κοριτσια!

και ολα καλυτερα στα σπιτικα μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.

βαγκάκι, πόσο ζηλεύω που οάτε δράμα..

να της δώσεις τα φιλιά μου...

όσο για τον άνδρα, τι να πω... κλασσικός τυυπος.. χαχαχα.

ναι σωσώ.. καλά κατάλαβες.

ήρθε ο σκύλος.

χθες τον πήγε στη μαμά του.

τι να οω... ελπίζω να κε λυπηθεί η πεθερά κ να τον κρατήσει.

χθες ήταν όλο γαλιφιές ο δικός μου.

σε κάποια φάση τουωείπα ότι εγώ φοβάμαι τα σκυλιά.

μμου λέει... είσαιχαζούλα; θα κάνει κακό στθ μαστόρισσα τοτ;όύ θα βρει καλύτερη;

βρε ρε μαςχέζεις... χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και Χρόνια Πολλά!

Χθες το μεσημέρι μπήκα έγραψα ένα κατεβατό και δε το δημοσίευεσε έβγαζε το site unavailable λόγω αναβάθμισης.

Εμεις καλά περάσαμε και μεις κάτω από τον επιτάφιο χθες με τα κορίτσια που το κατευχαριστήθηκαν,.Ανάσταση δε πάμε είναι αργά,θα πάρουμε μαγειρίτσα και θα κάνουμε νωρίτερα οι δυο μας με τον άντρα ανάσταση..χα χα

Είμαστε μόνοι οι γονεις μου πήγαν Βόλο στην αδερφή μου που φρεσκομετακόμισε εκεί και τα πεθερικά Αίγινα πάνε κάθε χρόνο από Αθήνα.

Αυτές οι μέρες είναι οικογενειακές οπότε σε όσους είπαμε να ρθουν να ψήσουμε δεν μπορούσαν για αύριο θα ρθουν όμως κάτι φίλοι Δευτέρα να πάεμ στο εξοχικό των γονιών μου λίγο έξω από τη πόλη.

Marker βγήκες;Αντε καλή λοχεία και περιμένουμε εντυπώσεις από τα δίδυμα,τι είδαν τι είπαν τι δώρο τους έφερε ο μπέμπης;

Χρυσούλα με συγκίνησες όπως περιέγραφες πως είδε ο Θανος το μωρό...Έλιωσα η μάνα και δάκρυσα και γω.Πάντα να ναι αγαπημένα τα καμάρια σου!Αλήθεια πως θα τα βγάλετε τα μωρά marker και Χρυσούλα;Αποφασίσατε;Εμείς μέχρι 40 ημερών δεν αποφασίζαμε και τα λέγαμε δίδυμο Α και δίδυμο Β!χα χα. Ενω είχαμε καταλήξει στα ονόματα γονιών -πεθερικών δε ξέραμε ποιο ταίριαζε σε ποια.

Νανά καλορίζικο βρε το σκυλάκι!!!!Να πω ότι σε ζηλεύω ψέμματα θα πω.Και γω δυστυχώς δεν έχω τις καλύτερες σχέσεις με τα τετράποδα.Δεν έχω χαιδέψει ποτέ και τρέμω στην ιδέα να με ακουμπήσει ουρά γατιού-σκυλιού.Κόλλημα μεγάλο και ελπίζω να μη το περάσω στα παιδιά είναι μεγάλο πρόβλημα

Vag μη το ξεχάσω όπως σου πε το Μαράκι το Ζακυνθινό Prodilac μαζί με την αντιβίωση δίνε γιατί κάνουν μύκητες οι άτιμες ειδικά στα κοριτσάκια.Εγω τους το βαζα μέσα στο ζελέ ή το γιαούρτι όταν έπαιρναν αντιβίωση.Περαστικά σας...ελπίζω να ναι ήδη καλύτερα και να φύγατε για Δράμα.Όσο για τον άντρα και συμπάσχω και συμπονώ τα άλε κουάλε και ο δικός μου!!!Και τελικά έχω καταλήξει όλοι οι άντρες στο κόσμο τους ,ελάχιστες οι εξαιρέσεις.ΚΙνούμαστε σε άλλους ρυθμούς σε άλλο μήκος κύματος βρε αδερφέ!

Σωσω πολύ γέλασα με τον Κυριάκο!Κάτι φίλοι μας έτσι φώναζαν το γιο τους από τη κοιλιά όσο κλωτσούσε ώσπου τους κόλλησε και τον βάφτισαν όντως Κυριάκο!Υπομονή...να περνάτε τέλεια με αδερφούλα!

Καλή Ανάσταση σε όλα τα σπιτικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια

μπαινω λιγο στα γρηγορα δεν σας πολυδιαβασα

εδω μια χαρουλα -τα αγορια τον υπεραγαπανε -ο αδερφουλης μου -τι μικρουλης -μια χαρα και που θηλαζω δεν τους πειραξε καθολου -παραξενεαυτηκαν αλλα τιποτα το ιδιαιτερο

νιωθω εξανπληση ομως - αν και ειναι πολυ βολικο μωρακι

αλλα γαλα δεν εχω πολυ - απλα πεινει λαιμαργα στην αρχη νανα ι υτο πνιγεται

δεν του φτανει τα ενα στηθος με τιποτα και στο αλλο γευμα δεν εχουν προλαβει να γεμισουν και καθεται 2 ωρες στο βυζι -τον βγαζω στο τεταρτακι και ψαχνει και κλαιει και αντε παλι μετα απο λιγο και μετα απο λιγο και μας παιρνει πολυ ωρα

πιο δυσκολο ειναι τα θερια βεβαια που πλακωνονται ολη την ωρα μεταξυ τους -ο κως δεν εχει υπομονη και φωναζουν και οι 3 ολη την ωρα -απαπα το μυαλο μου τα επαιξε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο που είναι βολικά τα δίδυμα...

μόνο ο δικόςμου είναι ζηλιάρης;

χαχαχα

μη θηλάζεις κε το ρολόι.

άφηνέ τον όσο θέλει.

μπορεί να κλαίει γιατί τιλο θέλει για παρηγοριά κ όχι γιατί πεινάει.

κ με το πιπίλημα,κατεβαίξει το γάλα.

κι ο δικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι ο δικός μου πίνει κι από τα δύο στήθη συνήθως...

μαρντ σκέψου ότι υπάρχουνκ χειρότερα.

εγώ θα είμαικόνη μου με αξτράκια μου.

ο π θα δουλεύειούτε μαγειρίτσα δεν έφτιαξα φέτος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia k απο μας κοριτισ.α.γυρισαμε απο τυμπακι..η μαρθα..απλα δε μπορω να φωναζω πλεον..και να βαζω τιμωριες..εςλεος σας λεω..ξανα γυρισαμε στα παλια..ζητησε λεφτα απο 1 παιδακι εκει στα μηχανηματα τα παιδικα που σε κουνανε..κ ηρθε κ μου ειπε οτι το βρηκε κατω..ακουσον ακουσον παιδια..

το ανακαλυψα αργοτερα. κ μετα πηγαμε να παρουμε ψωμι και λεει να παρω 1 αδειο σακουλακι;;και λεει η πωλητρια να παρεις..κ μετα λεει θα μου ο γεμισεις για να φαω κατι;;τουρκος μεγ σαββατο..παιδια μου ρθε να κλαψω απο τα νευρα μου..δεν μπορω!!

την φωναξα πολυ..βλακεια βεβαια..αλλα μπας κ καταλαβει τη σοβαροτητα της καταστ..αλλα δε νομιζω..ηρθαμε εδω..συζητησαμε..

εκανα γαλακτομπ και κουρκουμπινια γι αυριο..τιποτα δε μου πετυχε στο σιροπι..κριμα ..

εκανα κολοκυθοκεφτδες,αγορασαεμ μπυρες κ κοκα κολες για αυριο..

σοκολατακια για τα παιδια..

ε νομιζω καλα ειναι..ο λευτ θα ειναι αυριο μαζι μας..απο τις 5 κ μετα δουλευει..θα παμε σε κατι φιλους..

εω νυσταζω..η αλεξια θα παρει τη μαρθα κ θα πανε απο νωρις επιταφειο..εγω το σκεφτομαι να παρω το μωρο να παμε ..αν κ κκοιμισμενο..το φοβαμια σας λεω!!

μην ξυπνησει απο τα βεγγαλικα..στα οποια εγω τρελαινομια!!

δε ξερω θα δειξει..

μαρκερ ολα καλα;;

τρωει το πουλακι μου;;

μπραβο του!!

ειμαι κουρασμενη...εχω να ετοιμασω κ τουρτα για τη δευτ..δε ξερω τι να πρωτο κανω..ναναι καλα κ η αλεξια που ειναι με τα παιδια εδω!!

νανα τι σκυλος ειναι;;

πως θα το βγλαετε;;ρωταμε για τα ονοματα των παιδιων,ρωταμε κ των σκυλιων..χαχα

παρεκλεινα λιγο απο διαΙΤΑ αλλα οκ..θα επανελθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...