Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΓΕΝΝΑΤΕ Ή ΑΕΤΟ ΠΕΤΑΤΕ;;; Νο38


Recommended Posts

κοιμούνται κ οι δύο.

τι ωραία ησυχία...

τον έκανα μπάνιο κ τι του έκανε ο παλαβιάρης ο γιος μου;

του έκανε πίσω το οιυλάκι...

με μία άνεση ο κύριος...

χαχαχα.

ώρε ώρες πολυ τον λυπάμαι τον καημένο...

τι τραβάει...

εγώ τον είχα συνέχεια διπλα μου.

όταν μου το πέρνανε για να καθαρίσουν, πήγαινα κ τον έπαιρνα μόνη μου.

κ μπάνιο εγώ τον έκανα.

να φανταστείτε ότι το δεύτερο πρωινό ήρθε η μαία για να με ρωτήσει αν είμαστε καλά γιατί δεν τις ενόχλγσα καθόλου... χαχαχα.

ακόμη λέει στη γιατρό κου πόσο καλή ήμουν κ πόσο δυνατή φάνηκα στη γέννα...:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 919
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμεις γυρισαμε απο παρκο..μαριλου αυριο αν κατα τις7 ειστε σπιτι μπορουμε να περασουμε να σας δουμε!!

μετα την εκκλησια εννοω!!

πηγαμε παρκο..οκ..πηγα κ την καλιεργεια!

πεμπτη θα ειναι ετοιμη..ηρθε η αλεξια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως τη δεχτηκες Σωσω.

βρε λεχωνες βρεθηκατε τελικα;;;;

μπραβο στη Φροσω που σας επισκεφθηκε!

μπες και εδω ρε Φροσω να μας πεις ενα γεια!

ακομα θυμαμαι φασεις με τα διδυμα μωρα και τι τα εκανε ο μεγαλος!

Νανα ειδικος τσουτσουνολογος το παιζει ο μεγαλος;;;

καλο!

σε λιγο θα τον μαθει πως να φιλαει και τα κοριτσια!

ΜΑρντιο μια χαρα τον ηρθε τον ανηψιο ο διοροσμος σου!

ουτε του παπα μην το πει....

εμεις... με γεια τη νεα ιωση...

χθες βραδυ μεχρι τις 3 ηταν ανησυχη αλλα χωρις πυρετο ή να ποναει καπου, η ΜΑριαννα και απο 3:30 μεχρι το πρωι ο Σπυρος μπουκωσε και οταν κοιμαται, το μπουκωμα παει σε μας πακετο με πυρετο γιατι κοιμαται μπρουμιτα και δεν μπορει να παρει ανασα! τον εβαλα βεβαια οτριβιν αλλα τι να σε κανει αν ειναι ολο μπρουμιτα;;;;; μεχρι που στις 6 τον πηρα μαζι μου να κοιμηθω λιγο...

οταν ηπιε γαλα τον εδωσα αλκοφρεν και δεν ηθελε να μεινει σπιτι. οποτε τους πηγα και τους 2... και λιγο πριν ξεκινησω απο τη δουλεια να τους παρω πηρε η κυρια της ΜΑριαννας γιατι ειχε 37,9! δεν εδειχνε λεει αρρωστη, αλλα τη χαϊδεψε και της φανηκε ζεστη και την εβαλε θερμομετρο. ντεπον στο σπιτι λοιπον.... οταν κοιμοταν ο ΣΠυρος μπουκωσε παλι... ανεβαζε πυρετο, πηρε και αυτος το ντεπονακι του.... και πριν τους κανω μπανοι αρχισαν να λενε παλι οτι δεν ειναι καλα... η Μαριαννα μετα το μπανιο ειχε 38. ο Σπυρος δε δεχεται θερμομετρο, αλλα ειχε πιο κατω. τους εδωσα λοιπον αλγκοφρεν να βγαλουμε καλα το βραδυ... λεμε τωρα... θα δειξει...

πρωτο βραδυ και σωρις υπνοσακο.... 24 εχει στα δωματια τους...

η ΜΑριαννα με την κουβερτουλα της και στο Σπυρο εβαλα ενα γιλεκακι γιατι δεν κραταει κουβαρτα και μια κουβερτουλα.... αντε να δουμε.... τωρα θα εχω και να τους σκεπαζω!

καλα θα το σπασω το νοβα! εκει που βλεπεις ωραια και καλα... πεταει ενα εισαγετε καρτα προσβασης! καλα που δεν το εκανε στο κριμιναλ μάιντς πριν! να βρω χρονο να τους παρω να τους ξεχεσω! ταχα με κανανε και αναβαθμιση!

α! σημερα με πηραν την απο την πλειμομπιλ και τους πω ακριβως τι λειπει απο τη συσκευασια και θα μου τα στειλουν με κουριερ χωρις καμια δικη μου επιβαρυνση!!!!!

γουαου! δεν το περιμενα να πω την αληθεια! και τοσο αμεσα!

αποψε τελευταιο βραδυ μονη!

αυριο μεταμεσονυχτιες ωρες ερχεται ο αντρουλης μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια,

φάγαμε,ήπιαμε,φτου φτου πιάνει θηλες πολύ καλά , γαλα κατέβηκε. Πεινει όσο θέλει και ξερενεται καλέ κιχ δε βγάζει. Εαν πεινάει πολύ κλαίει και κάνει κράτημα αναποης ο νταης μας. Είναι καλόβολο μέχρι στιγμής.

συναντηθήκαμε με χρυσ , φωτο δεν βγάλαμε μωρε , εγώ είχα ακομα καθετηρια

λογικά σήμερα θα τα ξαναπούμε πριν φυγει.αλλα αφηνουν πολύ ώρα τα μπεμπακια εδώ.

ξαγρυπνησα τώρα και δε μπορώ να κοιμ.

περαστηκα πάλι βρε βαγκουλα , το τέλος να είναι και με το καλό να έρθει ο μπαμπάς σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ τα ςμβόλια είναι πολύ ακριβά.

χθες που πήγαμε στην παιδίατρο μας έδωσε μία λίστα με α εμβόλια που κάνει ο νοσοκομείο κ αν θέλουμε να τα κάνουμε εκεί.

μπράβο της.

η άλλη μας έλεγε ότι στο νοσοκομείο δεν είναι καλά να πηγαίνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai re marker...σιγα το πραγμα!!

καλα ειναι...απο τωρα κολημε με το βαρος;;χψαχαχ...

βαγκ...περαστικα..τι να πω ρε γαμωτο..πασχαλιατικα!!

ελεος!!

εμεις κατεβηκαμε κεντρο!

με τη μαρθα..ολα καλα!!

και την αλεξια..χαρα η μαρθα που ειδε τη θεια της..αλλο πραγμα!

το απογ θα παμε εκκλησια..και μετα δε ξερω!!θα δειξει..μαριλου τι σας ιεπε ο γιατρος τελικα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε marker τέτοιο σοκ πέρασε το μωρό από τον έσω κόσμο στον έξω όρεξη να φάει θα χε;;;;χα χα.Μη χαλιέσαι συνέχισε όπως ξέρεις και μέσα στη βδομάδα θα χει πάρει τα διπλά!Δεν είσαι και πρωτάρα!Έχεις εμπειρία μικρότερου βάρους διδύμων στον 3300 παίδαρο κολλάς;;;Καλό μήνα!Τελευταία μέρα δουλειάς θα κάτσω μέχρι Λαμπρη Τετάρτη είναι κλειστα ο παιδικός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!

λεχωνιτσες μου τι κάνετε;;;

μαρ μη στεναχωριεσαι!!! Τα μωρα που θηλαζουν χάνουν και αυτο ειναι φυσιολογικό. Μόλις πάτε Σπιτάκι να δεις πως θα καρδαμωσει με μαμισιο γαλατακι!

τα μωρα που πίνουν ξένο εχουν συνήθως σταθερό βάρος... Χαιρομουν και γω τοτε που δεν έχασε ο ΔΙΟΝΥΣΗΣ.... Τρομάρα μου!

ολαμκαλαμλοιπον!

με το καλο να γυρίσετε σπίτι σας και οι δυο!!!!!!!!!

θα επανέλθω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με ξετίναξε ο μιρός.

όλη μέραωείναι πάνω στο στήθος...

χθες έφαγα λουβι... φασόλι μαυρομάτικο.

λέτε να τον πείραξε αυτό;

δουλεύει κι ο π κ μετά τις δύο είμαι μόνη μου.

τρίτη κέρα σήμερα.

με κουράζει αυτό.

τηλεφώνησα στην πεθερά να έρθει να τους κάνουμε μαζί μπανιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...πηγαμε το απογ εκκλησια κ κμετα σοτ εμπορικο..η μπουμπου λιγο γκρινιαξε στο 20λεπτο και βγηκαμε εξω..μαλλον ζεσταινοτν.μετα στο εμπορικο βολτα!

καλο βραδυ!!

λεχωνες;;χρυσουλα γυρισατε;;ολα καλα;;

μαρκερ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε ΜΑρκερ... μη στεναχωριεσαι... επομενο δεν ειναι να χασει στην αρχη;;;

στο σπιτι σας θα σε αρμεγει ολη μερα!

Μαρντιο καλη ξεκουραση στην αδεια!

Σωσω τελειες οι βολτες με τη θεια της ε;;;

η μικρη ενταξυ;;

Εδω... τι να πω πια... το 2013 μας παει γ....ωντας!

και δεν εννοω γελωντας!

Κυριακη βραδυ πηρε τελευταια φορα αντιβιωση η Μαριαννα για το αφτι της..... Τριτη ξεκινησαν οι πυρετοι, σημερα ο λαιμος της ειναι κατασπρος απο το πυον! στρεπτοκοκκος λεει. την εδωσε ογκμεντιν. για πρωτη φορα. αλλα δεν της το ξεκινησα τωρα επιδη ειναι βραδυ μη βγαλει καμια αλλεργια που το παιρνει πρωτη φορα.

ο Σπυρος καλυτερα ειναι δεν ειναι για αντιβιωση. τους εδωσα και τους δυο αλγκοφρεν και τωρα τους αλλαξα μπιτζαμες γιατι ειχαν ιδρωσει...

μακαρι να μη χειροτερεψει και ο Σπυρος γιατι αγριεψε η αφθα στο στομα του και η αντιβιωση θα το κανει χειροτερα λεει η γιατρος.

τωρα τι να κανουμε;;; το Σαββατο να παμε στα πεθερικα στο χωριο για Πασχα;;; θα ειναι και η αδερφη του αντρα με τα παιδια. μεγαλυτερα ειναι. 1η και6η δημ. μην τα κολησουμε.

ο αντρας που του το ειπα, μολις ξεκινουσαν απο Ορεστιαδα για εδω, παλι εβριζε τον παιδικο κλπ κλπ... ποσο με νευριαζει που κανει ετσι! αν δεν αρρωστησουν φετος πρωτη χρονια... αφου το περιμεναμε... και παλι καλα να λεμε...

τελος παντων... αντε να ερθει σε κανενα 2ωρο να τελειωνουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας..εχω προσπαθω να βαψω αυγα με χρωματα ΖΑχαροπαλατικης...οτι ναναι!!

μου ρθε περιοδος..η μαρθα με εκνευριζει απιστευτα!!

ελα ρε βαγκ!!

φετος πραγματικα..σας πηγε.γγγ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα αγάπες!!!!!

βαγκ αν δεις το μήνυμα μη δώσεις ογκμεντιν. Πάρε γιατρο και άλλαξε τη. Κάνει κοιλιακες διαταραχές. Ειναι κωλοαντιβιωση. Την αποφεύγουν οι γιατροι συνήθως τώρα πια.

για στρεπ ζιναντολ, κλαρισιντ....

ζιναντολ θα έλεγα καλυετρα.

κατα τα αλλα περαστικά σας!

Α επίσης παίρνουν προβιοτικα τα παιδια; Ο ΣΠΥΡΑΚΟΣ να πάρει λόγω της αφθας και η μικρή λόγω της αντιβιωσης. Η αφθα δείχνει πεσμένο ανοσοποιητικό απο τις πολλές ιωσεις. Τρώει καλα γενικα;

καλα τώρα δε θα τρώνε και πολυ φαντάζομαι....

το συνηθισμένο ειναι το ultra levure. Μέσα σε χυμό φρέσκο αν πίνουν η σε κανένα γιαούρτι. Οχι σε ζεστά. Αδειαζεις τη καψουλα.

μετα ειναι και το prodilac. Σε σκόνη ειναι αυτο σε φακελάκια.

Να πάρουν για πολυ καιρο.

Αυτο ισχύει και τα υπόλοιπα παιδάκια εδω. Ποτε ακαλυπτα όταν παίρνουν αντιβιωση.

νανα ξέρεις εσύ θα πειραματιστεις λίγο με το φαγητο να δεις αν κάτι ενοχλει το μωρο.

λεχωνιτσες!!!! Τα φιλια μου!!!!!!!!

η ντομ που ειναι ειναι; Πήγε λίμνη; Μάλλον για αυτο χάθηκε.

Εγω καλα εδω. Ξεσήκωσα όλο τον κόσμο. Ντουλάπες, σιδερωματα... Καλα σιδερωμα κάνει λίγο η μαμα μου και σημερα θα έρθει η κοπέλα που μου καθαρίζει. Μονο για αυτο.

εκανα τρελό ξεκαθάρισμα. Έδωσα πολυ ρούχο. Και σημερα θα κάνω παπούτσια. Εκεί έχω παλι πολυ πράμα να δώσω. Να πιάσουν τόπο τουλάχιστον.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααααα

επιτελους τα καταφερα να μπω....δεν μπορουσα τοσο καιρο,δεν με δεχοταν με τιποτα.....

να σας ζησουν τα μωρακια σας...

εμεις ειμαστε καλα,τι καλα!!!!δηλαδη τα ιδια,δεν αλλαξε τιποτα....

θα κατσω να σας διαβασω πιο καλα..

γεωργια πως κανεις τα αυγα με χρωμα ζαχαροπλαστικης;

οι μικρες σου καλα;

πατριωτισα καλα κανεις και δινεις, τον αλλο μηνα ερχομαστε ζακυνθο,επιτελους μετα απο πολλα χρονια θα δω τα πατρια εδαφη...

μαρκερ μου πως ειναι το μωρακι μας; δεν καταλαβα γιατι εχασε;

συγγνωμη που δεν σας ειδα,αλλα ολοι μερα τρεχαμε για να βρουμε δουλεια...αλλα δυστηχως τιποτα....ουτε δουλεια ειδα,αλλα ουτε και εσας[smilie=sad10.gif]

κοριτσια γεννησε η χρυσουλα;

βαγκ περαστικουλια...και υπομονη...

παω να μαγειρεψω αγκιναρες θα φτιαξω....

τα λεμε μετα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

εμάς η ουγκμεντιν τα πιάνει πολύ καλά και δεν τους προκαλει τίποτα. Περαστικά σας πραγματικά. Μακάρι να μην κολλήσετε τίποτε αλλο. Για πρώτη χρονιά είστε σούπερ όμως στο λέω.

θα επιστρέψετε Αθήνα χαρά;

θα τα καταφέρεις σώσω , λογικά θα θέλει το ασπρο αυγο.

εμείς μια χαρά, γαλα έχω , αφου πνίγεται πολλές φορες

έχθρες 10 γρ έχασε. Σταθεροποιήθηκε τουλάχιστον. Δεν ξερω εμένα μου κακοφαινεται που χάνει. Ο παιδιατρος μου φαίνεται πολύ καλός καλός και καθησυχαστικός εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μαρ.

Αν έχεις μεγάλη ροή μπορει να πνίγεται και να μη πίνει σωστα. Υπάρχουν στάσεις που βοηθούν σε αυτο.

δεν έχω θηλασει αλλα στη θεωρία κάτι κάνω... ΧαΧαχα

παντως το να χάσει λίγο ειναι φυσιολογικο.

οσο για την ααντιβιωση δε σημαίνει οτι ολοι έχουμε την ίδια αντίδραση σε κάτι. Απο την αλλη τα γαστρεντερολογικα στα νήπια εκδηλώνονται με διάφορους τρόπους. Διαρροιες, δυσκοιλιοτητα, ευερεθιστοτητα, γκρίνια, κκλπ και μετα απο μέρες. Οχι απαραίτητα κατα τη διάρκεια.

παντως ειναι κρίμα να παίρνουν ένα σωρο αντιβιωσεις χωρίς κάλυψη.

και η ογκμεντιν να μη σε πειράζει τόσες φορές που παίρνουν μεσα σε ενα εξαμηνο τα ξετιναξει....

γεια σου ΧΑΡΑ! Έλα βρε! Θα έρθετε; Μπράβο!!!! :)

η ΧΡΥΣΟΥΛΑ μας ναι γέννησε και αυτη δυο μέρες νωρίτερα απο τη μαρκερ.

εγω θα τα βάψω αργά τα αυγά....

διοτι έσπασε η γιαγια του άντρα μου την λεκάνη της και σημερα χειρουργηθηκε. Ο παππούς ο γιος της δηλαδη που εχει τα αυγά θα μου τα φέρει αργά οπότε θα βάλω το βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μάλλον θα έχει ροξ ,αλλα και ο μπέμπης είναι λαιμαργουλης.

γενικα τους δικους μου τα φάρμακα δεν τους πειράζουν. Σίγουρα όταν παίρνεις κάτι καινούριο δεν ξέρεις τι θα κάνει.μακαρι βαγκ μου να μην χρειαστεί να την παρετε

τι να πω βρε μπεμπακο μακάρι να βρεθεί κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας..αδιαθετησα και ποναω..νυχταζω κιολας...

η μαρθα ανυπακουη μεχρι εκει πυο δε παει..καοτυρησε κ 2 φορες τη νυχτα..εβαψα αυγα εμ χρωμα ζαχαροπλ..μαπα σας λεω..πηρα τις κλωστες κ βγηκαν 1 χαρα!!

και μεις ογμεντιν πινουμε για ουρολοιμωξη προς το παρον..παω να παρψ τα αποτελε και το ανιβιογραμμα της μαρθας σε λιγο..

το απογ εκκλησια αλλα οχι για πολυ γιατι νομιζω ειμαι κομματια!!

με βοηθαει κ η αλεξια αν ναι καλα..

μαρκερ θα παρει βαρος,ρε...

εχεις ζυγαρια βρεφικη;;χαχαχ..η ντομ με πηρε πριν καιρο..καλα ειναι λεει..στη λιμην κ ξεκουραζεται..σας φιλαει ολες..

χαρα γυρισατε χωριο;;με του γειτονα το ιντερνετ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεγαλο κωλοπαιδο ο κυριακος...ατακα ειναι αυτη!!

πηγαν η θεια με την μαρθα εκκλησια..εγω πσιτι..αυριο θα παμε επιταφιο..ηθελα να χαλαρωσω.μπας κ βγαλω κ κανενα καλοκαιρινο!!

δεν εχει ουρολοιμωξη η μαρθα!!

θα παρω παιδιατρο σε λιγο@

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...