Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 80-σαν να μπαίνει η άνοιξη!


Recommended Posts

Και μιλάμε για έναν γιατρό που τον είχε γνωστή μου, το παιδάκι της είχε γεννηθεί χωρίς δάχτυλα σε χέρια και πόδια πριν αρκετά χρόνια και ο μαλάκας δεν το είχε δει στον υπέρηχο.... :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Που άλλη φίλη μου την έβαλε για καισαρική στις 38 εβδομάδες γιατί δήθεν το παιδί ήταν μεγάλο (3.300 γεννήθηκε) και την ξαδέρφη την έβαλε για καισαρική επίσης στις 38 εβδομάδες επειδή το κεφαλάκι δεν το είχε τελείως προς τα κάτω, αλλά λίγο στο πλάι.... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 971
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε αιντε απο κει

δεν παμε καλά καθόλου καλά μου φαίνεται..

εγώ δνε έχω πρόβλημα κανένα να πάω νοσοκομείο..εκτός αν η τιμή μου βγει το ίδιο και στο ιδιωτικό έτσι όπως είναι τα πράγματα, βάλε να μου κάνει και καμιά έκπτωση ο γιατρός επειδή θα είναι το 3ο 8-)8-)8-)8-)

αλλά πολύ τα λυπάμαι ρε παιδιά τόσα λεφτά..

να σας πω με τα επιδόματα των παιδιών τι γίνεται ξέρετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, και στην ξαδέρφη τώρα της είπε "θα σε δω πρώτα εγώ και ΕΓΩ θα σου πω αν χρειάζεται να κάνεις β επιπέδου..." :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Μου το λέει και της λέω "πας καλά;;Δε θα κάνεις β επιπέδου;;;Την πιο βασική εξέταση;;;;Είδες εμείς τι τραβήξαμε...." :evil::evil::evil: Και μου λέει "ό,τι μου πει ο γιατρός μου θα κάνω..." :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε τέτοιες γυναίκες ειλικρινά με εκνευρίζουν!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

δλδ τι έχει το δημόσιο νοσοκομείο? έχεις πάει στο Πανεπιστημιακό της Λάρισας, στην μαιευτικη κλινική? πολύ ωραία είναι :!: αν και είμαι εναντίον των πανεπιστημιακών νοσοκ. και ειδικά της Λάρισας!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

η νύφη μου πάντως σε δημόσιο γέννησε και όλα ήταν μια χαρά ;);)

και αυτό ν αέχεις τον γιατρό σου ως Θεό :twisted::twisted::twisted: έλεος πια!!!

δλδ ο γιατρός δεν είχε την καρτέλα της μπροστά για να δει το όνομά της???? :o:o:o:shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από φέτος οι τρίτεκνοι θα παίρνουν 500 ευρώ το χρόνο για κάθε παιδί εφόσον έχουνη εισόδημα έως 45.000 ευρώ...Και εννοείται να είναι μόνιμοι κάτοικοι Ελλάδας τα τελευταία 10 χρόνια... :lol::lol::lol::lol: Οπότε κι εμείς θα πάρουμε... :lol::lol::lol::lol:

Ρε Αρτζι ουτε ο δικός μου γιατρός έχει καρτέλα... :roll::roll::roll: Έχουμε ένα χαρτάκι που συμπληρώνει αυτός τα πάντα, και λέει και το όνομά μου, το οποίο το έχω εγώ και του το δίνω όοοταν μου το ζητήσει για να συμπληρώσει ό,τι θέλει... :roll::roll::roll::roll::roll:

Εγώ Άρτζι τα φοβόμουν τα δημόσια μέχρι που γέννησα εκεί....Και είδα ότι μπορεί να είναι πολύ καλύτερα από τα ιδιωτικά.... :roll::roll::roll: Κι εγώ δεν είχα και πρόβλημα επιβίωσης... :roll::roll::roll: Έλεος δηλαδή!!!!!! :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίδομα τέκνων δικαιούνται από το πρώτο παιδί αλλά είναι αυστηρά τα εισοδηματικά κριτήρια

για δείτε το όσες αφορά

πρέπει να κάνετε ηλεκτρονικη αίτηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε ασε Αργυρώ ατυχές παράδειγμα :lol::lol::lol::lol::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

γιατί ρε για πες!! :?

σαν εγκαταστάσεις λέω.....όχι από προσωπικό! :roll::roll:

καλά ρε Γωγώ δεν έχει καρτέλα ή στον Η/Υ? :o:o:o:shock::shock::shock:

πώς βλέπει το ιστορικό σου? εννοώ την κάθε επίσκεψ'η σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντως η μαμα την επεμβαση σε δημοσιο την εκανε..

σε νοσοκομειο κυρολεκτηκα προπολεμικο...ΑΛΛΑ ηταν ολα αψογα...σε ολου...οχι μονο στη μαμα..

και δεν πληρωσε τιποτα...

το προσωπικοοοοο..αψογο!!!!

Εγω πιστευω πως ειναι οπως σου τυχει..

γεννησα σε ιδιωτικο, γεννησα και σε δημοσιο...τα ιδια σκατα ειναι..οτι ειναι να σου τυχει..θα σου τυχει παντου..το θεμα ειναι πως θα το διαχειρηστουν μετα...

μονο το φαι ηταν χαλια στο παπαγεωργιου..

αλλα μου την εδωσε χτες

ηθελα να την πω πως εχω πολλες γνωστες που ουτε τα δικα τους οικονικα ειναι ανθηροτατα..και θα κανουν 3ο..αλλα δε κλαιγονται..

στην τελικη αμα δεν μπορεις καθολου μα καθολου να το ταισεις..και δε ριχνεις και τα μουτρα σου να ε..ας προσεχες....

δεν ειπα τιποτα..ουτ εγια τη Γωγω ουτε για τιποτα μη με θεωρισου γκαντεμω μετα..

αντι να πουν ευχαριστω που ολα μεχρι στιγμης ειναι καλα και εχουν ηδη 2 υγιεστατα παιδια και οσωνουπο θα αποκτησουν τριτο το οποιο φτου φτου ολα καλα μεχρι τωρα..καθονται και μιζεριαζουν..

απο τη στιγμη που μπικατσε στο χωρο...ιεραρχιστε τις πρωτεραιτητες σας και μοκο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι σαν εγκαταστάσεις ειναι καινούργιο νοσοκομείο

αλλά από εξυπηρέτηση και προσωπικό άστα

ειδικά αν πας χωρίς να έχεις γνωστό

δεν υπάρχει ενδιαφέρον κανένα για τον ασθενή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι μωρή δεν έχει καν υπολογιστή στο γραφείο του στο Έλενα... :?:?:?:?:?:?:? Δεν έχει έξω ιατρείο, μόνο εκεί.... :roll::roll::roll::roll:

Το ιστορικό μου όλο το έχει σε αυτό το χαρτί που σου λέω που το έχω εγώ μαζί μου κάθε φορά που πηγαίνω.... :roll::roll::roll::roll::roll: Και εκεί σημειώνει τα πάντα...Από βάρος μέχρι τα αποτελέσματα των εξετάσεων... :roll::roll::roll::roll::roll:

Οκ, και μενα μου είχε κανει εντύπωση όταν έφυγα από τον ιδιώτη και πήγα σε αυτόν, αλλά μετά οκ...Αφού ούτως ή άλλως είναι εκεί σημειωμένα τα πάντα... :roll::roll::roll::roll::roll:

Χρύσα τι εννοείς δεν είπες τίποτα για μενα;;;; :twisted::twisted::twisted::roll::roll::roll::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω θελω ενα ονομα ;);););)

ποια ειναι αυτη η πασιγνωση πανεληστρια;;;;;

Εννοω για τις δυσκολιε ςπου μπορει αν προκυψουν σ εμαι εγκυμοσυνη..αποκολλησεις..ευριματα σε Β επιπεδου κλπ κλπ κλπ..δυσκολος τοκετος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια που συνεληυθει για.......ανιθηκες μπιζνεσ στη Βουλγαρια...

αμαν ρε..εχουν βοηξει τα κουτσομπολιστηκα..εσυ...

πες μας τουλαχιστων για την Αφλατοξινη μιας και εισαι του αγροτοκτηνοτροφικου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ εμείς έχουμε το μούτερ πας, δλδ ένα βιβλιάριο που μέσα έχει όλες τις εξετάσεις που κάνεις, σε ποιά εβδομάδα είσαι, ποιά ημέρα, πόσα κιλά ζυγίζεις, υπέρηχοι κ.λπ

επίσης όταν πας μέσα στον γιατρό, ο γιατρός έχει μία καρτέλα που γράφει το αποτέλεσμα της εξέτασης αίματος και ούρων που μόλις έκανες και την πίεση.....έχει όλες τις πληροφορίες που χρειάζεται!!! :!::!:

αυτό είναι, στην φωτό......(δεν είναι το δικό μου)....α! είναι για 2 εγκυμοσύνες!!!

αν πας ένα ταξίδι ούσα έγκυος και συμβεί κάτι, το έχεις μαζί σου και έτσι ο οποιοδήποτε γιατρός ξέρει το ιστορικό σου, τις πληροφορίες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά πλάκα κάνεις;;;;; :o:o:o Σιγά μην είχαμε τέτοια στην Ελλάδα... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εντάξει, απλώς αυτή η καρτέλα είναι λίγο πιο οργανωμένη από ότι το δικό μου χαρτί... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σε καθε επίσκεψη γράφει πάνω ημερομηνία, βάρος και τα αποτελέσματα των εξετάσεων που έχω κάνει, πίεση κλπ.... :roll::roll::roll::roll::roll:

Ο προηγούμενος τα είχε στον υπολογιστή του.... :roll::roll::roll::roll::roll:

Αλλά άσχετο αυτό με το όνομα...Και την καρτέλα σου να εχει ο γιατρός όπως λες, δεν θα πρέπει να σε ρωτήσει όνομα για να τη βρει;;;; :roll::roll::roll::roll::roll: Εν προκειμένω στην περίπτωση της ξαδέρφης.... :roll::roll::roll::roll: Ο δικός μου με θυμάται... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε??

κ μενα ο πρωτος γιατρος με ειχε δωσει εμενα καρτελα κ τη κουβαλουσα παντα μαζι μου

η δευτερη γιατρος δε μετραει ουτε κιλα ουτε πιεση.. :roll::roll::roll:

θεσσαλονικιες ξερετε για το παπαγεωργιου στη παυλου μελα?κανει μεγαλο υπερηχο κ θα παει σημερα η συνηφαδα μου κ περνει μονο 120 ε με σιντι

δε εχω χρονο να γραψω πολλα..

νατασα θα σε

τηλ :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...Και την καρτέλα σου να εχει ο γιατρός όπως λες, δεν θα πρέπει να σε ρωτήσει όνομα για να τη βρει;;;; :roll::roll::roll::roll::roll:

όχι :roll::roll::roll:

την καρτέλα την έχει η βοηθός, η οποία σου παίρνει αίμα και το εξετάζει μαζί με τα ούρα, σου παίρνει την πίεση, σε ζυγίζει και γράφει εκείνη την καρτέλα με τα αποτελέσματα.....τις δίνει στον γιατρό πριν μπεις εσύ μέσα, οπότε όταν μπεις ο γιατρός έχει ήδη όλες τις πληροφορίες μαζεμένες!!! :roll::roll:;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ο Παπ δινει καρτελα...

στο παπαγεωργιου ειχα καρτελα που την κρατουσαν εκει..μαζι με οτι εξετασεις τους εφερνα...

Θου δεν τον ξερω ρε..πρεπει να ειναι καινουριος...

ρεε..πανε στη Ψαρα..ποσα να παιρνει 150 δε νομιζω παραπανω..

ειναι πολυ καλη..θα σου δωσει και αυτη DVD

Αρτζ σωθηκες ρε..σηγα μην εχουν βοηθους οι γιατροι εδω..

ο Παπ τα εκανε ολα μονος του..

μονο σε καποιο εξειδευμενο κεντρο φανταζωμαι- χωρις να εχω προσωπικη αποψη- μπορει να γινει κατι τετοιο..

καμια σχεση με το εξωτερικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω..

βλεπω στο δημο μου εχει τμημα πιλατες..βεβαια δε λεει για εγκυους..λετε να πειραζει να παω;; :roll::roll:

κοιτουσα για μουσικοκινητικη για το παιδι κ τελικα τον εαυτο μου θα βολεψω η γαηδαρα :oops::oops::lol::lol::lol: εχει κ παραδοσιακους χορους που ειμαι σκραπας..εε..εκει δε νομιζω να πειραζει που ειμαι εγκυος,ε;

εμενα ο γιατρος στον υπολογιστη τα περναει ολα..αλλα ουτε που θα με ενοιαζε κ αν τα εγραφε σε καρτελα ή αν μαζευε τα χαρτια σε ενα συρταρι στο γραφειο του..σιγα..απλα για το θεαθηναι,οι ιδιωτες,οπως κ ο δικος μου,πρπει καπως να δικαιολογησουν τα χρηματα που μας παιρνουν..

καλε τί 500 εγια καθε παιδι;; :shock::shock:

δηλ. οι τριτεκνοι θα παιρνουν 500*3=1500;

εμεις οι μονοτεκνοι κ διτεκνοι τιποτα,ε;;;;;;;;;;;;;;;;; 8-)8-)8-)8-)8-):lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θου εμενα αυτος δε με αρεσε καθολου!! :twisted::twisted::twisted:

εκει με εστειλε περσι ο γιατρος μου κ θα με εστελνε κ φετος κ εγω τον αγνοησα κ πηγα ψαρα!

με ξεπεταξε σε 10 λεπτα!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

ηταν κ φιλος,συναδελφος του θειου μου,γιατρος,κ τον ηξερε κ με ειχε κ στα οπα οπα υποτιθεται!να μην πας εκει!

να πας στην ψαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι κάθε φορά δηλαδή που πας εκεί στο γιατρό σου κάνουν αιματολογικές και ούρων;;;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock: Και πώς βγαίνουν επί τόπου τα αποτελέσματα ρε;;;; :?:?:?:?:? Και γιατί κάθε φορά να κάνεις εξετάσεις;;;; :roll::roll::roll::roll: Υπερβολικό μου ακούγεται.... :?:?:?:?

Θουλη φιλιά... :x:x:x

Τζούλια κι εγώ στους ιδιώτες για το θεαθήναι πιστεύω ότι το κάνουν.... :?:?:?:?:? Από τον πρώτο τουλάχιστον εκεί έχω καταλήξει... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Βεβαίως και 1500 ευρώ θα παίρνουν οι τρίτεκνοι.... 8-)8-)8-) Εμ, πως...Γιατί νομίζεις ότι κάνω και 3ο;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλιτσα..αρα μολις γεννησεις...βουρ γι ατο τριτο...χαχαχαχ

Δεν ξερω αν κανει για πιλατες...νομιζω οτι πρεπει να ειναι ειδικα για εγγυους γιατι το πιλατες εχει διατασεις και ισος καποιες ασκησει ςνα μη κανει να τις κανεις...

ρωτα ρε συ πρωτα...

αλλιως εχει γιογκα για εγγυους...

εμας ειχε κανει ο δημος ενα προγραμμα και ετυχε να το προλαβω..ηταν πολυ ωραιο..καναμε και ασκησεις με

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...